Naan Pöld, tenor, in Leiden Scherp Dc beurt is nu aan de Braai „DE KALKTUIN" als tweede abonnementsvoorstelling Zijn de Ouderkerkse kraaien hondsdol? 27-Jarige vader legt dochter te vondeling 'E VESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 23 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN Dc Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 25 oktober 1956 tot en met 21 november 1956 ter gemeente secretarie, afdeling Openbare Wer ken (Stadhuis, kamer 111) voor een ieder, in ontwerp, ter inzage zal lig gen een plan van uitbreiding met be trekking tot gronden, begrensd door het Rijn-Schiekanaal, de spoorbaan LeidenUtrecht, een lijn ten oosten van de Van der Hoevenstraat, de Van de Sande Bakhuyzenlaan, de Lo- rentzkade, «de Du Rieustraat, een lijn ten zuidoosten van de De Mey van Streefkerkstraat en van de Cobet- straat, de De Gijselaarstraat, Burg- gravenlaan, de Kernstraat, de Ver damstraat en een lijn ten zuiden van de Hartmanstraat (partieel uitbrei dingsplan „Leiden-Rodenburgerpol- der II"), met bijbehorende bebou wingsvoorschriften, een en ander vast te stellen met intrekking van het partiële uitbreidingsplan „Leiden Rodenburgerpolder", vastgesteld bij raadsbesluit van 24 oktober 1949 en van enkele nader aangegeven gedeel ten van het uitbreidingsplan van 6 november 1933, sedert gewijzigd. Leiden, 23 oktober 1-956. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT Husler, die ook les gaf aan Hans Kaart, de Nederlandse toneelspeler, die zanger werd. Zijn ster rees zeer langzaam. Grote bekendheid kreeg hij eerst door op treden voor de Duitse radiozenders. Later zong hij in Nederland, Zwit serland, Engeland en Frankrijk. De aandacht van het bestuur van het Al- Materkoor voor zijn stem werd getrokken tijdens een opvoering van de Mattheus Passion voor de Neder landse radio, waaraan de tenor me dewerking verleende. Vanmorgen troffen wij Naan Pöld in het frotel „Nieuw Minerva" in de Vrouwensteeg. Pöld is een beleefde, zeer rustige man, die eerst over zijn succes begint te spreken, als hem er gevraagd wordt. Hij zegt, dat hij zijn successen geheel te danken heeft aan zijn leermeester Husler. Hij vertelt, dat nog onlangs een serie langspeelplaten van zijn stem zijn gemaakt. Onder leiding van de Fran se dirigent Marcel Corrot werden op namen gemaakt van Brahms (Lie- beslieder, Walzer, Zigeunerlieder) Schubert en Bach-cantaten. In Parijs heeft Pöld gezongen in „Die Schöpfung" van Haydn. Het concert vond plaats in de „Madelei- Naan Pöld is getrouwd en hij heeft een dochtertje van zes maanden. Bij de foto: Naan Pöld achter zijn morgen-eitje in hotel „Nieuw Miner- Zingt morgenavond in concert Alma Materkoor Gisteravond is uit Parijs in Lei den aangekomen Naan Pöld (33), bekend tenor, die morgenavond in het lustrum-concert van het Alma Materkoor te Leiden zal optreden. Naan PÖId is geboren in Reval (Estland). Hij wilde oorspronke lijk jurist worden, maar de oorlog maakte een einde aan zijn studie. In 1944 kwam hij in Duitsland waar hij aan de Musik Akademie te Detmold zang ging studeren. Zijn leermeester was professor Minder Oostduitse vluchtelingen Westberlijnse ambtenaren hebben maandag meegedeeld, dat het aantal vluchtelingen uit Oost-Duitsland se dert de jongste politieke ontwikke ling in Polen sterk is achteruitge gaan. In het weekend werden slechts ongeveer 800 vluchtelingen inge schreven tegen een gemiddelde van 1.200 tot 1.400 in de weekends. Vluch telingen zeiden te West-Berlijn, dat vele Oostduitsers, die van plan wa ren naar het westen uit te wijken, nu van gedachte zijn veranderd en de ontwikkeling willen afwachten. POTLOOD en GEEST Horizontaal: 2. afzonderlijk; 6. stad in Duitsland aan de Domaiu; 8. bid (Lat); 10. a-arden vu-urpotje; 12. af hangend uiteinde; 13. uitroep; 14. geru-cht; 16. s-pdl van een wiel. 17. groot, bouwvallig en uitgewoond huis; 18. voorzetsel; 20. voorzetsel; 21. overblijfsel -bij verbranding; 23. banier; 25. zandwoestijn in Mongolië; 27. nauw; 29. gebod; 30. beeld- of voorzijde van munten. Verticaal: 1. getm. in Lim-b.. 2. bad plaats in Duitsland; 3. lengtemaat (afk.); 4. pret, 5. spits en puntig als een tap; 7. vto-uw van J-aoob; 9. meis jesnaam; 11. oogvocht; 12. kruipend dier; 15. tijdrekening; 18. deel van 'n fornuis. 19. bosgod; 21. kloostervoogd; 22. koninkrijk in Achter-Indië; 24. Turks bevelhebber; 26. geon. in N.Br.; 28. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 519. Horizontaal: 1. bier, 4. port, 8. Ans, 10. sir, 11, r.k., 12 ges, 14. si, 15. netto, 17. geleerd, 19. dille, 21. om, 23. die, 24. do, 25. rok, 27. mol, 28. ferm, 29. berk. Verticaal: 1. bark, 2. ink., 3. es, 5. os, 6. ris, 7. trip, 9. netelig, 12. gelid, 13. stele, 15. Ned, 16. ore, 18. korf, 20. tolk, 22. moe, 24. dor, 26. kr, 27. me. BENDE-OVERVALLEN OP JAVA. Een uit driehonderd man bestaan de bewapende bende van de Darul Islam heeft zaterdagnacht een over val gepleegd op de Punt jak, een bergoord, ongeveer 90- km. ten zuiden van Djakarta gelegen. De bende stormde 20 huizen binnen, plunderde deze, stormde voorts een aantal bungalows in en eiste onder bedrei ging met het geweer, van de mensen, die daar het weekend doorbrachten, geld. Een gezamelijke eenheid van leger en politie, die onmiddellijk ter plaatse was, slaagde er in de aanval lers na een heftig vuurgevecht verdrijven. Berichten uit Bandung, maken mel ding van een andere bende, die een overval deed op een vrachtauto, waarin 40 personen zaten. Dit ge schiedde vorige week vrijdag, hierbij werden 16 personen gedood en ernstig gewond. De passagiers, die de aanslag over leefden, werden door de bende vrij gelaten, nadat deze hen van hun kostbaarheden had beroofd. Honderden belangstellenden ston den bij het gebouw van het landge vecht in het plaatsje Madjalengka, ongeveer 70 km ten noordoosten van Bandung, waar landrechter Dwidjono vanochtend een begin heeft gemaakt met het proces tegen de Nederlander H. de Braai. Madjalengka ligt in het gebied, dat berucht is om de activiteiten van de Darul Islam in 1951 en 1952 en dat nog steeds onveilig is. De 31 jaar oude beklaagde is in januari 1954, enige weken nadat Schmidt door de politie in Bandung was gearresteerd, aangehouden. Hij wordt ervan verdacht tot de volge lingen van Schmidt te behoren. Als getuige in de zaak tegen Schmidt heeft De Braai aanvankelijk ver klaard, betrekkingen te hebben on derhouden met een bende van de „Darul Islam", doch later trok hij deze verklaring in. In de tenlastelegging, die door de officier van Justitie Kamsat in de zwaar bewaakte rechtzaal werd voor gelezen, wordt De Braai er van be schuldigd, in de jaren 1951 en 1952 gewapende benden in het gebied van Madjalengka te hebben gesteund. De Braai, die tijdens de zitting zeer kalm scheen, verklaarde onschuldig te zijn. Hij deelde de rechter mede, nooit meer in Madjalengka te zijn geweest sinds zijn achtste jaar. Tijdens de zitting deden zich geen incidenten voor. De ongeveer 1500 toeschouwers in en buiten de recht zaal deden geen enkele poging de orde te verstoren. De zitting werd bijgewoond door mr. Van Woerden van het Neder landse consulaat in Bandung. De vol gende zitting werd bepaald op 5 no vember a.s. m RIDDER VAN DE WIJNSTOK. Tijdens de grote plechtigheden ter gelegenheid van de Wijnjaarbeurs in Montpellier in Zuid-Frankrijk, wer den onder meer een veertigtal nieu we ridders benoemd, waaronder d< Leidenaar André P. A. Hosman (fa. Meeuws), die het ere-teken „Ridder van de Wijnstok" kreeg opgehangen. Tezamen met zestien andere Neder landers, allen gekleed in een rode toga met baret en een sjerp in de Nederlandse en Franse kleuren, werd hij op een verhoging geroepep in de machtige kapel van de eeuwenoude abdij van Valmange en daar met zui delijke spontaniteit door de groot meester van de orde omhelst als te ken dat zijn wijndeskundigheid was erkend en hij als lid van de L'Orde des Chevaliers du Cep was opgeno men in deze wereldomspannende Broederschap van Wijnkenners. Feest voor de heer Wiekhart. 25 Jaar heeft de heer A. H. Wiek hart als „onderaannemer" van de P.T.T. het agentschap aan de Mors- weg 108 te Leiden bestuurd. Wij heb ben u hier al over bericht. Vanmor gen heeft de directeur van het post kantoor te Leiden, de heer J. Ha- bermehl, de heer Wiefkhart gefelici teerd met zijn jubileum en zijn waar dering uitgesproken voor de wijze waarop deze de functie van post- agent heeft vervuld. De heer Wiek hart ontving een enveloppe met in houd. 1JET toneelspel van de Engelse schrijfster Enid Bagnold „De Kalktuin", dat gisteren als tweede abonnementsvoorstelling door het Rotterdams Toneel in de Schouwburg werd gebracht, hinkt op een merk waardige manier op twee gedachten. Aan de éne kant is men geneigd het spel te aanvaarden als een verma kelijke caricatuur van Engelse toe standen; maar aan de andere kant besterft de lach ons op de lippen als er een tragedie verborgen blijkt zo wel onder de uitbundigheid van het totaal verwaarloosde kleindochtertje als onder de zwijgzaamheid van de nieuwe gouvernante, twee figuren die elkaar trouwens dóór hebben. Ogenschijnlijk heeft een tuin ook niets'te maken met het gezinsleven, maar hier wordt een treffende ver gelijking gemaakt. Zoals er in een tuin, die op kalkhoudende grond is aangelegd, weinig goeds kan groeien, zo is ook een opvoeding, waaraan de liefdevolle aandacht en toewijding ontbreekt, tot mislukking gedoemd. Zo'n liefdeloze opvoedster is de oppervlakkige en wispelturige groot moeder mevr. Maugham, die haar kleindochter in het wild laat opschie ten tot een allerakeligst wanproduct en er is een uit de gevangenis ontsla gen moordenares voor nodig, die in de stille overpeinzing van 15 lange jaren tot wijs inzicht is gerijpt, om het misgroeide kindergewas weer in het rechte spoor te krijgen. Helemaal bevredigen doet deze combinatie niet, maar het spel is toch wel amusant en boeiend en dat is een groot voordeel. T^WEE ROLLEN trekken in dit spel de aandacht, nl. die van de grootmoeder, vertolkt door Loudi Nijhoff, en van de ex-gevangene de gouvernante Madrigal, welke aan Caro v. Eyck was toevertrouwd. Twee tegenpolen, de eerste één en al bizarre uitbundigheid (heel slecht passend overigens bij een grootmoe der), de ander indrukwekkend door haar zwijgende persoonlijkheid. Lou di Nijhoff flapte er van alles uit en BODEGRAVEN (Advertentie) BURGERLIJKE STAND. Geboren: Matthijs Gerardus z. van M. van Polanen en H. Galjaard. Ca- tharina' d. v. L. Adriaansche en L. C. Schenkel. Arthur Ruben Edwin z. v. L. J. A. Straathof en C. A. P. van Elswijk. Arie Jaan Gerrit z. van G. Buys en J. A. Vos. Maria Helena d. v. T. C. van Seggelen en G. A. Hil- lenaar. Marcelle Maria d. v. A. Kui ters en A. M. Hoogenboom. \rie z. v. H. van Duijn en J. E. Wassenaar. Leonardus Petrus Damianus z. v. L. A. M. de Groot en M. A. Duindam. Overleden A. C. Plemp weduwe v.: Sijthoff 89 j. E. P. M. van Ginderen vrouw 76 j. Gehuwd: J. J. J. Vriens en T. van Berge Henegouwen. W. Moseman en M. Oldenhuizing. J. Kramp en J. Heus. H. C. Henzen en G. van der Jagt. had daardoor de lachers op haar hand, maar haar inzinking aan het slot wanneer zij verneemt van de dood van de onzichtbare oude butler is volkomen onverklaarbaar, wel ke onvolmaaktheid wij echter ge neigd zijn af te schuiven op de schrijfster van het spel. Caro v. Eyck wist van de zwijgzame geheimzinni ge toch wel iets te maken, ofschoon zij zowat alles moest uitdrukken in stil spel. De andere figuren kregen weinig gelegenheid om tot wasdom te ko men in deze „kalktuin", behalve dan de misgroeide puber Laurel, waarvan Marianne Rector een vermakelijk brutaal nest maakte. Ton van Duin hoven werd als manusje-van-alles te dikwijls van het toneel wegge stuurd om zijn rol te laten uitgroeien ofschoon hij goed typeerde. Adolf Rijkens was een beheerste rechter. De decors gaven een voortreffelijk beeld van een Engels landhuis met een uitzicht op de bekende kalkrot sen, wat zeer goed gevonden was. Dat het spel toch wel ingeslagen was, bewees het langdurige applaus. De dames kregen bloemen, welke zij verdiend hadden. DR NIEMER NAAR IRAK. Zo spoedig mogelijk zal dr. Niemer de missie-arts, afkomstig uit Leiden, die vorige week uit Tanganyika is teruggekeerd, met zijn gezin naar Irak vertrekken. Als leider van een medisch team in dienst van de World Health Organisation zal dr. Niemer zich in de buurt van Bagdad vestigen. Het team omvat een laborant een verpleegster, een verpleger en een statisticus. JUBILEUM BIJ CLOS EN LEEMBRUGGEN Vandaag herdacht de heer P. v. d. Voort de dag, waarop hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij de n.v. Clos en Leembruggen. De jubilaris werd met zijn echtge note en zoon in de direktiekamer ontvangen, waar hij namens de direk. tie werd toegesproken door de pro curatiehouder, de heer Ph. v. d. Kooy die in een korte toespraak de loop baan schetste van de heer v. d. Voort, en hem prees éls een toegewijd wer ker. De heer v. d. Kooy overhandigde de jubilaris een envoloppe met in houd. Namens de collega's werd door de heer H. Stikkelorum aan de fees teling een polshorloge aangeboden. Tot slot van de herdenking werd de heer van der Voort toegesproken door de heer I. Harteveld sr., namens de jubileumcommissie. De jubilaris dankte hierna voor de waarderende woorden en voor de geschenken. Zoals bekend heeft een vijftal kraaien de afgelopen twee weken in Ouderkerk aan de IJsel aanvallen ondernomen op de dorpsbevolking, waarbij verschillende personen in handen en gezicht werden gepikt. De Ouderkerkse arts heeft één der kraaien neergeschoten en op gestuurd naar de Rijksseruminrichting te Rot terdam omdat hij bang was dat de vogels waren aangetast door honds dolheid. De uitslag /an dit onderzoek is nog onbekend, maar veiligheidshalve is iedereen, die door de kraaien toege brachte krabben of beten opliep, ge adviseerd, zich te laten inente tegen hondsdolheid. Tot nu toe zijn daartoe drie slachtoffers opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht, waar ze nog enige tijd in observatie zullen worden gehouden. Gedurende de afgelopen dagen is de agressie-lust van de kraaien ver minderd. Nieuwe aanvaller» op men sen kwamen de laatste dagen niet voor. Een 27-jarige vader meldde zich vorige week op het bureau van so ciale zaken te Leeuwarden met een verzoek om ondersteuning, daar hij met zijn handel in prentbriefkaarten niet voldoende middelen kon ver schaffen voor het onderhoud van zijn vrouw en kind. Sociale zaken maakte hem duide lijk, dat er voor een gezonde man van 27 jaar andere mogelijkheden zijn dan de verkoop van prentbrief kaarten en adviseerde hem te gaan werken. Dit advies viel zeer slecht in de smaak van de „koopman", die boos naar zijn wrakke woonscheepje te rugkeerde en in de avonduren naar het huis van de burgemeester toog om daar een ruitje in te slaan. Vervolgens legde hij zijn dochter tje van 3 maanden op de stoep van het politiebureau te vondeling. Het meisje werd naar het zieken huis gebracht en de vader naar de cel. KORTE golf BINNENLAND Tegen het wegdek geslingerd door een personenauto geraakte een 12-jarig meisje uit de Jan Steenstraat te Schiedam in de Burgemeester Knappertlaan aldaar voor de wielen van een juist passerende bestelwa gen, welke haar nog enkele meters meesleurde. Ze kreeg zware verwon dingen waaraan ze enige uren later in het gemeenteziekenhuis is overle den.' Een brand, die gistermorgen door onbekende oorzaak uitbrak in de wo. ning van de familie Tiemstra te Den Hoorn in de gemeente Leens, ver woestte het gehele huis terwijl te vens de hele inboedel verloren ging. Het gezin dat bestaat uit man, vrouw en vijftien kinderen, is hierdoor dak loos geworden. Mees Toxopeus, de mensenred der, heeft gisteren op Schiermonnik oog zijn zeventigste verjaardag ge vierd. Het eerste telegram dat hij ont ving was afkomstig van prinses Wil- helmina. Ook waren er telegrammen van de koningin en prins Bernhard. De N.Z.H.R.M. had een groot bloem stuk gestuurd en ook de reddings commissie, onder voorzitterschap van burgemeester J. Anker, liet van haar medeleven blijken. BUITENLAND. Een medisch onderzoek van de Afrikaan William Bisset in een kli niek te Port Elizabeth heeft zater dag toevallig aan het licht gebracht, dat de 167-jarige Columbiaan Javier Pereira in Bisset bijna een leeftijd genoot bezit. Hoewel Bisset zelf meende „slechts" 109 jaar oud te zijn, bleek zijn werkelijke leeftijd op omstreeks 160 te kunnen worden ge steld. Zijn geestelijke en lichamelij ke gezondheid is nog uitstekend. Volgens het Sowjet persbureau Tass heeft A'bdoella Magomedof uit Deghestan (Noord-Kaukasus) dezer dagen zijn 117de verjaardag gevierd. Abdoella gaat ongeacht het weer nog elke dag zwemmen, en werd op zijn 93ste jaar nog vader. Zijn vrouw Abaf Magomedova is 120 jaar. Zij werkte tot voor kort nog op een col lectieve boerderij bij Daghestan. Laatste Berichten DR. W. H. VAN DEN BERGE WORDT REGERINGSCOMMISSARIS VOO.I DE BELASTINGEN. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van dr. W. H. van den Ber ge tot regeringscommissaris voor de belastingen. Dr. Van den Berge was in het vo rige kabinet staatssecretaris van fi Leidse Agenda DINSDAG 23 OKTOBER. Genootschap NederlandEngeland. Mrs. E. Stirling: „Post-war drama tists", „De Doelen", 8 uur nam. Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. Vergadering. „Aniba" 8 uur nam. St. Eloy. Adviesavond. Geb. Chr. Soc. Belangen. 7.308.30. R.K. EHBO. afd. Leiden. Cursus avond r.k. luceum. Mariënpoelstraat. 8 uur nam. Rotterd. Toneel: „De Kalktuin". Ab.-voorstelling, Schouwburg, 8 uur nam. K. en O. Lezing. P. N. Windmeyer over Damascus, Athene en Rome. Foyer Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. WOENSDAG 24 OKTOBER. Postzegelverzamelaars. De Kleine Burcht. 8 uur nam. „Alma Materkoor". Lustrumconcert Stadsgehoorzaal 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk 6.45 uur nam. Comm. voor Int. Samenwerking. Herdenking Dag der Verenigde Na ties. Mr. A. W. Kist over Afrika. Aula Fruinlaan 8 uur nam. KRO Vrolijk programma. Ontspan ningszaal Endegeest, 3 uur nam. VIRO. Herdenking „Dag der Verenig de Naties", Gravesteeen. Pieterskerk hof 6, Leiden. 8 uur nam. K. U. Cursus toepassing kunst stoffen, Rapenburg 61, 8 uur nam. Filmavond voor 18-jarigen, St. Petrus en St. Lodewijk-parochie. Ca sino, 9.15 uur nam. DONDERDAG 25 OKTOBER. Bejaardensociëteit „St. Petrus en St. Lodewijksparochie". Viering eer ste lustrum. 9 uur H. Mis „In de Vrolijcke Arke". 11.30 uur v.m. recep tie. 7.30 Toneelavond in Romanuszaal. Soc. Charitatief Centrum. Mej. Dro ge over: Het contact met de mens in nood. „Het Gulden Vlies", 8 uur nam. K.' en O.-concert. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. VRIJDAG 26 OKTOBER. K.VP. afd. Leiden: Bestuursverkie zing. „Het Gulden Vlies" 8 uur nam. Conferentie voor katholieken en niet-katholieken. St. Leonarduskerk 8.15 uur nam. Ned. Gen. voor Anthropologic e.a. Prof. dr. Antoni de Almeida over: „Les Bochiman de 1'Angola", Rijks museum v. Volkenkunde, Steenstraat la, 8 uur nam. Leidse Textielfabrieken Gebrs v. Wijk en Co. Aandeelhoudersverga dering. „Het Gulden Vlies" 11 uur v.m. K. en O. lezing. Prof. dr. H. C. v. d. Hulst. Sterrewacht. 8 uur nam. K. en O. Cabaret. „Triangel"-caba- ret van Wim lbo. Schouwburg. 8 uur n.m. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Kok Rapen burg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Mensheid Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest Wilhel- minapark 8, tel. 26274. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Gevestigd in de week van 11 t/m 17 oktober 1056. A. A. Trouwborst en fam., ethnoloog, Zoeterw. weg 102; A. J. Hulst en fam., Zoeterw. Singel 108; W. Luiten en fam., judoleraar. Pieters kerkgracht 9; F. A. C. Broekmans en fam., arts, Kam. Onneslaan 7; C. P. KarremansGroenendijk en fam., So- phiastraat 52; A. van Lunteren en fam., kantoorbediende, Suringarstr. 22; J. C. M. van Rhee en fam., commerciaal-lei- der, Kaneelweg 161; M. VisscherHa ver en fam., Pieterskerkhof 4; A. C. Klaver en fam., vertegenwoordiger, aan boord Morssingel t/o lb; A. G. M. EbbensHeruer en fam., Leliestr. 56; E. A. Pijnacker Hordijk—Schwing en fam., Lorentzkade 9; J. M. Molkenboer, Boerhaavelaan 15; R. Langlois van den Bergh, Boerhaavelaan 15; H. I. V. Wijn bergen, Zoeterw. Singel 53; W. Marque- nie. huisschilder, O. Singel 164a; A. P. de Gouw, Oude Vest 33; P. F. Wiesen- haan, Merelstr. 36; J. W. Leembruggen, Rapenburg 56; A. Groeneweg, R. en Schiekade lil: F. van Woudenberg, Wasstr. 60; B. M. F. JasperBlondeau, Marnixstr. 78; C. A. van der Hucht, Groeneveldstichting 5; P. H. Schot, ver koopster, Zijlsingel 39; A. C. A. Bol, Steenschuur 2; Y. Y. AxendBrockholz, Leeuwerikstr. 6; A. Vijfhuizende Lan ge, Nieuwe Rijn 42; A. N. Snel, frö belonderwijzeres, Schelpenkade 34; O. Schreudcr, Burgsteeg 1; M. Roest Crol- lius, Stieltjesstraat 1; J .W. Dijkman, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; L. J. Hoenderken, huish. kundige, Rijnsbur gerweg 10; A. Duif, verpleegster, Rijns burgerweg 124; A. van Staveren, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; H. Ie Maitre, typograaf, Uiterstegracht Ï62; W. A. E. Immler, maatsch. werkster, Plantage 16; J. W. Kandou, Boerhaave laan 23; P. Worp, analist, Cobetstr. 8; A. C. Oldeman, medisch analiste, Merel straat 23; M. H. van Meerten, W. Sin gel 92; P. M. M. A. Bronzwaar, Boer haavelaan 21; H. T. Seriese, ass. sport leraar, Pieterskerkgr. 9; M. van Beek, Zoeterw. Singel 56a; N. Westerkamp, Volmolengracht 15; F. A. Staas, T. Sie- genbeekstr. 28; A. Feberwee, v. Galen straat 4; C. van der Meer, bijrijder, Herenstr. 17; A. W. de Bruijne, R. en Schiekade 101; L. Franken, Bloemisten- laan 47; C. IJ. Paauw, elektr. monteur, Kortenaerstr. 62; J. de Boer, Fagelstr. 32; T. de Jong, serveerster. Houtmarkt 14; H. I. J. Duterloo, Rijnsburgerweg 119a; M. L. Drabbe, Zoeterw. Singel 93; E. J. M. A. Vermolen, Rijnsburgertveg M. M. T. Jansen. Breestr. 137; A. Vartsalai Maksoedova spant echter I Broese van Groenou—Snoeck, secreta- de kroon voor de Kaukasus; zij is resse, Nieuwsteeg 2; H. P. Lanzing, 125 en hoort en ziet nog best. 1 verpleegster, Rijnsburgerweg 10; F. van ItersonHogewoning, Zoeterw. Singel 67; J. C. Grit, Coornhertstr. 14; A. An ker, Terweepark 3; W. P. Koolhaas, ass. buitendienst B.B., Nieuwsteeg 39; J. G. Dresscher, Plantsoen 29; A. G. M. J. Timmers, Nieuwe Rijn 80; P. J. de Rijk, Leliestr. 22a; H. C. J. Laeyendecker, Boisotkade 2; F. van Melsen, los arbei der. Spaarnestr. 7; E. Josephus Jitta, Zoeterw. Singel 53; J. C. van der Zwet, stuurman, v. d. Hoevenstr. 16; N. Hol lebeekvan Beelen, Herenstr. 130; K. B. MeijerSwantee, Raamsteeg 63; A. G. KleinStolwijk, Muldersstr. 45; A. H M. Lensen, 1.1. verpleegster, Rijns burgerweg 10; B. H. Hage, Zoeterw. Singel 94; H. C. Hakkers, hulp i. d. huish.. Hoge Rijndijk 91; F. Smit, de M. v. Streefkerkstr. 27. Vertrokken in de week van 11 t/m 17 oktob er 1956. J. Dienaar en fam., Hof laan 16, Amsterdam, Jac. Catskade 29 III; M. Gorzijnski en fam., Leeuwe rikstr. 6, Amsterdam, Amstel 182; F. J. van Telgen en fam., J. W. Frisostr. 39. Eindhoven, Coebergerstr. 11; J. G. H. Ulehake en fam., v. d. Hoevenstr. 12, Zwartsluis, Singel 14; A. P. H. Schilp, Rijnsb. singel 41a, Amsterdam, Salland- straat 16II; J. H. van Tongeren en fam., Middelste.gr. 121, Hilversum, Verschu- renstr. 186; J. C. Sturk en fam., Utr. Veer 27, Amsterdam, Overflakkeestr 2; J. van Vreeswijk en fam., Cobetstr. 11, Oegstgeest, Floralaan 41; B. G. Die- drichMulder en fam., Lorentzkade 3, Amsterdam, Jac. Obrechtstr. 69; J. Pre- vo en fam.. Pres. Steinstr. 14, Rotterdam KI. Koolstr. 34a; T. T. Kwee en fam., A. v. Burenhof 53, Indonesië; D. E. G. Lübbers, Lorentzkade 16a, Noordw.- hout, Kerkstr. 99; A. M. A. Vollaerts, Lorentzkade 16a, Noordw.hout, Kerk str. 99; J. Lindauer, Lorentzkade, Noord- wijkerhout, Kerkstr. 99; A. Doets, To- matenstr. 37, Oegstgeest, Warmonder- weg 24; Jhr. H. J. Ortt, Schelpenkade 37, Arnhem, Boulev. Heuvelink 185; G. J van Kapel, R. en Schiekade 73, Amers foort, Langstr 73; A v d Lubbe, de Ge- nestetstr 45, 's-Gravenhage, Z W Bui tensingel 118d: M. G. van MoockDu- mon, H. Rijndijk 92a, Alphen a. d. Rijn, K. Conradstr. 21; M. A. P. G. van de Graaf, Beyerincklaan 46, Eindhoven, Zeelsterstr. 213; A. H. M. Scheffer, Bui- tenruststr. 4a, Valkenburg Z.H., Poststr. 60; C. J. LubbersBosman. Bilderdijk- straat 14, 's-Gravenhage, Valkenb. kade 384; D. van Beek. W. Singel 27. War mond, Dorpsstr. 51; C. Kortvan Dam, Haagweg 58, Utrecht, Fr. Halsstr. 26bis; C. Neddermeijer. Da Costastr. 49, Nij megen, Daalseweg 380; Raden Mas D. Tripudjo, Rijnsburgerweg 22, Indonesië; Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2