LWTiLGAT Scheep 3-Jarig kind verdronken in Leidse Zuidsingel De Fokveedag in Lisse had het karakter van een |ongveedag Felle vuurzee legt magazijn van Maastrichtse verffahriek in as 3 Brandweren blusten 3 vuren DONDERDAG 4 OKTOBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 h ~~Dm U- TIJDENS SPEL AANGEREDEN. Een negenjarig meisje, dat spelend aan de Langegracht, een bal naliep, die ze over de rijbaan had gewor pen, liep gistermorgen omstreeks kwart over elf tegen een passerende wielrijder op. Zij kwam plotseling tussen twee geparkeerd staande auto's vandaan, waardoor de fietser niet meer kon remmen. Beiden kwamen te vallen. Het meisje, dat klaagde over pijn in 'haar been, werd door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar een breuk in het rechter onder been werd geconstateerd. XJit de auto geslingerd. Een automobilist, die gistermiddag omstreeks half drie op de Haagweg reed, ter hoogte van de molen „De Heesterboom", bemerkte, dat het por tier van zijn wagen niet goed geslo- ten was. Hij maakte er zijn echtge note, die naast hem was gezeten op opmerkzaam. Toen deze de deur even opende om hem dicht te kun nen slaan, ving hij zoveel wind, dat de dame met de openslaande deur naar buiten werd gezogen. Ze kwam met kracht met het hoofd tegen een betonnen bermpaaltje, waardoor ze met een lichte hersenschudding en ernstige verwondingen aan het gelaat in het Academisch Ziekenhuis moest worden opgenomen. Amer. „Globemaster" verongelukt Een groot transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht van het type „Globemaster" is woensdag na een vlucht van Bermuda verongelukt bij een poging om op de luchtbasis hij Charleston (Zuid-Carolina) te landen. Van de tien inzittenden kwamen er drie om het leven, terwijl de overige zeven met verwondingen in een zie kenhuis moesten worden opgenomen. Het toestel, dat 200 militairen met hun uitrusting kan vervoeren, kwam vóór een landingsbaan op de grond en vloog in brand. Russen komen kijken De Sovvjet-Unie heeft de uitnodi ging van de Amerikaanse regering om waarnemers voor het volgen van de verkiezingscampagne naar de V.S. te zenden, aanvaard. Dit is woensdag van diplomatieke zijde te Washington vernomen. De Sowjet-regering heeft op haar beurt twee of drie Amerikanen uit genodigd de aanstaande verkiezingen voor de opperste Sow jet in 1158 te komen bijwonén, aldus net Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zakén. Ook zijn door de Amerikanen uit nodigingen gezonden aan Tsjecho- Slowakije, Polen, Hongarije en Roe menie, maar deze landen hebben mog niet geantwoord. Op de Rijn bij Emmerik is de ketel van de Nederlandse sleepboot „Sylla" ontploft. Door ontsnappende stoom is de 19-jarige stoker B. Renzen uit ,'s Hertogenbosch gedood. De „Sylla" had twee aken op sleeptouw. De ont ploffing was op kilometers afstand te hQren. POTLOOD en GEEST Nr 507. Horizontaal: 1. eng, 3. zee schip. 5» achting, 7. zwarte, 9. graaf- werktuig. 11. concertzaal, 13. klooster voogd, 15. courantenjongen, 16. zon nescherm. 18. gem. in N.B., 20 gebod, 22. doorweekt, vochtig, 23. huisdier, 24. deel, part. Verticaal: 1. deel van het gezicht, 2.' flauw, 3. gem. in N.B., 4. wang, 6. ik (Lat.), 7. een rijke uit Engels ndië, 8. bengel, 10. term in het schaak spel, 12. lichaamsdeel. 14. lis. 16. puntje, 17. morsdoekje, 19. openbare wandeltuin, 21. gravure. Oplossing morgenavond. Oplossing Nr. 506. Horizontaal: 1. Vaal, 4. borg, 7. lover, 9. Lofoden, 11. ram. 12. Lek, 14. Ob., 15. are, 16. ge, 17. kar. 19. lui, 20. notaris, 24. meter 26. kerk. Verticaal: 1. Vr., 2. alom, 3. lof, 4. bed. 5. Orel, 6. gr, 8. voordat, 9. Laban, 10. negus. 11. rok, 13. kei, 18. Rome, 19. lire, 21. ten, 22. eb, 25. ik. Gistermiddag omstreeks half vier is een driejarig knaapje bij het spel in het water van de Zuidsingel ge lopen en verdronken. Het zusje, dat het jongetje, Johan nes van der Klauw, in de richting van het water sag lopen, rende het na en zag nog juist hoe het kind, dat een kat achterna liep in het water viel. Op haar hulpgeroep begaf zich de aan de singel wonende mevrouw S. onmiddellijk te water en werd de po litie gealarmeerd. Mevrouw S. kon het kind niet vinden en ook de twee agenten, die een half uur in het troe bele water bleven zoeken, mochten er niet in slagen het lichaam van het jongetje aan de oppervlakte te bren gen. Bij zijn pogingen, werd één der agenten, die met de benen in op de bodem liggend oud roest verward raakte, ernstig aan beide benen ge wond. Later op de middag slaagde men er in om, met behulp van een dreg, het stoffelijk overschot van het jongetje te bergen. Burgerlijke Stand Geboren: Paula Antoinette, d. v. P. S. M. Scholten en A. Huijzimg,; Maria Cornelia, d. v. H. Laman en E. P. Schouten; Maria, d. v. P. C. Luijnen- burg en P. A. M. v. Munsteren; Hui- bert, z. v. H. Guijt en T. Haasnoot; Hendrik Jan, z. v. H. v. Uijen en P. Breedijk; Robert Jan, z. v. W. K. E. Takens en H. J. Bakker. Overleden: J. Botermans man 67 j.; C. M. J. Rozier huisvr. v. Koper 72 j.; C. J. van Dorp huisvr. v. Meijer 40 j.; B. L. Blanken zoon 19 j. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen geneeskunde II mej. H. A. de Viers te Haarlem en de heer D. J. van Leeuwen te Rotterdam; voor 't semi- artsexamen mej. N. A. M. de Vries te Oostvoorne en de heren O. M. Gupédo te Leiden; J. M. Dónk te Breda; M. L. Megdal (USA) en J. Vermeij te Rotterdam; voor het. arts examen mej. J. J. der Weduwen te Delft en de heren F. W. Leeman te Leiden, J. Nijman te Voorburg en W. W. Roos te Den Haag; voor het kerk. voorbereidend examen de heren A. Seventer te Amsterdam, J. Brusset te Rotterdam en H. H. Miskotte te Leiden; voor het doet. examen Ned taal- en letterkunde de heer W. H. J. Sanders te Rotterdam, voor het doet. examen Sterrekunde de heer E. Raimond te Leidschendam; voor het doet. examen Ned. Recht de heer N. Scholtens te Amsterdam; voor het kandidaats examen L. Wis- en Na tuurkunde de heer J. J. Kruyt te Leiden, voor het kandidaats examen K Wis- en Natuurkunde de heer L, M. L. Jurgens te Leiden; voor het kandidaats examen I de heer E. Ro- mijn te Wassenaar; voor het kandi daats examen. A de heer J. C. Smit te Leiden; voor 't kandidaats examen F. mej. M. G. Th. Wilemse te Leiden; voor het kandidaats examen D. de beer H. F. P. Knaap te Leiden. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefoniseh te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Leidse Agenda DONDERDAG 4 OKTOBER. R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Ver volgcursus r.k. lyceum. Mariënpoel- straat. Aanvang 8 uur. VRIJDAG 5 OKTOBER Inaugurele rede. Sj. Groenman, bui tengewoon hoogleraar faculteit dei^ rechtsgeleerdheid. Groot Auditorium Universiteit, 4 uur nam. ZATERDAG 6 OKTOBER. Instuif Leiden. Viering Leiden Ont zet. Leonardushuis. Aanvang 8 uur nam. ZONDAG 7 OKTOBER. Stedelijke K.A.V. Maria-moeder- ochtend, 8 uur v.m. Hartebrugskerk. daarna ontbijt in St. Antonius Club- K.A.V.-Herensingel. Maria-moeder- ochtend. H. Mis parochiekerk, te 8.15 v.m., daarna ontbijt in Maria Gij zen- steeg. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 26552; Ha ven-Apo theek, Haveh 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tele foon 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 512 October zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „The Glenn Miller story", alle leeftijden. (Donderdag: „Magnificent Obsession", 14 jaar). Lido: „The long arm". 14 jaar. Lux or: „De man in het donker grijze pak", 18 jaar. Trianon: „Safari". 18 jaar. Rex: „Cel 2455, 18 jaar. GEM. AAVCKONDIGINCT GESLOTENVERKLARING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat, in verband met aldaar plaats vindende werkzaamheden, de spoor wegovergang Morsweg van 4 oktober 1956 te 22.00 uur tot 5 oktober 1956 te 11.00 uur en de spoorwegovergang Haagweg van 5 oktober 1956 te 22.00 uur tot 6 oktober 1956 te 11.00 uur zijn gesloten verklaard voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. VERKEERSMAATREGELEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de volgende wegen en wegge deelten met ingang van 4 oktober 1956 zijn gesloten verklaard voor de duur der aldaar plaats vindende werkzaamheden: a. de kruispunten Lange Mare Oude Vest en Korte- en Nieuwe MareOude Singel, voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtin gen; b. de Jan van Houtkade, voorzover gelegen tussen St. Jacobsgracht en Doezastraat, voor het verkeer mét alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in de richting Doezastraat; c. de hulpbrug, liggende tussen de Witte Singel en Boisotkade, voor het verkeer met alle motorrijtuigen, be spannen wagens en rijwielen, in beide richtingen. Voor de onder c genoemde hulp brug zal tevens doorgaansverbod gelden in de richting Witte Singel. CABARET OP 3 OKTOBER. Het cabaret op 3 oktober in de Stadsgehoorzaal heeft niet geheel aan de verwachtingen voldaan. Er waren aardige programmanummers de geslaagde imitaties door Peter piekos o.m. maar het geheel toonde toch te weinig vaart en te weinig afwis seling. Met name waren er te veel zang-nummers achter elkaar. De imi tator Peter Piekos verzorgde ook de conférence. Zijn monoloog was vlot, maar sommige mopjes mocht hij toch bepaald niet vertellen, ook al meende hij, dat ze wel door de beugel kon den. Berny Wong gaf een aardig jong leurnummertje weg, het duo Dan- kaert, dat liederen zong, die we nooit zullen vergeten, bracht de nummers goed. De acteertalenten van het twee tal maakte goed, wat er aan stern- kwaliteit ontbrak. Blijven over „The Riles brothers" in een geëstige gooi en smijtsqene en „Hij en ik", een tweetal dat leuke liedjes zingt; j Joop de Leur begeleide Voortreffe lijk aan de piano. 1 DENUITSLAG BEHENDIGHEIDS- WEDSTRIJD AUTOMOBILISTEN. De uitslagen van de gistermorgen op het Levendaal gehouden behen- digffeidswedstrijden voor automobi listen luidt als voLgt: Grote klasse (boven 1400cc): 1. N. C. Rpizevoort, Leiden zilveren be ker);^. H. Stuifzand, Leiden; 3. M. P. Li Bergers, Soest. Kleinere klasse (beneden 140Occ): 1. M. Hoogendoorn, Leiden (zilveren beker); 2. C. Reijs, Zoeterwoude. 3. J. E. Th. Rotteveel, Leiden. De damesprijs werd gewonnen door mevr. I. G. C. de FouwNie- kerk, Oegstgeest. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN. Algemeen Over de periode van 17 t.m. 22 sep tember vertoonde de geregistreerde arbeidsreserve een daling, als gevolg van de definitieve plaatsing van een aaptal jeugdige (ex-scholieren) en bedroeg 150. Een vergelijking met het overeenkomstige tijdstip in 1953, '54 en- '55 wijst uit, dat de voordelige Verschillen, voofal t.a.v. 1953 en 1954 beduidend zijn, t.w. respectievelijk 865, 320 en 65. Een analyse van het aanbod naar vorm van werkloosheid, belangrijk voor de beoordeling van de samen- Stelling van het aanbod, levert het volgende beeld op: wrijvingswerk- Iposheid 70, seizoenwerkloosheid 10, structuurwerkloosheid nihil, minder- geschikte 70, waaronder 40 minder- gehandicapten. Gesteld mag worden, dat nu de herfst haar intreden heeft gedaan, het werkloosheidscijfer uitermate ge ring is en het reële aanbod miniem. Vraag. Het aantal geregistreerde aanvra gen nam enigermate toe, n.l. van 400 tót 440', waarvan er 170 betrekking hadden op jeugdigen, 15 t.m. 18 jaar. In vrijwel alle sectoren van het be drijfsleven bestaat ruime tot goede plaatsingsmogelijkheid. Jeugdbemiddeling. Hoewel de geregistreerde vraag 'n kleine daling vertoonde van 200 tot 170 is de behoefte aan jeug dige arbeidskrachten nog steeds groot. Het aanbod maakt slechts een fractie uit van de totale vraag. Vrouwenbemiddeling. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten daalde eveneens iets, n.l. van 125 tot 105 door de plaatsing van jeugdigen. De vraag bleef vrijwel gelijk en beliep een kleine 400 aanvragen, waarvan er 160 betrekking hadden op jeugdigen. Vooral in de confec- tieindustrie en de textielindustrie bqstaat een tekort aan vrouwelijke arbeidskrachten. Op het zeer. gunstige terrein, het Gemeentelijk Sportpark te Lisse, werd een gemengde fokveedag ge houden. Er kon echter beter van een Jongveedag gesproken worden, daar het jonge vee ver in de meerderheid was. Bovendien was er ditmaal de bepaling, dat niet eigengefokte die ren niet mochten verschijnen, zodat vooral bij de zwart-bonten heel wat goede koopkoeien verstek moesten laten gaan. Bij de blaarkoppen waren wat meer oudere dieren aanwezig. Dit bleek o:a. uit de bedrijfsgroepen, waarvan er 3 van de vier met een eerste prijs konden worden be kroond. De eerste prijs van J. H. Granne- man, Hillegom, was een groep beste dieren met een goede romp, waarvan het staartstuk van de derde iets mis stond. De lb was voor een zestal van W. de Wit te Lisse, beste' uiers, met een aantal zeer typische koeien in de groep, maar i°ts minder uniform. lc werd A. van Noord, Lisse met 5 lichte, melktypische dieren, wel uni form, terwijl een wat minder uni- forma groep van de Wed. C. P. Hoo- geveen te Noordwijk 2e werd. 3 Pinken van J. en C. Hoogeveen, dochters van Démpsey 56605 werd IA, waaronder 1 beste, twee wat minder. Kampioene van de zwartblaren werd Gerda van W. de Wit, een vier kante koe met fraaie type. Niet veel minder was de reserve Kampioene van J. H. Granneman n.l. Corrie, een koe, die vooral door haar goede diepte opviel. Bij de zwartbonten een goede be drijfsgroep van M. Duineveld uit Lis se, vrij uniform en 3 goede typische dieren, een wat minder. Van W. L. Onderwater uit Lisse een drietal minder uniforme dieren, waarvan twee met een aardig type (2A). 2B ^verd de Dr. Mr. v. d. Bergh- stichting. Weinig uniform deze drie dieren, maar enkele met kwaliteit. Een derde prijs voor G. v. d. Meer, Vogelenzang met vijf dieren. Kampioenkoe werd Afke 55 van de v. d. Berghstichting, een dier met vrij veel luxe, dat iets krachtiger ter been kon zijn. Reserve kampioen werd de typi sche vaars Elly 2 van A. van Noort uit Lisse, een mooi dier, melkrijk, dat een iets losse voorhand heeft. De groepen pinken en kalveren waren van nogal uiteenlopende kwa liteit. Vooral de stier Welsen's Teatshe's Adema was er een aardig groepje kalveren van J. P. van Rotteveel. Lisse. Het beste pink werd Hermina van de v. d. Berghstichting. Zwartblaar: Klassestieren, la Ne- lius van Breedenburg, van A. van Noort. Lisse;- 2A Meerten van J. en C. Hoogeveen, Noordwijk. Kalfstieren: 2A Kees, van Gebr. Hoogqveen Lzn.; 2b Piet, van Gebr. Hoogeveen Lzn, 3a Frida, van Wed. C, J. Hoogeveen, 3b Klaas van W. de Wit. Melkkoeien: la Gerda, W. de Wit, lb Corrie, J. "1. Granneman, lc Ger- rie, W. de Wit. 2a Gonda 7, van A. van Noort, 2b Gonzina, W. de Wit, 2c Corrie 3, Gebr. J. en C. Hooge veen, 2d Jopie 6. A. van Noort. 3a Riet 8, J. H. Granneman, 3b Agnes 5, Gebr. J. en C. Hoogeveen, 3c Maar- tje, W. v. d. Salm, 3d Astrid, A. van Noort. 3e Louize 3, A. van Noort. Melkschotten: 2a Panta 2, A. van Noort. 3a Lida 2, W. v. d. Salm, 3b Agnes, Gebr. J. en C. Hoogeveen. Melkvaarzen: la Riet 14, van J. H. Granneman; la Cornelia 3, van A. v. Nport; 2a Ida, W. de Wit. 2b Riet 13, J. H. Granneman; 2c Grietje 2, W. v. d. Salm; 3a Agnes 6, Gebr. J. en C. Hoogeveen; 3b Ali 2, Gebr. J. en C. Hoogeveen; 3c Corrie 2, Wed. C. P. Hoogeveen. Produktieklas voor melkschotten: la Harma, W. de Wit; Lb Hegea, W. De brandweren van Maastricht, Aken en Heerlen hebben hedenmor gen een verwoede strijd van enkele uren gevoerd tegen een felle brand, die uitgebroken was in het achter gedeelte van de verfhandel P. de jongTelmans aan de Muntstraat te Maastricht. Het in 't achterhuis gelegen maga zijn brandde nagenoeg uit en de scha de, die aanzienlijk is, wordt slechts gedeeltelijk door de verzekering ge dekt. Rond half zes hedenmorgen ont dekte de eigenaar van de fabriek de de Wit; 2a Assenkop, Gebr. Hooge veen; 2b Irene 4, Wed. C. P. Hooge veen. 3a Irene 6, Wed. C. P. Hooge veen; 3b Fietje 6, Wed. C. P. Hooge veen. Pinken: la Jegea, W. de Wit; lb Ali, van Gebr. Hoogeveen; lc Jantine, W. de Wit; 2a Riet 17, J. H. Granne man; 2b Conny, P. F. Vergeer; 2c Mieke 7, J. H. Granneman; 2d Wiets- ke, Gebr. Hoogeveen; 2e Gusta 2, S. van Noort. 3a 'Corrie 4, Gebr. Hooge veen; 3'b Cicilia, P. F. Vergeer; 3c Riet 15, J. H. Granneman. Koekalveren groep I: la Ali 21, Gebr. Hoogeveen; lb Pollie 10, Wed. C. P. Hoogeveen; lc Kegea, W. de Wit ld Kea, W. de Wit; 2a Keetje, W. de Wit; 2b Frieda 4, Wed. C. P. Hoo geveen. Koekalveren groep II: la Do, P. F. Vergeer; lb Dora, P. F. Vergeer; lc Pollie 12, Wed. C. P. Hoogeveen. 2a Agnes 9, Gebr. Hoogeveen; 2b Dina 3, Gebr. Hoogeveen; 2c Diekje, P. F. Vergeer; 3a Ditje, P. F. Vergeer; 3b Annie 2, Wed. C. P- Hoogeveen. Zwartbont melkkoeien: la George, M. Duineveld, 2a Marietje, M. Duine veld, Lisse. Melkschotten: la Afke 55, dr. mr. Annemieke, M. Duineveld; 2a Bleske v. d. Berghstichting, Noordwijk; lb 45, M. Duineveld; 3a Marijke, dr. mr. v. d. Berghstichting; 3b Pietje, G. v. d. Meer. Drachtige vaarzen: la Meinie 5, G. v. d. Meer. 2a Kéba, J. P. Rotteveel; 3. Dora 3, G. v. d. Meer. Melkvaarzen: la Elly, Ant. van Noort, Lisse; lb Kniertje, J. P. Rotte veel; lc Kea, J. P. Rotteveel; 2a Katrien 15, W. L. Onderwater; 2b Ans 2, M. Duineveld; 2c Leeuwarder 36, dr. mr. v. d. Berghstichting; 2d Lucia 5, Ant. van Noort; 3a Bertha, M. Duineveld. 3b Gerda 3, W. L. On derwater; 3c Koosje, M. Duineveld; 3d Bernard'ina, M. Duineveld; 3e Truus 2, W. L. Onderwater. Produktieklassen: la Hermina, dr. mr. v. d. Berghstichting; lb Dora, G. v. d. Meer. Pinken groep I: la Greta, M. Dui neveld; 2a Leona, J. P. Rotteveel, Af- ka 26, M. Duineveld; 3a Aaltje 22, W. L. Onderwater; 3b Hennie 2, M. Duineveld; 3c Leverddne. J. P. Rotte veel. la Hermina 2, dr. mr. v. d. Berghstichting; lb Afke 56, idem; 2a Angela 2, M. Duineveld; 2b Leny 4, M. Duineveld; 3a Anen 3, W. L. On derwater; 3b Cato 16, dr. mr. v. d. Berghstichting; 3c Leeuwarder 37, idem. Groep II: la Anna 7, dr. mr. v. d. Berghstichting; lb Lena, J. P. Rotte veel; lc Ludwina, J. P. Rotteveel. 2a Bertha 4, Ant. van Noort; 2b Pietje 24, G. v. d. Meer; 3a Margriet, M. Dui neveld; 3 b Ank je 2, M. Duineveld. Melkkalveren groep I: 2a Betsy 3, Ant. van Noort; 2b Pietje 25, G. v. d. Meer; 3a Alida 6, Ant. van Noort; 3b Juliana 7, G. v. d. Meer. Groep II: la Mientje, J. P. Rotte veel; lb Margriet, idem. lc Hendrika, idem; 2a Alida 7. Ant. van Noort; 2b Johanna 4, idem; 2c Mieke, J. P. Rotteveel; 2d Melviera, idem; 3a Pietje 27, G. v. d. Meer; 3b Afke 57, brand, die toen reeds een grote om vang genomen had en enkele ogen blikken later arriveerde de Maas trichtse brandweer, die de strijd moest aanbinden tegen de uitslaande vlammen, welke de gehele dichtbe bouwde buurt bedreigden. Ogenblikkelijk werd de assistentie van Heerlen en Aken ingeroepen en Aken arriveerde kort daarna met 'n goede voorraad rook- en zuurstof maskers, die goed van pas kwam, om dat verscheidene brandweerlieden reeds bedwelmd waren geraakt door de zeer sterke rookontwikkeling. Brandmeester gewond. Er was in de eerste fase van de strijd nog een slachtoffer gevallen, dat er ernstiger aan toe was. Brand meester Scaf viel bij het blussings- werk door een glasruit en moest met gevaarlijke snij wonden naar het zie kenhuis worden gebracht. Het gezamenlijk optreden van de drie brandweren wist te voorkomen, dat het vuur doordrong tot de zeer grote voorraad lak en olie, zodat de omvang van de brand tot de maga zijnruimte beperkt kon blijven. Rond negen uur had men het vuur binnen de perken van de brandhaard gebracht en kon het eigenlijke blus- singswerk een aanvang nemen. AMBONEZEN IN INDONESIë TERUG. De „Willem Ruys' van de Konink lijke Rotterdamse Lloyd, die in plaats van dooi' het Suszkanaal, de reis rond de Kaap maakte, is donderdag met zeven dagen achterstand op het oorspronkelijke vaai'plan in Tand jong Priok aangekomen. Met de „Willem Ruys" is de eerste groep Ambonezen uit Nederland in hun land teruggekeerd. De uit 39 personen bestaande groep werd ver welkomd door een comité, bestaande uit van Ambon en andere eilanden in de Molukken afkomstige Indone siërs en vertegenwoordigers van de door de regering ingestelde commis sie voor de repatriëring van Ambo nezen. De teruggekeerden verklaar den zich gelukkig te voelen, dat zij weer thuis zijn. dr. mr. v. d. Berghstichting; 3c Miena 16, Ant. van Noort. 3d Pietje 28, G. v. d. Meer. Winter Tuinbouwcursus. Maan dagavond zijn te Lisse de lessen van de Tuinbouw Wintercursus weer aan gevangen. Zij gaan uit van de Aid. Lisse van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Het aantal cursisten is dit jaar bij de aanvang zeer groot. Er zijn vier cursussen ingesteld, n.l. een cursus le jaar met 25 leerlingen, een cursus 2e jaar met 22 leerlingen een speciale cursus voor Hyacinthen cultuur met 25 leerlingen en een nieuwe cursus Be drijfseconomie met 18 leerlingen. VOORSCHOTEN Schaaknieuws. Groep I: dr. Ver net—Waasdorp Vr— y«. Kopstand; Jansen 2 uit 2; Maarsen 1 y~ uit 2. Groep IIA: Lobbozoode Water 1O; N. Segaarv. d. Kooy 01. Kopstand: v. d. Kooy 3 uit 3; Lob bozoo 3 uit 3. Groep 2B: KunekenGroenen- berg 1—0; v. d. Werf—Maat y~Yi\ M. SegaarKouwenhoven 10. Kopstand: Kuneken 3 uit 3; Groe- nenberg 2 uit 3. Geboren; Christiaan Willem zn van Chr. W. Snippe en E. van der Poel; Marco Alexander Bernard zn van B. W. Hoitink en J. M. E. Jorre de St. Jorre (geb. te Veghel). Ondertrouwd; Mattheus Cornelis Kool, te Warmond, en Clasina Elisa beth Rakers; Johannes Stephanus Geven, te Arnhem, en Jannie van der Doe; Hendrik Steenbeek, te Snel- rewaard, en Hendrika Boer. CLdenauei pleit aaat een flandeCdate amen weiding Op een bijeenkomst van de „Grandes Conferences Catholiques" welke hij te Brussel bijwoonde aan het einde van een tweedaags staatsie-bezoek aan België, heeft de Duitse Bondskanselier dr. Konrad Adenauer vanaf het spreekgestoelte eert dringend beroep gedaan op de Europese landen te handelen inplaats van te praten om tot een werkelijke Europese eenheid te komen. De foto toont Adenauer tijdens zijn rede. Op de voorgrond ap plaudisseert de Franse politicus Robert Schuman, half verborgen achter de Kanselier zien we de Luxemburgse premier Joseph Bech.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2