Misschien vrouwelijke agenten in Leiden Contact met Nederh gemeenten over verplichte W.A.-verzekering Jzeefceft Leidse Marktkooplieden vierden feest Nederlands middenstand bedreigd door het zelfbedieningssysteem Beperking benzine-verbruik Buitenwijken te Leiden krijgen geneeskundige centra DINSDAG 20 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Voorrangskruisingen Rijnsburgerweg in preadvies Dierenasyl. Gistermiddag behandelde de Leidse raad nog een gedeelte van hoofdstuk 3 van de gemeente begroting: de openbare veilig heid. De voorzitter betreurde de trage gang van zaken ten aan zien van het asyl van de dieren bescherming. De opzet van het dierenasyl staat echter in al te losse schoenen. B. en w. hebben soneel zou kunnen ontvanger, nog géén betrouwbaar overzicht Talen-cursus politie. Tijdens de behandeling der volg nummers vroeg dr. Kortmann aan po litiepersoneel, dat een talen-cursus volgt, een gehele of gedeeltelijke te gemoetkoming in de kosten te geven. De voorzitter zegde toe in andere ge meenten naar een regeling van deze zaak te informeren, alsook naar de toelage die gediplomeerd politieper- van de exploitatie. Het bestuur neemt nu een deskundige in de arm. B. en w. wachten nieuwe besluiten met belangstelling af. Spr. had persoonlijk geen bezwaar tegen vrouwelijke agenten irn de ge- Nieuwe nevelspuit De Leidse brandweer gaat een nieuwé hogedruknevelspuit, waarop Huurkoop 15 °/0 eonltnl TEL. 2188 (KI726) BODEGRAVEN (Advertentie) GEMEENTE SUBSIDIEERT RESTAURATIE BIBLIOTHECA THYSIANA. B. en w. van Leiden stellen de raad voor ten behoeve van de restauratie van het pand Rapenburg 25, Biblio- theca Thysiana, een bijdrage te ver lenen van 10 in de op 54.000. geraamde kosten, tot een maximum van 5.400. Het pand, dat onder Mo numentenzorg valt, ligt op het hoek van de Groenhazengracht. Het restau ratieplan is ontworpen door het ar chitectenbureau Van Oerle en Schra- ma en M. J. J. van Beveren. meente. Hij vroeg zich alleen af oflagedrukpomp van de oude hoge- er voor haar werk genoeg is in de druknevelspuit kan worden Inge- gemeente. Men kan deze agenten z.i. bouwd aanschaffen. De kosten van de moeilijk indelen bij straatpolitie en verkeer. Hoogstens bij de kinderpoli tie. Hij beloofde bij andere plaatsen eens inlichtingen in te winnen. 35 Bromfietsen i genomen. i beslag Sprekend over het toezicht van de Leidse politie op verkeersovertredin gen zei de voorzitter, dat dit jaar van 1 januari1 november 5881 proces sen-verbaal zijn gemaakt. 35 Brom fietsen werden wegens verkeersover tredingen in beslag genomen. De voorzitter voelde wel iets voor een verplichte W.A.-verzekering voor v/eggebruikers. Men moet eens zien hoe dat in Zwitserland is ge regeld. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" Uitslagen 2e ronde viertalen com petitie. Zwart: team Aenmeij wint van team Tielkemeijer met 8 mp; team Kukler wint van team Ginjaar met 17 mp. vnftr Ho hranHwoor Rood: team Weber gelijk met te~m VOOr ue oranaweer Werter; team Werter 2 mp; team De- vilee gelijk met team v. d. Zeeuw; team v. d. Zeeuw 3 mp. Groen: team de Haas wint van team Altink met 28 m.p.; team Nieholt ge lijk met team Mollema O mp voor ieder. levering van de hogedrukpomp, van het overbrengen van de lagedruk- pomp en van de bouw op het chassis zullen ƒ29.000.bedragen. De prijs van het nieuwe chassis bedraagt 14.000.Hierbij komen nog de kosten voor het overbrengen van de radio-appatuur van de oude op de nieuwe spuit ad 500.en ongeveer 1.000.voor diverse niet vooraf te ramen voorzieningen en werkzaam heden. In totaal derhalve een bedrag van 44.500. Het Chassis van de bij de Brand weer in gebruik zijnde kraanwagen is voorzien van een remsysteem, dat door de Rijksverkeersinspectie is af gekeurd. aangezien het niet voldoet aan de eisen, die de nieuwe wegen- verkeerswetgeving stelt. Het is der- De enige oplossing t.a.v. de onwel- halve noodzakelijk een nieuw chas- riekende autobussen leek hem de oude bussen door nieuwe te vervan gen. Persoonlijk was hij het er over eens, dat het kruispunt bij de Gijze- laarsbank een punt is, dat tijd en ge duld van de weggebruikers vraagt. Het is echter een moeilijk punt. Automatische lichtsignalen zijn voor Leiden niet bruikbaar. Het voorstel-voorrang Rijnsbur gerweg vond in hem een tegenstan der. De weggebruikers kunnen, indien zij op een zijweg voor het stop-bord stil staan, niet het verkeer van de Rijnsburgerweg overzien. Voortui nen en hagen belemmeren het uit zicht. Parkeerprobleem. Wethouder Jongeleen vond het parkeerprobleem zeer moeilijk om dat Leiden geen pleinen heeft. Er is toch nog ruime parkeergelegenheid in Leiden. Men zal overwegen om de parkeerplaatsen met borden aan te geven. De verbreding van de Wil- helminabrug is een zaak van Gede puteerde Staten. B. en w. zullen zich in een uitvoerig schrijven tot G.S. wenden. Ook de verlichting van de Kanaal- weg: rijwielpad en wandelweg, zop- den zij bij G.S. nog eens aanhangig maken. Het voorstel om de wegkrui- singen van de Rijnsburgerweg tot voorrangs-kruisingen te ver klaren werd in preadvies geno men; het voorstel tot het college om zich tot de vereniging van Nederlandse Gemeenten te wen den over het instellen van ver plichte W.A.-verzekering werd aangenomen. sis voor deze kraanwagen aan schaffen. Men overweegt een Fede ral Hercules dumpchassis aan te ko pen voor de prijs van ongeveer 4.500.— OPNIEUW ZIEKTEKOSTENVOOR ZIENING GEMEENTEPERSONEEL IN DE RAAD. Een nieuwe behandeling vam de ziektekostenvoorziening gemeente- personeel zal in de eerstvolgende raadszitting van Leiden plaats vin den. ANDERHALF MILJOEN VOOR UITBREIDING ZUID-WEST LEIDEN No. 506. Horizontaal: 1. aardi. koninkrijk in Achter-Indië, 7. ten dele, 9. barbaars kunstvcrwoester, 11. pers. voornaamwoord, 12. deel van een auto, 14. bekende afkorting, 15. boom, 16. votre excellence (afk.), 17. gesneden steen, 19. steen, 20. de maand van de grote vasten bij de Mohammedanen, 24. appel, 26. lol, 27. telwoord. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. gem. in N.-H., 3. munt in Polen, 4. groente, 5. zijtak Donau, 6. muzieknoot, 8. man van adel, 9. vogelpluim, 10. drukte, 11. haag, 13. maand van het jaar, 18. tijding, 19. gewicht in Indo nesië, 21. voorzetsel, 22. duw, 23. voorzetsel, 25. voegwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. tand. 3. leem, 5. Rai, 7. bagno, 9. sol, 11. Agnes, 13. pas, 15. Ede, 16. taats, 18. erf, 20 keper, 22. las, 23. Eist, 24. poes. Verticaal: 1. toss, 2. dra, 3. Linge, 4. moes, 6. aga, 7. blaak, 8. onder, 10. opa, 12. eer, 14. stelt, 16. thee, 17. Spa, 19. fors, 21. esp. Burgerlijke Stand Geboren: Eitje, dr. v. W. la Mair en S. M. Wassink; Karolina Jacoba Suzanna, dr. v. T. Fhilippo en K. J. Kikkert. Anthonij Johannes, zn. v. M. van Ruler en A. J. B. van der Linde; Ronald, zn. v. J. Kersbergen en J. A. Develing; Anna Jacomina, dr. v. J. van der Plas en C. J. Groen veld; Magrieta Christina, dr. v. A. J. de Brie en H. P. Bax; Beatrix, dr. v. P. G. Benschop en G. Molenaar. Cor nells Petrus Johannes, zn. v. A. G. C. Blonk en H. M. M. van Hassel; An- tonius, Johannes, zn. v. J. I^euwen- hof en J. E. Sep; In/grid Anna Wilhel- mina, dr. v. A. M. H. Hermans en A. E. Aerts; Dirkje, zn. v. A. de Groot en W. A. Bram; Maria Wilhelmina, dr. v. C. H. Boot en C. E. Roeters; Jannetje, dr. v. N. van Eg«mond en J. Zee; Louise Charlotte Maria, dr. v. H. M. J. Timmerman en H. M. van Halsteren; Anna Maria Gemma, dr. v. J. T. Waaijer en M. A. Romijn; Thomas Maria, zn. v. N. Burghout en C. M. Hoenderdos; Monica Maria The- resia, dr. v. L. P. Braakman en T. M. Jansen. Catharina Godefrida Maria, dr. v. J. van den Eijkel en M. G. Kop pers. Getrouwd: L. A. van der Ham en J. G. Rozemeijer; A. J. P. van Plate- rink en A. Jager; A. Lege ten F. H. G. van der Werf. Overleden: H. J. J. Schrama zoon, 24 jr.; K. Boonstra man, 56 jr.; J. v. Fessen man, 84 jr.; W. D-elmeer man, 71 jr.; H. C. Wesselius man, 72 jr.; H. W. Bouwman zoon, 10 dagen. Na tien jaar eensgezindheid Zolang als de mensheid in ste den en dorpen samenwoont heb- ten er marktkooplieden bestaan. En zolang er marktkooplui wa ren heeft vaak een harde concur rentiestrijd de belangen van han delaar en marktwezen geschaad. De waarde inziend van de Leid se markt, hebben zich de handela ren, die twee maal per week hun eniging voor Markt-, Straat- Rievierhandel. De aansluiting van de Leidse afde ling bij deze Centrale, vond tien jaar geleden plaats en bij gelegen heid van het jubileum werd gis teren n de grote zaal van Den Burcht een feestavond gegeven, waaraan medewerking werd ver leend door het cabaret van Joop Crama en de dansband „The Rhythme Boys" o.l.v. Nico Muusse. Aan de opening van de feestelijk» bijeenkomst heette de heer H. J. van Putten, voorzitter van de feestcom- waren aan de man brengen, aan- missie de aanwezigen van harte wei- eengesloten in de Centrale Ver- worn, waarbij hij zich vooral richtte 1 tot wethouder D. J. van der Kwaak, de heer M. Weima( directeur van de stedelijke markt- en havendienst, de heer D. R. Kooiman, adjuncdircc- teur van deze dienst, en de heer P. Schouten, die namens het hoofdbe stuur aanwezig was. Voorts verwel komde spr. de afgevaardigden van andere afdelingen en de marktmees ter van Den Haag en Leiden. Dat Leiden tot de beste markten van Nederland behoort, is in de af- Mej. mr. Versprille aanbevolen als gemeentearchivaris Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van de gemeentearchivaris, de heer mr. R. van Royen, hebben b. en w. van Lei- -HHHIHHHHHiVHi den gegadigden naar die betrekking gelopen tien jaar wel duidelijk ge- opgeroepenen. Na raadpleging van de bleken, aldus de heer Van Putten, commissie voor het Oud Archief be- j Hij schreef dit toe aan de nimmer Leiden gaat een bedrag van 1.032.000 velen zij de raad ter benoeming tot aflatende activiteit van het dagelijks uitrekken voor het bouwrijp maken gemeentearchivaris aan mej. mr. A.bestuur, dat met een kort woordie van terreinen, begrepen in het par tiële uitbreidingsplan „Leiden-zuid- west"; en een bedrag van 654.560, voor de aanleg van een gedeelte van de Churchilllaan, inclusief de kosten van de daarvoor nodige grond, alsme de voor de aanleg van een gedeelte stamriool. Afdeling Leiden besprak probleem „Het kan nog een 25 jaar duren in Nederland, maar het zelfbedienings systeem, zoals dit momenteel in Ame rika algemeen toegepast wordt, zal ook Nederland veroveren en de Ne derlandse middenstand zal evenmin deze ontwikkeling kunnen tegengaan, als een halve eeuw geleden de vor ming van het groot-winkelbedrijf." Tot deze voor de middenstand niet bijster optimistische conclusie kwam jhr. dr. J. C. Mollerus gisteravond in de bovenzaal van „In den Vergul den Turk", waar hij op uitnodiging van de Middenstandsbesturenraad met een redelijk aantal middenstan ders, georganiseerd in de erkende bonden, de positie van het Neder landse Middenstandsbedrijf besprak. Harde noten. De inleiding was niet bepaald vleiend voor de Middenstanders, doch dit had spr. aan het begin reeds ver teld. Een vergelijking net de arbei dersorganisaties, die reeds vroeg de waarde van goede vrijgestelden in zagen, viel wel zeer in het nadeel uit van de middenstandorganisaties, waar betaalde krachten meestal we gens onderbetaling en gebrek aan perspectief, de gelederen verlieten, zodat men daar altijd te kampen heeft gehad met 'n gebrek aan geschoold kader. Ook het ledental van de midden- stands-organisaties is zoer mager in vergelijking met de werknemers- en werkgeversorganisaties en dit alles geeft een weinig bemoedigend beeld voor de groep, die in een democrati sche staat de ideale „tussenschakel" tussen kapitaal en arbeid kan zijn, maar die in het „heetst van de strijd" meestal zonder voldoende kracht is. De grote strijd. Jhr. dr. Mollerus schilderde het zelfbedieningsbedrijf van Amerika, waar men zonder veel personeel een zo rationeel mogelijke bediening gevonden heeft. Dit systeem zal noodgedwongen ook naar Europa en naar Nederland komen, omdat ook hier banen als loopjongen" e.d. steeds minder begerenswaardig wor den. Hij sprak van „een uitstervend beroep". De grote strijd, die momenteel in de kringen van de voedseldistributie gevoerd wordt, gaat tussen de par.i- iculiere middenstanders, die vasthou den aan de in Nederland gestelde vestigingseisen, waardoor hun groep niet onbeduidend beschermd wordt, en de oprichters van zelfbedienings zaken, die enorm gehandicapt wor den door deze bepalingen. Andere factoren. Spr. achtte een compromis moeilijk te vinden en zag de instandhouding van de particuliere middenstand in de toekomst van andere factoren afhan kelijk. Het persoonlijk contact met de klant en een smaakvolle, doeltref fende inrichting van het bedrijf kun nen een band vormen met de klanten kring, die het zelfbedieningsbedrijf noch het warenhuis kan bieden. De heer W. Zwart, de voorzitter der Raad, die aan het ^egin van d avond een woord van welkom gespro ken had, sloot met dank aan de spre ker, nadat een levendige discussie de problematiek van de middenstand nog verder benaderd had. Beroep op bevolking tot medewerking J. Versprille. Aangezien mej. mr. A. gehuldigd werd. De dames kregen J. Versprille naar het oordeel van j bloemen, de heren een vierkleuren- de commissie voor het Oud Archiefpotlood. en van ons college als enige der sol- De voorzitter van de Leidse afde- licitanten voor genoemde functie in ling, de heer H. Stikkelorum, dankte aanmerking komt, is het b. en w. nietvoor de vriendelijke geste, mogelijk een aanbeveling van twee J Wethouder Van der Kwaak, die personen te doen. vervolgens sprak, zeide met bewonde- ring te hebben opgezien naar dé pres taties van het bestuur van de vereni ging. Hij hoopte dat de plaats, die de Leidse markt thans inneemt, in de komende tien jaar gehandhaafd en zelfs verbeterd wordt. De heer Schouten, die als secreta ris van het hoofdbestuur namens alle afdelingen zijn beste wensen kwam aanbieden, overhandigde de voorzit ter van de feestcommissie een envelop met inhoud, daarbij de wens uitspre kend, dat Leiden nog lang mag terug denken aan deze dag. Vrolijk cabaretprogramma. Hierop startte het cabaretprogram- ma met het optreden van de confe rencier Eddy Thoen, die de zaal al meteen in de stemming bracht. Met bewondering luisterde men naar de „Reilly's" die virtuoze mondaccor- deonmuziek brachten. Henny Chouf- four speelde Franse chansons en an dere populaire muziek, die door het publiek werd meegezongen en Paul- tje van Renes gaf de acte de présence o.a. als het „schoffie van Rotterdam". Adembenemend waren de staaltjes van evenwicht en spierkracht, die de I „2 1/2 Waconi" ten beste gaven. En j vóór het scheiden van de markt leer den de kooplieden elkaar nog be ter kennen tijdens een gezellige dans. (Vervolg van voorpagina). De vermindering van de aanvoer van ruwe aardolie en aardoliepro ducten als gevolg van de gebeurte nissen in het Midden-Oosten maakt het noodzakelijk het binnenlandse verbruik te beperken; zo deelt het ministerie van Economische Zaken mee. Deze beperking, die voor zover thans valt te overzien, gemiddeld 10 procent dient te bedragen, betreft benzine, gas- en dieselolie en stook olie. Petroleum, waarvan het verbruik in verhouding tot de genoemde aard- olieprodukten beperkt is, zowel als smeerolie en vetten, vallen er bui ten. De regering streeft er naar in het belang van het openbare vervoer, het binnenlandse vrachtvervoer en van andere vitale verbruikers de voor ziening met gas- en dieselolie Voor deze sectoren zoveel mogelijk op het peil van het huidige verbruik te handhaven. In verband hiermede is het nood zakelijk de aflevering van benzine te beperken met 15 procent, en van huisbrandolie met 20 procent. De be perking van stookolie bedraagt 10 Teneinde het normale vervoer op werkdagen zo weinig mogelijk be lemmeringen in de weg te leggen, zal de beperking voor het totale benzine verbruik met 15 procent gedeeltelijk worden gerealiseerd door een zon dagsrijverbod voor motorrijtuigen, dat met ingang van 25 november a.s. in werking zal treden. Gezien de mate der genoemde be perkingen en het belang gedetailleer de administratieve maatregelen zo veel mogelijk te vermijden, heeft de regering er vooralsnog van afgezien de noodzakelijke verminderi; van het verbruik tot stand te brengen door een systeem van bonnenrant soenering. Zoals bekend zijn voorbe reidingen getroffen om daartoe, in dien nodig, op zeer korte termijn over te gaan. Het beperkingssysteem, dat nu in werking treedt, zal worden uitge voerd door een globale beperking van de afleveringen der aardoliemaat schappijen aan de handel met ge noemde percentages. Het bureau voor aardolieprodukten houdt in nauw overleg met deze maatschappijen en de organisaties der handelaren toe zicht op een juiste uitvoering. De minister van economische zaken doet een beroep op alle verbruikers om door een zuinig verbruik binnen de aldus gestelde grenzen een zo re gelmatig en evenwichtig mogelijke voorziening van het economische le ven met aardolieprodukten te helpen bevorderen. Dit zal het mogelijk kun nen maken met een minimum aan formeel ingrijpen en met voorkoming van ernstige moeilijkheden aan de si tuatie, die door de verminderde aan voer van aardolieprodukten is ont staan, het hoofd te bieden. Elders in Europa. Een zondagsrijverbod is nu, behal ve in België, ook in Zweden en Zwit serland van kracht. In Engeland gaf het gemotoriseerd publiek op bewon derenswaardige wijze gehoor aan een regeringsoproep om geen benzine te Nieuw plan voor zweminrichting? Zeer snelle behandeling in de Leidse raad ondervond gistermiddag het korte hoofdstuk volksgezondheid. De heer Goslings (P.v.d.A.) kondig de aan, dat hij dit jaar niet over de kwestie stads- en academisch zieken huis zou spreken. Over de zwemin richting De Zijl. werden wederom nieuwe, veelbelovende dingen ont sluierd door de wethouder. De heer Goslings (P.v.d.A) sprak o.m. over de aankoop van het pand a3n de Kamerlingh Onneslaan door zweminrichting. De heer Portheine (V.V.D.) hoopte dat in de vacature bij de G.G.D. snel wordt voorzien. Wethouder Menken deelde mee, dat op het ogenblik het college van me ning is, dat men er met het voorzien in de vacature bij G.G.D. niet is. De drie schoolartsen zullen zich volledig aan hiun schooltaak moeten geven. Zij kunnen niet meer aan de algemene dienst worden toegevoegd. De verbouwing van het herenhuis aan de Kamerlingh Onneslaan heeft de volledige goedkeuring van provin ciale autoriteiten. In Leiden noord en zuidwest zullen waarschijnlijk ge bouwd worden geneeskundige centra, het Wit Gele Kruis. Hij was verheugd waarin opgenomen worden een de- over dit initiatief, vroeg zich echter af of in het algemeen een herenhuis met succes tot een consultatiebureau verbouwd kon worden. „De Zijl". De, heer Van Iterson (Pr. Chr.) betrok de zweminrichting „De Zijl" in zijn beschouwingen. Moeten wij ook in 1957 met deze verouderde in richting doen? Leiden heeft behoefte aan tenminste één goed ingerichte pendence van de G.G.D., de ltruisver enigingen en de schoolartsendiensten. Plaatsen hiertoe worden ontwik keld. Nieuw plan zweminrichting. Wethouder Jongeleen maakte be kend, dat het plan voor uitbreiding en verbetering van de zweminrich ting „de Zijl" dezer dagen is inge diend. Het is een volledig nieuw plan. JEUGDPARLEMENT. Op de pmiblieke tribune is plaats genoeg voor belangstellenden, die eens willen zien wat de lieden, die zit ting hebben in het Leidse Jeugdpar- lement er van terecht brengen. Vrijdagavond is er weer zo'n zit ting om half acht in de trouwzaal van het stadhuis. KAARTERS VAN DE HARTEBRUG. Kaartliefhebbers van de Harteburg gaan a.s. woensdag weer voort met het spelen voor ae Kerstprijzen. Ook de kaarters, die de vorige keer niet gespeeld hebben, zijn alsnog van harte welkom. BRAND IN AUTO. Aan de Franchimontlaan raakte gisteravond een auto in brand. De eigenaar, die om half twaalf was teruggekomen van een rit, had om de motor te beschermen tegen ste.'xe afkoeling, een deken op het motor blok gelegd en vervolgens de motor kap gesloten. Na twintig minuten bemerkte hij, dat zijn wagen in brand stond. De brandweer, die on middellijk werd gealarmeerd, be hoefde geen dienst te do^n. De scha de beperkte zich tot een aantal door gebrande kabels en een geblakerde motorkap. De eigenaar was niet te gen brandschade verzekerd. Fancy fair meisjes-ULO. De fancy-fair, die door de meisjes van de r.k. meisjes-ULO aan de Haarlemmerstraat wordt georgani seerd, ten bate van de slachtoffers van de Hongaarse Vrijheidsstrijd, z. 1 morgenmiddag om twrte uur door' prof. dr. P. E. Gaillard, voorzitter van de afdeling „Leiden en Omstre ken" van het Nederlandse Roode Kruis worden geopend. Het liefdadigheidsfeest zal duren tot half elf 's avonds. SPIEKER. verspillen aan pleziertochtjes. De bonnen boekjes ligigen klaar en ook de distributie-ambtenaren zijn al ge vonden. Zij worden gevormd door de rij adviseurs. Nog deze week wordt het afnemen van rij-examens in Enge land gestaakt. Dat geeft bovendien een aardige besparing als men weet, dat er wekelijks in Engeland 22.000 kandidaten worden geëxamineerd. In Frankrijk heeft een benzine- tapverbod voor de zondag nog weinig effect gesorteerd. Ook bleef het ver keer het .afgelopen week-end even druk als anders. Een nieuwe oproep van minister Ramadier, ging verge zeld van een waarschuwing, dat wan neer geen gehoor gegeven wordt, zal worden overgegaan tot drastische maatregelen. Portugal kan nog voldoende olie betrekken uit zijn kolonie Angola in West-Afrika, Italië schijnt van plan te zijn de export van zijn talrijke raffi naderijen te beperken, zodat het zelf kan werken en West-Duitsland heeft nog een voorraad voor tien weken. Pas wanneer die voorraad op is, zal Bonn verder kijken. TWEEDE KAMERLID J. HAKEN OVERLEDEN. Vanmorgen is te Amsterdam over leden de heer J. Haken die sedert 1946 lid was van de Tweede Kamer voor de C.P.N. Leidse Agenda DINSDAG 20 NOVEMBER Adviesavond „St. Eloy": Geb. Chr. Soc. Belangen, 7.308.30 uur n.m. Leidse Kunstkring „Voor Allen": 2e concert. Stadshoorzaal. 8 uur n.m. „Ex Animo": Mozart's Mis in C. Remonstrantse kerk, 8 uur n.m. „Oud Leiden": Dr. J. Bosch over „Bilderdijk en Leiden". Lakenhal 8 uur n.m. Credo Pugno. Geb. Chr. Soc. Be langen. 8 uur n.m. Eeuwfeest Hartebrugparochie: Toneel. Spelers van St. Vincent: „Wij zijr. er nog" door Edm. Nicolas. St. Antonius-clubhuis. 8 urn* n.m. K. O.-Filmstudiekring: „Is film keuring censuur?" Casino, 9.15 uur n.m. WOENSDAG 21 NOVEMBER Eeuwfeest Hartebrugparochie: Toneel. Spelers van St. Vincent: „Wij zijn er nog" door Edm. Nicolas. St. Antonius-clubhuis. 8 uur n.m. Verkoping: t.b.v. Hong. Vluchte lingen. Rapenburg 6. 3 uur n.m. K. O.-rondleiding. Start-tentoon- steling. De Lakenhal. 8 uur n.m. Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. en Plantk.: Gerecht 10. 8 uur n.m. Ned. Ver. van Suikerzieken. Voor lichtingsavond. 7.45 uur nam. „De Kleine Burcht". Kath. Nat. Bond van E.H.B.O. afd. Leiden. Vervolgcursus voor diegene die donderdags niet kunnen. 8 uur nam. R.K. Lyceum. DONDERDAG 22 NOVEMBER Huish. en Gezinsvoorl.: Excursie De Lakenhal 1011.30 v.m. Expogé: Hr. Bakker: „Vier dagen HongarijeWenen". De Harmonie, Breestraat. 8 uur n.m. Eeuwfeest Hartebrugparochie: Toneel. Spelers van St. Vincent: „Wij zijn er nog" door Edm. Nicolas. St. Antonius-clubhuis. 8 uur n.m. Kon. Ned. Nat.-Hist. Ver.: Leeuwe rikstraat 8. 8 uur n.m. VRIJDAG 23 NOVEMBER Alg. Ver. v. Ned. Res.-officieren: Lt.-Gen. A. T. C. Opsomer over „Op leiding en Vorming van onze jonge officieren", Off.-mess Doelen-kazer ne. 8 uur n.m. ZATERDAG 24 NOVEMBER R.K. Instuif: „Instuifsfeer", Leo- nardushuis, Haagweg. 8 uur n.m. Pers.ver. Clos en Leembruggen: Feestavond. Stadsgehoorzaal 8 u. n.m. Leidse Lichtweek: Opening Waag gebouw. 19.15 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN. Tentoonstelling Vrije- en Toege- naste Kunst, 1024 november 1956, Boerhaavezalen Leiden. APOTHEKERSDIENST Voor Leiden en Oegstgeest wordt, waargenomen tot zaterdagmorgen 24 nov. 8 uur door apotheek „Doeza", Doczastraat 31, tel. 21313; apotheek „Nieuwe Rijn", Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en apotheek „Oegstgeest" Wli- helminapark 8, tel. 26274. Marktberichten LEIDEN, 20 nov. vette varkens. Aanvoer 253 vette varkens. Notering: varkens in 't algemeen: 1.901.98, zeugen 1.80—1.85. Handel lopend. ROTTERDAM, 20 nov. Vee. Aan voer 3691 stuks vee. Weektotaal 5461 stuks vee. 450 vette koeien, 1120 ge- bruiksvee; 100 vette kalveren; 342 graskalveren; 687 nuchtere kalveren; 110 varkens; 366 biggen; 113 paarden; 6 veulens; 369 schapen; 28 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 3.00 3.15; 2.88—2.98; 2.78—2.86; vette kalveren 3.003.20; 2.80—3.00; 2.602.80 per kg.; graskalveren 420350250; nuchtere kalveren 635545; biggen 605040 per stuk; slachtpaarden f 2.30—2.102.00 per kg.; schapen 13011010-0; lam meren 12511095; kalfkoeien 1100950725; melkkoeien 1100 950725; varekoeien 800700 600; vaarzen 800—700—500; pinken 550—450—350. BODEGRAVEN, 20 nov. Kaas. Aanvoer 54 partijen. Ie soort 2.39 2.42; 2e soort 2.35—2.38, extra 2.56. Handel goed.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2