Lenstra zorgde voor sensationeel begin, Antenen voor een dito slot Alle doelpunten voor de rust Hilversum versloeg U*V<S« met 2-1 Onprettig slot door een incident Gelijk spel tussen de B-elftallen Nederland en Zwitserland van MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSF COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De belangstelling voor deze lan- denwedstrijd viel sterk tegen en toen de beide ploegen precies op tijd het terrein van het olympisch stadion op wandelden hadden zeker niet meer dan 25.000 toeschouwers een plaats op de tribunes gevonden. „Het Wien Neerlands Bloed" en de Zwit- sese hymne klonken helder in de zo merse atmosfeer en op de eretribune wemelde het van luchtige toiletjes en strohoeden van late vacantiegangers aan het meer van Genève. De in rood shirt met witte kruis verschenen Zwitsers misten hun aanvoerder, de geroutineerde en in landenwedstrij- den zeer ervaren Ballaman, die met 42 graden koorts op bed lag vanwe ge een stevige angina. Antenen was in zijn plaats tot captain van de ploeg benoemd en hij was zo ver standig, toen hij de toss won, om zijn doelverdediger het eerst tegen de op dat ogenblik nog niet laag staande zon in, te laten spelen. Het begin was sensationeel. Neder land leidde een eerste aanval in via de linkervleugel, die werd afgesla gen. Notermans legde Abe Lenstra onmiddellijk daarna de bal voor de voeten. Een kogel volgde, maar doel man Pernumian stopte het keiharde schot, zonder evenwel controle over het leder te vertcrijgen. De bal sprong terug in het veld, waar Len stra klaar stond om met de buiten kant van de rechtervoet een verra derlijk lobbuJletjes te plaatsen, dat in de linkerbovenhoek verdween (01). Ei waren nauwelijks twee minuten gespeeld. En weer toog de Oranje voorhoede ten aanval, maar Cor van der Gijp schoot in moeilijke positie en met Kernen op de hielen, naast uit een goed aangegeven pass van Koopal. Het doelpunt van de Oranje- ploeg had een felle reactie in de Zwitserse gelederen teweer gebracht. Tussen midvoor Meiei, en Van der Hart ging het even hard tegen hard, waarbij de Nederlandse stopperspil met een waarschuwende vinger naar zijn tegenstander wees, toen de heer Dusch voor een vrije tiap had geflo ten. Weer kreeg Van der Gijp een moeilijke bal, maar zijn schot ging langs het doel uit. Antenen wilde zijn roem als goalgetter bewijzen en loste in de zevende minuut een ver schrikkelijk hard schot, dat de Munck wel kon stoppen, maar niet kon weg werken. Gelukkig vloog een van de achterspeler3 onmiddellijk toe om het leder naar een veiliger oord te laten verhuizen. Gelijkmaker (11). Charley Antenen, die reeds zijn 38e landenwedstrijd. speelde, profiteerde keurig van een'nonchalante fout van Notermans, die koppend naar een bal, volkomen misgreep. Eschmann plaatste toen handig naar zyn vlak voor doel vrijstaande aanvoerder, die met een halve draai naar links een laag schot in de linkerhoek inzond, waar De Munck tevergeefs naar greep. De Zwitsers beheersten nu het spel en Riva probeerde twee minuten later, in de 12e minuut, zijn land de leiding te geven, maar zijn kogel be landde in het zijnet. Aan de andere kant waren wij getuigen van het eer ste serieuze duel tussen Kernen en Voges, waaruit de Zwitser, een po tige atleet, als winnaar te voorschijn kwam en waarbij onze landgenoot even k.o. ging. Het geraffineerde snelle samenspel van de roodhemden scheurde de ver dediging van het Oranjeteam open, waarbij Antenen de motor van de voorhoede bleek te zijn en spil Von- landen stuwend bergen werk ver zette en er steeds maar weer voor zorgde, dat de bal op de Needrlandse helft bleef. Zwitserland leidt. Er was een kwartier gespeeld, toen na zeer kort samenspel linksbuiten Riva plotseling in het midden opdook en van 10 meter afstand een effectvol schot loste, dat via de binnenkant van de paal in het Nederlandse doel verdween, onhoudbaar voor De Munok (21). In het tweede kwartier van de strijd verdween de Zwitserse meerderheid en het spel golfde van doel tot doel, waarbij de duels op het midenveld tussen Vonlanden en Voges opvielen en waarin de Zwitser in de meeste gevallen overwinnaar bleef, dank zij een snellere en vooral ook vinniger start. Na een eerste corner voor Zwit serland zonder enig resultaat en een moeilijk schot van Bosselaar halver wege de cornerlijn loste invaller Pastega in de 25e minuut een voor treffelijk schot, dat De Munck slechts tot hoekschop kon verwerken, welke slecht werd voorgezet, evenals een corner van Bosselaar, die door Voges met een half geraakte bal over de zij lijn werd gedeponeerd. De gelijkmaker. Uit een van de vele duels tussen Van der Gijp en Kernen resulteerde een vrije schop, waar Abe Lenstra zich achter plaatste. Een handig boog balletj- werd door de man van Enschede in de doelmond geplaatst. Van der Gijp ontsnapte aan de be waking van Kernen en sprong tege lijk met keeper Pernu.nian naar de bal. De Feyenoorder had beter ge timed en via zijn borst en de arm van de Zwitser caramboleerde het leder hoog in het net (22). Na een half uur spelen was de stand dus weer gelijk. Met initiatief in het laatste kwartier voor de rust belandde bij de oranjehemden, maar schoten van Lenstra en van der Gijp gingen over het doeL Bosselaar zorgt voor de zege. Vijf minuten voor de rust was Len stra naar links geswitched, en loste een uitstekend geplaatste voorzet. Weber kon er nog net met het hoofd bij, maar Bosselaar ving de bal aan de zijlijn weer op. Ik zal maar schie ten, dacht Bosselaar, die geen van zijn teamgenoten voor doel zag staan. Hij loste een keurige boogbal, waarnaar Pernumian, waarschijnlijk gehinderd door de zon, tevergeefs greep. Geruisloos verdween het lader in de linkerbovenhoek (23). Een minuut voor de rust kreeg Van der Gijp een schone gelegenheid de score op 2-4 te brengen, maar zijn kopbal uit een boogballetje van Abe Lenstra belandde in de veilige handen van de Zwitserse doelverdediger. DE TWEEDE HELFT. In het eerste kwartier van de tweede helft golfde het spel op en neer. Eschmann kopte de bal uit een voorat van Meier hoog over en even later verorzaakte van der Hart een hoekschop, hetgeen door de heer Dusch niet eens werd opgemerkt. In de zesde minuut kwam Lenstra voor open doel, toen hem de bal door Van der Gijp werd toegespeeld. Maar de bal, na zijn schot, hard en straf, belandde precies in de handen van de Zwitserse doelverdediger. Een prachtige kans om de over winning in veilige haven te brengen, was gemist, want zonder twijfel zou een vierde goal voor de Oranjehem den een beslissend ogenblik in deze wedstrijd zijn geweest. Toch kwa men de Oranjehemden terug en na 15 minuten spelen kreeg Koopal een fraaie kans om de voorsprong te ver groten. Hij pikte een voorzet van Vo ges goed op, maar zijn kopbal werd nog juist door Pernumian tot corner getipt. En uit die hoekschop wist ook Bosselaar niets beter te doen dan het leder over te koppen. De nerveuze sprinter Koopal wist met een goede schijnbeweging vrij voor doel te ko men. Zijn kogel, uit een kleine hoek gelost, werd door de Zwitserse kee per gestopt, maar opnieuw bleek het schot zo hard te zijn geweest, dat Pernumian de bal niet klemvast kon houden. Perruchoud werkte het leder maar half weg, juist voor de voeten van de toestormende Van der Gijp, maar deze was dermate verrast door deze onverwachte kans, dat hij het leder van dichtbij hoog over doel de poneerde Een minuut later kreeg Abe een nieuwe kans, maar ook hij vond de goede richting nieta De Zwit sers putten moed uit het feit, dat de Oranjehemden enkele kostelijke kan sen om te scoren, hadden gemist en zonder merkbare overgang ontstond een zeer groot veldoverwicht van de gastheren, waarbij de takti- sche Zurniühle en de onvermoeide Vonlanden mee ten aanval trokken. Gedurende vijf minuten hebben wij toen een brok paniekvoetbal in de Nederlandse achterhoede zien verto nen, maar verder dan enkele hoek schoppen brachten de Zwitsers het niet, terwijl Schaap en De Munck de hoofden volkomen koel hielden. Geen enkele tegenaanval van de Oranje hemden had succes, want in de mees te gevallen wist Kernen de buiten- spelval op handige wijze open te zet ten. Notermans veroorzaakte een vrije schop, maar de „muur" van Oranje redde de ploeg. Vijf minuten voor tijd loste Meier, helemaal naar de linkervleugel verhuisd, een goed gericht schot, vlak onder de lat, dat De Munck nog tot corner kon ver werken. Gemiste strafschop. Toen kwam het meest sensationele moment van de gehele wedstrijd. De Munck beging de onvoorzichtigheid te ver en onnodig uit zijn doel te lo pen en voordat hij zich had hersteld, zweefde het leder al gevaarlijk in de doelmond. Maar Notermans werd door drie Zwitsers gevloerd, hetgeen arbiter Dusch kennelijk ontging. Maar wat hem niet ontging was het enkele tientallen seconden later vol gende handsgeval van Kees Kuys, die een doelpunt trachtte te voorkomen door de bal uit het doel te slaan. Antenen plaatste zich achter de bal, nadat van der Hart het leder op „keurige" wijze voor hem had neerge legd. Het keiharde schot ketste tegen de lat en de Zwitsers waren door deze tegenslag zou verbijsterd, dat zij geen moeite deden de teruggesprongen bal opnieuw in te schieten. De bal werd tot hoekschop verwerkt. De zesde na de rust, maar ook deze had geen re sultaat. En het slot van de wedstrijd werd gevormd door het ten val bren gen van Van der Gijp, door de Zwit serse doelverdediger, die de Feyen oorder naar de benen inplaats van naar de bal greep. Protesten hielpen niet en weinige seconden later was het pleit beslecht: Nederland had zijn eerste landenwedstrijd in het nieuwe seizoen gewonnen. Ook de tweede competitie-wedstrijd van UVS is geen succes geworden. Want de Leiden aars werden met een 21 nederlaag uit Hilversum terug gestuurd. Dat de score niet hoger is geweest in deze wedstrijd danken beide elftallen aan het slecht schie ten van hun voorhoede-spelers. De beide elftallen kregen prachtige sco ringskansen, dooh men schoot of hoog over of ver naast. Het was een felle strijd, die in een matige tempo werd gespeeld en ook de leiding, die bij scheidsrechter Busso in handen was, bet wel wat te wensen over. Tegen het einde van de wedstrijd deed zich een ernstig incident voor in het veld. Bij een snelle aanval van Hilversum kwam Van Putten uit zijn doel gelopen, gelijktijdig liep ook midvoor Pluim toe, zodat beide spe lers onzacht tegen elkaar kwamen. Dit had Van Putten zo aangegrepen, dat hij de midvoor, toen deze weer terug liep naar het middenveld, een trap tegen het lichaam gaf. Gevolg: beide spelers moesten het veld ver laten. De strafcommissie zal later wel vonnis wijzen. Keeper Van Putten werd toen vervangen door C. v. d. Zeeuw, zodat beide elftallen de res terende minuten met 10 man verder speelden. In de UVS-aehterhoede ging het in de eerste helft niet best. Grote gaten entstonden en de aalvhigge voorhoede van Hilversum wist zich steeds vrij te spelen en na 5 minuten spelen leidde de thuiskhib. Een te traag op treden in de achterhoede van UVS kostte een doelpunt, toen v. d. Voort tussen de benen van Van Putten door inschoot (10). Nog steeds kon UVS geen vat krijgen op het zeer snelle en gevaarlijke spel van Hilversum en moest de achterhoede zich dikwijls in paniekvoetbal ontworstelen aan de druk. Maar in de 18e minuut gelukte het UVS zich even los te maken. Een snelle aanval werd opgebouwd door Verhoogt en C. v. d. Zeeuw, waart>ij laatstgenoemde met een on houdbaar schot de stand gelijk wist te maken (11). De aanhang van UVS juichte daarna, toen Rijshouwer er geheel alleen van door ging uit een scherpe pass van v. d. Zeeuw en fraai scoorde, doch scheidsrechter Busso annuleerde het doelpunt (wel iets te laat) wegens buitenspel. De tweede helft was nog geen 3 minuten oud, of Hilversum leidde op nieuw. Bij een prachtige combinatie tussen Akkerman en Siahajha, om speelde Akkerman met twee listige schijnbeweging back. v. Leeuwen en keeper Van Putten wist hij ook listig uit doel te halen, waarop hij in lege doel schoot (2—>1). Bijna lag de ge lijkmaker weer in doel, omdat r.back Van Duurland zó scherp terugspeelde op zijn keeper, dat deze de terug speelbal miste, C. v. d. Zeeuw die dit zag had de bal maar voor open UITSLAGEN KON. NED. VOETBALBOND. (Betaald). Eerste divisie A: HaarlemDWS 3—0. Tweede divisie B: Hilversum— UVS 2—1; De Baronie—RBC 1—2; ZFC't Gooi afg. Stand 2e divisie B. Hilversum 2 2 0 0 4 6—2 RBC 2 2 0 0 4 3—1 Dosko 2 2 0 0 4 7—5 ONA 2 1 1 0 3 6—4 Wilhelmina 2 1 1 0 3 5—4 ZFC 1 1 0 0 2 3—2 Longa 2 1 0 1 2 6—4 Zeist 2 1 0 1 2 7—6 't Gooi 1 0 1 0 1 3—3 UVS 2 0 1 1 1 2—3 TOP 2 0 1 1 1 4—5 DHC 2 0 1 1 1 5—6 Baronie 2 0 0 2 0 3—6 De Valk 2 0 0 2 0 2—8 NEC 2 0 0 2 0 14 doel in te schieten, doch hij schoot hoog over. UVS begon daarna ver op te dringen en kreeg evenals Hil versum prachtige schietkansen, maar Verkuylen, noch v. d. Steen wisten een zuiver schot te lossen. Een vrije trap stuitte af op het bekende muur tje evenals een scherp voorgezette hoekschop door Van der Steen, waar uit Rijshouwer naast de staander kop te. De gehele achterhoede van UVS stond ver op gedrongen en ineens een gevaarlijke uitval op links, waar bij back Van Leeuwen v. d. Brug, die hem was gepasseerd, wel wat al te hard van de 'bal zette. Doch ook deze vrije trap ging hoog over het doel van UVS. Twee minuten voor het einde kwam 't ongelukkige incident, waar van wij in de aanhef reeds hebben verteld, en daarna het einde van een wedstrijd, die beide elftallen lang in het geheugen zal blijven. NEDERLAND C-ELFTAL WINT VAN ZEEUWSE PLOEG. De voetbalwedstrijd tussen het Nederlandse C-elftal en een Zeeuw se ploeg, te Middelburg gespeeld, eindigde in een 20-overwinning voor Nederland-C, dat bij rust reeds met 10 de leiding had. Beide doel punten kwamen van de voet van de Noadspeler Louer. GEVAAR VOOR OMWONENDEN. De competitiewedstrijd EiMS Vreeswijk (le klasse afd. Utrecht) te Bunnik is na de eerste helft, op last van de politie gestaakt, omdat het gevaar opleverde voor de omwonen den. Voor de aanvang van de wed strijd was de bal door een ruit ge vlogen en op de tafel terechtgeko men, terwijl de familie juist op dat moment de maaltijd gebruikte. IN DE NEDERLANDSE KLEEDKAMER Een vermoeid maar b j Nederlar. elftal zocht na het laatste fluitsignaal van de ?er Dusch de 'kleedkamer Verontwaardigd vertelde aanvoerder Rinus Schaap ons, dat de strafs^<~p ten onrechte dorr de schr: "—-Mar was tr nd. Zeker, Kees Kuys had de bal met de hand uit doel ge slagen, maar even te voren wc No termans door drie Zwitsers letterlijk gevloerd. Iedereen dacht, dat de scheidsrechter daarvoor had gefloten. „Ik ben dik tevreden ir t .'e over winning", ging Schaap verder. ,1 Zwitserse voorhoed as razend iel en onze eerste taak was de aanval len te onderbreken. Wij zijn daarvoor een groot deel in geslaagd. Ik be blij, dat ik 't tempo de gehele wedstrijd heb kun -• volhouden. Ik velde e na Boxtel niet fit maar de rust van de laatste dagen had mij goed gedaan. En daarom -ei ik enkele uren vóór de wedstrijd tegen de heer Koolboom, dat ik het aandurfde en dat ik niet vervangen behoefte te worden". De voorzitter van de technische commissie, de heer G. Kruyver, vond de conditie van de Zwitsers beter dan die van de landgenoten. „En reken maar dat deze overwinning in Lausan ne meetelt bij de Europese landen. Het gevolg zal zijn, dat elke verdere wedstrijd weer moeilijker voor ons zal worden. Er volgen voorlopig nog twee uitwedstrijden, eerst België en dan Denemarken. Drie welken voor de wedstrijd op Deurne beginnen we weer met de centrale training in Boxtel. Die hebben wij dan 'ook wel dringend nodig". De heer H. Hoolboom, voorzitter van de keuze-commissie, was van oordeel, dat de overwinning ver diend mocht worden genoemd, De wedstrijd viel zeer vroeg in het sei zoen, Zwitserland is voorts op eigen terrein altijd een moeilijke tegenstan der en taktisch niet gemakkelijk te overwinnen. „Over Voges als debu tant ben ik tevreden"e vervolgde de K.C.-voozitter. „Hij had een zware en ondankbare taak en hij heeft zich redelijk goed van zijn opdacht ge kweten. Schaap speelde in de tweede helft zeer goed en eD Munck was de uitblinker in de ploeg. Van der Hart, die toch werkelijk een speler van zeer grote klasse is, heeft die klasse hier niet gedemonstreerd. En als Abe -UB3( a3tf!I31S03£ 9ip UBA JBBd U99 }9IU sen had gemist, ja, dan zou Lenstra weer de man van de ploeg zijn ge weest". Het tweede lid van de keuze-com missie, de heer H. Pellikaan merkte op, dat de overwinning op Saarland toch heel wat minder voldoening gaf dan deze zege in Lausanne. Alweer die opmerking, dat beoordeling van het elftal zo moeilijk is, omdat wij nog zo vroeg in het seizoen zitten. Bij de Zwitsers vond de heer Pellikaan Vonlanden en Eschmann de beste spelers. De wedstrijd was de debutant, Ger- rit Voges best bevallen. „Ik wist, dat ik een moeilijke taak had gekregen. Steeds maar bij Vonlanden blijven, de gehele wedstrijd door. En dan toch nog proberen passes aan de voorhoede te geven, aan Lenstra vooral. Boven dien vond ik het spel hard, Vonlanden wist op dat punt ook van wanten. Ge lukkig had ik met al dat gesjouw adem genoeg. Ik voelde me niet uit gespeeld, toen het was afgelopen. Ik hoop, dat de keuze-commissie mijn debuut kan waarderen. Ik ben erg gelukkig, dat ik in deze ontmoeting mocht meespelen. En mijn vrouw was nog jarig ook vandaag". Kees Kuys had bij een botsing r.iet een van de Zwitsers een wonde aan het achterhoofd opgelopen. Maar een kwartier na de wedstrijd voelde hij er al niets meer van. Roel Wiersma had gelukkig geen last van zijn oude blessure aan de linkervoet gehad. De wedstrijd had hij op vol tempo kun nen uitspelen. „Maar hard dat die wedstrijd was Cor van der Gijp erkende, dat hij het zwaar heeft gehad tegen Kernen. „Die man bleef in mijn buurt, ik kon niet van hem afkomen. Een straf schop tegen doelman Pernumian hadden wij anders wel verdiend. Vlak voor het einde was ik hem, toen hij uitgelopen was, voorbij. I-Tij sprong vaUende naar de bal, maar greep mijn benen. Toen was ik ook gevloerd, Maar de scheidsrechter had blijkbaar niets gezien." Ook hier werd straf schop door Zwitserse midvoor gemist Het Nederlands-B-elftal, met ver schillende spelers die als ernstige kandidaten mogen gelden voor het A-elftal, heeft op het Vitesse-terrein te Arnhem een verdienstelijk gelijk spel bewerkstelligd tegen een vrij sterk Zwitsers B-elftal. Onze land genoten hadden misschien meer ver diend dan een gelijk spel, want ge durende een groot deel van de twee de helf oefenden zij niet geringe druk uit op het Zwitserse doel. Het kwieke aanvalsspel van de onzen, dat ook voor rust de verdediging van de Helvetianen vooi menig onoplosbaar lijkend probleem zette (de twee doelpunten voorsprong tot kort voor rust waren welverdiend), verzuimde echter op het juiste moment ferme schoten te lossen. Van Melis, Moulijn en Schouten schoten wel gretig, na soms geraffineerd samenspel, doch niet hard genoeg voor de resoluut ingrijpende doelman Schley. Toch mogen de Nederlandse B-mannen niet over gebrek aan geluk klagen. Want juist nadat Zwitserland zes minuten na rust gelijk had gemaakt en de gasten tot agressiever aanvals- daden schenen over te gaan, miste midvoor Robbiana een strafschop. De Lugano-speler wilde de bal zui ver in de hoek plaatsen, doch de sprong van Feyt was sneller dan de zeker niet wilde vaart van het schot. Ontegenzeggelijk hebben alle elf Nederlandse B-spelers een goed ge middelde gehaald. Allen waren vol doende en Moulijn kwam er in beide speelhelften ver boven uit. Van Me lis en Schouten hadden- ook briljan te momenten, doch enkele slordig heden op kansrijke momenten be dierven veel. Walhout, van Bun en Osterholt (invaller voor Boskamp) waren voor rust matig, doch haalden in de tweede helft hun gemiddelde verdienstelijk op. Opvallend was het goede spelinzicht van de amateur de Wit, wiens techniek hem echter wel eens in de steek liet. De Kubber, Cla- van en Timmermans leverden soms knap vakwerk, doch ze bleven bene den de vorm die hen boven het A- peil kan verheffen. Feyt heeft zijn doel niet onverdienstelijk verdedigd. Hij was soms naar onze smaak wat te honkvast en bij het tweede doel punt ging hij niet vrij uit. Hij ver keek zich op het schot van Jaeger en reageerde daardoor te laat. In de zesde minuut werden het Ned.-aanvalsspel beloond. Van Me lis zond de bal tussen de twee grendelspelers door naar voren en de snelle Schouten kon toelopen en doelman Schley van dichtbij passe ren (1—0). De Zwitsers hadden nog niet veel gelegenheid gehad bewijzen te leve ren van hun kunnen. Maar toen ze eenmaal de cadans te pakken had den, kwam onze verdediging in niet geringe moeilijkheden. Want de Zwitsers, krachtens hun systeem, verschenen soms met zes, zeven spe lers voor het Nederlandse doel. Met schieten talmden de Zwitsers echter te lang en meestal dank zij de hulp van de hardwerkende de Wit kon den onze aanvallers terstond de vrije ruimte kiezen. Moulijn gaf door han dige schijnbewegingen perspectief aan de aanvallen. Schley had het drukker dan Feyt. In de 35e minuut werd het 20 door een nog al vreemd doelpunt. Schouten kon niet met de bal wegkomen tussen enige Zwitsers en gaf na veel draaien door naar Clavan. Deze loste een tam „puntertje" naar de hoek. Daar lag Schley al; hij had een steviger schot verwacht. De bal stuitte dartel over de gevallen doelman in 't net (20). Een offensief van de Zwitsers lever de in de laatste minuut voor rust een tegenpunt op. Chiesa schoot tijdens een doelworsteling de bal onver wachts via de paal langs de weifelen de Feyt in. (21). De strijd was in de tweede helft feller. De Zwitsers gingen energiek op de aanval spelen en toen na vijf minuten weer het grootste deel van van de Zwitserse ploeg in de buurt van Feyt opdaagde, maakte rechts half Jager met een vrij onverwacht schot gelijk (2—2). Ons B-elftal werkte zich even los, maar bij een Zwitserse tegenaanval liep van Bun Scheller tegen de grond. Geen zware overtreding (Timmermans kwam naar achteren om te protesteren), maar de Belgi sche scheidsrechter Alis Smidt, die geen sterke indruk maakte, wees naar de witte stip. Robbiana lette meer op zuiverheid dan op kracht bij het schieten en Feyt kon de bal onderscheppen. De Nederlanders zijn gedurende het laatste half uur meestentijds in de aanval geweest. In de tweede helft hebben zij acht hoekschoppen mogen nemen, tegen de Zwitsers twee. Maar hoe handig de voorhoe despelers vaak door de Zwitserse grendel heenbraken, hun schoten waren niet hard genoeg voor de moe dige doelman Schley. En tóen van Melis een kogel afvuurde, stond de paal succes in de weg. Intussen ble ven onze verdedigers meester van de situatie nabij het Nederlandse doel. Deze'foto, welke een beeld geeft uit de wedstrijd, toont een aanval van de „Helveten" op het Nederlandse doel. V.l.n.r.: Hamel (Z.) doet een aanval op doelman Feyt. ATLETIEK WEDSTRIJDEN TE GLASGOW Pack van Dnyne In het Ibrox stadion te Glasgow zijn zaterdagavond internationale atletiek wedstrijden gehouden, waaraan door de Nederlandse loopsters Puck van Duyne Brouwer en Stien Scharleman is deelge nomen. Evenals tijdens de wedstrijden, welke j.l. woensdag te Londen werden gehouden, moest Puck van Duyne Brouwer in de Engelse atlete Ann Pash- ley op de 100 meter haar meerdere er kennen. De Engelse won de afstand in 12,4 sec. voor haar landgenote mej. J. Scrivens, die als tweede over de eind streep ging in dezelfde tijd. Puck ein digde met een tijd van 12,6 sec. op de derde plaats. Op de 800 meter dames heeft Stien Scharleman een beter resul- atat bereikt dan te Londen. Nu werd zij vijfde in plaats van tiende, maar een tijd werd niet voor haar afgedrukt. De Engelse Diane Leather won het nummer in de goede tijd van 2 min. 9.7 sec. Ur sula Donath (Oost Duitsland) bezette met een tijd van 2 min. 9.8 sec. de twee de plaats. Reeds zaterdag stond het vrijwel vast, dat de 22-jarige Dini Hobers van het Nieuw Amsterdamse DOL haar kam pioenschap van Nederland vijfkamp da mes zou prolongeren. Zij heeft dit giste ren onbedreigd gedaan. Zij behaalde 4.171 punten, waarmee zij boven de 4.000 punten-grens kwam. Corrie v. d. Bosch van Taxandria uit Oisterwijk werd twee de met bijna 300 punten achterstand. De kampioene was dit jaar wel in een zeer goede vorm, want het verspringen met 5:56 meter (eerste) en een goede 80 meter horden 12,8 sec. (derde) brachten haar de zege. Tijdens atletiekwedstrijden in het Moore Park te Sydney heeft het 17-ja- rige Australische meisje Betty Cuthbert het wereldrecord op de 200 meter, dgt sedert 25 juli 1952 met 23.4 sec. op naam stond van haar landgenote Marjorie Jackson, verbeterd. Zij liep de afstand in 23,2 sec. NINA NOG SPOORLOOS In Engeland gist men nog steeds naar de verblijfplaats van de Russische atlete Nina Ponomareva, die enkele weken geleden in Londen spoorloos verdween, nadat zij beticht was van diefstal van vijf dameshoeden uit een modemagazijn in het West End. Toen de 27-jarige dis cuswerpster niet voor de rechtbank ver scheen, waar de zaak zou worden be handeld, werd er een arrestatiebevel te gen haar uitgevaardigd. Haar signale ment ging naar alle politieposten in het land en havens en. vliegvelden ,werden sindsdien bewaakt. Niemand kwam ech ter Nina op het spoor. Er wordt beweerd, dat zij nog altiid verblijft in de Russische ambassade, welke diplomatiek onschendbaar is. Doch er lopen geruchten, dat zij op een of andere manier uit Engeland zou zijn ge smokkeld. Van officiële zijde kon geen bevestiging worden gekregen omtrent het gerucht, dat Sir Anthony Eden het voornemen zou hebben, over deze af faire persoonlijk een brief te schrijven aan de Russische premier maarschalk Bulganin. ROGER MOENS GEBLESSEERD De Belgische atleet Roger Moens, we reldrecordhouder op de 800 meter, die zou deelnemen aan de landenwedstrijd GriekenlandBelgië, is geblesseerd. Bij de training op de tennisbaan van zijn ho tel in Athene is hij tegen een van de net-paaltjes aangelopen. Moens, die over felle, aanhoudende pijn aan het dijbeen klaagde, vreesde aanvankelijk, dat hij het been had gekneusd. Na een röntgen onderzoek kwam vast te staan, dat een spier is beschadigd. Het ongeval gebeur de, doordat Moens een shawl droeg, die hem tijdens het lopen in het gezicht woei, zodat hij het paaltje niet zag. SCHERMEN RUSLAND WERELDKAMPIOEN EQUIPE DAMES Rusland heeft het wereldkampioen schap floret equipe vóór dames veroverd door in de beslissende wedstrijd met 96 van Frankrijk te winnen. Het is de eerste maal, dat Rusland op deze titel beslag legt. Hongarije, kampioen van het vorig jaar bezet, in het eindklassement achter Frankrijk de derde plaats door een over winning op Italië dat vierde werd. AUTOMOBILISME VON FRANKENBERG VERONGELUKT Op de Avusbaan bij Berlijn is tijdens internationale autoraces Richard von Frankenberg met een Porsche veronge lukt. Op het ogenblik, dat de wagen een snelheid had van 180 km in het uur, sloeg de Porsche in een scherpe bocht over de kop en kwam tenslotte in een sloot terecht. Onmiddellijk brak brand in de wagen uit. Von Frankenberg werd uit de wagen geslingerd en kwam in een boschage terecht. De Duitse coureur werd naar een ziekenhuis overgebracht. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat hij een hersenschudding heeft opgelopen, maar dat hij verder geen ernstig letsel heeft gekregen. De Porsche brandde to taal uit.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8