Binnenkort plan voor kerk op terrein van woonwagenkamp DE LEIDSE BIOSCOPEN? DE LEIDSE BEGROTING Scherp Hongaarse vrijheidsstrijders wachten op onderdak ZATERDAG 17 NOVEMBER 1056 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Bromfietsers: wegpiraten Een gedeelte van de begrotings- middagzitting in de Leidse raad werd nog besteed aan de eerste twee hoofdstukken van de memo lie van antwoord. Opvallende ont hullingen deden zich niet voor, tenzij de mededeling van wethou der Van Schaik, dat de raad bin nenkort een plan kan verwach ten voor de bouw van een ver plaatsbare school op het terrein van het woonwagenkamp. De heer Zunderman (P. v .d. A.) kwam gistermiddag tijdens de re plieken terug op de door zijn frac tie gewenste populaire uitgave van de begroting. De uitwerking ervan wenste hij in handen te zien van een journalist. Kazerneterrein. De voorzitter sprak in de dupliek over de universiteit en het Doelen terrein. Kazernes in de kom van de gemeente zijn van belang voor de middenstand. Hij erkende, dat de uni versiteit uitbreiding behoeft. Het Doelenterrein is daarvoor een ideale ruimte. Maar het is gevaarlijk dit plan zonder meer, bij het Rijk te wil len doordrijven. De bouw van een nieuwe kazerne immers zal ten laste van het ministerie van onder wijs komen. Het geld dat hiervoor gebruikt wordt, zal in mindering gebracht worden van het kapitaal, dat voor de uitbreiding van de universiteit begroot is. Wethouder Menken zei, dat 't col lege bereid is over ideeënbussen ad vies in te winnen bij de hoofden van dienst. Via de dienstcommissie in de bedrijven komen echter ook ideeën naar voren. Wethouder Jongeleen beantwoord de de heer Van Dijk naar aanlei ding van diens vraag over de Tech- niche school Don Bosco en de stads uitbreiding. Hij stelde vast, dat er in 1955 geen bezwaren zijn gemaakt te gen het uitbreidingsplan Boerhaave- laan. Het uitbreidingsplan Leidse Hout is nog niet vastgesteld. Wethouder Van der Kwaak zei, dat de aandacht die de Leidse jour nalisten aan gemeentezaken be steden ver boven het landelijk ge middelde ligt. Gistermiddag begon de raad ook met hoofdstuk 3: openbare veilig heid. Voorrang Rijnsburgerweg. De heer Kortmann (K.V.P.) kwam als eerste aan het woord. Hij vroeg naar automatische knipperlichten en autobuscontrole. De dampontwikke- ling van de bussen is dikwijls hinder lijk. De autobushaltes kunnen beter langs de route verdeeld worden. Verplaatsbare lichtsignaaimasten zouden bij wijze van proef op de Prinsessekade en Haarlemmerstraat kruispunten Haarlemmerstraat Pelikaanstraat geplaatst kunnen worden. Hij verdedigde zijn voorstel om de kruispunten op de Rijnsburgerweg tot voorrangskruisingen te verklaren; alsook het voorstel om met mede werking van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten voor alle weggebruikers met uitzondering van de voetgangers de W.A.-verzekering (wettelijke aansprakelijkheid), ver plicht te stellen. Te lang wachten: De heer Van Iterson (Prot. Chr.) vroeg zich af of de wijze van ver keersregeling bij de Gijzelaarsbank wel de juiste is. Iiij meende, dat een POTLOOD en GEEST Oplossing No. 541. Horizontaal: 1. Mekka, 7. boord, 9. ik, 11. trio, 12. bos, 14. fat, 15. ako, 16. nel, 18. ent, 20. Oran, 22. mi, 23. nodig, 25. sesam. Verticaal: 2. eb, 3. kot, 4. Korfoe, 5. aria, 6. Libanon, 8. dotatie, 10. k.o., 13. salade, 17. Eros, 19. N.M., 21. nis, 24. ga. Een gedeelte van de PvdA-fractie in de Leidse raad. V.l.n.r.: de heren Schüller, Meester, Zunderman, Lar- dee en Sommeling. (Foto: „De Leidse Courant"). kortere frequentie sneller en doel matiger zou zijn. Hij wees er op dat het dringend gewenst is, dat de kanaalbrug verlicht wordt. De Wilhelminabrug moet ver breed worden. Hij verklaarde zich eens met het voorstel-Drijber-Kortmann de Rijns burgerweg voorrangsweg te verkla ren. De heer D rij "er (WD vroeg een nadere toelichting op zijn vraag naar vrouwelijke politie-ambtenaren te Leiden. Hij wenste maatregelen te gen het optreden van wilde brom fietsers. Dierenasyl. Mej. Van Nienes (P. v. d. A.) sprak over het Leids dierenasyl. Zij vroeg opnieuw waar het bedrag van ƒ7500 op is gebaseerd, dat doof de vereniging van dierenbescherming wordt gebruikt. Ftaat het college op het standpunt, dat het helpen van dieren een particuliere aangelegen heid is? Volgens haar moet het col lege allés doen qm te bevorderen, dat in 1957 een dierenasyl geplaatst wordt. De heer Langëzaal (P. v. d. A.) stelde vast, dat er in '60 8000 auto's in Leiden zullen zijn. Een verkeers chaos is zeker niet denkbeeldig Hij ontwikkelde enige gedachten over perkeermoeilijkheden en de toe komstige oplossingen. Ook de heer Van der Horst (P. v. d. A.) pleitte voor het aanstellen van vrouwelijke agenten. Een agent hoeft naar zijn mening niet eerst in actie te komen, wanneer hij een bekeuring kan uitdelen. De taak van de agenten ligt ook op het gebied van waar schuwing en voorlichting. De Leidse bussen noemde hij wal mende oliestellen, die een slecht vi sitekaartje zijn voor de stad. De heer De Kier ,(Prot. Chr.) vond de oefeningen van lessende chauf feurs in de binnenstad gevaarlijk. Een voetganger krijgt vrijwel geen kans om over te steken bij het kruispunt-De Gijzelaarsbank. De heer De Hosson (KVP) maakte nog een opmerking over de Rijnsbur gerweg. Hij vroeg zich af of dit van deze weg nog meer een renbaan zal maken dan hij al is. Is het niet beter te wachten tot de maximumsnelheid van 50 kilometer weer is ingevoerd, De heer Questroo (Prot. Chr.) ten slotte sprak over jeugdige bromfiet sers als over „wegpiraten". Om drie uur begon de Leidse raad met de behandeling van de volgnummers 1 en 2 van de be groting. Enige raadsleden voer den het woord. De heer De Bree (KVP) vroeg om een levendiger en aantrekkelijker redactie van de gemeentelijke adver tenties, waarin personeel wordt ge vraagd. Hij wees voorts op het be lang van bedrijfskadertraining voor de mensel^ke verhoudingen bij de gemeenteiijke diensten en bedrij ven. Hierbij dient méér de nadruk op de belangen van de mens, dan op de efficiëncy te liggen. Het gaat meer om mentaliteit dan om methode. Dit kan worden bereikt door staf- en team-besprekingen. Op de begroting zou hiervoor een flink bedrag moe ten worden uitgetrokken. Wethouder Menken onderschrijft het belang van de bedrijfskadertrai ning. Hij vroeg echter begrip voor het feit, 'dat door de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten nog geen methodiek voor de kadertraining is ontwikkeld. Wat in Leiden tot nu I toe op dit gebied gedaan is, h?.d hoofdzakelijk ten doel de verhou dingen te verbeteren. Men zou het een specifiek Leidse activiteit kun nen noemen. Hij meende, dat het be ter was met een begrotingspost voor de bedrijfskadertraining te 'wachten tot de Ver. van Ned. Gemeenten een juiste methodiek heeft gevonden. Leiden zal dan de eerste zijn, die deze zal toepassen. Tot dan zal Leiden voor een en ander het geld kunnen putten uit andere begrotings posten. Forum over „Start 5"| Gisteravond werd naar aanleiding van de tentoonstelling „Start 5" van jonge schilders in de Lakenhal een forumavond gehouden, waar onder j leiding van de directeur van de La- kenhal, de heer J. N. van Wessem, door vier schildersP. v. d. Soest, R. E. Penning, Lex Horn en J. L. Mulder vragen beantwoord wer den, die een vrij talrijke publiek stelde over de moderne kunst. De aard der gestelde problemen j liep nogal uiteen, doch duidelijk bleek, dat velen „worstelen" met de modernen. Het forum was van mening, dat de moderne kunst niet te verstandelijk benaderd moet worden, maar mét een ontvankelijk gemoed. De heer Mulder stelde voorts, dat voor een geoefend oog kunst niet aan vorm of traditie gebonden is. De kunst, zo meenden de le den voorts, beweegt zich naar het monumentale vlak; zij bestreden, dat het aanschaffen van schilder stukken steeds meer voorbehou den wordt aan musea, al waren zij niet blind voor de nuchtere technische moeilijkheden als woonruimte e.d. De heer Van Wessem leidde de dis cussie met rustige hand langs „waar heid" en „schoonheid", en te zamen met de forumleden beantwoordde hij de vragen, die enkele uren tot een interessante avond regen. ELECTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU Ergon Electric APELDOORN GEVRAAGD: HULPMONTEURS (Sterk-, zwakstroom, radio) om opgeleid te worden voor bedrading van schakel panelen, bedieningslessenaars, automatisering. Vereist wordt: Vlijt en ambitie. Aangeboden wordt: Opleiding ondeg bekwaam toezicht op basis van V.E.V leerlingstelsel. Sollicitaties: Mondeling of schriftelijk te richten aan ons kantoor: Uiterstegracht 1B, Leiden. (Advertentie) Opwekking tot Leidse burgerij Aanmelden Plantsoen 25 Prijzenregen oo bijeenkomst D.E.V. In café Aniba vergaderde gister avond de Leidse Tuinders, en Bloemistenvereniging" Door Een dracht Verbonden". De bijeenkomst, welke ditmaal een bijzonder gezellig karakter droeg, we.d geleid door de voorzitter, de heer J. H. Smit. Deze deed na het gebruikelijke welkomst woord enkele mededelingen en maak te de toetreding van een nieuw lid bekend. De voorzitter van de ge vormde feestcommissie, de heer W. Dool, vroeg daarna enige aandacht voor het zeventigjarig bestaan van de vereniging, dat in 1959 gevierd zal worden. Hoogtepunt van de avond was on getwijfeld de uitreiking van prijzen, behaald bij de diverse wedstrijden door de ere-voorzitter, de heer Joh. Jonker. De gelukkigen waren: Th. G. Buis (wisselbeker), J. Blansjee, mej. Meijers, D. A. Ververs, J. Wij ling, P. Bink, M. Meijers, P. C. de Haas, P. Helvénsteijn, J. Regeer, mevr. Bink- Plantfeber, P. Piket, B. J. Limburg, J. B. Korenhof, M. L. Herreur, H. P. Groenendijk, M. Bree. dijk, J. Dreef, P. Mijers, v. Ginneken, C. Streef land en J. Nieuw en-burg. Al len hadden deelgenomen aan de tuin- wedstrijd. Part. tuinkwekers: H. v. d. Leek, W. F. v. d. Leek en M. G. Buis. Tuinkwekers vaklieden onder glas: J. v. d. Berg (beker), A. Hof man kreeg voor de dahlia-prijsvraag een plaquette en had voor de mand dahlia's en de groep dahlia's het hoogste aantal punten. Besloten is het oudste ere-lid ter gelegenheid van zijn 80ste verjaar dag a.s. zondag een schaal fruit aan te bieden. HOOGMIS HARTEBRUG. De plechtige Eeuwfeest-Hoogmis in de Harteburgkerk begint (op de ge bruikelijke tijd) fe 10.15 uur. (Mededeling in „Sursum Corda" werd verkeerd gezet). BRIDGE UITSLAG VIERTALLEN COMPETITIE V.O.G. Hoofdklasse: team Schalks wint van team Raar; team Oudshoorn wint van team Jansen; team Eps- kamp gelijk met team Tjalkens. Eerste klas: team Nieuwland wint van team Caro; team Raar wint van team v. d. Burg; team Crama wint van team Versteeg; team Planje ge lijk met team Uphoff. Tweede klas: team Cancrinus wint van team Broekhuis; team Kruizin- ga wint van team Adama; team Bos scha gelijk met team Grommé. LEIDSE BOND VAN HUIS- EN GRONDEIGENAREN. Gisteravond vond de najaarsver gadering plaats van de Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren in het hotel-restaurant „De Doelen". In de plaats van de heer B. J. Huurman, die wegens drukke werk zaamheden voor de functie van voor zitter bedankte werd gekozen de heer J. van Iterson. CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOLISME TE LEIDEN. Binnenkort zal het consultatiebu reau voor rlcoholisme te Leiden ge regeld spreekuren gaan houden, waar zowel een psychiater als een sociaal werkster te consulteren is. ADRESSEN MILITAIREN HEREN SINGEL. De Kajotters van de Herensingel parochie verzoeken ons de ouders er aan te herinneren vóór dinsdag a.s. het militair adres van bun zoon in dienst in te zenden ren H. Habraken, Molenstraat 27, Leiden. Nog kaarten te krijgen. Kaarten voor de toneeluitvoering van de KAB St. Petrus en St. Lode- wijk zijn nog te krijgen aan de be kende adressen en voor zover voor radig morgenavond vóór de- aanvang te ac'nt uur aan de grote zaal van Den Burcht. SPIEKER. BIOSCOPEN. De films in de week van 1623 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Casablanca", volwassenen. Lido: „De onbekende soldaat", 18 jaar. Luxor: „Het trottoir", 18 jaar. Trianon: „Viva Las Vegas-", strikt volwassenen. Rex: „Opstand der krokodil mensen", 14 jaar. Men schrijft ons: Van verschillende kanten is ons meermalen gevraagd, of Katholiek Leiden nu niet iets doet voor de Hongaarse vluchtelingen. Omdat er nog niets bekend was, konden we nog niets mededelen. Zoals u gisteren in de courant kon lezen, is de Stichting Vluchtelingen hulp in Leiden in oprichting. In deze stichting worden ingezetenen opge nomen, die de verschillende geeste lijke stromingen en maatschappelijke kringen in Lelden vertegenwoordi gen, en ook enkele personen, die op sociaal gebied werkzaam zijn. Het Kath. Sociaal Charitatief Cen trum alhier zal zijn medewerking verlenen, terwijl ook mevr. S. van Wely—van Deene, die mede het R K. Huisvestingscomité vertegenwoordigt, zich voor dit doel beschikbaar stelt. Plet is nog niet bekend, hoeveel en wanneer er Hongaarse vluchtelingen naar Leiden zullen komen. Kinderen komen er voorlopig niet. Voor de gezinnen zijn reeds vele huizen aangeboden, maar in Leiden C mmandant Koksschool met verlof gezonden De garnizoenscommandant van Leiden, de luitenant-kolonel H. W. Gerth van Wijk, is een week gele den met ziekteverlof gezonden. Hij zal niet als garnizoenscommandant terugkeren. Waarnemend garni- zoenscdmmandant is de luitenant kolonel C. J. Coster, hoofd van het advies- en selectiecentrum „Maal drift" te Wassenaar. In de str|jd om Uw I om Uw gezondheid... is Sarco-globine een machtig wa- pen. Wat IJw lichaam tekort komt, vindt U in ruime mate in dit kracht- tonicum. Snel bloedvormend en wsterkend. .Voor kinderen specialsamenstelling (Advertentie). WAT BRENGEN Casino. De oorlog is altijd een i.cbaar gegeven geweest voor de 'ilm en of het gegeven verhaal nu rechtstreeks de oorlog uitbeeldt dan wel daaromheen geweven is, er wordt I een dankbaar gebruik van ge maakt. In „Casablanca" maken we .tennis met een groep vluchtelingen uit Nazi-Europa, gevlucht nadat Frankrijk aan de Duitse legers ten offer was gevallen. Men vindt er vluchtelingen van allerlei slag, maar de meesten zijn verzetsstrijders, die de oorlog tegen de gehate Duitsers blijven voortzetten. Maar Casablanca is een eigenaardige stad. Er is een Franse politie-prefect, kapitein Re nault, maar ook de Nazi-officier, majoor Strasser, die op zoek is naar de moordenaar(s) van twee. Duitse koeriers, die belangrijke transit-visa in hun bezit hadden. Ook de jacjit op deze belangrijke documenten is inte ressant, want behalve door Strasser wordt hierop ook jacht gemaakt door Laszlo, een uitgeweken Tsjech, en zijn vrouw Ilsa. Een interessante ge schiedenis intussen, die uitstekend is weergegeven. Ingrid Bergman als Tisa, Claude Rains als Laszlo, Conrad Veidt als majoor Strasser, Humphrey Bogart als de barhouder Ricks en Peter Lorre als de gezochte moor denaar. Het zijn allen spelers, die borg staan voor uitstekend spel, zodat de bezoekers geen spijt zullen hebben van een bezoek aan deze film. K.F.C.- ■niring 18 jaar. Lido. De oorlog in harde wer kelijkheid vindt men terug in de film „De onbekende soldaat", welke in het Lido-theater gaat. Deze film geeft de bevrijdingsoorlog wee* van Fin land tegen Rusland. Het gegeven hiervan is ontleend aan de beroemde roman van Vaïno Linna en Edvin Laine verzorgde de regie. Finland was een der eerste slachtoffers uit de laatste wereldoorlog. In 1939'40 werd het door Rusland aangevallen .en Karelië viel als slachtoffer van het gewelddadig optreden. In 1941 her overden de Finnen aanvankelijk het verloren gebied, drongen zelfs door tot Oost-Karelië, maar al die herove ringen worden tenslotte weer teniet gedaan totdat het einde kwam in 1944. Duizenden vrijheidsstrijders of ferden daarvoor hun leven en hoe zwaar en verbeten deze strijd geweest is, komt in deze film wel op zeer realistische ynjze tot uidrukking. Het is een film, die men niet zonder hui vering zal kunnen, aanschouwen, nlaar die tevens een felle aanklacht inhoudt tégen alle oorlogsgeweld. De mensen zullen echter wel nooit wij zer worden. K.F.C.-keuring 18 jaar. Luxor. Het filmverhaal van „Het Trottoir" zou men kunnen samenvat ten als volgt: Een meisje, dat ver loren dreigt te gaan in Parijs, wordt door een maatschappelijk werkster op het goede pad geholpen en op dat goede pad verovert zij het hart van de jonge dokter, met wie haar red dende engel verloofd was. Een gegeven, waarmede de Fran sen weten om te springen. Om de harde lijn van dit gegeven zijn van die typische menselijkheidjes gewe ven; van grote mensen in hun kleine ogenblikken en kleine mensen, die groot kunnen zijn. Een knappe film, die nergens grof wordt, maar dat mengseltje heeft van bewogenheid en humor, dat zo hart verwarmend is. Trianon. Las Vegas is het Monte Carlo van de Amerikaanse staat Nevada en er wordt gegokt naar hartelust. In de film „Viva Las Vegas" zien we een jonge Ameri kaanse farmer, die op zijn boerderij, dank zij het vakmanschap van zijn moeder, goed geld verdient, dat hij weer vergokt in Las Vegas. Tot hij op een zekere dag kennis maakt met een ballerina. Wanneer hij haar hand vasthoudt, als hij een inzet doet, wint hij steevast. Het tweetal wordt de schrik van de speelbanken, maar het duurt niet lang of de zakelijke ver houding wordt wat inniger en zij willen samen trouwen. Het spreek woord zegt evenwel: „Gelukkig in de 'iefde, ongelukkig., in het spel", en daarom laat het geluk in het spel hen in de steek. Om dit verhaaltje is het echter niet te doen; het is slechts een aanleiding om de ballerina te laten dansen, de zang- en danskwali teiten van de jongeman te demonstre ren en allerlei andere show-stukjes te laten zien. Het is voor honderd procent Amerikaans, hetgeen zegden wil: dat de smaak, waarvan deze film getuigt, ons niet al te best ligt. De '-F.C. keurde deze film toelaatbaar voor strikt volwassenen. Rex. „De opstand der krokodil mensen" laat ons zien hoe ergens langs de Meggi, een rivier, die be rucht is om de er in rondmodderende -okodillen, een mijn ontdekt is, die '-obalt blijkt te bevatten. Om ziin tal loze toepassingen is de delfstof no^al in trek bij de regering van een kolo niale mogendheid, waartoe het Afri kaanse land behoort. Er zijn echter meer gegadigden en door raadsel achtige overvallen verdwijnt steeds weer het aangevoerde erts. Dan komt Johnnie Weismuller met ziin zenuwachtig aapje Kimba en door de man te verdenken, die nog door nie mand als de schuldige wordt gezien, hij er al gauw achter, hoe de vork in de steel zit. Natuurlijk is het mooie meisie, dat door het oerwoud spookt en op de meest ongelegen momenten op de meest ongelegen plaatsen ver schijnt, de verpersoonlijking van het kwaad. Met haar verdwijnt, als Johnnie slaags raakt, het gehele kro- ill en-volk in de modder. Het recht wint en de rpgering krii°t tien procent van de mijnopbrengst. Toe gang 14 jaar. is de woningpositie bijzonder slecht, zodat Leiden op dit gebied niet veel heeft aan te bieder». Voor de vele alleenstaande jonge ren is nog niet veel gedaan. De mees ten hebben meegevochten voor de vrijheid, en toen ze dachten, dat ze die gewonnen hadden, moesten ze hals over kop vluchten. Zou het nu voor Leiden geen mooie taak zijn, deze jonge mensen in onze huisgezinnen op te nemen? Van overheidswege zal medewer- kingk worden verleend, om hen aan werk te helpen. De jeugd is de toe komst, ook die van Hongarije. Gemakkelijk zal deze taak niet zijn, de jongens en meisjes zrjn aan een zwervend leven gewend en moeten volkomen tot rust komen. Zijn er onder onze r.k. huisgezinnen, L die er voor voelen zo'n jonge vrij heidsstrijder of -strijdster een tehuis aan te bieden?? Laten ze zich dan zo spoedig mogelijk, liefst schriftelijk opgeven bij het Kath. Sociaal Bu reau, Plantsoen 25 of bij mevr. S. van Welyvan Deene, Breestraat 12. Gaarne tevens opgave van de groot te van het gezin en beschikbare ruimte. Van het RK. Huisvestingscomité vernamen we nog, dat in alle kerken met toesemming van het doorluchtig Episcopaat, nog een collecte voor Hongarije zal worden gehouden. Ook voor dit comité worden door mevr. van Welyvan Deene gaarne giften in ontvangst genomen. GEM. AANKONDIGING ONTHEFFING WINKELSLUITINGSWET 1951. .Burgemeester en wethouders der gemeente Leiden brengen ter open bare kennis, dait zy hébben besloten algemene ontheffing te verlenen van de verboden, vervat in artikel 2, suib. c, en in artikel 8, suib. c, der Winkel sluitingswet 1951, in dier voege dat van 28 novemiber tot en met 4 december 1956, de winkels geopend mogen zijn en de markt- en straat handel uitgeoefend mag worden tot 21.30 uur. AFSLUITING GEDEELTE MARESINGEL. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Maresingel, voor zover gele gen tussen de Prins Frederikstraat en de Mauritsstraat, met ingang van 19 november 1956 voor de duur der aldaar plaats vindende werken, is afgesloten voor het verkeer, met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. De gedurende deze afsluiting door het verkeer te volgen route zal ter plaatse met borden en pijlen worden aangegeven. (Advertentie). GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris J. C. van Eek te Leiden is heden geveild: het woonhuis, met schuur, garage en tuin met een perceel naastgelegen bouw terrein, te Voorschoten Rijndijk 220, tezamen in bod: 44.990.koiper: J. van Marion q.q. te Nieuwenhoorn voor: 50.400.—. Het huis met erf Mirakelsteeg 31 in bod: 300.koper J. J. G. de Cler te Leiden voor: 300 Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal examen Geneeskunde II de heren G. A. Bak te Roermond, E. J. Hekking te Den Haag, A. W. Mante te Leiden en C. L. de Vrijer te Rotterdam; geslaagd voor het semi-artsexamen mej. J. M. de Greeff te Waalwijk en de heer J. G. van Hoorn te Rotterdam, ge slaagd voor het artsexamen de heren J. Bouma te Scheveningen, M H. Groenewegen te Leiden, K. F. Gun ning te Den Haag en H. Jansen te Den Haag; geslaagd voor het kerk. voorber. examen de heer P. B. Dirk- scn te Doetinchem. BENOEMINGEN TE LEIDEN. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen zijn benoemd: voor het tijdvak van 1 september 1956 tot en met 31 augustus 1957 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de röntgenologie aan de rijksuniversiteit te Leiden Tan Tjin Joe, met ingang van 1 januari 1957 tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar bij de bibliotheek aan de rijks universiteit te Leiden E. van Gulik, thans wetenschappelijk ambtenaar lste klasse, met ingang van 1 novem ber 1956 tot wetenschappelijk ambte naar in vaste dienst bij de bibliotheek aan de rijksuniversiteit te Leiden mr. A J. W. Huisman, gerekend van 1 oktober 1956 tot wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij het rijksmuseum voor volkenkunde te Leioen Sj. Nauta, met als standplaats Breca.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2