Blauw Zwart kwam tegen VIOS niet verder dan gelijk spel: 2-2 RKAVV zette de competitie in met 3-2 overwinning op VDL Meerburg kwam tegen DOSR tot een goede 5-2 overwinning Atletiekkampioenschappen te Ro terdam MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT Vlagen van matheid en spannende doel, maar slaagde er niet in .keeper —.—u— Kruis te passeren. Eenmaal werkte Dekleermaeker de bal over de lijn, maar de scheidsrechter bleek al ge floten te hébben voor buitenspel. Minder talrijk, maar niet minder gevaarlijk waren de aanvallen van de VIOS-voorhoede, waarin Wils zich had laten vervangen door R. Plomp en waarin W. Waasdorp zich de grote stuwkracht toonde. Het laatste ge deelte van de strijd was zeer span nend, maar in de stand kwam geen wijziging. momenten wisselden elkaar af in de wedstrijd, waarin Blauw Zwart en VIOS de punten deelden. De Wasse- naarse klub is, over het geheel geno men, meer in de aanval geweest; een hardwerkende VTQS-verdediging en een in prima vorm spelende keeper Kruis wisten echter steeds te voor komen, dat het overwicht van Blauw Zwart in doelpunten tot uitdrukking kwam. Blauw Zwart begon de wedstrijd met offensief, dat echter door gebrek aan doortastendheid in de voorhoede geen resultaten opleverde. Na een kwartier nam VIOS onverwacht de leiding door M. Trommel, die de ver uit zijn doel gelopen keeper Dick v. Leeuwen kansloos passeerde (0—1). En drie minuten later vergrootten de bezoekers hun voorsprong tot 20 met een prachtig doelpunt, weer van Trommel, die de bal na een snelle aanval over de rechtervleugel toege speeld had gekregen. Binnen een kwartier was. de stand weer gelijk. Eerst doelpuntte Dekleermaeker met een fel schot uit een pass var. Van Leeuwen en kort daarna kopte Lam- boo een scherpe voorzet van Noorder- vliet onhoudbaar in de Haagse tou wen (22). Blauw Zwart kreeg in het laatste kwartier tal van goede kansen. Een hard schot, op enkele meters van het doel door Van Dongen gelost, belandde in het zijnet, een boogbal van Dekleermaeker vloog over het verlaten VlOS-doel heen en Lamboo tikte het leer ook al over de lat, terwijl de VlOS-keeper uit zijn doel gelokt was. Het begin van de tweede helft was wat rommelig; pas na een kwartier leefde het spel enigszins op. Blauw Zwart gaf de toon aan, ondernam de ene aanval na de andere op het VIOS- Ir. HOPSTER: Waarom wel ijsvrij en geen zonvrij? De voorzitter van de KNVB, ir. H. F. Hopster, die in het da gelijks leven de functie van di recteur aan de Bossche Rijks H. B.S. bekleedt, heeft zijn leerlin gen vrijdagmorgen „zonvrij" ge geven. Hij deed dit, omdat de vraag bij hem opkwam: waar om geven wij de kinderen wel ijsvrij en geen vrij wanneer de zon schijnt, toch ook iets wat in Nederland de laatste tijd slechts zelden voorkomt. HW—WASSENAAR 1—0. Het heeft de groen-witten van het Kerkehout gisteren bij hun eerste uitwedstrijd m deze competitie niet meegezeten; het ene doelpunt, waar mee deze wedstrijd in het voordeel van de gastheren van HW beslist werd, werd door een Wassenaar-spe ler in eigen doel gemaakt. En een welverdiende gelijkmaker bleef uit, doordat de Wassenaarse voorhoede dat kleine beetje fortuin miste, zon der hetwelk geen voetbalteam het stellen kan. speelde in de eerste helft met de wind tegen. Het veroverde zich al gauw een klein overwicht, maar resultaten leverde het niet op. Verscheidene aanvallen werden opge zet, maar werkelijk lastig wisten de groen-witten het hun gastheren niet te maken. Na een half uur spelen kreeg HW de leiding en naar later bleek de zege cadeau. D. Verboon wilde terugspelen op zijn doelman Delsimg, toen hij door de HW-er v. d. Weg in het nauw was gebracht; ongelukkigerwijs verdween de bal over Delsing heen in het doel (10). Ook in de tweede helft is Wasse naar het meest in de aanval geweest, J. Remmerswaal, Uittenbogaard en Prosman werkten hard, maar de Haagse verdediging liet zich niet ge- makkelijk passeren, vooral spil Abar- Éen 'steeds aanvallend Archipel°en LISSE—RIPPERDA 5—2. In een goed gespeelde wedstrijd heeft Lisse een vrij gemakkelijke zege behaald, die wel hoofdzakelijk te danken is aan het matige spel van Ripperda, dat na de rust niet opge wassen bleek tegen het spel van Lis- se, terwijl voorts de bezoekers met drie invallers moesten uitkomen. Het spel van Lisse was nu belang rijk beter dan tegen Hillegom. Het elftal was nu weer compleet, het geen zeer duidelijk merkbaar was. Reeds na 7 minuten wist Lisse door Henk v. d. Voort de leiding te nemen, maar in het verdere gedeel te van de eerste helft was de strijd ongeveer gelijkwaardig. Zowel de Lisse- als de invaller Ripperda-doel- man wisten enige malen fraai te redden, o.a. een hard ingeschoten bal uit een vrije schop van P. Was senaar werd op resolute wijze door de Haarlemse doelman gestopt. Na een half uur kreeg Ripperda wegens een handsgeval van v. d. Poel een penalty toegewezen, welke door de Haarlemse midvoor in een doelpunt werd omgezet (11)., met welke stand de eerste helft werd afgeslo ten. In de tweede helft was het hoofd zakelijk Lisse, dat de toon aangaf en al spoedig werd de bal na een schot van v. Kesteren, dat tegen de lat te recht kwam door van Leeuwen in gekopt. Enige goede scoringskansen bleven door Lisse onbenut, maar na 20 minuten loste links half v. Diest een ver hard schot, dat in de rech terhoek van het Ripperda-doel ver dween. De spanning ging er geheel uit toen v. Leeuwen een blunder van de Ripperda-doelman met een doelpunt afstrafte (41). Wel ver kleinde Ripperda door een penalty, wederom veroorzaakt door v. d. Poel, de achterstand, maar de Lisse-zege kwam hierdoor niet in gevaar. Het werd zelfs in de laatste minuten 52 door van Leeuwen, die hiermede het derde doelpunt voor zijn rekening nam. ARCHIPEL—ALPHEN 2—2. Al spoedig blijkt, 'dat Alphen de doelpunten niet cadeau zal krijgen. TRAINING VOOR DEURNE BEGINT DINSDAG. Naar wij vernemen zijn de vol gende spelers uitgenodigd voor de centrale training, welke morgen te Boxtel onder leiding van Donner- feldt begint; De Munck (Fortuna), Landman (Schev. Holland Sport), Wiersma (PSV), Kuys (NAC), Kerkum (Fey- enoord), Boskamp (Amsterdam), Schaap (Gooi), van der Hart (For tuna), Notermans (Fortuna), Klaas- sens (VW), .van Bun (MW), Bos- selaar (Sparta), Voges (Sportclub Enschede), van der Gijp (Feijen- oord), Lenstra (Sportclub Enschede), Koopal (Willem II) en van der Kuil (Ajax). Met toestemming van Fortuna zal Donnerfeldt voorlopig tot aan de wedstrijd BelgiëNederland, welke 14 oktober te Deurne wordt gespeeld, de leiding hebben bij de centrale training van deze spelers. Er wordt nog een tweede groep gevormd, welke woensdag a.s., even eens te Boxtel voorlopig elke week tezamen zal komen. Deze tweede groep staat onder leiding van de Vi- tessetrainer Gruber. Naar bekend staat er voor het Ne derlands B-elftal een wedstrijd te gen Denemarken B op het program ma. Deze ontmoeting is op 3 novem ber te Utrecht vastgesteld. HONGAARSE VOETBALLERS VERSLOEGEN RUSLAND MET 1—0 Het Russische voetbalelftal, dat ge durende drie seizoenen niet op eigen bodem was verslagen, heeft zondag van Hongarije (dat niet naar de olympische spelen zal gaan omdat de ploeg op haar retour zou zijn.zijn eerste nederlaag met 10 te slikken gekregen. En dat voor meer dan 100.000 toeschouwers, die de wed strijd in het Lenin-stadion te Moskou bijwoonden. De Hongaren speelden van het be gin af defensief. Zij brachten niet meer dan drie man van hun voor hoede in de aanval; afwisselend de buitenspelers Sandor en Csibor en de binnenspelers Puskas en Kocsis. Middenvoor Hidegkuti vertolkte de rol van tweede stopper. Hoewel zij vrijwel onmiddellijk het middenveld veroverden en het lan ge tijd in bezit hielden, waren de Russen niet in staat, hiervan voor deel te trekken. Bovendien lieten zij zich het tempo van hun tegenstan ders opdringen. De mannen van Pus kas lanceerden van tijd tot tijd ver rassende en zeer gevaarlijke tegen aanvallen en toen Czibor in de vijf tiende minuut op de rechtervleugel een ogenblik vrij werd gelaten, kon deze rappe, hard schietende speler het enige doelpunt van de wedstrijd maken. (01). Over het algemeen was het duel van beide partijen nog al teleurstel lend. Er kwamen veelvuldig over tredingen voor, die niet altijd door de Franse scheidsrechter Devillers werden gezien en dus ook niet be straft, hetgeen de stemming in het veld niet verbeterde. danel was keer op keer het grote struikelblok voor de Wassenaarse aan val. In het laatste gedeelte van de strijd zakte het tempo zienderogen; de fut was er uit en de stand bleef ongewijzigd. v/anneer Alphen dit deed, liep zij prompt in de buitenspelval. Toch duurt het een kwartier eer de gast heren de score openen, wanneer mid voor Meij, Britsemer met een houd baar schot verrast (10). Ook moet doorgeven aan v. d. Sman, die in-schoot en de stand op 12 bracht. De Leidschendammers hebben bij De wedstrijd werd nu eerst span de eerste wedstrijd van dit seizoen de beide punten meer naar de Dam genomen. De Maassluisers hebben gedaan wat zij maar enigszins kon den, maar zij waren door de slordige afwerking van hun kansen niet in staat overwicht op RKAW te krij gen. Het was al dadelijk gevaarlijk voor de gastheren én na 3 minuten moesten zij zich door het afstaan van een hoekschop redden. De gast heren kwamen wel herhaalde malen gevaarlijk voor het Leidschendamse doel, maar keeper van Rrecht wist stand te houden. Door de ver uit gezette buitenspelval worden dt kansen van RKAW steeds afgeflo ten, maar toen na 30 minuten Henk van Oosten, de verdediging van VDL wist te ontlopen ging hij regelrecht op het doel af. De doelman liep uit, waarop Hakkaart wel gerekend had en daarom gaf hij een schot langs het doel waardoor M. v. d. Lubbe zonder hinder de score kon openen (01). De blauw-witten kwamen daarna flink opzetten en toen in de 35ste minuut een VDL-er in het strafschopgebied struikelde over een RKAW-er kreeg de thuisclub een penalty toegewezen welke door Hen- neveld perfect werd genomen en de stand hierdoor gelijk werd (11). In de 40ste minuut belandde de bal weer in het doel van RKAW, maar schutter had de buitenspelfluit niet gehoord. Na de rust had het spel een veel actiever beeld. De blauw-witten ont wikkelden een stug spel, waartegen de scheidsrechter in vele gevallen onvoldoende optrad. RKAW wist echter op tactische wijze vele moei lijkheden te ontlopen. Toch wisten gastheren enige malen door te dringen tot voor het RKAW-doel, maar keeper van Brecht kon deze aanvallen afslaan. VDL kon 't stug ge spel niet volhouden en trok zich in de verdediging terug. Piet Hak kaart kon zich echter losspelen en BOSKOOP—MOORDRECHT 3—1. De gasten zetten terstond een hoog tempo in, hetgeen hun al direct een doelpunt opleverde. De Boskoop- achterhoede had blijkbaar op dit overrompelende begin niet gerekend en na enig heen en weer getrap werd de bal in het doel gewerkt (01). De bezoekers hadden hiermede blijk baar hun kruit verschoten, want de thuisclub nam het initiatief over en nam het doel van Moordrecht onder vuur, doch de doelwachter stond pal en liet zich niet passeren. Zodoende werd gedraaid met een 10 voor sprong voor Moordrecht. Na de hervatting was Moordrecht nergens meer. Na tien minuten maak te Boskoop door v. d. Velde 11. Even later bezorgde v. Bennmel zijn club deleiding (21) en weer even later was het v. d. Velde, die de voor sprong vergrootte (31). Boskoop vond deze voorsprong blijkbaar vol doende. Veel tegenstand van de gas ten werd niet meer ondervonden, toch moest de doelverdediger van de gas ten nog al eens handelend optreden. Er werd echter niet meer gescoord, zodat het einde kwam met een 31 overwinning voor Boskoop waarmede dus de competite goed werd ingezet. Verdere uitslagen: Nieuwkoop 2 Boskoop 2 28-; Boskoop 3Waddinx- veen 3 52; GDS 2—Zwervers 2 51; Bodegraven 3GDS 3 11—3. nend, te meer omdat VDL alles op alles zette. Henk van Oosten nam toen een solo-run en voor het doel liet hij eerst de keeper uitlopen om geheel vrij baan te hebben en toen hij voor open doel stond rolde de(bal heel rustig over de streep en het was 13. In de resterende 3 minuten ging de bal bliksemsnel van doel tot doel en toen VDL in de laatste minuut nog een vrije trap kreeg te nemen ging de bal over alle spelers heen juist onder de lat en zo werd de eindstand van deze zware wedstrijd 2—3. v. Engelen op de doellijn een keer redding brengen. Vele schoten van Archipel gaan naast en over. Toch wordt de bpitenspelval de gastheren noodlottig, als Fr. Mees de bal goed krijgt toegespeeld en met een mooi schot, hoog in de touwen de stand op gelijke voet brengt (11). 5 Minu ten voor de rust een vrije trap op het Alphen-doel, r.-binnen de Wilde plaatst zich achter de bal en jaagt deze hoog in het doel (21). Met deze stand breekt de rust aan. De tweede helft begint al direct met een offensief van de gastheren, waardoor menige hachelijke situatie voor het Alphen-doel ontstaat. Ook nu weer gaan de vele schoten naast en over. Zo blijft het spelbeeld de gehele wedstrijd door. Na ongeveer een half uur weer eens een uitval van Alphen en Fr. Mees schiet keu rig over de uitlopende v. d. Berg heen (22). Het laatste kwartier is voor Alphen, dat vecht woor een overwinning, doch deze blijft, uit. Het zou een te grote beloning ge weest zijn. ALPHIA—WSB 3—5. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden, dat de stevigge 5-3 nederlaag die Alphia op eigen terrein tegen WSB te slikken kreeg er op wijst, dat de Alphianen dit jaar een har de dobber zullen krijgen in deze competitie. Alphia opende met enkele gevaar lijke aanvallen meestal geleid door de snelle linksbuiten de Bruin, die er in slaagde de score te openen na een snelle rush op het doel (10). Hiermee had Alphia kennelijk voor lopig haar kruit verschoten, terwijl de achterhoede fout op fout stapel de. Linksbuiten v. d. Voort maakte keurig gelijk, waarna Dweelaard bij een WSB-aanval hands veroor zaakte, welke strafschop door Lies hout benut werd (12). Op handige wijze wist hierna Nederstigt de Al- phia-achterhoede het nakijken te ge ven. Gerust werd met 41 stand voor de gasten. In de tweede helft bleek Uithol vervangen te zijn door Bouthoorn, waardoor er meteen wat meer rust in de achterhoede kwam. De Bruin be zette nu de middenvoorplaats en a spoedig was het S. Bouthoorn, die van stevig doorzetten van de Bruin wist te profiteren en de achterstand verkleinde (24). Zelf maakte daar na de Bruin 34. Nadat Kramer we gens een hoofdwonde het veld moest verlaten en Blauw het elftal weer completeerde wisten de bezoekers rog met een doelpunt, opnieuw door Nederstigt, de wedstrijd in hun voor deel te doen eindigen (35). HPSVROODENBURG 0—2. De eerste klap is een daalder waard en ondanks fors spel van de tegenpartij, Ouwerkerk werd nog voor rust van 't veld gedragen, be haalden onze stadgenoten een ver diende overwinning. Aanvankelijk nam de thuisclub het initiatief èn stond het Rooden- burgdoel onder grote druk, maar Po- lanen c.s. lieten goed tegenspel zien, zodat doelpunten uitbleven. Lang zaam maar zeker kon Roodenburg het spel verplaatsen en vrij spoedig bracht Ouwerkërk de stand op 01. Kort erop moest Ouwerkerk het veld verlaten en kwam Bonnet als in valler. Het spel golfde van doel tot Driemaal is scheepsrecht dacht Meerburg blijkbaar en stuurde DOSR in haar derde thuiswedstrijd met een flinke nederlaag huiswaarts. Dank zij het open spel van haar voorhoede had Meerburg by rust reeds een vei lige 4—0 voorsprong. Bij DOSR, dat af en toe wel eens gevaarlijk voor het Meerburgdoel opereerde, haper de het aan de afwerking. De wed strijd gaf vrijwel voortdurend een overwicht van Meerburg te zien reeds in de openingsperiode volgden er schoten van v. d. Werf en Stra- man. Van Wetten lokte eenmaal de keeper uit zijn doel en plaatste het leer voor de open doelmond langs maar geen van zijn medespelers was ter plaatse om deze fraaie kans te benutten. Goed volhouden van Stra- man was de inleiding tot het eerste doelpunt. De bal, niet voldoende weggewerkt, kwam bij v. d. Berg, die afgemeten overgaf naar v. Wetten, die op slechts één meter van doel niet kon missen (10). Uit een hoek schop tegen Meerburg kogelde G. Amsterdam rakelings naast. 5 Min. later, na goed samenspel op links van v. d. Berg en v. d. Werff, gaf de laatste een prachtige breedtepass naar de rechtervleugel, waar J. Zandbergen geheel vrij stond. Een ren en een knal, en Omen, die de bal waarschijnlijk niet eens zag kon nummer twee uit de touwen halen (20). Na een half uur spelen kon Meerburg de voorsprong vergroten doordat spil Akerboom vallende in het strafschopgebied hands maakte. Zandbergen voltrok het vonnis (30). Even kwam DOSR los en een gloeiende kogel van v. d. Tang scheerde in de uiterste hoek de lat. Vijf min. voor de rust was het weer de linkervleugel, die goed werk le verde, nu tussen J. v. Velzen en v. d. Berg. Weer volgde een prachtige bal van de laatste en opnieuw was het v. Wetten die, nu met een juweel van een kopbal de stand op 40 bracht. In c}e tweede helft nam Meerburg opnieuw het spel in handen en bijna vergrootte J. Zandbergen de voor sprong toen hij op een fraaie pass van v. Wetten door de verdediging snelde. Door zijn snelheid kon hij de bal echter niet goed raken waar door linksback Zaal het leer nog juist uit de hoek kon tikken. DOSR gaf niet op en bleef stevig aanvallen. Bij een daarvan veroorzaakte Th. Zandbergen een vrije schop wegens duwen, waaruit v. d. Tang met een vervaarlijke kogel via de onderkant van de lat doelpuntte (41). Zelfs i liep DOSR nog meer in toen de Meerburgachterhoede de dekking verwaarloosde, waardoor rechtsbui ten H. v. Amsterdam de achterstand verkleinde (42). Bij Meerburg, dat telkens weer probeerde de verdedi ging van DOSR te passeren, lukte dit niet zo goed als voor de rust. Toch gaf J. Zandbergen, na 25 min. in de tweede helft, een herhaling van zijn doelpunt van voor de rust. Na Zaal van zich afgeschud te hebben, volgde weer zo'n hard diagonaal schot, waar Omen nog geen kruid voor gevonden schijnt te hebben (52). De scheids rechter werd daarna royaal met vrije schoppen in het strafschopge bied van Meerburg. Een er van werd door De Jeu gestopt op de doellijn maar een tweede was indirect aan leiding voor nog een doelpunt voor DOSR. Toen de bal niet voldoende werd'weggewerkt, belandde deze bij rechtsbuiten Amsterdam, die. naar binnen plaatste, waar C. v. Amster dam een schot loste, dat doel trof (5-3). doel en ondanks een kleine veld- meerderheid van de Leidenaars werd er voor rust niet meer gedoelpunt. Ook in de tweede helft trachtte HPSV het spel te forceren, maar Roodenburg hield het hoofd koel en forceerde eveneens enkele uitvallen, die echter door de hechte HPSV- achterhoede afdoende werden ge keerd. Kort voor 't einde slaagde Guldemond er in de stand tot 02 op te voeren, waarmede onze stad genoten een zware maar verdiende overwinning behaalden. TE WERVE—TEYLINGEN 1—5. Te Werve, dat over een goed elf tal beschikt, moest toezien, dat al leen Teylingen gebruik maakte van het scoringsbord. Dit was in de eer ste 'helft zeker 'niet te verwachten, daar Te Werve meer in de aanval was dan Teylingen, doch juist even voor rust was het Boekei, die keurig doorgaf aan v. Elk, waarop deze on houdbaar inschoot. In de tweede helft speelden de Sassenheimers een par tij voetbal waar Te Werve machte loos tegenover stond. Het eerste kwartier dacht men aan de wedstrijd DocosTeylingen. Aan val op aanval volgde door Te Werve, doch keeper Giele wist met kunst en vliegwerk doelpunten te voorkomen. Eindelijk weet Teylingen zich los te werken en onderneemt enige aan vallen. Bij een der aanvallen wordt Boekei van de bal geduwd in het be ruchte gebied. Van Elk schiet d( strafschop naast, Te Werve, hierdoor aangemoedigd, wordt steeds gevaar lijker, doch heeft nog al eens met pech te kampen door rakelings naast of over te schieten. Als men denkt, dat de rust zal aanbreken met 'blan ke stand is het juist Teylingen dat 10 maakt. Na de rust zien wij een veel beter spel van Teylingen, doch ook Werve neemt beurtelings de aan vallen over, maar na 10 minuten spe. len geeft v. Elk door, de back mist en het is Van Mij gaarde, die er 20 van maakt. Bij een mooie doorbraak van v. Elk komt de bal bij P. Boe kei, die geen fout maakt (03). Te Werve komt steeds terug, zelfs zo, dat spil Zoet van Teylingen in eigen doel schiet (13), doch dadelijk daarop is het woord weer aan Tey lingen, waarbij v. Elk prachtig door geeft aan A. Boekei die er 14 van maakt. Kort voor het einde is het E. Waasdorp, die v. Elk een kans geeft en er 15 van maakt. WARMUNDA—ASC 0—1 In een van beide kanten zeer ma tig gespeelde wedstrijd is het de gas ten gelukt beide puntjes mee naar Leiden te nemen. Het begin leek veelbelovend voor Warmiunda, doch de afwerking voor het ASC-doel was slecht en het tempo was veel te laag, zodat de verdediging van de gasten geen moeite had de aanvallen af te slaan. Na een kwartier kwamen de gasten er beter in, doch dank zij het goed optreden van keeper ter Beek bleef de stand blank. Na plm. een half uur spelen kreeg de naar bin nen gekomen v. Dorp de bal vrij; in moeilijke positie* plaatste hij de bal recht op de keeper doch deze liet de bal tussen handen en benen door in het doel glippen (01). Van Dorp, die bij deze aanval waarschijnlijk gedeeltelijk in de grond heeft ge trapt moest daarna het veld verla ten. Warmunda probeerde nog wel de achterstand in te lopen, doch er zat te weinig verband in de ploeg om succes te hebben. Na de thee begint ASC met een offensief dat Warmunda geheel in d verdediging terug dreef, doch ver der dan een 4-tal' corners komen zij ook niet. Een uitval van Warmunda bracht bijna de- gelijkmaker. De Warm. midvoor was reeds door de verdediging heen en vlak voor de uitlopende keeper tikte hij de bal in de richting van het lege doel, doch het tikje was even te zacht, de snel teruggekeerde verdediging kon nog juist redding brengen. Even was er paniekvoetbal in de ASC-verdedi- ging. Hadden de Warmonders in deze periode met meer verstand ge speeld, dan was de gelijkmaker niet uitgebleven. Ongeveer een kwartier voor het einde raakte bij een aanval op het Warm. doel keeper ter Beek gewond en moest het veld worden afgedragen. Het laatste kwartier bracht geen verandering meer in de stand, zodat ASC deze strijd verdiend heeft gewonnen. De gasten hebben zich het meest er voor ingespannen. Warmunda bleef ver beneden haar vorm van verleden jaar en wil zij in deze competitie wat bereiken, dan zal zij uit een ander vaatje moeten tappen. S.J.C.—S.D.O. 2—4. Ondanks een nuttige 20 voor sprong, behaald ih de eerste helft van deze wedstrijd, heeft S.J.C. gis teren op eigen veld een gevoelige nederlaag te slikken gekregen van SDO uit Zoetermeer, waarbij aange tekend dient te worden, dat de gas ten door hun meer doortastend spel de overwinning volkomen hebben verdiend. Al direct kon geconstateerd wor den dat het spel van de gasten, ver geleken bij de vorige competitie, sterk vooruit was gegaan en uit 't domine rende spel toonden zij zich een waar dige tegenstander. Alleen hun aan vallen werden minder goed afge werkt dan die van S.J.C., zodat de thuisclub wel de beste kansen wist te scheppen, hetgeen na 18 min. spe len tot uitdrukking kwam, toen een scherpe voorzet van de invaller- linksbuiten 'op goede wijze door de rechtsbuiten werd ingezet (10). Deze achterstand was voor de gasten het sein om er nog een schepje op te gooien, waardoor het SJC-doel flink onder druk kwam, doch het schot bleek bij hen zoek te zijn, zodat SJC dit korte overwicht ongeschonden doorworstelde. Hierna kwamen de SJC'ers weer flink in het offensief en na enkele vergeefse pogingen wist de linksbinnen met een prachtige om haal SJC een 2—0 voorsprong te be zorgen. Hoopvol zag de aanhang van SJC de tweede helft tegemoet, doch men kwam bedrogen uit, want juist in deze periode wist SDO de thuisclub geheel in bedwang te houden, zo zelfs, dat SJC voor het grootste gedeelte op eigen helft werd teruggedreven. Toch duurde het nog 20 minuten al vorens het eerste tegenpunt kon wor den gescoord (2—1). Wel trachtte SJC de bakens te verzetten, doch de goed opgezette buitenspelval werd hen telkens noodlottig en met verre passes bleef SDO hun aanval aan het werk zetten en toen een strafschop voor hen de gelijkmaker bracht (2-2) roken zij blijkbaar de overwinning, want 2 min. later lag 23 achter de SJC-keeper. Een verwoede SJC-aan- val leverde niet het verwachte suc ces op, doordat de defldat een zeker doelpunt voorkwam. Enkele minu ten voor einde wisten de gasten op goede wijze de stand op 24 te bren gen, waarmede tevens het pleit was beslecht. LFC NAM NIEUWE TRIBUNE IN GEBRUIK. Na vele maanden van opoffering van vrije uren door eigen leden van de voetbalver. LFC, mochten zij gis termiddag het genoegen smaken hun werk, (een nieuwe tribune) officieel geopend te zien door de heer J. C. v. iSehaik, wethouder van Onderwijs en 'Sportzaken te Leiden. De voorz. van LFC, de heer v. Wa- veren sprak een woord van welkom tot wethouder v. Schaik, de heer J. Coers, ambtenaar Lich. Opv. en voor zitter van de Sportstichting, mr. J. J. de Jongh voorz. van de LVB en de heer Galjaard van de Plantsoenen dienst Leiden. Wethouder v. Schaik roemde de geest, die er in de vereniging heerste en prees het werk dat eigen itden hadden gedaan voor hun vereniging. De wethouder verrichte daarna de ingebruikstelling door lopend over de nieuwe tribune te gaan. De heer v. Waveren dankte de wet houder voor zijn woorden. Tevens dankte hij de heer Galjaard voor de medewerking met de bouw van de tribune. Hij maakte tevens van de ge legenheid gebruik een dankwoord uit te spreken tot de heer v. Mook, die zijn medewerking in dit werk geheel 'belangeloos heeft gedaan en overhan digde hem als aandenken een cadeau, mevrouw v. Mook ontving een bou quet bloemen. Hierna voerde de heer Coers het woord en memoreerde, dat de ver eniging LFC een rijkdom heeft aan goede werkkrachten. Hij wenste het LFC-'bestuur veel succes met deze mooie aanwinst. Als laatste spreker kwam aan het woord de voorz. van de LVB, mr. J. J. de Jongh, die in het kort de goede samenwerking tussen de LVB» en LFC en de gem. sport stichting schetste, en bracht een woord van dank aan beide organisa ties. Na de officiële ingebruikstelling trok men zich nog enige tijd terug in de kantine van LFC voor een gezel lig napraatje. LFC kan nu zijn sportliefhebbers een goede plaats bieden. Op de foto ziet men mej. Selma Heystek (Hollandla) (links op de voorgrond), de Nederlandse kampioene, die met dc bes te persoonlijke prestaties uit de strijd om de 80 meter horden kwam.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8