DE SPOKEN]AGE ET HUIS Vaarroute Amsterdam-R.dam door Rijnstreek is zeer belangrijk Grote beroeringen in Maastricht rond bezoek van Johnnie Jordaan Delfts politie-commissariszou prijsuitreiken doch dook onder 2 <^*2? SANOSTOL Zeister rover met Amerikaanse methoden terroriseert ons land WOENSDAG 24 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Geschikt maken voor 1000-tonners De laatste tientallen jaren zijn over de Gouwe in Alphen aan den Rijn, Boskoop en Waddinxveen hefbruggen gebouwd met een doorvaartbreedte voor schepen tot 2000 ton. Dit alles met de bedoeling uiteindelijk een zo kort mogelijke vaarroute van Rotter dam dwars door het Rijngebied naar Amsterdam te krijgen. Er zit echter nog steeds in deze route een vernau wing, waar schepen van de genoemde tonnage niet doorheen kunnen. Dat is de oude draaiburg bij 's Molenaars- brug. Provinciale waterstaat van Zuid- Holland is dit jaar begonnen een nieuwe brug over de Heimanswete ring te bouwen, een paar honderd meter ten noorden van die oude draaibrug. Die nieuwe brug moet vol gens de plannen in 1958 klaar zijn. Als het zover is kan de oude brug af gebroken worden en dan kunnen 2000-tonners van Rotterdam naar Amsterdam varen langs een veel kor tere vaarwég dan nu. Nu moeten die schepen nog altijd langs de langere route Lek of IJssel en dan over Vaart- se Rijn, Amsterdam-Rijnkanaal en Merwedekanaal. Leiden-Woerden. Er is nog een waterweg, waar pro vinciale waterstaat de scheepvaart „meer armslag" wil geven. Dit is de Oude Rijn van Leiden tot Woerden. Het streven is deze vaarweg toegan kelijk te maken voor schepen tot 1000 ton. Dat wil zeggen het gedeelte Lei- den-Alphen is daarvoor al breed ge noeg, maar verder naar het oosten kunnen nog maar schepen van 250* 300 ton komen. Hier zit de „bottle neck", de vaarwegvemauwing bij Zwammerdam. Daar ligt in een smal le Rijn-kromming 'n oude brug. De oostelijk daarvan gevestigde indus trieën moeten htm scheepsvrachten vóór de brug overslaan in kleinere schepen of ze per as verder vervoe ren. Vandaar, dat provinciale water staat ook die brug wil vervangen. Daarvoor moet evenwel veel overleg worden gepleegd, met het hoogheem raadschap Rijnland en met de ge meentebesturen van Zwammerdam, Alphen en Bodegraven. Rechttrekken. De nieuwe brug zou iets oostelijk van de huidige brug moeten komen. Dan kan de gevaarlijke en onover zichtelijke kromming in de Rijn ter plaatse worden rechtgetrokken. Zwammerdam moet worden geraad pleegd, omdat de Bruggestraat aldaar een doodlopende straat zal worden, Bodegraven, omdat de afrit van de nieuwe brug in noordoostelijke rich ting op gebied van deze gemeente komt en Alphen aan den Rijn, omdat de oude brug deels op Alphens ge bied ligt. Er worden reeds onderhan delingen gevoerd. De nieuwe brug moet beweegbaar zijn. MOTORRIJDER EN DUOPASSAGIER VERONGELUKT. I Gistermorgen omstreeks negen uur I is op de Utrechtse weg tussen Utrecht en De Bilt een motorrijder met duo passagier verongelukt. De motorrijder, de 30-jarige F. A. Hijman uit Vianen en zijn duopas sagier, de 16-jarige E. A. M. Toom uit Utrecht, werden op slag gedood toen de motor bij het passeren slipte en in volle vaart tegen een bus van de Nederlandse Buurtvervoer Maat schappij opvloog. De motorrijder, komende uit de richting Utrecht, reed ongeveer op de as van de weg, toen hij een reeds passerende auto, zelf ook wilde pas seren. Waarschijnlijk schrok hij van de uit de richting Zeist komende N. E.M.-bus die op de inhaalbaan van de tegenovergestelde richting reed. Dwars. In Bodegraven zelf ligt in de oude brug nog een probleem dwars voor de schepen van 1000 ton. Hier is het vraagstuk zelfs dubbel moeilijk, om dat daar ook nog een sluis ligt. Bo degraven werkt al aan deze vraag stukken, niet om 1000-tonners te kun nen doorlaten, maar om plaatselijke verkeersmoeilijkheden op te lossen. Het is natuurlijk van belang, dat de Bodegraafse plannen worden gecom bineerd met de plannen van provin ciale waterstaat, vooral ook, omdat waterstaat plannen voor een hele streek van belang zijn. Vrij. Voor Bodegraven zou het meest aannemelijke plan zijn een omlei dingskanaal aan te leggen met aan weerszijden wegen, ten noordoosten van de gemeente. Dat zou dan 2,5 km lang en 34 m. breed moeten worden. Men zou daarin de nieuwe sluis kun nen projecteren en er los- en laad plaatsen en industrieterreinen kun nen aanleggen. Over de sluis zou een nieuwe beweegbare brug kunnen worden gebouwd. Het gebied tussen Rijn en omleidingskanaal zou een nieuw centrum kunnen worden. Ten behoeve van het wegverkeer over de rijksweg in de richting Woerden zou er ten westen van de bestaande brug een nieuwe brug over de Oude Rijn moeten worden gebouwd. Als al deze verbeteringen zijn aangebracht en ook de oude brug te Nieuwerbrug door een bredere zal zijn vervangen, I ting van de hutten. Zij zullen bijna zal de vaart tot Woerden vrij zijn allemaal voorzien worden van tele- voor schepen tot 1000 ton. foon, badkamer en douchecel. STATENDAM KRIJGT GEEN MASTEN. Op de werf Wilton-Feijenoórd te Rotterdam wordt op het moment door ruim 1300 man personeel aan de bouw van het s.s. „Statendam" gewerkt. Het wordt de trotse opvol ger van de „Statendam", die in de oorlogsdagen van 1940 door Duitse bombardementen is verwoest. Met dit schip wordt gebroken met de traditie, dat twee masten op het dek van een vaartuig moeten staan. De ..Statendam" zal in het geheel geen mast krijgen, maar een slanke radar toren, waaraan vlaggen en antennes kunnen worden bevestigd. Het schip negen dekken bezitten. Grote luxe wordt gebruikt bij de inrich- Spiegelruit sneuvelde en Johnnie vluchtte Maastricht heeft gisteren bewezen op cultureel gebied niet bij het wes ten des lands achter te staan, want toen Johnnie Jordaan daar arriveer de om liedjes van de Westertoren te zingen, drukte men een grote spiegel ruit in om zijn handtekening te be machtigen. Een gramofoonplaten-zaak had aan een aardige reclame-stunt gedacht, toen zij bekend maakte, dat Johnnie Jordaan in de middaguren bij haar in de winkel persoonlijk gramofoonpla- ten en foto's zóu verkopen, die door hem versierd zouden worden met een handtekening. Momenteel denkt deze zaak heel anders over haar plannetje, want duizenden verdrongen zich voor de deur om een met handtekening versierde plaat te bemahtigen en het slot was een luid gerinkel. Commissaris P. J. G. Mulbregt in Delft, die maandagavond de prijs zou uitreiken aan de poli- tievereniging, die het volleybal- tournooi zou winnen, heeft deze plechtigheid niet mogen verrich ten, want tegen de tijd, dat de strijd beslist was, zat de commis saris thuis rillend achter een ijlings aangestoken kachel en dronk hij met voorzichtige teug jes gloeiend-hete anijsmelk. Toch was de avond voor de commissaris veelbelovend be gonnen. Tegen de tijd, dat de strijd moest ontbranden, stapte de commissaris naar het sport veld, gelegen achter het Delftse veilingscomplex, en repeteerde nog even de historische woor den, welke hij bij de prijsuitrei king zou spreken. Omdat de commissaris erg goed op zijn stijl lette, kon hij minder goed de weg in de gaten houden en plotseling voelde hij hoe het water hem naar de lip pen steeg: de commissaris was in een sloot gestapt. De commissaris bekeek eerst enkele ogenblikken de sloot aan de binnenkant, kwam toen luid- proestend boven, zwom dapper naar de kant, waar behulpzame discipelen gereed stonden om hem in ontvangst te nemen. Zijn pet werd ook op het dro ge gebracht, maar zijn bril bleef als tol van het avontuur in de sloot achter. De commissaris zal nu de prijs uitreiken op een nader vast te stellen gezellige bijeenkomst. De politie had handen vol werk om de menigte bij de zaak weg te krijgen en Johnnie Jordaan vlucht te door de achterdeur. Nadat hij nog een grote opschud ding had veroorzaakt door in een res taurant te gaan eten, trad hij 's avonds voor een uitverkocht „Staar-gebouw" op, waar alle aanwe zige Maastrichtenaren luidkeels met hem instemden, toen hij op noten be kendmaakte, dat men hem maar Am sterdam moest geven. Oud-minister Götzen candidaat Rekenkamer De minister zonder portefeuille uit het eerste Drees-kabinet, de latere staatssecretaris van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen L. Götzen, is gisteren door de Tweede Kamer als nummer een op de voordracht tot het aanstellen van een functionaris voor de Rekenkamer geplaatst. De vacature is ontstaan door het overlijden van de voorzitter der Re kenkamer, de heer D. J. Gerritsen. De heer Götzen verwierf 47 van de 85 stemmen. Als tweede kwam op de voordracht te staan de hoofdaccounant bij de Rijksaccountantsdienst de heer W. N. de Blaay uit Den Haag met 43 van de 84 stemmen en de heer A. L. A. Cop- pens, afdelingchef bij het departe ment van Marine bezet met 43 van de 81 stemmen de derde plaats. EEN WEEK VOOR „BAMI" EN „SAPI". De Alkmaarse politierechter heeft gisteren een jeugdige Ambonnees, die in het afzonderingskamp „Oude Zeug" in de Wieringermeer verblijft, wegens belediging van een ambte naar in functie, veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een week. De Ambonnees had op 21 augustus tegen een dienstdoend wachtmeester der rijkspolitie de woorden „bami" en „sapi" gebezigd. De wachtmeester, die de Maleise taal machtig was, begreep, dat hij uitgemaakt werd voor een varken en een karbouw. De officier van justitie had twee maanden gevangenisstraf geëist. (Advertentie) Taxichauffeur en zeeman boden weerstand Reeds meer dan twee jaren ope reert een rover van formaat op de Nederlandse wegen en slaat links en rechts zijn slag, zonder dat de poli tie in staat is hem naar een voor de maatschappij veiliger plaats te bren gen. Een 24-jarige inwoner van Zeist heeft de misdaad min of meer op Amerikaanse leest geschoeid, Dwars door Nederland steelt hij auto's, waar mede hij op roof uittrekt en die hij weer verkoopt of onbeheerd achter laat. In de nacht van maandag op dins dag' is voor het eerst voor zover men kan nagaan een poging tot roof mislukt door de standvastige houding van een Rotterdams taxi chauffeur en een Finse zeeman. e taxichauffeur reed rond vier uur met de zeeman en twee dames Minister antwoordt Extra-eisen aan fitters redelijk Naar aanleiding van onlangs ge stelde vragen over de eisen van vak bekwaamheid voor elektronische in stallateurs, gasfitters en waterfitters, met betrekking tot de extra-eisen, die gas-, water- en elektriciteitsbe drijven stellen, heeft minister Zijl stra in de volgende zin geantwoord: De bedrijven stellen hun eisen naast de vestigingseisen, in de wet omschreven, en beogen daarmede slechts de veiligheid van het publiek te bevorderen. De vestigingseisen re gelen de vakbekwaamheid, de eisen van de bedrijven stellen een mini mumgrens aan de zorgvuldigheid van de installateur of fitter. Daar de vestigingsvergunning, wan neer zij eenmaal verstrekt is, niet ingetrokken kan worden, is de eis, die de bovengenoemde bedrijven stelt, redelijk en aanvaardbaar te noemen, omdat zij wel de vergun ning in kunnen trekken, wanneer zou blijken, dat de zorgvuldigheid te wensen overlaat. De minister meent geen bezwaar tegen deze eisen te kunnen stellen, zolang in de erkenningsregelingen waarborgen zijn opgenomen voor de installateur/fitter ten aanzien van rechtszekerheid met betrekking tot het weigeren, schorsen öf intrekken van erkenning. Keuring van nieuw aangelegde stallaties wordt door de bedrijven in het algemeen niet voldoende geacht voor de veiligheid. op de Hillevliet te Rotterdam, toen zij plotseling een auto naast zich za gen, waaruit de dreigende loop van een revolver stak. De bedoeling was duidelijk, maar zowel de zeeman als de chauffeur gaven onomwonden te kennen, dat zij voor de plundering weinig voelden. Dit bracht de Zeistenaar kennelijk tot nadenken, want even later ver dween de revolver en moest hij zijn gaspedaal tot de bodem toe intrap pen om aan arrestatie te ontkomen. Voor zover de politie thans heeft kunnen vaststellen, heeft de man tientallen inbraken in alle delen van Nederland op zijn geweten; de buit is meestal aanzienlijk en hoewel me dewerkers van hem onlangs gearres teerd werden, weet de man zelf steeds op vrije voet te blijven. De politie heeft thans een groot scheepse jacht ingesteld. Onder presidium van Prins Bern- hard komt de Nederlandse afdeling van de Chaine des Rótisseurs vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 novem ber in Maastricht bijeen. Prins Bern- hard, die chevalier d'honneur is van de „Chaine des Rótisseurs" neemt za terdagavond deel aan een groot feest diner. Andere personen die deze bijeen komst bijwonen, zijn o.m. de Engelse ambassadeur te Ben Kaag, sir Paul Mason, dr; F. Houben, commissaris van de koningin in Limburg, mr. W, baron Michiels van Kessenich, bur gemeester van Maastricht, baron Ed- mond de Beauverger, ambassadeur van Frankrijk, oud-minister mr. J. W. Beyen en prof. dr. ir. H. Gelissen, Op deze bijeenkomst, die feestelijk omlijst wordt door de Kon. Zangver eniging „Mastreechter Staar" en de Koninklijke Harmonie van Maas tricht, worden enkele nieuwe leden geïntroduceerd. De intronisatiebij eenkomst wordt zondagmorgen om 10 uur besloten met een Hoogmis in de St. Servaas- kerk, op te dragen door aalmoezenier Capron van de „Chaine", met assis tentie van mgr. M. Jenneskens, de ken van Maastricht. MONTEUR VERGOLD VERZOR GING VAN ZIJN VROUW MET INBRAAK. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gistermorgen een 26-jarige bankwerker uit Rijswijk veroordeeld tot tien maanden gevangennisstraf met aftrek, omdat hij in de nacht van 30 op 31 juli jl had ingebroken in een kraamkliniek te Scheveningen. De rechtbank beval dat hij onmiddel lijk gevangen werd genomen. De man had uit de kliniek een geldkistje met 3100,weggenomen en had de si tuatie vooraf goed kunnen bekijken omdat zijn vrouw in de kliniek opge nomen was voor de geboorte van het tweede kind. SPREEKT MEVR. BOUMAN IN A'DAMS CONCERTGEBOUW. Het bestuur van het Jungschlager- fonds deelt het volgende mede: Me vrouw M. 3ouman zal het woord voe ren op de openbare vergadering, ge organiseerd door het Jungschlager- fonds, welke zondagavond, 28 okto ber, in het Concertgebouw te Amster dam zal worden gehouden ten behoe ve van de Nederlander H. C. Schmidt. Aetherklanken DONDERDAG TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.15 Spiegel der kunsten; 20.40 Waar het nieuws ons brengt, rep. 21.00 Opmars der atomen; 21.25 Cabaret. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws; 7.10 Gemengd koor; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en li turg. kal.; 8.00 Nws en weerber.; 8.15 Gram.; 8.50 V. d. vrouw; 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken; 11.45 Gram. 12.00 Angelus; 12.03 Instr. octet.; 12.20 Gram. 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinb.meded.; 12.38 Ritm. muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en kath. nws; 13.20 Viool en piano; 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Lichte muz.; 14.25 Gram 14.45 V. d. vrouw; 15.15 Lichte muz.; 15.40 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Gram.; 17.00 V. d. jeugd; 17.30 Gram. 17.40 Koersen; 17.45 Kamerm.; 18.25 Gram.; 18.45 Leger des Heilskwartier 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal perspectief caus.; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gev. progr.; 21.45 Gram.; 22.00 Tijdschrif- tenkron.; 22.10 Orgelconc.; 22.35 Gram 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws.; HILVERSUM II 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 V. d. vrouw; 9.1f Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 Kookpraat- je; 11.15 Orgelspel; 11.45 Tuinb.praat. je; 12.00 Zang en piano; 12.25 In het spionnetje; 12.30 Land- en tuinb. me dedeling; 12.33 Gram; 12.50 Uit het bedrijfsleven; 13.00 Nws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Dansmuz.; 13.55 Beurs. ber.; 14.00 Gram.; 14.05 Paul Vlaan deren en 't Lawrensemysterie, hoor spel; 14.45 Sopr. en piano; 15.15 V. d. zieken; 16.00 Hammondorgelspel; 16.15 Voordr.; 16.30 Lichte muz.; 17.00 V. d. jeugd; 17.45 Regeringsuitz.: Ne derland en de wereld. De 9e alge mene conferentie van de Unesco, door drs. M. J. J. van Loosdrecht; 18.00 Nws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Lichte muz.; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 V. d. kind.; 19.05 Cabaret; 19.25 Lichte muz.; 19.45 V. d. jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Tien jaar Belgisch-Nederlands cultureel accoord uitwisselingsconcert jmet het N.LR. (20.3520.55 Rep. over het klokken spel in België en Nederland); 21.35 Journ.; 21.45 Amus. muz.; 22.15 De Casbah van Parijs, caus.; 22.30 Fan- fare-ork.; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws; (45) IH1 door ALAN SULLIVAN. 5). Een ogenblik gebeurde er niets, maar Hector, die scherp oplette, zag de witte vingers zich om de armleu ningen klammen, en Absaloms li chaam leek te verstijven. Zijn wenk brauwen rezen te berge, de grijze ogen vernauwden zich tot speldepun- ten en een flauwe blos steeg op on der de wassen huid. Hij bewoog zich niet, maar vodht, zichtbaar, tegen de opstijgende golf van toorn en die strijd veranderde hem in een nieuw, vreemd gevaarlijk wezen. Toen, in eens, keek hij bepaald angstig en liet een onnatuurlijke lach horen. „Zozo, nu, het hindert niet. Dank je." De butler verdween verheugd en de eigenaar van Monk's Mount sprak op veranderde toon: „Neemt u me niet kwalijk, maar ik heb soms last van duizelingen. Bloedaandrang naar het hoofd. Ik had jullie graag vandaag laten ken nismaken, maar nu zullen we het genoegen een tijdje uitstellen, niet waar?" Hector zocht naar woorden. Vijf minuten geleden zou hij de betrek king meteen aangenomen hebben, maar de glimp van die andere Absa lom liet zich niet uitwissen. Hij aarzelde nog. toen de grote, geel-ogige kat naderkwam en hem weer met die wetende en onver schillige blik aanstaarde. Hij kreeg het gekke gevoel, dat het mormel in enig verband stond tot Absalom, die hem, naar hij wist ook aanstaarde en geheimzinnig en duivels verband. Absalom en Maktai hadden elkaar nodig. Maar waarvoor hadden ze hem nodig? „Vindt u het goed, meneer, dat ik het u over een paar dagen laat we ten?" Absaloms gezicht werd een mas ker. „Ik zou liever nu een antwoord hebben. Is er nog enig punt, waar over u nadere inlichtingen wenst? Mijn eigen werk bijvoorbeeld, hoe wel u in dat opzicht generlei ver antwoordelijkheid hebt, is anthropo- logie". Dat kon verschillende dingen bete kenen en Hector peinsde zich suf. Een zeker instinct waarschuwde hem, die vijfhonderd pond te laten schie ten, de baan aan een ander te gun nen. Hij voelde de aanwezigheid van iets ongezonds sinisters onge looflijks. „Dat is het niet", bracht hij uit, maar ik wilde er eens over naden ken. Buitengewoon vriendelijk van u om me zoveel te vertellen, maar ik heb ook enkele dingen te overleggen en als ik de betrekking aannam zou ik mijn best willen doen. Als u niet wilt wachten, schakelt u me dan ge rust uit." „Juist". Absalom haalde de smalle schouders op. „Maar ik wil liever wachten. Wilt u me binnen vier da gen uw besluit mededelen?" Hector stak de gespierde hand uit. „Uitstekend, meneer ik zal u schrij ven en wel bedankt". Absalom stak een smalle hand uit, die geheel in die van de bezoeker verdween. Hij slaakte een uitroep, trok zijn hand haastig terug en wierp op de bezoezer 'n vreemde blik van bewondering, voldoening en pijn. Ver moedelijk was het de pijn, die hem de tranen in de ogen deed springen. Toen strekte hij stuk voor stuk de ge kwetste vingers. „Neemt u me alstublieft niet kwa lijk. Daar hebben ze me al zo vaak voor gewaarschuwd", zei Hector ont hutst. „Meneer Court", antwoordde Ab salom, de gekneusde hand wrijvend, „nog één woord. Ik wil u hier hebben en niemand anders het salaris komt er niet op aan. Een paar hon derd pond per jaar meer of minder maakt voor mij geen verschil. Zonder het te weten hebt u aangetoond, dat ik voor deze betrekking geen ge schikter persoon zou kunnen vinden. U kunt krijgen wat u verlangt. U zult zich hier niet vervelen dat beloof ik u. Kunnen we de zaak niet meteen regelen?" „Als u er geen bezwaar tegen hebt zou ik graag die vier dagen bedenk tijd hebben". „Ik heb er wèl bezwaar tegen, maar u zult uw zin hebben. Het zal een teteleurstelling voor me zijn als u niet komt. Nee ik geef u geen hand meer". Hij schelde. Ditmaal verscheen 'n Indische bediende. Absalom keek hem nijdig aan en zei iets in een vreemde taal. „Tot weerziens over vier dagen, meneer Court." De voordeur van Monk's Mount viel onhoorbaar achter hem dicht en toen Hector een eindje de oprijlaan afge wandeld was, keek hij om naar de vensters van het stille huis. Ze waren leeg. Was 't Anthea, de dochter, ge weest, die een uur geleden naar hem had staan kijken? In dat geval,, en hij glimlachte bij de gedachte, was zijn uiterlijk blijkbaar niet naar haar smaak geweest. En waarom hadden Absaloms laatste woorden hem zo koud gelaten? Waarom had de ge bochelde portier gegrinnikt bij Absa loms naam en gezegd „Wat hij ook is"? Waarom veranderde de houding van de butler telkens? Waarom stelde Absalom zoveel belang in het lichaam en zo weinig in het brein? Boos op zichzelf, hat hij die raad selen niet kon oplossen, liep hij voort en was halverwege tussen het huis en het hek, uit het gezicht van beide, toen dichtbij een zacht gefluit weerklonk. De butler kwam uit de struiken te voorschijn. „Meneer Court een ogenblikje!" Die geheimzinnige verschijning paste precies bij de rest en Hector verbaasde zich er niet over. De man zelf leek hevig opgewonden, als iemand, die Zich gedwongen ziet om te spreken, ongeacht de gevolgen. Angstig keek hij om zich heen. „Meneer Court, hebt u de betrek king aangenomen?" Zijn stem sloeg over. „Nog nietvermoedelijk doe ik het niet ik heb nog geen bestuit ge nomen. Zeg eens, wat voor lui zijn het hier eigenlijk?" Vrees of een andere onzichtbare invloed, die dezelfde uitwerking had als vrees beving de man. Hij hield ineens op zichzelf te zijn. „Meneer Court", fluisterde hij schor „als u 't aanneemt zult u een zwaar dere strijd hebben te voeren dan ooit te voren. Ik heb u zien vech ten als een leeuw, maar hier is 'n ander soort moed nodig". Voetstappen naderden langs de laan en hij maakte zich haastig uit de voeten in de richting van Monk's Mount. (Wordt vervolgd1).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8