Tijd rijp voor rioolbelasting? TE OPENEN HAZEBROEK iike Kracht l Assistente v.d. Boekhouding SLAG AAN DE RIP" J-B Schriftuur van antwoord op begroting Lisse (II) tPXeidaai maai Jixui&ueienig.ingen KORTE golf WOENSDAG 17 OKTOBER MET FANTASTISCHE AANBIEDINGEN l r .J AANBESTEDING Ie en 2e Assistente TESTCURSUS Jl eCefaontjeó ONGESCHOOLDEN N.V. NEDERUNDSCHE KABELFABRIEK DELFT Kantoorbediende Mnl. of Vrl. DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 Bij de sectie-gewijze behandeling van de begroting van Lisse verklaar den enkele raadsleden niet zonder meer accoord te kunnen gaan met de invoering van een rioolbelasting, ook al is oplegging daarvan binnen het raam van de gemeentewet mogelijk. Zij achtten het niet billijk de burge rij nieuwe lasten op te leggen, zolang er nog een mogelijkheid is ,om het begrotingstekort op te vangen uit de reserves van vorige dienstjaren. Afgezien nog van de omstandig heid, dat vele leden het juister zou den achten, wanneer de rioolbelasting pas wordt ingevoerd bij de bouw van <^e zuiveringsinstallatie, daar er dan een zeker verband bestaat tussen de opvoering van de inkomsten en de uitgaven, werden nog de volgende vragen gesteld: a. Wie moet deze belasting beta len, de eigenaren of de bewoners van de percelen? b. Is eventuele heffing van de eigenaren niet onrechtvardig, omdat daardoor een bepaalde groep wordt getroffen? c. Mogen eigenaren de rioolbelas ting doorberekenen in de huur? d. Wordt bij eventuele heffing van de bewoners ook rekening gehouden .met huin draagkracht? Tijd is aangebroken. B. en W. handhaven hun mening, dat de tijd voor invoering van de rioolbelasting thans is aangebroken en verwijzen naar de Nota van Toe lichting bij de begroting en het prae- advies, dat binnenkort zal worden aangeboden, ter begeleiding van een ontwerp-verordening tot verhoging van de straatbelasting. Daaruit blijkt tevens, dat de belas ting zal worden geheven van de eige naren. Er wordt een progressief ka rakter aan verleend en de percelen, die niet 'n de nabijheid van riole ringswerken zijn gelegen, zullen wor den vrijgesteld. en W. achten het onwaarschijnlijk, dat aan huis eigenaren toestemming zal worden verleend een gedeelte van deze belas ting door te berekenen in de huur. De bewering, dat de heffing van eigenaren onbillijk zou zijn, weerleg gen b. en w. met de mededeling, dat huizen mede een bepaalde waarde ontlenen aan de voorzieningen, welke de gemeente treft. Het college wijrt de suggestie, om de tekorten aan te vullen met de re serves uit vorige dienstjaren, van de hand. Elk financieel beleid eist het streven naar evenwicht tussen uit gaven en inkomsten. De reserves zijn bestemd voor tijden van tegenspoed, waarin een redelijk voorzieningsni veau gehandhaafd moet kunnen wor den. De leden verklaarden zich accoord met het sluitend maken van de be groting door diverse tariefsverhogin gen zoals: reinigingsrechten met 1 per emmer, haven- en kadegelden met 25 pet., tarieven van werken voor derden met 25 pet. en het wa terleidingtarief met 25 pet. Kruisverenigingen. In de afdeling Volksgezondheid werd door vele leden een lans ge broken voor de kruisverenigingen, die ernstige financiële zorgen hebben i.v.m. de plannen tot bouw en ver bouw van wijkgebouwen. Hoewel door de leden grote bedragen bijeen gebracht worden, blijven de zorgen groot. Men vroeg zich af, of de ge meente hier niet iets kon doen door het garanderen van rente en aflos singen van leningen en door het ver strekken van hypothecaire leningen. Het antwoord van b. en w. luidt: Van ernstige moeilijkheden bij de kruisverenigingen is ons tot op he den niets gebleken. Op de vraag, of de huidige subsi dieregeling wel toereikend is, zijn b. en w. de mening toegedaan, dat de subsidieregeling een gunstig karakter heeft en ook steeds een zo soepel mo gelijke toepassing heeft gevonden. - Woningbouw. Over de woningbouw kregen b. en w. dit jaar slechts complimenten. In de loop van dit jaar zijn belangrijke objecten in uitvoering gekomen en er staan al weer nieuwe plannen op sta pel. In het plan Meer en Duin zullen in totaal 605 woningen komen. Ook bouw van eenvoudige premie-wonin gen blijft daar naast woningwet woningen mogelijk. Geschat wordt: 561 woningwetwoningen (waaronder hoogbouw), 39 middenstandswonin gen en 5 winkel-woonhuizen. Afzanding Reigersbos. Vele leden informeerden naar een mogelijke verdere afzanding van het Reigersbos, over welke zaak een be roep is ingesteld bij de Kroon. B. en W. delen mede hiervoor grote inte resse te hebben, mede in verband met het voorhanden hebben van ver- vangingsgronden. Zij achten het ech ter niet doelamtig in dit kader nader op deze kwestie in te gaan. Maatschappelijke steun. Vele leden verklaarden, dat een brandstoffentoeslag van f 4,per week veel te laag is en dat dit min stens 10,moest zijn. B. en W. antwoorden hierop, dat dit bedrag ook in vergelijking met an dere gemeenten niet te laag is. Men ontvangt deze toeslag geduren de 30 weken, zodat in totaal een be drag van 120,wordt verstrekt. Bij abnormale koude worden nog extra toelagen verstrekt. Nabij de Echoput is op de Amersfoortseweg onder Apeldoorn omstreeks half zeven gisteravond een 26-jarige motorrijder uit Assendelft in volle vaart op een aan de kant van de weg geparkeerde vrachtauto gereden en op slag gedood. De oor zaak is" nog niet duidelijk. Mr. J. J. de Haas, voorzitter van het Katholiek Verbond voor Kinder bescherming te Nijmegen, is ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van het verbond, door Z. H. de Paus benoemd tot Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote. Door de hoogeerwaarde heer deken mgr. C. van Dijk werd deze benoeming vrij dag 12 oktober medegedeeld en de versierselen uitgereikt. Een felle brand heeft gisteren gewoed in een olieslagerij aan de Kleine Koppel te Amersfoort. Oor zaak was een arbeider, die de warm gelopen lagers van een wals oliede. Een Steekvlam zette het hele bedrijf in lichter laaie. Pas na een uur was de Amersfoortse brandweer het vuur meester. Door het onklaar raken van een aantal machines zal de produktie gestagneerd worden. De schade, die aanzienlijk is, wordt door de verze- kering#gedekt. NJVI. 4 UUR HOPEN WIJ ONZE Nieuw gemoderniseerde zaak A.S. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAGMORGEN ZIJN WIJ GESLOTEN. DONDERDAG, 8 UUR, BEGINT DE VERKOOP. Van Manderslootstraat 13 Tel. 3059 ALPHEN AAN DEN RIJN DAMESCONFECTIEFABRIEK „EVANA" Bijweglaan 5 Sassenheim vraagt voor spoedige indiensttreding voor order- en inkoopadministratie. Leeftijd 1825 jaar. (verzorging der grootboekkaarten en factu ren etc.). Onze meubelmakerij levert U exclusieve meubelen Wij moeten u echter om tijdige opdracht verzoeken. woninginrichting binnenhuiskunst HOGEWOERD 21-23, LEIDEN, TELEF. 20560. Ondergetekende R. Vis architect, Ten Harmsenstraat 9, Alphen a. d. Rijn, zal namens zijn opdrachtgevers trachten aan te besteden „behoudens goedkeuring van b. en w." Het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Korteraarseweg te Ter Aar met bijkomende werken op maandag 29 October 1956 te 11 uur in Café v. d. Acker, Kerkweg 4 te Ter Aar. Bestek en tekening verkrijgbaar ad 7,50 per stel bij de architect, rest. 5,op dag van aanbesteding. De architect R. VIS. Op een Administratiekantoor hier ter stede is plaats voor een bekend met boekhouden en kunnende typen. Goed salaris en prettige werkkring. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 4939 bureau van dit blad. BEZOEK DE GROTE FANCY FAIR li ten bate van de r.K. Kerk. in Café Bakker te Rijpwetering Op 13 en 14 October a.s. Opening 13 october te 7.30 uur. HET COMITé Op ons kantoor is een plaats vacant voor een AANKOMENDE (vrl.) en een JONGSTE BEDIENDE (vrl.) Schriftelijke sollicitaties worden gaarne inge wacht bij I.E.M.C.O. N.V., Nwe Rijn 32, Leiden. voor Tokkelinstrumen- ten en accordeon te geven door de le gita rist van het Concert- febouworkest en te hou- en in de zaal van het Leidsch Muzieklyceum. Instrumenten worden in bruikleen gegeven. Aanmelden voor deze cursus kan dagelijks geschieden. Leidsch Muzieklyceum, Leiden, Riinsburgerweg 179, tel. 24849. Leiden. PERSONEEL 3? Gevraagd flink meisje voor de huishouding in klein gezin, zondags vrij. Br. onder no. 15 R. Paauw. Kantoorboekhandel. Roe- lofarendsveen. Gevraagd een schil dersknecht bij W. de Boer H. Rijndijk 99, Zoeter- woude. Gevraagd r.k. meisje als hulp in de huishouding voor dag en nacht. Th. W. v. d. Salm, Noordbuurtse- weg 25, Zoeterwoude. 3? Net meisje gevraagd voor 3 a 4 ochtenden oer week. Mevr. De Wilde. Joh. de Wittstr. 10. Leiden, tel. 24978. 3? Meisje gevraagd voor de huishouding niet bene den de 16 jaar, voor de dag. H. Snijders. H. Rijn dijk 114, Leiden. 3P Biedt zich aan meisje. 16 jaar, 3 jaar Ulo. voor de zaterdagmiddag. Br. no. 2646 bur. van dit blad. S1 Zo spoedig mogelijk gevraagd ervaren kamer meisje, intern, 100.per maand. Inl. tel. 21048. ■3? Gevraagd goede werk ster voor de donderdag of vrijdag en tevens goede naaister, eenmaal per w. W. H. van Egmond, Norre- meerstraat 58. Warmond. 3T B.z.a. .net r.k. meisje, 22 jaar, dié zich graag ge plaatst zag in banketbak kerszaak of kruideniers zaak. Liefst voor dag en nacht. Br. onder no. 4942 bureau van dit blad. Bijverdienste! Gratis inlichtingen Postbus 36. Dordrecht. AANGEBODEN 3? Gitaar, Accordeon, oia- no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet. saxophoon, trompet slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5. tel. 24358. 3? Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zii de rolfilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d. Horst, Doezastraat 39, tel. 24702. wij vragen voor tewerkstelling in de ploegendienst in de afdelingen sterkstroomkabelfabricage, leeftijd 1645 jaar koperwalserij «n koperdraadtrekkerij leeftijd 21-25 jaar Werknemers uit Katwijk en omgeving worden per bus vervoerd. Serieuze kandidaten die menen aan deze eisen te voldoen en die een betrekking wensen met een behoorlijk loon en goede sociale voorzieningen, worden uitgenodigd voor een voorlichtingsbijeenkomst op woensdag 17 oktober a.s. 's avonds om 8 uur in Hotel-Café- Restaurant „Casa Cara", Tramstraat la, Katwijk aan Zee. Gedurende deze bijeenkomst zullen o.m. lichtbeelden en een bedrijfsfilm worden vertoond. 3? Overal vraagt U, bij Wassenaar slaagt U! voor opklapbedden. tuimelbed- den enz. Ombouwen uit eigen meubelmakerij. 30 modellen, ook met berg ruimte! Wassenaar. Jan- vossensteeg 60. tel. 20143. 3? Fridor naaimachines. Nu reeds vanaf 295, Electr. in koffer, gratis les aan huis en 100 service. Fa. P. J. van Steijn en Zn.. Nieuwe Rijn 46B, telef. 24809. 3? Polshorloges voor he ren, 21 steens ancre, wa terproof, schokvrij. Prach tige modellen in chroom uitvoering 39.75. Wij ver kopen uitsluitend contant, maarzeer voordelig. Uurwerkkliniek, Lage Rijndijk 8. Leidens' beste speciaalzaak. 3? Hak die knoop door! Bestel vandaag nog uw vak- of examencursus bij de Verenigde Leergangen voor Schriftelijk Onder wijs, Tuinlaan 10. Schie dam, Tel. 64525. Propectus gratis op aanvr. 3? Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 3? Een schrijfmachine ko pen is een zaak van ver trouwen. De „Kolibri" (Groma-product) in tas 260.contant of in 2. 6, 9, 12 mnd. Vrijblijvend proefplaatsing. Hees Kan toormachines. Hogewoerd 92. tel. 31983. De Knittax breit in enkele uren, wat anders wekenlang moet duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht-patent en ontelbare patronen. In lichtingen Van der Spek, Haarlemmerstr. 196a. Lei den. Tel. K 1710-23214. S* Kachelpijpen, ellebo gen, roetzak- en schuif pij pen, mica, vuurspecie, on derdelen. enz., haarden, kachels, ledikanten, sta pelledikant, opklapbed den. spiralen, matrassen, ameublementen, rookstoe- len, kasten, schrijfbureaus stofzuiger 220V. Pluym, Hogewoerd. koopt inboe dels, zolderopruimingen. Schuimrubber en Plas tichuis. Mare 70. tel. 22361. Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic. leveren dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wii bij 11 de maten aan huis. 3T Cellophaan plakband, prima glasheldere kwali teit, rolien ruim negen me ter, 1 cm. breed 0,40. 1M cm. ƒ0,60, 2 cm. ƒ0,80. Rollen van 33 meter nóg voordeliger. Alleen bij Paddenburg, Nwe Rijn elf. 3? Auto-, motor- en scoo- terriischool. Volledige op leiding rijbewijs, verkeers- les inbégr. door gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Gevestigd se dert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstr. 60a. tel. 26584. 3? Kunstgebit stuk? Repa ratie in een uur gereed. Ook Maandag-. Woensdag en Vrijdagavond. P. J. Olivier. Gerrit Doustr. 19. Leiden, tel. 30307. 3? Naaimachine defect. Wij repareren perfect en... direct! Regelmatige aan bieding gebruikte naai machines. „Naaimachine- Service". De Sitterlaan 106 Leiden, tel. 32915. 3? J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud en zilverwerken. Nieuwe rijwielen vanaf 122,Sportrij wielen 151,25. Gemakkelijke be taling, 2e hands dames-, heren-, jongens- en meis- jesriiwielen. alles gemof feld en onder garantie. A. Grimbergen. Dubb. Buurt 11. Rijnsburg. tel. K 1718- 2967. 3T Bremmer repareert ge broken porselein. Saks. groepen, antieke borden, goud. zilver, koperwerk, enz. Bremmer. Morsstr. 41. Leiden, tel. 26918: Goeger- ritsteeg 1. tel. 22791. 3? Closetpotten enz. Pracht partij nieuwe clo setpotten. zittingen, fon- teinbakken. urinoirs tegen lage prijzen. Nic. v. d. Ak ker, Kore vaarstraat 31, Leiden. 3? Kindermeubelen. Boe kenplanken .keukentafels, sjoelbakken, trapleren, etagère, gereedschapskist, konijnenhok. kippenhok, aanmaakhout 1.25 p. zak. geb. stenen. 2 cent en te gels. ongeregeld hout. Vij len en slijpen van alle soorten zagen. Oude Sin gel 216. 3T Wegens gebrek aan ruimte te koop aangeb. een z.g.a.n. kinderwagen. P. v. Emmerik. Past. v. d. plaatstr. 97. Rijpwetering. 5? Golfplaten. Nieuwe as- besteolfplaten, tegelboard, hardboard, zachtboard te gen concurrerende priizen. Nic. v. d. Akker. Kore- vaarstraat 31. Leiden. Za terdag tot 5 u. geopend. 3T Ramen - deuren. Enor me voorraad ramen, deu ren w.o. kast- en kamer deuren. tuindeuren enz., enz., trottoirtegels, wand en vloertegels. Nic. v. d. Akker. Korevaarstr. .01 Leiden, filiaal tot dagmiddag 5 u. geop.-nd. 3T Leimuiden. Gevraagd nette werkster voor dins dagmiddag. J. van Veen. Noordeinde 9. Te koop gevraagd een partij brandhout door P. v. Saase, Rijndijk 85. Ha- zerswoude. 3? Te koop aangeboden: naaimachine met salonkast tevens invalidewagen, zo goed als nieuw. Sluispad no. 5, Noordwijk (B.). 3? Haard, radio, dcruche- bak, enz. Als nieuwe por seleinen douchebak met handdouche en mengkra- nen, gesloten eiken boe kenkast, Mechels mooi dressoir, piano. W. F. Koo reman, Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D„ let op tel. 23261. 3? Een ijzeren schuitje te koop, groot 6 ton. Te bevr. P. M: v: d. Pouw Kraan, Noordeinde 32. Hoogmade. 33* Te koop: gebr. dames- heren-, jongens- en meis- jesrijwieien in prima staat met garantie vanaf 50. bij H. van Marwijk, Rij wielhandel Oké, Zijlsingel 65, Leiden. Alt op de Mare. Sta tionaire Sachs 160 cc. 135,Prima Sparta/Vil- liers 125 cc. 325.Sparta/ Sachs 125 cc. 325.—. Gillet 125 cc. 150,Motorcarrier Villiers 125 cc. 365. - Losse V.A.P. 50.Mos quito 40, 3T Alt op de Mare. Heren rijwielen: Sparta, sport, verlichting. Torpedorem- naaf, 140.3 Versn. trommelremmen 165. Spert, rood 150.Dames- sport 110,Transport m. Berini 110,Berini 120. V.A.P. 125,Meisjesrij wiel 35, 3? Gevraagd nieuwe of zo goed als nieuwe mest- schouw. liefst ijzeren. Br. W. H. v. d. Hulst. Hoorn 81, Alphen a. d. Rijn. 3? Te koop aangeboden: chiqué bruidsjapon met kent, compleet met kapje, sluier, onderjurk, tasje en handschoenen, m. 42-44. Te bevr. tel. 32883 op bur. v. d. blad onder no. 2653. *5? Te koop aangeboden: z.g.a.n. haardkachel en fiets. Leeuwerikstr. 5. tot 8 uur 's avonds. 3? Bouwmaterialen. Grote voorraad deuren, ramen, planken, binten, dakpan nen, golfplaten, ijzeren balken, rijplaten, eiken plaathout enz. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoe- terwoude-dorp. GEVRAAGD EEN Opleiding Mulo of H.B.S. Brieven onder no. 4924 aan het bureau van dit blad. 3T Aangéb. Singerhand- naaimachine, compl. met kap, prijs 75.Verkoop met garantie. Haagweg 172a, Leiden, tel. 25510. -3T Te koop aangeboden: wegens plaatsgebrek, van particulier, inlaid trap- naaimachine, prima wer kend, deskundig onderz. toegestaan. Te bevr. Pieter de la Courtstr. 66 bij Lam- menschansweg. Leiden. GEVRAAGD 52* Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule, stellen, kristallen kronen. Saksisch porselein, goud. zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen, Perzen enz. Bremmer. Morsstraat 41. telef. 26918, Goegerrit- steeg 1. telef. 22791. <3? Bromfietsverhuur. De nieuwste Berini M 21 1956, per uur, dag of lan ger. -J. de Jong, Varkevis- serstraat 66. Katwijk aan Zee, telefoon 2795. W0NINGRUIL 3? Woningruil Voorscho- ten-Rotterdam. Hoekhuis, le verd.. 3 kamers, keu ken, zolder, geen over buren, lage huur. P. G. v. Veen, Hilledijk 153a. Rot terdam (Z.). 3F Woningruil. Aangebo den in Professoren wijk heel huis. 5 kl. kamers, keuken, zolder, voor-, zij- en achtertuin, huur 42,50 per maand. Gevraagd een riant herenhuis met min stens 7 a 8 kamers, huur 70,tot 100.per m. Br. onder no. 2644 bureau van dit blad. 3T Goed tehuis gevraagd I DIVERSEN voor jonge poesjes. Af te »-■■«*■■■■ halen, Koninginnelaan 14. Oegstgeest. 3? Gevraagd: elke sier teeltvergunning en groen- tenteeltvergunning 47. c.v. N. Bakker H.zn.. Roe- lofarendsveen. telef. 487- K 1713. TE HUUR 3? Te huur aangeboden: een vrije bovenwoning, centrum stad. 4 kamers m. keuken. Br. onder no. 4909 bureau van dit blad. 3? Luxe Autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes 130-D. Simca. V.-W. en Morris. Garage Biern.an, Voorhout, tel. 02532—7433 3T As. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten. compl. m. sluier, handschoenen en tasje ook bont en maraboe- caoe s Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig; Fa. J. J. Sloos en Zn.. Stille Rijn 11. Telef 20868 3? Sierteeltvergunningen Aangeboden of gevraagd Huur of verhuur, ruilen. J F.lstgeest. Zuideinde 99a H torendsveen. Telef 2JJ K 1713. 3T Verhuur zonder chauf feur. Simca 1956. Vaux- hall. Ford, Opel Rekord vanaf ƒ8.— p. dag, 8 cent per km. Werkhoven. Van 't Hoffstr. 11. tel. 22300. 3? Wij bieden in huurkoop aan. orgels met doorlopen de harp en fluit enz.. 3. 4 en 5 spel, vanaf 575. 875 en hoger, contant 15%, rest 48 maanden. Ook piano's. Br. onder no. 4332 bur. v. d. blad. 32" Wie heeft per abuis mijn rijwiel meegenomen staande Witte Singel 10. Roelofarendsveen, gaarne terugbezorgd bij C. de Jong. Witte Singel 20. 3T Timmerwerk wordt vlug, vakkundig en billijk uitgevoerd door De Bruin en Munten, werkplaats Ursulasteeg 9B. 3? Opleidingsschool voor schoonheidsspecialist(e). (Opleiding voor vakgroep diploma). Manicure, elec- trisch ontharen. Chirope- dist(e). (Algehele voetver zorging). Inl. gratis. Inschr. ma., woe., do. en vr. van 2 tot 6 uur Oude Rijn 2a. tel. 24208. 3? Betere Muzieklessen. Bekend solide adres met first class aanbevelingen. Muziekinst. D. van Wouw. Rapenburg 1, Tel. 20458. Piano, Accordeon. Guitaar, Mandoline; Dwarsfluit enz. Uitsluitend privélessen! - 3T Modevakschool Eps- kamp. Leert zelf uw kle ding knippen, naaien, te kenen volgens eenvoudige methode. Inl. maandag en woensdag 1012 en 69 uur. Gedipl. Lerares HCV. Plantsoen 11. 3? Engels: Conversatie en Emigratie. Privé- en Club- lessen. Opleiding voor „Cambridge University Certificates". Bijwerken v. H.B.S.- en Gymn.-leerlin- gen. P. R. Wiessing, leraar Engels M.O.. Beëdigd ver taler. Roodborststraat 46. Leiden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3