kt JSmaGAT De „smeulende vulkanen' in de rimboe DUINSTREEK W K A O r Ministers zoeken naar assistentie Haa:se dieven na l in Amsterdam aangehouden ZATERDAG 27 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 f/t CHRISTUS-KONING-SPELDJE. Traditiegetrouw zullen de leden van de K.A.V. en het Katholiek Vrouwengilde op het feest van Christus Koning, zondag 28 okto ber a-s., aan de uitgangen van de kerken het Christus Koningspeldje aanbieden. De baten van deze ac tie zullen voornamelijk besteed worden om aan rustbehoevende moeders gelegenheid te geven in een rusthuis weer op krachten te komen. Ook een aantal sociale in stellingen hier ter stede delen in de opbrengst. Deze sympathieke actie voor een „vergeten groep" verdient de war me royale" belangstelling van iedere kerkbezoeker. Vergeet dus morgen niet een ex tra dubbeltje (of méér) bij u te steken! Wieg met matras gevraagd. De katholieke jeugdzorg te Leiden heeft voor één van de gezinnen, waar over zich haar zorg uitstrekt, drin gend behoefte aan ëen wieg met ma trasje. Daarnaast zijn ook baby-kleer- tjes zeer welkom. Een en ander kan gebracht worden aan de Nieuwe Rijn 52. Na telefonisch bericht op num mer 25.000 worden de goederen afge haald. 40 Jaar Eerbied in Gods Huis. De heer J. Hensing viert op zondag 4 november a.s. het feit, dat hij 40 jaar orde-commissaris (Eex'bied in Gods huis) is geweest aan de Heren singelkerk (vroeger Mon Père). Tot intentie van de jubilaris wordt om half tien een Hoogmis opgedragen. Om 3 uur 's middags wordt in het huis van de jubilaris, Waardstraat 26, een receptie gehouden. Geslaagd. Oud-stadgenoot, de heer G. G. Waasdorp, slaagde aan de technische Hogeschool te Delft voor Electrotech- nisch ingenieur. Prof. dr J. H. Cohen. Dr J. A. Cohen heeft gistermiddag in het Groot Auditorium van de Leid- se universiteit het ambt van buiten gewoon hoogleraar in de toegepaste enzymologie aan de rijksuniversiteit te Leiden aanvaard met een rede over ,^De plaats van het enzym in de biologische wetenschappen". Leidse Agenda ZATERDAG 27 OKTOBER. R.K. Instuif. Ontspannings-avond J „De honderdste is er" Leonardus- J huis, 8 uur nam. Mathesis. Jaarfeest Ver v. Mathesia- nen. Stadsgehoorzaal 8.15 uur nam. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Pad destoelenexcursie. Halte Posthof. 1.55 uur nam. „Euratom"-conferentie. Sprekers mej. dr. ir. J. H. M. Manders, mr. P. Schierbeek en de heer J. Boekstal Kasteel Oud-Poelgeest 2.30 nam. (vervolg conferentie op zondag). Mr Höppener tweede staatssecr- OK W Nu het nieuwe kabinet zijn plaats in de Nederlandse samenleving zo'n beetje gevonden heeft, zijn vele mi nisters ijverig bezig assistenten te zoeken. Minister Cals zal naar verwacht wordt binnenkort tot staatssecreta ris. van O. K. en W., met speciale op dracht voor jeugdvorming buiten schoolverband, benoemen mr. R. G. A. Höppener uit Roermond, die een vooraanstaande figuur is in de katho lieke jeugdbeweging. De heer Höppener zal naast mej. De Waal de tweede staatssecretaris op het departement van O. K. en W. worden. Daar minister Luns thans de por tefeuille Buitenland alleen voor zijn rekening heeft gekregen, zal hij ver moedelijk ook een staatssecretaris benoemen; verwacht wordt, dat de staatssecretaris voor dit ministerie van P.v.d.A.-huize zal zijn. Tenslotte overweegt minister Al- gera de benoeming van een staatsse cretaris, die speciaal belast zal wor den met verkeerszaken; deze figuur zal waarschijnlijk uit protestants- christelijke kring gekozen worden. In de nacht van 24 op 25 oktober is ingebroken in een sportartikelenwin kel aan de Laan van Nieuw Oost-In- dië te Den Haag, waarbij aan sport- kleding en sportartikelen voor een bedrag aan 1500 werd gestolen. Donderdag kreeg de Amsterdamse politie de mededeling, dat in de bin nenstad met sportartikelen werd ge leurd. Twee rechercheurs togen er op uit en zagen twee mannen, die ogen schijnlijk niets bij zich hadden, maar die sportartikelen aan de man zou den hebben willen brengen. Zij volg den de mannen een paar uur lang en tenslotte zagen zij hen een rijwiel stalling in de buurt van de Zeedijk binnengaan, waar zij met een koffer en een weekeindtas weer uitkwamen. De rechercheurs hielden de man nen aan en vonden sportartikelen, voorzien van het kaartje van de Haagse handelaar. De mannen, een 25-jarige chauffeur-monteur en een 40-jarige colporteur uit Den Haag, zijn opgesloten. KORTE golf De president van Liberis heeft gisteren een privé-bezoek gebracht aan de Philipsfabriehen te Eindhoven, vergezeld van enkele functionarissen van het ministerie van buitenlandse zaken. De heer Tubman bezocht het de monstratie-laboratorium en het ont spanningslokaal waar hem een hulde werd gebracht door de Philips-har- monie. Hierna bezichtigde hij het werk aan de lopende band en woon de hij een demonstratie bij van groot, beeldtelevisie. Tot Ridder in de Orde van de Heilige Gregorius de Grote is door Z.H. de Paus benoemd de heer L. de Rooij te Eindhoven. De onderschei ding werd hem toegekend als erken ning van zijn grote verdiensten op sociaal-charitatief terrein. BEGIN 1900 landden wü in Koe-| ching, de hoofdstad van Sarawak. Ons verblijf in dit frisse, jonge stadje, waar welvaart en beschaving zich ge leidelijk begonnen te ontplooien, was slechts van korte duur. Reeds dezelf de avond kregen wij bevel de volgen de dag te vertrekken naar een di- strikt, 180 mijlen boven de monding van de Radjangrivier. Voor huis- en keukenpersoneel werden ons twee jongens aangewezen, die in him ge boorteland, de Philippijnen, enige op leiding hadden gehad en de opvallen de namen droegen van: „Gloria in excelsis" en „Deo gratias". Als gids voor volk en taal van ons nieuwe va derland werd een derde man toege voegd, een Da jak, die was opgegroeid aan de bovenloop van de rivier. Hij luisterde naar de naam van „Ming- goe", dat „zondag" betekent. Met de ze drievoudige, ik mag wel zeggen ,liturische begeleiding scheepten wij ons in op een raderbootje, de „Kaka" genaamd. Klokke vier in de namid dag was het officiële uur van vertrek. De bruine kapitein overzag de si tuatie, nam een extra grote sïreh- pruim en brulde zijn commando: „Trossen los!" Het effekt bleef niet uit en een aantal half geklede „klas- sies" of inheemse matrozen trokkender regering. Tientallen inheemse lange, ruwe palen, soms wel tot be ven de toppen van een kokospalm uit. Zo is men beveiligd tegen onverhoed se aanvallen. Overal heerst twee dracht en egoïsme om uit te blinken boven ieder ander. VERDEEL EN HEERS! WU KUNNEN deze uitdrukking in meer gematigde vorm aldus vrij vertalen: „Waar volkeren onderling zijn verdeeld, valt het niet moeilijk hen te besturen door ze tegen elkan der uit te spelen". Deze taktiek wordt nog steeds ge volgd in tientallen min of meer on derontwikkelde landen, waar dan dikwijls de tweedracht nog feller wordt aangewakkerd door allerlei po litieke intrigues. In Borneo echter maakte de regering soms een dank baar gebruik van de reeds bestaande jalouzie onder de volksstammen om zodoende gemakkelijk een onwillige stam tot volgzaamheid te brengen. Men riep een volk op om in een strafexpeditie tegen de opstandige stam de strijd aan te binden, en in een oogwenk ontstond dan, vooral onder de mannen van de Iban of Da- jakstammen, een sportieve wedijver om dienst te nemen in het legioen op heden nog wordt aangeduid als de „prang minjak gas" (de petroteum- veldtocht). Zo rolt het leven voort in de wou den van het binnenland. Meestal voortkabbelend als een rustig beekje, barst het somtijds los in ongetem de luidruchtigheid, die de ontvanke lijke oosterling doet opspringen tot onverklaarbare hoogten van vreugde of smart In langzame maar zekere etappen wordt de primitieve mens omgeschapen en veredeld naarmate de cultuur voortschrijdt maar dan een cultuur en beschaving, die geput is uit en gedragen wordt door de leer en de geboden van het christen dom, dat alleen het enige middel kent van geluk, vrede en welvaart, de wet van echte, hogere liefde tot God en de evenmens. TOENG SIENG FOE. Boekbespreking „Noorwegen" door J. J. Olt- mans. Uitgave van N-V. Kos mos, Amsterdam. In de serie van de Kosmos Reisgid sen, welke in samenwerking met de Nederlandse Reisvereniging worden uitgegeven, is een interessant je verschenen over Noorwegen. Na een algemene uiteenzetting over land en volk geeft de auteur een aantal beschrijvingen van steden en streken, welke aspirant-Noorwegen gangers zal interesseren en bij anderen de reis lust zal aanwakkeren. „Avontuur ondergronds" door Norbert Casteret. Prismase rie. Uitgave van Het Spec trum, Utrecht. Norbert Casteret. de bekende Fransman, die zich pas diep onder de grond in zijn element voelt, is een boeiend verteller, die het avontuur lijke element van het grottenonder- zoek voor de lezer tastbaar maakt. Zijn vele avonturen en de weten schappelijke gegevens, welke deze opleverden, heeft hij in diverse boe ken beschreven. Dit boekje is een soort bloemlezing, die een goed beeld geeft van de speleologie. MAANDAG 29 OKTOBER. Retraiteclub. Vergadering. Geb. v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, uur nam. DINSDAG 30 OKTOBER. Sociale Raad. J. Moora over: De integratie der Indische Ned. in de Ned. samenleving. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. 40-Jarig jubileum zusters „Huize St. Maarten. Receptie St. Jacobs- gracht 1, 12.30 uur nam. (Huldi ging 10.30 vjn.). Cabaret Frans Dumee (Dienst Welzijnszorg) Cantine Doelenkazer- menigte, veelal gehuld in vijgeblaren ne, 8 uur nam. of boomschors. Onmiddellijk trokken Lezing: De oorsprong van de we de volle belangstelling van ieder- Egyptische Pyraraide, Dr. A. Kla- een; de meesten immers hadden nog sens. Rijksmuseum v. Oudheden, 8 nooit een blanke gezien. En menig de touwen in, de raderen draaiden en weldra gleed de zeebodem weg om als een tweede ark van Noach te dob beren op de woelige wateren van de Chinese zee. Na ongeveer 5 dagen be reikten we het eindpunt Kapit, en met een zucht van verlichting riep ik mijn collega toe: „Eindelijk, Jan Ein delijk, Deo Gratias!" Voor ik het be greep stond een mijner dienaren naast me en vroeg: „Wat belieft de toean?" (mijnheer). Niets, zei ik, we zijn er! HET BETEKENDE tevens de ver lossing uit een ondragelijke at mosfeer van allerlei inlandse waren, die tot hoog op het bovendek waren opgestapeld en door de blakende tro pische hitte de omringende lucht on dragelijk maakten. We klommen met veel moeite naar de wal en stonden daar in de hoofdplaats van de rimboe, het ideaal van ons toekomstig werk en tevens ook een ideaal van alle con fectiemagazijnen, die in een oogwenk hun gehele voorraad hadden kunnen kwijtraken aan een duizendkoppige uur nam. WOENSDAG 31 OKTOBER. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 6.45 uur nam. KAB Hartebrug. Contactavond Sei zoenopening. „Bezitsvorming" Ant. Clubhuis, 8 uur nam. Lezing dr. A. H. Gerhrands: De Hollanders en het oude koninkrijk van Denin, Nigeria. Rijksmuseum v. Volkenkunde, 8 uur nam. DONDERDAG I NOVEMBER ALLERHEILIGEN. VRIJDAG 2 NOVEMBER Show van Breimodellen NEVADA. Stadsgehoorzaal 2.305 uur nun. en 810 n.m. Conferentie Niet katholieken en katholieken. St. Leonarduskerk, Haagweg, 8.15 uur n.m. K. -O.-eursus. De Randstad Hol land. Snouck Hurgronjehuis, 8 uur ZATERDAG 3 NOVEMBER R.K. Instuif. Soos-avond met VERI orkest. St. Leonardushuis, Haagweg 8 uur n.m. „Het Sanatoriurafonds" Feestavond Den Burcht, 8 uur n.m. Bilderdijktentoonstelling. Opening door burg. F. H. van Kinschot, Mu seum „De Lakenhal", 3 uur n.m. Dienst der apotheken. Zaterdag 27 oktober zijn des middags, des avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apo theek Boekwijt, Breestraat 74* tel. 20552, Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085, Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, teL 26274. Zondag 28 oktober zijn van 's och tends 8 uur tot 's avonds 12 uur al leen geopend Apotheek Haven, Apo theek Oegstgeest. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur weer waargenomen door Apotheek Boekwijt, Apotheek Haven, Apo theek Oegstgeest. Zondagsdienst der huisartsen Leiden. A.s. weekend 2? okt. zal de dienst worden waargenomen door dr. De Jager, Jasperse, Stoffers, Van Alphen. Doktersdienst Oegstgeest. Dr. H. Varekamp. BIOSCOPEN De films in de week van 26 okt tot 2 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The stranger's hand", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Die Drei von der Tank- stelle", alle leeftijden. Trianon: „Ave Maria", 14 jaar Rex: Afgekeurd VERBOND VOOR VEILIG VBRK A Opa met meer levenservaring fluister de de jongelingschap toe: „Kijk, schat, dat zijn nu de boemannenik be doel toewannen uit Europa!!" HET DUEL OM DE OPPERMACHT. van Chinese handelaars. Men is hier omgeven door een brede gordel van onmetelijk oerwoud; er heerst prauwen roeiden ten strijde op naar het toneel der wraak. De enige on kosten voor dit leger bestonden uit enkele balen rijst en wat blikken pe troleum. De soldij bestond eenvoudig uit verkregen hoofden van vijanden! Niet altijd vlotte de expeditie van zulk een ongeregeld leger. In 1908 brak door het besmette rivierwater een hevige cholera uit. Bij gebrek aan medicijn dronk men de meege voerde petroleum, maar tevergeefs. Honderden strijders vielen als slacht offers langs de rivieroevers, terwijl slechts een klein gedeelte kon weg vluchten. hun toevlucht hadden genomen in ons huis, verscheen plotseling een van de uitgeweken mannen. Zonder enige taktische voorbereiding jam merde hij luidkeeds de jobstijding uit en riep: „Alle mannen van hier zijn gevallen door de „gasziekte" de cholera,Ik ben alleen over!" Het toneel, dat hierop volgde, is niet te beschrijven. De vrouwen maakten de haren los en er steeg een geweekklaag op, dat de lucht tot ver in de omtrek vervulde. Zo eindigde voor ons deze strafexpeditie, die tot Wilt U iets weten? Vraag R. v. d. P. Waar vind ik 't gedichtje (allicht van Koos Speen- hoff) „Het huurkoetsiertje" of „Het huurkoetsje"? Antwoord. Wij kennen het niet, maar vraagt u eens in een bibliotheek t _rof boekhandel naar: Liedjes, wijzen een tastbare stilte. Deze rust is echter ien prentjes van Speenhoff en de bes- slechts schijn en misleiding. Want in werkelijkheid is de gehele natuur in een eeuwige gisting. Hoort u die doffe dreun? Daar ploft een eeuwenoude woudreus neer, die in zijn val nog een paar metgezellen meesleurt. Het is de eindoverwinning van zijn belagers, de parasieten, die ten slotte al zijn levenskrachten heb ben gesloopt. Ginds hoort u de nood kreet van een wild dier, dat de strijd aanbond me', een tegenstander! Het water, dat in wilde vaart over de hel lingen van het hooggebergte weg stroomt, boort zich meedogenloos een weg door de vlakte. In brede banen valt het slib ten prooi aan zijn slaver nij, terwijl het razende water in ge weldige kolken schuimbekkend de strijd volhoudt met de koppige rot sen.. de omringende natuur sluit ook de mens zich bij die eeuwige strijd aan. Het zijn allerlei stammen met verschillende talen en gewoonten, die in familieverband hier en daar bij el kaar wonen in lange familiehuizen van soms vijftig of meer aaneengeslo ten woningen. Elk familiehuis heeft een hoofdman. Een bezoek geeft on middellijk de indruk van vriendschap, gastvrijheid en hartelijkheid. Toch mogen we deze familiehuizen terecht .smeulende vulkanen" noemen. Want telkens opnieuw barst een krater uit, werpt de lava op een of ander vijandig huis en sleept de buit, liefst mensenkoppen, in triomf mee terug! Geen wonder dus, dat al deze stammen leven in een staat van ver borgen vijandschap door oude veten. Hun huizen zijn dan ook gebouwd op te gedichten van Speenhoff, verza meld door J. Greshoff. Mogelijk zult u het daar bij vinden. Vraag v. d. KHoe kan een inkt vlek uit een verto-karpet verwijderd worden? Antwoord. Wij raden u aan on der de vlek een pannetje met kokend water te plaatsen en op de vlek wat citroenzuur te druppelen of er een of meer kristalletjes citroenzuur op te leggen. Daarna doorspoelen, zo mogelijk ook tussentijds. Probeert u op een vrijwel onzichtbaar plekje eerst even of 't karpet tegen citroen zuur kan, zo niet dan herhaaldelijk behandelen zoals u het reeds gedaan hebt. Vraag: Over Wagtmans in de Ron de van Italië. Antwoord: Wout Wagtmans heeft de Ronde van Italië uitgereden en kwam in het eind klassement op de dertiende plaats. In de zware Dolo mieten-étappe vielen 41 renners uit, maar niet Wagtmans. Hij eindigde nl. op de 22ste plaats in 9.51.37. Charly Gaul, die als enig overge blevene van de Zwitsers-Luxemburg se ploeg winnaar werd van de Ron de, won de Dolomieten-étappe in 9.7.28. Vraag: Adres waar men zich in Alphen aan den Rijn kan abonneren op de K.R.O.-Gids. Kosten abonne ment. Antwoord: Men kan zich opgeven bij de agent van det K.R.O.: de heer J. van Tol, Zeilmakersstraat 19, Al phen aan den Rijn. Kosten zijn 21 ct. per week. Ook kan men zich opge ven per kwartaal, half jaar of voor een jaarabonnement. KOERSVERANDERING IN OOST EUROPA DE ZILK Aanbesteding rJc. meisjesschool. Dezer dagen heeft de aanbesteding plaats gehad van de nieuwe r.k. meisjesschool aan de Beukenlaan. Er waren vier inschrijvingsbidjetten ingekoomen en wel van J. P. A. Ne- lissen ƒ268.862, fa. Klein-Schiphorst ƒ261.700, Aann. Mij. Noord-Holland 259.900 en C. G. Waleveld f 254.500. Alle inschrijvers zijn in Haarlem ge vestigd. Een tweetal Hillegomse aan nemers, die waren uitgenodigd, heb ben wegens drukke werkzaamheden aan deze uitnodiging geen gevolg kunnen geven. De gunning is aange houden doch moet binnen 30 dagen geschieden. De school, die naar verwacht mag worden het volgend jaar in gebruik kan worden genomen, is ontworpen door de architectei Jacq. van Velsen Haarlem, en W. Kuitems, Hillegom. Zij zal (voorlopig 7 leslokalen be nevens een afdeling voor handenar beid en een ruime hal bevatten. DE KWAKEL Sportver. KJD.O. Zondag speelt het eerste elftal op eigen terrein te gen ZPC, aanvang 2.30 uur. De reser- ven spelen een uitwedstrijd tegen SNA 3, aanvang 12 uur; vertrek per auto om 11 uur vanaf de kerk. Het derde elftal speelt eveneens en uit wedstrijd en wel tegen Slotermeer, aanvang 2.15 uur, vertrek per auto om 1 uur vanaf de kerk. De junioren spelen op eigen terrein tegen Am- stel Zwaluwen, aanvang 1 uur. N00RDWIJK Voor het candidaats-examen ge neeskunde slaagde onze plaatsgenote mej. E. C. M. Alkemade. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr J. v. Nes. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 56 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. N00RDWIJKERH0UT R.K. Gymnastiekver. „GIOS". In de vooral door de oudere leden maar zeer matig bezochte jaarverga dering heeft de voorzitter een be knopt overzicht gegeven van het wel en wee der vereniging. Beide leiders, de heren Tempelaer en Nieuwen- kamp, moesten begin juli hun taak bij GIOS door omstandigheden neer leggen. De heer v. d. Ploeg uit Den Haag nam beider taak over, doch de ze nieuwe leider één week in functie was, moest de vereniging haar werk zaamheden voorlopig staken in ver band met de kinderverlamming, zulks op advies van de gemeente-arts. Hier door werd de anders slechts 4 weken durende zomervakantie verlengd tot 7 weken. Dit heeft belangrijke finan ciële gevolgen gehad voor de vereni gingskas, zodat GIOS thans er finan- ciël slecht voorstaat. Dit bleek ook duidelijk uit het verslag van de pen ningmeester. Het elke week op de lessen innen van de contributie geeft niet alleen storing en oponthoud op de lessen maar heeft ook nog tot ge volg, dat men te dikwijls de contri butie beschouwd als lesgeld en dus meent niet te behoeven betalen als men een les verzuimd. Vooral bij de kleintjes geeft dit contributie-verlies, Het plan van het bestuur om bijv. per 1 januari a.s. over te gaan tot opha len van de contribptie bij de leden aan huis en dan eenmaal per maand vond instemming en één der dames leden stelde haar vrije middag be schikbaar voor de contributie-inning. Deze spontane geste werd natuurlijk met luid applaus ontvangen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer P. Brama, werd als bestuurslid gekozen mevr. Be niers, die het secretariaat van de ver eniging op zich zal nemen. Maatregelen om uit de financiële put te geraken werden uitvoerig be sproken en op voorstel van één der bestuursleden zullen op alle lessen de busjes voor het tcestelfonds weer in ere hersteld worden. Bij de rondvraag werd nog open hartig van gedachten gewisseld en in deze gedachtenwisseling werd ook de technisch leider betrokken. Bij jJ. zondag in de St. Jozefkerk door de nieuwe geestelijk adviseur kapelaan Harding opgedragen H. Mis tot intentie van de vereniging waren gelukkig veel meer leden tegenwoor dig dan in de jaarvergadering doch ook hier had de opkomst zeker van de ouderen beter kunnen zijn. Na de mis hebben een 70 leden samen met het bestuur ontbeten in het Jeugd huis en we hebben wel de indruk, dat de gymnastiekvereniging de toe komst met vertrouwen tegemoet kan zien. OEGSTGEEST Geboren: Hans Maarten z. van J. M. van den Brink en M. M. Fal- kowski; Emma d. van B. van der Meij en A. van Egmond. Ondertrouwd; L. F- Gieles 25 j. en E. G. van de Kooy 24 j. Getrouwd: G. Klopma en E. Ca meron; O- W. J- Leget en J. Th. In klaar; H. A. Bizot en Th. Remijnse; G. Roelevink en A. Heesterman. ST0MPWIJK GEMEENTE SUBSIDIE VOOR R.K. HANDBALVERENIGING Het bestuur van de handbalvereni ging heeft bij de gemeente subsidie aangevraagd voor het in gereedheid brengen van het speelveld en tevens verzocht om van gemeentewege een kleedtent ter beschikking te stellen. Naar aanleiding van dit verzoek merken B. en W. op, dat de gemeente tot nu toe niet heeft voorzien in de behoefte aan sportaccomodatie in Stompwijk en daarom achten zij het alleszins verantwoord aan genoemde handbalvereniging een bijdrage te verlenen in de kosten ad 650. voor het in gereedheid brengen van het speelveld. Wat betreft het beschikbaar stel len van een houten kleedtent komt het B. en W. redelijk voor ook aan dit verzoek te voldoen. De kosten hiervoor worden geraamd op 1 6000- waarin de kosten van plaatsing en aansluiting op de waterleiding be grepen zijn. Hieruit blijkt dat het gemeentebe stuur volledig aan de wensen van het handbalbestuur wil voldoen en het laatste woord daarover is nu aan de gemeenteraad. FANCY-FAIR VOOR JEUGDWERK. De R.K. Jongensschool in Stomp wijk verkeert in een slechte staat en is eigenlijk niet meer geschikt voor het onderwijs. Al enkele jaren is het schoolbestuur dan ook bezig met plannen voor een nieuwe school. Als deze plannen verwezenlijkt worden, wat in de naaste toekomst verwacht mag worden dan moet het jeugdhuis plaats maken voor de nieuwe school. Maar dan beginnen de moeilijkheden voor het jeugdwerk. Waar moeten dan de welpen gidsen, kabouters, jon gensclub enz. worden ondergebracht. Financieel bekeken ziet de Jeugdraad geen oplossing. Om een financiële basis te krijgen houdt de Jeugdraad nu een grote Fancy-fair in het ge bouw Dr. v. Noortstraat 68, waar vele vermakelijkheden aanwezig zul len zijn, o.a. ook het „Koekslaan". 's Avonds zal er gelegenheid 2ijn tot dansen. De Fancy-fair wordt gehouden za terdag 27 okt. 's avonds van 8-11 en zondag van 's morgens 11 uur tot des avonds 11 uur. Z0ETERMEER Herwonnen Levenskracht Her wonnen Levenskracht heeft een twee tal feestavonden aangeboden aan le den en donateurs voor de belangrijke steun, die zij in het afgelopen jaar wederom hebben verleend. Het KAB toneelgezelschap voerde het blijspel „Om der wille van de smeer" op. Klaverjassen De prijsklaverjas- wedstrijd van de klaverjasvereniging Zonder Naam die woensdag gehou den werd had een vlot en geani meerd verloop. De prijzen werden als volgt behaald: 1. A. Verschoor 5386 p.; 2. A. Bolleboom 5083 p.; 3. P. Gouweleeuw 4961 p.; 4. A. Brouwer 5. L. Groenweg; 6. R. Suurland; 7. L. Leune; 8. mevr. Elleswijk—Groene- weg; 9. L. Reuneken; 10. P. Rietkerk; 11. J. In 't Veen. Dc troostprijs voor het laagst aantal punten werd ge- gewonnen door C. J. Gouweleeuw met 3801 p. Geb.: Catharina M. J. d. van W. G. Janson en A. N. C. van der Hulst. Ondertr.: J. A. Verhagen 27 jr. en G. M. T. Reeuwijk 26 jr; A. Groen- heijde 48 jr en J. Slootweg 35 jr. Getr.: J. J. Moers 29 jr en M. C. de Vree 22 jr; M. J. Krijtenburg 23 jr en D. H. Kuyk 23 jr; T. van Ruiten burg 31 jr en C. T. Dontje 22 jr. WASSEHAAR Gedurende het a.s. week-end wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075 en G. Wielenga, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Van zaterdagavond tot de vol gende week zaterdag wordt de avond-, nacht- en zondagsdienst der apothe ken waargenomen door apotheek O. A. Singelenberg» Rijksstraatweg 729, tel. 9142.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5