Dr. Niemer - missie-arts terug uit Tanganyika Jordanië vroeg om Britse hulp Van Wijk Co gaat fusie aan met Van Cranenburgh Heringa Dronken militair richtte ravage aan op Lange Mare Algemene ledenvergadering LTB Leiden DINSDAG 16 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De troepen van Irak geland was verleden week verwik keld geraakt in een oorlog in het Midden-Oosten. Een Britse regeringswoordvoerder heeft gisteren onthuld, dat Jordanië woensdag een officieel beroep op En geland heeft gedaan om krachtens het defensieverdrag van 1946 eenhe den van de Britse luchtmacht te laten helpen bij het afslaan van aanvallen van Israëlische straaljagers. De woordvoerder voegde eraan toe: „Maar vóór wij hadden kunnen uit zoeken, of Israël inderdaad straalja- De processen te Poznan Chalanski, een Poolse professor in de sociologie, is maandag als getuige opgetreden in het proces te Poznan tegen de acht jongelieden, die be schuldigd worden van overvallen op politiebureaus, met het doel wapens te krijgen om het hoofdbureau van de veliligheidspolitie aan te vallen. De professor verklaarde, dat de aanval van de menigte op laatstge noemd bureau „een uitbarsting van woede is geweest tegen de wreedheid van de Poolse veiligheidspolitie". De aan de aanval voorafgegane betoging van stakers voor de gebouwen van de gemeente was volgens hem „een betoging geweest tegen het onrecht, die door het zingen van geestelijke liederen bijna een religieus karakter had gekregen". Het gerucht dat de veiligheidspolitie op kinderen schoot wekte bij de massa een herinnering aan de onwettige en wrede methoden, die in het verleden door de veilig heidspolitie is toegepast. Het gezicht van vrouwen en kinderen, die ge wond neervielen, prikkelde de gevoe lens van de massa in nog heviger mate en op dit ogenblik aldus de professor hield de veiligheidspoli tie in de ogen van de menigte op de vertegenwoordigster van de regering en het recht te zyn. Mensen die in een dergelijke toestand wapens ter hand nemen, zijn niet in staat hun daden te beheersen". De mening van de professor hield echter niet in, dat er onder de me nigte niet bepaalde „misdadige ele menten" geweest zouden zijn, maar wel dat men „in een dergelijke toe stand de misdadige bedoelingen niet kan beoordelen of uitleggen". Amerika's hulp aan Zuid-Sla'vië De Verenigde Staten hebben maandag bekend gemaakt, dat zij hun economische hulp aan Zuid-Sla- vië voortzetten, maar de levering van zwaar militair materieel zullen op schorten. Hieronder valt de levering van 200 straalvliegtuigen. Dit besluit, aangekondigd door pre sident Eisenhower in een brief aan de leiders van Senaat en Huis van Afgevaardigden, is in overeenstem ming met de Amerikaanse wetge ving, die vóór dinsdag uitsluitsel ver langt over de vraag of voortzetting van dc hulp in het belang is van de Amerikaanse buitenlandse politiek. De president schrijft in zijn brief: „Voor zover ik het kan zien blijft Zuid-Slavië onafhankelijk van de Sowj et-Unie en verlangt het zulks ook. Slechts kleine en routine-leve ranties op lange termijn zullen thans nog voortgang vinden. Deze houding, die betekent dat de levering van straalvliegtuigen en ander zwaar ma terieel niet doorgaat, zullen we vol houden totdat we de toestand beter kunnen beoordelen". No. 515. Horizontaal: 1. gem. in Z.H., 6. komt van de bijen, 7. troef kaart, 9. telwoord, 10. waterblaasje, 12. voornaamwoord, 13. drinkt men uit 15. bakt men brood van, 16. pluim van een vogel, 17. telwoord, 19. onbekende (afk.), 21. metaal soort, 22. uitroep, 23. boom, 25. ka thedraal, 26- gem. in Z.H. Verticaal: 1. kade, 2. rund, 3. soort van kraai, 4. voegwoord, 5. zelfkant, 6. gem. in Z.H. ten N. van Leiden, 8. gem. in Z.H. met glasblazerijen, 10. verhindering, 11. drukte, 13. mandje, 14. kippenloop, 18. uitste kend rondhout onder aan het zeil, 20. spitse bek van een vogel, 22- fraaie zangvogel, 24. ontkenning (Eng.), 25. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 514. Horizontaal: 1. sa, 3. geep, 7. raad, 9. ark, 11. kil, 12. akte, 14. Emma, 16. D.S., 18. da me, 20. sneu, 22. in, 23. nota, 25. j.est, 27. hoe, 29. mal, 30. toen, 32. stom, 33. si. Verticaal: 2. Ari, 3- ga, 4. Edam, 5 pat, 6. ik, 8. Alem, 10. rede, 11. kadi, 13. kast, 15. mens. 17. sure, 19. Anna, 21. Nahe, 24. Otto, 26. els, 28. ons, 29. mi, 31. om. gers tegen Jordanië inzette, kwam er een einde aan de gevechten". De jonge koning Hoessein van Jor danië is gisteren besprekingen be gonnen met een hoge Iraakse dele gatie ter bespreking van middelen om zijn kleine leger te versterken met Iraakse troepen als een waarborg te gen Isralische aanvallen. Een woordvoerder van de Jordaan se regering heeft maandagavond mee gedeeld, dat Iraakse troepen Jorda nië „op dit ogenblik" niet zullen bin nentrekken, maar aan de Jordaanse grenzen zullen blijven om onmiddel lijk hulp te bieden als Jordanië door Israël mocht worden aangevallen. Een Jordaanse uitnodiging aan Irak om troepen naar Jordanië te sturen, zou een zware slag toebrengen aan de pro-Egyptische elementen in het land, van wie verwacht was dat zij grote invloed zouden hebben bij de verkiezingen van volgende week. Premier David Ben Goerion heeft gisteren in de Knesset (het Israëli sche parlement) verklaard dat Israël nooit een preventieve of enig ander soort oorlog zal voeren, of er aanlei ding toe zal geven. Ben Goerion waarschuwde echter: „Wanneer Iraakse troepen in de oostelijke helft van Jordanië gelegerd zouden worden een gebied dat niet aan Israël grerist zouden ze de status quo veranderen en de veiligheid van ons land in gevaar brengen. Een derge lijke troepenbeweging zou reden tot actie kunnen zijn". SPORT De jaarlijkse teamwedstrijden tus sen de W.V. Braassemermeer en de Royal Yacht Club de Gand zijn het afgelopen weekeinde te Gent gehou den in de Olympiajollenklasse, nadat deze wedstrijden waren begonnen op het Braassemermeer in de Valken klasse op 2223 september. Voor de R.Y.C.G. zeilden de heren Maes, Bracke en Lully, terwijl voor Braas semermeer uitkwamen de heren Th. Kraan Bzn, J. C. van Tienhoven en Th. Kraan Pzn. Het was te verwach ten, dat tijdens de wedstrijden in de Valken de Nederlanders een voor sprong zouden nemen, daar de Bel gen in deze boten ongeoefend zijn. Na die vier wedstrijden was de stand dan ook 29.51 tegen 53.89 in het voor deel van Braassemermeer. Evenzeer mocht verwacht worden, dat de Belgen te Gent belangrijk zou den inlopen, aangezien onze Valken zeilers de O-jol niet gewend zijn. Het verschil is dan ook zeer gering r>- worden, want met 82.42 tegen 84.33 kwam de André Maes Trophy voor de tweede maal in het bezit van de Hollanders. Hoewel te Gent stralende herfstda gen genoten werden, was het toch slecht zeil weer, want er stond bijna geen wind, zodat de vier wedstrijden eigenlijk vier drijfpartijen werden. Hierbij was Th. Kraan Bzn. wel het meest gehandicapt door zijn zwaarge wicht, terwijl hij in het team een paar keren een ongelukkig zeil te va ren kreeg. Bij de Belgen wist André Maes alle vier wedstrijden te winnen. Bij de Nederlanders behaalde Th. Kraan Pzn de beste resultaten. Wanneer wij nog even de individuele resultaten uit de 8 wedstrijden zien, dan behaal den in strafpunten uitgedrukt: Th. Kraan Pzn 20.70 pnt; A. Maes 22 60 p., E. Bracke 28.84 p., J. C. van Tienhoven 28.88 p., Th. Kraj Bzn 32.84 p., O. Lully 32.94 p. De ontvangst in het gezellige club huis van de R.Y.C.G. was wederom uitmuntend, zodat deze afsluiting van het zeilseizoen zeer geslaag is. Leidse arts één der eerste Almisten Om kwart over vijf gistermiddag rolde een vliegtuig over het plat vorm van Schiphol: „De Edam", die tjokvol zat met missionarissen en zusters uit de missie van Afrika. Het was een chartervliegtuig van de Ramptim. De laatsten, die uit het vliegtuig stapten, waren de le den van het gezin van dr. M. Nie mer, die in Tanganyika op 't eiland „Ukerewe" missie-arts is geweest. Twee stewardessen droegen de schattige tweeling van het echtpaar de trap af, mevr. Niemer volgde met het dochtertje Lela, dat op het eiland Flores is geboren, en als laatste daalde de trap af dr. M. Niemer, missie-arts, bekend Leide- naar, zoon van wijlen dr. P. J. M. Niemer uit Leiden. Dr. Niemer is in 1946 vertrokken en al spoedig werd hij als één van de eerste Alma (algemene leken missie actie) artsen in het missie-ziekenhuis te Makassar te werk gesteld. Daar leerde hij zijn vrouw kennen, than6 mevr. Leone Niemer-Meier, die even eens als arts aan het ziekenhuis werkzaam was. Het echtpaar trouwde op het eiland Flores, in de stad Lela, en daar werd ook hun oudste doch tertje Lela geboren. De heer en mevrouw Niemer werk ten hier in de missie van de paters van het Goddelijk Woord (S.V.D.). De laatste twee jaar is dr. Niemer als missie-arts, sa- Bedrag schulden in 1956 verlaagd Ook 1955 heeft voor de Leidse textielfabrieken Gebr. Van Wijk en Co. N.V. te Leiden wederom 'n verbetering te zien gegeven verge leken met 1954, n.l. een winstsaldo van 420.149 tegenover 120.525. Het batig saldo van de explotatie- rekening beliep 957.100, aan af schrijvingen werd geboekt 392.726. Blijkens de balans bleef het ge plaatste kapitaal onveranderde op 5.248.000. Van de 3 pet obliga tielening staat nog uit 1.732.000. Krediteuren belopen 1.640.491. Er zijn lopende inkoopcontracten ten bedragen van 1.591.390. Het saldowinst komt in mindering van het verliessaldo per 1 januari 1955 ad 1.365.169, zodat dit verlies saldo per 1 januari 1956 was gedaald lot 985.020. Het verslag merkt op, dat het totaalbedrag der schulden op de balansdatum aanmerkelijk lager was, vergeleken met 31 dec. 1954. Overzicht. Enige nieuwe machines werdien aangieschaft en diverse verbeteringen werden ingevoerd. De produktie en HAZERSW0UDE 10 JAAR VEILIG GEREDEN. Gisteren, 15 oktober, herdacht de heer Th. G. van der Ven te Hazers- woude de dag, waarop hij tien jaar als chauffeur in dienst was bij Van Gend en Loos. Gedurende deze tien jaren heeft de heer Van der Ven ge heel schadevrij en zonder bekeu ringen gereden. Door de direktie van Van Gend en Loos te Utrecht en door de Nederlandse Vereniging voor Veilig Verkeer werden de ju bilaris enveloppen met inhoud over handigd. afzet van de handbreigarens, indius triegarens en dekens verliep in het algemeen niet onbevredigend. Enige men met zijn vrouw, werkzaam geweest in Tanganyika op het eiland Ukerewe in het Victoria-meer. Hier werd zeven weken geleden de tweeling geboren, die bij aankomst aan de goede zorgen van de KLM- stewardessen werden toevertrouwd. Eén van de twee meisjes heet Victo ria Kizita (een negerheilige) Maria Theresia; de ander Elisabeth, Nyanza, Josephine, Thérèze. Wij spraken dr. Niemer in de douane-hall van Schiphol terwijl hij op de visitatie van zijn bagage moest wachten. Hij is trots op deze twee ling, $ie toonbeelden van gezondheid zyn en bewezen hebben, dat de Afri kaanse zon héél goed voor baby's Een dronken militair van de So ciaal Medische Dienst te Leiden heeft vannacht om half twee danig huisge houden in de Lange Mare. Hij heeft een geparkeerde bestelauto van sla gerij Teekens opengebroken en was van plan hiermee te gaan toeren. Hij is -i botsing gekomen met een personenauto, die aan de heer P. Tee kens toebehoort en die geparkeerd stond aan de andere zijde van de Lange Mare. Beide auto's werden aan de linkerzijde ernstig beschadigd. De dronken militair zette zijn pogin- kan zijn. Hij vertelde, dat het tweetal gen tot „joy-riding" echter on- door de Afrikaanse deken van Uke- j danks dit slecht begin voort. Hij rewe is gedoopt en dat peetoom is de katholieke koning van het eiland, koning Lukumbusia, die éven voor het vertrek van het gezin trots met zijn geschenk, een West-europese kin derwagen, kwam aandragen. Groot tekort. Bij de foto: Als laatsten kwamen de leden van het gezin Niemer uit het „Raptim-vliegtuig". Een stewar dess en een lid van de bemanning dragen de tweeling van het echtpaar Niemer. Op de trap staat ook het dochtertje Lela. (Foto: De Leidse Courant). Ir» Tanganyika was dr. Niemer ver- bonden aan het ziekenhuis, dat hon-1 gee overgegeven, derd zieken onderdak kan verlenen,1 maar dat nog steeds, ondanks de gro te nood, geen chirurgische afdeling heeft. Men heeft te kampen met een nijpend tekort aan medisch personeel. Gelukkig oogst men thans goede re sultaten met de opleiding van de inlandse meisjes tot verpleegsters en vroedvrouwen Aan artsen blijft een groot gebrek in de missie. eindigde zijn omzwervingen op de Lange Mare tegen de gevel van Smits's bedden- en tapijtmagazijn op nummer 98, waarbij de winkelruit werd vernield en de pui werd inge drukt. Hierna vond de militair het welle tjes. Hij verdween van de plaats des onheils maar werd later door de po litie gegrepen en aan de marechaus- Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Francina, dr v. J. J. Fakkel en E. C. Prins; Ingrid, di van J. L. Makkinga en M. van Rijs wijk; Dirk Jacobus zn van W. J. Ho- j ning en C. van Rijn; Wilhelmus Jo- I hannes Maria zn van W. P. G. v. d. De vraag naar medische hulp is j Zalm en B. van Gerven; Arie An- groot. De tropische ziekten als mala- .dries zn van W. F. v. Klaveren en A. ria, mijnworm e.d. vragen steeds van Haalem; Jacobus Adrianus zn v. veel slachtoffers. Dr. Niemer wees er op, dat er ook veel behoefte is aan lekenkrachten voor landbouw en on derwijs. Zeer goede berichten kon hij bren gen over het werk van de zes Ka- jotters twee uit Leiden die in Tanganyika te werk zijn gesteld. Het echtpaar Niemer blijft enige tijd in Nederland, daarna keert het terug naar de missie. Niet echter naar Afrika. De eerste tijd brengt het gezin door bij de ouders van mevr. Niemer in Wageningen. Dr. Niemer heeft zich zelf echter be loofd zeker ook Leiden te bezoeken. Zijn broer, de gynaecoloog, dr. R. J. Niemer, woont hier. Hij heeft daar naast ook levendige herinneringen aan zijn Leidse studiejaren behou den. Een bedoek aan de goede oude „Sanctus Augustinus" staat zeker ook op het programma van deze oud- J. A. Schadee en L. Oostenrijk; Cor- nelis Hendrik, zn van A. Smit en C. L. Meijburg; Paulus Antonius Maria, zn van T. J. v. Goozen en H. T. F. Baak; Nicolaas Leo, zn van P. G. Ver hoef f en G. van Egmond; Leunt je dr van D. P. v. d. Plas en L. v. d. Plas; Gijsbert Willem Hendrik zn van G. v. d. Vos en A. M. Bruggink; Carel, zn van C. Blansjaar en M. Vlasveld; Theodora Maria dr van F. Meijer en T. v. d. Plas; Johannes Jacobus Mat- theus zn van J. M. Zandvliet en M. G. Zoet; Maria Gerrigjen, dr van H. Korswagen en M. Karsten; Klazina Marcellina Maria dr van H. G. v. d. Geest en A. M. Borst; Catharina Jo hanna dr van H. J. de l'Ecluse en C. de Nobel; Weintje Cornelia dr van C. v. d. Plas en J. van Duin; Abraham Cornelis zn van C. J. M. v. d. Linden en J. de Vriend; Hubert Philippe zn van L. J. Endtz en A. M. C. Hague- nau; Gerardus Johannes Cornelis, zn van F. M. Wassenaar en A. C. A. van Dam; Franciska, dr van H. Riethoven Augustijn. en p' Guleij; Ilona Jolan dr van P. Met de Raptim-„Edam" keerde ook Riethoven en E. S. de Vos. naar Nederland terug mevr. Th. Barge-Dreesmann, echtgenote van wij. len prof. Barge uit Leiden, die naar dr. Niemer getuigde in Tan ganyika prachtig werk voor de mis sie heeft gedaan. Mevr, Barge deed administratief werk. Belastingdruk over vijf jaar verdelen In café „De Valk" werd gister avond een algemene ledenvergadering gehouden van de LTB. De vergade ring werd geopend door de voorzitter, de heer F. Meyer, die uit de opkomst een vergadermoeheid meende te kun nen constateren. Hy drukte de aan wezigen op 't hart, door hun aanwe zigheid invloed te blijven uitoefenen in de kring. Van de leden hangt het af, of hun kring in de LTB iets be tekent. De voorzitter heette de heer A. J. Baars, secretaris van de LTB te Haarlem, van harte welkom en sprak de hoop uit, dat de kring Leiden dikwijls op zijn krachtige hulp zal kunnen rekenen. De notulen, die hierna door de se cretaris werden voorgelezen, werden onder dank van de vergadering, goedgekeurd waarna mededeling werd gedaan van de moeilijkheden, tijdelijke stagnatie werd ondervonden dle In h?' ™y°" ^lden 6erfzen ,wa' in de aflevering door de weging in rTen rond de CAO-overeenkomsten de omzetbelaAng. De voorraden I" een schnjven van de werknemers- grondstoffen, goederen in bewerking, gereed produkt, alsook de wol-in-koop zijn gewaardeerd tegen kostprijs of marktprijs, n.l. de laagste van de twee einder aftrek van nodig geoordeelde afschrijvingen en reserveringen. Vorig jaar leidde dit systeem tot een winst rekening tegen de wol waarde, die uitdrukkelijk op de verlies en winst rekening werd vermeld. Dit jaar kon een deel van de gevormde reserve vrijvallen ten gunste van de explo- tatie-rekening. In de zomer van 1956 is vooral voor de fijnere wolsoorten weer een aan merkelijke prijsstijging opgetreden. De directie heeft voorzieningen ge troffen tegen het algemene debiteu renrisico. Verliezen van enige bete kenis op debiteuren werden in het verslagjaar niet geleden. Over de gang van zaken in 1956 is de directie niet ontevreden. De beide afdelingen zijn voor zeer ge ruime tijd met orders bezet. Verrekeningen voortvloeiend uit de op 1 jan. 1954 ingegane poolover- eenkomst met de N.V. van Cranen burgh en Heringa's Sajetfabriek ge troffen om binnen zeer afzienbare tijd te komen tot nauwere samen werking in de vorm van een fusie met deze vennootschap. Het ligt in de bedoeling dat bij de vorm, zoals die voor nauwere samen werking in studie is, de in de pool- overeenkomst voorziene verrekenin gen geheel achterwege zullen blijven. Blijkens de balans staan fabrieksge bouwen enz. te boek voor 1.587.468, machines enz. voor 1.133.161, voor raden voor 5.920.789 en handels- debiteuren voor 1.949.364. Het divi dend wordt wederom gepasseerd. organisaties wordt gezegd, dat de voorgestelde lonen niet acceptabel bevonden werden, weshalve men aan de rijksbemiddelaars had voorge steld een loonregeling te treffen, zo als die in de andere rayons geldt. Een en ander werd kort toegelicht door de voorzitter. Vervolgens gaf de secretaris een kort jaaroverzicht, waarin hij memo reerde, dat de produktie wel zeer sterk onder invloed had gestaan van de temperatuur. De oogstverminde- ring werd evenwel vaak goed ge maakt door de goede prijzen. Daartegenover stonden de steeds stijgende kosten. Voorts was geble ken, dat het in het rayon Leiden niet mogelijk was gebleken, de lonen in handen te houden. Er werd in de loop van het jaar veel aandacht besteed aan de gezonde uitbouw van de kring. Het kasoverzicht, dat hierna volg de, gaf een klein nadelig saldo te zien. Voorzitter droeg de kasconimis- sie, bestaande uit de heren van Paridon en A. C. Lievers, op de boe ken te controleren. Voorstellen. Van de afdeling Voorschoten waren twee voorstellen afkomstig, die een parig door de vergadering werden aangenomen. Het eerste voorstel, dat bestemd is naar voren gebracht te worden op de bonds jaarvergadering, behelsde een verdeling van de in komstenbelasting over de periode van vijf jaar. De motivering van dit voor stel was, dat de belasting te zwaar drukt op het bedrijf, wanneer goede en kwade jaren niet verevend kun nen worden. Hierbij komt nog de zware concurrentie tegen de mecha nisatie. Het tweede voorstel betrof herzie ning van de voorwaarden voor con tractteelt voor de conservenindus- trie, die, zoals de voorzitter zeide, een bedreiging vormt voor de be staanszekerheid van een gehele be volkingsgroep. Met twee amendemen ten, betreffende herziening van de verdere verbinteniissen bij het aan gaan van een teeltcontract zoals Je halve heffing en de vaststelling van de posite van de tuinder in ver band met de mechanisatie, werd be sloten ook dit voorstel naar voren te brengen op vakgroeps- en bondsver gaderingen. Verkiezing. Hierna werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. Aftredend waren de heren N. C. Borsboom, penningmees ter, en L. J. van der Post, secretaris. Beiden waren herkiesbaar. Er waren geen tegencandidaten. Met 12 stem men voor de heer v.d. Post, 12 voor de heer Borsboom en een blanco-stem werd het bestaande bestuur herko zen. Toen in de pauze het bestuur aan de leden een consumptie aanbood, werd door een van de aanwezigen het financieel beleid van het bestuur bekritiseerd. De voorzitter, die van mening was, dat het bestuur de leden iets moest aanbieden, wees de be weerde verspilling met klem van de hand. Voordracht. Na de pauze hield de heer A. J. Baars een voordracht waarin hij de publiekrechtelijke veilplicht uiteen zette en waarin hij een overzicht gaf van de positie van de tuinibouw in het algemeen, die zeker niet overal roos kleurig genoemd kan worden. Het slechte weer heeft in het afgelopen seizoen een zeer slechte invloed gehad op de oogst en op de toestand van de bedrijven, zodat in verschillende gebieden hulpregelingen zijn getrof fen. Het verheugde de spreker dat er een sociaal-economische bijstandsre geling voor zelfstandigen op komst is. Voorts waren nog teeltregelingen het onderwerp van gesprek. Na een rond vraag waar gretig gebruik van werd gemaakt, werd de vergadering door de voorzitter gesloten die de heer Baars dak bracht voor zijn verhelderende uiteenzetting over de actuele proble men in de tuinbouw. BIOSCOPEN. Casino: „Hongaarse Rhapsodie", strikt volwassenen. Lido: „Jacht zonder genade", 18 jaar. Luxor: „De zesde juni", 18 jaar. Trianon: „Verloren spel", 18 jaar. Rex: „Schrikbewind in Ocatilla", Gehuwd: J.,P. Rozemeijer en C. M. van den Berg; T. J. de Jongh en E. Naber; B. J. Krietmeiier en M. A. W. van den Eiikel; J. J. Planje en J. Ber- lemon; J. F. N. Kraaij en J. Stolp; L. Jansen en G. W. van der Meer; H. F. Hanno en M. E. Ober; J. Peeters en C. H. van Zeeland. Overleden: L. M. Barning 14 jaar zoon; E. J. van Haastrecht 39 jr. man; A. Vlasveld 88 jr, wed. v. van Nieuw koop; A. Bakker 76 jr wed. v. Muse laar; L. Neuteboom 52 jr, man. Leidse Agenda DINSDAG 16 OKTOBER. N.R.K.M. Drs. Samson over: „Pa troon, zoon en zaak". In den Ver gulden Turk", 8-15 uur nam. R.K. E.HB.O. afd. Leiden, r.k. ly ceum, Mariënpoelstraat. Aanvang 8 uur nam. K. O. Filmstudiekring. „Don „Quichotte", 9.15 uur nam. Credo Pugno. Bijeenkomst. Geb. Chr. Soc. Bel. Oude Singel 236, 8 u. nam. WOENSDAG 17 OKTOBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. kwart vóór zeven nam. R.K. Instuif. Chandu; „Is uw ge heugen een zeef of een safe?" Jaco- bazaal, Den Burcht. 8 uur nam. K.A.B., wijk St. Leonardus. Film: „Opa weet het beter". St. Leonardus- huis Haaeweg, half acht nam. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde. Ledenvergadering. Gerecht 10. Aanvang 8 uur nam. DONDERDAG 18 OKTOBER R.K. Bond v. Sigarenwinkeliers. Bijeenkomst. Zomerzorg. 8 uur nam. R.K. E.HB O. afd. Leiden, r.k. ly ceum. Mariënpoelstraat, 8 uur nam. VRIJDAG 19 OKTOBER „St. Christoffel". Ledenvergade ring. „De Harmonie", 8 uur nam. Ver. v. r.k. Gezinsvoogd»». Lezing door prof. dr. D. Wiersma. „Het Gul den Vlies", 8 uur nam. „Oud-Leiden". „De geneeskundi ge verzorging in vroeger dagen", dr. Bik. „De Lakenhal". 8 uur nam. „St. Willibrordus". Propaganda- vergadering. Zaal Mekel, Hogewoerd 87. 8 uur nam. Politieke Jongeren contactraad. Prof. mr. J. W. Riinerda Wierdsma: „De staatsrechterlijke betekenis van de kabinetsformatie". Stadhuis, kwart vóór acht nam. VOLA. Filmavond „Steengaas". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Conferentie niet-kat^olieken en katholieken. St. Leonarduskerk, 8.15 uur nam. Inaugurele rede dr. B H. M. Vlek- ke. Groot-auditorium Universiteit, 4 uur nam. NZH-jubileumfonds. Huldigings avond. Stadsgehoorzaal 7.30 uur nam. ZATERDAG 20 OKTOBER R.K. Instuif. Soos-avond: Plaatva- ria. Leonardushuis. 8 uur nam R.K. Blindenbond „St. Odilia". „Daar liegen wij ons uit". St. Anto- nius-klubhuis, 8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wihel- miinapark 8, tel. 26274.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2