SbJ mmTAD JSmUGAT Scheep Unieke Neveda Modeshow van Breimodellen 230 - •■ïïürr- Houdt die avond vrij .Randstad Holland, waarheen?" Journaal Hongarije weet niet waarheen RIJNSTREEK MAANDAG 29 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 STROOM UITGEVALLEN. Tengevolge van een overbelasting van het kabelnet voor de stedelijke elektriciteitsvoorziening, viel zater dagavond om tien minuten .over zes het licht uit in de stadswijk achter de Maresingel en in de Kooiwijk. Toen tegelijkertijd met het inscha kelen van de straatverlichting tien duizenden stroomverbruikers df stroom in hun woningen inschakel den, bezweek een oliéschakelaar in het transformatorhuis, dat voor de betreffende stadsdelen distribueert. Reeds na een half uur kon men in het Kooikwartier de lampen weer aansteken, doch voor de andere wijk werd het over zevenen, voor het zover was. Strovuurtje Twee balen stro, die in de Kuiper- steeg op straat lagen geraakten zater dagmiddag omstreeks kwart over drie in brand. Het vuurtje, dat ver moedelijk door kinderen was aange stoken, werd door de brandweer ge blust. Arm uit de kom. Tijdens de voetbalwedstrijd tussen VWS en Bodegraven, die zaterdag middag op de terreinen aan de Ka- naalweg gespeeld werd, kwam de twee en twintigjarige speler P. K. uit Soestdijk te vallen, waarbij zijn arm uit de kom schoot. Door de E.H.D. werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Vorige week kwamen de kleuter leidsters uit Leiden en omgeving in vergadering bijeen in de kleuter school van „De Voorzienigheid". De voorzitster, mejuffr. A. Righart van Gelder, opende deze vergadering, waarin mejuffrouw H. S. Rogier, voorzitster van het hoofdbestuur van het diocees Haarlem en Rotterdam, sprak over de aansluiting K.O.V. K.A.V.O.K.O. Op de allereerste plaats feliciteert spreekster de leien met het uitko men van het bezoldigings- en verlof- besluit. Mejuffr. Rogier wees hierna t pp de noodzaak van één grote ka tholieke organisatie tegenover de overheid. Tot nu toe kwam alles neer op de schouders van het landelijk verbond. De vele correspondentie komt voor rekening van twee mensen, die het werk niet meer aan kunnen. Er moe ten één of twee vrijgestelden komen. Mocht de aansluiting KOVKAVO- KO tot stand komen, dan zal de bond van kleuterleidsters een groep vor men in het KOV. Het KOV behartigt de belangen. Alles blijft verder het zelfde. De KAVOKO blijft. Zo ook het diocesaan hoofdbestuur en de eigen vergaderingen. In ieder dioce saan hoofdbestuur van het KOV zal er één zetel zijn voor een kleuter leidster ter behartiging van wensen en verlangens. Nadrukkelijk wijst spreekster erop, dat de contributie of er aan sluiting tot stand zal ko men of niet flink zal moeten sty- gen. Mejuffrouw Rogier hoopt, dat hier door geen leden uit dê bond zullen treden. Het is on-sociaal, niet geor ganiseerd te zijn en bovendien erg ondankbaar na alles, wat ook met medewerking van de bond bereikt is. Na deze duidelijke uiteenzetting volgt de pauze, waarna zeer vele vra gen gesteld worden, vooral naar aan leiding van de wetten, ook van het bezoldigings- en verlofbesluit, die al le door mej. Rogier werden beant woord. POTLOOD en GEEST No. 526. Horizontaal: 1. republiek in M.-Amerika, 9. Javaanse huisvo gel, 10. echtgenoot van Fatima, Mo hammed's dochter, 11. in het jaar on- zes Heren (afk. Lat.), 13. zoon van Noë, 15. familielid, 16. voorzetsel, 18. geit, 20. modder, 22. houten bakje, 24. zijtak Elbe, 26. bergdoortocht, 29. twijg, 31. term bij het boksen (afk.), 32. telwoord, 34. aardworm, 36. ver legen, 37. water in Limb. Verticaal: 2. rivier in Siberië, 3. plaats op Ameland, 4. poedel, 5. deel van de mast, 6. bergweide, 7. konink rijk in Achter-Indië, 8. beroemd Ne- derl. leerdichter, 12. landschap op de O.-kust van Sumatra, 14. gering, laag, 17. voedsel, 19. hoofddeksel, 21. bos- vink, 23. bundel, 25. zuiver, 27. korte kous. '8. zangstem, 30. ontkenning (spreektaal), 33. munt in China, 35. muzieknoot. Oplossing morgenavond. De 17-jarige mej. J. K., die mede werkte in een gymnastiekdemonstra- tie, die zaterdagavond gegeven werd in de Dr. v. Voorthuyzenschool aan de Marnixstraat, kwam tegen tien uur onverwacht te vallen. Ze brak haar rechteronderarm en werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Mathesianen vierden feest De feestavond, die de vereni ging van Mathesianen jaarlijks organiseert ter versteviging van de onderlinge band tussen de leden, wordt door velen, terecht, beschouwd als het hoogtepunt van het vereni gingsleven van M.S.G. Van het feest, dat zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal werd gevierd, kan gezegd worden, dat het voortref felijk aan de bedoeling beant woordde: er heerste een uitbundige stemming. Medewerking verleenden het ca baretgezelschap „Schots en Scheef" uit Den Haag, alsmede het dansor- kest „De Constellations" uit Amster dam. Op de avond waren aanwezig de leden van het bestuur van M.S.G., de dir. ir. W. F. Engels, docentei en dr. J. v. d. Handel, dirakteur van de Leidse Instrumentmakersschool. De aanwezigen werden welkom ge heten door de voorzitter van de ver eniging van Mathesianen, de heer M. Griffioen. Nadat staande het Mathesislied was gezongen, trad het Haagse ca baretgezelschap voor het voetlicht met een gevarieerd programma van zang, muziek dans en aardige sket ches. Eerst na middernacht nam het bal, onder leiding van de heer Mo- lin, een aanvang. Leidse Agenda MAANDAG 29 OKTOBER. Retraiteclub. Vergadering. Geb. v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 8 uur nam. Club de Limetz. W. Bergers over „Psychologie in de huidige samen leving". 8 uur nam. „Royai", Doeza- straat. DINSDAG 30 OKTOBER. Sociale Raad. J. Moora over: De integratie der Indische Ned. in de Ned. samenleving. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. 40-J3rig jubileum zusters „Huize St. Maarten. Receptie St. Jacobs- gracht 1, 1—2.30 uur nam. (Huldi ging 10.30 v.m.). Cabaret Frans Dumee (Dienst Welzijnszorg) Cantine Doelenkazer ne, 8 uur nam. Lezing: De oorsprong van de Egyptische Pyramide, Dr. A. Kla- sens. Rijksmuseum v. Oudhaden, 8 uur nam. WOENSDAG 31 OKTOBER. Rozenkranskruistocht. St- Petrus- kerk, 6.45 uur nam. KAB Hartebrug. Contactavond Sei zoenopening. „Bezitsvorming" Ant. Clubhuis, 8 uur nam. Lezing dr. A. H. Gerbrands: De Hollanders en het oude koninkrijk van Denin, Nigeria. Rijksmuseum v. Volkenkunde, 8 uur nam. DONDERDAG 1 NOVEMBER ALLERHEILIGEN. VRIJDAG 2 NOVEMBER Show van Breimodellen NEVADA. Stadsgehoorzaal 2.305 uur n.m. en 810 n.m. Conferentie Niet katholieken en katholieken. St. Leonarduskerk, Haagweg, 8.15 uur n.m. K. O.-cursus. De Randstad Hol land. Snouck Hurgronjehuis, 8 uur ZATERDAG 3 NOVEMBER R.K. Instuif. Soos-avond met VERI orkest. St. Leonardushuis, Haagweg 8 uur n.m. „Het Sanatoriumfonds" Feestavond Den Burcht, 8 uur n.m. Bilderdijktentoonstelling. Opening door burg. F. H. van Kinschot, Mu seum „De Lakenhal", 3 uur n.m. Dienst van de Apotheken te Lei den en Oegstgeest: Apotheek Boek wijt, Breestraat 74, tel. 20552; Apo theek Haven, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 26 okt. tot 2 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The stranger's hand", 14 jaar. Afgekeurd. „Die Drei von der Tank- stelle", alle leeftijden. Trianon: „Ave Maria", 14 jaar Rex: Afgekeurd f S,ad'sZ\*^h °ok! '••oud. VERSLAG K.V.P. AFD. LEIDEN Aanvulling en verbetering Ter aanvulling en verbetering van het verslag van de vergadering van de Leidse afdeling van de K.V.P. het volgende: Er zijn in het geheel negen be stuursleden gekozen en van een da gelijks bestuur samenstellen is geen sprake geweest. De voorzitter heeft verklaard met genoegen te zullen aftreden als men 1 of 2 goede candidaten gevonden heeft en de ledenvergadering meent een verantwoorde keus te kunnen doen. Er is bijzondere dank gebracht aan twee aftredende bestuursleden n.l. de heren Vreeburg en v. d. Boog. De eerste is vele jaren vice-voor zitter van de afd. Leiden geweest; de tweede heeft grote verdienste gehad bij de bliksem-actie in 1955, doch moest om. gezondheidsredenen ont slag nemen in de loop van dit jaar. De heer de Bree heeft niet gespro ken over de rechten van Leiden als stad zonder -neer, hij heeft gesteld dat de fout vaak is slechts te letten op het ledental en niet op het aantal stemmen van het kiezerscorps. Daar om ging de vergelijking van een dorpsafdeling met de stadsafdeling niet op. Eén lid stelde de vraag of de kas- commissie 1954 zijn verslag wel of niet had uitgebracht. Wegens af vezigheid van de secre taris kon het bestuui hierop niet af doend antwoorden. Maar er is wel degelijk 'n financieel verslag 1954 aan een ledenjaarvergadering uitgebracht. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.-ex. God geleerdheid de heer J. Schneider te Leiden. FONDCLUB „LEIDEN EN OMSTREKEN" DEELDE PRIJZEN UIT. Zaterdagavond heeft de Fondclub „Leiden en omstreken" in de Kleine Burcht een huldigingsavond voor de Kampioenen 1956 georganiseerd, die door het gebodene en door de over vloed van prijzen voor de Kampioe nen, uistekend is geslaagd. Te ongeveer 8 uur sprak voorzit ter J. A. Otten een hartelijk wel komstwoord en dankte in 't bijzonder mevr. A. Pauw en de heer van Leeu wen voor het vele in het afgelopen seizoen voor de Fondclub gedaan en overhandigde beiden een aardig pre sentje. De muzikale show „wij gaan het weer versieren" met medewerking van Cor de Graaf, conferencier; Rudi Galanti, accordeon; Two is Harmonie, twee boys en een gitaar; Cor Bieler. Ned. jongste kunstfluiter; Joop Schip per, cylophonist; en het Mona Trio, mondaccordeons, hebben de stamp volle zaal op uitnemende wijze ver maakt en een dankbaar applaus was hier ten volle verdiend. Na de pauze kwamen de kampioe nen voor het voetlicht en bij monde van de heer J. A. Otten werden zij als 't ware bedolven onder vele fraaie prijzen. Kampioen Generaal werd G. A. v. Albade met voor de tweede maal zijn naam op de Kampioensbeker, voorts de heren Hoek-de Vries, J. Rakhorst, J. v. d. Niet, Gebr. Passchier, Gebr. de Wit, Gebr. Kok. J. v. Dort, H. W. Markens en F. Hofman. Extra prijzen verkregen nog de he ren H. v. Vechten, H. W. Markens en F. Hofman. SUCCESSEN VAN „DE OUDE LEIDSCHE" Op de grote Nationale Jongdieren tentoonstelling van de Koninklijke Nederl. Ver. „Ornithophillia" in het Jaarbeurscomplex aan de Kroeselaan te Utrecht, behaalden enige leden der Leidse Pluimvee vereniging „de Oude Leidsche" verschillende successen. De heer M. G. Emeis met. Holl. Hoenders Goudpel le G. en 4e G.; de heer L. v. d. Nieuwendijk met Welsu- mer Krielen, hanen, le Z.G. met Or- nithophilia hoofdprijs en 2e Z.G.; in hennen 2e Z.G. en 4e G. F. v. d. Mark Jr. won met zijn Hollandse Krielen 5 Omithophilia prijzen en 2 ereprijzen; in zilver GG. en 3e Z.G.: in goud, le Z.G.; in zwart; le Z.G. en 2e GG. en in blauw le GG. In de sierduiven won J. Sibie met zijn bekende Vinkduiven in zwart- vleugel le Z.G. en 2e Z.G.; in blauw le Z.G. en GG.; in wit le GG., terwijl hij eveneens beslag legde op twee Omithophilia prijzen. In konijnen won de heer C. VI. Bosch in de Hollanders een 2e Z.G. L. Parlevliet met zijn witte Rexen rammen, 2e GG en 3e GG., met voed sters een 2e G.; J. Verhagen uit Voor schoten won met zijn Gr. Chincilla ram een le Z.G. met Omithophilia prijs, met voedster 3e Z.G. terwijl zijn Polen een 5e ZZG. en GG be haalden. J. Kort, Rijnsburg, won met Rijnlandse rammen een 2e Z.G.; 3e Z.G. en 3e GG.; terwijl ook hij een Omithophilia prijs won. Op de vrijdag 2, 9 en 16 novem ber organiseert de Volksuniversiteit K. O. een sociologische cursus getiteld „Randstad Holland, waar heen?". De sprekers in deze cursus zijn pater dr. G. Mulders te Rot terdam en dr. P. Smits, predikant te 's Gravenhage. Het is een zeer actueel onderwerp, dat hier aan de orde wordt gesteld, immers de sterke en nog steeds toe nemende concentratie van de be volking in het westen van ons land (in het westen wonen thans ruim 5 miljoen mensen, waarvan 4 mil joen in de Randstad) schept een hele reeks van problemen, die zo wel van materieel-technische als van geestelijke aard zijn. Het veelbesproken Deltaplan heeft de actualiteit van deze problematiek thans in brede kring doen inzien. Pater Mulders en ds. P. Smits wil len in deze cursus nu vooral stil staan bij de qééstelijke problematiek, die de Randstad Holland opwerpt. Op de eerste avond zal ds. Smits een algemene inleiding geven, met concrete gegevens over de bevol kingssamenstelling en bevolkings groei van het westen en vooral over de ontwikkeling van de kerkelijke situatie. Daarbij wil hij één voorbeeld wat meer uitwerkenn.l. de demo grafische en kerkelijke situatie in de stad Leiden. Op de tweede avond gaat pater Mul ders dan nader in op de psychologie van de grote stadsmens in nauw ver band met de veranderingen in de menselijke relaties als gevolg van de technificering van onze samenleving. „Con Brio" trad op Zaterdagavond gaf de accordeon- vèreniging „Con Brio" in de kleine zaal van de Gehorzaa wederom een avond voor haar leden en donateurs. Na een inleidende speech van de voorzitter opende het accordeon-or kest met enkele zeer mooie nummers w.o. Balalaika Souvenir en de Vogel koopman. Het is te merken, dat er met geestdrift wordt gestudeerd, want bij iedere uitvoering blijkt de voordracht van de muziek en het j samenspel der leden beter eri ster- ft Voor de vroegere locale gemeen schappen zijn gemeenschappen van een heel ander type in de plaats ge komen en de kerken dienen voor hun zielzorg naar totaal andere vormen te zoeken, die aansluiten bij deze nieuwe gemeenschappen van de grote stadsmensen. Praktisch betekent dit o.a. een veel grotere differentiatie in de zielzorg. Op de derde en laatste avond zullen beide cursusleiders aanwezig zün en dan gaarne vragen beantwoorden, die ..ens de voorgaande avonden zijn gesteld of daarna schriftelük aan hen .lijn kenbaar gemaakt. De cursus wordt gehouden in het Snouck Hurgonje Huis, Rapenburg 61 op 2 en 9 nou. en in 't Huis over 't Hoff, Gerecht 10 op 16 nov. De cur susprijs bedraagt 2.25. Kaarten ver krijgbaar dagelijks van 93 uur aan het bureau van K. O, Plantsoen 25. Algeirieen. De arbeidsreserve (het aanbod) handhaafde zich over de periode van 15 t.m. 29 oktober op gelijk niveau en beliep derhalve 135 als geheel werkloos ingeschreven mannen. Een vergelijking met de stand' cijfers van het overeenkomstige tijdstip in 1953, 1954 en 1955 wijst uit, dat de voordelige verschillen niet onbeduidend zijn, n.l. respec tievelijk 965, 325 en 130. Een analyse van het aanbod naar vormen van werkloosheid levert het volgende beeld op: wrijvingswerk loosheid 70, seizoen werkloosheid 15 en overige vormen van werkloosheid 50. Uit de cijfers blijkt, dat zeer zeker van een uitermate gunstige ontwik keling van de werkgelegenheid ge sproken mag worden. Zelden was de omvang van de werkloosheid tegen de winter zo gering, als thans het ge val is. Hét spreekt vanzelf, dat de huidige hoogconjunctuur ook een keerzijde heeft, namelijk het optre dende tekort aan arbeidskrachten in diverse bedrijfstalckena waarvan met ker te zijn geworden. Laat men op deze wijze blijven voortgaan. Het optreden van de leerlingen van de heer Lancel is steeds weer een aardig intermezzo. Vooral de kleintjes trekken de volle aandacht en bijval. In het bijzonder de 9-ja rige piano-leerlinge, Riekje Vermeer, die op zeer fraaie wyze het Menuet van Diabelii speelde. Vanzelfsprekend ontbrak ook de tenor Jan van Eyck niet, die o.a. het bekende „Du bist die Welt fiir mich" zong. Ook S. Vermeer leverde weer een mooie bijdrage door een uitste kende vertolking van „Orpheus in der Unterwelt". Verder is nog te noe men „The Aloha Hawaiians" met be- kendde Hawaïi en Cowboy-songs, terwijl de dansmuziek verzorgd werd door de „Rhythme Club". De leden en donateurs evenals de heer Lancel kunnen terugzien op een zeer gevarieerde en slaagde avond. v. N. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina d. v. J. Ryns- 5Sesewm^Lr»Ö vofdaan^' en E. M. van Went; Cornelia Maria Kan worden voldaan. metaalindustrie, de textielindustrie en de bouwsector. Verheugend is echter, dat in het rayon Leiden niet een zodanig nijpend tekort aan per soneel bestaat, dat de totale produc tiviteit van het bedrüfsleven in enigs zins beduidende mate wordt afge remd, wel wordt het tekort als een belemmering gevoeld. De vraag onderging geen wijziging en bedroeg 48*0 geregisteerde aanvra gen, waarvan ruim 40 pet. betrek king had op jeugdigen, 15 t.m. 18 jaar. Jeugdbemiddeling. De belangstelling voor jeugdigen bleef aanhouden. De vraag steeg van 180 tot 195. In vrijwel alle bedrijfj- ta'kken bestaat, voor jongelui in de leeftijdsklasse van 15 t.m. 18 jaar, rui me tot goede plaatsingsmogelijkheid. Om een greep uit de ingediende aanvragen te doen: leerling-draaiers, leerling-bankwerkers, leerling-electri- ciëns, expeditiepersoneel, slagers- en bakkersbedienden, leerling-wevers, spinners en winkelpersoneel. Het behoeft geen betoog, dat ge zien de disharmonie tussen aanbod en vraag, slechts zeer ten dele aan Wilhelmina d. v. C. Hannaart en E. M. van Went. Gerrit z. van J. Witte- veen en J. J. v. Eijgen. Anton z. v. A. Lancel en G. H. C. Kanbier. Bar- tholomeus z. v. J. H. Boom en M. C. Leyendekker. Willem z. v. D. Schaap en J. Oliemans. Dirk Jan z. J. Bin nendijk en C. Carree. Rob z. van P. Smit en P. Bruinenberg. Overleden: M. P. Kempen doch ter 3 jaar. rONGERbN „De lange winteravonden breken weer aan". Velen van jullie hebben dat zeker wel gelezen op het biljet, dat hier en daar in de stad gehan gen heeft en waarin gewezen werd op de activiteiten van de r.k. volks dansgroep „De Grote Ronde". Iedereen heeft op z'n tüd ontspan ning nodig en wat is er füner na werk of studie dan één avond in de week dat alles eens van je te zet ten en samen met een stel leuke meisjes en jongens te dansen en te zingen, te luisteren naar een stukje muziek of zelf te musiceren? Om je met dit alles te doen kennismaken or ganiseert „De Grote Ronde" op zater dag 3 november a.s. een propaganda- avond in de cantine van de Hollandse Constructie Werkplaatsen aan de Zoaterwoudse weg en zü nodigt voor die avond alle jongeren van 17 jaar af uit. Het programma van die avond vermeldt demonstratie-dansen, zang, muziek en voordracht, terwijl je ook in de gelegenheid zult zün zelf mee te dansen en te zingen. Wat zeg je? "'un je dat niet? Nooit gedaan? Wed den, dat het best zal lukken? Kom maar eens kiiken en breng je vrien dinnen en vrienden ook mee. I Vrouwenbemiddeling. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten bleef vrijwel gelijk en beliep op 20 oktober 1956 120. De vraag nam nog iets toe n.l. van 370 tot 385, waarvan er 140 betrek king hadden op jeugdigen, 15 t.m. 18 paar, en is voornamelük gericht op huishoudelyk-, administratief- en winkelpersoneel, alsmede op vrou welijke krachten voor de conTectie- en de textielindustrie. Laatste Berichten (Vervolg van pag. 6.) AFWACHTEN. Vanochtend om elf uur gaven of ficiële kringen in Wenen het vol gende beeld van de situatie: In Boe dapest verkeert de regering in ver warring en heeft zü geen overzicht van de situatie. De opstandelingen houden voet bij stuk. Een van de zwakke zenders van de opstandelin gen heeft zelfs de eis gesteld, dat de Russische troepen zich zouden terug trekken met witte vlaggen voorop. De Russen zouden mogelijk bezig zijn zich terug te trekken. Voor het overige wachten zij op orders. In het overige deel van het land heb ben de opstandelingen grote gebie den in handen. De Russen concen treren zich daar in hun kazernes. Vele verbindingen zijn verbroken, zodat noch de regering, noch de op standige beweging, noch de Russi sche legerleiding precies weet, wat er gaande is. Bovendien trachten,beide partijen elkaar jn verwarring te brengen. Daarom dienen alle be richten uit Hongarije, uit welke bron ook, met zeer grote voorzichtigheid en twyfel te worden beschouwd, zo meent men in Wenen. Niemand weet iets zeker. Het land verkeert in een impasse, die alleen doorbroken kan worden door een besluit van Moskou. Daar zal men nu moeten bepalen wat de Russische troepen moeten doen: vechten of zich terugtrekken. Ge zien het gewicht van deze beslissing ziet men in Wenen nu gespannen uit naar berichten uit de Russische hoofdstad en naar wat de Russische delegatie bij de Verenigde Naties in de Veiligheidsraad zal zeggen. SPORT BRIDGELUB SANS ATOUT. In de parencompetitie (5e ronde) v/aren de uitslagen met tussen haak jes de totaalstanden. Zwart: 1. v. d. Staaü—Elink 138 p. (1), 2. mevr. Kukler^Vogel 132 p. (2), 3. Bonnet—Slieker 112 p. (5), 4. echtp. Aenmeü 110 p. (4), 5. echtp. Visser 109 P- (7), 6. en 7. mevr. Tiel- kemeyer—Mekel 104 p. (3), Nieuwen- huizen—Winterkamp 104 p. (10), 8. Huisv. Weizen 96 p. (8), 9. Vries —v. Dijk 91 p. (9), 10. Brakel—Kins 84 p. (6). Rood: 1. en 2. dames v. d, Zeeuw 79 p. (3), DevileeStarkenburg 79 p. (7), 3. Ginjaar—v. Rijn 74 p. (2), 4. echtp. Werter 58 p. '6), 5. de Haas Stikvoort 87 p. (1), 6. mevr. Broek huizen—Zwanenburg 56 p. (8), 7. We ber—v. Dijk 51 p. (4), 8. dames Wit kampKommer 50 p. (5). Groen: 1. echtp. de Kaas 80 p. (2), 2. echtp. Bernard 72 p. (1), 3. en 4. echtp. Niehot 70 p. (7), Dubbelaar Jonker 70 p. (3), 5. Altink—Dubbe laar 60 p. (4), 6. dames v. Egmond Zwanenburg 56 p. (6), 7. dames Nieuwenhuizen—Winterkamp 50 p. (5), 8. echtp. Mollema 46 p. (8). LEIDSE BRIDGEKLUB „DOS". In de eerste drie ronden van het 2e deel der parencompetitie waren de uit slagen: Groep zwart: 1. mevr. v. Züp—v. Noort 2. Parmentier—v. d. Voort 59.58; 3. Kestelün—Brouwer 58,33; 4/5. heer en mevrouw. Kuilman 51.67; v. d. Meer—De Meyer 51.67; 6. dames. v. Ingen Sch.— Rijnbende 50.41; 7. heer en mevrouw Krul 48.75; 8. VerboogBrouwer 47.02; 9. mevr. BeekerBuggen 45.— 10. heer en mevrouw Lauterboek 44.58; 11. heer en mevr. de la Court 42.09; 12. dames Visserv. d. Meer 40.—. Groep groen: 1 dames Verstraaten— Nagel 58,68; 2. dames Verboog—Brouwer 54.52; 3. v. Leeuwen—Eyndhoven 53.12; 4. heer en mevrouw v. Heusden 52.78; 5. dames Guldemopd—Aaltersberg 52.43; 6. dames Leenhorst—den Holder 52.08; 7. v. d. Bergen HenegouwenRijnbende 51.04; 8. dames v. Berge Henegouwen— Landzaat 50.69; 9. dames Set6—Van Al phen 48.6110/11. heer en mevrouw Lan cel 48.27; dames v. Rooyen—v. d. Valk 48.27; 12. mevr. Reekers—D. Reekers 43.75; 13. PlauvierLangemeier 43.41; 14. heer en mevrouw Eichhorn 42.36. De eerste ronde van de 4-tallen compe titie gaf de volgende resultaten: Groep A: team Buggen winst van team v. Berge Hengouwen met 9 m.p.; team Kuilman wint van team Verboog met 5 m.p.; team mevrouw Visser geUjk tegen team Luntenbosch (3 m.p. voor heer Visser). Groep B: team Parmentier wint van team Krul met 23 m.p.; team mevr. den Holder wint van team mevr. Verstraa ten met 14 m.p.; team mevr. Reekers BCDEQ8AVEN HOOIBERG AFGEBRAND Het was een hele drukte op de Goudse Weg, toen zondagmorgen de hooiberg van de heer De Wit by Spo- kersbrug in lichter laai stond. Ook 't dak van het woonhuis had reeds vlam gevat, toen de brandweer met twee wagens arriveerde. De vlammen wa ren spoedig gedoofd, maar het na- spuiten nam heel wat tüd in beslag. Volgens geruchten zou hooibroei de oorzaak zyn, maar de politie heeft de zaak in onderzoek. HAZERSW0UBE Schoorsteenbrandje. Zondag- morgen tüdens de Hoogmis is bij de De raad komt hedenavond bijeen om heer A. Uljee 'n schoorsteenbrand acht uur. De twee punten der agen- KOUDEKERK Spoedeisende raadsvergadering ontstaan. Direct werd de brandmees ter de heer J. L. v. Bennekom ge waarschuwd en tevens de heer A. Uljee, die beiden in de kerk waren Door tactisch in te grijpen, bleek het da waarover de raad zal moeten spreken zün: behandeling beroep schrift H. Snüder tegen besluit on bewoonbaarverklaring van diens wo ning Dorpsstraat 61; vaststelling niet nodig te zün de motorspuit te herziening 1956 van 't uitbreidings- gebruiken. Iplan en de bebouwingsvoorschriften.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2