Na debat van 2 uur staakten de stemmen voorstel sportgebouwen DE LEIDSE BIOSCOPEN? Gemeenteraad Voorschoten Rest van agenda liep vlotter Scherp HUIBERS Nog geen grote gladiolenaanvoer Kleurstoffen van levensmiddelen kunnen oorzaak zijn van kanker DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het voorstel van de kleedgebouwen op de sportvelden is bij de behande ling in de raad van Voorschoten te rechtgekomen in een zeer uitgebrei de discussie. Het ging erom, wat moet er komen: stenen gebouwen of hou ten. Dit werd de grote strijdvraag. Er was aangaande dit punt van de agenda een meederheidsvoorstel van het col lege t.w. de voorzitter en wethouder Schrama, die voorstelden over te gaan tot aanschaffing van houten kleedgebouwen met 'a stenen funde ring, waarvan de kosten zouden be dragen 48.500.en een minder- heidsvoorstel van wethouder De Graaf, die voorstelde over te gaan tot bouw van dev kleedgebouwen in steen, waarvan de kosten zouden bedragen 70.500.—. 2 Uur lang zijn het voor en tegen tegenover elkaar gesteld, met het ge volg dat toen 't voorstel van de meer derheid van 't college in stemming werd gebracht de stemmen staakten met 77, zodat 't voorstel aangaande de kleedgebouwen in 'n volgende ver gadering weer aan de orde zal wor den gesteld, volgens mededeling van de voorzitter zonder discussie, maar na voorlezing van de gemeentewet met de mogelijkheid tot nieuwe dis cussie. De grote voorvechters voor stenen gebouwen waren de heren Dekker en Pels en wethouder de Graaff, de woordvoerders voor de voorgestelde aankoop van houten ge bouwen waren naast de voorzitter en wethouder Schrama de heren Forta- nier, v. d. Hulst en v. d. Eist. Voor- en tegenstander. Politiek gezien was de Prot. Chr. fractie en de P.d.A. voor de gebou wen in steen en de K.V.P. en de V.V. D. voor de oplossing in hout. De heer Lamboo van de K.V.P. was deze avond niet aanwezig. Toen het op de stemming aankwam liet de heer Bol le v. d. Prot. Chr. fractie de stemmen staken, door zich ook voorstander te tonen van de houten oplossing. De heer Dekker betoogde, dat de raad het nimmer oneens geweest is over de noodzakelijkheid van de ge bouwen, maar wel over de construc tie mogelijkheden. In eerste instantie is het plan ontworpen door Openb. Werken in steen. Ook de andere mo gelijkheden zijn toen bezien. Niet technische leden van de raad propa geren andere gebouwen. Dit probleem ligt technisch. En waar gaan we naar toe als we ons niet houden aan ad viezen van technische mensen. De heer Pels zei: De zakelijke argumen ten neemt de PvdA-fractie over van de heer Dekker. Spr. vindt dat het college in het overleg met de sport verenigingen te ver is gegaan. Dat het College in deze aangelegenheid verdeeld is en dat het in alle kranten heeft gestaan, komt z.i. het prestige niet ten goede. Voorts waren er vol gens spr. stemmen in het dorp ge hoord, die zeiden, voor de tennisba nen ging het zo, maar nu het voor de voetbalverenigingen gaat is het trek ken! De heer v. d. Hulst betreurde het dat er 2 voorstellen zijn. Maar hij wil het finantieel bezien. Spr. zei, dat voorgaande sprekers het college heb ben kwalijk genomen van het eerste voorstel te zijn afgeweken. Hij vraagt zich af of 20.000.dan geen rol meer speelt. Als we spreken over stenen kleedgebouwen, dan moet ik zeggen dat waar er zo'n woningnood heerst, elke steen geofferd voor een sportge bouw een uitdaging is! Wy moeten om de nood te leningen overgaan tot houten huizen, maar dan eerst houten kleedgebouwen. Twee kanten. De heer van Eist wilde niet in den brede uitweiden. Deze zaak heeft 2 kanten, een technische en een finan- tiële en wij hebben belangstelling voor beide zijden. Als we nu de fi- nantiële toestand van de gemeente bezien, die toch al niet te best is, dan prefereert spr. de voorgestelde oplos sing van de meerderheid van het col lege. De heer Fortanier stelde zich de vraag: „wat moeten wij als gemeen telijke overheid doen om het sport verenigingen mogelijk te maken hun sport te beoefenen? Waar zijn de clubs mee gediend?" Spr. had met L.V.B.- autoriteiten contact gehad en deze waren vol lof over de velden en de medewerking van de gemeente. Het doel van het gebouw moet zijn het de spelers mogelijk te maken om zich te verkleden en dat kan ook in een enkelwandig houten gebouw. Het college betreurt, aldus de voor zitter, dat het zo lang heeft geduurd, maar daar waren de omstandigheden naar. De drijfveer van de meederheid van het college is geweest, dat de raad te kennen had gegeven, dat het eerste plan te duur was. Toen heeft het college zich beraden en is de meerderheid van de raad in deze te gemoet gekomen. De praktijk is <dat een houten gebouw wel 30 jaar mee gaat. In de loop der jaren kan dan POTLOOD en GEEST Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. kano, 4. amie, 7. edele, 9. materieel, 10. alt, 11. ets, 15. Roosteren, 18. epo- de, 19. inka, 20. Esla. Verticaal: 1. kamp, 2. neteldoek, 3. ode, 4. Ali, 5. meesteres, 6. eelt, 8. erg, 12. prei, 13. ato, 14. Anna, 16. spa, 17. Ede. 16.000.worden bespaard en dat is toch wel belangrijk. Wethouder de Graaff liet thans zijn stem horen als minderheid van het college. Dat spr. vroeger als raadslid een andere me ning had, had toen een andere reden. De stenen gebouwen hebben langere levensduur. Spr. zeide, dat hij niet lichtvaardig over dit voorstel was ge gaan. Spr. wilde de voordeligste en de beste oplossing tot stand brengen. Als er gezegd wordt geen stenen voor de sportgebouwen, dan zeg ik ook geen hout enz.; dan maar helemaal geen sportgebouw. De heer Dekker krijgt daarop weer het woord en somt daar na al de nadelen van hout op. Hout kost 48.000.en steen 70.000. dus kost het de gemeente meer, maar er zit meer aan vast. In de 20 jarige levensduur van een houten gebouw is het gebouw via het onderhoud wel vernieuwd. De voorz. is de mening toegedaan dat men met 'n verantwoorde oplos sing is gekomen, positief verant woord. Deze houten gebouwen wor den in den lande veel toegepast. De heer ""'els blijft achter de heer Dekker staan en meent dat het colle ge op een hellend vlak gaat staan, wanneer zij gaat afwijken van advie zen van technische mensen. De heer v. d. Hulst blijft ook bij zijn standpunt. Uiteindelijk bleek, dat men elkaar niet kon overtuigen. De heer Fortanier verklaarde, dat de voorstanders van steen hem niet had den kunnen overtuigen dat hout min der zou zijn. Tot slot wilde de voorzitter in te genstelling tot de suggestie van de heer Pels een beroep doen om de minderheid van het college om zich aan hrrn zijde te scharen. 'Hij deed dit namens de sportverenigingen, opdat zij binnen 5 maanden de gebouwen konden betreden. De stemming volg de, nadat uitgemaakt was, dat het voorstel van de meerderheid van het college het verst ging. De stemmen staakten 7 tegen 7. Voor de oplossing van de houten gebouwen waren, wet houder Schrama, van Eist, de Groot, Fortanier, v. d. Pluist, Eysink Smeets en Bolle. Voor de oplossing in steen waren, wethouder de Graaf, Grif fioen, v. d. Werf, Bakels, Pels en Mol en Dekker. Sneller tempo. Met de overige voorstellen in de raad ging het vlugger. De verbete ringen in de kleuterschool aan de Schoolstraat zullen worden aange bracht. Om de uitgave van het boek je betreffende het ambacht Voorscho ten, geschreven door onze plaatsge noot de heer J. L. v. d. Gouw moge lijk te maken tekent de gemeente in voor 200 exemplaren voor een bedrag van 1000.De heer Bolle was het hiermede niet eens. Het voorstel be treffende een nieuwe proefvloer in de R.K. Jongensschool zal doorgaan. De heer Fortanier pleitte voor inscha keling van de Technische Dienst van de linoleumfabriek Krommenie. Het voorstel betreffende de tarieven van het verenigingsgebouw werd aangenomen. Enkele wensen werden wel kenbaar gemaakt. De tarieven zijn gezien de zaal zeker niet te hoog, maar misschien wel voor de verenigingen. Toch werd aan het standpunt van b. en w. vastgehouden. B. en w. weten niet hoe het zal uit pakken. Met betrekking tot sluitings uur werd meegedeeld: dat voor zater dagavond de mogelijkheid bestaat de zaal tot 1 uur in huur te krijgen. In in de week kan dit zelfs nog later. Aan de raad werd toegevoegd een voorstel om enkele voorzieningen^ aan te brengen in het Gezondheids centrum. Het betreft hier linoleum op de treden van twee trappen. Warmte geleidekappen ter bescherming van wanden en plafonds en enige voorzie ningen in de tuin. Kosten 1150. Het voorstel werd aangenomen. Het voorstel van het college om deel te nemen in de stichting in werkvoorzieningscentrum De Vliet kreeg niet de volledige instemming van de raad. De heer Fortanier was meer voor aansluiting bij Leiden. Dit was gemakkelijker te bereiken. Ver der vroeg spr., of er contact is met Leiden. Toen spr. vernam, dat dit niet het geval was, achtte hij het voorstel, zoals thans ingediend in compleet. Hij had graag de mogelijk heid, om met Leiden in zee te gaan, gezien. Hij stemt dan ook tegen. De beplatting rond de Ds. Fortgensschool zal doorgang vinden. Hier komen en kele schooltuinen bij. Bij de rondvraag deelde de heer de Groot mede, dat 't geven van straat naam, genoemd naar de stichter van de Padvindersbeweging, lord Baden Powell, bij de padvinders zeer in de smaak was gevallen. De gezamenlijke padvindersbeweging in Voorschoten wilde het gemeentebestuur hiervoor op een bijzondere manier bedanken. Namens de gezamenlijke padvinders beweging bood de heer Groot daarna aan de voorzitter een boekwerk aan, de levensgeschiedenis van Lord Ba den Powell met een opdracht en be stemd voor de gemeentebibliotheek. De voorzitter was hiermede zeer in genomen en bedankte de padvinders voor deze aardige geste. Jongerenavond. Maandagavond a.s. is de eerste Jongerenavond in het nieuwe seizoen. Het belooft een inte ressante avond te worden. De heer J. Dominicus uit Alkmaar zal een se rie unieke lichtbeelden laten zien betreffende de vrijmetselarij. Hij zal er ook bij spreken. Het belooft zeer interessant te worden. Deze avond wordt gegeven in Het eigen Huis om 8 uur. De medische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door dr F. J. M. Tonino, telefon 2493. Voor de zuster gezondheidscentrum tel. 2177. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor (Advertentie) Wij exposeren deze week 10 variaties persianer TURFMARKT 11 Bont met betaalbare exclusivitiet (Advertentie) Leidse Agenda ZATERDAG 13 OKTOBER. Toneelvereniging „Tot ieders ge noegen" De Beunhaas". Schouw burg. 8 uur nam. Instuif Leiden. Pater Maximinus. Spiritisme en occulte verschijnselen. St. Leonardushuis Haagweg. 8 uur nam. ZONDAG 14 OKTOBER Ned. Kath. Bond van Werkmees ters. Herdenking 37-jarig bestaan H. Mis, Oude Vest 45 te 3.45 uur v.m., daarna ontbijt in De Harmonie. MAANDAG 15 OKTOBER „Voor Allen". Bèla Siki, piano. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. K. O. „Sybrech Willemsdoch ter", Schouwburg. 7.38 uur nam. St. Adelbert. Prof. dr. W. Banning- „Communisme, een religie?" Het Gulden Vlies", 8.15 uur nam. De Groninger Kustvaart, lezing door kapitein J. D. J. Postma. Jaco- bazaal, Den Burcht, 7.30 uur nam. Gemeenteraad. Stadhuis 2 u. nam. DINSDAG 16 OKTOBER. N.R.K.M. Drs. Samson óver: „Pa troon, zoon en zaak". In dien Ver gulden Turk", 8-15 uur nam. Kath. Vrouwengilde, Kring Leiden Kringvergadering. „In den Vergul den Turk", 2 uur nam. R.K. E.H.B.O. afd. Leiden, r.k. ly ceum, MariënpoeLstraat, Aanvang 8 uur nam. K. O. Filmstudiekring. „Don „Quichotte", 9.15 uur nam. Credo Pugno. Bijeenkomst. Geb. Chr. Soc. Bel. Oude Singel 236, 8 u. nam. WOENSDAG 17 OKTOBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, kwart vóór zeven nam. R.K. Instuif. C'handu; „Is uw ge heugen een zeef of een safe?" Jaco- bazaal, Den Burcht, 8 uur nam. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde. Ledenvergadering. Gerecht 18. Aanvang 8 uur nam. DONDERDAG 18 OKTOBER R.K. Bond v. Sigarenwinkeliers. Bijeenkomst. Zomerzorg, 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. afd. Leiden, r.k. ly ceum. Mariënpoelstraat, 8 uur nam. VRIJDAG 19 OKTOBER „St. Christoffel". Ledenvergade ring.1 „De Harmonie", 8 uur nam. Ver. v. rJc. Gezinsvoogdij. Lezing Het loopt nog niet storm met de gladiolen. De Lissese veilingen wer den de afgelopen week nog net voor onoplosbare manden-problemen ge steld en het is de vraag, of er dit seizoen nog wel eens sprake zal zijn van een werkelijk gróót aanbod dikke döor prof. dr. D. Wiersma. „Het Gul den Vlies", 8 uur nam. „Oud-Leiden". „De geneeskundi ge verzorging in vroeger dagen", dr. Bik. „De Lakenhal", 8 uur nam. „St. Willibrordus". Propaganda- vergadiering. Zaal Mekel, Hogewoerd 87. 8 uur nam. Politieke Jongeren contactraad. Prof. mr. J. W. Rijperda Wierdsma: „De staatsrechterlijke betekenis van de kabinetsformatie". Stadhuis, kwart vóór acht nam. VOLA. Filmavond „Steengaas". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Conferentie niet-katholieken en katholieken. St. Leonarduskerk, 8.15 uur nam. Inaugurele rede dr. B. H. M. Vlek- ke. Groot-auditorium Universiteit, 4 uur nam. ZATERDAG 20 OKTOBER R.K. Instuif. Soos-avond: Plaatva- ria. Leonardushuis. 8 uur nam. R.K. Blindenbond „St. Odilia". „Daar liegen wij ons uit". St. Anto- pius-klubhuis, 8 uur nam. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. weekend 14 oktober zal de dienst worden waargenomen door; dr. Verhoef, Gaasbeek, De Bruyne, Jansen. Zondagsdienst Oegstgeest: F. W. N. J. B. Hugenholtz, J. J. Lanen Baron. Dienst der apotheken in Leiden en Oegstgeest. Zaterdag 13 oktober zijn des middags, 's avonds en des nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wilhelmi- napark 8, tel. 26274. Zondag 14 oktober is van des och tends 8 uur tot des avonds 12 uur alleen geopend apotheek Nieuwe Rijn. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur weer waargenomen door Doeza- apotheek, apotheek Nieuwe Rijn en apotheek Oegstgeest. BIOSCOPEN. De films in de week van 1219 oktober zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Hongaarse strikt volwassenen. Lido: „Jacht zonder genade", 18 jaar. Luxor: „De zesde juni", 18 jaar. Trianon: „Verloren spel", 18 jaar. Rex: „Schrikbewind in Ocatilla", 18 jaar. „Kleurstoffen-besluit" spoedig te verwachten Langdurige proeven op dieren heb ben aangetoond, dat kleurstoffen, die gebruikt worden voor het kleuren WAT BRENGEN Casino. Het veelbewogen leven van Franz von Liszt is voor de film een dankbaar onderwerp geweest voor de verfilming van de Hongaar se Rhapsodie van deze beroemde componist. Levend in een woelige tijd wordt hier een episode gebracht uit zijn verhouding tot de Poolse prinses Karolyne SaynWittgen stein, de vrouw van een Russische generaal, met wie hij wil huwen en waarvoor een verzoek tot de paus gericht wordt om het huwelijk nie tig te verklaren, omdat zij tot dit huwelijk werd gedwongen. Na aan vankelijke toestemming komt de paus op zijn besluit terug, omdat la tere getuigenverklaringen de zaak anders belichten. Dit bericht, aan de vooravond van hun huwelijk, werpt alles in duigen, maar grootmoedig onderwerpen zij zich en scheiden van elkaar. De film is in kleuren opgenomen en een produkt van Frans-Duitse sa menwerking, zodat men Colette Marchand (de prinses), Paul Hub- schmid (Von Liszt), Michel Simons (de Russische generaal) tezamen ziet Optreden in het door André Ha- guet 'voortreffelijk geregisseerde ver haal, met muziek, dans en harts tocht, al naar gelang zulks gevraagd wordt. Schitterende landschapstafe relen, volksverzamelingen in fleurige klederdrachten, romantiek enz. heb ben van deze Hongaarse Rhapsodie iets zeer bijzonders gemaakt. Keu ring KFC strikt volwassenen. Luxor. Hoewel de titel „De zes de juni" een „keihard" oorlogsgeval doet vermoeden, komt het granaat- vuur pas op het eind door de zaal heen rollen, terwijl de rest van de film gewijd wordt aan de overpein zingen van twee rivalen, die aan boord van een der eerste invasiesche pen een terugblik in het verleden werpen. De eerste is vlot klaar: hij werd verliefd op het meisje, ging naar Afrika, kwam gewond terug en ont dekte, dat zijn meisje haar hart aan de ander gegeven had. De ander heeft meer te overdenken, want hij kwam in de situatie van vele soldaten, wier eenzaamheid weggenomen wordt doOr een meisje, dat per ongeluk ook hun hart erbij neemt. Onder kanongebulder en stormlo pen komt dan de „oplossing". Beide mannen worden, gewond, de een wil zich opofferen voor de ander en ten slotte komt het meisje toch weer bij haar eerste jongen terecht en gaat de ander terug naar zijn vrouw in Ame rika. De film is niet slecht van opzet, maar zij geeft weer zo'n volkomen irreëel beeld van oorlog en oorlogs tijd. Het is benauwend, dat Amerika nog maar steeds door blijft gaan met het vertellen van oorlogssprookjes, waarmede jonge mensen het hoofd op hol gebracht worden. Paraatheid is natuurlijk gewenst, maar zou de vrede niet op een betere wijze ge diend kunnen worden dan met dom me heldenverering? Toegang 18 jaar. Lido: In de film „Jacht zonder Genade" krijgen we de geschiedenis van de politieman Steve Rollins te zien, die vijf jaar onschuldig in de gevangenis heeft gezeten voor een moord, die door een ander begaan is. Als hij de poort van de gevangenis achter zich dicht ziet gaan, vindt hij daar zijn vrouw, die hem tijdens zijn straftijd ontrouw is gewórden, maar toch weer bij hem wil blijven, en inspecteur Dan Bianco, die Steve wil helpen bij zijn pogingen Om de ware moordenaar te ontdekken. Dan begint het lieve leventje van een genadeloze mensenjacht, waarbij de ware schuldige, Vic Amato, ko ning van de onderwereld in San Francisco, zich niet ontziet de een na de ander onschadelijk te maken. totdat hij eindelijk in de val loopt en door Rollins aan de politie wordt overgeleverd. Keuring KFC 18 jaar. Trianon. De Franse titel van de film „Verlóren spel", welke deze week in Trianon draait, is „Les sa- lauds vont en enfer", wat zoveel be tekent als: de schurken gaan ter helle. Deze titel tekent de film be ter, want het is een verhaal van een paar keiharde misdadigers, die de gevangenis weten te ontvluchten, elkaar voortdurend naar de strot vliegen en tenslotte broederlijk om komen als slachtoffers van de wraak van een vrouw. Wanneer de Fransen een beschrijving geven van een mis dadigersmilieu, winden zij er geen doekjes om en is er ook geen grein tje sentimentaliteit bij. Van de an dere kant schromen zij ook niet om met lijken om zich heen te smijten, zodat er in elk geval geen enkele twijfel over bestaan kan, dat de twee schurken hun ondergang vol komen verdiend hebben. Het is rauwkost in het kwadraat en wij zien er het nut niet van in. Volwas senen zal het echter geen kwaad doen. Rex laat ons deze week ook al zien, dat misdaad niet lonend is. In „Schrikbewind in Ocatilla" krijgen wij het beeld van een Amerikaans dorp te zien, dat te lijden heeft on der de terreur van een stel rovers en moordenaars. Zoals het in zulke filmverhalen gewoonlijk gaat, komt er ook hier een sterke man, die na veel vijven en zessen en na het no dige geharrewar met de liefde, de zaak weet te klaren en het dorp verlost van de bende. Toegankelijk voor personen boven 18 jaar. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Revision of Greenidea and related Genera (Homoptera, Aiphidi- dae)", de heer D. N. R. Chaudhuri ge boren te Calcutta en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „De Grieks- Romeinse Windroos", de heer J F. Masselink, geboren te Tubbergen en thans wonende te 's-Hertogenbosch. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot docter in de God geleerdheid op proefschrift getiteld „Die Verheissungen ab die Erzwa- ter", de heer J. Hoftijzer, geboren te Dordrecht en thans wonende te Lei den. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren M. B. Meerten te Den Haag en A. M. H. v. d. Burg te Berkel. Geslaagd voor het Doet. ex. Vrije Studierichting in de Rechts geleerdheid de heer A. D. Patianom te Leiden. Geslaagd voor 't Doet. ex. Sociologie de heer F., van der Gaag te Leiden (Rectificatie). van levensmiddelen en die niet acuut schadelijk worden geacht, op de lan ge duur ziekte kunnen veroorzaken en zelfs kanker kunnen verwekken. Proeven met een aantal kleurstof verwante artikelen hebben nog geen resultaat opgeleverd, maar de proef nemingen op dit gebied zijn nog niet beëindigd. In verband met dit onderzoek heeft de adviescommissie warenwet de regering geadviseerd een „kleur stoffen-besluit" uit te geven, waarin het kleuren van levensmiddelen gere geld wordt. Langdurig overleg met kleurstof fabrikanten en kleurstof-verwerfoen- de industrieën is aan het advies voor afgegaan en men heeft thans een aan tal organische, anogarnische en syn thetisch- organisische stoffen gepu bliceerd, die ongevaarlijk kunnên worden geacht voor het kleuren van levensmiddelen. Wanneer een besluit genomen zou worden, zullen de eisen, daarin opge nomen, ook gesteld worden aan de uit het buitenland geïmporteerde le vensmiddelen. knollen. Vooral de veertienen blijken vrij dun gezaaid. Over de prijzen, die besteed werden, mag men stellig niet klagen. En zij, die een redelijke oogst uit de grond hebben gehaald, ver dienen er een aardige boterham aan. Maar veel kwekers zullen dat niet zijn. Althans niet in de bollenstreek in West-Friesland. De lichtere gronden in Noord-Braband hebben hier en daar heel wat dikkere gladio len opgeleverd, maar op de zware Zeeuwse klei waar er ook heel wat stonden uitgeplant, heeft men over het algemeen geen reden tot juichen. Ravel was oook deze week de duurste gladiool. Mooie veertienen brachten nog tot 8.per 108 op, terwijl twaalven van deze variëteit voor 7.tot 7.50 van de hand gin gen. Red Fox deed het ook goed met 6.en 4.50, terwijl Salman's Glo ry resp. 7.50 en 6.50 noteerde. Voor veertienen van Acca Lauren- tia bestond veel belangstelling. Ze lie pen nog tot 6.per 100 en de twaalven werden afgedrukt op 5. of daaromtrent. Dr. Fleming bleek ook zeer gewild en vond kopers voor resp. 6.50 en 5.en als men mooie Leeuwenhorst had stond de wijzer van de veilingklok stil Op ƒ5.50 en 4.50 per 100 stuks. Veertienen van Johann Strauss brachten ruim 5. en twaalven ƒ4.20 op. Sneeuwprin- ses, die ook verleden jaar de twijfel achtige eer genoot van de goedkoop ste variëteit te zijn, was ook nu niet bepaald duur, In een jaar met zo'n over het algemeen matige oogst is een prijs van 3.20 tot 3.40 voor veer tienen en 2.50 tot hoogstens 3. voor de twaalven natuurlijk veel te laag. Voor de allesbehalve mooie, maar zeer vroeg bloeiende Allard Pierson had men beste prijzen over. Veertienen draaiden voor 6.en söms 6.50 terwijl twaalven werden afgedrukt op ƒ5.20 tot ƒ5.50 per 100. Het kleinere goed stond uiteraard niet. zó in de belangstelling en ging tegen matige prijzen van de hand. Met het zgn. zomergoed, de tulpen en de narcissen is de handel natuur lijk vrijwel afgelopen. Het plantgoed kon men tegen geschikt prijzen kopen. Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg (Advertentie) Marktberichten LEIDEN, 13 okt. Groente. Ap pelen 20—41; druiven 112148. pe ren 16<21; aardappelen 7; andijvie 1018; pronkbonen 2381; snijbonen 43120; spekbo-nien 3941; staimbo- nen 78150; stokbowen 93107. kro ten 13120; kroten, gekookt 3235; Chinese kool 1213; rode kool 7—16; groene kool 14—18; postelein 4348; prei 1215; spinazie 3360. stoof sla 14; spruiten A 18—82; idem B 18—71; tomaten A 2025; idem B 3746; idem C 2638; idem bonken 2635; •uien piekliers 211. waspeen 1637; witlof 64130 per 100 kg.; bloem kool A 4069; idem B 3144; idem C 1926; komkommers A 27; idem B 1420; idem C 12; sla A 31'2. idem B 6 per 100 stuk; bospeen 2130; peterselie 3'6; selderij 58 per 160 bos. LEEUWARDEN, 12 okt. Kaas. Gouda volvet 2.062.08; Edammer 40 plus 1.921.94; broodkaas 1.93 1.95. Stemming kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 okt. Groente. Bloemkool A 34.0047.00 idem B 22.0033.00; idem C 10.00 21.00; 'bospeen 18.0032.00; waspeen A 19.00—33.00; idem B 15.00—21.00; rode kool 11.00—21.00; gele kcol 16.00 18.00; groene kool 15.00>17.00. spruiten 33.00'35.00 zaaiuien 16.60 18.00; selderij 7.50'8.10; kroten A 3.303.50; idem B 1.401.60; peter selie 6.20-6.50; knolselderij 13.00 16.00; andijvie 12.0018.00. pronkbo nen 44.0046.00; princessebonen 98.00 116.00; sla 4.006.00; tomaten A 37.00—41.00; idem B 41.0043,00; idem C 27.00'29.00. 812 oktober 1956. Laagste koers Hoogste Vrijdag 12 oktober 1956. koers. laatste tijdvak koersverschil t.o.v. 5 okt. Alg. Kunstzijde Unie 248 1/4 254 249 1/4 -(- 1/2 Van Berkels Patent 190 191 1/2 191 1/2 -j- 1/2 Van Gelder Zonen 220 223 1/2 220 4 3/4 Kon. Ned. Hoogovens332 344 1/2 335 9 1/4 Ned. Kabelfabriek 315 326 .324 -|- 3 1/2 Philips 286 291 285 1/4 3 5/8 Unilever 401 1/4 406 1/2 405 7/8 -f 5 Wilton-Fijenoord 327 1/4 330 330 3/4 Kon. Petroleum 813 824 1/4 817 3/4 12 7/8 Holl.—Amerika Lijn 197 1/2 260 197 1/2 -j- 1/2 Kon. Ned. Stoomboot My 179 1/2 181 1/4 179 3/4 -f 1/4 Ned. Scheepvaart Unie 170 1/4 172 170 1/4 1/4 Van Ommeren 339 342 342 -f- 4 1/4 Amsterdam Rubber 75 76 75 1/8 0 H.V.A98 1/8 99 1/4 98 1/3 1 1/8 Ver. Deli Mijen106 5/8 109 3/4 166 5/8 4 5/8 3-3 J4% Nederland 1947.... 90 1/8 91 3/8 91 -f- 19/32 3% Invest, cert. Ned.- 92 1/4 92 15/16 92 25/32 5/32 3% Nederland 1962-64 92 1/2 92 13/16 92 19/32 3/32 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 6.834.087,— Obligaties 15.919.402 Deze week (voorl.)Aandelen 6.779.241,— Obligaties 9.698.978- A.N.F.-C.B.S. Beursindices 1953 100 Vrijdag 5oktober '50 Vrijdag 12 oktober 'C Internationale concerns291,47 293,98 Industrie 164,63 165,41 Scheepvaart 175,90 177,09 Indonesische fondsen 10<5,88 105,15 Algemeen 215,37 216,52

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2