Limburgse voelt zich thuis in Zoeterwoude Creme Puff Aan de zijde van de burgemeester Na beschuldiging van poging tot moord in vrijheid gesteld VLUGt VLUG F VLUG F Mzer soldij op 1 januari mm Imp, Ma<fac N.V., MuddejtPaat i, luiiiiiiuiiiiiiiiiiiiriiiiiainiiiiiiiiunuii. ZATERDAG 3 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Thuis, op het werk, op reis: Witte Kruispoeders verdrijven direct hoofd- en kies pijn, zenuw- of rheumatische pijnen. Ook in tablet- en cachet-vorm (Adverlenliei PRINS BERNHARD IN NEDERLAND TERUGGEKEERD. Met de super constellation „Wyfcrn" is gistermiddag om tien minuten voor half vier Z.K.H. de Prins der Neder landen van zijn bezoek aan de Ver enigde Staten op Schiphol terugge keerd. De rechtbank te Almelo heeft gis teren een 42-jarige landbouwer uit Hengelo, die beschuldigd was van poging tot moord op zijn buurman, onmiddellijk in vrijheid gesteld. De eis, wegens het schieten met een buks op korte ofstand, waardoor de buur man aan het hoofd werd verwond, luidde 1 jaar. De landbouwer had toegegeven dat hij enkele schoten had gelost, maar niet met de bedoe ling zijn buurman te doden. Hij had hem alleen maar willen wegjagen van een heg, die deze man aan het knippen was en die langs een wegje liep, waarover hij en zijn buurman voortdurend ruzie hadden. Volgens getuigen had de landbouwer zijn buurman gedreigd te zullen schieten. Thans was een psychiatisch rap port uitgebracht over de man waarin o.m. werd medegedeeld, dat de beste oplossing van de moeilijkheden ge zocht moest worden in een verhui zing van de landbouwer. 1 De officier van justitie bleef po ging tot moord bewezen achten, maar eiste wegens de verminderde toere keningsvatbaarheid van de landbou wer 12 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voor waardelijk en onder toezichtstelling. De raadsman verzocht het voor waardelijke deel van de straf nog groter te doen zijn en wel zo, dat een onmiddellijke invrijheidsstelling zou kunnen volgen. De rechtbank willigde dit verzoek I in, waarna de landbouwer die zes maanden in voorarrest heeft gezeten, direct in vrijheid werd gesteld. Een 56-jarige Amsterdamse be tonwerker kreeg enkele maanden ge leden ongenoegen met zijn stiefzoon, die even later met een hersenschud ding naar het ziekenhuis moest. De rechtbank sprak de betonwerker vrij, omdat gebleken is, dat de 14-jarige jongen als een wildeman tegen het breekijzer gelopen is, dat zijn vader in de hand hield. ALS we nu in Limburg waren, 99**zou ik u een vla aanbieden", zegt mevrouw Smeets. Zij is Lim burgse en kwam na haar huwelijk met burgemeester Smeets van Zoeter woude in 1946 naar het westen, waar ze voordien nog niet dikwijls was ge weest. Het is een grote overgang: van de spontaan reagerende zuidelijke inwo ners van ons land, met hun sterk ont wikkeld gevoel voor gezelschapsle ven, naar de naar men zegt! meer gereserveerde Hollander, die de neiging heeft tot „clan"-vorming en tot het afwijzen van vreemde ele menten. Inderdaad, de Limburger verschilt van de Hollander, „maar ik moet zeggen, dat de mensen hier erg aardig en vriendelijk zijn, en bereid om el kaar te helpen. Dat is niet alleen mijn mening, maar ook die van andere Limburgers van geboorte, die naar het westen zijn gekomen. Ze voelden zich tussen de bevolking dadelijk thuis. Of de Hollander het in het zui den direct prettig zou vinden, blijft een vraag". ALS we mevrouw Smeets zo lachend en schertsend door de kamer zien lopen, en haar grappige verhalen j horen vertellen over haar Limburgse jeugd en een ondeugende oom met 'n tekort aan pedagogisch inzicht ge- loven we het graag. Niet de volksaard alleen is anders, ook de gewoonten en gebruiken ver- j schillen. Zo wordt bijvoorbeeld de verjaardag in Limburg niet gevierd, maar het naamfeest. En wanneer in het dorp een bruiloft in zicht is, maakt de jeugd van het hele dorp toebereidselen tot het feest. Eens per jaar viert men het schuttersfeest. Bij het vogelschieten, het hoogtepunt van de feestviering, wordt een houten vo gel op een metershoge paal geplaatst, en wie kans ziet hem er af te schie ten wordt koning, kiest zich een ko ningin en is verplicht een tractatie aan te bieden aan de overige leden van het gezelschap. Evenementen, waarvan men hier alleen iets terug kan vinden in het drie-oktoberfeest, en dan nog maar in beperkte mate, en minder luidruch tig. Want luidruchtig kan het er soms toegaan in die weken waarin feest wordt gevierd, vindt mevrouw Smeets, en dan doelt zij op het car naval, een begrip met een magische klank vor wie het ooit heeft mee gemaakt. „Het zou u waarschijnlijk erg tegenvallen", zegt zij. „Ik prefe reer de kermissen boven het carna val, maar dat is een kwestie van per soonlijke smaak". WAT ik hier zo aardig vind", ver volgt mevr. Smeets: ,,'s winters het schaatsenrijden op de sloten. Dc baan is 's avonds verlicht en in klei ne tentjes wordt koffie geschonken. Dit soort gezelligheid zie je in Lim burg niet. Er is daar weinig water, en de Maas ligt zelden dicht". Zo heeft iedere streek zijn aparte beko ring. Ze wandelt graag, en ze zou er dan ook niet tegen op zien naar Leiden te gaan lopen om daar bijvoorbeeld inkopen te gaan doen. Maar het hoeft niet, want voor de wekelijkse beno digdheden kan men in Zoeterwoude best terecht en eventueel kan men van de busverbinding gebruik maken. Mevrouw Smeets verzekerde ons dat zij het in deze plaats prettig vindt in haar woning van omstreeks 1870, met de hoge plafonds en ramen een wijze van bouwen die men niet meer zal aantreffen in de nieuwbouw, maar die hoewel ze onpraktisch is allure heeft. ij Oude cape in moderne uitvoering Minister Staf meent dat de militairen op het ogenblik niet meer rond kun nen komen met hun soldij. Daarom zullen alle soldijen van dienstplich tige militairen per 1 januari 1957 met 25 cent per dag worden verhoogd. Dit deelt de minister mee in de Memorie van Antwoord op de begro ting van Oorlog. De minister over weegt verder uitbreiding te geven aan de groetplicht voor militairen. Hij deelt voorts mee dat hij alle mogelijke maatregelen heeft getrof fen tegen het misbruiken van Gods Naam in alle onderdelen, niet alleen van het leger doch uiteraard ook bij die van de marine en luchtmacht. INBRAAK IN NOORD WIJK BERECHT. De officier van justitie bij de Haag se rechtbank requireerde negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd en toe zicht van de reclassering tegen de 23- jarige barkeeper P. H. uit Den Haag. In de nacht van 9 op 10 september had hij ingebroken in de Atlantic Snack Ear te Noordwijk, waar hij 800 buit maakte. De verdachte verdiende 120 per week, maar hij leefde op te grote voet en was aan de drank. Mr. L. Steil wagen, de raadsman, meende dat zijn cliënt in een vlaag van dronkenschap had gehandeld. Hij is nu definitief uit het Horecabedrijf. Uitspraak 14 november. 'n Vleugje Creme Puff' en.klaar De make-up, die In seconden schoonheld-voor-uren geeft Mooi zijn, betóverend mooi zijn en toch maar enkele seconden per dag aan make-up besteden? Dat kan, met Max Factor's Creme Puff. Weldadige lanolinerijke crème en het fijnste poeder zijn in Creme Puff op meesterlijke wijze tot één geheel gemaakt. Een complete make-up brengt u nu in nog geen twintig tellen met een poederdonsje aan. En uw make-up „bijwerken" is met Creme Puff in amper vijf seconden gebeurdDeze lichte, heerlijk luchtige make-up verkleurt niet, droogt uw huid niet uit Schaf nu de tijdrovende make-up af - begin vandaag nog met Creme Puff. van max Factor Honrwooo Crème make-up basis en poeder in één! MAX FACTOR Hollywood - Amsterdam. 4 Creme PyH (handelsmerk) betekent Max Factor Hollywood c (Advertentie) De lachende olifanten van Sarrasanie Dat olifanten bijna menselijke pret kunnen hebben, blijkt uit een ver haal over hetgeen bij circus Sarra- sani gebeurde. Een van de olifanten was er door onachtzaamheid van een oppasser In geslaagd, een sleu tel te bemachtigen. De man, spoedig door collega's geassisteerd, tracht te het kostbare voorwerp terug te krijgen. Maar allen liepen van het kastje naar de muur. Gorgelend en gichelend van plezier gaven dc oli fanten de rij langs de sleutel door, dan was hij weer hier en dan weer ginds. Dit is ook een van de tientallen kijkjes achter de schermen, waar over u kunt lezen in het circusal bum „De bonte droom van het Cir cus". Een boeiend en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de circus- kenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts 2.50 kunt u dit boek werk kopen bij uw roomboterleve- rancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum",, Postbus 47, Den Haag. U krygt het album dan per omgaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje room boter. Neem een pakje extra voor de zon dag! Advertentie geheel omsloten, wisten we ons beschermd tegen het slechte weer. Met het voortschrijden van de mode is dit soort capes er een beetje uitgeraakt, althans we zien ze lang niet zoveel meer als vroeger. Was de cape in onze jonge jaren kinderkleding, daar voor werd ze ook gedragen door volwassenen en op de keper be schouwd was dat zo gek nog niet. Dit hebben de moderne cou turiers ingezien, o.a. de beroem de Franse modekoning Christian Dior. Hij bracht in zijn nieuwe collectie een moderne dames cape voor de herfst, die u op onze illustratie kunt bewonde ren. Het is een cape op volle leng te, gemaakt van zwart-witte tweedstof- Origineel is de wijze waarop de cape van boven sluit door middel van een soort shawl, waardoor hij de hals keurig af sluit en beschermt. Verder valt de cape volkomen recht en heeft twee openingen waardoor men handen en armen kan steken. De cape heeft geen capuchon. In dit moderne kledingstuk vinden we bijna alle voordelen van de oude cape terug. Een heerlijk garderobestuk voor het gure herfstweer. Pigenlijk zijn er maar weinig kledingstukken waarin men zo lekker ingepakt zit als in een cape. Vermoedelijk weten velen het zich nog te herinneren uit hun kinderjaren, hoe beschut en gezellig we ons voelden^ in zo'n wijde mantel. De capuchon op, de kraag hoog dicht en verder Weeó zuinig op, uw- voeten Ik HEB ZO'N IDEE, dat nog altijd veel te weinig vrouwen beseffen, hoe belangrijk een goede voetverzorging is. Maar evenzeer ben ik er van over tuigd, dat juist de voeten yan al die vrouwen een regelmatig be zoek aan de pedicure dringend noodzakelijk zou maken en de bewuste dames dit heus niet als een overbodige luxe moeten zien. Wees eens eerlijk, heeft niet ieder van u wel last van een likdoorntje hier en daar, een hinderlijke eeltplek of een ingegroeide nagel, om nog niet te spreken van hamertenen of van die afschuwelijke pijnlijke knobbels opzij van de grote teen. Geen scheermesje Laten we eens gaan kijken, hoe deze voeteuvels te genezen en te verhelpen zijn. Zeg nu niet: „Dat doe ik zelf wel met een scheermesje en mijn teen nagels kan ik toch zeker zelf wel knippen". Natuurlijk kunt u dat laatste. Maar of u het vakkundig doet, is een tweede. En dat wegsnij den van eelt of likdoorns met een scheermesje is volkomen uit de boze. U hoeft maar iets te diep te gaan en er ontstaat een wondje, dat infectie met alle H }t 5,etiefj.de fiakpe M PR IS ONBETWIST geen po- pul airder deel van de da- IH mesgarderobe denkbaar dan het §H geliefde pakje; de combinatie rok met jasje in welke vorm ook §H is zeer in trek. Hl En eigenlijk is dit ook volko- men begrijpelijk, want deze combinatie biedt zeer vele voor- delen, die dikwijls onbewust door de meeste dames worden aangevoeld, met als gevolg, dat zij haar mantelpak (ken) hoofd- zakelijk in het kille jaargetijde Hj het liefst dragen. Het mantelpakje heeft de eigenschap de draagster correct en toch ook weer enigszins spor- tief te kleden. Zo'n pakje staat altijd vlot en toch keurig ge- kleed. Het is een gemakkelijke lijkheden openlaat, want onder het jasje kan men verschillende bloeses dragen, zowel in kleur als in kraagvorm, die in dit ge val van belang zijn voor het ge heel. Bovendien bestaat bij het mantelpakje de mogelijkheid om het jasje uit te trekken en zich verder te bewegen in rok met bloese, waardoor niets van de totale verschijning verloren be hoeft te gaan, mits de bloese fraai is eg past bij de rok. Bovendien is er momenteel zoveel keus in dit genre, dat ieder ongetwijfeld iets naar haar gading zal kunnen vinden, ook wat de prijsklasse betreft. Onze foto toont een zeer een voudig en wij zouden bijna wil len zeggen traditioneel mantel pakje, met een simpele bloese er onder. Het pakje is van tweed in lichtgroent pasteltint. Een aardig voorbeeld hoe reeds een eenvoudig pakje de draagster goed kan kleden. Ook dit seizoen zullen weer vele dames van de .moge'ijkheden die het mantel pakje biedt, gebruik maken. ellendige nasleep van dien ten gevolge kan hebben. Ook alle warm aangeprezen likdoorn- pleisters en- zo hebben practisch nooit het afdoende resultaat, dat mén er van hoopt en verwacht. Nee, de enige, die hier uit komst kan brengen is de erva ren pedicure. En laat het niet bij een bezoek, maar ga er re gelmatig heen. U zult zien, dat u zich een ander mens gaat voe len. Niet alleen de gezondheid van uw voeten is ermee gebaat, maar uw hele gestel, uw hu meur, de uitdrukking van uw gezicht. U weet toch, wat het is, op pijnlijke voeten te lopen? Doodmoe voelt u zich, alles is teveel en uw gezicht vertrekt zich, zodat u er zelfs rimpels van kunt krijgen. Op rozen. Als u van de pedicure komt, loopt u als op rozen. U hebt geen behoefte meer uw schoenen zo gauw mogelijk uit te schoppen. De pedicure heeft een uitge breid instrumentarium, waar mee zij op vakkundige, hygiëni sche wijze uw voeten behandelt. Zij (of hij) weet precies, hoe ver ze gaan kan met haar vlijm scherpe mesjes en u voelt nau welijks, dat eraan gesneden wordt Het eelt wordt wegge— slepen, de nagels in de juiste vorm geknipt en geveild. De na gelriemen geweekt en terugge duwd. De voeten met een spe ciale voetcrème gemasseerd en soepel gemaakt. Bovendien zijn er momenteel bij iedere pedicure voorwerpen verkrijgbaar, die meehelpen om uw voeten in conditie te houden en pijnlijke knelling te voorko men. Sponsrubber is hiervoor het ideale materiaal. Daar hebt u de teenspreider en teenkam- men, die als een heerlijk zacht en elastsch laagje tussen de te nen rusten en schuring voorko men. De hamerteen-kussentjes, die de druk van de schoenen te gen de verkromming van de teen ondervangen. Het balvoetkus- sentje, dat de pijnlijke branding van een doorgezakte voorvoet verzacht. De rubberzooltjes met verhoogd voorstuk, dat het naar voren zakken van de tenen bij het dragen van hooggehakte schoentjes voorkomt. Uit de keuken geklapt Gebraden appelen met griesmeel. 4 flinke appelen, 25 gr suiker, 25 gr boter, kaneel, 2 lepels krenten en rozijnen, 1. melk, 40 gr griesmeel, 30 gr suiker. De appelen wassen, boren en in een vuurvaste schotel zetten. De holtes vullen met kaneel, sui ker, krenten en rozijnen. Daar na iets water in de schotel gie ten. Hierna een 'griesmeelpap koken van de melk, griesmeel en suiker en hiermee de appe len bedekken. Een paar klontjes boter er op leggen en 't. schotel tje in 15 min. in de oven een bruin korstje geven. ■■IUIII UK.. wuki

Leidse Courant | 1956 | | pagina 12