Een aanvankelijke distantie zal een dieper geloofsleven in toekomst mogelijk maken Scherp Fel protest van r.k. leraren Geveltoerist beroofde Nederlanders te Parijs Strijdlust gering bij de r*k* sigarenwinkeliers VRIJDAG 19 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Prof. Grossouw tot r. k. studenten te Leiden „Analyseer geen mysteries" Nadat gistermiddag in het Groot Auditorium van de universiteit de praeses van de r.k.s.v. „Sanctus Augustinus", de heer J. L. F. van Moorsel, 113 adspirant-leden geïnau- geerd had, hield prof. dr. W. K. M. Grossouw uit Nijmegen een magis trale redevoering over de houding van de student tegenover de katho lieke gemeenschap. Prof. Grossouw stelde als inleiding, dat vele vage ge dachten in deze tijd tot probleem ge maakt worden, omdat men alles wil analyseren en niets aan het mysterie wil toeschrijven, dat het leven be heerst en in feite het leven is. De probleemstelling is in deze tijd groter dan in het verleden, omdat de wereld meer open is komen te staan en de enge beslotenheid vari vroeger, waar ieder vrij gemakke lijk zijn rust kon vinden, is door voortschrijding op allerlei gebied, definitief verbroken. Hieruit is ontstaan de epidemie van congressen, lezingen, bespre kingen en weekends, die in de meest algemene termen over de meest vage onderwerpen spreken. Iedere goedwillende mens wil de wereld verbeteren, maar zo het le ven ziek is, wordt het niet genezen door te spreken, doch door het le ven te leven, hoe gebrekkig dan ook. Woorden als persoon, liefde, men selijke verhouding, existentie e.d. mogen niet tot holle klanken ver vlakken, maar moeten tot het rijk der mysteries blijven behoren. De mens van deze tijd moet meer leren luisteren naar de dichter en de spaar zame ware denker, dan naar de spre kers, die willen beschrijven, wat slechts een gevoel mag zijn. In volle vrijheid. Over de houding van de student t.o.v. van de katholieke gemeen schap was prof. Grossouw wel zeer concreet. Spreker betoogde, dat vooral de eerste-jaars-student, die komt uit het geborgen leven van school en gezin, zich in zekere mate zal moe ten distanciëren van de verschij ningsvormen der Kerk, omdat hij in het groeiproces naar geestelijke volwassenheid, dat hij tijdens zijn universitaire leven doormaakt, in volle vrijheid tot God zal moeten komen, bewust, zonder de dwang of Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren J. Kist te Amsterdam en C. E. Th. Dinaux te Leiden. BURG. STAND. Geboren: Martinus Alexander zn van M. van Rumt en M. J. W. van Brakel. Overleden: D. N. van Malssen, man 83 jaar. Gehuwd: J. M. Brands en J. P. van Ingen; F. M. Grimbergen en C. Le- nartz; J. Beekman en W. de Mooij; H. Verkerk en J. M. Roozendaal; A. van der Hoorn en C. Kluivers; B. H. Ver hoek en J. Schildmeijer; M. A. Albers en J. C. H. Boogmans. POTLOOD en GEEST No. 518. Horizontaal: 1. kinderlijk, 5. roodachtig, 8. beweging met het hoofd, 10. oude inhoudsmaat (afk.), 11. lidwoord (Fr.), 13. palingvormi- ge zeevis, 15. gebod, 1 "7. Rom. kei zer, beroemd om zijn rechtvaardig heid, 19. soort van kabeljauw, 21. nauwe opening, 22. dierentuin, 24. voorzetsel, 25. onbep. voornimw., 27. voorzetsel, 29. voedsel, 31. houten hand-egge ,33. plaats op Ameland, 34. naam van een strandmeer aan de W. en Z. kust van Z.-Frankrijk. Verticaal: 1. zandheuvel, 2. pers. voornaamwoord, 3. nauw, 4. meisjes naam, 6. voorzetsel, 7. lijst, 9. maal, 12. zijtak Elbe, 14. lol, 16. tegen, 18. turfland, 19. gem. in N.-H., 20. roof vogel, 23. Zeeuv/se hoeve, 26. sport- term, 28. wiersoort, 30. dat is (afk. Lat.), 32. dam langs een water. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 517. Horizontaal: 1. Norg, 4. bijl, 6. ook, 9. cm, 10. wijs, 11. v.a., 12. tin, 13. ben, 14. unie, 16. leek, 17. rek, 18. teen, 19. N.T., 20. boer, 22. galg, 23. de, 24. welk, 25. bol. Verticaal: 1. nocturne, 2. oom, 3. R.K., 4. bes, 5. ijs, 7. lijn, 8. rank, 10. wie, 11. Veen, 12. tik, 13. beer, 15. net, 16. leeg, 18. tolk, 20. bal, 21. wel, 22. ge 23. do. de sleur, die hij uit zijn geborgen milieu van vroeger heeft overge houden. De jonge student zal zich moeten bezinnen op het wezen der Kerk, dat niet in een definitie te vatten is, doch dat naar voren treedt in de verschij ningsvormen, zoals parochie, orga nisatie en vereniging. Deze verschij ningsvormen zijn wisselend en daar om zal hij ze critisch moeten bezien, omdat de omkleding van het principe der Kerk wellicht verbetering be hoeft. Positief. Deze bezinning op het wezen kost tijd en deze tijd kan hij vinden in de vrijheid, die hem bij zijn intrede in het universitaire leven gegeven wordt. Wanneer hij de kern van de Kerk doorziet, zal hij deze lief krijgen, en de soms minder geslaagde bijvormen zal hij leren verdragen, wanneer hij de Kerk in volle vrijheid tegemoet treedt met critische doch positieve belangstelling. Eerst als hij met cfeze instelling een vrije keuze gemaakt heeft, zal de stu dent een dienaar der Kerk kunnen worden, die, door zijn werk voor de Kerk, zal arbeiden aan de eigen rus tige, krachtige geloofsvisie, die het doel van ieder leven moet zijn. Onbevoegden Tijdens vergadering te Leiden Tijdens de vergadering van de af deling Leiden van de R.K. Leraren vereniging „St. Bonaventura" op dinsdag 16 oktober werd onderstaan de motie met algemene stemmen aangenomen: „De afdeling Leiden van de Ka tholieke Lerarenvereniging „St. Bo naventura", in vergadering bijeen op dinsdag 16 oktober, vervuld met diepe bezorgdheid over de huidige toestand van het V.H.M.O. nu niet alleen blijkt dat het zeer grote aantal onbevoegde leraren, reeds sinds ja ren aan het V.H.M.O. werkzaam, nog vermeerderd is met 60 van het aantal per 1 september» nieuw be noemde leraren, maar ook dat zeer velen van laatst genoemde onbevoegde leraren nog maar pas de Middelbare School ver laten hebben of althans nauwelijks hun studie hebben aangevangen, en tevens duidelijk is geworden dat het vroeger reeds verwachte tekort nog zal toenemen daar de regering leraren meent te moeten uitsluiten van de algemene salarisverhoging voor hogere rijksambtenaren, een maatregel, die zij zelf neemt om af vloeiing van goede krachten naar de industrie te voorkomen en de toe voer van geschikte krachten te sti muleren, protesteert fel tegen deze handel wijze van de regering en dringt er het Hoofdbestuur van St. Bonaven tura op aan allé mogelijke maatrege len te treffen om deze aanslag op het V.H.M.O. te verijdelen". VERGADERING LEDENRAAD COöP. „VOORUIT". De Ledenraad van de coöperatie „Vooruit" te Leiden kwam op 16 ok tober in vergadering bijeen in het gebouw van de coöperatie aan de Korevaarstraat. Op deze bijeenkomst bracht de be drijfsleider, de heer J. Riezenkamp, een uitvoerig verslag uit van de ac tiviteiten in de verschillende afde lingen over de verlopen maanden van 1956. Hij deed mededeling inzake de plannen tot uitbreiding van het aan tal kruideniersfilialen, o.m. door vestiging van een zelfbedienings winkel! Over de broodbakkerij en de af deling brandstoffen werden aan de hand van cijfermateriaal belangwek kende mededelingen gedaan. De vergadering nam met instem ming kennis van de aangekondigde plannen, waarover een geanimeerde discussie werd gevoerd. In een bestaande vacature werd de heer H. J. M. Harms te Voorschoten benoemd als lid van de Raad van Commissarissèn. Seizoenopening bij K.A.B. „St. Leonardus" Het bestuur van de KAB „St. Leonardus' heeft woensdagavond 17 okt. haar winterprogramma 1956'57 geopend met 'n film- emiorumavond. Om kwart voor 8 werd de avond, bij ontstentenis van de voorzitter, geopend door de waarnemend voorzit ter. Allereerst heette deze allen har telijk welkom in het bijzonder de heren De Bree, Van Schaik en Van Adrichem. Hij betreurde de geringe opkomst maar hoopte in de toekomst op meer belangstellig te mogen rekenen. Aller eerst werd een interessante propa ganda-film vertoond van Herwonnen Levenskracht over de rheuma en de bestrijding daarvan. Na afloop sprak de propagandist van Herwonnen Le venskracht, de heer Asman enkele woorden over het doel en de hulp die de stichting de KAB-leden biedt en nodigde allen uit, zach als donateur op te geven. Hierna volgde een korte pauze. Na de pauze werd de hoofdfilm „Opa weet het beter" vertoond, die door alle aanwezigen gewaardeerd werd. Hierna verzocht de heer Gol- denberg het forum, bestaande uit pa ter Keulaerds, geestelijk adviseur, de heren De Bree, voorzitter, Van Adri chem als hoofdonderwijzer en Van Schaik als werkmeester hun plaatsen te willen innemen en konden de aanwezigen hun vragen naar voren brengen. De vragen, die door de he ren gesteld werden, konden tot grote tevredenheid beantwoord worden. De dames hadden tot grote spijl van de voorzitter geen vragen. Tegen half twaalf werd de avond door de waarnemend voorzitter ge sloten. VERNIEUWDE HEMA. Vandaag heeft de Hema op de Haarlemmerstraat te Leiden een ge heel vernieuwde ingang en enige nieuwe consumptie-asMelirlgen offi cieel in gebruik genomen. De ingang is een fraai geheel geworden, waar veel glas in is verwerkt. De winkel is uitgebreid, de gebak afdeling kreeg een geheel nieuw aanzien en de kof fiebar munt uit door een geslaagde moderne en kleurige vormgeving. Een beter overzicht van de zaak is één van de winstpunten van deze ïestauratie. Geld en juwelen weg Een waarschijnlijk internationaal opererende geveltoerist heeft in 'n Pa rijs hotel de Nederlander G. G. F. Stenger directeur en lid van de raad van beheer van de Amsterdam se Fordfabriekenen diens echtge note van een aanzienlijk bedrag aan gouden sieraden, juwelen en geld be roofd. Aldus meldt de „Telegraaf". Diezelfde nacht maakte de dief zich in een hotelkamer naast die van het echtpaar Stenger meester van tien duizenden guldens aan kostbaarheden, welke aan twee Amerikaansen toebe hoorden. Het echtpaar Stenger logeerde de zer dagen in een der luxueuze Parijse hotels in de omgeving van het Louvre. Hun kamers bevonden zich op de eerste étage, ongeveer tien meter bo ven het trottoir. ,,Ik had de openslaande deuren, waarvoor zich een hekwerk bevond, Graftempel bij Luxor gevonden Archeologen hebben nabij Luxor aan de Boven-Nijl een grote graftem pel ontdekt van de oude Egyptische koning Amenophis H die ongeveer 35 eeuwen geleden regeerde. De oudheidkundigen hebben ook twee standbeelden gevonden van de koning, zittend in een stoel, waarop in hiëroglyphen zijn verschillende ti tels waren aangegeven. De standbeel den waren bedekt met een dikke laag modder. Het ene woog ongeveer 150 ton. opengezet", vertelde de heer Sten ger. „De volgende ochtend miste ik aanvankelijk alleen mijn gouden polshorloge, maar later bleken ook mijn ringen, mijn buitenlandse devie zen en een aantal sieraden van mijn vrouw te zijn verdwenen". De Parijse recherche constateerde, dat een buitengewoon behendige ge veltoerist eerst naar de kamers van de heer Stenger is geklommen, ijlings zijn buit heeft verzameld en toen ho rizontaal langs een smalle richel twintig meter verderop de kamers van de twee Amerikaansen heeft ge plunderd. Was Engeland niet paraat? In diplomatieke kringen te Londen circuleren geruchten, dat Engeland in de eerste dagen van de crisis om Suez van plan was geweld te gebruiken. Premier Eden had bier echter van af gezien toen hem bleek, dat niet vol doende troepen beschikbaar waren om krachtdadig te kunnen optreden, aldus United Press. Britse autoriteiten spreken de ge ruchten tegen, maar intussen komen er steeds meer berichten, dat op het ministerie van Defensie een verschui ving op komst is. In diplomatieke kringen gelooft men beslist, dat het Britse 'kabinet op het punt stond gewapende interven tie te bevelen, weinige uren na de naasting var het Suezkanaal. Maar het idee werd losgelaten, volgens deze theorie, omdat er niet voldoen de troepen, schepen en vliegtuigen paraat waren op zulk een afstand dat zij konden toeslaan. Toen werd tot een diplomatiek offensief besloten en alsnog een militaire opbouw begon- Residentie-orkest speelde Dalla piccola LIET 2e ABONNEMENTSCONCERT van het Residentieorkest stond onder leiding van Willem v. Otterloo, die met waarneembare ingenomen heid de twee orkeststukken van Luigi Dallapiccola liet spelen. Deze componist stelt een zware taak én aan 't orkest en aan de luisteraar, die bij 't eerste aanhoren voor een hier nog onbekende wereld staat aldus de inleider in het programma boekje). Ongetwijfeld is de opgave heel moeilijk. De componist wendt zich niet tot 't grote publiek, maar zoekt gehoor bij het intellect. Onge twijfeld is Dallapiccola een groot ta lent wat betreft de bouw van een kunstwerk, maar hij verloochent zijn zuidelijke natuur niet. Dat men (het grote publiek, waarvoor de componist zo gezegd niet schrijft, maar dat toch aanwezig is) ervan genoten heeft, ge loven wij niet. Erkentelijk Voor de verzorgde kennismaking met de nieuwe muziek heeft men Van Otter loo hartelijk toegejuicht. Mevrouw Adrienne de Smet was de soliste op dit concert. Zij speelde Symphonie Espagnole voor viool en orkest van Edouard Lalo en deed dit eerlijk, bescheiden, technisch vaardig. Wat bovendien tot uiting komt, is de aristocratisch getinte cultuur, die de grondslag is van haar kunnen. De grote warmte in de zaal maakte het nodig haar mooi instrument even bij te stemmen, wat zij ook deed. De zware begeleiding werd door de diri gent voortreffelijk geleid, zodat het brillante klankresultaat alleszins be vredigde. Na de pauze de 3e Symphonie in Es gr. t. van Robert Schumann, de Rheinische, onder de indruk van de Dom van Keulen geschreven. De schilderachtig getekende muziek zal wel voor niemand problemen gegeven hebben Willem van Otterloo heeft een rijk geschakeerde en verkwik kende vertolking van de symphonie gegeven en 't orkest speelde fraai, vreugdevol en klankvol dat het een lust was. Met veel betuiging van dank heeft men de dirigent hiervoor geëerd. J. KORTMANN. De vergadering van de R.K. Bond van Sigarenwinkeliers, afd. Leiden, die gisteren in café Zomerzorg ge houden werd, mocht zich niet in een overstelpende opkomst van de leden verheugen. Integendeel: de voorzitter de heer P. Merts, gaf in zijn ope ningswoord te kennen, dat, indien de stemming in de vereniging niet an ders werd, hij zijn bestuursfunctie neer zou leggen. De ontrouwe leden schetste hij als mensen, die achter de toonbank graag en veel klagen, maar die verstek la ten gaan als stelling genomen moet worden tegen onrechtvaardigheden die zich in de sigarenhandel en -in dustrie voordoen. Eensdeels verheugde het de heer Merts, dat de heer L. van Tol, die zou spréken over de kunst van het etaleren, door zaken vérhinderd was. Van de andere kant, betoogde spre ker, is het dringend gewenst dat de winkeliers van speciaalzaken zich op de hoogte stellen van de moderne etalage-opmaak, omdat de etalage in de nabije toekomst een van .de voor naamste wapens zal blijken te zijn in de strijd tegen de parallellisatie. Bedreiging. De bedreiging van de speciaalzaken komt pas goed tot uiting, waar er slechts 2700 georganiseerde sigaren winkeliers zijn op de 20.000 in Ne derland verstrekte tabaksvergunnin gen. Vervolgens werden door de secre taris de notulen voorgelezen, die on der dank van de voorzitter onver anderd werden goedgekeurd. Hierop gaf de heer Merts een beknopt over zicht over de gang van zaken rond het deze zomer gehouden N.R.K.M.- congres in Tilburg, waar zoals be kend door omstandigheden geen van de sigarenwinkeliers aanwezig kon zijn en waar de belangrijkste zor gen: compensatie voor de, in de toe komst door de sigarenwinkeliers te Teruggekeerde bisschop weer gevangen Kort na zijn vrijlating is mgr. Sta nislaus Adamski, bisschop van Kato wice in Polen, naar zijn diocees te ruggekeerd met een schriftelijke be vestiging van het openbaar ministerie, dat hem voor zijn „misdrijven" am nestie had v'erleend. De dag na zijn aankomst in zijn diocees echter hebben de plaatselijke autoriteiten de bisschop van Katowice onder politiebewaking wederom naar zijn vroegere verblijfplaats in de na bijheid van Posen teruggestuurd, er zich op beroepend, dat zij de bisschop geen verlof gegeven hadden terug te keren. Lithause geestelijken terug. De Vaticaanse radio-omroep meldt, dat mgr. F. Ramamauskas, bisschop van Telsiai in Lithauen, die in 1946 naar Siberië werd verbannen, in zijn land is teruggekeerd. Hij staat even wel onder toezicht, aldus de radio, die verder bericht, 102 priesters die eveneens in Siberië waren geïnter neerd, eveneens in Lithauen zijn te ruggekeerd. Vrede tussen Japan en Rusland Japan en de Sowjet-Unie zijn tot overeenstemming gekomen inzake de territoriale vraagstukken, die een herstel van de wederzijdse diploma tieke betrekkingen in de weg stonden. De overeenstemming is bereikt op twee besloten vergaderingen tussen de Japanse minister van landbouw Itsjiro Kono en de secretaris van de Sowj et-Russische communistische partij, Nikita Kroestsjef. Minister Ko no getuigde tegenover verslaggevers, dat „het slot van de besprekingen een volledig succes is geworden". De overeenkomst zal vrijdagmid dag in het Kremlin worden getekend. De diplomatieke betrekkingen zullen onmiddellijk na de ondertekening worden hersteld. Volgens minister Kono zijn beide partijen elkaar in het territoriale vraagstuk iets tegemoet gekomen. Door deze overeenkomst zal een eind komen aan de nu al elf jaar durende staat van oorlog tussen de belde landen. Het spookte in het orgel De organist van een r.k. kerk te Blanckpool in Engeland, heeft weken lang rondgelopen met de gedachte dat zijn orgel de speelbal was geworden van bovennatuurlijke krachten. Toen hij namelijk eens, alleen in de kerk, aan het oefenen was, hoorde hij plot seling menselijke stemmen uit het elektrische speeltuig spreken, al kon hij de zin van de opgevangen woor den niet vatten. Dit verschijnsel herhaalde zich daarna verschillende malen: De orga nist diurfde er met niemand over te praten en liep alleen met zijn geheim rond, totdiat het orgel onder de Hoog mis van vorige zondag, ten gehore van de parochianen, heel duidelijk een weerbericht ten beste gaf. Het bleek de uitzending van een naburig vliegveld te ziijn, die klaar blijkelijk door de elektrische appara tuur van het orgel werd opgevangen en weergegeven. De pastoor besloot toen zonder dralen tot „bezwering" van het „bezeten"' orgel .door een eiektr otechinicus Resultaat in Algerië De Franse minister met standplaats Algiers, Lacoste, heeft in de Natio nale Vergadering verklaard, dat de campagne in Algerië resultaat heeft opgeleverd en de weg heeft bereid voor een politieke regeling. In som mige delen van Algerië kon men zich nu vrij bewegen, wat minder dan een jaar geleden nog onmogelijk was. Lacoste werd toegejuicht, toen hij zei: „Wij moeten de communisten in Algerië, wier samenwex-king met de opstandelingen niet aan twijfel on derhevig is, machteloos maken". Lacoste zei, dat hij vier principes in acht genomen wenst te zien, na melijk gelijke rechten van Franse ko lonisten en Mohammedanen, een ga rantie voor het vreedzaam naast el kaar bestaan van deze twee gemeen schappen, een bertiiddelende rol voor Frankrijk en tenslotte handhaving van de onverbreekbare band tussen Frankrijk en Algerië. Alle afgevaardigden op de commu nisten na applaudiseerden na de toe spraak van- Lacoste. dragen sociale lasten door de heer Lambermont werden behartigd. Van de Ingekomen stukken werd als eerste behandeld een rapport, óp- gesteld door de geestelijk adviseur van de bond, kapelaan T. H. Tim mermans, betreffende de Stichting Vakexamens, welke stichting zoveel stof heeft doen opwaaien in de orga nisaties. Voorts bedankte mevrouw Mesman Schone schriftelijk voor haar functie in het bestuur en werd mededeling gedaan van een voorgenomen excur sie naar de Due George-sigarenfabrie- ken te Zeelst. Alle aanwezigen toon den warme belangstelling voor het uitstapje. Na de rondvraag werd het officiële gedeelte van de vergadering besloten, waarna de leden nog enige tijd bijeenbleven. DIEF SLOEG ZIJN SLAG. In de nacht van 17 op 18 oktober heeft een dief zijn slag geslagen in de woning van de familie P. aan de Lage Moi-sweg. De insluiper, die zich toegang verschafte tot het huis, door het openschuiven van 'n raam aan de straatkant, ontvreemdde uit een dres soir in de achterkamer een geldkistje inhoudende een bankbiljet van hon derd gulden, enkele zilveren guldens en papieren die voor hem geen waar de bezitten. Uit een lade van het dres soir wordt nog een portemonnaie ver mist met twintig gulden. In dezelfde nacht is vermoedelijk ook een poging tot inbraak gepleegd in een woninjg aan de Hoge Moi'sweg. Er werd een ruit vernield. SPIEKEIR. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. EN AUDREY LACHT Leidse Agenda VRIJDAG 19 OKTOBER „St. Christoffel". Ledenvergade ring. „De Harmonie", 8 uur nam. Ver. v. r.k. Gezinsvoogdij. Lezing door prof. dr. D. Wiersma. „Het Gul den Vlies", 8 uur nam. „Oud-Leiden". „De geneeskundi ge verzorging in vroeger dagen", dr. Bik. „De Lakenhal'-, 8 uur nam. „St. Willibrordus". Propaganda- vergadering. Zaal Mekel, Hogewoerd 87. 8 uur nam. Politieke Jongeren coniactraad. Prof. mr. J. W. Rijperda Wierdsma: „De staatsrechterlijke betekenis van de kabinetsformatie". Stadhuis, kwart vóór acht nam. VOLA. Filmavond „Steengaas". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Conferentie niet-katholieken en katholieken. St. Leonarduskerk, 8.15 uur nam. Inaugurele rede dr. B. H. M. Vlëk- ke. Groot-auditorium Universiteit, 4 uur nam. NZH-jubileumfonds. Huldigings avond. Stadsgehoorzaal 7.30 uur nam. ZATERDAG 20 OKTOBER R.K. Instuif. Soos-avond: Plaatva- ria. Leonardushuis. 8 uur nam. R.K. Blindenbond „St. Odilia". „Daar liegen wij ons uit". St. Anto- nius-klubhuis, 8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 13, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wihel- minapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1926 ok tober zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Chantage", volwassenen. Lido: „Tralies van bamboe", 18 jaar. Luxor: „Ongetemd", 14 jaar. Trianon: „De avonturen van Quen- tin Durward", 14 jaar. Rex: „Een vrouw achter tralies", strikt volwassenen. De artiesten, die de hoofdrollen vertolken in de nieuwe film „Love in the afternoon" waarvoor de opnamen op het ogenblik onder regie van Billy Wilder in Frankrijk worden gemaakt, hebben in Parijs een cocktail-party gehouden, waarvoor Fernandel als gast was uitgenodigd en natüürlijk verschenenDe foto laat zien hoe Mel Ferrer angstvallig zijn jonge vrouw Audrey Hepburn bewaakt, terwijl verder v.l.n.r.: Maurice Chevalier, komiek Fernandel en Gary Cooper onverholen aandacht besteden aan het sterretje, dat kennelijk juist op een dwaze opmerking van Fernandel wordt onthaald. Het Amerikaanse hof van beroep te San Francisco heeft de verwer ping door een federale rechtbank van het verzoek van Caryl Chessman om een verhoor bekrachtigd. Chessmann is wegens schaking en aanranding al enkele jaren geleden ter dood ver oordeeld, doch heeft de voltrekking van. het vonnis nog steeds weten uit te stellen. De commissie van onderwijs, cultuur en wetenschap van het Pool se parlement heeft besloten de Poolse regering te vragen het storen van bui tenlandse radiostations te staken. Het storen kost 83 miljoen zloty (bijna 75 miljoen gulden) per jaar en dit geld kan beter worden gebruikt voor verbetering van de nationale- omroep.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2