GESCHENKZENDINGEN DOE HET TIJDIG Vroom dreesmavn Nog geen beslissing over de kleedgebouwen op sportvelden HeCefaontjed Oude Couranten ZATERDAG 27 OKTOBER 1956 DELEIDSE^COURANT^ PAGINA 5 Gemeenteraad Voorschoten Ook nu staakten de stemmen Gisteravond kwam de raad van Voorschoten bijeen om als eerste punt van de agenda in behandeling te nemen het voorstel inzake de kleed- gelegenheden op de sportvelden. De raad was niet geheel compleet. De heer Lamboo was wegens ziekte afwe zig. Er konden in totaal dus 14 stem men worden uitgebracht. Dat was in vorige vergadering precies hetzelfde geval en toen staakten de stemmen. Voor houten gebouwen zeven en voor stenen gebouwen ook zeven. Alvorens het voorstel in stemming werd gebracht stelde de voorzitter voor geen discussies te houden, om dat in de vorige vergadering de standpunten voldoende uiteen waren gezet. Volgens spr. was alles uit en ter na besproken en het leek hem daarm juister maar direct tot stem ming over te gaan. Op een vraag van de heer Fortanier, welke ver- schilkosten er zouden zijn, wanneer de fundering gewijzigd zou worden, antwoordde wethouder De Graaf, dat het verschil ongeveer 2.500 zou be dragen. De in het voorstel opgeno men fundering is n.l. berekend op de mogelijkheid om het gebouw even tueel in steen daarop op te trekken. Daarop werd eerst het voorstel van de meerderheid van het college houten gebouwen met een stenen fundering kosten *8.500,;n stemming gebracht. Uitslag precies als in vorige vergadering 7 voor en 7 tegen. Krachtens de gemeentewet is thans dit voorstel definitief verwor pen. Daarop werd het minderheids- voorstel van het college in stemming gebracht. Hetzelfde gebouw met de zelfde inhoud, maar thans van steen kosten 70.500,De uitslag van de stemming was precies gelijk. 7 Vóór en 7 tegen, met het gevolg dat in een volgende vergadering opnieuw over dit voorstel zal moeten worden ge stemd of dat er een ander voorstel ter tafel zal moeten komen. De raad gaf zijn fiat aan het voor stel van het college inzake de aanleg van twee rijwielpaden en een voet pad langs de verbindingsweg van de spoorwegovergang naar de Wijngaar denlaan. Het college van b. en w. had bedenkingen tegen het eerste ont werp van de provincie. De provincie heeft daarop dit plan opnieuw.,jpek< ken en had weer een andere visi :ke- ken en had weer een andere Visie, maar in deze nieuwe visie was toch wel tegemoet gekomen aan de^wen- sen van het college. De meerkosten zullen echter door de provincie en de gemeente op fifty-fifty basis knoe ten worden gedragen. De gemeente zal dit 65.000,kosten voor de fietspaden en bovendien nog 15.000 voor het voetpad. De raad stelde de benodigde credieten beschikbaar. De automatisering van de overgang zal in dit gewijzigde plan worden aange bracht. De heer Pels suggereerde het college vooral in de eerse perio de, dat ie automatische spoorweg beveiliging in werking is, waarschu wingen tot de jeugd te richten en hen met dit systeem vertrouwd te maken, waarop -de voorzitter mee deelde, dat van de kant van het col lege alles zal gebeuren wat in deze mogelijk is. Verkoop grond voor winkels, étage- en woningbouw. De raad hechtte haar goedkeuring aan de verkoop van 7830 m2 grond in de Oranjewijk tegen deprijs van 22 per m2. Deze grond zal verkocht worden aan J. 't Hart c.s. te Hotter- darn. Hier zullen komen 16 eensge zinswoningen, 48 étagewoningen in drie woonlagen en een zestal winkels met bovenwoningen. Voor de 49 étagewoningen zal door het college rijkspremie worden aangevraagd en het is de bedoeling deze woningen voor de verhuur te bestemmen. In gezetenen van Voorschoten zullen hierbij de voorkeur genieten. Op een vraag van de heer Bakels of 6 win kels voldoende werd geacht, «nt- v/oordde de voorzitter bevestigend. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van Eist deelde de voorzit ter bevestigend mede, dat de 49 wo ningen met rijkspremie en bestemd voor de verhuur ter beschikking zullen warden gesteld van het college van b. en w. De heer Eysink Smeets complimenteerde het college met de gemaakte overeenkomst met de aan nemers. Het was de bedoeling o.n voor de winkelhuizen nog enige vi trines aan te brengen. De heer Eysink Smeets suggereerde deze vi trines te laten vervallen en te ver vangen door een passende beplan ting. Dit zal worden bezien. Op een informatieve vraag van de heer Pels naar de huur van de premiewonin gen, moest de voorzitter het ant woord schuldig blijven, omdat deze prijs door de minister zal worden be paald. Aan de agenda werd toegevoegd een wijziging van het reglement van orde, omdat daarin voorkomen enige bepalingen met betrekking tot de be handeling van de begroting, waarte gen bezwaar bestond. Er werd beslo ten het onderzoek in comité-generaal af te schaffen. Voortaan zal de voor behandeling van de begroting ge schieden :n de verschillende commis sies. Dit komt een intensieve vóór behandeling van de begroting ten goede. De heer van Eist vond dit een belangrijke verbetering, die hij met vreugde begroette. De heer Pels ging hiermede accoord, inaar verlangde een uitvoerig verslag van de commis sievergaderingen. Rondvraag. De heer Eysynk Smeeet vroeg naar de mogelijkheid van een aanvulling op de nota van het huisvestingsbeleid, die in 1954 was verstrekt. Dit zal in het college behandeld worden. De klachten omtrent de gang van zaken met de paardenbus, die de heer De Groot ter sprake bracht, zullen gron dig worden onderzocht. De heer Van der Werf wilde de Elstlaan, die toch al in een slechte toestand verkeert en bovendien zeer druk wordt ge bruikt door de schoolkinderen afslui ten voor het gemotoriseerd verkeer in beide richtingen. De voorzitter deelde mede, dat de nieuwe politie verordening in de maak is en daarin is zeker het in- en uitrijden van de Elstlaan begrepen. KNIPPERLICHTEN. Op 9 november a.s. zal van de be waakte overweg te Voorschoten de afsluiting en bewaking worden opge heven en vervangen door automati sche halve bomen met wisselende rode lichten. Tegelijkertijd zullen bij deze over weg drie rode knipperlichten in dienst worden gesteld, nl 2 voor het rijwielpad en 1 voor het voetpad, als mede een geel voor waarschuwings sein. Nieuw adresboek. Het eerste Voorschotense adresboek is in 1953 uitgegeven. Dit adresboek genoot een grote populariteit. Doch het blijkt, dat dit boek drie jaar later sterk verouderd is. De gemeente overweegt daarom over te gaan tot een nieuwe uitgave. Het is de bedoeling dit boek je gratis aan de inwoners te ver strekken, zoals ook de eerste editie. De kosten zullen gedelkt moeten worden door advertenties. De oplage zal bedragen 4000 exemplaren d.i. 1000 exemplaren meer dan in 1953. Het boekje zal dezelfde afmetingen krijgen als de eerste uitgave. De medische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door dr. H. Olt- huis, Leidseweg 179, tel. 2527. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscentrum, Wijngaarden laan, tel. 2177. KATWIJK De zondagsdienst wordt waar genomen door dokter P. Visser, Zee weg 77. Getrouwd: H. Vlasman en G. Gort; D. Klok en M. Schaart; E. van Rijn en C. M. Scholte; B. J. Dekker en J. Boekee; K. G. van Dijk en J. F. Lammens; J. Dedijn en J. Koe- kebakker; P. Schaap en J. van Duy- venvoorde. KATWIJK AAN DEN BUN De zondagsdienst wordt, voor wat betreft de patiënten van de dok toren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg, voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter J. Berg man, Valkenb.weg lb, tel. 2921. S3 NAAR ALLE WERELDDELEN Wilt U Uw familieleden en vrienden geschenken zenden voor Sinterklaas of Kerstmis? Onze uitgebreide collecties bieden U daarvoor de grootste keuze. Alle inlichtingen omtrent geschenkzéndingen naar het buitenland worden U gaarne verstrekt door de afdeling «INLICHTINGEN" Parterre. PERSONEEL 2 Bijverdienste! Gratis inlichtingen Postbus 36. Dordrecht. 2 B.z.a. net R.K. meisje, 18 jaar, per 1 dec.. Zoekt leuke werkkring in Lei den, liefst in winkel. Ook fenegen lichte h.h.-bezig- eden te verrichten. Brie ven onder no. 5547 bur. v. d. blad. <5? Gevraagd in gezin van 2 personen voor elke dag of elke morgen R.K. hulp. Brieven Mevr. Waals. Rijnsburgerweg 143, Lei den. 2 Nette werkster ge vraagd voor hele of halve dagen. Mevr. De Wilde. Joh. de Witstraat 10. Lei den, tel. 24978. 2 Werkster of meisje ge vraagd voor enige ochten den per week. Van Ruiten. Kort Rapenburg 12. 2 Gevraagd net dagmeis je of hulp in de huishou ding voor dag of d. en n.. in klein gezin, oliestook. Mevr. Banning. Kon. Ju- lianaweg 88„ Leidschen- dam. Tel. 2235. 2? Biedt zich aan een kan toorbediende. in bezit van Mulo dipl. A en B.. type- en telexdiploma, tevens kantoorervaring. Brieven onder no. 5538 bur. van dit blad. 2 Gevraagd meisje voor 's morgens. Mevr. Corne- lissenVan Loon, Rhijn- geesterstraatweg 110, Oegstgeest. <3? Gevraagd voor maga zijn en winkel, flink meis- H' i tot 18 jaar. Aanmelden: e Boer's Zelfbediening, Haarlemmerstraat 164-166. 2 Gevraagd in gezin met kinderen R.K. Meisje als hulp in de huish. Intern. Meerdere hulp aanwezig. Loon 125.per mnd. Mevr. Kimman. Oud Was- senaarseweg 15. Wasse naar. 2 Meisjes gevraagd voor alle afdelingen bij fa. H. J. Dieben. Stoom- en Che mische Wasserij „De Zon". Zoeterwoudse Singel 23. 2 Gevraagd: Beschaafde eenv. R.K. huishoudster m.l. om geheel zelfst. de huish. od zich te nemen in middenst. gezin van 2 ner- sonen. Br. onder no. 5502 bur. v. d. blad. 2 Strijksters gevraagd bii Stoom- en Chemische Wasserij ..De Zon" fa. H. 2 Gevraagd te Wasse naar 2 zusjes of vriendin nen (R.K.) in zelfde be trekking om samen de huishouding te doen in ge zin met kinderen. Brieven onder no. 5489 bur. van dit blad. 2 Alt op de Mare. Sparta Sachs 125 cc. 325.—. Gillet 125 cc 150.Motorbak fiets Villiers 125 cc 365. Moby lette 95.165. Losse Berini 65.V.A.P. 50.Mosquito 40.Da messport groen 50. 2 Gevr. R.K. meisje voor direct of later, voor d. of d. en n. J. v. d. Salm. Zuid- buurtseweg 5. Zoeterwou- de. 2 Nieuwe rijwielen vanaf 122,Sportrij wielen 151,25. Gemakkelijke be taling, 2e hands dames-, heren-, jongens- en meis- jesrijwielen. alles gemof feld en onder garantie. A. Grimbergen, Dubb. Buurt 11. Riinsburg. tel. K 1718- 2967. 2 Voor de huishouding 2 dagen per week nette werkster gevraagd. Seis- veld, Haarlemmerstraat 22, Leiden. 2 Een schrijfmachine ko pen is een zaak van ver trouwen. De „Kolibri" (Groma-product) in tas 260,contant of in 2. 6. 9, 12 mnd. Vrijblijvend proefplaatsing Hees Kan toormachines. Hogewoerd 92. tel. 31983. 2 B.z.a. jongeman met middelb. schoolopl. en rij bewijs A. B en E ais chauffeur of i.d. Brieven onder no, 2798 bur. v. d. blad. 2 Kapster wegens ziekte gevraagd, kunnende wa tergolven. Jac. Ramak, Da- mes- en herenkaper. Ha ven 10, tel. 26353, Leiden. 2 Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zij de rolfilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d. Horst, Doezastraat 39, tel. 24702. 2 Auto-, motor- en scoo terrijschool. Volledige op leiding rijbewijs, verkeers- les inbegr. door gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Gevestigd se dert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstr. 60a. tel. 26584. 2 Gevraagd een net meis je of werkster voor één dag of 2 halve dagen per week, wegens huwelijk van de tegenwoordige. Mevr. Koelewijn, Haar lemmerweg 51B, tel. 23046. 2 Biedt zich aan net meisje om in de avond uren en 's zaterdagsmid dags te helpen in winkel voor de komende St. Ni- colaasdrukte. Brieven aan bur. v. d. blad onder no. 5560. 2 Dameshorloges, zeer aparte modellen: gouddou blé (20 micron) 17 steens ancre uurwerk, slechts 41.50. Ook onze repara- tie's zijn af. Uuurwerkkli- niek, Lage Rijndijk 8. tel. 23114. Leiden's beste spe ciaalzaak. 2 Mevr. A. J. Knijnen- burg, Rhijngeesterstraat- weg 31, Oegstgeest yraagt voor direct een meisje bo ven de 16 jaar voor de dag telef. 20058. 2 Biedt zich aan een R.K. meisje, 17 jaar. voor 8.30 tot 5 uur. onverschillig wat. Brieven bur. van dit blad onder no. 2809. 2 Kachelpijpen, ellebogen roetzakDiinen. schuifpij- pen, mica. vuurspecie. on derdelen. enz„ haarden, kachels, bankstel, ledikan ten, opklapbedden. spira len, matrassen, ameuble menten. rookstoelen, kas ten, schrüf bureaus, stof zuiger, 220V. Pluym. Ho gewoerd, koopt inboedels, zolderopruimingen. mmriebODEN 2 Gitaar. Accordeon, oia no. mandoline, banio. blok fluit. Hawaiian eitaar. kla rinet. saxonhoon. trompet slaewerk cursussen In strumenten in bruikleen Gratis prosDectus Nieuwe speciale lesmethoden Mu ziekschool Zwaag, Kore vaarstraat 5 tel 24358 2 Fridor naaimachines. Nu reeds vanaf 295. Electr. in koffer, gratis les aan huis en 100 service. Fa. P. J. van Steiin en Zn.. Nieuwe Rijn 46B. telef. 24809. 2 Schuimrubber en Plas tichuis. Mare 70 tel 22361 Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic. leveren di' in elke afmeting en dikte Desgewenst nemen wii bii i de maten aan huis 2 Overal vraagt U. bii Wassenaar slaagt U! voor ODklapbedden. tuimelbed- den enz. Ombouwen uit eigen meubelmakerij. 30 modellen, ook met berg ruimte! Wassenaar Jan- vossensteeg 60. tel. 20143. 2 De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moet duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht-patent en ontelbare patronen. In lichtingen Van dpr Soek. Haarlemmerstr. 196a. Lei- 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v Velsen. hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. <3? Te koop een Surdiac- haard in prima staat. Te vens een her en winter jas maat 50 en een dameswin termantel. maat 42. Pr. Bernhardlaan 50. Oegst geest. 13? Chevr. de Luxe 1950 te koop aangeboden. Te bevr. bij Ch. de Bourbon- hof 29, Leiden. Aangeboden voor dame zit-slaapkamer met stook- gelegenh. en kast. Aparte kookgelegenheid en vrije w.c. Brieven agent v. d. blad Hyacinthenstraat 11. Voorschoten. 2 Groot- en kleinhandel in naaimachines biedt nieuwe naaimachines aan tegen zeer verlaagde prij zen. Inl. en te zien West- kanaalweg 17. Ter Aar. 3? Golfplaten. Nieuwe as- bestgolfplaten. tegelboard, hardboard, zachtboard te gen concurrerende prij zen. Nic. v. d. Akker. Ko- revaarstraat 31, Leiden. Zaterdag tot 5 u. geopend. 2 Te koop Volksbestel wagen 1953. Deskundig onderzoek toegestaan. Prijs 3500.Tel. Leiden 25935, na 6 uur. 2 Bouwmaterialen. Grote voorraad deuren, ramen, planken, binten, dakpan nen, golfplaten. ijzeren balken, rijplaten. eiken plaathout enz. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoe- terwoude-dorp. 2 Closetpotten enz. Pracht partij nieuwe clo setpotten, zittingen, fon- teinbakken. urinoirs teeen lage prijzen. Nic. v. d. Ak ker, Korevaarstr. 31. Lei den. 3? Aangeboden groot bo venhuis (dubbel bewoon baar) centrum stad. voor een klein benedenhuis of flat. Br. bur. v. d. blad on der no. 2797. 3? Kunstgebit stuk? Repa ratie in een uur gereed. Ook Maandag-. Woensdag en Vrijdagavond. P. J. Olivier. Gerrit Doustr 19. Leiden, tel. 30307. 2 Ter overname: witte trouwjapon met toebeho ren, maat 3840. in prima staat. A. Dek. Boulevard 95. Katwijk aan Zee (na(,7 uur). 2 KTeine zuinige wagen Fiat 500 motor gereviseerd benzine verbruik 1-20. Jets olie: tegen elk aann. bod. Juliana v. Stolberghof 60; 2 Naaimachine defect; Wij repareren perfect en- direct! Regelmatige aan bieding gebruikte naai machines ..Naaimachine- Service", De Sitterlaan 106 Leiden, tel. 32915. Notaris J. C. VAN ECK te Leiden is voornemens op vrijdagen, 9 en 16 novem ber a.s., telkens om 19 uur. in het Notarishuis te Lei den, Hogewoerd 144, bij opbod en afslag publiek te verkopen: 1. een riant woonhuis aan de Rijndijk 220 te Voor schoten, met schuur, gara- §e. grote tuin. ongeveer .97 Are. kad.bek. gem. Voorschoten sectie A no. 3357 ged. met daarachter- gelegen perceel water. Huis bevat.: ben. gang. 2 kamers en suite, keuken: bov. 2 kamers en één ka mer met badnis.: 2. een perceel bouwterrein gelegen naast perceel 1, óngev. 6,92 Are. kad.bek. gem. Voorschoten, sectie A no. 3357 ged. Percelen 1 en 2 worden af zonderlijk en gecomb. af geslagen. Vaste lasten van deze per celen tezamen ong. 52.39 p. j. 3. het huis met erf Mira- kelsteeg 31 te Leiden, kad. bed. gem. Leiden, sectie H no. 1163. groot 0.27 Are. Huur ƒ3.25 p. w.; vaste lasten en water ong. ƒ13.28 p. j. Bezichtiging 6, 8, 13 en 15 nov. telkens van 24 uur; aanvaarding en betal. kooppenningen 17 dec. a.s. Oplevering percelen 1 en 2 bij betaling geheel ont ruimd en vrij van huur. Nadere inl. ten kantore van gen. notaris. Bree- straat 56 Leiden, tel. 25824 2 'n Horloge? Koop bij een vertrouwd adres. Wij repareren zelf, dus100 procent garantie. Vergelijk onze prijzen en merken. Prettige bedienin-goede service. Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8, Leiden's beste speciaalzaak. <3? Ramen deuren. Enorme voorraad nieuwe ramen, deuren w.o. kast en kamerdeuren, tuindeu ren enz. enz. trottoirtegels, wand- en vloertegels. Nic. v. d. Akker. Korevaarstr. 31, Leiden. Filiaal tot za terdagmiddag 5 u. geopend 2 Piano, haarden, gas- forn. enz., pracht Duitse piano. oliestookhaarden, kolenhaarden, gashaarden, tafels, gasfornuizen, vloer kleden, kapstokken, kin- derledikantjes, ledikanten, spiralen, bureaux, stofzui gers 125-220 volt, linnen kasten, divans, enz. Nieu we Rijn 60, telf. 22150 bij hoek Hooigracht. Alt op de Mare. Heren- rij w.: Fongers. verlichting, rêmnaaf, 135.Sparta, sport, verlichting. 140. Herenrijw. met 3 versn. 140.165.Sport, rood 150.Damessport 110. Batavus, dames 2 versn. 135.Meisjesrijwiel 35.-. 2 Timmerwerk, wordt vlug vakkundig en billijk uitgevoerd door De Bruyn en Munten, werkplaats Ursulasteeg 98. 2 Auto hoezen, kappen, pvama's. complete bekle dingen. sponsrubber zittin gen. asbakken, spiegels, jashaken. bloemvaasies. armsteunen. zonneklen- pen. rubbermatjes, vloer matten. kaolak. ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. van Kuijk. Autobekleder. Morsstraat 46, tel. 30552. Leiden. 3? Sierteeltvergunningen Aangeboden of gevraagd Huur of verhuur, ruilen J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef 291 K 1713 3? Dames, profiteert van onze reclame slopen. Overbekende kwaliteit en flinke maat. Slechts ƒ1.58. Alléén bij ons verkrijg baar. Bots, Hooigracht 44. 3? Compl. babyuitzet. o.a. 24 luiers, 8 hemdjes. 8 truitjes, enz. alles nieuw. waarde 67.voor 50.-. Brieven onder no. 2791 bur. v. d. blad. werk prettig verdien goed bij Van der Heem n.v. Door weer nieuwe verbeteringen van de lonen en andere arbeidsvoorwaarden, waaronder b.v. de jaarlijkse uitreiking van 2 fleurige technicoats kunnen wij met nog meer overtuiging dan voor heen zeggen: „Als U belangstelling hebt voor specifiek vrouwe lijk fijn montagewerk, kom dan eens prsten op onze afdeling personeelszaken". De ligging van ons bedrijf behoeft voor U geen bezwaar te vormen, omdat U reeds na drie maanden diensttijd tegen aantrekkelijke voor waarden zo'n veilige en eenvoudig te bedienen SOLEX kunt aanschaffen. Mondelinge sollicitaties dagelijks, behalve Zater dags, tussen S.30 en ïö.oo uur; bovendien elke Dinsdagavond tussen 19.00 en 19-30 uur aan ons Bedrijf Maanweg 250-260, Den Haag. Bij ons bedrijf bestaat een regeling voor reisonkosten vergoeding voor hen, die buiten Den Haag en randgemeenten wonen. Maanweg 250-260, Den Haag. 3? J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, poud en zilverwerken *2? Bruidszakjes, feest- schilden, guirlandes, con fetti, strooimandjes. feest- hoedjes serpentines, voor drachten. schertsartikelen. tafelpapier, mirlitons, wensbrieven, corsages, klapzakken, knalerwten, bordenwippers, rubber maskers, bruidslint, crépe- papier, dinerkaarsen, ser vetten. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn elf. 2 Aangeboden een win- termantelpak z.g.a.n., zwarte swagger, tweed jurk, kort zwart jasje, al les maat 44. te bevragen Haarlemmerstraat 264. 2 IJzeren tuinhek, bin ten, pijpen. badkuipen, schuifdeuren, stolpdeuren, garagedeuren, ramen, windschermen. 2 open slaande teakhouten win keldeuren met kozijn, planken, baddings, dak pannen, toonbanken. Fa. H. de Bolster, O verrijn 8, Leiden. Sloop- en handels bedrijf. 3? Wegens aanschaffing van grotere wagen is on ze goed onderhouden Volkswagen te koop. Lei den. tel. 22157. GEVRAAGD 3? Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule, stellen, kristallen kronen. Saksisch porselein, goud, zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer. Morsstraat 41. telef 26918. Goegerrit- steeg 1 telef. 22791 3? Jong echtpaar (werk zaam aan Rijksuniversi teit) zoekt etage of kamers met keuken (eventueel met badkamer of douche). Brieven onder no. 2802 bur. v: d. blad. 2 Gevraagd klein for maat meubelmakers-werk bank. Dorpsstr. 47, Oegst geest. TE HUUR 3? In huur aangeboden: prima Duitse kruissnarige studiepiano. a.n. 10.p. maand, bii eventueel in teresse ook te koop of huurkoop. Br. bur van dit blad onder no. 2803. -3? Verhuur zonder chauf feur. Simca 1956, Vaux- hall, Ford, Opel Rekord vanaf 8.p. dag. 8 cent per km. Werkhoven. Van 't Hoffstr. 11. tel. 22300. 2 Te huur aangeboden grote gemeubileerde zit- sl.kamer op goede stand. Met of zonder pension. Brieven onder no. 2783 bur. v. d. blad. 3? Bromfietsverhuur. De nieuwste Berini M 21 1956, per uur. dag of lan ger. J. de Jong, Varkevis- serstraat 66. Katwijk aan Zee. telefoon 2795. 3? Ruime gemeubileerde kamer te huur in Wasse naar dorp. met pension. Brieven onder no. 2782 bur. v. d. blad. 2 Luxe Autoverhuur. Wii verhuren o.a. Mercedes 180-D. Simca. V.-W. en Morris. Garage Biern.an. Voorhout, tel. 02532—7433 2 A.s. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten. compl m sluier handschoenen en tasje ook bont en maraboe- cane s Hvgiënische ver zorging Bespreek vroeg tijdig- Fa J. J. Sloos en Zn Stille Rijn 11 Telef 20868 DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God voor verkregen gunst door de voorspraak van de nov. v. 3 Weesgegr. v. Ma ria, Broeder Everardus en H. Gemma. 2 Verloren door werk man portemonnaie met 79.50 is zwaar gedupeerd. Gaarne terugbezorging bii J. J. Vroegop. Haarlem merweg 12. Leiden. 2 Magnus bindt weer week- en maandbladen. Vlugge bediening, billijke tarieven. Lange Raamsteeg 31, tel. 31591. 2 Bremmer repareert ge broken porselein. Saks. groepen, antieke borden, goud, zilver, koperwerk, enz. Bremmer. Morsstr. 41. Leiden, tel. 26918: Goeger- ritsteeg 1. tel. 22791. 2 Hak die knoop door! Bestel vandaag nog uw vak- of examencursus bij de Verenigde Leergangen voor Schriftelijk Onder wijs, Tuinlaan 10. Schie dam, Tel. 64525. Propectus gratis op aanvr. 2 De jeugd roept U! Wordt voetbalscheidsrech ter, naar keuze voor za terdag- en/of zondagcom petitie. Bezoekt de 4-week- se kursus in „De Kleine Burcht". Nieuwe Rijn 19. Leiden. Aanvang maandag 29 okt„ 's avonds 7.45 uur. 2 Opleidingsschool voor schoonheidsspecialist(e) (ppleiding voor vakgroep- diploma). Manicure elec- trisch ontharen. Chiropo dist^) (Algehele voetver zorging) Inlichtingen gra tis. Inschrijving Ma, Woe, Do, en Vr. van 2 tot 6 uur. Oude Rijn 2a. tel. 24208. in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIOEN

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3