Zwembadplan onderging een uitbreiding: 'n zonneweide Gemeenteraad Leiderdorp £e/t zantieivgz&t vaat Cuitenant-genccaaC fficvcetta Zilveren jubileum van Arka-Bloembolienstreek Veel belangstelling voor Bond voor het Cezin Begroting '57 goedgekeurd Sarco-globine ZATERDAG 27 OKTOBER 1956 DE t.ETDEE COURANT PAGINA 4 Dc raad ven Leiderdorp, gister onder leiding van burgemeester Van Diepeningen bijeen, heeft zich ter dege beraden over de besluiten, die genomen moesten worden. Nu waren er ook wel enkele dure besluiten bij o.a. het aanschaffen van een mist- blusapparaat en de voorzieningen 'voor het uitvoeren van werkzaamhe den ten behoeve van de zweminrich ting, maar de lange discussie tussen de heer De Graaf en de vertegen woordiger van de Ned. Heidemaat schappij over de drainage van de zon neweide duurde toch wel erg lang. In verband met de aanwezigheid van enige gasten in de raad t.w. de heer Roelofs .inspecteur van het brandweerwezen, en de heer Jebbink van de Ned. Heidemij, werd, nadat de burgemeester o.a. had medege deeld, dat de onderhandelingen met de N.Z.H.V.M. er niet toe hadden ge leid om verandering te krijgen in het besluit om de bus weer tot het oude eindpunt te laten rijden, eerst punt elf, uitbreiding van het brandweer- materiaal behandeld. Op uitnodiging van de voorz. geeft de heer Roelofs een toelichting op het voorstel van b. en w. voor aanschaffing van een mistbluseenheid. Z.i. kan met een dergelijk apparaat worden volstaan omdat 80 a- 90% van de branden er mee kunnen worden bestreden. Voor een motorladderwagen, welke zeer duur is, is er in de gemeente nog niet voldoende hoogbouw. Met de ladder waarmede het mistblusappa- raat is voorzien kan voorlopig wor den volstaan. Nadat nog uitvoerig op dit punt is ingegaan wordt tot aan schaffing besloten. Kosten ƒ43.905. Zwembad naar het half miljoen? Ten behoeve van de heer Jebbink van de Ned. Heidemij was vervolgens aan de orde het ingelaste agendapunt over de zweminrichting. Hoewel de onderhandelingen nog gaande zijn, zal de gemeente zeer binnenkort de be schikking krijgen over het naast het zwembad gelegen terrein met de daarop aanwezige grond ca. 8000 m3. In verband hiermede hebben b. en w. de Heidemij verzocht een plan op te stellen voor een op dit terrein aan te leggen zonneweide en hiervoor een begroting over te leggen. Tevens werd daarbij ingelast een ander plan, het maken voor het parkeerterrein, om dat bij b. en w. de gedachte is op gekomen om de parkeerplaats, wan neer deze niet in gebruik is een be stemming te geven als rolschaats- baan voor de jeugd. Dit houdt even wel in, dat de parkeerplaats, oor spronkelijk als verhard terrein uit gevoerd, thans betegeld zal moeten worden. Voor over dit punt van ge dachten wordt gewisseld, krijgt de heer Jebbink gelegenheid een toe lichting te geven. Uit zijn overzicht komt vast te staan dat de zonnewei de, door gebruik te maken van de 8000 m3 grond,. welke voordelig van het rijk overgenomen kan worden, gelijk komt te liggen met de taluds van het zwembad wat het geheel een fraaier aanzien geeft. Het parkeerter rein zal met 6 cm. dikke tegels wor den belegd en zo uitgevoerd worden, dat het mogelijk is een bepaald ge deelte te reserveren voor rolschaats- baan. De gehele parkeerruimte biedt plaats VPor plm. 280 fietsen en 70 auto's. De kosten van deze verande ringen worden begroot op 150.000 waarop 15.000 in mindering kan worden gebracht, omdat deze reeds in het bestaande plan waren begre pen. Deze werkzaamheden kunnen aansluitend op de thans uitgevoerde werken plaats vinden, zodat de zwem inrichting het volgend jaar gereed kan zijn. Tot nu toe was in totaal voor de zweminrichting geraamd een be drag van ƒ305.073.20. Met de op nieuw geraamde kosten voor zonne weide en parkeerplaats wordt dit nu ruim ƒ440.000. De heer v. Winkel vindt de situatie op een rollende sneeuwbal gaan gelijken. Begonnen was met ƒ200.000 en telkens kwam er een bedrag bij. Zal het nog een half miljoen worden, vraagt hij. De heer Jebbink antwoord op uitnodi ging van de voorz., dat hij het volste vertrouwen heeft, dat met de be groting kan worden volstaan. Nadat aan de lange discussie tenslotte een einde is gekomen, wordt het voor stel met algemene stemmen aange nomen. Pand Bruggestraat. Dan wordt overgegaan tot verdere afwikkeling van de agenda. Ook het punt verhuur van het pand Brugge straat 1 ondervindt bezwaren. Dit pand, eigendom van de gemeente, is verhuurd aan de heer v. d. Bosch. De gemeente, die dit pand reeds gedeel telijk gebruikt en daarvoor huur be taalt aan de pachter, heeft gedeel te aan meer lokaliteiten voor de dienst gemeentewerken en daarom is besloten dit pand in zijn geheel te gaan gebruiken. In overleg met de heer v. d. Bosch is besloten met in gang van 1 juli 1957 de huur te doen beëindigen, zodat zowel de heer v. d. Bosch als de onderverhuurders tijdig maatregelen kunnen nemen om naar een andere gelegenheid om te zien. De heer Schoppen vraagt, of hier wel voldoende rekening is ge houden met de inwoners, omdat door dit besluit een recreatie-mogelijkheid v/ordt gesloten, waardoor meerdere verenigingen getroffen werden. Hy vraagt, of een houten noodgebouw geen betere oplossing biedt. De heer Moraal vraagt ,of de uitbreiding wel voldoende is en na betrekkelijk korte Het winterprogramma van de af deling Bloembollenstreek van ARKA het precies 25 jaar geleden zal zijn, van dit seizoen in hoofdzaken is vastgesteld, zal dit keer staan in het teken van de viering van het 25-ja- rig bestaan der afdeling. 29 januari 1957 is de dag, waarop he precies 25 jaar geleden zal zijn, dat tussen de afdelingen Leiden en Haarlem in, een afdeling Bloembol lenstreek voor de in A.R.K.A. geor ganiseerde katholieke ambtenaren werd opgericht. Dit heugelijke feit zal natuurlijk op passend feestelijke wijze worden herdacht en de organisatie van de feestelijkheden werd hoe kan het ook anders in handen gelegd van een commissie, bestaande uit de he ren P. van Buijtenen, Noordwijker- hout, L. de Bekker, Voorhout en J. Boelen, Noordwijk. Als begin van het winterprogram ma zal binnenkort een bezinnings- ochtend gehouden worden, zo moge lijk in het Retraitehuis te Noordwij- kerhout. Voor begin januari zal een spreker over een actueel onderwerp worden uitgenodigd. De oprichting van een werkgroep in de afdeling om zich te bezinnen op de menselijke verhoudingen in overheidsdienst, achtten zowel be stuur als leden niet gewenst. Wel zullen 2 leden der afdeling een stu dieconferentie over genoemd onder werp in Drakenburg bijwonen en daarover in de afdeling verslag uit brengen. LISSE Als er in Lisse een vereniging is, waar de voorzitter nimmer in het openingsxvoord van een bijeenkomst niet zijn spijt behoeft uit te spreken over een slechte opkomst, dan is dit zeker de R.K. Bond voor het Gezin. Zo was 't ook gisteravond bij de eerste bijeenkomst in dit seizoen. Voorzitter Strik deelde mede, dat de traditionele filmavonden in „Luxor" dit jaar 5 avonden in beslag nemen. De eerste avond is gesteld op 5 nov. a.s. De heer Strik vroeg ook de spe ciale aandacht voor de ontwikkelings avond in februari. Dan zal rector Brans een spreekbeurt komen ver vullen over „Te jonge verkering" en „Gemengde verkering". Hierna gaf de heer Strik het woord aan een oud-Lissenaar: dr van Beek, schoolarts van het district waaronder Lisse is ingedeeld. Zijn causerie om-1 vatte: Het werk van de schoolarts. Spreker constateerde het grote ver schil tussen de medische verzorging van het schoolkind van vroeger en dat van nu. Het ontstaan van de me dische schoolartsendienst tekende hij in een kort historisch overzicht. In 1940 werden er door de overheid maatregelen getroffen in de finan ciële bijdragen. Het rijk, de provin cie en de gemeente namen ieder 1/3 gedeelte van de kosten op zich. In 1955 bezat Nederland 141 school artsendiensten met 263 artsen. Het is de taak van een schoolarts er op toe te zien dat de schoolgaande jeugd geen nadelige gevolgen onder vindt van het schoolgaan en dat het zich normaal kan ontwikkelen. Resultaten. Men zal zich afvragen, of deze on derzoekingen resultaten opleveren. Hiervoor had dr van Beek een over zicht meegebracht over een school jaar in het district Lisse. Totaal on derzochte kinderen 3000; geen afwij kingen vertoonden 1662 kinderen. Bij 16 dus 485 werd gezichtvermin- dering geconstateerd hiervan waren 74 brildragers; 2 had verkeerde stand der ogen. Vermindering van gehoorscherpte werd bij 2J4 ont dekt, terwijl de toestand der gebitten zeer kritiek was. Slechts 23 was goed. 27 matig en 50 van de ge bitten kreeg het certificaat van slecht toegewezen. 9 van de onderzochte leerlingen toonde 'n slechte lichaams houding. De schoolarts heeft ook tot taak te trachten de leer-gedrags en aanpas singsmoeilijkheden bij kinderen te verhelpen en by epidemieën en infec ties moet hij raad en adviezen ver schaffen. Gelukkig is de samenwer king momenteel zeer bevredigend zo wel van de kant van huisartsen, schoolbesturen als ouders. 90 van de ouders werkt ten volle mee; 5 zijn door ziekte e.a. verhinderd, ter wijl slechts 5 er met een bepaal de onverschilligheid tegenover staat. HILLbGOM BROMFIETSER BEWUSTELOOS LANGS DE WEG. Donderdagavond om krwart over zeven reed de heer J. Jansen uit Haarlem op zijn bromfiets op het rij wielpad langs de Weeresteinstraat, ter hoogte van de r.k. pastorie, waar de weg is opengebroken. Waarschijn lijk doordat hij in wat los zand te recht kwam, geraakte hij de macht over zijn stuur kwijt en viel hij met de bromfiets op de straat. Mensen die het ongeluk zagen gebeuren en tot de ontdekking kwamen dat de verongelukte buiten bewustzijn was, waarschuwden de E.H.B.O. en de dokter. Dokter Wijkmans gelastte opneming in een ziekenhuis. Daar bleek J. een zware hersenschudding te hebben opgelopen. Ook de brom fiets was wat beschadigd. tijd opnieuw maatregelen moeten worden genomen. De voorz. ant woordt dat wel degelijk met de be langhebbenden rekening is gehou den. Immers de huur loopt per 1 januari af en door de huidige situa tie tot juli te handhaven kunnen de verenigingen, die van het gebouw ge bruik maken het seizoen ongehin derd doorgaan. Dan is er, aldus de voorz., wel gelegenheid elders om lokaliteiten te huren. De heer Schop pen zag het gebouw, ook uit histo risch oogpunt bezien, liever in zijn huidige bestemming. Z. h. st. werd oo dit voorstel aanvaard. Een ander voorstel, dat geen in stemming vond, betrof het plaatsen van wachthuisjes voor autobuspas sagiers. Wel is de raad van gevoe len, dat deze huisjes nodig zijn, maar vraagt de heer v. d. Stoel: „Is het wel verantwoord om bij te dragen in de kosten voor deze huisjes en deze dan in eigendom over te dragen aan de vervoermaatschappijen. De Citosa draagt zelf de kosten en de heer v. d. Stoel vindt, dat ook de andere maatschappijen voor hun „cliënten" behoren te zorgen. De heer de Graaf is het hiermede eens. De voorz. ant- Een deputatie van de Koninklijke Luchtmacht bood vrij dagmorgen de scheidende chef van de Luchtmachtstaf, luitenant-generaal A. Baretta, een zonnewijzer aan. De aanbieding geschiedde ten huize van de generaal villa „De Hartenkamp" te Wassenaar. De zonnewijzer is een werkstuk dat door de Koninklijke Luchtmacht is ver- opgesteld gaan bekijken. V.lJi.r.: de beide dochters van generaal Baretta, generaal-majoor vlieger-waarnemer Schaper, luitenant-generaal A. Baretta en mevr. Baretta. woordt dat, als de gemeente niet bij- i vaardigd. Nadat er tevoren een fikse regenbui was ge vallen kon de generaal het stuk dat in zijn tuin staat draagt er geen huisjes komen en' 1 1 vindt dat in ieder geval de inwo ners van Leiderdorp er mede gebaat zijn. Daar de raad niet erg enthou siast is over dit voorstel zegt de voorz. tot de betreffende maatschap pijen een schrijven te zullen richten, dat het, ten opzichte van de Citosa, minder gewenst is hun voorstellen zonder meer te aanvaarden, waarmee de raad zich kon verenigen. De volgende punten gaan er dan weer vlot doorheen. Het betreft de verzekering van de gemeentegelden tot een bedrag van 50.600 een ver hoging van ƒ20.000 in verband met de uitbreiding van de gemeente. De overname van 24 woningen, be kend onder de naam Van Leeuwen- NIEUWVEEN Nic Boys. A.s. zondag gaat het eerste elftal naar Gouderak. Vertrek om 1 uur per bus vanaf Leliveld. De reserven krijgen om half drie bezoek van G.S.V. 3, terwijl de juni oren zaterdagmiddag naar Oude wa ter gaan om aldaar de B. junioren van Unio partij te geven. LEIMUIDEN Parochiebibliotheek. Het comi té van de r.k. bibliotheek heeft tij dens de rustperiode niet stil gezeten, park, van de vereniging „Dorpsbe- Vele boekwerken zijn hersteld. Ook lang" in verband met liquidatie van j zijn een flink aantal nieuwe boeken, de vereniging. De kosten bedragen zowel voor volwassenen als voor de 35.000. Dan nog de aanbieding van jeugd, aangeschaft. Verschillende de gemeenterekening 1955, welke werken, waarvoor de laatste jaren voor de gewone dienst sloot met een geen belangstelling bestond, zijn uit voordelig saldo van 34.762.75. De ka- de collectie verwijderd. Het totale pitaaldienst gaf een nadelig saldo van aantal boeken bedraagt thans onge- 1.102.062.77. Tot leden der reke-jveer 800. Met de nieuwe catalogus, ningscommissie werden gekozen de heren v. Winkel, Moraal en Nievaart. Slechte eetlust by kinderen. .1 belemmert hun normale ontwik- keling. Sarco-globine herstelt snel de eetlust, geeft gezonde kleur en bevordert sterk normale groei. die aangeschaft is kunnen de lezers dus weer een goede keus maken. Aanstaande zondagmorgen is de bi bliotheek weer voor het eerst open gesteld, evenals de volgende zonda- geq van 11 uur tot 11.30 uur in het Parochiehuis. Gemeenteraad Alkemade Gebele raad is voor grenswijziging Mede door de aanwezigheid van lost. De verbouwing raadhuis komt de leerlingen der levensschool „Don Bosco" was de publieke tribune in do raadszaal flink bezet, toen burge meester E. J. M. Kolfschoten de ver gadering opende. Het hoogtepunt van de agenda was de behandeling van de begroting 1957, waaraan dit keer een breedvoe rige beschouwing ten grondslag lag. eerst in commissie openbare werken, waarbij gedacht wordt aan een ver deling van het administratief ge deelte beneden en representatief ge deelte boven. Zeer spoedig kan de raad een voorstel verwachten over aankoop grond voor een politiebu reau, waarbij het rijk volledig me dewerking verleent. Betreffende wa terleiding in onrendabele gebieden deelt de voorz. mede, dat het pro vinciaal bestuur hierover advies heeft gevrpagd. De gemeente heeft reeds van watervoorziening van groot be lang. Na breedvoerig debat met de voorz. werd zijn voorstel om hog 1 jaar af te wachten en indien er dan nog geen oplossing is, een tijdelijke nunc uieveniui» voorziening aan te brengen, door de 0UDE-WETER8NG raad aanvaard. Aan het Rijk werd op verzoek van V0ftr7lffer P V rl RftQpll de Kon- Landmacht een perceel VUUI4IUCI 1 V* U. DUNLI1 bouwterrein, gelegen langs de Gal- B. en w. adviseerden afwijzend op een verzoek van r.k. voetbalver. Wet. Boys, om een bijdrage te verlenen voor de totstandkoming van een I drinkwatervoorziening in de kleed- J0™,. gelegenheid op het voetbal terrein. Dr. v. d. Bijl acht de aanwezigheid spacimlm tomemltlling (Advertentie) BOSKOOP Eerste zelfbedieningswinkel. Door een viertal kruideniers te Bos koop is donderdagmiddag een zelf bedieningswinkel geopend in het pand Dorpsstraat 1, waarin voorheen de boekwinkel van de heer Jongejan was gevestigd. Met ingang van 1 januari a.s. is tot hoofdcommies ter gemeente-se cretarie bevorderd de heer D. Heits- ma. De heer mr. M. A. B. L. van Meetelen is met ingang van 1 sep tember 1956 bevorderd tot commies. De heer J. G. Knaap werd in gelijke rang bevorderd per 1 juli 1956. Dammen. Om het persoonlijk kampioenschap van Boskoop werden onderstaande wedstrijden gespeeld. C- A. Metselaar Jr.D. Lankhuijzen 20; M. VuijkAnt. Trimp 20; D. LankhuijzenAnt. Trimp 20; E. J. HoogerbrugC. A. Metselaar 20; A. A. RietveldJ. Burggraaff 20; Jac. SchoemakerW. A. van Otter- loo 20. HAZERSW0UDE St. Nicolaas actie. De Midden stand van Hazerswoude zal ook dit jaar weer paraat zijn met het orga niseren van een Winkelweek. Gister avond vergaderde de Winkelweek commissie met de deelnemers in de zaal van de heer J. Timmermans. Na dat de voorzitter van de R.K. Mid denstandsvereniging, de heer M. G. L. de Boer, de plannen voor de a.s. te houden winkelweek uiteen had ge zet, werd een en ander in bespreking genomen. Besloten werd de winkel week dit jaar te houden van donder dag 22 nov. tot en met 6 december. Er zal weer een étalage- en adverten tiewedstrijd worden gehouden voor het publiek, terwijl ook Sint Nicolaas in eigen persoon luister bij zal zetten aan dit feest. Voor de kinderen zal in de zaal Timmermans een filmvoor stelling gegeven worden. Geb.: Johannes Hubertus Wilhel mus z. v. J. Zonderop en J. M. Turk. Petrus Maria z. v. W. B. M. Korver en A. Roos Hoefgeest. Adriana Jo hanna Maria d. v. J. J. Groenewe- geri en J. M. T. Kajptein; Bernardus Adrianus z. v. C. J. v. d. Laan en M. E. Andriessen; Leendert Jan z. v. Kerseboom en M. van Ommering. Ondertr.: Arie Groenheide, 48 jr, en Jannetje Slootweg, oud 35 jaar. Helmert R. Kerkhoven, oud 25 jaer, en Heiltje van Dorp, oud 22 jaar. Getr.: Albert Disseraad, oud 33 jr en I. Bakhuizen oud 25 jaar. Overl.: Jacobus Wortman. oud 77 jaar, echtgenoot van Cornelia Wijf jes. nam afscheid van K.V.P. Na 34 jaren als bestuurslid, waar van de laatste 10 jaren als voorzitter, een zeer actieve rol gespeeld te heb ben in het katholieke politieke leven te Oudewetering, heeft de heer P. van den Bosch op eigen verzoek we gens drukke werkzaamheden zich te ruggetrokken. Namens de voorzitter van de K.V.P., mr. H. W. van Doorn, heeft de partijsecretaris, dr. L. H. A. Albering, in een schrijven zijn grote waardering weergegeven voor het belangrijke werk, dat de heer van den Bosch zo vele jaren met grote activiteit voor de K.V.P. heeft ver richt. Naast waarderende woorden uit de vergadering voor het te Oudewetering zo moeilijke werk op dit gebied ont ving de scheidende voorzitter een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid. Hoewel de heer Van den Bosch de beslissing tot deze ingrijpende ver andering resoluut had genomen, viel hem het afscheid zwaar, wat wel een bewijs is, dat hij met hart en ziel aan zijn functie is verbonden ge weest In zijn plaats is met gróte meerder heid van stemmen gekozen de heer N. A. M. v. d. Krogt. Aangezien het gehele bestuur vol gens de statuten aftredend was, werd een nieuw bestuur gekozen, bestaan de uit de heren L. H. van Veen, A. Hoogeboom, C. Zoet, A. van der Salm, Joh. P. Klein, en P. Verdel Pzn.., zo dat de meeste oude bestuursleden weer zijn gekozen. Als afgevaardigden voor de Kring- en Statenvergadering werden gekozen de heren N. A. M. v. d. Krogt en P. de Jeu. De contributie werd. verhoogd en vastgesteld op 2.40 per lid. Naar aan leiding van deze verhoging met 0.60 per lid werd enige discussie gevoerd. In verband met deze verhoging zullen de leden het partijorgaan ont vangen. Bij de mededeling was een belang rijk voorstel van het Partijbestuur, waarin bepaald wordt, dat het bestuur van elke afdeling een vrouwelijk lid moet zijn Dit voorstel werd door de vergadering ondersteund met 'n om practische reden kleine wijziging nl. dat het zweer gewenst is enz. In ver band met de uitbreiding van Oude we tering in de naaste toekomst stelde het afd. bestuur voorop, de jaarver gadering het bestuur met twee per sonen. uit te breiden, zeer gewenst twee vrouwelijke leden. De jaarvergadering in januari a.s. belooft voorts interessant te worden, aangezien dan tevens een forum avond" gehouden zal worden, waar voor-de medewerking van enige van de gemeenteraadsleden is verzocht De-nieuwe voorzitter eindigde deze geanimeerde vergadering met de wens, dat de leden het bestuur zullen steunen bij het belangrijke werk, waaraan God Zyn zegen moge geven. gekade te Oude Wetering, in erf pacht gegeven tegen een jaarlijkse canon van 40,en wel met het doel op dit perceel een luchtwacht- toren te bouwen. Voorts werd vastgesteld een ver ordening tot regeling van het geor ganiseerd overleg voor de ambtena ren in dienst dezer gemeente. Over eenkomstig het voorstel van b. en w. werd besloten om de uitkering van 6 aan het gemeentepersoneel ten doen ingaan vanaf 1 juli 1956, maar voorlopig een voorschot te doen geven vanaf 1 sept. 1956, dit in af wachting van Rijks goedkeuring. Tot lid van het algemeen 'oestuur van de Stichting Drinkwaterleiding „De Drie gemeenten" werd benoemd de heer A. P. v. d. Poel, te Oud-Ade. In de commissie Openbare Wer ken werden benoemd de heren P. v. d. Velden, W. J. C. Versteege en J. A. v. d. Geest. In de commissie voor het ontwer pen van strafverordening de heren L. J. Kerkvliet, W. J. C- Versteege en P. v. d. Velden, en in de commis sie van toezicht en advies beheer zweminrichting de heren A. v. d. Bijl, N. A. J. Rietbroek en C. J. de Jong. Vervolgens volgde aanbieding ge meenterekening over het dienstjaar 1955 met in gewone dienst aan ont vangsten 598.088,22 en aan uitga ven 534.077,89, aldus een batig sal do van 64-010,33. De kapitaaldienst gaf aan ontvangsten 4.920.873,06 en aan uitgaven 4.884,672,69, aldus een batig saldo van 36.200,37. Begroting 1957. Bij de behandeling van de begro ting 1957 werd de eerste algemene beschouwing gehouden door de heer L. J. Kerkvliet. Allereerst stelde spr. de vraag, of de geprojekteerde brug in het uitbreidingsplan Gogerpolder nabij Oude Wetering wel noodzake lijk is. Spr. uitte kritiek op een hem niet bekende langdurige storing in het alarm-systeem van de brand weer. Spreekt er zijn vreugde over uit, dat er plannen bestaan tot de bouw van een nieuw politiebureau, waardoor er ruimte vrij komt in het raadhuis. Voorts vraagt spr., of het niet mogelijk is een termijn te stel len voor aansluiting op de waterlei- van deze projekten. Dit probleem is deze week ook behandeld in de ver gadering ruilverkaveling „plan Ade". Het verlichtingsprobleem Roelof- arendsveen is reeds met enige fir ma's besproken. Een opdracht voor het plaatsen van 12 tussen-masten is reeds verstrekt. Voor het aanstellen van een maatschappelijk werkster is een oplossing nabij. De heer Kerkvliet vraagt hierna nog aandacht voor een ruimer par keergelegenheid i.v.m. het toene mende auto-verkeer. Vooral op en kele plaatsen te Oude Wetering is de toestand zeer moeilijk. Voor Qude Wetering is een oplossing in zicht, aldus de voorz., terwijl in het sane ringsplan te Roelofarendsveen t.O. r.k. kerk, alsmede bij scholen en de veiling parkeergelegenheid is gepro- jekteerd. Bij de behandeling hoofd- stuksgewijs worden door diverse raadsleden nog enkele oomerkingen geplaatst. De heer v. d. Geest krijgt ten antwoord dat de rattenbestrij ding zal plaats hebben in de week van 1119 december. Betreffende de plannen tot ver nieuwing „Franse Brug" werden nog geen definitieve plannen vastgesteld. De heer Rietbroek verwacht in de toekomst een ruimer gebruik van de prov. weg door fietsers. De voorz. ontneemt de heer Rietbroek deze il lusie aangezien deze weg zeer waar schijnlijk een afrit wordt van de Rijksweg 4A. Op de suggestie van de heer Riet- broek vcor een fietsnad in het plan Gogerpolder antwoordt de voorz., dat b. en w. er naar streven een fiets pad aan te leggen vanaf de betonnen woningen naar <5e brandweergarage. Vervolgens geeft de raad zün goed keuring aan de bskroting 1957, als- mede aan de begroting woning- en grondbedrijf. Evenzo worden de be grotingen van de drie in deze ge meente geve-twde burgerlijke arm besturen goedgekeurd. De vergoe ding per 1aerling in het lager onder wijs wordt on f 40,en voor het V.G.L.O. op 50,— per leerling. Grenswijziging. Betreffende het schrijven van G. St. omtrent hun voorns; on tot grenswijziging tussen de gzmeenten Woubrugge en Alkemade, constateert de heer Hoogenboom, dat het heden avond nog niet zover is, dat de Zuid hoek bij Alkemade komt. De heer Kerkvliet beklemtoont nog eens de logische kant van deze zaak. De heer C. de Jong zou deze grenswijziging gaarne bespoedigd zien, omdat Al kemade dan ook mesr zorg zal gaan besteden aan de huisvesting van deze inwoners. De voorz. zegt, dat deze grenswij- ding in de z.g. onrendabele gebi'e- ziging nog geheel in het beginsta- den. De straatverlichting te Roelof arendsveen is onvoldoende en vraagt dringend verbetering. Ook stelde spr. de vraag of een ruimere beplan ting niet wat meer sier kan geven aan de gemeente. De 'heer W. C. J. Versteege besprak de langdurige vacature thans 17 maanden van een maatschappe lijk werkster, en vreest verwaarlo zing in de toekomst. In zijn antwoord acht de voorz. de brug in uitbreidingsplan Gogerpol der noodzakelijk. Hij betreurt het, dat dit niet is besproken bij de be handeling van dit uitbreidingsplan. De moeilijkheden met alarm-sys teem brandweer zijn intussen opge- dium is, waarbij hij de te volgen procedure uitvoerig toelicht. B. en w. hebben gen behoefte aan nieuwe zorgen, maar willen gaarne aan de wensen van de bewoners voldoen, temeer daar het geografisch juist is dat dit gedeelte bij Alkemade komt. In de rondvraag vestigt de heer v. d. Geest de aandacht op de de- fekte straatverlichting bij "het via duct te Nieuwe Wetering. De heer Rietbroek wijst op de mogelijke rampzalige gevolgen van de slechte toestand van het water bij de brug bij het pastoor Onelplein. De heer C. de Jong zou gaarne een ruimere tijd voor inzage van bouwplannen zien. De voorz. zegt medewerking toe.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6