Betaald voetbal aanvaardde een voorstel tot contributieverhoging Falend UVS verloor met 2-0 van bezoekend ONA Foreholte won eerste wedstrijd en klopte DOSR met flinke cijfers LFC bracht overwinning mee uit Maassluis3-2 op VDL Blauw Zwart won van Lugdunum MAANDAG 8 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 „Sociale commissie contractspelers" voor medezeggenschap der betrokkenen Tegelijkertijd met het amateur voetbal heeft het betaalde voetbal zaterdag in Krasnapolsky te Amster dam zijn algemene jaarvergadering gehouden, die voor een groot gedeel te door de bondsvoorzitter, ir. H. F. Hopster, werd bijgewoond. In zijn openingswoord zei de voor zitter van de sectie betaald voetbal, de heer A. H. Martens: „Het b etsald voetbal wordt meer en meer gecon solideerd. Over een jaar hopen wij de kinderschoenen geheel ontgroeid te zijn". Een schaduw op de goede verstandhouding noemde de heer Mar tens het aantal voorvallen uit het rectene verleden, waarbij het is voor gekomen, da tklubs in hun klabbla- üen inzake bepaalde Kweetics ..hun gal hebben uitgespuwd". Met het ver- Contributieverhoging voor amateur-voetbal er door Per 1 augustus 1957 Het belangrijkste punt van bespre king van de vergadering van de sec tie amateurvoetbal, die zaterdagmid dag onder grote belangstelling in Krasnapolsky te Amsterdam werd gehouden was de verhoging van de contributie. Fel werd er geageerd door de heer Van Houten tegen de afschrijvingen van kantooropstallen en de begrotingen der algemene on kosten. Toch was hij voorstander en zag hij het algemeen belang in van deze verhoging „maar dan niet eer der dan in 1957". Met algemene stemmen werd tenslotte deze contri butieheffing aangenomen, terwijl met 23 stemmen voor en 19 tegen werd bepaald, dat de nieuwe con tributie per 1 augustus 1957 zal moe ten ingaan. (De afdelingen Amster dam en Gelderland waren in de voorvergadering de enige tegenstem mers van de 20 geweest). De openingsrede van voorzitter E. S. Wijdicks was kort en bevatte een paar prettige woorden aan het adres van de „profs" met wie de samen werking uitstekend is geweest. De voorzitter memoreerde, dat de rust in de afdeling amateurs is terugge keerd. Het tweede grote punt, zij het voor velen minder belangrijk dan de con tributie, waren de reglementswijzi gingen. Doordat het concept* der .wij zigingen te laat bij de afgevaardig den was, had niet iedereen zich kun nen voorbereiden. Zo moest de heer Heemstra zijn grieven inzake het modelcontract maar met de regle mentscommissie bespreken en werd alleen de financiële kwestie van de rechtsvorm der verenigingen een punt van bespreking. Men besloot het ibondsbestuur voor te stellen de reglementen niet overhaast te be handelen, maar een extra vergade ring uit te schrijven om deze be langrijke wijzigingen rustig te kun nen bespreken. Tijdens een uiteenzetting van de heer Schroder werd de ver gadering verstoord door een harde klap. Een der toehoorders was in slaap gesukkeld en viel met stoel en al op de grond.... zoek aan de aanwezigen om grote aandacht te besteden aan de techniek en de hardheid m het voe';bal, die on danks de mogelijkheden tot het out- pVoien van beter spei naar vorer. komt, te bestrijden, besloot de he*r Martens zijn korte openingsrede. De heren E. M. Joosten en A. P. M. van der Ven werden bij enkele kandidaatstelling als seotiebestuurs- lid herkozen. De wijziging van de bondscontribu- tie en de voorgestelde reglements wijzigingen en aanvullingen, waren die enige punten van de voorlopgie agenda van de bondsvergadering, die een langdurige discussie deden ont staan. De vergadering was het vol komen met de heer Martens eens, dat men bondsvoorzitter ir. Hopster moet verzoeken nog een jaar aan te blij ven opdat men rustig kan uitzien naar een andere geschikte kandidaat. En ook was men het er spoedig over eens, dat die aftredende heer E. M. Joosten opnieuw kandidaat gesteld moest worden voor een plaats in het bondsbestuur. Over de voorgestelde wijziging der bondsconitributie kwamen de stem men pas goed los. P. Galis (VelocKas) deed een dringend verzoek, de con tributie pas het volgend seizoen te doen ingaan. De heer H. C. Lammers (Vitesse) stelde namens het betaalde voetbal in het oosten voor, helemaal geen contributie veriiaging te aan vaarden maar: a. De toegangsprijzen voor interlandwedstrijden te verho gen; b. Zo nodig een jaarlijkse hef fing op te leggen aan de verenigingen, die van jaar tot jaar bekeken zou kunnen worden. Maar hij kreeg weinig steun en tenslotte werd besloten, er naar te streven, dat de contributieverhoging ingaat per 1 augustus 1957 en zo nodig een naheffing aan de vereni gingen op te leggen over 1995/1956. Bij de behandeling van de regle mentswijzigingen en aanvullingen kwamen de juristen in het geweer over het model-contract. Mr. J. H. Lobsteyn (Hilversum) en mr. P. J. Blaiuwhoff van de regle- mentscomrnissie waren hier de tegen spelers, maar men kwam er niet uit en besloten werd, deze materie nog eens door de juristen te laten bezien. 2. De bovengenoemde districtsver gadering kiest zich een woordvoerder en eventueel een secretaris. 3. Per district wordt één lid be noemd voor de landelijke commis sie. De benoeming van de leden der commissie geschiedt door het sectie- bestuur betaald voetbal uit een voor dracht van twee per district aan te wijzen personen. 4. Aan de commissie wordt een secretariaat toegevoegd met stand plaats bondsbureau, aan welke vra gen op allerlei gebied, de contract speler betreffende, kunnen worden gericht 5. De kosten aan het bovenstaande verbonden worden door de KNVB gedragen. Drie buitenlanders per klub. Besloten werd in het reglement be taald voetbal de bepaling op te ne^ men, dat per setmi-profklub maximaal drie niet-Nlederlanders kunnen uitko men. Zij kunnen alleen in de maand juli als contractspeler worden aan getrokken. De buitenlanders, die vóór 1 december 1053 reeds in Nederlandse kluhs speelden of hier te lande woon achtig waren, worden niet ala bui tenlander 'beschouwd. Opvoering spelpeil jeugdvoetbal. Van diverse zijden werd gevTaagd de competitie voor het jeugdvoetbal op andere wijze samen te stellen. „Sociale spelers". commissie contract- Een voorstel van het sectiebestuur om een „Sociale commissie contract spelers" in te stellen, werd door de vergadering aanvaard. Het bestuur zegt in een toelichting, dat een 'bond van betaalde spelers buiten de KNVB om ongewenst is en dat een zekere medezeggenschap van de conitractspelers inzake het reglement betaald voetbal, de con tracten, de overschrijvnigen en de transfers gewenst is. De „Sociale commissie contractspe lers" krijgt tot taak de belangen van die spelers bij het sectiebestuur be taald voetbal te behartigen. De com missie zal als volgt worden samen gesteld: 1. Eens per jaar wordt per dis trict een vergadering van contract spelers gehouden, naar welke verga dering de contractspelers van een klub één afgevaardigde-contractspe ler mogen zenden. De heer Martens zei over dit onder werp o.m.: „Uit het reservoir van de jeugd dient het betaalde voetbal op peil gehouden te worden. Thans spe len de sterkste jeugdelftallen in plaatselijke competities ook tegen zeer zwakke tegenstanders, hetgeen het spel niet ten goede komt". Daarom was ook de heer Martens een voorstander van het samenvoe gen van gemeenten voor een compe titie van de beste juniorenelftallen. Als voorbeeld gaf hij een samenvoe ging van Rotterdam, Schiedam, Den Haag, Leiden, Gouda en Delft. De heer Martens zegde toe, dat op zo kort mogelijke termijn getracht zal worden, hiervoor een modus te vin den. De heer Galis deelde mede, dat in de provincies Groningen, Friesland en Drente reeds een dergelijke jeugd- competitie bestaat. Verzekering internationals. De heer J. W. A. van Daalen (VVV '03) informeerde of hc4 mogelijk is, dat de bond een verzekering afsluit om aan verenigingen, welke spelers afstaan voor trainingen en wedstrij den voor het Nederlands elftal, scna- devergoeding uit te betalen indien de betrokken spelers bij deze gele genheden geblesseerd raken en de verenigingen inkomsten derven, bijv. doordat er minder publiek naar de wedstrijden van de Klub komt kijken. De heer Martens antwoordde hem. dat een dergelijke verzekering moei lijk af te sluiteri is, maar dat deze mogelijkheid van verzekeren bestu deerd wordt. MACHTELOZE VOORHOEDE WEET NIET TE SCOREN Weinig goeds is er over deze wed- strijd te schrijven en de eer van het weinige goeds komt dan nog toe aan de Gouwenaars, die kans zagen om met 3 invallers spelend de fa lende UVS-ploeg een gevoelige ne derlaag toe te brengen. Een ieder, die deze wedstrijd gezien heeft zal het er mee eens zijn, dat ONA deze overwinning verdiend heeft. UVS mag technisch iets beter zijn geweest, doch de aanvallen werden zó doorzichtig en „piete-peuterig" opgezet, dat de ONA-verdediging steeds het gevaar kon keren. Van rechtsbuiten Verhoogt, die deze mid dag een speciale bewaking genoot, kwam geen enkele behoorlijke voor zet. Hij zag geen kans zich van zijn bewaker te ontdoen, zodat de rech tervleugel geheel lam werd gelegd. De» ONA-ploeg maakte ook geen grootse indruk, maar de kansen, die geboden werden, wist zij ook prompt te benutten. Over de wedstrijd zelf valt niet veel te vertellen. Het begin was hoopvol, toen C. Rijshouwer de bal prachtig doorgaf aan C. v. d. Zeeuw, doch deze wist de kans niet te benutten. Aan de ande re zijde bracht Ouweneel het verla ten UVS-doel in gevaar, doch de achterhoede wist te redden. Bij een prachtig schot van Rijshouwer op het verlaten ONA-doel werd de bal door een der backs uit het doel gekopt, juist in handen van de teruglopende keeper. Uit een vrije trap schoot Herschen keihaxd op het UVS-doel, maar v. Duyl wist het leer over de lat te tippen. Na 33 min. was het Koster, die in de uiterste hoek Van Duyl geen schijn van kans gaf (01) De tweede helft gaf een meer Jdaatóte öptattg aan &anny. ffiCanketa? Fanny Blankers-Koen, olympisch kampioene op de 100 en 200 meter hardlopen en de 80 meter horden in 1948 te Londen en lid van de zege vierende dames estafetteploeg, heeft zondagmiddag op de nieuwe atletiek baan in Amsterdam-oost definitief afscheid genomen van de wedstrijd sport. Zij nam deel aan het versprin gen, waarop zij als derde eindigde met een sprong van 5,36)4 meter. Niet minder dan 22 jaar heeft Fan ny Blankers-Koen op de atletiekvel- den rondgezworven. Zij heeft als veelzijdige atlete in talrijke num mers uitgeblonken. Behalve vier gouden medailles op de olympische spelen heeft deze atlete, die de Ne derlandse naam in de gehele wereld heeft hoog gehouden, Europese kampioenschappen gewon nen. Zij heeft olympische records, Europese records, wereld- en Neder landse records op haar naam gehad en sommige van deze records zijn nog in haar bezit, die te talrijk zijn om deze alle op te sommen. Volgens haar echtgenoot, Jan Blan- kers, lag het geheim van haar suc ces in een combinatie van physieke en psychische factoren. Het was haar overtuiging, dat een sportieve ontspanning pas dan een werkelijke ontspanning wordt indien men er- De foto toont mevrouw Fanny Blan kers-Koen van „Sagitta" als in haar gloriejaren in actie tijdens het ver- naar streeft dit zo goed mogelijk te doen. Pas dan vond Fanny Blankers- Koen blijheid, vreugde en voldoe ning in haar atletiekbeoefening. Zij heeft zich veel genoegens ontzegd om een doel te bereiken, maar als het doel was bereikt gaf dat haar een diepe voldoening. Voor haar hou ding en optreden in Nederland en ver buiten de grenzen en de daaruit voortvloeiende goodwill voor ons land heeft koningin Juliana in 1949 haar onderscheiden met het ridder schap in de Orde van Oranje Nassau. Meer dan 50 keer is Fanny Blan kers-Koen kampioene van Neder land geweest, op de 100 meter, 200 meter, hoogspringen, verspringen, de meter horden, kogelstoten en de agressiever UVS te zien, doch voor het doel was het hopeloos mis. Na ongeveer 15 min. wordt Rijshouwer vervangen door H. Bekkering, doch ook deze zag geen kans het spel te verbeteren. Na 20 min. maakte ONA aan alle onzekerheid een einde toen Krist alleen op doel afstevende, de bal tijdig overgaf aan Koster, die, de opgelegde kans feilloos benutte (0-2). Het bleef verder een hulpeloos po gen van de blauwwitten om een be ter resultaat te verkrijgen, doch de schietkansen werden door treuzelen verijdeld door de enthousiast spelen de en stoer verdedigende achterhoe de. Een wedstrijd om maar spoedig te vergeten! RUST 3—2, EINDE 5- Werkte vorige week zondag de doelpuntenmachine bij Foreholte niet, gezien de 00 uitslag tegen Meerburg, gisteren scoorden de Fo- reholte-voorwaartsen niet minder dan zevenmaal; echter werden twee goals door de arbiter afgekeurd. Toch geeft deze uitslag voor de Voorhou- ters een goed debuut in de 4e klas. De gasten winnen de toss en ver kiezen met winid mede te spelen, maar aanvankelijk is het een gelijk- opgaande strijd. Na 10 min. komt Fo reholte wat meer tot de aanval. Jos. v Wouw doelpunt dan op fraaie wijze uit een pas van links (1—0). Even la ter schiet dezelfde speler rakelings naast. Het wat zware terrein speelt beide partijen parten en valpartijen geven enig oponthoud. Foreholte for ceert de le corner waaruit niet wordt thuis. Als DOSR nog een hoekschop krijgt te nemen, komen de Forehol- ters weer los. Linksbuiten Van Werkhoven zendt een schot in, dat de keeper enige moeilijkheden ople vert. Driemaal achter elkaar forceert Foreholte hoekschoppen, hetwelk nog tot geen succes leidt. De ver op gedrongen Marijnen schiet in het zij net. Van lieverlede neemt Foreholte geheel het spel in handen; verschil lende vrye schoppen krijgen ze daar bij toegedeeld. De gasten-achterhoede wordt er niet sportiever op, waarte gen de arbiter enige waarschuwin gen uitdeelt. Er zal ongeveer 30 min. zijn verstreken in deze tweede helft toen Foreholte de voorsprong ver grootte (42) door v. Dijk nadat deze eerst tegen de paal had gescho ten, Foreholte is nu beduidend ster ker en v. Dijk doelpunt weer. Scheidsrechter Planje schijnt door een kluwen van spelers hands gecon- ccci i uc ic cunier wam uu «iet wtuut geseoord. Als Foreholte weer een a™if.er _dejf hoekschop neemt, wordt deze goed verwerkt door de DOSR-defensie en meteen gaan de gasten tot het of fensief over en het spel is 20 minu ten oud, als de DOSR-linksbinnen op keurige wijze gelijk maakt (11). Vanaf de aftrap komt Foreholte voor de gasten-veste, de keeper redt, direct daarop laat hij echter de bal enkele meters voor het doel liggen ten koste van een corner, waaruit tenslotte Uljee scoort, doch. dit doelpunt wordt door de scheidsrechter geannuleerd. Enige tijd volgt er een druk op de DOSR-veste 10 min. voor rust doel punt v. Dijk voor Foreholte (21). Dan krijgen we een DOSR-overwicht, echter ziet Foreholte kans hieronder vandaan te komen, en prachtige voor zet van Marijnen volgt, waaruit v. Dijk onhoudbaar inschiet (31). Fo reholte blijft nu opdringen, maar ver. der dan een hoekschop komt het niet. De DOSR-achterhoede werkt in deze periode de bal vaak onhandig weg. Toch komen er geen doelpunten uit, maar aan de andere kant verkleinen de gasten hun achterstand door hun linksbinnen (32). Voor rust nog een Foreholte-hoekschop waaruit Uljee juist naast kopt. Na de thee al direct een Foreholte. aanval van links, de linksbuiten wordt hierbij gehaakt en krijgt een vrije schop te nemen. Dan komt DOSR over rechts in de aanval, de Foreholte-keeper geeft echter niet Op'een terrein, dat meer leek op een moddermassa met een paar en kele plekjes goed bespeelbare grond in het middenveld, heeft LFC in een uiterst felle wedstrijd een benauwde 32 zege weten te behalen. Aan de modder dankte LFC dezp overwin ning. Want de Leidenaars kropen tweemaal door het oog van de naald toen een snelle aanval van VDL met een gevaarlijk schot werd besloten. Tweemaal greep Selier mis en de bal bleef vóór die lijn in de modder stilliggten en zo ontkwam LFC aan twee zekere doelpunten. De overwinning der Leidenaars was IiFC met sterker wind in de rug geflatteerd. De laatste twintig minu ten en ook in de eerste helft, toen speelde, was VDL in de meerderheid. De laatste 20 minuten in de tweede helft kon LFC niet verder dan de middenlijn oprukken en opereerde de thuiskluib met zeer gevaarlijke mo menten voor het doel van Selier. De wedstrijd begon wegens de re gen tien minuten later en LFC had de harde wind in de rug, doch al spoe dig bemachtigde VDL de bal en kwam gevaarlijk voor doel, waarbij Neuteboom de aanval op goede wijze, wist af te slaan. LFC kwam er wat" beter in en geraakte wat aan het gladde veld gewend. Spoedig kreeg de keeper van VDL een hard schot van H. Heymans te keren wat hem goed af ging. Na 15 minuten ontkwam het doel van Selier aan een doorbo ring. De gladdie bal belandde na een snelle aanval bij een VDL-voorhoede- HBS—WASSENAAR 1—1. Het gelijke spel, waarmee de in Den Haag gespeelde wedstrijd HBS Wassenaar eindigde, geeft de verhou ding wel zo ongeveer weer. Maar met een heel klein beetje meer geluk had Wassenaar de volle winst kunnen be halen. Juist toen de scheidsrechter gefloten had voor het einde, trof een schot van P. Remmerswaal het Haag se doelDe scheidsrechter bleek niet te vermurwen, zijn fluitsignaal was juist even eerder geweest. Was senaar speelde in de eerste helft met de wind in de rug en dat bezorgde de igroen-witten een klein overwicht. Tot doelpunten kwam het voorlopig niet, omdat de verdediging van de thuisiklub met de aanvallen van de Wassenaarse voorhoede wel raad wist. Totdat halverwege de eerste helft een voorzet van linksbuiten Veniaga tot het eerste doelpunt voor Wassenaar zou leiden. Prosman ving de bal op, liep ermee door en pas seerde de HBS-keeper op beheerste wijze (01). In de tweede helft had HBS hjet wind voordeel en de rollen werden inderdaad omgekeerd: nu was het de Haagse voorhoede, die kennismaakte met de hechtheid van de groen-witte- verdediging. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd lukte het HBS, de stand in evenwicht te bren gen uit een strafschop, die de gast heren kregen toegekend omdat hun linksbinnen Vossenaar in het doelge bied ten val werd gebracht (11). speler die scherp op doel schoot, Se lier greep mis, doch Neuteboom wist voor de tweede maal het doel schoon te houden. Na 32 minuten spelen kreeg LFC een corner te nemen die door A. Heymans scherp werd voor gegeven, de keeper miste de bal en Henk Heymans schoot keihard in het lege doel (01). Enige minuten voor rust wist de met veel meer geestdrift spelende thuiskluib de stand op gelij ke voet te brengen. Uit een mooie aanval van VT>L schoot midvoor Hen- n-eveld in; Selier, die goed stond op gesteld, ving de bal, doch door de gladheid kreeg hij het leder niet goed onder controle, viel uit zijn handen en rolde in het verlaten doel (11). Na de hervatting speelde H. Hey mans midvoor. Daardoor was hij veel gevaarlijker, doch met zijn schoten had hij geen succes. Uit een aardige combinatie tussen Van Kampen en midvoor H. Heymans, kreeg eerstge noemde die bal teruggespeeld en met een prachtig schot wist hij opnieuw zijn klub de leiding te geven (12). Het wegwerken van de bal in de ach terhoede van LFC ging dikwijls met veel nonchalance gepaard. Dit kostte LFC in de 36e minuut bijna de gelijk maker, indien Selier zich niet op het uiterste nippertje op de bal had ge worpen. LFC kwam daarna sterk op zetten en uit een verre pass van Pijn akker belandde de bal bij H. Heymans, die er als een stormwind mee vandoor ging en in een prachtig doelpunt wist oor. te zetten (13). VDL zakte daar na iets af, doch wist zich spoedig te herstellen en de laatste 20 minuten werd het doel van LFC als het ware belegerd met aanvallen. De ene aan val was nog gevaarlijker dan de an dere en de verdediging moest met kunst- en vliegwerk deze reeks van aanvallen afslaan. Echter 3 minuten voor het einde moest Selier nog een maal zwichten voor een prachtige kopbal van v. Eijk, die daarmee de stand op 23 wist te brengen. ;oal. Aanval na aanval rolt op de DOSR-veste aan en eindelijk heeft Jos. v. Wouw succes; hij weet de DOSR-keeper te passeren en er 52 van te maken. Foreholte blijft hevig in het offensief. Nog eenmaal breekt DOSR daar, waarbij Marijnen de bal met de hand bewerkt. De vrije schop levert echter niets op en als scheids rechter Planje voor 't laatst fluit heeft Foreholte zeer verdiend gewon nen. LISSE VERSLOEG GDA: 4-2 Lisse schijnt zich goed thuis te ge voelen in de derde klasse daar thans wederom een sterke tegenstande** beide punten aan Lisse moest latei: De Lissenaren startien goed door reeds na 2 minuten de leiding te ne men toen v. Kesteren zich door de GDA-verdeddging wrong om vervol gens met een hard schot het doel der gasten te doorboren (10). Het spel, dat zeer aantrekkelijk was, boeide de vele toeschouwens, daar aan beide zijden vlot gespeeld werd. Na een kwartier waren de partijen weer op gelijke voet door een doelpunt van een teruggespeelde bal van v. d. Poel (11). Wederom was het Lisse, dat succes had, thans door een schot van korte afstand van Henk van der Voort en in de 35e minuut gaf deze speler een fraaie pass naar de snel toegelo pen Boon, die geen fout maakte (31), met welke stand de rust aan brak. GDA' 'begon direct na de hervatting met een flink offensief, doch de Lis- se-verdediging was in goede vorm en verichtte goed werk, doch na een kwartier was het wederom de links buiten van de bezoekers, die een on achtzaamheid in de Lisse -defensie met een doelpunt" afstrafte (3—2). Het werd even spannend, doch niet lang daarna werd uit een ver schot werd opnieuw de voorsprong vergroot (4'2), terwijl Castien geen geluk had met een hard schot, waarbij de bal van de ene paal naar de andere stuitte, doch echter geen doelpunt op leverde. In het laatste half uur werd het een rommelige wedstrijd. Wel bleef het spel volkomen fair, maar van behoorlijk voetbal was geen spra ke meer, daar Lisse zich geheel op de verdediging toelegde en de GDA- voorhoede weinig meer presteerde. Met vyf punten uit vier wedstrijden kan Lisse de verdere wedstrijden met vertrouwen tegemoet zien. TE WERVE—ASC 0—0 De fraaie omgeving, temidden waarvan Te Werve resideert, heeft de jonge ASC-ploeg niet kunnen in spireren tot grootse daden. Trou wens, daarvoor was het spel der gastheren te goed en de aanhang van rood-zwart mocht zich gelukkig prij zen, dat voor het doel gekomen de thuisclub wel erg gevaarlijk leek, doch in feite doelman Spoor niet heeft kunnen verontrusten. Dit vond mede zijn oorzaak in het bijzonder goed verdedigen van Wolterink, die bovendien tal van malen zijn mede spelers door goede passes de manier aangaf. Op papier bevat het ASC- elftal tal van namen, waarmee men een eind kan komen. Enige omzettin gen en wat meer dash zijn echter wel gewenst. Vooral in de tweede helft hebben de groenhemden het beste van het spel gehad en slechts in de laatste tien minuten kon even van een ASC-overwicht worden gespro ken. Zelfs toen heeft ASC nog een kans gekregen de wedstrijd uit het vuur te slepen. Doch ook aan deze zijde zij het in deze periode met wat geluk bleef de verdediging de aanvallers de baas. Al met al een wedstrijd om maar vlug te vergeten. VAN 0—2 OP 3—2! Blauw Zwart heeft het gistermid dag gepresteerd een 02 achterstand tegen een goed spelend Lugdunum in een 32 overwinning om te zetten. Deze zege heeft d'e Wassenaarse klub voor een belangrijk deel te danken aan enthousiast volhouden, ook toen een nederlaag dreigde en voor een ander deal aan geluk. Na ongeveer 10 minuten reeds nam Lugdunum, dat op een uitstekende wijoe samenspeel de, de leiding door rechtsbinnen J. Verhoeven, die uit een vrije trap keeper v. Leeuwen passeerde (01). Blauw Zwart kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker. Maar een doelpunt van Noordervliet werd door de scheidsrechter niet toegekend en even later miste Van Dongen een kans, toen hij op enkele meters af stand van het doel stond. Lugdunum hernam het initiatief en het W?«o. naars e doel kwam enkele malen in groot gevaar. Eenmaal wist keeper v. Leeuwen een door Van Rooyen in de uitsterste hoek ingeschoten bal nog juist weg te werken. Na 35 minuten spelen werd het (02) wederom door Verhoeven. Nog voor de rust werd Blauw Zwart voor haar moedig vol houden beloond met een eerste doel punt; Dekleermaeker verkleinde n.l. de achterstand tot (12). De tweede helft begon met enkele gevaarlijk aanvallen van de Leidse bezoekers, maar palen, lat en keeper Van Leeuwen stonden doelpunten in de weg. Blauw Zwart had aan de an dere kant meer succes, toen midvoor Van Dongen de bal kreeg toegespeeld en fraai scoorde (22). Het beslis sende doelpunt volgde niet lang daarna; Noordervliet speelde de bal naar Van Dongen, die met een goed- geriehte kopbal keeper Planje on- hrnt^lh^ar roccoorflo ("i_

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8