Vandaag landing van Britse en Franse troepen in Egypte? DE LEIDSE BIOSCOPEN? Met Suez-kcmaal fa tdattó yefoeet g,e&£ofUiee>cd Egyptische tegenstand op Arabische wereld sluit bij Nasser aan Geruchten over Nasser ZENUWRUST Sinai is ineengestort Israël beeft zijn doelen in Sinai bereikt Encycliek van de Paus Waarom Ned. niet stemde in V. N. Meer wind DE AMSTERDAMSE EFFEGTEMBEURS ZATERDAG 3 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT r PAGINA 3 Hedenmorgen was nog niet bekend of de Britse en Franse troepen van daag in Egypte aan land zijn gegaan. Volgens de Britse radio op Cyprus kan dat ieder ogenblik verwacht worden. Het geallieerde leger heeft bij luchtverkenningen boven Egypte aan beide mondingen van het Suezka- naal zware Egyptische troepenconcentraties waargenomen. Daaruit leidt men af dat een landing op heftige tegenstand zal stuiten. Aan de andere kant zegt een Frans communiqué dat luchtverkenningen aan de oevers van het kanaal de indruk gaven, als zou er een „ware ineen storting" heersen. Israël meldt in elk geval, dat de verdediging van de Egyptische strijd krachten tegen de Israëlische aanval te land en in de lucht volkomen in eengestort is en dat thans de strook van Gaza en het schiereiland Sinaï geheel in Israëlische handen zijn. Pineau, de Franse minister van Buitenlandse Zaken, heeft zich gisteren naar Londen begeven voor een spoedconferentie met premier Anthony Eden. Uit gezaghebbende Britse bron wordt vernomen, dat zij plannen be ramen om het toezicht op het Egyptische strijdgebied over te dragen aan de Ver. Naties, zodra de kanaalzone in Brits-Franse handen is. ALLE VOORBEREIDINGEN ZIJN GETROFFEN „Alle voorbereidingen voor een in vasie zijn nu getroffen", heeft het Franse ministerie van Defensie gis teravond bekendgemaakt. „De inlei dende lucht- en vlootaanvallen zijn afgelopen. Zij hebben hun doel de Egyptische luchtmacht buiten ge vecht te stellen en de zeeën ten noor den en ten zuiden van het kanaal te zuiveren zo goed als bereikt. Van nu af zullen de lucht- en vlootopera- ties gericht zijn op het ondersteunen van de bezetting van de kanaalzone". Er zouden 105 Egyptische vliegtui gen vernietigd of beschadigd zijn. RADIO-CAIRO GEBOMBARDEERD Franse en Britse bommenwerpers SUEZKANAAL GEBLOKKEERD. „De Egyptenaren zijn er in ge slaagd, het Suezkanaal te blokkeren", zo heeft de Britse minister van transport, Harold Watkinson, vrijdag avond voor de televisie verklaard. De Britse regering wist al twee maanden, dat de Egyptenaren sche pen gereed hielden, die speciaal wa ren bestemd om het Suezkanaal te blokkeren. „Wij hebben getracht te verhinderen, dat zij deze gebruikten. Ik vrees, dat wij hierin niet volko men zijn geslaagd. Voor zover ik weet is het kanaal geblokkeerd". Minister Watkinson verklaarde ver der, dat zekere beperkingen op het benzineverbruik onvermijdelijk zul len zijn, als de schepen, die het Suez kanaal reeds vóór de crisis waren gepasseerd, uitblijven. Hij raadde allen, die hun benzine verbruik „zonder al te veel moeilijk hebben in Cairo de radio „de stem kunnen beperken, aan zulks van de Arabieren" tijdens een aan val buiten dienst gesteld. Het station ligt 13 km buiten Caïro en zendt dagelijks Arabische propa ganda uit naar de Mohammedaanse nationalistische opstandelingen in Al gerije. De Fransen schrijven veel van hun moeilijkheden in Algerije toe aan de uitzendingen van dit station. DE VOLGENDE FASE Een woordvoerder van het Franse ministerie zeide, dat de Egyptische luchtmacht en marine voldoende ge neutraliseerd zijn om de volgende fase de beginnen. „De fase zal even wel wellicht ook weinig tijd vergen", aldus de woordvoerder. Hij herinnerde er aan, dat men in de tweede wereldoorlog had geleerd, dat men voor een landing van zee uit eerst een ontschepingszöne moet iso leren en alle verbindingswegen naar dit gebied moet vernielen. Hij kon niet precies zeggen, welke methode in dit geval zou worden gebruikt, maar de Fransen en Britten gingen „nu in elk geval over tot de fase die de inleiding vormt tot de bezetting". De Franse woordvoerder voegde hieraan toe, dat er geen sprake was van uitstel in de tenuitvoerlegging van de voorgenomen militaire opera tie. Tot dusver was alles volgens plan gegaan. AMERIKA ZET WAPEN LEVERANTIE STOP. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft vrijdag be kend gemaakt, dat de Ver. Staten alle wapenleveranties aan Israël en Egypte stopzetten. Dit besluit is in overeenstemming met de oproep van de Algemene Vergadering der Ver. Naties, zo ver klaarde de woordvoerder van het mi nisterie, Lincoln White. Aangezien reeds enige tijd geen wapens naar Egypte werden gezon den, komt dit besluit er op neer, dat Israël geen Amerikaanse wapens meer zal ontvangen. Een diplomatieke woordvoerder uit een land in het Midden-Oosten heeft gisteren in Rome gezegd, dat de Egyptische premier Abdel Gamal Nasser is afgetreden. De woordvoerder deelde mee via diplomatieke kanalen vernomen te hebben, dat Nassers heengaan ten doel heeft de weg vrij te maken voor een regering, die bereid zou zijn toe te stemmen in een vorm van internationaal beheer van het Suez kanaal. In Londen circuleerden gisteren soortgelijke geruchten. Een woord voerder van de Egyptische ambas sade verklaarde echter, „dat er abso luut geen waarheid in schuilt". Verscheidene Arabische staten zouden er bij Nasser op hebben aan gedrongen af te treden. Verder luiden de geruchten, dat de regeling, die door Nassers heengaan mogelijk zou worden, en waarbij Egypte zich zou neerleggen, zou be helzen, dat het Si'ezkanaal onder be heer komt van Amerikanen, Cana dezen of anderen, mits het geen Fransen of Engelsen zijn. te doen. Hij deelde mee, dat de regering een plan in reserve houdt voor de vaart van tankschepen om Kaap de Goede Hoop, doch dit zal slechts ingeval van nood worden uitgevoerd. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. (Advertentie) a EGYPTE WIL V.N.-RESOLUTIE ZICn AANVAARDEN. De Egyptische regering heeft vrij dagnacht bekend gemaakt, dat zij de resolutie van de V.N., waarin om een onmiddellijke staking van het vuren wordt gevraagd, wil aanvaarden op voorwaarde dat „de aanvallende le gers ophouden met hun agressie". De secretaris-generaal had vrijdag al eerder drie functionarissen aange wezen, die hem zo snel mogelijk rap port moesten uitbrengen in hoeverre de vier betrokken mogendheden Israël, Egypte, Frankfijk en Groot- Brittannië bereid zijn aan de reso lutie van de V.N. gehor te geven. SYRIë SLUIT ZICH BI JEGYPTE AAN. De Syrische minister van buiten landse zaken ad interim, Kallas, heeft vrijdagmiddag de ambassadeurs van Engeland en Frankrijk bij zich ontbo den en hen medegedeeld, dat zijn re gering besloten heeft de diplomatieke betrekkingen met hun landen te ver breken wegens de Frans-Britse aan val op Egypte. Syrië heeft echter niet de consulaire betrekkingen met Engeland verbro ken. De Britse consuls te Aleppo en Damascus zetten hun werkzaamhe den voort. De Syrische ambassade te Washing ton heeft vrijdag bekend gemaakt, dat de Amerikaanse regering er van op de hoogte is gesteld dat de Syri sche strijdkrachten onder het bevel van generaal Abdel Ilakim Amer, de opperbevelhebber der Egyptische strijdkrachten, worden geplaatst. In de boodschap, die op het state department was afgegeven, stond: „De Syrische regering heeft beslo ten, vanaf dit ogenblik het Egyptisch- Syrisch defensieverdrag ten uitvoer te leggen'*. ALGEMENE MOBILISATIE IN JORDANIë. Volgens de Israëlische zender te Jeruzalem is vrijdag in Jordanië de algemene mobilisatie afgekondigde Volgens nog niet bevestigde berich ten zou koning Feisal van Irak steun hebben toegezegd aan koning Hoes sein van Jordanië. Iraakse eenheden zouden de Jordaanse grens al zijn overgetrokken. BETOGINGEN OP DE BAHREIN - EILANDEN. In Moeharrak en Manama, de twee voornaamste plaatsen der in de Per zische Golf gelegen Bahrein-eilanden, hebben een drieduizend personen ten gunste van Egypte betoogd. Rege ringsgebouwen en enkele uren tevo ren ontruimde zakenpanden werden door de Letogers in brand gestoken. De betogers hadden vrij spel, door dat de plaatselijke politie was terug getrokken. Er is thans door de lucht Britse infanterie naar de eilanden vervoerd. De betogers lieten de installaties der olievelden en het Europese per soneel ongemoeid. Bahrein is een onafhankelijk vor stendom, dat onder Britse bescher ming staat. Er wordt veel olie gevon den, die door 'n Amerikaanse maat schappij wordt geëxploiteerd. Reeds eerder hebben zich rioeilijk- heden op de Bahrein-eilanden waar ook Perzië aanspraak op maakt voorgedaan. Gaza geeft zich onvoorwaardelijk over „De militaire doelen, die Israël zich heeft gesteld, zijn vrijwel bereikt", aldus de woordvoerder van de Israëlische ambassade in Parijs. „De gevech ten schijnen als een gevolg van de overgave van de Egyptische strijdkrach ten bij Gaza te zijn beëindigd. Alleen rondom El Arisj zijn nog enkele kleine operaties aan de gang". Er zouden 15.000 Egyptenaren gevangen ge nomen zijn. „Wij zullen nimmer instemmen met herstel van de toestand, zoals die vóór onze militaire actie was", aldus heeft de Israëlische ambassadeur te Londen, Elath, vrijdagmiddag op een persconferentie verklaard. WAARBORGEN TEGEN AGRESSIE Hij voegd hieraan toe: „Vóór het begin der operaties koesterde Israël geen aanspraken op Egyptisch ge bied, maar het wil in de toekomst waarborgen tegen agressie hebben. Hieronder verstaan wij ook: terreur- en sabotage-aanvallen door Egypti sche commando-troepen, een verbod voor Israëlische schepen om van het Suezkanaal gebruik te maken en door de Golf van Akaba te varen, en een economische boycot van ons land". De ambassadeur zette voorts uit een, dat Israël uit zelfverdediging, na onophoudelijke druk, uitdagingen en terreurdaden van Arabische zijde had gehandeld, en dat er geen sprake van was dat het zich had laten ge bruiken om voor anderen kastanjes uit het vuur te halen. DE DAG DER CAPITULATIES. Te Tel Aviv heeft een woordvoer der van het Israëlische leger vrijdag „de dag der capitulaties" genoemd. Zo had in de middag de gouverneur- generaal van het district Gaza na mens het Egyptische ministerie van oorlog een stuk getekend betreffen de de overgave van de kuststrook van Gaza aan de Israëlische strijd krachten. De Egyptische vertegen woordiger had de Israëlische autori teiten gevraagd, zijn overgave on voorwaardelijk te aanvaarden. Na de ondertetening van het document was hij gevangen genomen. Verder in het zuiden gaven de Egyptische strijdkrachten te Aboe Ogeila, het hoofdkwartier van een divisie op een belangrijk knooppunt op de weg van de kust naar Ismailia, zich over, aldus de Israëlische woord voerder. Volgens hem vormen de Israëli sche troepen op het schiereiland Si nai drie wiggen; één aan de kust in het noorden, die zich ten westen van El Arisj uitstrekt, de tweede ter hoogte van Ismailia, waar de Israë liërs het Suezkanaal tot op ongeveer twintig km zijn genaderd, en de der de ter hooge van Suez, waar de Is raëlische voorhoede op ongeveer eenzelfde afsand van het kanaal staat. De woordvoerder verklaarde, dat er geen overenkomst tussen Israël en de regeringen van Engeland en Frankrijk bestaat, dat de Israëlische strijdkrachten het Suezkanaal niet zullen oversteken. Israël was even wel niet van plan zulks te doen. De Israëlische radio maakte later bekend, dat het schiereiland van Sinai en de kuststrook van Gaza vrijwel geheel in Israëlische handen waren. Op verscheidene punten werd echter nog gevochten. Op hetzelfde ogenblik deelde de Britse radio mee, dat Nasser te Cairo had verklaard, dat de Egyp tische troepen zich van het schier eiland Sinai hebben teruggetrokken tot achter het Suezkanaal. Een woordvoerder van de Israëli sche ambassade te Parijs maakte be kend, dat het Israëlische leger de Egyptische „commando's des doods" volledig vernietigd heeft. 7 H. de Paus heeft een encicliek (Luetamur ad modum) tot alle bis schoppen gericht, waarin hij zijn vreugde uitspreekt over „het aanbre ken van een nieuwe dageraad van vrede, gevestigd op de rechtvaardig heid" die voor de volkeren van Polen en Hongarije schijnt op te gaan. De Paus denkt daarbij speciaal aan de bevrijding van de kardinalen mgr. Wyszynski en mgr. Mindszenty. Van de andere kant is de Paus bezorgd voor de toestand in het Midden Oos ten, waarin het H. Land is gelegen. De Paus verzoekt tenslotte de'bis schoppen om aansporing tot gebed voor een gelukkige oplossing dei* ge schillen en eerbiediging van de rech ten van de Kerk in het algemeen be lang. BRITSE EN FRANSE EIGENDOMMEN IN EGYPTE IN BESLAG GENOMEN. Radio-Beiroet (Libanon) heeft vrij dagavond bekend gemaakt, dat alle eigendommen van Britse en Franse onderdanen in Egypte op bevel van de regering aldaar in beslag zijn ge nomen. IAGERHUIS ZATERDAG BIJEEN. De voorzitter van het Lagerhuis, Butler, heeft meegedeeld, dat minis ter-president Eden zaterdag een ver klaring zal afleggen. Na deze mededeling van Butler be toogde de leider van de oppositie, Gaitskell, dat alleen een verklaring, waarin de resolutie van de Veilig heidsraad onvoorwaardelijk wordt aanvaard, de oppositie tevreden kan stellen. Voor Matrassen-reparatie altijd weer JAN VONK Goedkoper beter en in één dag gereed. Matrassenmakerij - Stoffeerderlj Haarlemmerstraat 81 Leiden Telefoon 2.25.80 K 1710 (Advertentie). Procedure kwestie Het ministerie van Buitenlandse Zaken In Den Haag deelt mee, dat de Nederlandse regering de juistheid betwijfelt van de procedure, die is gevolgd bij het convoceren van de bijzonder zitting van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties. De rechtmatigheid der bijeenroe ping is betwistbaar en de gehaaste wijze, waarop zonder voldoende on derzoek besluiten werden genomen tenaanzien van een uiterst samenge stelde situatie, doet afbreuk aan de mogelijkheden tot oplossing, die het Handvest aan de organen der Ver enigde Naties biedt. Mede daarom heeft de Nederlandse gedelegeerde te New York zich onthouden van stemming over de agenda. De verklaring uit Den Haag ver volgt: Ondermeer is tijdens de behan deling in de Verenigde Naties niet komen vast te staan, of het Israëli sche optreden gerechtvaardigd kan worden door de noodzaak van legi tieme zelfverdediging. Aangezien de Amerikaanse ontwerpresolutie, die vervolgens in stemming kwam, Is raël in feite veroordeelde, heeft op doze resolutie de Nederlandse ge delegeerde zich eveneens van stem ming onthouden. WAT BRENGEN Tussen Ierland en Usland ligt nog steeds het centrum van een krachtig gebied van hoge luchtdruk, waarom heen vrij zachte oceaanlucht over de Noordzee naar het zuiden stroomt. Deze zachte lucht was gisteren ook in Nederland aanwezig, met het gevolg dat toe maximumtemperaturen van 8 tot 11 graden werden bereikt. Gisteravond werd de zachte lucht tijdelijk verdreven door drogere con tinentale lucht, maar vanochtend kwam ze opnieuw Nederland van het noorden uit binnen. Het als gevolg hiervan afwisselen de weertype hangt samen met de aan wezigheid in onze omgeving van het frontensysteem van een voor de kust van Noord-Noorwegen gelegen lage drukgebied. Langs dit front bewegen zich enkele storingen naar het zuiden. De kans op wat regen tijdens het weekeinde blijft daarom bestaan, ter wijl er af en toe vrij veel wind zal zijn, in hoofdzaak tussen noord en west. K.L.M. WEER NAAR BEIROET EN TEL AVIV. Het ligt naar wij vernemen, in de bedoeling van de K.L.M. om met in gang van maandag 5 november haar luchtdiensten op Beiroet in Libanon en Tel Aviv in Israël te hervatten. Deze diensten waren, zoals is gemeld, in het begin van de afgelopen week tijdelijk gestaakt als gevolg van de omstandigheden in het Midden-Oos ten. De dienstregeling van beide dien sten is enigzins gewijzigd, de uitvoe ring is afhankelijk van de situatie ter plaatse op de dag van vertrek. Casino. De film „Herrie om Har ry" is een alleraardigste Engelse film, vol humor en gemoedelijkheid met een merkwaardig scheutje van die typische Engelse hang naar iets lugu bers, dat echter gebruikt wordt als een middel om de humor te kruiden. Harry speelt in deze film een grote rol, hoewel hij reeds dood is als het verhaal begint. Maar hij wordt drie maal achter elkaar begraven en weer opgegraven. Dat gesol met een lijk zou in elke andere film stuitend zijn geweest, maar hier hebben de Engel sen er iets onweerstaanbaar grappigs van weten te maken. Men is er n.l. van overtuigd, dat 't allemaal slechts kolder is, maar dan ook een zeer geestige kolder. De kleuren, waarin de film is opgenomen, en die een weergave zijn van het bruine bos in de herfst, zijn buitengewoon fraai. Toegang boven 14 jaar. Lido. De film van deze week „Onsterfelijke liefde" brengt een ver haal van een meisje, werkzaam op een verkoopkantoor, Ruth Wood, die met haar moeder door haar man verlaten een afgezonderd leven leidt. Door een jonge rekruut, Art Hugenon, komt er meer fleur in haar leven. Zij leert de liefde kennen, maar dan moet de rekruut naar het front in Europa. Zij zweren elkaar trouw, want hun liefde is gemeend, maar al spoedig komt het bericht, dat de jonge man gesneuveld is. Toch blijft Ruthie hem trouw, al kwijnt haar gezondheid ook danig. Op 'n nacht verlaat zij haar bed en in stro mende regen gaat zij naar de kerk, waar zij steeds troost heeft gezocht. Daar hoort zij de stem van haar Art, zij ontmoet hem, praat met hem en hij overhandigt haar de medaille, die zij hem eens geschonken heeft. Plot seling is hij evenwel verdwenen Men vindt haar bewusteloos met de medaille in de hand geklemd. Dat was het legendarisch verhaal van een jonge liefde, die niet sterven kon. De hoofdrolvertolkers, Jane Wyman en Van Johson, hebben er een aantrek kelijk geheel van gemaakt, dat men met spanning zal volgen. Door KFC gekeurd voor 14 jaar. Luxor. „Beklemmende uren" is een film, waain de misdaad op een bijzondere wijze geconfronteerd wordt met het leven van fatsoen lijke burgers. Het begin is heel ge noeglijk. Een gezin begint de dag, d.w.z. iedereen gaat naar zijn werk of naar school en moeder blijft alleen achter om het huishouden te doen. Maar bij die bezigheid wordt zij al spoedig gestoord. Drie misdadigers, die de gevangenis ontvlucht zijn, dringen haar huis binnen en kondi gen aan voorlopig te blijven logeren. Iedereen krijgt bij zijn thuiskomst een revolver onder de neus en schijn baar gaat het leven verder zijn ge wone gaang, want de misdadigers houden niemand van zijn bezigheden buitenshuis af, maar zij zorgen er wel voor altijd enkele gijzelaars achter te houden. Uiteraard komt er aan deze toestand een einde, hoewel die lange tijd uitzichtloos is. Wij zullen de bios coop-bezoekers niet bij voorbaat van de spanning beroven door verder over deze film uit t#> w^en. Wie van een eklemmend uurtje houdt, waarva*- de goede afloup gegarandeerd is, zal niet teleurgesteld worden. De sfeer van deze lugubere rolprent is goed en het slot verrassend. Boven 18 jaar. Rex. „Moord op de voorpagina". Ergens wordt een jonge vrouw ver moord, nadat zij woorden heeft ge had met de man, die zij heeft verla ten en die zojuist uit de gevangenis is ontslagen. Een gewetenloos, cy nisch journalist maakt er een drie kolommertje over: tegen de wens van de direkteur in op de frontpa gina. De oud-echtgenoot moet het gedaan hebben. Bij toeval ontmoet hij de man, die hij als de dader heeft gedoodverfd en is er dan de oorzaak van, dat deze door de politie gepakt wordt. Bekeerd door een jonge ad- vokate, stelt de krantenman er een eer in om het gedane onrecht te niet te doen en niets is hem daarbij te grof. Hij blijkt te moeten vechten tegen zijn eigen baas. In zijn strijd voor het recht, krijgt onze held hulp van „Riri de slang", kampioen in- en uitbreker en wordt hij in de steek gelaten door zijn vriend, die bang is voor zijn baantje. Ten langen leste weet meneer de redakteur, zwaar gewond, de persen aan het draaien te brengen, waardoor hij op de frontpagina de juiste toedracht van de moord kan openbaren. Dan wordt de dader gegrepen, de onschuldig verdachte vrijgelaten, de Slang weet te ontvluchten en komt de dappere in het cachot, waar hij zich mag troosten met de gedachte dat hij een goede advokate heeft gevonden Toegang 18 jaar. Trianon heeft de Duitse film „Ave Maria" met Zarah Leander geprolon geerd. Toegang 14 jaar. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN HADDEN VEEL BELANGSTELLING. Drie dagen lang heeft de Leidse Over dekte gedaverd van de aanmoedigings- kreten der scholieren, die hun ploegen in de strijd der schoolzwemwedstrijden aanmoedigden. Het is er inderdaad druk geweest en de organisatoren hebben de handen vol gehad om alles ordelijk en vlot te doen verlopen. Maar vooral vlot is er wel gewerkt, want de wedstrijden zijn alle op tijd geëindigd. Er was ook officiële belangstelling, want de burge meester. jhr. mr. Th. van Kinschot en de inspecteur van het l.o., de heer J. M.- chielsen, woonden een gedeelte der wed strijden bij. De verschillende uitslagen zijn: Scholen voortgezet onderwijs: Groep B meisjes: Meisjes HBS 154 punt.; 2. ULO Pieterskerkstr. 154,5; 3. ULO Plesmanlaan 164,9; 4. Gem. HBS 191,3; 5. Openb. VGLO 195,2; 6. Chr. VGLO 202,6; 7. Chr. Lyceum 239,6; 8. ULO Hoogl.kerkgracht 242,1. Groep B jongens: 1. Gem. HBS 136,8; 2. ULO Plesmanlaan 172,6; 3. ULO Hoog landse Kerkgracht 191; 4. ULO Pieters kerkstr. 195,1; 5. Chr. Lyceum 199,1; 6. Chr. VGLO 199,3; 7. Openb. VGLO 215,9. Groep meisjes (onder dan 14 jaar): 1. Meisjes HBS 541,4; 2. ULO Pieter»- kerkstr. 565,7; 3. ULO Plesmanlaan 584,3 4. Gem, HBS 590,2; 5. Chr. Lyceum 643,6; 6. ULO Hoogl.kerkgracht 717,1. Groep C jongens: 1. Leidse Instrument- makersschool 439,1; 2. Gem. HBS 446,3; 3. ULO Pieterskerkstraat 472,9; 4. Am bachtsschool 524; 5. Chr. Lyceum 550,3; 6. ULO Plesmanlaan 589.4; 7. ULO Hoogl. kerkgracht 640,2; 8. UTS 669,4. Openbare lagere en prot.-chrlsteiyke scholen: 1. O.l.s. Driftstr. 328 pnt.; 2. o.l.s. Aal markt 340,8; 3. ol.s. Zuidsingel 346,7; 4. o.l.s. Mareslngel 351; 5. o.l.s. Drie Octo- berstr. 355,9; 6. o.l.s. Dr. van Voorthuy- sen 363,9; 7, Chr. sch. Zuiderpark 366,7; 8. Chr. sch. Hoogl.kerkgracht 379,5; 9. o.l.s. Lorentzkade 381,2; 10. o.l.s. Du Rieustr. 383,2; 11. o.l.s. Langebrug 384,9; 12. o.l.s. Damlaan 391,3; 13. o.l.s. Timor- straat 395,7; 14. Chr. sch. Pasteurstr. 397,4; 15. o.l.s. Kernstr. 397.4; 16. Chr. sch. Noordeinde 40 407,2; 17. o.l.s. W. de Zwijgerlaan 420; 18. o.l.s. Duivenbode- straat 429,7; 19. Chr. sch. Lusthoflaan 436,5 pnt. R.K. scholen voor voortgezet onder wijs: Jongens tot 15 jaar: 1. R.K. Lyceum 140,9; 2. Titus Brandsma 159,7; 3. R.K. Technische school 172.2. Jongens ouder dan 15 jaar: 1. R.K. Lyceum 309,2; 2. Titus Brandsma 334,1; 3. R.K. Technische school 352,2. Meisjes tot 15 jaar: 1. St. Agnes 169,6; 2. Barbajaschool 176,2; 3, Marieschool 217,5. Meisjes ouder dan 15 jaar: 1. R.K. Vakschool 457,2; 2. St. Agnes 485,6; 3. Mariaschool 509 pnt. Oktober 1956. Laagste Hoogste Woensdag 31 oktober 1956 koers koers. laatste tijdvak koersverschil t.o.v. 28 sept. Alg. Kunstzijde Unie 225 254 228 1/4 19 3/4 Van Berkels Patennt 188 194 3/4 188 2 Van Gelder Zonen 200 1/4 225 200 1/4 16 3/4 Kon. Ned. Hoogovens320 1/4 345 320 1/4 9 3/4 Ned. Kabelfabriek293 326 297 30 1/2 Philips 263 294 267 1/8 15 3/8 Unilever 381 410 386 5/8 16 1/8 Wilton-Fijenoord 327 355 323 3/4 ±8 1/2 Kon. Petroleum779 824 1/2 787 3/8 18 1/8 Holl.-Amerika Lijn 189 1/2 200 191 1/8 9 1/8 Kon. Ned. Stoomboot Mij 172 184 173 3/4 8 Ned. Scheepvaart Unie 164 174 1/2 166 7/8 4 3/4 Van Ommeren 320 1/2 342 320 1/2 15 1/2 Amsterdam Rubber 72 1/2 78 1/4 76 5/8 1/8 H.V.A92 1/2 100 1/2 94 3/4 6 1/8 Ver. Deli Mijen102 111 1/4 102 3/4 4 33Vi Ned. 1947 89 7/8 91 1/2 90 3/16 31/32 3 Invest, cert. Ned91 3/4 93 1/8 92 1/32 1 3/32 3% Ned. 1962-64 91 1/4 93 91 5/8 1 11/32 Omzetten (nominaal): September 1956 (def.) Aandelen 29.061.932 Jan.-sept. (def.) Aandelen 373.821.184 Oktober 1956 (voorl.) Aandelen 32.176.780 Nieuwe noteringen: In oktober nieuw tot de beurshandel toelaten: Rubriek I Voorts werden tegen betaling 12.103 Koersindices: vrijdag 28 New York (Dow Jones, industrie): Londen (Reuter, industrie): A'dam (A.N.P.-C.B.S,, industrie): (A.N.P.-C.B.S., algemeen); Obligaties 49.239.317 Obligaties 151.920.847 Obligaties 51.953.707 Aandelen 14.608.050 Obligaties 33.172.000 Pandbrieven 7.854.000 stukken gestempeld (Rubriek II). september '56 woensdag 31 okt. '50 475.25 479.85 202. 3 191. 1 163.34 158.90 215,07 206,13

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5