Ié! no „Oud-Leiden1' verontrust over plannen demping Levendaal Schet*p Tricotages B. DE KONING Kunstleven in 1 eiöen VRIJDAG 9 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT Géén oplossing Bij het lezen van het algemeen ver- slag van het onderzoek in de afdelin gen van Uw raad van de ontwerp-be- groting 1957 met de memorie van antwoord op vraag 79, nl. dat de Ringweg en de noord-zuid-verbindlng LammenschanswegHooigracht gent is te noemen en een en ander nader in studie is genomen, waardoor inderdaad een alleszins redelijke kans bestaat, dat het verkeer in de bin nenstad In belangrijke mate ontlast zal worden. Hoewel de vereniging wellicht de naam heeft principiële tegenstandster te zijn van iedere demping van zich binnen de stad bevindende wateren, begroet zij eveneens met instemming het antwoord op vraag 80, waaruit blijkt, dgt de Langegracht binnen af zienbare tijd gedempt zal worden, waardoor eveneens een belangrijke verbetering ten aanzien van de Leid se verkeersproblemen zal worden verkregen. Dat de vereniging ook in het ver leden niet blind is geweest voor deze problemen en bereid is de noodzaak van het dempen van bepaalde grach ten te erkennen, moge blijken uit het feit dat „Oud-Leiden" zich in dertijd niet heeft verzet tegen het dempen van het Levendaal tussen Plantage en Korevaarstraat, terwijl men evenmin bezwaar maakt tegen de demping van de Uiterstegracht. Verontrusting. Met verontrusting nam het bestuur thans evenwel kennis van enige vra gen, waaruit zowel bij een aantal raadsleden als bij het college van b. en w. de wens blykt te bestaan het laatste stuk Levendaal tussen Kore vaarstraat en Steensohuur te dempen. In het bijzonder is het bestuur ver ontrust door de beide door het col lege van b. en w. te dezen aangevoer de argumenten, met name de eisen van verkeer en hygiëne. Wat het verkeer betreft, Is het be stuur van mening, dat het dempen van dit laatste stuk Levendaal on vermijdelijk tot gevolg zal hebben, dat het verkeer, met opoffering van een belangrijke strook of hoek van het Van der Werfpark, hetzij over het Rapenburg, hetzij over de Lan- gebrug gevoerd zal worden, twee zelfs bij eenrichtingverkeer en ze ker in de toekomst totaal ongeschikte verkeersaders. Voor eventuele par keerplaats en stellig wanneer er ook nog verkeer over moet gaan, bete kent de betrekkelijke geringe opper vlakte van het bewuste stukje Le vendaal niets. Indien daarentegen de in de onmiddellijke nabijheid ge legen Garenmarkt op economisohe wijze benut wordt en duidelijke bor den daarheen verwijzen, kan deze straat een uitstekende parkeerruimte bieden. Ter zake van de onhygiënische toe stand van het water merkt men nog op, dat deze het gevolg is van on voldoende onderhoud. Éénmaal gron dig baggeren (welke maatregel ook aan een eventuele demping vooraf moet gaan) en verde'r geregeld on derhoud, gelijk dit ook elders in de stad pleegt te geschieden, zal dit euvel verhelpen. Schoon punt. Het is vooral het gezicht over het water van het Levendaal op de torenspits van de St. Lode- wljkskerk, dat tot de best be waarde aantrekkelijkheden on zer stad behoort, een gezicht dat juist een onmisbare factor zal zijn, wanneer dit kruispunt ste- POTLOOD en GEEST No. 536. Horizontaal: 1. linkerbij rivier van de Maas bij Namen, .5. oude lengtemaat, 6. water in Fries land, 7. vernis, 9. deel van het ge laat, 10. aardsoort, 11. niet dezelfde, 13. boom, 15. gem. in Gelderland, 17. voorzetsel, 19. bijwoord, 21. voorzet sel. 22. staartster. Verticaal: 1. groente, 2. muziek noot, 3. koor van zangers, 4. zwem vogel, 5. boom, 8. haarwrong der in landse vrouwen (Mal.), 9. kleine druif zonder pit, 12. oningewijde, 14. gebod, 16. voor, 18. voorvoegsel, 20. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 535. Horizontaal: 1. aal, 4. adé, 7. Alem, 8. op, 9. koe, 10. als, 11. erts ,14. sop,, 15. Uden, 17. oom, 19. roe, 21. Mr, 22. Bern, 23 pet, 24. nat. Verticaal: 1. aak, 2. aloë, 3. Leer- sum, 5. dol, 6. Epsom, 10. Asperen, debouwkundig zo zeer in belang zal toenemen. Gezien 't bovenstaande spijt 't het bestuur met de meeste klem de aan dacht te vestigen op de noord-zuid-ver binding, waardoor in de onmiddel lijke nabijheid van de beoogde dem ping een zeer veel belovende oplos sing zal worden verkregen en deze incidentele maatregel ten aanzien van het Levendaal, welke in geen direct verband staat met de veel be langrijkere plannen, buiten verdere beschouwing kan blijven. Het bestuur is van oordeel, dat het de voorkeur verdient eerst de plannen met grote lijn uit te voeren en pas daarna, wanneer het onvermijdelijk blijkt te zijn, alsnog dergelijke kleinere wer ken ln overweging te nemen. Met de tijd mee. „Oud-Leiden" ziet zeer wel de wenselijkheid, dat de stad meegaat in de normale ontwikkeling welke iedere bloeiende stad in ons land doormaakt, maar is er tevens van overtuigd dat het wenselijk en ook mogelijk is, dat naast forse maatre gelen in de grote lijnen tevens om zichtigheid betracht wordt ten aan zien van het steeds spa-rzamer wor dende stadsschoon, uat de stad niet alleen voor de vreemdeling aantrek kelijk maakt, maar ook de bewo ner de misschien onbewuste maar niettemin onmisbare recreatie in het woelige stadsleven van heden en toe-1 komst zal bieden. Kunt U een extra zuiver wollen deken gebruiken. Zeker als u weet. dat dit een deken is van bekend merkfabrikaat (U weet wel die dekens met ren dieren od het etiket). 100% zuiver wol. Zonder fouten. Fraaie kleuren. Deze dekens hebben af wijkende maten. Daarom verkonen wij ze ook nu met 33 1/3% korting, b.v. 100 x 150 19.95 140 x 190 33.25 170 x 225 ƒ64.40 Kinderdeken: 70 x 75 7.55 80 x 150 ƒ15.90 Aanvang verkoop zaterdagmorgen 9 uur Heren- en iongens- singlets en broeken, on ze bekende kwaliteit.. Jongens maten v.a. 0.95 Heren maten v.a. 1.58 kl. st. per maat. HET L.W.DEKENHUIS Actie Leidse studenten bracht f 3.600,— op Ds landelijke actie van het univer sitair asielfonds ten behoeve van I Hongaarse studenten heeft, Delft niet inbegrepen ruim f 30.000 opge- leverd, waarvan te Amsterdam is m- gezameld bij de gemeentelijke uni- I versiteit f 7.000, bij de Vrije univer siteit 1.200, Wageningen 6.500, Groningen 6.000, Utrecht 4.000, Leiden 3.600, Nijmegen 650, Rot terdam 600 en Tilburg 550. De actie voor het universitair I asielfonds ten behoeve van de Hon gaarse studenten te Wageningen heeft zich niet alleen beperkt tot financiële bijdragen, er zijn ook toe zeggingen gedaan van andere strek king. Reeds nu hebben particulieren aangeboden studenten gedurende hun studietijd te verzorgen, en de verwachting is gewettigd dat meer aanbiedingen in deze geest zullen volgen. De inzamelingsactie van de Wa- geningse studenten ten bate van de vluchtelingen in het algemeen heeft 10.000 opgebracht. Balletuitvoering Chr. Gem. Zangvereniging stad overdadig gediend werd gis teravond, en van de drie uitvoerin gen hier gegeven, twee verslagen voor onze rekening kwamen moes ten wij naar beste weten de tijd ver delen. Zodoende begonnen wij bij de Balletuitvoering hierboven ver meld, welke inderdaad prima is ge weest. Uitmuntend gesecundeerd door Han Zirkzee werd door een achttal kleinen begonnen met een „Dorpskinderen-dans", heel verzorgd en rhytmisch accuraat gedanst. Al leraardigst om te zien, maar o zo moeilijk om 't kleine goedje bij te brengen. Het succes was evenwel groot. Ontworpen en ingestudeerd door de leidster, slaagde „Fantasie" naar muziek van Thomas al niet minder. De hoepeldans, was vrolijk en fris; echte Hollandse meisjes. De Poppenfee danste met allerliefste gratie haar solodans en de poppen dansten met haar een keurig geheel. Hierna mocht men de voortreffe lijke pianist Han Zirkzee bewonderen in „Papilion" van Grieg. Wanneer hij een vleugel tot zijn dispositie gehad had, zou „het lyrische stuk" nog mooier tot zijn recht zijn gekomen. We weten niet wat meer te waarde ren, de solodans; een Walzer naar Faust door Toos Zandvliet, vertolkt met charme, de choreografie door haar of de organisatie die deze be gaafde lerares zo artistiek verzorgde. In elk opzicht beschaafd was ook de Gavotte naar Gossec, en dan kwam er een opmerkelijk geestig en puntig numertje, „Promenade" naar Strauss waar Toos en Ada Zandvliet een be wonderenswaardig duet dansten. Evenals haar zuster geniet Ada haar opleiding bij de bekende balletmees- ter Gadeskov in Den Haag, en wat zy doet is veelbelovend. Hierna moesten wij weg, maar naar ons uit betrouwbare bron werd verteld, was het overige programma, waar de meer en vergevorderden op de pointes dansten, in elk opzicht prijzenwaard en mooi. Een streven naar gratie en poëzie èn door de leer lingen èn door de zusters Zandvliet. De costumes uit eigen atelier waren smaakvol, artistiek en tot in de fines ses verzorgd en in styl Het programma vermeldde nog so- lospel van Han Zirkzee in vier wal sen van Brahms. Was het wonder dat kest) verrastte de vele toehoorders om de durf waarmede het niet ge makkelijke werk werd aangepakt en voorgedragen. Alle eer aan de diri» gente voor haar kundige en enthou siaste studie met haar klein maar vastberaden koor. In 't 2e gedeelte was 't een edele wedstrijd tussen de beide koren in de uitvoering van kleine maar wellui dende koorwerken, mèt en zonder klavierbegeleiding. Alles goed ge slaagd! Mevrouw DoornBlok was de steevaste pianiste, waarop de ac tieve koorleden konden bouwen. Vermelden wij nog het echt Hol landse mooie werkje van Herman Stenz: „Neerland klein, maar hoog geprezen", waarmede Halleluja ruimschoots eer inlegde. In de pauze was er gelegenheid om de jubilerende vereniging te compli menteren. Op 't podium werd deze receptie gehouden. De voorzitter de heer W. J. v. d. Graaff sprak twee jubilarissen in 't koor toe de heren Zitman en Van der Tuin, waarvan de eerste 45 jaar en de tweed j 25 jaar zijn beste krachten heeft gegeven. Hierna stroomden de gelukwensen toe van K. en O., Kring van Chr. Zangkoren, van Sempre Avanti, van verschillende zusterverenigingen, van vrienden, enz. Bloemen en cadeaux werden aangedragen, voor 't bestuur, voor mevrouw Stenz en de pianiste. Een aardig moment was 't toen de heer Herman Stenz zijn artistieke vrouw een mooi bouquet anjers aan bood. Uit de zaal steeg 't enthousias me op. Zo is dit concert voor Halle luja geslaagd geweest en feestelijk. Na koraalgezang door allen ging men voldaan naar huis. J. Kortmann. Orgelconcert in Hartebrugkerk Bij viering eeuwfeest In het kader van de viering van het eeuwfeest van de parochie O.L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Harte- burg) te Lelden wordt zondagmiddag au-. van 4 tot 5 uur in de Hartebrugs- kerk een orgelconcert gegeven door de heer A. Martijn met medewerking van mevrouw G. van DongenTe Nljenhnis en de heer A. Castelein. Het programma vermeldt: 1. Toccata in d moll, J. S. Bach; de tjokvolle zaal van het Antonius 2. J£su< 3°y of man's desiring, J. S. Clubhuis de lerares en haar enthou siaste helpster Ada, uitbundig toe juichte en er kwistig bloemen ge strooid werd? Op symoathieke wijze (maar terecht) werd Han Zirkzee in de hulde betrokken. J. KORTMANN Chr. gemengde zang vereniging Halleluja gaf bovengenoemde zangvereni ging met medewerking van het Leids Vrouwenkoor „Cantemus" een con cert in de Kleine Stadszaal. Beide koren zongen onder leiding van de dirigente mevrouw Tilly StenzLee ning. Ook hiervan konden wij maar een deel bijwonen, wegens de bal letuitvoering voornoemd. Na de ope ning met gebed is Halleluja begon nen met a cappela-werken van Bach en door klavier begeleide kleinere werken van Schubert en Mozart. In Mozart's „Laudate Dominum" zong mevrouw GrimsStrootman de so praan-solo, naar ons verzekerd werd, rein en welluidend. Het eerste optre den van Cantemus maakten wij ook niet mee. Maar wat Halleluja deed in „Das Neu geborne Kindelein" van Buxtehude, door enkele dames en he- 12 tod, 13. Tromp, 16. Nora, 18. ore. ren, in strijkersensemble begeleid 2Q (leden van het Leids Toonkunst-or- Bach, bewerkt door Chr. van Wes tering; 3. Recitative en Aria uit de Messiah van G. F. Höndel, „O Thou that tellest good tidings to Zion", door mevr. van DongenTe Nijen- huis; 4. Concert B dur, H. F. Handel, d<? delen zijn: A. tempo ordinario e staccato, Allegro, Adigio, Allegro, ma non presto; 5. Meditation, Jan Nie- land; 6. O saluraris h'ostia, JuL Duquèl, door A. Castelein; 7. Adante cantabile, Ch. M. Widor, uit de le Symphonie; 8. a. Kinderbede; b. Bruiloftsmars, Flor Peeters; 9. Toc cata, M. Reger; 10. Improvisatie op Te Deum laudamus, A. Martijn. Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf Jacob, z. v. A. F. A. T. van ïterson en M. W. E. v. Kouwenhoven; Adrianus Arthur, z. van H. Humme en T. Zeijdel Jeffrey James, z. v. T. J. Circkens en W. L. Suares; Carla Heriëtte Laura, d. v. W. Pera en J. A. de Jong. Getrouwd: J. Kagenaar en C. de Roode; A. Zweistra en G. van Hel den; J. J. S. van de Zand en F. Hon- ders; J. van Duist en C. J. M. van Sebille; H. Valkenburg en J. G. H. Versteeg; G. Hendriks en D. M. Don ker. Overleden: G. Janknegt man 68 j.; C. J. de Vrind man 79 jaar; C. Bokma huisvr. van v. d. Wilk 51 jaar. m „Nieuw Holland". In verband met de gebeurtenissen in Hongarije en de naar aanleiding daarvan gehouden akties, o.a. de na tionale gebedsweek, deelt de volks dansvereniging „Nieuw Holland" me de, dat het nationale Spelevaart- dansfeest te Haarlem tot nader or der geen doorgang zal vinden. De le den van de volksdansgroep „Nieuw Holland" en de uitgenodigde introdu- cees wordt medegedeeld, dat de bij eenkomst op zateraagavond geopend wordt met een herdenking van de slachtoffers van de opstand in Hon garije, die om half acht in de Heren singelkerk plaats vindt, waarna de wekelijkse groepsbijeenkomst wordt gehouden in de Marnixstraat. Gidsen en kabouters van de Lydia-groep. Alle gidsen en kabouters van de IArdiagroep worden zaterdagavond ais. in het Lof van half acht in de St. Petruskerk verwacht. Overwerk voor Sint Nicolaas. Het gehele personeel van de H.C.W. N.E.M. te Leiden hebben ten bate van het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen van de Marthastichting te Alphen, anderhalf uur overgewerkt. Leidse Universiteit Op vrijdag 16 nov. 's middags te 4 uur zal dr. C. F. P. Stutterheim, die is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbe geerte aan de rijksuniversiteit te Lei den zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. Geslaagd voor het doet. examen Pharmacie mej. N. Amstelveen en mej. Liem Sang Go, beiden te Leiden. Leidse Agenda VRIJDAG 9 NOVEMBER K. O. Cursus Randstad Holland. Snouck Hurgronjehuis 8 uur nam. Jubileum W. A. Schrandt (Dir. Zaalberg). Feestavond Stadsgehoor zaal 7.45 uur nam. Leidse Smalfilmliga: Causerie door de heer W. Gerdes Cantine Smit, Herengracht 34, 8 uur nam. Ambtsaanvaarding dr J. M. M. Aler. Rede Groot Auditorium. Uni versiteit 4 uur nam. ZATERDAG lfr NOVEMBER Tentoonstelling „Toegepaste Kunst" Boerhaavezalen. Opening 3 uur nam. Litteris Sacrum. Toneel: Een engel kwam voorbij. Schouwburg 8 u. nam. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Excursie Zeewateraquarium, Palace- straat Scheveningen, 14.30 uur nam. ZONDAG. Eeuwfeest Hartebrugparochie. Or gelconcert door A. Martijn m.m.v. mevr. G. van DongenTe Nyenhuis en de heer A. Castelein. 4 uur nam. Hartebrugskerk. Dienst der apotheken. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Her- dingh Blanken, Hogewoerd 171, tel 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tele foon 26274- BIOSCOPEN. De films in de week van 916 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The man, who loved red heads", volwassenen. Lido: Luxor: Trianon: „Het rystmeisje", 18 iaar. „Alibi", 18 jaar. „De wereld der stilte", alle leeftijden. „Overrompeling der vuur duivels", 14 jaar. WELZIJNSZORG BOOD MILI- lïAIREN GENOEGLIJKE AVOND. Het was een gezellige avond, die gisteravond door de Dienst Welzijns zorg Landmacht aan de militairen werd aangeboden in de cantine van de Doelenkazerne. Het bekende radio-duo Christine Spierenburg en Bert Robbe verleen de zijn medewerking aan een optre den van twee koren, het Koksschool- koor, dat onder leiding stond van de heer H. Rijnbeek en het Milva-koor, waarvan de leiding in handen was van de heer Rudolf Karsemeijer, maar er waren ook een Weense pot pourri en koorwerken uit „Der Frei- schütz" van Carl Maria von Weber en uit „Cavaleria Rusticana". Het Milvakoor bracht een verdienstelijke selectie uit „Das Drei MSdlerhaus" van Franz Sdhubert, dat een moder ne tegenhanger vond in „Rose- Mary", de Amerikaanse versie van „Indian 'ovecall". Evenals het Ita liaanse lied „Torn' a Sorriento", door Bert Robbe uitstekend vertolkt, vond de laatste song een enthousiast ap plaus. Ook het optreden van Chris tine Spierenburg vond veel bijval. De avond werd bijgewoond o.a. door de commandante van de militaire vrou wenafdeling en haar officieren. Receptie W. A. Schrandt druk bezocht Een levendige receptie vond gis termiddag plaats in het Snouck Hurgonjehuis van de directeur van „Zaalberg" te Leiden, de heer W. A. Schrandt, die zijn vijf en twintig jarig jubileum vierde De stroom van receptiegangers duurde voort tot vijf uur in de na middag. Zakenrelaties uxt Italië, Du'tsland, België en Frankrijk ge tuigden van hun belangstelling. Honderden bezochten de receptie, ender hen waren de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. an Kin schot net echlgtnote, a houder A. J. Jongeleen, raadsleden, de deken van Leiden W. P. M. Haring, mgr. Th. M. Beukers en andere geestelijken uit Leiden en omgeving, b. en w. van Vlijmen (N. Br.); kolonel M. Plaatsman van de Intendance, prof. J. J. van Bemmelen, de heer S. Hagen doorn, commandant van brandweer en B.B., de heer H. Hazelhoff, direc teur van het GAB., de directie van het centraal instituut voor de handel in het buitenland, mr. Branderhorst, adj. secretaris van de Kamer van Koophandel te Leiden, de heer J. A. Aaiders, voorzitter van de Algemene Katholieke Werkgevers Vereniging, een deputatie van de voormalige B.S., die nog regelmatig in „t Hol" bijeen komt, de heer J. Visser, directeur van de VVV te Leiden, vertegenwoordi gers van K.A.B., C.N.V. en N.V.V., het bestuur van „Werkmans Wils kracht", van welke Harmonie de heer Schrandt beschermheer is, de heer H. A. Vriend, voorzitter van „Ons Grünnegerlaand", directeuren van banken, vrienden en belangstellen den. De geschenken stat>elden zich in de loop van de receptie op, er waren tientallen bloemstukken. LEIDEN KOCHT „VELDHEIM". Naar wij vernemen heeft de ge meente Leiden de in de gemeente Oegstgeest gelegen hoeve „Veld- heim" met een complex landerijen ter oppervlakte van pl.m. 43 ha aan gekocht, evenals enige aan de Rijks weg aldaar gelegen gronden met een oppervlakte van pl.rn. 19 ha. AQUARIUMVRIENDEN VERGADERDEN. Op de woensdagavond in de recrea tiezaal der n.v. Holl. Constr. Werkpl. en de n.v. Ned. Electrolas Mij gehou den ledenvergadering deelde de voor zitter in zijn openingswoord mede, dat de Ned. Bond van aquarium- en terrariumhouders „Aqua Terra' aan de heer Gijzenij, wegens diens 25-jarig lidmaatschap en zijn grote verdiensten voor de liefhebberij het ere-insigne van deze bond had toe gekend. Onder luid applaus werd hem het insigne door de voorzitter overhan digd. Nadat enkele nieuwe leden wa ren geïnstalleerd werd het woord gegeven aan dr. J. van Iersel, van het Zoölogisch Laboratorium te Lei den voor dien lezing over het drie- doornige stekelbaarsje. Spreker begon met t vertellen dat het, in onze sloten zo veel voor komende 3-doornig stekelbaarsje over wintert inzee. In het najaar trek ken de visjes in scholen naar zee om in het voarjaar weer de weg terug naar onze sloten te nemen, zich daar voort te planten en weer naar zee terug te keren. Spreker toonde aan dat, wanneer de zon dagelijks gedu rende een langere tijd gaat schijnen, dit de vissen een bepaalde prikkel geeft om te gaan trekken. Door ri vieruitmondingen en sluizen komen de visjes het land binnen en bevol ken onze poldersloten. De mannetjes zijn dan prachtig gekleurd, n.l. rood van onderen en prachtig blauw bo ven de ogen. Hebben de mannetjes, die voor de wijfjes de sloten berei ken, een naar hun mening goede plek gevonden, (dit is altijd in een sloot met goede plantengroei), dan begint hij alle vissen van deze plek te verjaren om een nest te bouwen, Is dit nest klaar, dan wordt een vrouwtje gezocht, eieren in het nest afgezet en hierna door het mannetje bewaakt en verzorgd tot de jongen uitkomen. Prachtig werd alles door middel van lichtbeelden gedemon streerd, o.a. hoe het visje, met korte tussenpozen, de eieren van vers, zuurstofrijk water voorziet. Op alle manieren waren proeven genomen om aan te tonen hoe en waarom het 3-doornig-stekeltje dit alles deed. Aan het einde van de avond, dank te de voorzitter dr. Van Iersel voor zijn interessante voordracht GEM. AANKONDIGING VERKEERSMAATREGELEN. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten: 1. de aanwijzing van de Papengracht als B-weg en de geslotenverkla ring van deze weg voor voertui gen, waarvan de druk van enig wiel niet meer dan 1800 kg. be draagt, in te trekken; 2. de thans geldende vvachtverbo- den voor de Langebrug in te trekken; 3. voor de volgende weggedeelten een wachtverbod vast te stellen: a. de Langebrug, voor zover gele gen tussen het Rapenburg en de Mooi Papiksteeg; b. de Langebrug, voor zover gele gen tussen -de Mooi Papiksteeg en de Pietereökerkkoorsteeg, voor de zijde der oneven huis nummers; c. de Langebrug, voor zover ge legen tussen de Pieterskerk- koorsteeg en het perceel no. 62; d. de Langebrug, voor zover gele gen tussen de noordelijke per- ceelsgrens van perceel no. 6 en het Steenschuur, voor de zijde van de even huisnummers. Een afschrift van dit besluit is ge zonden aan de hoofdingenieur-direc teur van de Rijkswaterstaat in Zuid- Holland, aan de door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van ver- keersbelangen ten doel hebben, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. (Advertentie) TIJDENS VROEGMIS IN ST. PETRUSKEPK OVERLEDEN. In de St. Petruskerk overleed van morgen tijdens de vroegmis van kwart voor zeven de heer Hendrik Stol. Kapelaan J. F. Franse, die de H. Mis opdroeg, onderbrak het Mis offer om de overledene het H. Olie sel toe te dienen. De overledene was 75 jaar oud. LEERZAME VERON-AVOND. Gisteravond hield de Veron weer haar maandelijkse bijeenkomst in Rehoboth. De voorzitter opende de vergade ring met enkele mededelingen en heette Om v. Proyen, de spreker van deze avond, van harte welkom. Om v. Prooyen had zijn apparatuur meegenomen en demonstreerde hoe men een versterker moest doormeten met behulp van een speciale laagfre- quentgenerator die kanteel-driehoek en sinusspanningen afgeeft en met de oscillograaf, waarop men de vervor ming kon zien. Hierna behandelde Om v. Prooyen de schakelingen welke gebruikt wa ren in de versterker en in de gene rator. - Na afloop werd nog een grote par ty radio-onderdelen verkocht. Het grote aantal aanwezigen kan terug zien op een zeer leerzame avond. Laatste Berichten DE OBSTAKELS IN HET SUEZ- KANAAL. Reuters speciale correspondent Maynes heeft uit Port Said getelegra feerd, dat de opruimingswerkzaam heden in het Suezkanaal grote moei lijkheden dreigen op te leveren. De eerste kikvorsmannen, die voor on derzoek in het kanaal hadden gedo ken, vertelden Maynes, dat men gro te baggermolens had laten zinken voorzien van ontplofbare ladingen, die het lichten ten zeerste bemoeilij ken. Men vreest bovendien, dat som mige vaartuigen met beton zijn gela den en men kan dan geen springstof gebruiken om de obstakels te verwij deren, daar dit de kanaalmuren zou kunnen beschadigen. Enkelen schatten zelfs, dat als er inderdaad beton is gebruikt voor het zinken, de opruimingswerkzaamhe den in het kanaal een jaar zouden kunnen vergen. BODEGRAVEN Rode Kruiscollecte. De collecte voor Hongarije die hier en in Zwam- merdam is gehouden heeft de kolos sale som opgebracht van 3244,38. Daar nog enkele giften moeten bin nen komen zal uiteindelijk de op brengst nog hoger komen. WARMOND BEJAARDEN SOCIËTEIT. Op voorstel van de Kruisverenigin gen is gisteren een comité gevormd tot stichting vai* een Bejaarden-Socië teit In dit comité hebben zitting ge nomen afgevaardigden van beide Kruisverenigingen, van de Hervorm de Vrouwengroep „Stille Kracht" en van de dameskrans „Irene" van de Katholieke Vrouwengroep, van het Regenten college van Huize St. Li- duina, van het R.K. Armbestuur, van de Diaconie en van het plaatselijke Comité voor Ouden v. Dagen. De be doeling is dat dit comité nu de moge lijkheid zal nagaan om gedurende de wintermaanden voor de bejaarden in deze gemeente een bepaalde middag vast te stellen voor een gezellig sa menzijn. Er zal binnenkort een dage lijks bestuur en een werkcomité wor den gevormd, die met spoed deze zaak ter hand zullen nemen. De plaatselijke vrouwengroepen zullen een beroep xnoeten doen op hun da mes om de bezoekers op deze mid dag te bedienen, een beroep dat, naar onze stellige overtuiging niet ver geefs zal worden gedaan. Collecte voor Hongarije. Zater dagmiddag zullen de Warmonders in de gelegenheid worden gesteld om via een huis-aan-huiscollecte met milde hand te offeren voou het zwaar getroffen volk van Hongarije.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2