Teleurstellende wedstrijd in de „HEL VAN DEURNE" bracht matig spel League-Kampioen Manchester Un. voor de 26e maal ongeslagen Docos verloor opnieuw met oneven goal: thans van DSO Foreholte leed eerste nederlaag THB met 4-1 tegen MAANDAG 15 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 ffiwun (Zppet ivetd matcfriuinnaat Even na drie uur kwamen de ploe gen, hartelijk toegejuicht, het veld op. De „Koninklijke harmonie der kolenmijnen van Beeringen" speelde voortreffelijk de volksliederen. Eerst het Wilhelmus, dat een goede ge woonte weer vol overgave werd meegezongen door de duizenden ge trouwen van het Oranjeteam. En daarna de pittige „Brabangonne". Bij de voorstelling oogstten beide elftal len een ovatie en toen kon een vijf tigtal fotografen en filmoperateurs zijn werk gaan doen. Vooral de Belgi sche debutant-middenvoor Willems werd scherp onder vuur genomen. Zou hij de held van deze 83ste „Der by der Lage Landen" worden? Of Vic Mees, de populaire Antwerp- speler, die voor zijn vijftigste inter land aantrad en die ter gelegenheid daarvan een fraaie bos witte bloe men kreeg aangeboden van zijn col lega Rinus Schaap? Nerveus begin. De Belg Willems trapte voor de Rode Duivels af en het duurde eni ge tientallen seconden voor er een Nederlands been aan te pas kwam. Daarvoor zorgde stopper Cor van der Hart maar hij speelde terug op doel man De Munck. Het zou niet de laat ste keer zijn deze middag, Na de uit trap van De Munck kwamen de Rode Duivels onmiddellijk terug, nu over de linkervleugel, waar de snelle Or- lans de bal gevaarlijk ver begon op te drijven. Wiersma zag zich reeds voor er een minuut was gespeeld, ge noodzaakt, over de zijlijn te plaatsen, wat de eerste afkeurihgskreet aan het publiek ontlokte. Nederland vor derde pas na drie minuten tot op de Belgische helft, maar de Appel-Bos- selaar-combinatie kreeg geen kans van slagen. De snelle en felle Belgen hervat ten hun offensief en Van der Hart moest een hoèkschop toestaan. Frans de Munok kreeg een rilling van schrik bij een kanjer van linksbin nen Houf, die rakelings naast zoefde. Willems ontpopte zich als een snelle sprinter en een gewiekste dribbelaar. Voor de rest gaven alle spelers van beide partijen blijk van een by zon der hoge mate van zenuwspanning, die het spel schadelijk beïnvloedde. De situatie werd voor de Belgen voor het eerst enigermate ernstig na een ingooi van Klaassen, waarna rechtsback Diricx, in een duel met Notermans, het zekere voor het on zekere nam en de bal buiten het veld trapte. Toch had de Oranjeploeg voorlopig de meeste zorgen. O.a. bij een flitsende Jurion-Willems poging, tijdens welke de laatste De Munok tot een wel getimede zweefduik dv/ong. Dit leek de overgang tot een wat meer spectaculaire handeling in het voetbalblijspel, na een beslist vervelende ouverture. Willems miste de kans van zijn leven, toen onze verdediging Van der Hart incluis bleef staan voor vermeend buiten spel. De Belgische debutant centerde de bal echter enige meters naast het doel. Onze spelers begonnen meer dan matig, maar het moet gezegd, dat ook zij in het beginstadium werkelijk grote kans op een doelpunt hadden. Profiterend van samenspel tussen Bosselaar en Lenstra, trapte Koopal tussen de benen van Diricx door en buiten het bereik van Gernaye, op kniehoogte tegen de paaL Van hier sprong de bal in handen van Gernaye. Onhoudbaar was de kogel waarmee de roodharige Willems in de 15e mi nuut de score opende. Na een uit trap van Gernaye kopte Wiersma de bal zo ongeveer voor de voeten van de herhaaldelijk door Kuys vrijgelaten Belgische rechtsbuiten Jurion. En de gebrilde Anderlecht-man speelde meteen door naar zijn middenvoor. De snelle Willems, die zich met en kele rappe bewegingen los maakte van de bewaking van Van der Hart, liet De Munck met zijn hard, klim mend schot gelegenheid tot ingrijpen, maar de bal vloog hoog in de lucht. Voorzichtigheid hielp niet. Het Nederlands elftal was er zeer door geïmponeerd. Doelbewust was een afwachtende houding aangeno men tegen deze verjongde Belgische ploeg, doelbewust was om te begin nen het accent op de verdediging ge legd. En.... dit „safety first" had niet eens geholpen. Het teaan van aanvoerder Rinus Schaap bleek geen schaduw van het elftal, dat in Lau sanne (ook al niet op briljante wijze) het interland-seizoen met een over winning had geopend. Van de toen malige matchwinner, Abe Lenstra, had men nog vrijwel niets gezien. DE TWEEDE HELFT. Zo saai als de eerste helft was ge start, zo sensationeel begon de twee de. Maar het werd geen gunstige her vatting voor de Oranjemannen, die de bal na de aftrap onmiddellijk kwijt raakten aan de actieve Jurion en weer was 't de door Kuys veronacht zaamde Anderlecht-speler, die de weg naar een Belgisch doelpunt voorbe reidde. Zijn afgemeten pass bereikte linksbinnen Houf in de vrije ruimte en na vijttig seconden in de tweede helft keek Nederland tegen een 20 achterstand aan. De opgetogen Rode Duivels bleven lastig terug komen. De Munck moest ver uit zijn doel komen om Van der Hart en Kuys te hulp te snellen en een vliegend schot van Houf raasde ahgstig dicht over de Nederlandse deklat. Langzaam begonnen de mentale „pillen", die KC-voorzitter Henk Hoolboom tijdens de rust had toege diend, te „weiken". Abe Lenstra schoten ineens enkele passages van het „Hoe leer ik voet bal", dat hij doceert, te binnen en Bram Appel moet plotseling weer het vrolijke liedje van de „Appeltjes van Oranje", dat zaterdagavond zo luid ruchtig op de Keizerlei was gezongen, in de oren hebben geklonken. In de negende minuut kwam het kritieke ogenblik van de ommekeer in de strijd. Appel, gedekt door stop per Decoster, kreeg van Lenstra, in de lengte van het veld, een boogbal toegespeeld. .Appel stond met de rug naar het Belgische doel. Op het mo ment, dat de bal bijna zijn hoofd had bereikt, draaide Appel zich om en rende naar voren. De bal huppelde precies voor zijn voeten en vloog toen uiteraard na een forse trap van de Fortuna-speler als een raket in de touwen (21). Het „legioen" roert zich Ook de Nederlandse supporters werd het duidelijk, dat onze spelers zich na dit doelpunt sterker voelden. Een krachtig spreekkoor wekte „Hol land" op, er nog een schepje boven op te doen. En het hielp wonderwel. Een fraaie, zij het wat langdurige combinatie werd „gevlochten", waar na Abe Lenstra met een schitterende en luid bejubelde kopbal de paal raakte. Koopal liet een tomeloos ihot los, dat evenwel iets te hoog gericht bleek. Oranje begon nu het voor rust gewonnen gegeven middenveld te heroveren en dat deed het „le gioen" hoorbaar genoegen. Even was er een kreet van afschuw over een v/el bijzonder gevaarlijke „terug speelbal" van Cor van der Hart. De Munck was uitgelopen en de bal rolde griezelig langzaam naast het geheel verlaten doel. liet kostte een corner, gelukkig niet meer. Notermans, die tot dusver weinig geluk had gehad met zijn plaatsen en schieten hij knalde juist hoog over zorgde in de 26ste minuut voor de gelijkmaker. Deze werd ingeluid door een krachtige massale Nederlandse aanval, waarbij eerst Klaassen en Bosselaar betrokken waren. Een kop bal van Lenstra werd v eggewerkt en via een aantal benen kwam de bal eindelijk bij de ranke Notermans, die met dreunend geweld de bal langs vele benen heen in het doel van Gernaye kanjerde (22). In een kwartier tijds, overigens een zwakke afspiegeling van de vroeger zo ver maarde „Hollandse kwartiertjes", was de score gelijk getrokken. Het had van Nederlands standpunt bezien, 't juiste effect op de Belgen, die er sterk door werden gedemora liseerd. Nederland speelde van nu af dezelfde rol, die België voor de rust was toebedeeld; het verwierf een duidelijke veldmeerderheid. Wel pro beerde Jurion het nog eens met een prachtig schot, dat alle talent van De Munck eiste, maar Lenstra ant woordde direct met een geraffineerde effect-kopbal, waarmede Gernaye op zijn beurt de grootste moeite had. In de 37ste minuut werd Appel matchwinner in het 83 ste BelgiëNe derland duel. Hij deed het als een echte stormram, de functie, welke hem was toegemeten. Echter volko men fair. Na voorbereidend weik van Bosselaar en Notermans, kwam Appel een ogenblik stil te staan voor de debuterende stopper Decoster. De Belg aarzelde een fractie van een seconde. Toen was Appel, met één brede schouder naar voren, hem voorbij gesneld. Van vlak bij loste het Fortuna-„kanon" zijn schot op het Belgische doel, waarin behalve Ger naye ook de beide backs, Van Brandt en Diricx positie hadden gekozen. Desondanks kon Gernaye zich alleen realiseren dat de stand 23 was ge worden Nederland bleef de resterende mi nuten heerser van het Deurneveld. Maar doelpunten kwamen er niet meer. Koopal werd in een solo op de doellijn door Gernaye afgeremd- en een verre vrije schop van Lenstra leverde geen resultaten op. De „jubi lerende" Vic Mees treuzelde in de laatste seconden net zo lang met een ingooi tot scheidsrechter Orlandini voor het einde floot en hij bezitter was geworden van de bal; ondanks een wel naieve poging van Koopal om hem het leer nog te ontfutse len. VAN DE ENGELSE VELDEN Nu 3-1 zege op Sunderland Sunderland heeft, hoewel het op eigen terrein speelde, de overwinnin genreeks van League-kampioen Man chester United niet kunnen onder breken. In weerwil van een verwoed offensief van de thuisclub in de eer ste minuten vna de wedstrijd bleef Manchester voor de 26e maal in suc cessie ongeslagen. Met 22 punten uit 12 wedstrijden slechts twee maal in deze competitie verloor de club een punt door een gelijk spel voert Manchester United de ranglijst van de eerste divisie aan. Ook de naaste concurrent, Totten- ham Hotspur, die uit 12 wedstrijden 19 punten vergaarde, deed het deze zaterdag uitstekend. Wel poogde de tegenstander, Cardiff City, door de buitenspel-val de voorhoede van de „Spurs" het scoren te beletten. Maar OOSTENRIJK—HONGARIJE 0—2. In de 102e wedstrijd tussen de ploegen van beide landen te Wenen gespeeld, heeft Hongarije met 20 van Oostenrijk gewonnen. In de eerste 25 minuten van de wedstrijd, die door 65.000 toeschou wers van wie 2000 Hongaren, werd bijgewoond, domineerden de Oosten rijkers. Zij schiepen zich zoveel kan sen, dat men rekening ging houden met de mogelijkheid van een sensa tie, alhoewel de voorhoede telkens bij de afwerking van de aanvallen tekort schoot. Verder dan een bui- tenspeldoelpunt, in de 14e minuut gescoord door de linksbuiten Haum- mer en afgekeurd door de Zwitser se scheidsrechter Wyssling, bracht zij het niet. Even later werd Hideg- kuti in de Hongaarse aanvalslijn na een botsing met Roeckl wegens een blessure vervangen door Machos, en aangezien de ploegarts een maag bloeding vreesde liet hij de Hongaar se midvoor naar een ziekenhuis ver voeren. Geheel onverwacht namen de gas ten na 25 minuten de leiding. De Oostenrijkse back Roeckl was even onatttent en Puskas kreeg gelegen heid een schot van grote afstand af te vuren waardoor doelman Engel- maier zich liet verrassen. Een mi nuut later kende de scheidsrechter Wyssling, die bepaald zijn dag niet had, aan de Oostenrijkers een straf schop toe, een veel te zware straf voor een zeer lichte overtreding van Boerszsei tegen Hanappi. Maar Wals- hofer schoot het leer twee meter naast het doel. Hierdoor werden de Oostenrijkers nerveus, en toen zij na een half uur hun beste voorwaarts Haummer door een verwonding ver loren namen Puskas c.s. het initiatief over. Na de hervatting beheersten de Hongaren het middenveld en kon Sandor, gebruik makend van een blunder in de Oostenrijkse verdedi ging, in de 20e minuut na een prach tige combinatie met Kocsis de stand op 2—0 brengen. toen de Londenaars het spelletje door 'hadden en het juiste tegenspel had den gevonden, regende het doelpun ten. George Robb, de linksbuiten van Tottenham, scoorde een hattrick; zijn ploeg won met 50. De „Spurs" had den trouwens helemaal een goede dag, want het aantal toeschouwers, dat het treffen bijwoonde, 52.429, be tekende een record voor deze zater dag. Nummer drie van de ranglijst, Blackpool, de club van Stanley Mat thews, was ook al buitengewoon op schot. Preston North End werd hier van het slachtoffer, door met 40 te verliezen. Blackpool heeft 17 punten, evenveel als Burnley.. De laatste ploeg heeft evenwel één wedstrijd meer gespeeld en bezet daardoor de vierde plaats. Naast Tottenham en Blackpool be schikt ook Wolverhampton Wande rers over een schotvaardige voorhoe de. Bezoeker Portsmouth werd ir^et 60 gekraakt. Rechtsbuiten Harry Hooper, die de „Wolves" voor het lie ve sommetje van 25.000 pond sterling (bijna 260.000 gulden) van Westham hebben overgenomen, en Jimmy Mullen, de linksbuiten, waren de grote mannen in de aanvalslinie. Charlton Athletic verloor met 31 van Arsenal en blijft derhalve laatste. De debuterende linksbinnen van Birmingham City, de 20-jarige Bun ny Larkin, zorgde er voor dat zijn team tenminste één punt uit de wed strijd tegen Leeds United haalde. De uitslagen luiden. Eerste divisie: Aston VillaNew castle United 31; BlackpoolPres ton North End 40; Bolton Wande rersWest Bromwich Albion 11; Charlton AtleticArsenal 13; Ever- tonChelsea 03; Leeds United Birmiugham City 1—1; Luton Town Sheffield Wednesday 20; Man chester CityBurnley 01; Sunder landManchester United 13; Tot tenham HotspurCardiff City 50; Wolverhampton Wanderers—Ports mouth 60. Tweede divisie: Barnsley—Bristol Rovers 02; Blackburn RoversLey- ton Oriënt 33; Bristol CityLiver pool 2il; FulhamGrimsby Town 31Lincoln CityStoke City 01 Nottingham ForestBury 51Port ValeLeicester City 23; Rother- ham UnitedMiddlesborough 23; Sheffield UnitedNotts County 51; Swansea TownDoncaster Rovers 42; West Ham United'Hudders- field Town 02. Ladislav Prada, de vermaarde mid denvoor van het Tsjechische nationa le elftal, is uit zijn club „Uda" ge zet, nadat hij verleden zondag was gearresteerd wegens slecht gedrag. Verleden jaar was hij al eens voor vier en een halve maand geschorst geweest. Ofschoon hij beloofd had, zijn leven te zullen beteren, had hij zich wederom als officier misdra gen. Een club-official verklaarde: „De moeilijkheid is, dat Prada er maar niet mee kan ophouden, te veel te drinken". Prada is als mili tair op de reservelijst geplaatst. Antwerpen-R'dam 3—4 In het Beerschot-stadion te Ant werpen heeft Rotterdam zaterdag middag tegen Antwerpen met 43 gewonnen, nadat d>e gastheren bij rust met 31 hadden voorgestaan. Deze cijfers duiden op een matige eerste helift van onze landgenoten, en op een groot overwicht na de rust. Het spelverloop was hiermee ook in overeenstemming. Want in de tweede helft toonden de Rotterdammers zich superieur in alle onderdelen van het speL De voorwaartsen liepen zich keer op keer prachtig vrij en ze lieten geen gelegenheid voorbij gaan om het Antwerpse doel onder vuur te nemen. Er werd geschoten uit alle mogelijke posities. In de Antwerpse ploeg daarente gen, die zich in de eerste drie kwar- tie goed gehouden had, was de sa menhang na de hervatting vaak vol komen zoek. In de mdddenlinie had Huysmans een off-day, met het ge volg, dat de gehele verdediging on zeker werd en niet in staat bleek de onstuimige aanvallen van de Rotter dammers, die verwoed vochten voor elke bal, in bedwang te houden. Geerts in het Antwerpse doel hield zich kranig, maar hij kon de neder laag van zijn ploeg toch niet voor komen. De wedstrijd begon goed voor de Antwerpenaren, die in de 5e minuut de score openden door toedoen van hun linksbinnen Everaert. Het duur de bijna een kwartier voordat Mou- lyn, profiterend van een fout in de verdiging, de gelijkmaker scoordé (11). Vier minuten later bracht de rechtsbuiten Vliers, na goed door zetten, de stand op 21 en even voor rust wist de midvoor Schellens, uit een voorzet van links, de Antwerpse voorsprong tot 31 te vergroten. De Rotterdamse verdediging greep niet in wegens een vermeend buitenspel- geval. Na ongeveer 40 minuten was de reohisbinnen De Bakker in de voorhoede van Antwerpen wegens een knieblessure vervangen door Van Gooi. Na ruist begonnen de Rotterdam mers een serie heftige aanvallen, die in de lfie minuut resulteerden in een doelpunt van Bak. De verdediging aarzelde en de Feyenoorder maakte hiervan prompt gebruik. De druk op 't Belgische doel werd nu zeer zwaar en nadat bij een aanval, waaraan ook de middenlinie deelnam, keeper Geerts voor de derde maal gepasseerd was, gooiden de geestdriftige Rotter dammers er nog een schepje 'bovenop. Schouten zorgde tenslotte voor het winnende doelpunt, bekroning van een reeks fraaie combinaties van de gehele voorhoede. LuxemburgBelgië B 6—4. In de hoofdstad van het Groother togdom heeft Luxemburg met 64 van België B gewonnen. Het was voor de 46e maal, dat Luxemburg en België B tegen elkaar speelden. Onmiddellijk na het begin zagen de ongeveer. 8-000 toeschou wers een Luxemburgs offensief, dat resulteerde in twee doelpunten (20). De Belgen herstelden zich en nog voor de rust brachten zij de balans in evenwicht (22). Na de hervatting waren het op nieuw de Luxemburgers, die met gevaarlijke aanvallen het doel van hun tegenstanders belaagden. Weer kwamen zij met twee doelpunten voor te staan (42). Dit was voor een groot deel te danken aan het sublieme spel van hun middenvoor, Letsch, die verre- weg de beste man van het veld was. Nog gaven de Belgen zich niet ge wonnen en hun zwoegen werd weer beloond met twee doelpunten, zo dat de score een half uur voor het einde van de wedstrijd opnieuw ge lijk was (44). Het laatste kwartier was vOor de Luxemburgers, die nog twee doelpunten aan hun totaal toe voegden (64), waardoor zij voor het eerst sinds 1948 een overwinning boekten in een wedstrijd tegen de Belgische B-ploeg. Een slecht genomen doelschop, hal- nog te zien in de eerste minuten van verwege de eerste helft van de wed strijd Docos'DSO, is voor de thuis club noodlottig geworden. De bal werd n.l. opgevangen door de DSO- speler G. Lamboo, die met een ferme trap de bal retourneerde en in het doel liet verdwijnen. En zo moest aan het einde van de wedstrijd Docos voor de tweede achtereenvolgende maal met de kleinst mogelijke nederlaag genoegen nemen. En dat na een wed strijd, waarin de rood-witten het grootste gedeelte de meerderen wa ren van de gasten uit Zoetermeer. Dat de Docos-mensen niet in staat waren de eer te redden was ener zijds te wijten aan het korte spej en het onzuivere plaatsen van de voor hoede; anderzijds aan het stugge ver dedigen van de gasten. In het begin van de eerste helft ontketenden de gastheren een offensief op het DSO- doei. Maar voor het doel gekomen werden de aanvallen te slordig afge werkt om succes te hebben. Na ruim een kwartier brak Jan van Marwijk alleen door, doch zijn schot werd al vallende door de keeper afgeweerd. Langzaamaan wist DSO zich aan de druk te ontworstelen en enige goede aanvallen op te zeten. Na een van die aanvallen kwam de bovenge noemde doelschop en 't enige doel punt van de wedstrijd. Dit succes gaf de gasten meer zelfvertrouwen en tot het einde van de eerste helft wisten zij de balans in evenwicht te houden. Een keer ontsnapte het Docos-doel nog aan gevaar toen een voor 't doel langs geschoten bal tegen de paal be landde. Eenzelfde gelijkopgaande strijd was KON. NED. VOETBALBOND. BETAALD. Tweede divisie A: VelocitasQos- terparkers 34. Res.klasse B: Amsterdam 2Fortu ne 2 5—1. Om de KNVB-beker: Volendam Ajax 42; NAC«Rapid 51; Wage- r.ingenSCH 2—3; 't Gooi—KFC 3—1 HaarlemAlkmaar 01; UVS-Schev. Ho li. Sport 22. AMATEURS. Eerste klasse C: MauritsTSC 2-1; WH T6—Vlissingen 2—2. Vierde klasse A: THiB-^-Foreholte 4»—1; Docos—DSO 0—1. DE ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. West II: 2e klasse: HoogvlietSSS 24. RWH's Gravenzainde SV 1'2; VVGZExcelsior 21. 3e Klasse A: Schev. Holl. Sport— Rijnsb. Boys 10; MonsterExcelsior 2—2; CSVD—ROL 2—1. 4e Klasse A: LeidenSportlust '46 26; RCVKoudekerk 31; Kat wijkBodegraven 01; EWSRouw koop 2—1; Noordwijk—VWS 3—0. DE COMPETITIESTANDEN. Tweede klasse: Ter Leede 5 4 0 1 8 15— 9 's Gravenz. SV 6 3 2 1 8 11— 7 SSS 5 4 0 1 8 10— 7 WGZ 5 2 3 0 7 9— 7 Quick Boys 5 1 3 1 5 12— 8 Zwaluwen 5 1 3 1 5 8— 8 RWH 6 2 0 4 4 99 ARC 5 1 2 2 4 911 Excelsior P 6 1 1 4 3 816 Hoogvliet 6 0 2 4 2 12—21 Derde klasse A: Excelsior M 6 4 2 0 10 19— 7 Rijnsb. Boys 5 3 1 1 7 12— SHS 5 3 1 1 7 11— CSVD 4 3 0 1 6 9— 5 Monster 4 2 1 1 5 16— 7 TSB 3 2 0 1 4 7— 3 Ornas 4 0 1 3 1 4—18 Jodan Boys 4 0 0 4 7—19 RCL 5 0 0 5 0 5—18 Foreholte verloor met 41 van een hard spelend THB. We fwillen daarmee niet beweren, dat de zege der Haarlemmers niet verdiend was, de gastheren hadden nu eenmaal een beter verband dan Foreholte. Toch ging het in bet begin vrijwel gelijk op. Zelfs was Foreholte ge vaarlijker voor doel. De fout was, dat men te veel in de breedte bleef spelen, waardoor de THB-defensie steeds kon ingrijpen. Een THB-aan- val van links werd door de Fore- holte-keeper resoluut vallende on schadelijk gemaakt. Toen na 23 min. THB in de meerderheid kwam. scoorden de Haarlemmers op vrij gemakkelijke wijze; de midvoor tik te de bal tussen een opeenhoping van spelers door in het verlaten doel (10). Even later was THB weer gevaarlijk, doch de bal ging rakelings naast, maar dat was toch uitstel, want weer kregen de Haar lemmers een kans en nu doelpuntte de rechtsbinnen met een tam bal letje (2—0). De tweede helft begon al spoedig met een hoekschop voor Foreholte. De Voorhouters liepen vele malen in de buitenspelval. Een toegekende vrije schop voor Foreholte volgde, de bal ging recht op de keeper af, doch deze werkte tot driemaal weg. Juist toen Foreholte er iets beter inkwam werd onverwachts aan de andere kant door de midvoor op su blieme wijze de voorsprong vergroot (30). Spoedig hierop volgde een nieuwe THB-aanval, waarbij nu de linksbuiten scoorde (40). Nadat THB een 3-tal hoekschoppen had ge forceerd, ging Foreholte eindelijk tot het offensief over. De laatste 10 min. was Foreholte steeds in de aan- kers. val. Toen Allard het veld verliet wegens een hoofdwonde, speelden de Voorhouters met 10 man verder en eindelijk werkte v. Schie de nul weg met een goed schot (41). GDSMoerkapelle 15. In een van GDS-zijde zeer slecht gespeelde wedstrijd heeft Moerkapelle door be ter positiespel en beter plaatsen een verdiende overwinning behaald. Ge durende de eerste helft wist de GDS- verdediging de talrijke aanvallen van de bezoekers dikwijls met wat geluk nog wel af te slaan. Aan de andere zijde ontkwam het Moerkapelle doel eveneens op het nippertje aan door boring. De bezoekers zagen door on juist richten nog enkele kansen ver loren gaan, doch kort voor de rust was het F. Hertog die van dichtbij raak schoot. 01. Na de rust werd het spel van GDS nog onsamenhangender, terwijl het bovendien veel te kort werd gehou den. Na 7 minuten bracht W. de Knegt de stand op 02 terwijl drie minuten later Zwarteveld uit een strafschop er 03 van maakte. Toen even later de GDS-verdediging bleef staan voor vermeend buitenspel was het voor F. Hertog een klein kunstje de bal van korte afstand in te schie ten. 04. Hoewel de GDS-voorhoede wel meerdere malen voor het heilig dom van Huisman verscheen ging er te weinig kracht van uit om te kun nen scoren. Dat deed de linksachter voor hem, die op zijn doelman terug wilde spelen, doch de bal juist langs de binnenkant van de paal plaatste. 14. Van de kansen welke do bezoe kers zich nog wisten te scheppen wist alleen W. de Knegt er één te benut ten zodat het einde kwam met een verdiende 15 zege voor de bezoe- de tweede helft, maar spoedig nam Docos weer het heft in handen en tot het einde toe hebben zij het doel der gasten belaagd. Maar door de gebre ken van de voorhoede die we reeds noemden en waarmee in deze helft ook rustig werd doorgegaan, bleef de voorhoede machteloos. Een omzetting in de voorhoede lukte ook niet en aangezien keeper De Vries ook nog in goede vorm bleek te zijn bleef dus succes uit. Ook toen op het einde de Docos-backs en -kanthalves het zelf maar in de voorhoede gingen probe ren. Bij een van de schaarse aanval len van de gasten wisten zij nog een doelpunt te scoren, doch de strak lei dende scheidsrechter had reeds een overtreding geconstateerd, zodat het feest niet doorging en het dus bij één doelpunt bleef. TAFELTENNIS DE NTTB-COMPETITIE. Scylla heeft zich in de tweede com petitiewedstrijd fraai hersteld en een 73 overwinning op Sparta 2 behaald. Van Zoelen en v. d. Voort bleven in zes partijen ongeslagen. Verkerk verloor van Stoop en Claessens, maar klopte Jaap du Buy, die drie nederlagen leed. Sparta 2 won het dubbel. De uitslagen waren: Hoofdklasse: groep A: Sparta 3Po- vac 3 3—7; Nedlloyd—Wifra 7—3: Smash—Quick 3—7; Scylla—Sparta 2 73. Groep B: BatswingersLuck Raek 64; PSVBlue Star 5—5; Carbon Sparta 1 0—10; VTV—Wibo 5—5. Overgangsklasse: F: MaccabiTreffers 2—8; KKK—Nedlloyd 2 1—9; DOS 2— Docos 37; Povac 3-AVGA 3—7; Sparta 5Wibo 4 010. G: DOSBatswingers 2 82; De SalamandersDOS 3 19; Treffers 2—USV 2 5—5; Rotterdam— Wibo 2 3—7; Wibo 3—Carbon 2 7—3; WilskrachtWifra 3 19. MACCABI—TREFFERS 2—8. Hoewel wederom een grote overwin ning werd behaald op het A'damse Mac cabi werd het geen grote wedstrijd. Het begin vooral was niet best, daar Tref fers met 20 achter kwam te staan. Toen ontwaakte het team echter en ge leidelijk aan werd de stand tot 82 op gevoerd. De 20 achterstand kwam door de nederlaag van Jos v. d. Meer tegen Sal Muller en van Jan v. d. Zwet tegen Lakmaker. Wout Heemskerk staat nog steeds ongeslagen. Het tweede team behaalde z'n eerste winstpuntje t.w. 5—5 tegen USV 2> Ton Hoogenboom, die de plaats innam voor Th. v. d. Meer, zorgde voor 2 winstpar tijen, evenals de goed spelende Nic. v. d. Zwet. Ook het dubbel werd een zege voor Treffers, waarbij gespeeld werd door Hoogenboom en v. d. Zwet. Nico Heemskerk kon deze keer niet tot winst komen, hoewel hij er enkele malen vlak bij geweest is. Z'n partij tegen de USV- speler Roodzant bracht pas na 3432 in de laatste game de beslissing. Zaterdag speelt Treffers 1 thuis tegen het sterke DOS 2' (Den Haag), wat wel eens een zware tegenstander voor de Veenders kon worden. Daar Treffers za terdag niet de beschikking heeft over de Pancratiuszaal, is nog niet bekend waar deze wedstrijd wordt gespeeld. DOS 2—DOCOS 1 3—7. Docos 1 zorgde zaterdagavond voor een prettige verrassing door een niet ver wachtte 73 zege op het sterker ge achte DOS 2 uit Den Haag. G. Bakker bleef op 100 staan door 3 x te zege vieren. W. Steenbergen, die dit seizoen voor het eerst meedeed, won 2 x, terwijl C. Kreffer slechts 1 x tot winst kwam. Het dubbel was tenslotte voor Docos. A.s. zaterdagavond Docos 1Sparta 5. Aanvang 7 uur in de zaal aan de Pot gieterlaan. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het verdere programma voor deze week luidt: heden: Cebusta 2Docos 1 (dames); dinsdag: Batswingers 3Docos 2 (dames); GEB 3—Docos 2; Docos 6 Batswingers 8; woensdag: Docos 3 DSB 3; donderdag: Docos 4De Burcht 3; zaterdag: Docos 7Sportief 6. Steeds Vooruit. In de loop van 14 t.m. 20 oktober zal de bondscompetitie tafeltennis aanvangen, voor het siezoen 1956'57. Dan zullen de verenigingen onderling weer in een hevige strijd wor den gewikkeld om de hoogste plaatsen in de afdelingen. Moge het ook dit jaar weer een sportief gevecht worden tussen de verenigingen. Steeds Vooruit neemt aan deze competitie met 5 teams deel. Het le dames en le herenteam komen uit in de 3e klasse van de NTTB. Het programma voor de komende week luidt: (Dames): heden te Warmond: Steeds Vooruit 1Treffers 2. (Dames): dinsdag te Hazerswoude: Slagvaardig 2Steeds Vooruit 2. (Heren): vrijdag te Den Haag: EN 1 Steeds Vooruit 1. (Heren): woensdag te Warmond: Steeds Vooruit 2—TOV 3. 0 (Heren): vrijdag te Leiden: Scylla 5— Steeds Vooruit 3. Alleen bij de wedstrijden te Warmond is het aanvangsuur bepaald op 8 uur n.m. Al de uitwedstrijden die gespeeld worden door Steeds Vooruit vangen aan om 7.30 uur n.m. De aanvoerders ge lieven hier op te letten. Daar het le herenteam ook de halve finale wist te winnen, waarin Wibo het kind van de rekening was. is bepaald, dat de finale der bekerwedstrijden 1956- '57 gespeeld wordt op donderdag te Voorschoten in de zaal van „Olympus" n.l. Steeds VooruitDOS 6 uit Den Haag. Aanvang 7.30 u. De winnaar van deze wedstrijd krijgt van de NTTB een grote beker. Leden, die deze wedstrijd willen bijwonen, moeten rekening houden met het vertrekuur van 7 uur uit Leiden met de blauwe tram. Nieuwe leden zowel dames als heren kunnen zich iedere maandag- en woens dag opgeven aan de zaal. Er wordt ge speeld in het gemeentelijk gymnastiek lokaal te Warmond. Junioren van 78 en senioren van 810 uur n.m. DAMMEN NEDERLAND—BELGIE 14—6. Te Rotterdam is een damwedstrijd ge speeld tussen de nationale ploegen van Nederland en België. Onze landgenoten wonnen de ontmoeting met 146 punten. De gedetaillerde uitslagen waren: NederlandBelgië: Bergsman—O. Ver- poest 11; Van HeerdeH. Verpoest 20; BoerVerleene 20; Beeke Vaessen 11; De KruyverDe Mes- maecker 20; VerhoevenPrijs 02; De JurckaDebusschere 11; Wagter Beelen 20; HobbelenP. Verpoest 20; GrootVan der Meerssche 11.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8