«ass®*5 EEN MEISJE fkomes Onheuse opmerking uit Den Haag over kwestie Munnikenweg weeckelykse CRonycke ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Ossenzijls gezin op straat gezet Moeilijkheden woonruimtecommissie Te Ossenzijl in de gemeente Oldcn- markt (Overijsel) heeft een gezin enkele dagen geleden onopgemerkt zijn bouwvallig huisje verlaten en intrek genomen in een leegstaande woning, die door het gemeentebestuur aan een andere woningzoekende was toegewezen. Een aanzegging om deze woning te ontruimen had geen resultaat en thans heeft het gemeentebestuur 't gezin met behulp van de politie op straat gezet. Vermoedelijk naar aan leiding van deze kwestie hebben de gemeenteraadsleden, die zitting had den in de woonruimtecommissie, ver klaard, dat zij niet voor een herbe noeming als lid dezer commissie in aanmerking wensen te komen. Het gemeentebestuur heeft inmid dels voorgesteld, ter bestrijding van dc woningnood in Ossenzijl een leeg staand schoolgebouw voor bewoning in te richten. Twee vellen bankpapier verdwenen Diefstal op drukkerij? Ondanks de scherpe controle bij de bankbiljet-drukkerij Joh. Enschedé en Zn. te Haarlem, zijn daar dezer dagen 2 vellen bankbiljetten van 25.te zamen een waarde van 1.000,vertegenwoordigend, ver dwenen. 'Hoewel het vermoeden bestaat, dat deze bankbiljetten gewoon zoek-ge- raakt zijn of vernietigd werden, wordt ernstig rekening gehouden met dief stal. Daarom zijn de nummers der bank biljetten aan alle banken en post kantoren doorgegeven. De vellen zijn verdwenen in de plaatdruÉkerij, waar zij gereed lagen om gecontroleerd en gesneden te wor den. Ook stroperij gemechaniseerd De machine, die in de laatste tien tallen jaren de romantiek steeds ver der heeft teruggedreven, heeft thans ook kans gezien door te dringen op het gebied van de stroper. Dezer dagen maakte de politie voor het eerst kennis met gemechaniseerde stroperij, in het .Limburgse dorpje IJsselsteijn, waar het eerste proces verbaal wegens dit misdrijf geno teerd is. Donderdagavond zagen politieman nen een tractor op topsnelheid langs de weg zoeven en toen zij „halt" rie pen, vlogen enkele dode hazen en een jachtgeweer door de lucht, gevolgd door een berucht stroper die de vei ligheid der duisternis poogde te be reiken. Deze poging faalde en even later -stond een druk-schrijvende politie man het levendige verhaal van de teleurgestelde stroper te noteren. Omdat de hazen overdag aan de tractor gewend waren geraakt, wekte het voertuig geen paniek meer en daarom kwamen zij rustig in de licht straal van de koplampen zitten. De stroper behoefde dus niets an ders te doen, dan vanaf zijn zitplaats op de tractor in de lichtschijn te schieten. De tractor werd eerst in be slag genomen, doch naderhand weer teruggegeven. ROCK AND ROLL OOK IN ENSCHEDE. Ongeveer 500 jeugdige personen, hebben gisteravond getracht de bin nenstad van Enschede op stelten te zetten, na afloop van de avondvoor stelling van de film, „Rock around the Clock", die in het City-theater aldaar wordt vertoond. De politie was evenwel met onge veer 25 man ten tonele verschenen en trad met de gummiknuppel kracht dadig tegen de jongelui op. Tal van personen liepen een pak slaag op. Het bleef echter geruime tijd rumoerig in de binnenstad en een aantal jongelui is meegenomen naar het politiebureau. IHet verkeer is op zeker ogenblik stopgezet, doordat grote aantallen jongelui de wegen, die over de markt leiden, versperden. Tegen tien uur was de rust in Enschede's binnenstad weergekeerd. Ki)U||r jnvw kauw Wrigley Doublemint. Even kauwen - een door en door frisse adem krifgen - Doublemint geeft rust - kunnen we best gebruiken In 1956/ vóór tijdens en na kantoortijd. Prettig/ heerlijk verfrissend en dubbel lang lekker. (Advertentie). OPRICHTER „KEMPKES MEUBELFABRIEKEN" OVERLEDEN Gisteren is te Waddinxveen plotse ling overleden de heer A. Kempkes sr., oprichter en oud-directeur van de N.V. Kempkes Meubelfabrieken. De heer Kempkes werd op 13 augustus 1884 te Waddinxveen geboren. Een lange reeks van jaren was hij voorzitter van de centrale bond van Meubelfabriekanten, voorzitter van de vakgroep meubelindustrie en meu belstoffeerder ij en der bedrijfsgroep voor de houtindustrie en bestuurslid van het centraal verbond voor de houtindustrie. Hij had o.m. een groot aandeel in de totstandkoming van een vakraad binnen de stichting van d!e arbeid. In 1053 werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis zal geschieden op de algemene begraafplaats te Waddinx veen op dinsdagmiddag, 2 oktober te 13.00 uur. NOG STEEDS LANDMIJNEN [Bij het bouwrijp maken van gron den in het Harlingse stadisuitbrei- dingsplan „Oosterparkwijk", worden nog steeds landmijnen gevonden. On der een graspol in een oprit vond de mijnopruimingsdienst uit Barneveld onlangs nog een mijn, waar men elf jaar lang over en langs heeft gelopen, zonder zich van het gevaar bewust te zijn. BU AUTOBOTSING OMGEKOMEN. Bij een hevige botsing tussen een personenwagen en een bestelauto die gistermiddag te Emmen plaats vond is de 31-jarige chauffeur H. W., uit Emmen uit de bestelauto geslin gerd, en zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later in het Diaconessen- ziekenhuis te Emmen overleed. Beide auto's werden ernstig bescha digd. Een Duitse personenauto die aan de rechterzijde van de weg stond ge parkeerd, werd eveneens beschadigd doordat de onbestuurde auto deze nog ramde, voordat hij tegen de trottoir band van de straat tot stilstand kwam. De bestuurder van de andere auto kwam er zonder verwondingen af. Plotseling oversteken van de veikeersweg NijmegenVenlo werd! donderdag een 71-jarige inwoner van IMilsbeek noodlottig. Hij werd door een personenauto gegrepen en werd met zeer zware verwondingen ver voerd haar het St. Canisiusziekenhuis te Nijmegen, waar hij gisteren is be zweken. 74e Houfrusf van de Den Haag -Dameskroniek Bewonder het enige huls ter wereld, geheel van plastic, met talrijke Ideeën, ook voor U en U zult erover meepraten! 28 september t/m 9 oktober Geopend: 13-17 en 19-23 uur (zondags gesloten) Maandagavond JOHNNIE JORDAAN Blindlandingssysteem Nieuwe vinding van twee KLM-ers Twee KLM-technici hebben een blindlandingssysteem ontwikkeld, het zgn. „kider-systeem", dat door het na tionale luchtvaartlaboratorium veel belovend wordt genoemd. In het door de KLM-ers (die onbe kend willen blijven) ontwikkelde sys teem wordt gebruik gemaakt van een geluidsbron met zeer hoge pulsener gie en speciaal daarvoor gecon strueerde microfoon worden toege past. Dit blijkt uit het officiële or gaan van de Kon. Ned, Ver. voor Luchtvaart, „Avio-vliegwereld". Door middel van de apparatuur wordt een signaal naar de grond ge zonden, en het teruggekaatste geluid wordt in het vliegtuig opgevangen met behulp van speciale apparaten. De tijd die het signaal nodig heeft om heen en terug te gaan kan wor den geregistreerd. Het doorlopend meten van afstand tussen het vlieg tuig en het punt waar het vliegtuig de landingsbaan raakt, houdt even eens het meten van de grondsnel- heid in. De KLM heeft gelden beschikbaar gesteld voor de ontwikkeling van de apparatuur. ROUWEND PROTEST Vanochtend om half acht hebben werknemers en werkneemsters van enkele bedrijven op grafisch gebied een rouwkrans gelegd bij het stand beeld van Laurens Janszoon Koster op de Grote Markt te Haarlem. Naar zij zeiden was dit bedoeld als een blijk van misnoegen tegen het be sluit van het college van rijksbemid delaars over de loonsverhoging voor het grafisch personeel. De nationale biertapwedstrijd, waaraan 1.800 personen uit alle delen van Nederland deelgenomen hebben en die gistermiddag te Amsterdam de slot-fase beleefde, is door een dame, mej. L. Thijssen uit Heeze, gewon nen. Deze dame, die eerste werd in de afdeling „eenmanszaken" kreeg voor de tweede maal de wisselbeker en is daarvan nu eigenares geworden. Bij de groepswedstrijd wonnen mej. D. v. Asperen en de heer W. Broker hof uit Katwijk aan Zee de vierde prijs. DODELIJKE BOTSING. Op de Hilversumsastraatweg ter hoogte van de Lage Vuurseweg is gistermorgen om elf uur mevr. A. Insinger baronesse Von Uslar Glei- cben van het landgoed Pijnenburg te Lage Vuurse met haar wagen in botsing gekomen met een vracht auto; tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is zij aan haar verwondin gen overleden. Mevr. Insinger trachtte een paard en wagen te passeren, toen van de andere zijde juist de vrachtwagen na derde. Zij remde, slipte en haar wagen werd door de vrachtauto en kele tientallen meters meegesleurd. De twee inzittenden van de vracht auto werden eveneens gewond en zijn naar het ziekenhuis in Baarn over gebracht. Gemeenteraad Leiderdorp Onder leiding van burgemeester K. v. Diepingen vergaderde gisteravond de raad van Leiderdorp ter behande ling van een korte, onbelangrijke agenda, die aan het slot toch nog» dank zij de rondvraag, enige belang stelling wekte. Nadat eerst de heer Nievaart een mededeling had gedaan over het aan brengen van een prikkeldraadafraste ring in het Zijlkwartier, die verbete- ting behoefde, kwam ook wethouder Snel los over de meer dan ergerlijke verwaarlozing en vernielzucht in het Zijlkwartier, een klacht, die al meer is geuit en waaraan de gemeente heel weinig kan doen, vooral als er geen medewerking is van de ouders, Dit laatste, aldus de heer Snel, laat dikwijls veel te wensen over. De heer Los sprak zijn teleurstel ling uit over het inkorten van de busdienst, waardoor vele inwoners worden gedupeerd. Hij had verwacht dat de lijn juist zou worden doorge trokken, zodat de bewoners van Pa trimoniumpark meer profijt van de busdienst zouden hebben. De voorz. antwoordde, dat uit een onderhoud met de vervoersmij is komen vast te staan, dat de tegenwoordige rege ling niet kan worden gehandhaafd in verband met de tijdnood, waarin de diensten komen te verkeren. De uur- dienst is te kort vóór de rit en daar om wil de directie een halfuurdienst instellen van Leiderdorp naar Noord- wij kerhout. Deze zal meer betrouw baar zijn wat betreft de tijd. Passa giers voor Katwijk kunnen van een: aansluiting in Leiden gebruik ma ken. De voorz. zei de bezwaren zeer 'wel aan te voélen en alsnog zich in verbinding te zullen stellen met de vervoersmaatschappij om te trachten een beter resultaat te verkrijgen ten gerieve van inwoners. De heer v .d. Stoel vroeg inlich tingen over behandeling van de be zwaarschriften tegen het uitbreidings plan in de vergadering van Ged. Sta ten. Ongelukkige uitlating. Hij zei kennis te hebben genomen van het verloop der vergadering, waarin de heer v .d. Brink een z.i. onheuse opmerking had gemaakt. Wel was er een rectificatie geplaatst maar deze was, volgens de heer v. d. Stoel, niet afdoende geweest. De voorz., die bij de besprekingen bij Ged. St. aan wezig was, zeide dat, toen de Munni kenweg ter sprake kwam, hij gewe zen had op het feit dat deze weg on derhouden werd door het polderbe stuur, maar dat velen deze weg ge bruikten die geen ingeland van de polder zijn en dus niet bijdroegen in het onderhoud ervan. Toen de ■(roorz. wees op de mogelijkheid, om deze weg door te trekken voor meer recreatiemogelijkheid, waardoor deze weg een gemeéntebezit zou worden, en dientengevolge door de gemeente onderhouden zou worden, zeide de voorzitter van de behandelingscom missie, de heer v. d. Brink, daarbij doelende op het feit dat de heer v. d. Stoel voorzitter is van de Munni- kenpolder en tevens tijdelijk waar nemend wethouder: ,Nu begrijp ik de situatie". Hij stelde het dus voor, als.1 of de voorz. en de waarnemend wet houder er op uit waren de Munniken weg door de gemeente te laten on derhouden. Toen de heer v. d. Brink Om Lis vóór varekens te behoeden debatteerden daer de vroeden. Het resultaat was dat de swynen uyt het dorp moeten verdwynen want onse moderne tyd wil die stanck en vlieghen quyt. Veele Lissers daervan cloeghen en daerom de vroedschap vroeghen verlos ons van de swynenplaegh, als 't kan morghen, liefst vandaegh. Hoe de varekensbaesen morden en de swynen luydkeels knorden, de vroedschap bleef by haer besluyt: alle swynen wegh, stop, uyt! r\eese dierlycke historie U die tot meerder eer en glory van 't dorp Lisse strecken sal, is niet 't enigste geval van wat in de bollenstreeck wel geschiedde deese weeck aen meer beestelycke saecken. Selfs gingh men sich vroom vermaecken in 't vermaecklyk Hillegom waer een ingestooven drom van veel meydens en veel knaepen sich daer saeten te vergaepen (sonder heesch en raa-uw gegil) aen een raere krocodil! 't VMas een wonderlyck geval; niet alleen dat duysendtal binnen Treslong's hoghe muren saeten naer dat beest te turen, oock daerbuyten, gheloof me vry, nogh veel duysenden daerby. Sulx gaet togh myn ibreyn te booven 'k kan het bynae niet ghelOoven, Tele Visie, verre sien, is een duyvels-werckmachien. Dat kan so niet verder gaen, het eynd des waerelds breeckt vast aen! ft/jTaer voordat hy gaet verdwynen is togh nogh de son gaen schynen. Al was de somer dan verganghen, wy hoopten nogh met groot verlanghen en waerhaftig, op een keer quam daer 't lieve sónlicht weer. 'k Hoorde vooghels tierelieren tot hun eyghen en ons plaisiere. Ick bidde: Heer, wilt my verstaen, laet de aerd maer niet verga en! WILLEM VAN HORSTENDAELE. op het ongerijmde van het geval ge wezen was, is er op aangedrongen, dat hij in het openbaar zijn uitlating te rug zou nemen. De voorz., noch een weede aanwezige ter vergadering van Ged. St. hebben hier echter iets van gehóórd. De heer v. d. Stoel merkte op, dat in Oktober '55 de bezwaar schriften reeds waren ingediend en zijn waarnemend wethouderschap dateerde óver juli en augustus '56 en kan in dit verband de opmerking van de heer v. d. Brink niet anders dan dom noemen. Zowel de voorz. als de heer v. d. Stoel besloten tenslotte de zéak maar te laten rusten." De agenda. Als eerste na de ingekomen stuk ken was er het aanbieden van de be groting, die evenwel nog niet in druk was verschenen. Wel was er de to taaltelling, waaruit bleek dat voor de gewone dienst de inkomsten waren begroot Op 1.773.347.76. De uitgaven zouden bedragen 1.948.347.76. Alzo een tekort van 175.000. De kapitaaldienst meldt aan inkom sten 11.000.760.66. Aan uitgaven 12.09.802.96. Hier een tekort van 1.079.042.30. De commissie die de begroting zal onderzoeken, zal be staan uit de heren C. de Graaf, voorz., S v. d. Stoel en H. Broxterman, le den. 10.subsidie krijgt thans de „Bond tegen het schenden door vlóé ken van Gods Heilige Naam" daar zij getoond heeft meer activiteit te heb ben ontplooid. In de verordening op de algeme ne begraafplaats is een wijziging aan gebracht in verband met het plaat sen van gedenkstenen. Besloten werd ook de salarissen van het gemeente- personeel te verhogen met 6 pet. en wel met ingang van 1 juli 1956. In verband met de jubileumtocht van het comité Ouden van dagen is het comité niet bij machte om de jaar lijkse feestavond voor de bejaarden te organiseren. Zij vraagt daarom een extra subsidie en b. en w. stellen voor 100.'toe te staan in het vertrou- i dat het comité alsnog in staal zal worden gesteld de ontspannings avond doorgang te doen vinden. Tot slot werd ook aan het medisch op voedkundig bureau een subsidie ver leend ten bedrage van ƒ30.als bij drage vóór het onderzoek van een kind uit Leiderdorp. VOORSCHOTEN Damnieuws DES. De uitslagen van de deze week door de damver eniging gespeelde onderlinge borden wedstrijden luiden als volgt: Eerste klasse: OostergoB. van Bemmelen 11; OudshoornJ. van Bemmeleni 02; J. v .d. Vlekkert J. van der Velden 02; Zitman Storm 11; van der MeijWeggen 2—0. Tweede klasse: Van EgmondH. v. d. Vlekkert 20; De Ruijter—Wes- terbeek 02; Van DelftKnol 02; Th. v. d. Hulst-Hana 20; mevr. VermeulenBuskens 02. De heer A. Verseput, wachtmees ter der Rijkspolitie in Voorschoten, is met ingang van 1 oktober benoemd tot wachtmeester eerste klas. De dienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde voor spoed gevallen waargenomen door dokter H. Olthuis, Leidseweg 179, telef. 2527; voor wijkverpleegster: Gezondheids centrum, telef. 2177. WARMOND Op zondag 30 sept. a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253. Dr. A. W. Bots, tele. 7393. Z0ETERW0UDE Geb.: Johannes J. A. M., z. v. N. J. v. Schie en A. A. P. v. Santen; Sera- phina, d. v. P. van de Velde en A. Nagtegaal; Quirina H. P., d. v. C. A. Lagerberg en C. A. v. Leeuwen; Leo- nardus G. M., z. v. Th. C. v. Veen en W. H. M. Wolvers; Gerrit J., z. v. J. Wielders en W. C. van der Hoeven; Cornells A. A., z. v. W. Th. Hooger- vorst en E. M. Schouten; Theodora H., d. v. P. J. van der Ven en A. C. van Heijningen; Wilhelmus G. P., z. v. P. C. van der Drift en W. J. Hilgersom; Elisabeth H. J., d. v. W. G. Molen kamp en J. H. Karremans. Getr.: J. P. Baak en Th. A. Uljee; A. H. Wolvers en J. W. Vink; A. de Graaf en N. Vromans; G. F. J. v. Rijn en C. C. M. de Groot; W. Hoogervorst en .AA. Zandbergen. Overl.: Gijsberta Hak, 77 jr. echt genote van P. Oudshoorn. 44) Toen Carver door de keukendeur naar buiten gerend was en de vluch teling niet meer 2ag, stak hij een lucifer aan om naar sporen van Court op de grond te zoeken. Waller blies de lucifer zonder complimenten uit. „Bent u van plan als doelschijf te dienen?", vroeg de nieuwe opzichter. „Hij heeft geen revolver. Als hij er één had, zou hij hem gebruikt heb ben. „Dacht u, dat ik in de kamer dat schot loste? Dat was Court; als ik mij niet vergis trachtte hij de lamp kapot te schieten!" Carver dacht een paar minuten na. „Laat de mannen binnenkomen. Court heeft wat hij hebben wilde en zal heus niet lang hier in de buurt blijven. Hij moet hier ergens een auto hebben staan, en hij zal trachten die zo spoedig mogelijk te bereiken i Die wagen zal wel ergens op de weg I fWild West) door HOFFMANN BIRNfY autohier zijn de sleutelsen zoek Court's wagen. Neem een paar lui mee en schiet, zodlra je wat ziet". Toen Carver met de lamp uit de keuken de ruïne van de vernielde safe en de chaos in het bureau eens opnam, schenen één seconde lang de felle lichten van een auto door de verwoeste ramen en hoorde hij dade lijk daarop het knetteren van zijn wagen op de weg. Carver hield het flesje, dat nog half doen?" „Wat moet ik met deze rommel met nitroglycerine gevuld was in de hoogte en keek Elliot, de safe-des kundige, vragend aan. De advocaat rilde bij de gedachte, wat er gebeurd zou zijn als één van zijn kogels dit flesje geraakt had. „Legt u het op iets zachts. Er is zeker een rivier hier in de buurt? Ik zal er in het donker maar niet naar I zoeken. Morgenochtend zal ik de nitro meenemen en in het water laten Carver loosde een zucht van 'ver lichting. Zijn zelfvertrouwen kwam langzaam terug. „Wie ben jij?", snauwde hij tot één van de cowboys, die o.p een afstand stond toe te kijken. „Fisher, sir. Waller zei me, dat ik op verdere orders van u wachten moest". Juist! We hebben nog één van die mannen nodig, om hier in de buurt de wacht te houden". „Ja, mijnheer. Joe Moon is ook nog hier". Carver liep naar het einde van de veranda. „Moon! Moon! Waar bed je?" „Hier, mijnheer. Ik heb op deze zijde van het huis gelet. Hij kwam hier niet langs". „Dat weet ik. We zullen over een paar minuten van Waller en zijn mannen wel horen, of Court getracht heeft met de wagen weg te komen. Ga jij het pad naar de bergen op en hou daar de wacht, voor het geval hij proberen zou over de bergen te ont vluchten. Zou je sporen van hem zien, waarschuw ons dan. Dan gaan we op onze paarden achter hem aan. Zie je geen sporen, hou dan je ogen open en schiet op alles dat zich maar in de buurt beweegt". En zich tot Fisher wendend zei hij: „We hebben nu iedere man nodig, die we krijgen kunnen. Ga naar de andere kant van de rivier en haal de twee Mexicanen. Kijk ook eens wat er met die Chinees gebeurd is". „Blijf u in huis, mijnheer?" „Ja, ik zal een paar kleren aantrek ken. Dat raad ik u ook, EQliot. Dui-( veis, als het maar eerst d'ag was, maar' het duurt nog minstens een uur voor dat de schemering begint". Toen Carver en Elliot de kamer verlieten en Fisher naar de rivier liep, was er even een zacht gekraak van takken in het struikgwas. Court ging rechtop staan en liep geruisloos naar de schuur, waarin Nora Jane's auto stond. Slechts even hield hij zijn pas in, om een hoed met brede rand op te rapen, die hij zoeven in het korte licht van de vertrekkende auto ontdekt had. Court onderzocht zowel de wagen van Nora Jane als de vrachtwagen van de ranch. Van beide wagens had men de contactsleutels weggenomen, zodat ze onmogelijk gestart konden worden. Het was een veel te gecom pliceerd en langdurig werkje om de auto's zonder die sleutels op gang te brengen. Hij hoordé het geluid van een naderende auto en verborg zich vlug in de schaduw langs de schuur. Waller riep om Carver en brulde toen, dat men Court's auto aan de andere zijde van de heuvel gevonden had. Huntoon en Kennedy waren op wacht gebleven; Waller zelf was teruggeko men om verdere instructies te halen. De advokaat kwam het huis uit en bleef naast de wagen staan. Nora Jane volgde hem. Beiden waren nu geheel gekleed. Toen het licht van de lam pen op Carver viel, was zijn 45 pistool in de open holster duidelijk te zien. De advokaat overschreeuwde het ge raas van de lopende motor. „We zullen hier wachten tot het dag wordtdan kunnen we zien, wat ons te doen staat. Moon houdt de wacht op het pad over de bergen. Fisher is de Mexicanen gaan haler.. Te voet kan Court niet ver komen. We zullen op het daglicht wachten en dan zo lang zoeken, totdat we zijn spoor gevonden hebben. Zijn er een paar paarden ter beschikking?" „Niets bijzonders.de goede rij paarden zijn beneden in de weide. In tien minuten kunnen we ze hier j hebben". „Goed, sluit de wagen af en kom naar de veranda. We zullen overleg gen. Als we miss Moran meerekenen en de Chinees er buiten laten, zijn we met ons tienen. Court is meer waard dan ik denk, als hij het tegen dat getal opnemen kan". „Och, waarom laten jullie hem niet gaan?", zei Nora Jane opgewonden. „Hij is een dief, zeker, maar als hij nu werkelijk de eigendomsbewijzen heeftwat dan nog? U zei zelf dat ze ingeschreven zijn en dat ik ten alle tijde nieuwe krijgen kon. Me dunkt, dat hij al genoeg gestraft is". „Wel, mis Moran Carver liep naar de zijde van het meisje; zijn verdere woorden waren niet te verstaan. Vijf minuten lang stond Court on bewegelijk in de dikke schaduw van de deur. De twee Mexicanen, Claudió en Miguel, liepen nog geen drie meter verder voorbij. Hij hoorde het gemur- nel van zoet-vloeiende Spaanse woor den; hij zag, hoe ze op de stoep gin gen zitten. Hun donkere gezichten werden even fantastisch belicht door de lucifers waarmee ze hun sigaret ten aanstaken. Fisher's in Texaans dialect gesproken woorden kwamen uit de richting van het slaaphuis. Ook hij passeerde Court rakelings, terwijl hij gemoedelijk een witte figuur vóór zich uitdreef, die in een abominabel Engels protesteerde. De Chinees ging het huis binnen. Men had hem waar schijnlijk bevolen, mrs. Mace te hel pen bij het gereedmaken van het ont bijt voor de mannen. Fisher ging bij de Mexicanen op de stoep van de ver anda zitten. E enderde sigaret werd opgestoken. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8