GEUR. PIES Ml1™!? „Ons dorp verandert" causerie voor ,St- Paulus' in Zoeterwoude Sowjets aanvaarden wederzijdse luchtinspectie Trouwauto's 11742 12194 Winkelmeisje Rectificatie MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De eerste voorlichtingsavond van de R.K. Propagandaclub „St. Paulus", aangekondigd als een toelichting op het structuurplan en de uitbreidings plannen van Zoeterwoude, is voor velen een teleurstelling geworden. Men had verwacht, dat de inleider, de heer J. H. v. d. Ploeg, voorzitter van de kath. raadsfractie, belangrijke uiteenzettingen zou geven van de grote toekomstplannen, wellicht ver duidelijkt door kaarten en platte grond-tekeningen, doch spr. bepaalde zich tot een beschouwing van de ver anderingen die op velerlei gebied auüen plaats vinden als de plannen doorgang vinden. Deze diepgaande, van veel studie getuigende overwe gingen waren echter zeer interessant en de gedachtenwisseling over deze toekomstige zaken was zeer leven dig en gaf aanleiding om niet alleen het komende maar ook het huidige van Zoeterwoude aan een scherp oor deel te onderwerpen. De heer v. d. Ploeg meent goed te doen om het vóór en tegen van de te verwachten veranderingen eens te bespreken en somde de bezwaren op, die geopperd zijn. Er wordt gesproken van een streek plan. Spr. trekt dit in twijfel, want van een streekonderzoek is niets bekend. Ook acht men niertoe geen noodzakelijkheid, omdat er geen aan vragen zijn voor industrie-vestiging. De bevolkingsaanwas, die volgens deskundigen in de komende jaren slechts 15000 zielen zal bedragen wettigt geen industrialisatie. De agra rische bevolking zal plaats moeten maken voor een fabrieksbevolking uit andere streken van ons land, want in de naaste omgeving en vooral in Leiden heeft men reeds te kampen met personeelstekorten. De stekste troef die tegen de plannen wordt aangevoerd is de pu blicatie van een rapport in verband met het welvaartsplan waarin de noodkreet klinkt: Geen industrie meer toe te laten in het westen van ons land (uitspraken van vooraan staande figuren van de Prov. Plano logische Dienst dat Zoeterwoude agrarisch moet blijven). Spr. gaat nu in den brede zijn reeds vijf jaar lang gemaakte bezwaren tegen groot-in dustrie na en het pleiten voor klein industrie. Er is echter in die tijd veel gewij zigd. De aansluiting op de Rijksweg 4A en de stellig te verwachten weg 4B, waardoor de gemeente wordt in gesponnen in de grote verkeerswegen, een geografische ligging, die het ver klaarbaar maakt dat onze gemeente in de Planologische Dienst geschikt wordt geacht om industrie toe te la ten. Met vele cijfers toont spr. aan, dat Zoeterwoude nu eenmaal ligt in de Randstad Holland, in de stedegordel die 2/5 van het land omvat, een ge bied met een bevolkingsdichtheid die de grootste dreigt te worden van de wereld. Botweg afwijzen van de plannen tot oplossing van de problemen in deze gemeente is niet mogelijk; wij komen er niet onder uit. Eigen taak. Wij kunnen stagneren maar de in dustrie zal komen, ook tegen onze wil. Bij tegenwerking zal de beslis sing vallen zonder dat de voorberei ding zozeer nodig zal getroffen wor den. Hoe het proces van de veranderin gen, vooral voor de rechtstreeks be trokkenen, zonder grote schokken zal moeten worden opgevangen, wat onze taalk zal worden in de toekomst gaat spr. nu uiteenzetten. Op schier elk gebied zullen de problemen op doemen. Spr. schildert het uiterlijke beeld, dat zal verschijnen en gaat diep in op de innerlijke verhoudingen die zullen ontstaan, spanning tussen landbouw en industrie-ebvolking, tussen de gevestigde Zoeterwoudse mensen en de geïmporteerde bevol king. Ons dorp, dat eeuwenlang een christelijk karakter droeg, krijgt dan ook niet-gelovige bewoners. Zal het gezag van de geestelijkheid blij ven, of worden aangetast. In het algemeen zal voor fabrieks arbeiders en vooral voor de jeugdige fabrieksarbeiders de vrije tijdsbeste ding een probleem worden wat voorheen niet bestond. Innerlijke aan passing zal moeilijk zijn. Het verdwijnen van gehele boer derijen, waarvan het behoud door geslachten op geslachten eeuwen lang geleden en gestreden is zullen verdwijnen. Al deze overwegingen kunnen ons niet vragen enthousiast te zijn voor de plannen want wij beseffen in alle zwaarte, dat de nieuwe structuur van ons dorp grote offers vraagt. Er zijn in het Westen van ons land in de laatste eeuw heel veel men sen van 't platteland land geesteik en psychisch onvoorbereid, onbeschermd meegesleurd in de onstuimige vaart van de ontwikkeling van de indus triële revolutie. Het zal onze eerste taak zijn te zorgen voor degenen, die door het in gebruik nemen van hun landbouw gronden het eerst getroffen worden, door zo mogelijk in een andere streek weer land te geven. Spr. voelt er niet voor deze men sen maar te verjagen naar Canada of Australië; dit middel is misschien erger dan de kwaal. Omscholing zal wellicht beter zijn; hoe het zij, de agrarische onrust moet gestild worden. Verantwoordelijkheid. Vele aspecten worden nog belicht, vooral het vraagstuk van de taak van de Kerk in de randstad Holland en de verantwoordelijkheid van de christenen tegenover onze naasten. We hebben niet genoeg gedaan; dui zenden staan nu al ongeïnteresseerd tegenover het huidige maatschappe lijke leven. Ernstig wijst spr. op de verantwoordelijkheid van de be staande organisaties. Er moet vorming komen; 14 jonge kerels van de K.A.B. krijgen de opleiding om leiding te kunnen geven. Het is nodig, want de jeugdbeweging vooral in de Jansparochie lijdt aan bloedar moede, Maatschappelijk Werk staat op een dood spoor en .-r zijn geen gezinsverzorgsters. Het ergste van onze tijd is dat zovele mensen de schijnwaarde voor de werkelijke waarde aanzien. Onze belangrijkste op gave is de mens te helpen, een taak, die niet opgelost kan worden dan in waarachtig christendom. Ons dorp verandert en verbreekt zyn kluisters; met Gods hulp zullen we slagen om Zoeterwoude een uit- stralings-centrum van geloof en gaaf en goed blijven. De gedachtenwisseling was zeer veelzijdig. Er werd *wijfel uitgespro ken over de realisering van het tot standkomen van het nieuw fabrieks- centrum waar nog zovele fabrieks terreinen in bestaande centra be schikbaar zijn. Omtrent de positie van het gemeentebestuur was men het er over eens dat tegenhouden op den duur niet mogelijk zal zijn. Het gevaar voor annexatie werd te gengesproken, doch de vrees werd uitgesproken dat onze gemeente niet in staat zal zijn de opkomst van zulke grote plannen te realiseren, gezien dat de gemeente niet in staat is de bestaande oude toestand met name o.a. het Watertje te verbeteren. De inleider noemde hiertoe als op lossing mensen uit andere plaatsen aantrekken om mede te besturen. Tijdens de gesprekken kwam sterk aan het licht, dat de problemen er nu al zijn. Velen moeten nu al de agrarische sector verlaten en het jeugdvraagstuk is reeds zeer urgent. Er werden geen beschuldigingen te gen de jeugd geuit maar velen en in het bijzonder kapelaan Kapteyn, spraken zich uit over het tekort aan belangstelling en steun van de oude ren en ouders voor de vorming van de jeugd. Het tekort aan belangstelling voor bijeenkomsten is daarvan het grote bewijs. Deze avond was in ieder geval zij het afwijkend van de opzet nuttig besteed. SINT JANSFANFARE GAF UITVOERING. Onder de nieuwe dirigent, de heer Th. Jansen, gaf de St. Jansfanfare gisteravond een concert. Toen het scherm opging zijn wij geschrokken, dat de gelederen van de fanfare zo gedund zijn, maar de voorzitter, de heer D. A. Muusers, deelde in zijn openingswoord gerust stellend mede, dat de kwaliteit van het repertoir niet ichteruit gegaan was. Inderdaad, de mars San Remo klonk prachtig. Nooit werd door het korps een mars zó puntig, strak en afwisselend in de pianosimis en for ti en zó geaccentueerd uitgevoerd. In de Simfonie Concertante van G. Boedijn misten wij de ervarenheid van sommige jeugdige muzikanten en ook heeft het volume sterk gele den. Toch was de uitvoering goed. De Triomfmars uit „Aïda" van Verdi werd heerlijk gespeeld. Hoe moeilijk het voor de fanfare ook zijn mag, met zulk een kern van goede muzikanten zal zij blijven voortbestaan. Het goede voorbeeld van echte liefhebberij zal degenen die de vereftiging verlieten, weer op roepen om mee te blazen. De echte liefde voor de muziek bleek uit de vorming van een band, die voor de bedrijven van het toneelstuk zeer goede lichte muziek uitvoerde. De toneelsociëteit L,i'.D. uit Leid- schendam voerde met zeer grote ver dienste „De Tante uit Argentinië" op. Het is en blijft jammer, dat de fanfare, zo rijkelijk financieel ge steund door de burgerij, geen mo rele steun mag ondervinden. De fan fare speelde weer voor de kinderka mer. Zó kan de vereniging het niet volhouden. Deken Juffermans, pastoor Bak ker, pater Van Beurden, kapelaan Kapteyn en wethouder van Leeuwen gaven toch door hun aanwezigheid het voorbeeld van belangstelling voor de fanfare. STOMPWIJK Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan te Stomp wijk is be noemd de weleerw. heer C. L. van Zijl. De nieuwe kapelaan is geboren in 1914, priester gewijd in 1940 en sinds 1950 kapelaan te Kwintsheul. VOORSCHOTEN Ouders bezichtigden nieuwe U.L.O.- school. Zaterdagavond van 7 tot 8 uur werden de ouders van de leer lingen van de openbare ulo in de gelegenheid gestéld de nieuwe school te bezichtigen. Om 8 uur verzamelden zij zich met vele genodigden in de nieuwe zaal voor een feestelijke ouderavond, aangeboden door de oudercommissie, daartoe in de ge legenheid gesteld door het gemeente bestuur. Ook de burgemeester en de beide wethouders woonden deze avond bij. Onder regie van de tekenleraar van deze school, de heer E. Strelitskie, voerde de amateurtoneelgroep „De Flits" uit Delft „Een Zomerdagdroom" van George Axelrod op. De regisseur benutte de technische mogelijkheden, die de nieuwe zaal biedt, als licht- en geluidseffecten, volkomen, waardoor de opvoering technisch perfect was. Maar ook de spelers boeiden door hun bijzonder goede spel, waarbij de hoofdpersoon, de dokter en „het meisje" een extra pluim verdienen. De voorzitter van de oudercommis sie, de heer P. Weduwer, die bij de aanvang van de feestavond aan het hoofd van de school, de heer R. Otten, een fraai groot Delfts blauw bord had aangeboden, vertolkte de dank der oudercommissie met bloemen en sigaretten. Kasgeldleningen. Het is gebrui kelijk dat voor de aanvang van een nieurw jaar een raadsbesluit wordt ge nomen met betrekking tot het aan gaan van kasgeldleningen. Over het algemeen wordt de uitvoering van kapitaalswerken in afwachting van de definitieve financiëring van het object door middel van een vaste geldlening, voorlopig gefinancieerd met behulp van rekening-courantgeld en kasgeld. Verwacht kan worden dat in 1957 diverse grote objecten, zoals de bouw van 8 klassige openbare- en r.k. school voor g.l.o., het 3e gym nastieklokaal enz. moeten worden voor-gefinanicieerd. Het is daarom gewenst de mogelijkheid tot het slui ten van kasgeldleningen te openen. B. en w. stellen de raad dan ook voor b. en w. te machtigen, om gedu rende het dienstjaar 1957 al naar ge lang de behoefte kasgeldleningen aan te gaan. Het totaalbedrag der vlot tende schuld (rekening-courant en kasgeld) der gemeente mag echter niet meer bedragen dan 1.000.000. Voor elke opneming is machting van G. S. vereist. Uitvoering St Geneslus. Gister avond voerde de r.k. Toneelver. St. Genesius nogmaals op het toneelstuk „Suuske Perdeams', de koster van de Heikant", geschreven door K. Kee pers op. De spelers waren nog beter op dreef dan de eerste maal, maar de belangstelling was minder. De baten varen bestemd voor de Hongaarse vluchtelingen. Maar slechts voor 4n kleine grensstrook De Sowjet-Unie heeft zich bereid verklaard met het plan van president Eisenhower om de wederzijdse bewa pening te inspecteren vanuit vliegtui gen, in gewijzigde vorm te aanvaar den. De luchtinspectie zou uitge voerd moeten worden boven een gebied van 800 km. aan weerszijden van de grens in Europa tussen Oost en West. Tegelijkertijd heeft Moskou de wereld gewaarschuwd, dat het machtsevenwicht zo gewijzigd is, dat de Sowjet-strijdkrachten zonder ge bruik te maken van raket- of kern wapens heel West-Europa kunnen overmeesteren. De voorstellen en waarschuwingen waren vervat in boodschappen van Conferentie. Ook stelt Rusland voor, dat de lei ders van de Ver. Staten, de Sowjet- Unie, Groot-Brittannië, Frankrijk en India het Zwitserse voorstel voor een ontwapeningsconferentie aanvaarden. „Indien deze zou slagen, zou een grote bijeenkomst met deelneming van de leiders der geringen van de NAVO-staten en van de landen, aan gesloten bij het verdrag van War schau, kunnen worden gehouden. Aan zo'n conferentie zouden ook staten als (communistisch) China, India, Joegoslavië, Birma en Indonesië, die niet bij de genoemde verdragen zijn aangesloten, kunnen deelnemen. Rokossofski thans Russisch minister In Moskou is vandaag meegedeeld, T3„_l Cnmlnt 111 lUWSHUU IS VdUU4^g UICCgCUCCIU, tt„T SS maarschalk Rakossofskl, voorma- Unie aan president Eisenhower van de Ver. Staten en de premiers van Engeland, Frankrijk, India en com munistisch China. In net Westen is men geneigd in de Russische voor stellen meer een propagandastunt dan een ernstige oplossing van de ontwapeningskwestie te zien. De Russische verklaring zegt, dat Engelands politieke positie door de aanval op Egypte is verzwakt, even als zijn militair-strategische positie op het Europese vasteland. „Ook de koude oorlog is er heviger door geworden, terwijl de bewape ningswedloop is toegenomen. Indien de Sowjet-Unie inderdaad, zoals van haar beweerd wordt, op agressie uit zou zijn, zou dit voor haar het gun stigste ogenblik zijn die uit te voeren, nu het machtsevenwicht in haar voordeel is verschoven en haar posi tie krachtiger is dan op enig ander tijdstip na de tweede wereldoorlog", aldus de Russische veiklaring. „Maai de Sowjet-Unie is de vrede toegewijd en werkt hard aan de uitvoering van binnenlandse ontwikkelingsprogram- TOEZICHT OP SLEUTELPUNTEN. Over het toezicht op de bewapening zegt de Sowjetverklaring nog: „Er zou op sleutelpunten, als havens, luchthavens en spoorwegstations toe zicht moeten worden uitgeoefend, om de mogelijkheid van een troepencon centratie uit te schakelen". Verder herhaalt zij de oude Russi sche voorstellen om de gewapende strijdkrachten over een periode van twee jaar geleidelijk te verminde ren, alle kernwapens af te schaffen, alle buitenlandse bassissen en buiten landse bezettingstroepen op te hef fen en de bewapeningsuitgaven te beperken. Sowjet-voorstellen koel ontvangen Amerikaanse functionarissen heb ben zondag in Washington verklaard, dat de Sowjet-voorstellen van zater dag geen nieuwe argumenten voor onderhandelingen op het hoogste ni veau bieden. Het Russische voorstel om Eisenhowers plan voor luchtin spectie toe te passen aan weerszijden van de grens tussen communistische niet-communistische landen in Europa, zou volgens de functionaris sen het plan van de president slechts op een verkeerd spoor kunnen bren gen. Westelijke waarnemers ir» Washing ton geloven, dat de Ver. Staten geen topconferentie, zoals de Sowjet-Unie voorstelt, wensen. Buitenlandse waarnemers in Zuid- Slavië geloven, dat ondanks het me ningsverschil van Tito met de Sow- jetleiders over het communisme in Oost-Europa, er veel in de Russische voorstellen steekt, dat voor Zuid- slavië aantrekkelijk is. In officiële Franse kringen ziet men in de Sowjet-voorstellen over het algemeen een propaganda-ma noeuvre. Niettemin wordt het voor stel ernstig door de Franse regering bestudeerd. ATOOMARGUMENT. Admiraal Lewis Strauss, de voor zitter van de Amerikaanse commis sie voor kernenergie, heeft zaterdag avond bekendgemaakt, dat zijn diensten een nieuwe atoomontplof fing in de Sowjet-Unie hebben vast gesteld. Chinees schip vergaan? Het 160 ton metende nationalis- tisch-Chinese stoomschip „Koeang Sjeng 2" wordt vermist en is mis schien in een storm vergaan, aldus is zondag uit Taipeh gemeld. Het schip had 102 passagiers aan boord. De „Koeang Sjeng 2", die een veer dienst onderhield tussen Kaosioeng en de Pescadoren, zond vrijdag nood. seinen uit en seinde,' dat het nabij de Pescadoren aan de grond was gelo pen. lig Pools minister van defensie en opperbevelhebber in Polen, benoemd is tot plaatsvervangend minister van defensie van de Sowjet-Unie. Rokossofski is woenedajg j.l. als Pools minister van defensie afgetre den. Hammarskjoeld uit Egypte Met een der Zwitserse vliegtuigen, die V.N.-troepen uit Italië naar Egyp te brengen, is Hammarskjoeld uit Egypte vertrokken. In Rome stapte Hammarskjoeld over in een Ameri kaans vliegtuig dat via Parijs npar New York vliegt. De Egyptische minister vani bui tenlandse zaken Fawri, die eveneens naar New York vliegt, maar via een andere route, verklaarde gisteravond te Zürich, dat de besprekingen tus sen Hammarskjoeld en president Nasser „nuttig" zijn geweest, doch „geen definitieve besluiten" opgele verd hebben. De Egyptische regering blijft te rugtrekking van de buitenlandse troe pen eisen, voor een begin wordt ge maakt met de vrijmaking van het Suezkanaal. Ook heeft Egypte ver klaard, dat het de kosten van de vrij making niet zal betalen, daar het niet verantwoordelijk is voor de gebeur tenissen, die tot de versperring heb ben geleid. Een nieuwe Kominform? Volgens onbevestigde berichten uit Belgrado zou de Sowjet-Unie van plan zijn een nieuwe Kominform op te richten, om de groeiende invloed van het Titoïsme tegen te gaan. De ideologische verschillen tussen de Sowjet-Unie en Zuid-Slavië zijn, ondanks het normaliseren van de be trekkingen na Stalins overlijden, niet opgeheven en in de afgelopen weken hebben de Sowjet-leiders Tito er zelfs van beschuldigd, dat hij ver antwoordelijk is voor de onlusten in Poznan en de opstand in Hongarije. Polen staat aan de kant van Tito en ook de Hongaarse premier, Kadar, wordt algemeen als een Titoïst be schouwd. Daartegenover zou de Sow jet-Unie kunnen rekenen op de hui dige leiders in Tsjecho-Slowakije, Oost-Duitsland, Roemenië, Bulgarije en Albanië. Oliespuiter spuit niet meer In een communiqué van de natio nale Perzische oliemaatschappij wordt medegedeeld, dat sedert zater dagochtend geen olie meer uit de bron van Alborze spuit. Als gevolg van een instorting is de druk geheel verdwenen. Op 26 augustus j.l. werden 150 vierkante km. met olie overstroomd, toen de olie plotseling uit de put be gon te spuiten. Meer dan 40.000 ton van de kostbare vloeistof liep weg. De Amerikaanse deskundige Kenly slaagde er na bijna 14 dagen arbeid in, een afsluitinginstallatie met een gewicht van 7 ton boven de put aan te brengen, maar hij gaf na twee da gen zijn pogingen, om de afsluiter dicht te maken op, aangezien de gas druk meer dan 700 atmosfeer bleef bedragen. De afsluiting had een enorme ontploffing kunnen veroor zaken. Op 1 oktober werd een twee de afsluitinstallatie aangebracht, en 10 oktober kwam in Perzië 12 ton boormateriaal uit de V.S. aan. De des kundigen hadden besloten om, daar het onmogelijk was de put recht streeks in bedwang te krijgen, een tweede put te boren, teneinde de druk in de eerste put te doen ver minderen. Thans is dus, zoals hier boven werd medegedeeld, de druk geheel verdwenen. De Heilige Vader heeft de heer J. A. H. Maassen te Maastricht be noemd tot Ridder in de Orde van Sint Sylvester. De heer Maarssen was ge durende 35 jaar directeur van de Lim burgse bedevaart naor Lourdes. Een motorrijder werd gedood en zijn duopassagier zwaar gewond bij een ernstig verkeersongeval dat gis teren plaats vond aan de Sluisstraat te Musselkanaal. Een transport-auto sloeg een zijweg in, op hetzelfde mo ment, dat een motorrijder eveneens die zijweg in wilde slaan. Op onver klaarbare wijze schoot het motor rijwiel hiert>ij plotseling onder de auto. De heer en mevrouw BRAAKMAN—JANSEN geven met vreugde kennis van de geboorte van een dochter MONIQUE die bij het H. Doopsel de namen MONICA MARIA THERESIA ontving. Leiden, 18 nov. 1956 Cobetstraat 32. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een langdurig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze lieve Zoon en Broer HARRY SCHRAMA in de leeftijd van 24 jaar. Uit aller naam: W. C. SCHRAMA C. M. SCHRAMA— L'AMI Leiden, 17 nov. 1956 Koninginnelaan 27; De H.H. Uitvaartdien sten zullen worden ge houden in de Parochie kerk van de H. Petrus op woensdag 21 novem ber de Stille H. Mis te half 8. de Gezongen Re quiem te half 10. waar na de begrafenis vanuit de kerk te 11 uur op de r.k. begraafplaats Zijl poort. De overledene is opge baard in de Rouwkapel van het St. Elisabeth- Ziekenhuis. Bezoekuren 911, 34 en 6—8 uur. Maandagavond om 7 u. Rozenkransbidden in de Rouwkapel en dins dagavond om 8 uur in de kerk. VAN De Groot BEESTENMARKT 3. Stadhuis per auto f 10. Stadhuis-Kerk per auto 15, Alleen Kerk p. auto 10, 533ste STAATSLOTERIJ 4e ktas ie üjst HOGE PRIJZEN 8000 5679 ƒ2000 1818 ƒ1000 5241 10468 10853 14454 ƒ1000 7249 16204 17741 18897 19338 21606 21763 ƒ400 3311 7243 11541 12566 14569 15941 16859 18890 19446 19615 21207 200 1465 2175 3491 4035 4342 5314 5302 5927 6328 6408 7121 735ft 7481 7791 9593 9766 1712 21959 PRIJZEN VAN 80— 1123 162 184 266 379 448 758 2000 2098 10O 105 109 112 122 126 157 255 312 449 484 486 524 692 901 3179 267 404 570 604 698 779 830 832 408/ 090 112 131 165 364 418 421 557 586 834 894 5031 129 152 171 283 389 422 724 832 846 861 6187 233 298 384 547 554 585 587 635 704 7U9 756 828 931 989 7021 025 036 109 124 237 293 340 425 587 627 741 929 8046 444 609 691 804 822 825 9134 177 702 891 923 965 10121 124 227 414 438 550 658 795 839 885 926 928 1038 060 094 110 202 207 283 296 328 355 363 380 383 416 459 474 552 553 567 572 580 607 622 647 683 686 693 703 727 770 795 810 815 827 856 876 946 984 2023 096 097 115 120 141 146 164 211 257 286 315 320 402 418 446 451 479 499 553 576 581 592 615 623 626 632 643 666 685 686 6S9 707 728 732 768 771 924 932 3016 065 078 101 103 169 207 249 271 283 303 305 319 321 337 339 356 460 465 480 564 618 630 662 717 719 724 745 753 769 772 773 793 862 871 882 936 938 949 955 4045 068 134 144 177 181 219 228 320 328 350 378 539 561 580 591 643 655 689 690 776 814 867 880 891 899 911 928 937 961 6069 078 108 109 126 156 172 180 186 281 285 322 371 393 429 430 463 496 498 506 523 539 545 621 637 638 641 651 669 718 766 767 863 901 958 968 981 6046 097 098 109 110 120 128 198 246 253 274 334 336 344 357 370 432 434 435 475 488 500 537 546 551 564 701 713 717 734 778 791 802 809 823 826 829 841 880 907 926 932 933 962 7042 049 054 073 080 083 091 114 125 138 182 210 240 265 286 295 298 301 304 319 378 387 396 451 464 496 504 584 604 684 695 709 722 847 882 885 888 901 910 920 933 966 971 984 985 8011 067 071 152 224 274 309 323 356 379 393 423 9 440 447 458 478 497 500 502 506 547 577 646 650 670 725 744 752 776 791 799 844 854 867 892 921 929 941 9015 020 028 029 057 060 095 204 212 216 228 236 275 286 292 342 365 368 369 382 392 399 45': 487 510 523 549 573 599 602 622 661 763 796 911 930 937 949 983 10011 020 025 054 070 117 123 152 207 211 359 435 482 4S9 502 537 587 595 621 624 633 637 640 712 771 790 848 857 902 906 950 961 980 990 11029 048 055 063 065 077 081 101 161 189 .190 223 231 264 276 305 350 369 389 392 400 425 528 542 568 569 607 626 657 665 11162 251 278 352 387 772 906 12004 160 185 333 343 377 518 586 651 866 879 979 1S0O5 043 122 138 150 157 222 259 403 509 947 976 983 14105 164 184 216 314 635 701 723 761 817 829 869 882 896 915 946 951 18016 124 184 456 463 478 768 800 912 914 10005 158 627 630 640 815 942 963 980 999 17123 255 312 509 539 546 563 635 697 777 18051 120 156 172 233 336 427 442 444 590 625 656 908 997 19028 177 275 385 386 832 878 909 964 20063 186 255 287 342 44,7 569 710 715 720 799 977 12005 047 062 078 116 124 131 132 241 248 271 280 285 325 431 445 456 464 468 188 515 597 622 646 650 660 668 761 794 796 800 829 840 845 867 937 976 990 994 13024 110 112 120 121 126 146 198 257 260 275 280 317 320 380 438 442 450 457 484 510 517 535 547 548 609 679 686 7M 763 765 843 844 846 850 862 867 900 14007 017 035 048 066 114 126 144 187 302 313 347 355 471 490 534 559 562 620 622 634 641 705 708 753 757 760 764 776 781 804 838 877 881 926 935 978 15011 041 073 087 090 122 130 151 171 194 195 201 260 298 311 322 323 365 376 417 434 459 493 514 530 544 598 625 639 671 737 841 848 856 867 989 16015 047 061 088 106 111 118 122 191 201 212 226 259 275 304 309 406 569 573 613 635 710 720 731 773 790 812 816 817 837 865 886 888 902 912 915 916 962 996 17018 033 088 095 096 157 163 166 223 265 286 327 337 344 377 464 510 558 644 651 674 690 700 708 719 781 812 841 853 859 885 908 909 926 952 18037 108 109 130 132 135 167 168 237 239 267 304 333 356 361 365 387 399 417 429 447 466 467 472 512 532 565 603 652 695 707 715 720 761 776 784 806 834 877 905 913 915 963 19001 017 100 145 178 186 188 234 247 273 330 368 360 482 523 525 554 (.08 732 772 777 815 852 885 935 20003 072 083 112 117 154 163 175 183 198 210 230 256 258 264 308 328 332 348 353 359 532 561 586 684 690 737 738 786 705 844 856 884 21014 036 071 080 092 106 114 125 129 «32 170 225 232 262 273 281 328 388 173 .59 564 577 579 582 588 616 «27 629 65o «75 711 733 75(1 764 79-1 808 816 315 865 866 904 911 926 927 9-13 957 938 974 Prijzen van ƒ80.toevoegen 11692. Nieten: 2685 moet zijn 2865. 3938 moet zijn 2938. 11692 moet vervallen. Voor een modern HOORAPPARAAT BRILMONTUUR naast Stadsgehoorzaal Gevraagd in Drogisterij Boerhaave, Firma Broerse Telef. 20784. 3* Te koop. Eiken klok bim-bam. prima cond. ƒ20—. Stille Rijn elf. Couverts - Cassettes Verzilverd en vlek vrij. Keltum - Zilfa W.M.F. - Sola. S. v. d. Water en Zn.. Haarlemmerstraat 207. Telefoon 24469. Gevraagd te Wassenaar fier half december, dage- Üks van 11.30 tot 7 uur NET MEISJE als hulp bij 3 grotere kin deren, genegen licht huish. werk te verrichten, liefst ook goed kunnende naaien. Indien zo verlangd kan ook intern geplaatst wor den. Meerdere hulp aan wezig. Brieven onder lett. TWS aan Niigh v. Dit- mar, Adv. Bur„ postbus 830, Rotterdam. St. Nicolaas-winkelactie Zoeterwoude Op de lijst van deelnemers staat niet vermeld: J. DE JONG, BakkerU. Schenkelweg. 3? Jonge hennen te koop 3 4 mnd. Weipoort 27. Zoeterwoude. 3 Meubelmakerswerk bank gevraagd. Th. H Hoogervorst. Dorpsstraat 47. Oegstgeest. 3 Gevraagd een net meis je voor de hele week of werkster voor enige dagen oer week. Mevr. Groene- wegen, Roodenburgerstr. 57. tel. 20464. Leiden. 3 Slagerij Pieterse. Dins dag-, woensdag en donder dag: 500 gr. gehakt v. 1.70 v. 1.40; onze bekende rookworst 32 ct. p. 100 gr. 75 ct. p. 250 gr. en 1.35 p. 500 gr. Rauwe rookworst 38 ct. p. 100 gr. Heren straat 29. 3 Mahonie ronde tafel, mahonie en eiken legkas ten, prima trapnaaimachi ne, zware eiken tafels in Queen Anne. Mechelse en andere soorten. zwaar eiken bureauministre. fraai ladekastje, bronzen kroon. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. D., let op tel. 23261. 3 Gevraagd nette jonge werkster voor twee halve dagen oer week. Haagweg 214, Leiden. 3* Gevr. een R.K. huis houdster, bii heer alleen. leeftijd 69 jaar. Br. agent ÜMI J. J. Kroon. Havenstr. 46. staat. Prijs 45.Heren Noordwijkerhout. 'straat 23. Leiden. 3 Filmprojector nieuw met 5 leuke kinderfilms (tekenfilm), prijs 75. Singer handnaaimachine in zeer goede staat, prijs 75.Naumann hand naaimachine in goede Burgemeester en Wethou ders van Zoeterwoude zijn voornemens op dinsdag 27 november 1956. des mor- pens 11 uur publiek aan te besteden: het slopen van een ste nen schuur, afgedekt met pannen en stonde achter het pand Hoge Rijndijk 249. Het desbetreffende bestek wordt vanaf 20 november 1956 ter gemeente-secreta rie verkrijgbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders van Zoeterwoude. 3 Kolenzeven. passend op uw vuilnisbak, p. st. 2:10: Kolenkitten, haardtangen. salamanders luxe kachels, schuurkachels. radiatoren, gaskachels en alle on derdelen. A. J. Hart wijk. Nieuwe Beestenmarkt 7-9. Leiden, tel. 26627. 3 Uw bed slecht? Wij overtrekken uw b°d vak kundig met een nieuwe 1-pers. v.af/19.50: 2-pers. vanaf f 26.50! In één dag eereed! De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51 Leiden. 3 Wegens vertrek Erres radio type KY 505. iets moois 90.sleestofzui ger 125 V., nooit gebruikt van 155.voor 75. Damesfiets met lamp 35.Rapenburg 84.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3