SUCCES ,De Vriendenclub vierde haar 25-jarig jubilee Examens Leidse Instrumentmakersschool AGENDA'S 1957 KALENDERS VULPENKLINIEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 8 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Receptie en cabaret Ter gelegenheid van haar 25 jarig bestaan hielfl de Leidse Postduiven vereniging „de Vriendenclub" zater dagmiddag in „De Kleine Burcht' een receptie waarop duidelijk de goede verstandhouding tussen deze klub en de zusterverenigingen uit Leiden en omstreken bleek. Afgevaardigden van LPC de Reisduif; de Blauwkras, Co lumbia, Wassenaar, Noordwijk, de Fondclub, de Vitesseclub, Voorschoten de Leidse Concourscommissie en de Bonte Duif complimenteerden het be stuur met dit bijzondere feestijn. Ook de heer P. de Heer, secr. van de afd. C. van de N.A.B. van postdui venverenigingen gaf van zijn belang stelling blijk. Allen deden hun felicitaties verge zeld gaan van 'n fraaie bloemenhulde zodat spoedig de bovenzaal van „De Kleine Burcht" in een w-are bloemen tuin was herschapen. Ook een van de oude oprichters, de heer Chr. v. d. Pluym, was zijn oude klub niet ver geten. Hij bood het bestuur een fraaie prijs aan voor het komend vliegsei- zoen. Aan het slot van de middag dankte voorzitter S. N. van Leeuwen allen voor deze spontane huldiging. De avond. 's Avonds werden de feestelijkhe den voortgezet in de grote zaal van „De Kleine Burcht". In zijn openingswoord relevreerde de voorzitter het wel en wee van de vereniging, die vóór 1940 af flink was uitgegroeid. In de oorlog werd door het bombardement het klubgebouw met de gehele inventaris gewoest. Na de oorlog werd snel met de opbouw van de sport begonnen en de Vrien denclub behoort ook nu weer tot de beste klubs van Leiden en omgeving. Dank zij het bouwfonds zal haar eindresultaat weer een eigen gebouw kunnen zijn. Na een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen, vooral tot het Leidse Agenda MAANDAG 8 OKTOBER. Ver. v. Int. Rechtsorde. S. de Ko ning: Het leven van de Berbers in hoge Atlas van Marokko. Geb. Nat. Lev. Mij., Rapenburg 8. Aan van; uur nam. C. A-modeshow. Stadsgehoorzaal. Aanvang half drie, vier uur, half acht en negen uur. Ver. Leidse Amateurfotografen. De Doelen 8 uur nam. „The Messiah', generale repetitie. Chr Oratoriumver. Con Amore. Stads gehoorzaal 7.30 uur nam. DINSDAG 9 OKTOBER. St. Eloy. Adviesavond. Geb. Chr. Belangen 7.308.30 uur nam. „The Messiah" Oratorium G. F. Handel. Stadsgehoorzaal 7.30 uur n.m. WOENSDAG 10 OKTOBER. Mij. voor Toonkunst. Jeugdconcert R'dams Philh. Ork. Aanvang 2 uur en half vier nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk 7 uur nam. „Natuurvriend'. Steenschuur 6. uur nam. Gewestelijke KAB. Kaderforumavond Oude Singel 236. Aanvang 8 uur naan. Selskip „Fryslan". Fryske Joun. Opviering Toaniel „De Genaint" door Rjucht en Sljucht. Jacobazaal Den Burcht 7.4'5 uur nam. DONDERDAG 11 OKTOBER. Kath. Vrouwengilde. Bezinnings- morgen. 9 uur v.m. H. Mis kapel Zoe- terwoudse Singel 33a, daarna ont bijt Levendaal 1. Conferentie door pater J. H. Bokeloh. VRIJDAG 12 OKTOBER. St. Petruskerk. Installatie pastoor Blok. 7.30 uur nam. Conferentie voor katholieken en niet-katholieken. St. Leonardushuis, Haagweg. Aanvang 8.15 uur nam. ZATERDAG 13 OKTOBER. Toneelvereniging „Tot ieders ge noegen" De Beunhaas". Schouw burg. 8 uur naim. Instuif Leiden. Pater Maximinus. Spiritisme en occulte verschijnselen. St. Leonardushuis Haagweg. 8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest Avond- en nachtdienst wordt van maandag 8 tot en met vrijdag 12 oktober waargenomen door: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, en apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 512 October zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „The Glenn Miller story", alle leeftijden. (Donderdag: „Magnificent Obsession", 14 jaar). Lido: „The long arm", 14 jaar. Luxor: „De man in het donker grijze pak", 18 jaar. Trianon: „Safari", 18 jaar. Rex: „Cel 2455, 18 jaar. NIET BEZORGING BIJ eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. erelid, de 82-jarige W. de Mair was het woord aan het cabaretgezelschap van Mary Hel vort. De artisten brach ten een beschaafd en vaak komisch programma met als uitblinkers Ger ry en Terry als Neerlands grootste dwazen en Tarzanrina als mens of pop. Nog vóór de pauze trad de heer J. Beekman als voorzitter van de feestcommissie voor het voetlicht om beide jubilarissen, de heren S. N. v. Leeuwen en G. A. L. v. d. Reijden hartelijk dank te brengen voor al het geen zij voor de Vriendenclub hebben gedaan. Ook de heer W. de Mair werd hier niet vergeten terwijl penningm. v. Klaveren nog^een extra presentje ontving. Het dankwoord van de voorzitter was niet minder spontaan, waarna vele presentjes werden aangeboden; de dames werden daarbij niet ver geten. Na de pauze volgde het verdere gedeelte van het goed verzorgde programma. De Vriendenclub kan met voldoe ning op dit jubileum terug zien. PAROCHIE O.L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Aangezien de Leidse Courant nog meer dan Sursum Corda wordt ge lezen en de pastoor zelf deze zondag de spreekbeurt heeft vervuld, bren gen wij de parochianen langs deze weg ter kennis, dat het sinds 1900 is, dat de pastoor telkens op 11 oktober verjaart. Al kan hij zich nog verheu gen uit de vorige eeuw te zijn, wij hebben in hem nog een jonge pastoor, die met hart en ziel bij zijn parochie is. Al houdt de pastoor wel niet van veel drukte, hij verklapt van ons ook wel eens wat in het parochieblad. Daarom delen wij mede dat de pas toor op de Mariadag van 11 oktober de H. Mis leest om 7.45 nl. de Kin dermis. Het spreekt van zelf dal ieder kind dan aanwezig is en ook de oudere parochianen worden die dag aangespoord tot een extra gebed en mogelijk tot bijwonen van een H. Mis Pit is het voornaamste blijk van me deleven. Andere blijken van belang stelling laten wij natuurlijk gaarne aan uw eigen vindingrijkheid over. in ieder geval weten wij wel dat die dag toch niet zomaar zonder meer zal voorbijgaan. Met dank voor de plaatsing. DE KAPELAANS. Door de Leidse Instrumentmakers school werden op 6 oktober de vol gende diploma's uitgereikt: A-metaal aan: W. Ekelmans, Delft; B. J. Niessen, Amsterdam; H. Noor- dijk, Den Haag; L. J. J. Olivier, Oegstgeest; H. J. Redel, Leiden. J. H. Bekkering, Leiden; L. C. Haave- kost, Amsterdam; B. Stuart, Wage- r.ingen; E. C. Schouwenburg, Utrecht P. Hoogland, Den Haag; A. Naves, Leiden; B. C. Schreinders, Amster dam; P. Snel, Delft; C. L. Tersmette, Delft. Joh. Turenhout, Leiden; P. C. Bloot, Katwijk; J. A. M. Hakkaart, Leiden; C. J. Delsman, Delft; H. Hoff mann, Oegstgeest; N. Moerman, Was senaar; A. J. van Oei, Delft; J. F. van Oei, Delft; J. Zijlstra, Amster dam; J. J. Gooyer, Veenendaal. W. i. Kroft, Amsterdam; L. Schmidt, Groningen; C. L. Bras, Mijdrecht; C. Kegel, Wagemngen; G. Kool, Arn hem; D. J. Netto, Oegstgeest; H. Fled- derus, Coevoerden; H. Janszen, Half weg. J. A. Huizinga, Den Haag; K. P. Lettinga, Amsterdam; W. Roos, ■Scheveniragen; H. R. Verbruglge, Am sterdam; G. H. J. de Bresser, Den Bosch; P. Lambers, Wassenaar; J. S. Slof, Den Haag; P. Hengst, Weesp; D. A. Klarenberg, Schipluiden; G. J. Krap, Leiden. J. E. Nelemans, Den Haag; B. P. Oudihaarlem, Amster dam; G. H. v. d. Pol, Amsterdam; W. F. L. Rooda, Amsterdam; N. Koning, Heerenveen; R. Nieveen, Deventer; W. C. Ridderhof, Amsterdam; A. v. d. Vlies, Den Haag; W. Peters, Am sterdam. Th. K. van Rijnsoever, Voor burg; C. van Tilburg, Katwijk; C. G. Kortekaas, Den Haag; H. F. van Rijt, Delft; M. E. Schen delaar, Den Hel der; G. J. Takken, Den Helder; J. W. Vermin, Den Haag; A. H. Zandman, Zuidwolde. Afgewezen: 49 kandidaten. B-Metaal aan: K. I. Mechelse, Lei den; G. Hovenier, Amsterdam: A. Langendoen, Oostvoorne; M. Moers, Amsterdam; J. Slootman, Amsterdam; W. C. v. d. Berg, Leiden; H. Wiegers, Amsterdam; W. Th. Tas, Den Haag; H. Rosier, Oude Wetering; S. P. L. Verdegaal, Noordwijkerhout; W. A. Schreurs, Zandvoort; P. S. Vos; Am sterdam; K. F. Betcke, Leiden. De 5 candidaten voor het examen Maria-Moederochtend van Sted. K.A.V. Begunstigd door een goede op komst van de leden 165 dames wa ren aanwezig heeft de Ned. ka tholieke vrouwenbeweging, groep stedelijke K.A.V., afdeling Leiden een Maria-moederochtend gehouden. Na de H. Mis van 8 uur in de Har- tebrugskerk begaven de dames zich gistermorgen naar het St. Antonius Clubhuis waar een feestelijk ontbijt gereed stond. De presidente, mevr. C. Uphoff-Visser opende dit buiten kerkelijke gedeelte van de morgen. Zij verwelkomde de aanwezigen, on der wie mevr. Manders, ere-voorzit- ster van de vroegere vrouwenbewe ging, en mevr. Eerdmans, die het kath. vrouwengilde vertegenwoor digde. Tussen koffie en kadetje door toonden verschillende leden van de vereniging tot welke kunstzinnige prestatie zy in staat zijn. Marijke van Veen declameerde „het Rozen kransgebed", mevr. Chrispijn-van Leeuwen, mevr. Cornelissen-De Haas en Toosje v. d. Voort zongen liederen. Mevr. Nijssen-van Leeuwen droeg het gedicht „De Kerseboom" voor. Na het ontbijt werd declamatie door mej. Tiny Neyenhuis, en voor lezing van het verslag van de Lour- des-reis door mevr. Pelgrim, afge wisseld door gezang van alle dames. De-voorzitster dankte tenslotte al len, die aan het welslagen van de zondagmorgen hadden medegewerkt. Zij wekte de leden op deel te nemen als collectante aan de Christen-Ko- ning-collecte. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Jacoba dr van M. Marsé en J. Barendse; Petro- nella Johanna Maria dr van A. N. de Goede en J. P. M. v. Veldhuizen; Johanna Regina dr van C. R. H. ter Haar Romeny en C. C. Wachter; Jo hannes Jan zn van T. Zijlstra en J- de Haan; Monica Laurentia dr van W. Stavlèu en C. M. Fornara; Wij nand zn van H. van Vliet en J. M. N'oordermeer; René Raymond zn van A. de Water en T. P. J. Lom- mers; Johannes zn-van J. v.. d Bosch en J. Yska; Wilhelmina Cornelia dr van W. Haasnoot en C. Verdoes. Overleden: L. Verhoog vrouw 57 jaar; C. Kompier vrouw 76 jaar. C.-metaal werden afgewezen. Voor 't examen A-glas slaagden F. Akerboom, Heemstede; H. G. Glaes- sen, Maastricht; M. Huising, A'dam; J*. H. Landwehr, Amstelveen; H. W. v. d. Lee, Oss; H. van Nuland, Heesch H. W. Ramakers, Swalmen; J. M. Sour, Geleen; M. Verstraten, Delft; C. Wolthuis, IJmuiden; G. J. Zwart, Alphen a. d. Rijn; J. J. te Pas, A'dam Afgewezen 3 candidaten. Het diploma B-glas werd uitgereikt aan de heer J. A. van Wel te A'dam; 7 candidaten werden afgewezen. Het diploma C-glas werd behaald door de heren A. G. v. d. Heuvel te Delft en A. W. Spaan te Deventer; 1 candidaat werd afgewezen. Voor het examen A-optiek slaag den J. H. J. Schroder te Amsterdam en J. M. de Vreede te Den Haag; 3 candidaten werden afgewezen. De candidaat voor het examen B-optiek werd, evenals die voor het examen C-optiek, afgewezen. Maria-morgen van K A V-Herensingel De K.A.V. van de Herensin gel-parochie te Leiden heeft gistermiddag evenals de ste delijke K.A.V. een Maria- Moederochtend gehouden, die werd ingezet met een H. Mis in de parochiekerk tot intentie van levende en overleden leden. In de zaal aan de Maria Gijzen- steeg opende daarna de voorzitster, mevr. W. C. van DamBorst de Maria-ochtend. Zij verwelkomde de geestelijk adviseur, kapelaan J. van Adrichem, en de diocesaan voorzit ster mej. Stringa. De leden lieten zich vervolgens het ontbijt goed smaken. Na het K.A.V.-lied en voordracht van het gedichtje „Iets vergeten" door Mieke Arts nam mej. Stringa het woord. Zij gaf een beschrijving van Maria zoals zij was getekend in het St. Lu- cas-evangelie. Mej. Stien Klein droeg vervolgens het gedicht: „De danser van O. L. Vrouw" voor. De geestelijk adviseur hield hier na een toespraak, waarin hy er op wees, dat de leden méér moeten zoeken in de K.A.V. dan wat gezel lige avondjes. Zoals het K.A.V.-lied zegt: „Zij moeten werken aan de grote zaak van God". Aan het slot van de bijeenkomst besprak de voorzitster nog enige za kelijke puntjes; zij dankte allen, die aan het slagen van deze mooie mor gen hadden meegewerkt. De bijeen komst werd besloten met het zingen van het lied „U Rozenkrans bemin ik". Het Mariabeeld, toneel en zaal waren keurig versierd. Tentoonstelling „Boek in Rembrandts tijd" In het Waaggebouw te Amster dam is zaterdag 6 dezer een. ten toonstelling geopend van in Neder land gedrukte boekwerken uit de 17e eeuw, welke is samengesteld uit het bezit van de leden van de Neder landse Vereniging van Antiquaren. Bij gelegenheid van deze opening heeft dr. A. Kessen, directeur-biblio thecaris der Leidse Universiteitsbi bliotheek, een toespraak gehouden, waarin hij in het kort een beeld i schetste van wat Nederland op het gebied van de kunsten, wetenschap pen en economie heeft gepresteerd. Deze enorme productiviteit op alle gebieden, alsmede de economische maritieme expansie heeft zijn ex pressie gevonden in de velerlei in Nederland gedrukte boekwerken. Ook werken van buitenlanders en refugié's zijn in de Gouden Eeuw in Nederland gedrukt. Een afzonderlijke bespreking wijd de dr. Kessen aan het in die tijd ge bruikte lettertype, de z.g. Elzévier, die in haar heldere zakelijkheid be antwoordde aan de in die tijd heer sende klassicistische kunststroming. Ook de boekillustratie, die toen be gon gebruik te maken van het diep drukprocédé van de kopergravure, heeft een grote bloei gehad, mede dank zy tal van begaafde tekenaars en graveurs. Voorts heeft de Neder landse boekband een grote bekend heid verworven door het beroemde Amsterdamse boekbindersgeslacht Magnus, dat in elegantie en verfij ning een hoogtepunt heeft bereikt. De opening van de tentoonstel ling, die een interessant beeld geeft van de belangrijke rol, die Neder land in de Gouden Eeuw in de boek productie heeft gespeeld, werd bij- gewoond door tal van autoriteiten I en belangstellenden. VERKOOP HEDEN BEGONNEN! Wacht niet te lang, nu volop keus. Ook losse interieurs. voor uw vriend of verwant in het buitenland. Wij zorgen voor de verzending. G. WOLFSLAG. BREESTRAAT 145 (Advertentie) SPORT BRIDGEVER. „SANS ATOUT". Parencomp., 2de ronde tussen totaalstand. Zwart: 1. mevr. KuklerVogel 119 p. (1), 2. echtp. Aenmeij 111 p. (3), 3. Brakel'Kins 110 p. (4), 4. Bonnet Slieker 101 p. (6), 5. Staaij—Elink 99 p. (5), 6. mevr. TiekeimeijerMs- kel 91 p. (2), echtp. Vissers 90 p. (9), 8. v. WeizenHuis 88 p. (7), 9. Nieu- wenhuizeWinterkamp 77 p. (9), 10. Vriesv. Dijk 74 p. (10). Rood: 1. HaasStikvoort 86 p. (1), 2. dames WitkampKonner 70 p. (2), 3. dames v. d. Zeeuw 69 p. (3), 4. We berv. Dijk 69 p. (4), 5. echtp. Wer- ter 58 p. (7), 6. Ginjaarv. Rijn 55 p. (5, 6), 7. mevr. Boekhuizen- Zwanenburg 50 p. (5, 6), 8. Devilee Starkenburg 47 p. (8). Groen: 1. echtp. Bernard 73 p. (1), 2. JonkerDubbelaar 72 p. (2), 3. en 4. echtp. De Haas 67 p. (3), Dames VermondZwanenburg 67 p. (7), 5. en 6. AltinkDubbelaar 62 p. (5), echtp. Mollema 62 p. (6), 7. dames WinterkampNieuwenhuizen 58 p. (4), 8. echtp. Niehot 42 p. (8). BRIDGE CLUB „V.O.G." Uitslag 2e ronde parencomp^titie. Zwart: 1. TjalkensVlugt ?9 p., 2. SchalksAukes 38 y, p., 3. Oudshoorn Bouwens 36]^ p., 4. Slegtenhorstv. Dieren 33H P t 5. EpskampGans 28 p., 6. imej. v. RijnBrakel 27 y. p., 7. OudshoornScholingen 27 p., 8. Nol- lesWakka 22 p. Zwart-Wit: 1. mevr. Tielkemeyer Smit 42 y2 p., 2. heer en mevr. Hoek stra yix/2 p., 3. heer en mevr. J. Raar 34 p., 4. VogelenzangChristiaanse 33 p., 5. SchoutenNie vaart 30 p., 6. JansenGoedraad 27x/2 p., 7. Schilt- huizenv. Weesel 26 p., 8. mevr. Smit Mekel 21 y, p. Rood: 1. Schippersv. d. Staay 44 p., 2. dames Bruneev. d. Mey 41 p., 3. NieuwlandVeerman 37 p., 4. v. d. Burg—Onvlee 37 p., 5. Ottov.d. Made 36f< p., 6. Belt—Crama 36 p., 7. Uphoffv. d. Schilden 34)4 P-, 8. heer en mevr. Horree 34 p., 9. v. d. StaayBlom 31H P-> 10 heei en mevr. M. Raar 28 y p. Rood-Wit 1. heer en mevr. Caro 30K P„ 2. PlanjePlanje 38*4 P„ 3. Versteeg—Dofferhof 37 p., 4. dames TukBisscha 36 p., 5è heer en mevr. Cancrunus 31)4 p., 6. ProperDusee 27 p., 7. heer en mevr. Grommé 22)4 p., 8. VersteegLeyerzapf 20 p. Groen: 1. heer en mevr. Bik 27 p., 2. Miggels—Groos 23)4 P-. 3. Wester mande Tombe 20)4 P-, 4. heer en mevr. Jasper 17 y p., 5. heer en mevr. Adama 16 p., 6. heer en mevr. Am- merlaan 15)4 p. Groen-Wit: 1. mevr. CramaKrui- zinga 23 p., 2. heer en mevr. Den Daas 20J<2 p., 3. v. LeeuwenKamerling 20 y, p., 4. dames v. GelderenBroek huis 19)4 P-, 5. GottmerVerhoekx 1 P-> 6. WendtRaar 18 p. Afscheid pastoor A.H.A. Vollaerts Pastoor A. M. A. Vollaerts heeft gisteren in de H. Mis van 8 uur een korte toespraak gehouden waarin hij afscheid nam van de parochie van St. Petrus. a Des middags was er van 6 tot 7 uur gelegenheid persoonlijk van de pastoor afscheid te nemen. Daarvan werd van een zeer druk gebruik ge maakt. COLLECTE. De stand van het Ned. Jack London Verbond te Leiden op 4 October j.l, heeft een batig saldo opgebracht van 148.64. Bovendien zeven nieuwe le den met totaal aan contritbutie per jaar van 24, LEIBSCHENDAM IN GLOEIENDE TEER GEVALLEN. Een van de arbeiders van het ge meentelijk lichtbedrijf, de heer J. A. was bij de aansluiting van een licht- kabel op de Mozartlaan met een ke tel gloeiende teer bezig. Toen hij de teer wilde aanbrengen, struikelde hij en kreeg 'n hoeveelheid gloeien de teer over het lichaam, waardoor hij ernstige brandwonden opliep. DE KAAG KRANIGE REDDING. Zondagmiddag omstreeks half één geraakte in een onbewaakt ogenblik het 3-jarig zoontje van de fam. Cle mens, nabij de ouderlijke woning aan de Julianalaan, te water. Gelukkig werd dit opgemerkt door zijn 8-jarig broertje Theo, die het genoegen smaakte de jongen van een zekere verdrinkingsdood te redden. Nadat het ventje op het droge was gebracht, gelukte het de inmiddels toegelopen heer H. C. de Baat de drenkeling, die het bewustzijn had verloren door kunstmatige ademhalingsoefeningen na een uur bij kennis te brengen. De inmiddels gewaarschuwde dok ter Van Nes heeft Ihet kind verder in behandeling genomen. Gisteravond was de toestand van het jongetje be vredigend. Z0ETERMEER Autobotsing met dodelijke afloop Op de grens van de gemeente Zoe- termeer en Bleiswijk heeft zich zon dagmiddag om ongeveer half twee een ernstig auto-ongeval voorge daan, waarbij de 53-jarige heer Ver hoef uit Rotterdam om het leven is gekomen. De heer Verhoef reed met zijn auto achteruit op de rijksweg, waardoor de achteropkomende auto van de Zwitserse gezantschapssecre taris ertegen botste. De achteruit rij dende auto raakte daarbij in brand. De echtgenote van de heer Verhoef alsmede zijn aanstaande schoondoch ter, mej. F. uit Rotterdam konden zich uit de auto bevrijden; alle po gingen om de heer Verhoef te red den faalden echter. De Zwitserse ge zantschapssecretaris, de heer H. A. Miesch, en zijn echtgenote bekwa men hoofdwonden en zijn naar een Haags ziekenhuis overgebracht. Mr. Sj. van der Hoeven, officier van justitie te Rotterdam en de bur gemeester van Bleiswijk waren bij het ongeluk ter plaatse. Het stoffelijk overschot van de heer V. is naar een ziekenhuis in Rotterdam overge bracht. VOORHOUT TWEE DRONKEN MANNEN BRAKEN OP KLAARLICHTE DAG IN. Twee dronken mannen hebben op klaarlichte dag een inbraak gepleegd in een huis aan de Leidsevaart. De bewoners waren afwezig. De buurvrouw, de wed. Van Leeu wen, een bijna 70-jarige, had reeds opgemerkt, dat twee mannen veel aandacht hadden voor de woning van haar buurvrouw. Op een gege ven moment zag zij, dat één man iets door het raam naar buiten trok. Haar argwaan werd gesterkt en zij ging een andere buurvrouw waar schuwen en gezamenlijk gingen zij naar het betreffende huis. Het bleek, dat een ruit was ingeslagen en hier door hadden de mannen een vloer kleed en een tafelkleed naar buiten gewerkt. Zy meenden ermee van door te gaan. Op het bevel van de vrouwen om „de buit" te laten lig gen werd eerst geen gevolg gegeven. De heren bleken dronken te zijn. Uiteindelijk gehoorzaamden zij en gingen wandelend in de richting Leiden. Buurvrouw van Putten ging hierna de politie waarschuwen. Deze kwam met een motorzijspan en liet buurvrouw van Putten instappen, om voor onderzoek een rondje te rij den. Dit ritje had succes, want on der Leiden werden de mannen her kend, doordat er één met bebloede handen liep. Deze verwondingen had hij opgelopen, toen zij de ruit had den ingeslagen. De man met de bebloede handen was geen onbekende van de politie in Leiden. Beide werden ingesloten. Laatste Berichten STELLING STORTTE IN. Bij de bouw van een kweekschool achter de Sint Laurenskeiik te Rotter dam zyn vanochtend zeven arbeiders gewond doordat een stelling, onge veer tien meter boven de grond, brak. Er stonden zes metselaars, twee op perlieden, vier sjouwers en twee af wenkers op de stelling op het mo ment, dat een ongeveer 200 kg. we gend blok steen naar boven getakeld werd. Op de stelling moest het blok verder vervoerd worden en daarbij kwam het op een korteling terecht die brak, waardoor de stelling in elkaar zakte. Vier arbeiders stortten naar beneden en twee arbeiders die op de schrikstelling eronder stonden, wer den ook in de val meegesleurd. De anderen die op de stelling stonden, wisten zich vast te grijpen en op de muur te springen. Eén man sprong van de stelling en brak daarbij zijn voet. Slechts één van de gewonden was in staat lopend de wagen van de G.G. D. te bereiken, de anderen, van wie er één onder de stelling en twee in de kelder van de school terecht ge komen waren, moesten op bran cards vervoerd worden. Volgens voorlopige berichten zijn er vier mvaar en drie licht gewond. SPOORWEGARBEIDER GEDOOD. Vanochtend om tien over negen is tussen Deventer en Amelo bij Bath- men de 24-jarige spoorwegarbeider G. Timmers uit Apeldoorn in aanra king gekomen met een voorbijrijden de trein. Hij stond met een boorma chine in de hand gereed om de spoor lijn over te steken en wachtte op een naderende trein. Hy heeft daarbij klaarblijkelijk niet voldoende afstand genomen, waardoor de trein het handvat van zijn boor machine raakte. Met een hevige klap werd hij tegen een naast de baan staande woning gesmeten en overleed ter plaatse. Gevestigde personen van 27 september l/m 2 oktober: L. J. van der Laan en fam., onderwijzer, Muldersstr. 18; C. Jongewaard en fam., reclasserings-amb- tenaar, W. Singel 99; A. Vonk en fam., timmerman, De Goejestr. 9; M. E. Mie- len-Den Dikken en fam., H. de Vriesstr. 76; W. L. Onstenk en fam.. militair, Coornhertstr. 63; H. A. Gimbère, textiel- technicus, Verdamstr. 60; H. Baars, bak kersknecht. Oosterstr. 47; H. A. Deinum, Terweepark 2; A. G. van Kimmenaede- Wijgers, Burggravenln 129; C. L. M. 't Riet. Tib. Siegenbeekstr. 14; M. K. Young. Witte Singel 92; C. J. A. Pan ders, 1.1. verpl., Rijnsb.weg 10; A. A Poot, gezinsverzorgster. Rijnsb.weg 86; M. de Goede-Hoitsma. Janvossensteeg 37; J. B. v. d. Klugt, Haarl.str. 256; A. T. van Munster van Heuven, W. Singel 98; E. C. van Zwieten, 1.1. modiste. O. Vest 89; A. C. M. M. Bol. verpleegster, Hooigracht 11-29; J. de Vries, 1.1. gezins verzorgster. Rijnsb.weg 86; P. Raaphorst, 1.1. gezinsverzorgster, Rijnsb.weg 86; W. P. Marinissen, gezinsverzorgster, Rijnsb. weg 86; A. J. Schmieman, 1.1. gezins verzorgster, Rijnsb.-weg 86; C. Goede- gebure, 1.1. gezinsverzorgster, Rijnsb.weg 86; S. de Groot, 1.1. gezinsverz.. Rijnsb. weg 86; H. Haasnoot. 1.1. gezinsverz., Rijnsb.-weg 86; A. J. van Scherpenzeel, 1.1. gezinsverz., Rijnsb.-weg 86; A. de Mooij, 1,1. gezinsverz., Rijnsb.-weg 86; L. G. L. M. Poell, Haagweg 50; J .T. C. Brouns, Haagweg 50; E. G. H. v. Vloten, huisschilder. Pr. Wilhelminastr. 34; J. W. Schmieman. militair. Surlngarstr. 22; P. Brinks-Verduyn. secretaresse. Hoge Rijndijk 75; C. J. E. van Ketwich Ver schuur, Fagelstr. 17; J M. Roozendaal, Nlc. Beetsstr. 40a; H. M. Quant. Vliet 3; A. S. Tollenaar, lerares NO, Nachtegaal laan 15; J. Kurpershoek-Bark, Tasman straat 64; M. D. Stafleu, Kefsenstr. 25; L. L. de Jong, assistente universiteit. Gerecht 10; A. W. Heijmans. verpleeg ster, Decimastr. 11; K. Drewes, huis houdster. Fruinlaan 1; J. C. A. Zoete, documentaliste, W. Singel 58a; L. C. Ame8z, Zoeterw.slngel 52; G. F. M. Da- mava, kantoorbediende. Meloenstraat 13; A. W. Vandevelde, 1.1. drukker, P. J. Blokstr. 43; D. M. Kerkvliet, huishoud ster, Roodborststr. 20; C. E. Verheijen. hulp in de huish., Warmonderstr. 5; W. Hazeleger, H. Rijndijk 79; J, Verboon, bankwerker, Balistr. 49; M. Maaren, Ra penburg 131; A. Beek, 1.1. gezinsverz., Rijnsburgerweg 86; D. van Akker, 1.1. gezinsverz., Rijnsb.-weg 86; P. Baars. 1.1. gezinsverz.. Rijnsb.-weg 86; A. W. Groe nendijk, 1.1. gezinsverz., Rijnsb.-weg 86; IC. K. Klein, 1.1. gezinsverz., Rijnsb.-weg 86; B. S. Jonker. 1.1, gezinsverz., Rijnsb. weg 86; A. A. W. Opbroek, Janvossen steeg 54; A. de Weijer, contr. planten- ziektekundige dienst, R. en ehiekade 45; G. F. P. Zuyderhoudt. Verdamstr. 60; M. C. I. Krens. J. v. Goyenkade 44" J M. A. Verschelling. Apoth.dijk 27; P. C. Buikstra-Tloogervorst. Hogewoerd 89' R Leopold. Rapenburg 51; M. Thoman, W Singel 89; C. A. Boon, Burggravenln 26; R. van Sikkelerus, verpleegster, Rijnsb. weg 10; S. M. ten Berge, maatsch. werk ster, Plantage 16; J. M. Brands, stations assistent, A. v. Burenhof 18; T. M. J. W. van der Kraan, kleurmaker. P. de la Courtstraat 54; D. Zandstra. agent van politie. Evertsenstr. 17; M. R. Veen. H. Rijndijk 60. Vertrokken personen van 27 septem ber t/m 2 oktober: C. G. Jansen en fam., Jan Lievensstr. 10. Oudenbosch, Wilhel- minaplein 9; H. Holvast en fam., Pie terskerkgracht 9, 's Gravenhage, Lonne- kerstraat 20; H. I. J. A. Schrandt en fam., Breestr. 130a, Oegstgeest Ln v. O. Poelgeest 40; J. W. v. d. Ham en fam., Sumatrastr. 5, Doorn, Heuleweg 13bls; J. G. A. Boghans en fam. Herengrt 23, Ned. Antillen; H. W. Rensink en fam., R. en Schiekade 72, Gorssel, Dortherweg 16; T. J. van Oort en fam., Mareslngel 75, Nijmegen, Meidoornstr. 11; A. Haze- voet en fam.. Lammenschansweg 119, Utrecht. Nijeveldsingel 101; J. W. Lo- rimer en fam., Haagweg 43. Canada; J. den Outer en fam., Aloëlaan 36. Vlaar- dingen, Schimmelpenninckstr. 5d; A. v. d. Velden en fam.. Hogewoerd 146a. Ver enigde Staten; W. A. Bijlefeld en fam., Kaïscrstr. 47. Katwijk, Boulevard 11; W. Z. Shetter en fam.. De M. v. Streefkerk- straat 34. Verenigde Staten; W. K. Stok vis en fam.. Zeemanln 36. Woerden, Merelstr. 91; J. W. Fellinger en fam., Leemansstr. 38, Geldrop, Beemdstr. 24; P. A. Vis en fam., v. Baerlestr. 8, Oegst geest, Nassaulaan 5; W. J. Klootwijk en fam., O. Singel 232a, Ned. Antillen; A. Ouwerkerk en fam.. O. Rijn 24a. Rijs- 'ijk Z.H., v. Vollenhovelaan 7; C. M. van Driesum-Van Hasselt en fam., aan boord. Brits Afrika; C. Blaauw en fam., L. Rijndijk 79a, Indonesië: J. J. van Gie- zen, Rembrandtstr. 5a, Breda, Reseda straat 11; J. Vegt. H. RUndiJk 112, 's Gravenhage, v. d. Kapellestr.; E. Pier- hagen, Kaptcynstr. 45, Ede, Bosweg 8; M. van Kampen. Roodenburgerstr. 22. Oegstgeest. Hofdijck 58; M. Hanlo. Boer- haavclaan 32, Stad-Delden, tatlonsstr. 1; J. H. Kluivers, Kam. Onneslaan 17, Am sterdam, Sarphatistr. 50; E. L. Fluyt, Groenhovenstr. 11, 's Gravenhage. Iep- laan 63; H. C. Hogervorst, Oranjestr. 19. Wageningen, Veerweg 501; M. P. van der Hulst, Papengracht 20a. Arnhem. St. Walburgluspleln 2; M. Seeger, Sterren wacht 8. Groot-Brittannië; M. H. E. Heijmeijer, Plantage 16. 's Gravenhage. Elandstr. 126; R. del Prado y Aguillar, Plantsoen 29, Mexico; P. E. Nassy. H. Rijndijk 50a, Ned. Antillen; C. M. E. Smit, De L. de Kanterstr. 18. Amster dam. Fr. v. Mierisstr. 56 1; I. C, Fer guson-Ferguson, Zoeterw.singel 39. Ede. Gld, Stationsweg 71; J. M. van Hen- neigen, aKm. Onnesln 56, 's Gravenhage, Borneostr. 14; A. H. E. Pceters. Kam. Onneslaan 33, Beverwijk, H. Burgerstr. 66; W. van den Berge, De Sitterln 2. Temeuzen, D. Visserstr. 4; J. H. A. Na- ber. R. en Schiekade 39, Hoogeveen, Wilhelminastr. 4; P. L. Donk. Rijnsb. weg 10, Rotterdam, Broederstr. 92; W. M. Vos. Rijnsb.weg 10, Groningen, Oos tersingel 59; M. T. Weterings, J. de Witt- straat 14, Beverwijk, Beukcnstr. 7; C. van den Oever. Houtlaan 42, Rijnsburg. Burg. Hermanstr. 27a; J. W. J. van Reele-Van Hoek. Houtlaan 11, Eindho ven, Jonckbloetlaan 13; G, Lacourt, Me relstraat 33, Nijmegen, Dnalseweg 380; S. L. Kan, Roodborststr. 7, Rotterdam, Mijnsherenln 171c; J. Gaasbeek, Haven 62, Borne, O. Oonksweg 14; J. W. Otten, Apoth.dijk 35, Weert. Kazernelaan 101; B. A. Luif, H. Kerkgrt 14, Heemstede, J. de Wlttstr. 21; J. F. van der Meijden. Hooigracht 58. Amsterdam. Ie Ooster parkstraat 17; F. L. Kepel, oembastr. 63. 's Gravenhage, Frankenslag 402; J. Lek, Oosterstr. 46, Haren. Gr., Oude School- weg 3; R. J. Meijer. Rijnkade 1F. Rot terdam. Schietbaanln 15b: T. A. Pleij. L. Rijndijk 106, België; W. Groeneveld, Drlftstr. 88, Voorschoten, Haagweg 6; P. v. Egmond, Groenoordstr. 1. Oegstgeest Borneostr. 7; G. L. Lindenhovius. Witte Singel «6. Delft. Julianalaan 86; G. W. F. H. Borst Pauwels. Haarl.str. 71. Wa geningen. Dr. Niemeyerstr. 2; E. M. J. Bosch. Weidehof 11, Wassenaar, Wilhel- minaplein 8. Marktberichten ROTTERDAM, 8 oct. Vee. To- taalaanvoer 1759 stuks, w.o. 1146 vet te koeien; 613 varkens. Prijzen: Vet te koeien le kw. 3.10—3.28; 2e kw. 2.903.08; 3e kw. 2.70—2.80; var kens 195—193—191. Handel: Vette koeien aanvoer als vorige week, han del redelijk, prijzen ongewijzigd, prima's boven notering. Varkens aanvoer even groter, handel tame lijk, dalende prijzen, zware varkens tot 197.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3