HET NEGERPROBLEEM Oude anten in de Verenigde Staten A VROOM DREESMAAA N. Samsom n.v wie het lekkerste eet... is Net ulugste groot! BLUE BAND... heerlijk! en gezond! WOENSDAG 7 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT [KATHOLIEKE! I ILLUSTRATIE! Model 8817 X „Twilfit" - Corset, van effen coutil, ver stelbaar elastieken maagbandje, bedek- !te voorsluiting en 'veter in de rug. Elastieken boven rand en 2 elastieken inzetsels aan de onder- i ^zijde... 50 Model 8379 X „Twilfit"-Corset, van ster ke coutil, met zijsluiting en veter in de rug. Elastieken inzetsels boven- en onder zijde. Met geheel elastieken binnenband, r\ r\ (25 cm. breed)ZZ. 90 Model 8822 „Twilfit"-Corset van sterke coutil, met zijsluiting, veter in de rug, versterkt voorpand, elastieken inzetsels boven* en onderzijde 16. 90 ik hou van afwisseling Dag in, dag uit hetzelfde doen is niets voor mij. Ik heb graag tel- kens weer iets anders onder han- I den. Dat houdt de aardigheid er in. Denk je er ook zo over Doe dan als ik en kom bij Samsom werken. Op de afdeling binderij en papierwaren. Daar zit afwisseling in het werk. Bovendien heerst er een prettige 1 sfeer en verdien je er een goed loon met een flinke prestatiebeloning. Je zult het bij Samsom naar je zin hebben. Handige meisjes kunnen zich aan- melden op de afd. Personeelszaken. Alphen aan den Rijn telefoon 26 2 Nette werkster ge vraagd voor de ochtend uren. Mevr. Coster. De Sitterlaan 96. 2 Gevraagd zit-slaapka- mer met badkamer in Lei den voor Amerikaans stu dent en echtgenote. Aan biedingen telefonisch on der no. 21856 na 7 uur n.m. passende kantoor met ingang van 1 dec. of 1 januari. Brieven onder no. 2897 bur. van dit blad. 2" R.K. Meisje 16 jaar zag zich gaarne geplaatst in winkel liefst bakkers- of levensmiddelenbedriif. Brieven agent Leidse Cou rant Warmond. 2 H.H. Slagers. B.z.a. net uitbeender voor 1 a 2 avonden per week. Brie ven onder no. 2890 bur. v. d. blad. 2 Biedt zich aan een R.K. meisje voor dag en nacht in een burgergezin. Liefst in de omgeving. Mej. A. v. Santen, Oosteinde 12. Stompwijk. 2 Aangeboden: Singer handnaaimachine in pri ma staat. compleet met kap. Prijs ƒ45.Heren straat 23, Leiden. 2 Wegens teleurstelling te koop nieuw modern twee pers. ledikant met kapokbedstel. drie dekens, dressoir. twee clubfau teuils met vier stoelen en een herenrijwiel. Alles nieuw (moet weg) Peli kaanstraat 18. 2 Peek en Cloppenburg vraagt grootwerker, broe kenmaker en leerling kleermakers, voor de afd. kleding naar maat. Aan melden dagelijks 912 en 26 uur: Breestraat 78. Leiden. 2 Volkswagen te koop aangeboden. In prima staat. Na 6 uur. Hugo de Grootstraat 13. 2 Wie durft de woning nood te trotseren door een R.K. verloofd paar woon ruimte aan te bieden. Brieven onder no. 2903 bur. v. d. blad. 2 Haarden vanaf 199, tot 324,—: huishoudka- chels 76,en 98,—: pe troleum kachels 32,45, ƒ41.90, ƒ49.50. 67,50 en 72,—. Bernard Schulte, Voorhout. MmM! Wat een lekkere, lekkere boterhammen maakt U toch, moeder. Ze gaan erin als koek. Als koek met Blue Band dan. Het is een plezier om Uw jongens en meisjes zo gretig te zien happen. En het is een genoegen te weten, dat ze zo hard groeien. Toe maar. Smeer maar met een gul mes. Blue Band is goed. Smullen doet groeien. Kostelijk is Blue Band zoals ze nu in Uw botervloot komt. Toch wordt ze nóg beter, elke week beter. Want de bereiding van Blue Band groeit steeds naar het volmaakte toe. Groei! Ook in herfst en winter! Blue Band schenkt U een zómerweelde aan vitaminen, het gehele najaar door. Zon, zon, waar ben je? En waar zijn onze verse, groene zomergroenten? Als we maar genoeg vitaminen krijgen Wees gerust, moeder. Blue Band schenkt U ook de gezond heid van zon en zomer. In een rijkdom aan vitamine A en P BB 137.333.2QO.6i Stralend gezond Vitamine A maakt ze beter bestand tegen de kuren van koning Winter. Goed gebouwd Zonneschijn-vitamine D helpt bij de bouw van beendergestel en gebit. Het verschil tussen BLUE BAND en andere margarine wordt steeds groter! 2 Woningruil: aangebo den B. Ballotstr. woning, kamers ensuite, 2 slpk. bale, zolder tuin. huur 41.-; gevraagd Warmond of in en nabij Oegstgeest een 4 kamerwoning goede stand, hogere huur g.bezw. Brieven bur. v. d. blad on der no. 2896. 2 Brandkast, koperen kroon, zwaar eiken cylin- derbureau, prima, haard met circulatie, mahonie legkast, prima trapnaaima- chine, dressoirs. zware eiken Oudhollandse fraaie tafel en andere soorten. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9. to. V. en D., let op tel. 23261. 2 J. A. Verheul. Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud en zilverwerken. 2 Alles op gebied van schuimrubber en schuim- plastic in de speciaalzaak Mare 70. Schuimplastic speelgoed, badcommode. afdruipmatjes, onderzet ters, vatenkwasten, tocht- band. Schuimplastic onder Uw traploper, geen stof, glijdt niet. onverslijtbaar 40 ct. p. st. 2 Op het gebied van ver voermiddelen voor perso nen, over de weg. o.a. mo toren, scooters, bromfiet sen, fietsen, motorische 3- of 4-wielers. Valk kan U et aan helpen. A.d. H. Schouw, Voorschoten. 2 Bromfietsverhuur. De nieuwste Berini M 21 1956, per uur. dag of lan ger. J. de Jong. Varkevis- serstraat 66. Katwijk aan Zee. telefoon 2795. pakken van 5 K.G. f 0.75 verkrijgbaar aan: ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIDEN 2 Op al deze artikelen 10 korting of zesvou dige Hoboca-bonnen. Glas werk, aardewerk, speel goed, mecanodozen, kachel- kit en -cement, reinigings middel voor W.C., voor wastafels, Jaarsma haar den was. Behalve merkar tikelen. Bernard Schulte, Voorhout. 2 Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd. Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest, Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef 291 K 1713. 2 Wij leveren U solide ruime hangkasten met hoedenplank voor 49.50. Legkasten met 6 vakken 53.50, alles uit eigen werkplaats. De Timmer- winkel, Uiterstegracht 168. b.d. Oude Rijn, tel. 20051. 2 Verhuur zonder chauf feur. Simca 1956. Vaux- hall, Ford. Opel Rekord vanaf 8,p. dag. 8 cent per km. Werkhoven. Van 't Hoffstr. 11. tel. 22300. 2 Kolenkitten vanaf 2,50 kachelzeiltjes 0,60; kolen schoppen ƒ0,45; aszeven ƒ1,55; bedkruiken ƒ3,35; thermosflessen 2.95 en ƒ4,75; gaspoken 1,65; gas slang 0,60 per meter. Op al deze art. 10 of zes voudige Hoboca-bonnen. - Bernard Schulte, Voor hout. 2 Voor St. Nicolaas vindt u de mooiste en grootste sortering foto-albums, in alle prijzen bij: Foto Pijl, Haarlemmerstr, 108, Lei den. 2 De mooiste horloges, tegen de meest matige prijzen. Kies nu reeds uw St. Nicolaascadeau. Nu nog de grootste keuze. Wij re serveren uw aankopen. Uurwer" .diniek, Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaalzaak. 2 Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule, stellen, kristallen kronen. Saksisch porselein, goud. zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer Mnrsstraat 41. telef 26918. f^oegerrit- steeg 1. telef. 22791. 2 Voor fototoestellen, tas sen, statieven, flitsers, fil ters, verrekijkers, belich tingsmeters, fotolijsten en albums, natuurlijk naar: Foto Pijl, Haarlemmerstr. 108, Leiden. 2 Philips Hoogtezon, het nieuwste model 54.-. Weg met reumatiek, spit, win tervoeten enz. Hiervoor zorgt Philips Infraohil 37,50. Neem nu Philips electrische scheerappara- ten, nieuwste verpakking, 39.75. Bernard Schulte, Voorhout. 2 De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moet duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht-patent en ontelbare patronen. In lichtingen Van der Soek. Haar^m'Tior.str 1Q6a Lei den, tel. K 1710-23214.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8