Scherp Nieuw yoorstel voor kleed gebouwen bij sportvelden MAANDAG 8 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Nederl. kook-kunst in Duitsland bekroond 7 Prijzen voor Horeca-ploeg De door „Horecaf" naar de inter nationale „Kochkunstaustellung" te Frankfort a. d. Main uitgezonden Nederlandse koksploeg heeft daar met zijn arbeid aan het koud buffet, in het internationale restaurant en in concurrentie met 11 andere na tionale teams, een Auslander-Preis, een grote prijs van de I.K.A., een ereprijs en vier gouden medailles verdiend. De prijsuitreiking geschied de zondagavond; hedenavond keert de ploeg in ons land terug en zal in Pax te Arnhem officieel worden verwelkomd. De bakkers klagen over brood-beleid Dreigend geluid In de najaarsvergadering van het gewest Zeeland va nde bond van Chr. Bakkerspatroons is scherpe kri tiek geleverd op het huidige brood- prijsbeleid. Men was algemeen van oordeel, dat deze politiek funest is voor het bakkersbedrijf. Verklaard werd, dat tengevolge van de ongun stige resultaten in deze bedrijfstak er al heel wat gevallen zijn, waarin de zoon niet bereid is zijn vader op te volgen. De bakkers worden ln een hoek gedrongen, zü werken vijfenzeventig uur per week, terwijl een arbeider, die veel korter werkt, met een hoger inkomen naar huis gaat, zo werd be toogd. Gaat de broodprijs omhoog, dan brengt dat consequenties met zich mede voor de algemene kosten van het levensmiddelenpakket. Sta king vond men niet juist, maar het gaat erop lijken, dat de bakkers er toe gedwongen worden. Een Algerijnse .rebel heeft op een volle markt te Athmenia, veer tig kilometer ten zuid-westen van Constantine, een bom geworpen. De ontploffing heeft drie Mohammeda nen het leven gekost. Zestien perso nen werden gewond. De aanslagple ger wist te ontvluchten. Het scheepswerf- en machinefa- Ibriekcomplex „HollandNautic", groot ongeveer 60.000 m2, belemmert een van Haarlems uitbreidingsplan nen en daarom stellen B. en W. van Haarlem aan de gemeenteraad voor dit complex zonder de kantoor gebouwen aan te kopen voor 1.600.000, RECHTZAKEN DAT LANGZAME VERKEER. Door de kantonrechter van Alphen aan den Rijn was een 37-jarige chauf feur uit Leiden veroordeeld tot een geldboete van 50.Hem was ten laste gelegd dat hij als bestuurder van een vrachtauto op 14 oktober 1955 te Bodegraven nagelaten had de doorgang vrij te laten voor een hand wagen. Verd. was bij de Haagse Rechtbank in hoger beroep gekomen omdat hij de straf te hoog vond. Hij zei, dat de man achter de handwa gen geen teken gaf dat hij rechtdoor moest en daarom dacht verd. dat hij ook rechtsaf moest net als hij. De handwagen kwam hierdoor in ver drukking met de vrachtauto. Uit de stukken bleek dat verd. tegen de ver. ■balisant minachtend gesproken had over het langzame verkeer. De offi cier eiste bevestiging van het vonnis. Uitspraak op 19 oktober. MET AUTO OP FIETSPAD. De officier van justitie bij de Haagse Rechtbank eiste bevestiging van het vonnis, dat de kantonrechter te Alphen aan den Rijn had uitge sproken tegen een 43-jarige behan ger uit Lisse, n.l. een geldboete van 50 of 20 dagen en toewijzing van de civiele vordering van 37.75. Verd. had op weg naar Alphen aan den Rijn, als bestuurder van een perso nenauto half op een fietspad ge staan, waardoor een botsing was ont staan tussen twee bromfietsers. De officier van justitie zei, dat verd. een grove verkeersfout had ge maakt en eiste bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Uit spraak op 19 oktober. BUS HING MET TOUWTJES AAN ELKAAR. Met een oude autobus van 1938, die „met touwtjes aan elkaar hing", zo duidde de officier van Justitie de autobus aan, waarmee een chauffeur uit Alphen aan den Rijn reed op de laatste dag, dat hij bij een buson derneming in dienst was. In de rem- voering zat een lek. Ja er deugde bijna niets aan deze autobus. Opeens begon de autobus nog te koken ook, de stoom sloeg met grote slierten uit de radiateur. Verd. bleef echter met de bus door rijden. Er zaten immers passagiers in die hun aansluiting niet mochten missen en het was nog maar twee km. Bij een hoek gekomen sloeg de stoom opeens tegen de ruit zodat de 53-jarige verdachte niets meer kon zien. Toen hij weer wat zicht kreeg, stond hij plotseling voor een tegenligger. Gelukkig kon men een aanrijding voorkomen. De offi cier van Justitie bij de Haagse recht bank vond dat verd. een onverant woordelijk gevoel had gehad om met een kokende bus door te rijden. Het is nog goed afgelopen maar het had ook erger kunnen zijn. Door de kan tonrechter van Alphen aan den Rijn was verdachte veroordeeld tot drie geldboetes en wel één van f 50, één van 25 en nog één van 50, plus een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Nu hij in hoger beroep geko men was eiste de officier van Justitie echter bevestiging van het vonnis. Uitspraak 19 oktobor. WAS DIE EEND VAN HEM? Voor de Haagse Rechtbank stond terecht een 28-jarige inwoner van Alphen a. d. Rijn. Hij was in hoger beroep gekomen van het vonnis van de kantonrechter te Alphen a. d. Rijn, waarbij hij veroordeeld was tot ƒ40 en 30 boete en verbeurdverklaring van zijn jachtgeweer. De 22ste juli head verdachte in de polder Nieuw koop een wilde eend geschoten, toen het pachtseizoen nog niet geopend was. Verd. zei echter dat de eend van hemzelf was. In deze zaak werden twee getuigen gehoord, doch zij konden niet met zekerheid zeggen, waar zij de een den aan konden herkennen. De offi cier van justitie eiste bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Uit- spraak over 14 dagen. Zijn lot hing aan één haartje Een 38-jarige Zwitserse zakenman Theodor Weber is zaterdag na een proces, waarin de politie noch het lichaam van de verslagene, noch een wapen als bewijsstuk kon overleggen, wegens moord tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld. Doch de openbare aanklager had één in dit geval doorslaggevend be wijs, namelijk een geverfd haar, af komstig van het slachtoffer, de 59- jarige Oostenrijkse handelaar in hor loges Gustav Eichenwald. Roof was het motief van de moord. De verslagene moet een bedrag van tussen de 115.000 en 180.000 gulden bij zich gehad hebben, dat in handen viel van Weber en zijn medeplichtige, de sindsdien overleden Walter Stützle. Weber en Stützle hadden een auto gehuurd. Uit getuigenverklaringen is gebleken, dat zij de zitbank en de bak van de auto een dag na de ver dwijning van Eichenwald. van bloedvlekken hebben gereinigd. Doch de politie vond op de bodem van de auto een geverfd haar, dat overeen kwam met overeenkomstige haren, die in Eichenwalds flatwoning waren aangetroffen. Een elf man sterke jury onder schreef, dat dit een doorslaggevend bewijs was en sprak het „schuldig" uit. POTLOOD en GEEST No. 509. Horizontaal: 1. hoofddek sel, 4. berg, 6. adellijke titel, 9. ge wicht (afk.), 11. ieder, 12. staat meestal boven drukwerk, 13. boom, 15. voorzetsel, 16. andere naam van Constantinopel, 17. bekende afkor ting, 18. staatsbedrijf (afk.), 19. in houdsmaat (afk.), 20. zot, 22. meis jesnaam, 24. geleerdheid, 26. insekt, 27. gehakte opening in het ijs. Verticaal: 1. smalle weg, 2. tan gens (afk.), 3. hoofdstad van de ge lijknamige residentie op de Oost kust van Sumatra, 4. bijwoord, 5. visje, 7. muzieknoot, 8. algemeen kiesrecht (afk.), 10. tuchtroede, 12. schoenvorm, 14. gebod, 15. houten vat, 19. kathedraal, 20. heden, 21. eerwaarde heer (afk. Lat.), 23. voor voegsel, 24. gewicht (afk.), 24. afne mend getij. Oplossing morgenavond. Vrachtauto in rivier gestort Dertien mensen zijn om het leven gekomen toen zaterdag bij Bobbio, halverwege Genua en Piacenza, een vrachtauto, die ongeveer twintig per sonen vervoerde van 60 meter hoogte in de rivier de Trebbia stortte. De chauffeur moet de macht over het stuur verloren hebben nadat de auto de steile rotswand langs de berg weg raakte. De auto schoot de andere kant op en reed door een laag muur tje heen de diepte in. De vrachtauto verdween geheel onder water. De meeste slachtoffers waren arme boerenmeisjes en -vrouwen die op weg waren naar hun werk op de rijstvelden in de Povlakte. Acht van de inzittenden liepen letsel op. De chauffeur kwam om het leven. Niets mee te beginnen Giuseppe Saragat de Italiaanse vice-premier en partijleider der recht se Italiaanse socialisten, heeft zater dag verklaard, dat de communisten zijn pogingen, om te komen tot één verenigde Italiaanse socialistische partij, saboteren. Hij beschuldigde Pietro Nenni, de leiders der uiterst linkse socialisten, die in de afgelopen jaren nauw met de Italiaanse communisten hebben samengewerkt, ervan te zijn ge- gezwicht voor het communistisch ge zinde gedeelte van zijn partij. In de afgelopen twee maanden is zoals men weet gepoogd de rechtse Italiaanse socialisten onder Saragat en hun linkse politieke geest verwanten onder Nenni, tot één so ciaaldemocratische partij samen te smelten. Het wil evenwel nog niet goed lukken. De eerste vonnissen te Poznan Zaterdag zijn de eerste vonnissen uitgesproken in de processen die het gevolg zijn van de opstand op 28 juni onder de arbeiders van Poznan. Drie Polen werden veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en een vierde kreeg twee jaar. Twee van de vier waren veroor deelden die op 28 juni door de op standelingen uit hun cellen waren vrijgelaten toen de gevangenis be stormd werd. Hun proces was pas vrijdag be gonnen. De aanklacht was diefstal uit een winkel in tweedehands goederen op de dag van de opstand. Zaterdag gingen in Poznan geruch ten, dat de Poolse regering van plan is het proces stop te zetten. De rege ring is zeer verlegen met de verkla ringen der beklaagden over de slechte materiële toestanden, het gemis aan politieke vrijheid en het afdwingen van bekentenissen door de politie. Er zijn 154 beklaagden. Tot nu toe hebben 22 van hen terechtgestaan. De president van de rechtbank heeft edhter tegenover westelijke journa listen ontkend, dat bet proces zal worden stopgezet. VOORSCHOTEN SPORT AUTOMOBILISME BERNARD MUSY VERONGELUKT Tijdens de laatste auto- en motor races van het jaar op de baan van Montlhery is in de wedstrijd om de Coupe du Salon de l'Automobile de Zwitser Bernard Musy verongelukt. Zijn Maserati vloog uit de baan en kwam op een 25 meter lager gelegen terrein terecht. Dit gebeurde toen de deelnemers al zeven ronden gereden hadden en Musy, op wiens naam toen de snel ste ronde met een gemiddelde van 166 km/u stond, de Portugees Da Silva Ramos (Gordini) van de kop had verdrongen. Plotseling zwenkte de Maserati omlaag, vloog in brand en maakte vervolgens een draai om zijn lengteas waardoor de wagen om hoog schoof en uit de baan schoot, om buiten de piste tussen twee vrachtwagens neer te komen. Van de personen, die zich daar ophielden werd niemand gewond, maar de Zwit serse renner werd op slag gedood. Tijdens dezelf dezelfde race werd de Fransman Louis Rosier uit zijn wa gen geslingerd, waarbij hij zwajre verwondingen opliep. Een tragische bijzonderheid was, dat de echtgenote van Musy het onge luk zag gebeuren. Zij volgde de race van uit een van de pits, toen de wa gen van haar man met grote snelheid uit de baan- raakte. ATLETIEK. SPEERWERPEN „NIEUWE STIJL" LEVERT SPAANS RECORD OP Een volgeling van de Spaanse atleet, Quadra Salcedo, die kort ge leden een nieuwe stijl voor het speer werpen bekend maakte, boekte tij dens wedstrijden te Barcelona groot succes. De 50-jarige Felix Erausquin had het advies van zijn landgenoot opgevolgd en ronddraaiend, in plaats van een aanloop te nemen, wierp hij de speer 74,32 meter ver. Dit beteken de een belangrijke verbetering van het Spaanse record, want het oude was twee weken geleden door Sal cedo op dezelfde wijze op 66,25 meter gebracht. Naar aanleiding van die prestatie was Salcedo gekozen voor het Spaans Olympische team, zodat nu verwacht mag worden, dat ook Erausquin Spanje mag vertegen woordigen te Melbourne. De nationale kampioen Piet Blee ker heeft zaterdagmiddag de door de atletiekvereniging Zaanland georga niseerde marathonloop in de goede tijd van 2 uur 34 min. 16 sec. gewon nen. Vrijwel direct nam hij de kop van het 32 deelnemers bestaande veld. Zijn eigen race lopende, werd hij gedurende de wedstrijd niet be dreigd. Het parcours, waarvan start en finish te Furmerend lagen, liep door de Zaanstreek. Het koude re genachtige weer vergde het uiterste van de deelnemers. Desondanks wist Bleeker met ruim zeven minuten verschil als eerste te finishen, voor zijn voornaamste rivaal, Smits. De uitslag luidt: 1. P. Bleeker (Lycurgus, Krommenie) 2.34.16; 2. J. A. Smits (A.V.V. '36 Alphen aan de Rijn) 2.41.54; 3. .J van Ginkel (G.A.C., Hilversum) 2.44.43 4. J. 2.47.1; 5. J. Maaskant (.DO.S. Rotter dam) 2.49.51. HOCKEY R.K. MIXED HOCKEYCLUB „SISEO". BDHC—SIseo (dames) 24. On danks het slechte weer verkeerden de velden in Bloemendaal in goede staat. BDHC zette al meteen alles op alles om de basis voor een overwinning te leg gen en met een prachtig schot van de rechtsbuiten wist zij ook de leiding te nemen (1—0). Eerst toen werd er bij Op 16 februari van dit jaar kwamen b. en w. van Voorschoten met een voorstel over te gaan tot stichting van kleedgebouwen op het sportvelden complex. Dit voorstel kon de meer derheid van de raad er niet toe be wegen zijn fiat aan te geven. Het werd te duur geacht. Op 18 mei 1956 kwam dit voorstel ongewijzigd» op nieuw in de raad. Toen werd dit voorstel teruggenomen teneinde over leg te kunnen plegen met de bestu ren van de beide plaatselijke voetbal verenigingen SVLV en Rouwkoop over hun op 31 mei 1956 binnenge komen aanbieding om de kleedge bouwen zelf te bouwen. Uit de bespreking is gebleken, dat de besturen, vam de verenigingen zich garant verklaren voer een stipte uit voering van de werkzaamheden, doch dat het thans i.v.m. het feit, dat de avondcursussen deze maand begon nen zijn, moeilijk zal zijn om vol doende mensen voor het avondwerk te krijgen. Naar hun mening kan niet eerder dan 1 mei 1957 met het werk begonnen wordien. Te lange bouwtijd. Verwacht mag worden dat de ge bouwen eerst in september 1958 ge reed zullen zijn, aangezien het niet mogelijk zal zijn het werk in een zo mer te voltooien. Het college heeft grote waardering voor het aanbood. De lange bouwtijd vormt echter een ernstig beletsel om de stichting door de verenigingen te doen uitvoeren. Het college is dan ook van oordeel dat in het onderhavige geval van de hulp van de leden van de verenigin gen moet worden afgezien. B. en w. hebben eenvoudiger uit voering gezocht zonder echter op (te ruimte in de gebouwen te bezuinigen. Het college is thans van mening, dat in verband met de onderlinge afstand der terreinen twee aparte kleedge- legenheden t.w. 1 tussen het le en 2e veld en een tussen 't 3e en 4e veld, de beste oplossing vormen. Water- en elektriciteitsleidingen zijn reeds aan gelegd. Van de timmerfabriek Ver meulen te Mill is een aanbieding ont vangen voor de bouw van twee enkel wandige houten kleedlokalen, uit te voeren overeenkomstig de door de ge meente opgemaakte plattegrond en voorgeschreven indeling tegen de prijs van 13.250. In ieder gebouw bevinden zich kleedruimten (twee met een grotere en drie met een nor male oppervlakte), met banken, een scheidsrechterkaimer en met vaste wastafel, een kantine met w.c., aan recht, balie en opbergkasten, een begruimte voor veldmaterialen, vijf voetwasbakken en een tweetal dou checellen met warm en koud water. De kleedgebouwen zullen nu over eenkomstig een verzoek van de sport verenigingen iets groter zijn dan die van het vorige plan. De vertegen woordigers van de besturen van voet balverenigingen hebben in dit ver band hun volledige instemming met het plan betuigd. De fundering wordt vam steen en is eventueel geschikt voor latere stenen bouw. Deze wordt niet door die fa. Vermeulen uitge voerd. Voor dakbedekking zal in af wijking van de offerte asphalfbitu- men-vilt (2 lagen) afgediekt met grijze leislag gebruikt. De kosten hiervan bedragen 2.500. Het ligt in de bedoeling van het college tz.t. de verenigingen te verzoeken het bin- nenschilderwerk te verzorgen met materiaal, dat de gemeente ter be schikking zal stellen. De andere versie. De minderheid van het college is van mening, dat niet tot de bouw van enkelwandige houten gebouwen moet worden overgegaan. Zij prefereert stenen gebouwen, ondanks dat de kosten 22.000 meer zullen bedra- Siseo wat steviger aangepakt en het lukte de Leidenaars nog voor de rust gelijk te maken, zij het dan door een blinder van de keepster (11). Na de rust een heel ander spelbeeld, de aan vallen van Siseo werden gevaarlijker. Heel wat mooie kansen werden gemist, maar eindelijk wisten de gasten toch de leiding te nemen (12). Deze voor sprong werd even later nog vergroot (13). Daarna was het woord weer aan de gastvrouwen, die na een snelle door braak de keepster het nakijken gaf (23). Even voor het einde nog een prachtig ingrijpen van de linksbinnen, die de voorsprong van Siseo vergrootte tot 24. Met deze stand eindigde ook de wedstrijd, waar in een enthousiast Siseo op het misschien technisch betere BDHC twee kostbare punten veroverde. De overige wedstrijden van Siseo werden alle wegens het slechte weer af gelast. De volgende week speelt het eerste damesteam tegen Alliance III, het tweede tegen Leiden III. De meisjes zullen de volgende week ook de competitie in gaan en spelen hun eerste wedstrijd te gen Kieviten d. Het eerste herenelftal speelt aan de Roomburgerpolder tegen Ring Pass en het tweede tegen Kieviten V. gen. Het bezwaar van de minderheid is gericht tegen de enkele wanden. Gevreesd wordt dat 's winters de wa terleidingen zullen bevriezen. Wordt overgegaan naar dubbelwandige hou ten kleedgebouwen, dain zullen de kosten evenveel zijn als die van ste nen gebouwen. De fa. Vermeulen heeft ook offerte gemaakt voor de levering van banken, voetroosters, balie, aanrecht, voetwasbakken en kapstokken voor de prijs van 3.500. De bouwkosten zullen dus inclusief de kosten van de gedeeltelijke in richtingen komen op 24.450. De kos ten van fundering en vloer, riolering, loodgitereswerk, douchecellen met installatie, warmwaterboiler worden geraamd op 22.480. In verband hiermede stelt de meer derheid van het college thans voor een aanvullend krediet ad 13.500 beschikbaar te stellen, 35.00 Was reeds beschikbaar gesteld. De totale kosten van 48.500 af te schrijven in 20 jaar ten laste van de gewone dienst. De bouw te gunnen inclusief de levering van banken, voetroosters enz. onderhands te gunnen aan de timmerfabriek Vermeulen te Mill voor de soim van 211.750. De min derheid van het college geeft in over weging een aanvullend krediet van rond 35.500 beschikbaar te stellen. Totale kosten 70.500, waarvan 35.00 reeds is geraamd. Deze kosten af te schrijven in 40 jaar ten laste van de gewonq dienst. VLOEREN IN R.K. JONGENS SCHOOL DEUGEN NIET. In 1954 is de r.k. Jongensschool aan de Elstlaan gereed gekomen en thans laat de toestand van de vloe ren reeds veel te wensen over. Hier is iets fout gegaan. De bestaande vloer is een z-g. naadloze asbest- cellulosevloer, in vloeibare toestand aangebracht. Bij de oplevering zou den de vloeren voldoende gehard geweest zijn. Toch schijnt de graad van voldoende hardheid niet te zijn bereikt, want thans is het vuil van schoenen en indrukken van schoe nen en banken van dien aard. dat de vloeren ontoonbaar zijn. De fabri kant zegt, dat komt van het vocht. Volgens de architecten kan het vocht de schuld niet zijn. Ook is de moge lijkheid geopperd, dat in afwijking van de voorschriften de vloer is schoongemaakt met een bijtend schoonmaakmiddel. De aannemer" ontkent dit ten stelligste. Een ander zegt dat het gebruikte materiaal niet 100 is geweest. Een monster is toen opgestuurd naar het instituut T.N.O. te Delft. Dit instituut deelde echter mede, dat niet meer is na te gaan of de bestanddelen van het pro. cédé 'bij de verwerking nog hun volle capaciteit bezaten. Thans is niet meer met zekerheid te zeggen laat staan te bewijzen wie voor het mis lukken der vloeren aansprakelijk moet worden gesteld. De gemeente gaat ervan uit, dat zij krachtens de wet verplicht is aan het schoolbe stuur over te dragen een in goede staat bevindend gebouw, teneinde te voorkomen, dat uiteindelijk het schoolbestuur van een en ander de dupe wordt. De Fa. van Woerkóm, de leverancier van de mislukte vloeren heeft aangeboden de vloeren met Colorite tegels en bitum/plastic pro duct te bedekken. Hoewel deze fir ma geen aansprakelijkheid aanvaardt met betrekking tot de bestaande vloeren heeft zij na veelvuldig over leg meegedeeld bereid te zijn het werk uit te voeren tegen de prijs van 508,76 per lokaal, exclusief de kosten van schoonmaken. Deze fir ma geeft dan 8 korting. B. en w. zijn met de leden van de commissie van openb. werken en met de com missie van onderwijs-, culturele- en sociale aangelegenheden van oor deel, dat thans de nodige voorzich tigheid in acht dient te worden ge nomen. Daarom geven b. en w. er de voorkeur aan bij wijze van proef een der lokalen van de school te be tegelen met coloritetegels en in een looppad van dat lokaal tevens een baan Colóvinyltegels te laten leggen en na verloop van een jaar het re sultaat te bekijken. De fa. van Woer- kom heeft aangeboden de proefvloer te leggen inclusief het ontvetten en schoonmaken van de oude vloer voor de prijs van 656.B. en w. geven er de voorkeur aan deze firma de vloer te laten leggen. Te Aarhus in Denemaiiken is zaterdag een museum van fietsen, dat het eerste ter wereld wordt ge noemd, geopend. Zowel de oudste als de modernste rijwielen zijn hier tentoongesteld. Men vindt er ooik de fiets, waarop koning Christiaan X van Denemarken, die in 1847 over- leed, door de straten van Kopenha- j gen placht te rijden. Het rijwiel was vóór 1914 speciaal gemaakt voor de koning, die 1.98 meter lang was. In de Chinese provincie Kansoe zijn duizenden fossielen van prehisto rische dieren en planten ontdekt, zo meldt radio-Peking. De vondsten worden geschat op honderdduizend tot vijftigduizend jaar oud. Heren West le klasse: BMHCOlym pics 16; SCHSAmsterdam 21; Hil versumLaren 11. Overgangsklasse A: HDMVictoria 33; AllianceDelftse Studenten 34. Tweede klasse C: BHMC V—Leiden II 1—2. Dames West le klasse: HilversumBe Fair 2—1; BDHC—TOGO 3—1. Tweede klasse B: Rood WitHBS 1—0. PAARDENSPORT DE „PREIS DER BESTEN Uit een veld van 16 deelnemers heeft het Zweedse paard „Smaragd" gisteren de „Prei8 der Besten" te MÜnchen ge wonnen, een met in totaal 30.000 mark (ongeveer 27.000 gulden) gedoteerde draverij over 2000 meter. Tweede werd het Franse paard „Emden". De negen jarige hengst „Double Six M" van J. H. Verboon uit Utrecht werd zesde. Vaststelling tarieven Verenigings gebouw. De tarieven voor de ver huur van het verenigingsgebouw worden vastgesteld. De juiste bedra gen zijn in een ontwerpbesluit vast gelegd, dat aan de leden van de raad is toegezonden. In dit besluit wordt gesproken van de gehele zaal, de grote zaal en de kleine zaal. De grote zaal is de ruimte grenzend aan het toneel, ruimte biedend aan 339 personen. De kleine zaal is de ach terzijde van de zaal, ruimte biedend aan 126 personen. In deze zaal staan de theaterfauteuils. De gehele zaal biedt plaats aan 505 personen. De zaalhuren zyn afgestemd op elders gevraagde bedragen. Getracht zal worden met de huurbedragen in de eerste jaren een volledige dekking te krijgen van de exploitatiekosten. De kosten van bouw- en inrichting zijn in deze bedragen niet verdiscon teerd, want dan zou practisch nie mand het gebouw kunnen huren. Aan het einde van het eerste exploi tatiejaar zal de huurberekening op nieuw worden bezien. De vergoeding voor het gebruik van het toneel en de kleedruimten wordt gesteld op 15,per avond. Het gebruik van de filmcabine met projectiedoek wordt gesteld op 7.50 per avond. De vergoeding voor het gebruik van de piano wórdt bepaald op 10, per avond. Voor het gebruik van de geluidsinstallatie zal geen apart ta rief worden vastgesteld. De vergoe ding hiervoor is bij de zaalhuur in begrepen. Gezien de kwetsbaarheid van de installatie zal de bediening hiervan uitsluitend aan de concierge, eventueel aan diens vervanger wor den opgedragen. Voor de werkzaam heden, verplaatsing van de stapel- stoelen door de concierge, gedacht wordt hier aan het opstellen van stoelen op het podium en het ont ruimen van een gedeelte van de zaal, dat als dansvloer kan worden' ge bruikt, stellen b. en w. voor een be drag van 10,— te rekenen. In het ontwerp besluit krijgt het college van b. en w. het recht om in bijzon dere gevallen van de gestelde tarie ven af te wijken. Vrijstelling van betaling of verlaging van de huur kan b.v. gewenst zijn bij gebruik van de zaal voor bepaalde doel einden. Verhandeling over het Ambacht Voorschoten. De Historische ver eniging voor Zuid-Holland heeft b. en w. laten weten, dat door de heer J. L. v. d. Gouw, uit Voorschoten, secretaris van het algemeen Rijks archief, aan genoemde vereniging is ter hand gesteld een in het kader van diens studie geschreven verhan deling, getiteld „Het Ambacht Voor schoten, Bestuurs- en Rechtsinstel lingen van een Rijnlands dorp voor 1795". Voornoemde vereniging stelt zich voor deze verhandeling uit te geven als een afzonderlijk deeltje in har reeks van publicaties. De oplage zal 800 exemplaren bedragen. De exemplaren, waarvoor de gemeente intekent zullen bij bepaalde gelegen heden b.v. jubilea of afscheid als ambtsdrager of als functionaris van het gemeentelijk bestuursapparaat dan wel bij bepaalde gebeurtenissen in het plaatselijke maatschappelijke leven aan de daarvoor in aanmerking komende personen kunnen worden uitgereikt. B. en w. stellen voor de uitgave van dit werkje mogelijk te maken door het voor intekening be nodigde bedrag ad f 1000,beschik baar te stellen. Gemeenteraadsagenda. De raad van Voorschoten komt bijeen vrij dag 12 oktober a.s. des avonds om 8 uur. In behandeling komen; Het verlenen van medewerking voor de verandering van de inrichting van de Hervormde Kleuterschool aan de Schoolstraat. Bouw van een schuur in het kader van de sanering van de voor- en achterkazerne, Schoolstraat. Intekening op een verhandeling over het Ambacht Voorschoten, geschre ven doOr de 'heer J. L. v. d. Gouw. Een voorstel van b. en w. inzake de vloerbedekking van de r.k. Jongens school aan de Elstlaan. Vaststelling van de tarieven voor het in gebruik geven van het Verenigingsgebouw. Deelneming van de gemeente in de Stichting Werkvoorzieningscentrum „De Vliet". Voorstel tot reconstruc tie en uitbreiding van de beplanting rondom de Ds. Fortgensschool- Kos ten 3.150,Voorstel tot bebou wing langs de Johan Willem Friso- laan, tussen de Pr. Bernhardlaan en de Koningin Emmalaan. En tot slot een lang verwacht voorstel; de bouw van kleedgèbouwen op het sportter reinencomplex. NIEUWE DIRECTEUR „KINDERZORG". De heer A. J. D. van Oosten is za terdagmiddag geïnstalleerd als direc teur van de vereniging „Kinderzorg" te 'sGravenhage en het van die ver eniging uitgaande tehuis „Nieuwe Voordorp" te Voorschoten. De installatie werd verricht door de voorzitter van de vereniging mr dr J. H. R. Sinninghe Damste. Nadat spr. de heer Van Oosten als geïnstalleerd had verklaard, voer den nog het woord de heren mr D. J. van Gilse, voorzitter van de Raad voor de Kinderbescherming W. J. de Wilde, voorzitter, van de Centrale Kerkeraad in Den Haag, ds E. Sara- ber, ned. herv. predikant te Voor schoten, G. v. d. Schinkel hoofd dei- school aldaar en M. G. H. Den Haan, hoofd van de BLO-school te Leiden. 0EGSTGEEST MOTOR SLIPTE. Gistermorgen slipte in een stro mende regen een motorrijder uit Den Hoorn nabij Rhijnhof op de Rijksweg. De motorrijder kwam er goed af, maar de 15-jarige mej. J. Dijkshoorn deed een lelijke val, waarbij zij een hersenschudding en een shock opliep. Zij werd door de plaatselijke EHBO, die direct ter plaatse was verzorgd, en kon later per ambulance-auto naar haar wo ning in Den Hoorn worden vervoerd. HILLEG0M Geboren; Jeanette Geertruida Ma ria, dr van N. A. Koopman en P. M. Th. van Mil; Wilhelmina Petronella Maria, dr van J. C. Veenman en C. J. Seijsener. Ondertrouwd: J. Salter en U. W. N. Hensel; J. F. van der Meij en D. A. Weijers; P. N. van der Pauw Kraan en J. M. van der Putten. Getrouwd: P. P. Braas en C. van Kampen; W. r. Assendelft en E. C. G. Spierings. Overleden: A. de Pagter, m., 57 j. P. van Maris, m., 91 jr. Scheepsberichten AALSDIJK 6 Semarang. ABBEKERK 6 Sjanghai. BAARN p. 5 Flores n. R'dam. BALI p. 5 Kp Vincent n. Bilbao. BANKA 6 Cheribon. BANTAM 5 Hamburg. BA- TANG 6 Singapore. BILLITON 5 Djibou ti. CRADLE OF LIBERTY p. 5 Gibraltar h. Philadelphia. ESSO DEN HAAG p. 5 Malta n. Antw. ETREMA 5 Invergordon. FELIPES 6 Padang. HECTOR 6 Algiers. HILVERSUM 5 Port Said. HYDRA 5 Morrisville. IBERIA p. 5 Ouessant n. R'dam. KORENIA p. 5 Wight n. R'dam. KOTA GEDE 5 New York. KOTA IN- TEN 6 Makassar. KYLIX p. 5 Azoren n. Isle of Grain. LAERTES p. 5 Ouessant n. Havre. LEKKERKERK 5 Suez. LIN- DEKERK 8 Antw. LOOSDRECHT p. 5 Rasalhadd n. Bahrein. LUTTERKERK p. 5 Kp Finisterre n. Antw. MAUREEN p. 5 Bermuda n. New York. MUIDERKERK p. 5 Rome n. Genua. OVULA 6 Singa pore. PRINS ALEXANDER p. 5 Father- point n. R'dam. PRINS WILLEM IV 5 v. Chicago n. Milwaukee. REMPANG 7 Melbourne. ROTULA 5 v. Adrossan n. Heysham. SOESTDIJK 4 v. New York n. Antw. STAD BREDA 5 Monrovia TABIAN 5 v. Belawan n. Colombo. TJI- BADAK 6 Belawan.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2