Radio en televisie houden wedloop Geen wettig bewijs in juwelendiefstal A'damse moordzaak na een jaar opgehelderd DE SPOKENJAGBRS zelfstartend uurwerk I Intentiebrieven voor Lourdes Etherpiraten veroordeeld Ziekenverpleger voor de derde en laatste maal gearresteerd A/' 'vX. WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA NIEUWTJES OP DE JAARBEURS Aan de gebruikelijke radio-gelui den op de Jaarbeurs zijn thans die van de electronische afdeling en van de muziekinstrumenten toegevoegd. Alles bijeen is het een gezellige ca- cafonie, die reeds op de eerste dag stromen mensen naar Vredenburg en Croeselaan heeft geleid. Het lijkt er op, dat de vraag naar de vertrouwde piano na zoveel na oorlogse jaren geleideijk toeneemt. We hebben verscheidenheid van ver schillende binnen- en buitenlandse fabrikaten. De afmetingen zijn be perkter geworden en aangepast aan de bescheiden woonruimten van te genwoordig. Aangepast zijn ook de moderne uitvoeringen en afwerkin gen. Desondanks heeft de klankrijk dom van de serieuze merken niet geleden. We hébben verder modern uitziende harmoniums gezien, waar van het soliede binnenwerk afkom stig is van oude instrumenten, die men hier en daar in verouderde mi lieu's nog wel eens pleegt aan te treffen. Wat de omvang van het meubel betreft, ligt er slechts een kleine afstand van het harmonium naar het electronische orgel. Hoort men zo'n klein orgel bespelen, dan lijkt het of een grandioos kerkorgel in actie is gekomen. Radio en televisie in nieuwe uitvoeringen. Geen radio- of televisiemerk van betekenis heeft op deze Najaarsbeurs verstek laten gaan. Als we ons bij de vermelding beperken tot de bekend ste, dan verdient de bi-ampliteehniek bijzondere aandacht. Alle facetten daarvan richten zich met duidelijk hoorbaar resultaat tegen geluidsver vorming en schadelijke verliezen; de weergave volgens dit systeem wordt aldus gekenmerkt door zuiverheid en warmte, door gaafheid en klank rijkdom. Philips-Eindhoven, die met niet minder dan negen nieuwe ontvang toestellen in de Julianahal vertegen woordigd is, trekt vooral aandacht met een piano-ontvangtoestel, dat reeds opvalt door zijn karakteristie ke vorm. De hoogte van het appa raat is aanmerkelijk verminderd en het bekende luidsprekerdoek aan de voorzijde is vervallen. De stations- namenschaal is groter gemaakt, het geen een gemakkelijker afstemming op de gewenste zenders betekent. De beide luidsprekers bevinden zich aan de linker- en rechterzijde van het toestel. Nieuw ook is een Ont vangtoestel met automatische zen derkeuze en afstemming op zes voor keurzenders door middel van motor bediening. Niet minder dan dertien drukknoppen maken de bediening gemakkelijk. Twee andere nieuwigheden iiggen AMERIKA brengt op het gebied van televisie en pla tenspelers. Er komt namelijk een nieuwe streekontvanger in omloop met een beeldbuis van 43 cm diame ter. Dank zij het electronisch brein is er minimale ruis, haarscherpe zen derkeuze en vervormingsloze beeld versterking. Een nieuwe platenspeler heeft als bijzondere eigenschap, dat hij tevens automatische platenwisselaar voor 45-toerenplaten is. Er zijn drie snel heden en de bediennng geschiedt door druktoetsen. Zelfstartend uurwerk. Vers uit Amerika gekomen is de revolutionaire, zelfstartende electri- sche klok, dus vólgêns mechanisch systeem. Door haar bijzondere vorm geving past deze „golden hour" in elk interieur. Uiteraard zijn op het gebied van de techniek nog veel an dere snufjes te noemen. Men wan- dele maar eens langs de electroni sche afdeling, waar sohrijf- en re kenmachines in allerlei typen en vorm te kust en te keur voorradig zijn. Kantoormeisjes zijn beschik baar om deze machines te 'bedienen. Op hun beurt houden kantoorheren de wacht bij de vele kaartsystemen, die door bekende firma's op de markt worden gebracht. Bepaald imponerend is het gerek te paviljoen, waarin de zeer grote medische afdeling is ondergebracht. Vanaf de kleinste injectiespuit tot de complete operatiekamer is hier een verscheidenheid van instrumenten bijeen, zoals niet eerder vertoond. Het is alles te geleerd om in de krant te worden verklaard; maar wat tot ieder zal spreken is het in Nijmegen vervaardigde verband, dat vanwege het plactic niet vuil kan worden. Tenslotte hebben we een medede ling over de sigaar; dit naar aan leiding van de publicatie, dat dit ar tikel met gemiddeld drie kwart cent per stuk in prijs zal stijgen. Volgens insiders op de Najaarsbeurs zal de prijs in een enkele klasse niet worden verhoogd; waar de verho ging doorgaat, zal dat bij de gebrui kelijke populaire merken rond een cent zijn. De Kinderziekentrein naar Lour des vertrekt op donderdag 20 sept. a.s. uit Maastricht. Tweehonderd zieke kinderen van 113 jaar uit alle delen van ons land, zullen onder leiding van de Limburgse Bedevaart, vergezeld door een staf van dokto ren verpleegsters, jeugdleidsters, helpsters, gezinsverzorgsters, voor trekkers en brancardiers en ongeveer 400 pelgrims ih twee treinen de grote reis naar het genade-oord onder nemen. Tijdens déze reis houden 800.000 schoolkinderen in geheel ons land als een machtig „kinderthuisfront" een novene tot intentie der zieke kinderen en hun ouders. Vele zieke kinderen kunnen echter niet medegaan. Evenals vorige malen bestaat de gelegenheid voor de ouders om een „intentiebrief' mede te geven, waarin ook zij hun zieke kind of andere belangen aan O.L. Vrouw van Lourdes aanbevelen. Deze intentiebrieven worden in de Grot gebracht door enige lopende zieke kinderen, tijdens de grote plechtigheid der Nederlandse rozén- hulde op de eeerste dag van het ver blijf te Lourdes. Ouders die een intentiebrief willen medegeven kunnen deze nog opzen den aan de ziekenaalmóezeniér, Pas toor Tilmans, Mariaberg, Maastricht. Men wordt verzocht geen géiden in te sluiten, daar de inhoud van de „brievenbus" van de Grot van tijd tot tijd ongeopend wordt verbrand. De intentiebrieven moeten uiterlijk op 19 september a.s. in Maastricht zijn. De rechtbank te Almelo heeft uit spraak gedaan in enkele zaken van clandestien zenden. De 23-jarigé J. v. d. Heiden en de 21-jarige K. J. G. J. de Jong, beiden uit Heiendoorn tegen wie vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaarde lijk en verbeurdverklaring van de apparatuur was geëist, werden con form deze eis veroordeeld. De 26-jarige H. Reuvekamp en de 32-jarige J. B. Schellevis, uit Hellen- doorn, tegen wie dezelfde straf was geëist, werden veroordeeld tot twee maanden, waarvan een maand voor waardelijk. De 23-jarige landbou wersknecht H. J. Kamphuis uit Tub- bergen, tegen wie wegens hetzelfde feit acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk en 3 jaar proeftijd was geëist, werd veroordeeld tot zes maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk en 3 jaar proeftijd. Langdurige zitting te AMSTERDAM De Indonesische kelner H. B. heeft gisteren voor de rechtbank te Am sterdam gestaan verdacht van hc'el- diefstal. Hij werd beschuldigd van diefstal van juwelen, die op de avond van de 12e juni hotel Pays Bas in rep en roer bracht. Hoewel de officier er van over tuigd was, dat de kellner de dader was van de diefstal heeft hij het be wijs niet kunnen leveren. Van een Engels echtpaar werd voor twaalf Bevrijdingsvlam naar Maastricht De estafette der Maastrichtse atle ten die maandagmiddag met het be vrijdingsvuur uit Caen in Norman- dië zijn gestart en deze fakkel over een afstand van bijna 1.000 kilome ter naar de Limburgse hoofdstad dra gen verloopt stipt volgens het tijd schema. Dinsdagmorgen om half ne gen arriveerden de lopers in Alen$on waar slechts enkele minuten halt werd gehouden voor het monument der gevallenen dier stad. De loco burgemeester van Maastricht, wet houder Pieters, bracht hier namens het bestuur der Limburgse hoofdstad een bloemenhulde.' Terstond hierna volgde de vrij- heidsvlam, gedragen in de handen der atleten, zijn reis door verschei dene Franse departementen, meestal over eenzame wegen en door stille dorpjes want de estafette is ge bonden aan de route waarlangs het Amerikaanse leger 12 jaar geleden van Caen uit Maastricht bereikte. De estafette wordt door zonnig en mild herfstweer begunstigd, hetgeen deze sportieve prestatie aanzienlijk vergemakkelijkt. Om half acht arri veerden de atleten dinsdagavond in Evreux, de hoofdstad van het depar tement Eure waar hun namens het gemeentebestuur een hartelijke ont vangst ten deel viel. Dit was de eer ste halteplaats van enkele uren sinds het vertrek aan de Normandische kust. De atleten hadden toen in een on afgebroken looppas, waarbij door elk hunner telkens drie km wordt gelo pen een afstand afgelegd van 390 km. Om middernacht wordt de estafette hervat en buigt de route zich ten oosten van Parijs in noordelijke richting, naar Maastricht waar de vrijheidsvlam donderdagavond wordt verwacht. BOERDERIJBRAND TE BUSSLOO. Gisteravond omstreeks kwart voor negen heeft een felle brand het grootste gedeelte van de boerderij van de heer De Valk aan de Kuiter- weg te Bussloo, gemeente Voorts, in de as gelegd. Deze brand is wel op een zeer vreemde manier ontstaan. Op de deel was de 20-jarige zoon van. de heer De Valk bezig met het repareren van een motorrijwiel. Hij gebruikte daarbij een stallantaarn, waarvan vermoedelijk een vonk is terechtgekomen in de tank van de motpr. Deze tank stond daardoor plotse ling in vuur en vlam en ook de kle ren van de jongeman vatten vlam. Door in een nabij de woning gelegen slot te springen, wist hij het vuur te doven. Hij liep echter vrij ernstige brandwonden aan armen en benen op. Ook de kleren van de vader, die op het hulpgeroep van zijn zoon was komen toelopen, raakten in brand. Hier kon het vuur echter vrij snel worden gedoofd. Inmiddels was echter het op de deel opgestapelde hooi in brand ge raakt en in een oogwenk ontstond er toen een enofme vuurzee. De buurtbewoners, die intussen te hulp waren gesneld, konden nog een deel van de inboedel uit het voor huis redden. Spoedig echter stond ook dit deel van de boerderij in lich ter laaie, zodat de inmiddels aange rukte brandweren van Voorts, Twel- lo en Klarenbeek voor een onmoge lijke opgave werden geplaatst. Bijna de gehele boerderij ging verloren, De schade wordt door verzekering gedekt. Met dieven vangt men dieven Na bijna dertien maanden nauw gezet onderzoek van de recherche Leidseplein te Amsterdam is, op last van de officier van justitie de 29-jarige ziekenverpleger J. G. F. gearresteerd, die ervan verdacht wordt zijn buur man, de 44-jarige H. Goyaerts op 12 augustus van het vorig jaar in diens woning aan de Eerste Helmerstraat te hebben vermoord. Het lijk van Goyaerts, die pension houder was, werd 's nachts gevonden door een van zijn huurders. De man zat vastgebonden in zijn stoel, zijn handen waren samengebonden, zijn hals was met een koord afgesnoerd en zijn achterhoofd vertoonde een groot gat. Over het lijk was een divankleed geworpen. Omdat kennelijk alle kasten en laden waren doorzocht, nam de poli tie reeds b(j het eerste onderzoek Poging tot doodslag berecht Een jaar en vier maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest, heeft de officier van justitie van de rechtbank te Utrecht gisteren geëist tegen de 25-jarige machinaal hout bewerker J. H. W. en de 20-jarige ma chinist Adrianus L. v. G., die zich moesten verantwoorden wegens po ging tot doodslag, subsidiair zware mishandeling. W., die bekend staat als iemand die veel drinkt, had op de avond van 28 mei j.l. een aantal café's bezocht en daar van G. ontmoet alsmede een zwerver, zekere Piet van der G., met v/ie beide mannen al spoedig ruzie (kregen. De twist werd op straat voortgezet en van G., die eveneens onder invloed van sterke drank ver keerde, stelde voor de zwerver in een sloot te gooien, waarmede W. zich ak koord verklaarde. Na een handge meen werd van der G. in een sloot langs de Westersingel geduwd. Hij slaagde er echter in zich langs de steile kant omhoog te werken, doch kreeg van W. enige schoppen in het gezicht, zodat hij opnieuw in het wa ter viel. Zijn belagers gingen er van door. Na veel moeite kon hij voor de tweede maal uit de sloot kruipen. Hij had een bloedende v/ond aan het gelaat. De officier van Justitie bij de recht bank te Almelo heeft tegen een 42- jarige landbouwer uit Hengelo we gens póging tot moord een jaar ge vangenisstraf met aftrek geëist. W. was er van beschuldigd met een buks op zijn buurman te hebben ge schoten, toen deze bezig was een heg te knippen langs een weg, die zij bei den in gebruik hadden. Het knippen van die heg had de woede opgewekt van W., die al geruime tijd op gespan nen voet leefde met zijn buurman. Hij had een buks gegrepen en enkele schoten afgevuurd, waardoor de buur man aan het hoofd werd gewond. Twee getuigen bevestigden, dat zij W. hadden zien schieten en hadden ge hoord, dat W. tevoren zijn buurman had toegevoegd: „ALs je niet weggaat, dan schiet ik je dood". De officier achtte poging tot moord bewezen. De raadsman wilde niet verder gaan dan poging tot mishan deling en trok enkele getuigenverkla ringen gedeeltelijk in twijfel. aan, dat het motief van de moord roof was geweest. Men kon zelfs vast stelen, dat de buit niet meer bedra gen had dan 65 gulden. Tal van man nelijke kennissen van het slachtoffer werden ondervraagd en reeds spoedig had de recherche het vermoeden in welke lering de dader gezocht moest worden. Na een week werd F., die in een van de Amsterdamse ziekenhui zen werkzaam was, gearresteerd, in de hoop, dat hij bij zijn aanhouding iets zou loslaten. F. viel echter niet door de mand en moest na een serie verhoren, waarbij hij steeds weer ge lijkluidende erklaringen aflegde, in vrijheid worden gesteld. Nog een tweede' maal werd hij ge arresteerd. Toen het onderzoek nog in volle gang was, kwam de verdachte name lijk zelf de politie opzoeken om aan gifte te doen van een diefstal. Hij vertelde kennis te hebben gemaakt met een patient nit het paviljoen waar hij werkzaam was. Deze zou na zijn ontslag uit het ziekenhuis bij hem ingetrokken zijn en, nadat hij spaar bankboekje en kleren van F. had ge stolen, met de noorderzon zijn ver trokken. Op aanwijzing van F. werd de dief door de Rotterdamse politie gepakt. Hij bekende de diefstal en vertelde teveng, dat F. de moord in de Hel- mersstraat had geploegd. Hij zou ge stolen hebben, omdat bij dacht, dat F. die hem het verhaal van de moord verteld had, de vermissing van zijn goederen toch niet zou durven aan geven. Het verhaal klopte beangstigend nauwkeurig, maar de ziekenverpleger volhardde in zijn onschuld en, hoewel zijn alibi niet gedekt werd moest men hem toch weer vrijlaten wegens ge brek aan bewijs. Tenslotte belastten twee recher cheurs van de Centrale Recherche, de de heren Pas en Dijk zich met de zaak. Zij begonnen een gedetail leerd speurwerk, waarbij de minste aanwijzing werd nageplozen. Op deze manier moesten 140 personen ver hoord worden. Bij deze personen be hoorden ook touwfabrikanten en han delaren, die vaststelden dat het touw, dat gebruikt werd om Goyaerts han den en ke letesroneen ofaEmcK den en keel te snoeren, slechts ge bruikt werd voor bepaalde doel einden Ook dit was weer een vingerwijzing naar F., tegen wie zich een dossier van een halve meter dikte opstapelde. Na kennisneming van het dossier en na overleg met hoofd-inspecteur Binnendijk, heeft de officier van jus titie, mr. Bakhoven thans opdracht gegeven tot de arrestatie van de zie kenverpleger. De man, die na zijn aanhouding werd opgesloten in het bureau Leidse plein, blijft nog steeds hardnekkig ontkennen, doch de recherche is van mening, dat hij op de lange duur zal zwichten voor de vloedgolf van aan wijzingen. duizend gulden aan juwelen gestolen. Terwijl de Britten in de dinerzaal zaten te eten sloeg de dief zijn slag en haalde een valies met sieraden ter waarde van 12.000,weg. La ter werden deze op dak aangetroffen. „Arno" de speurhond. Aangezien de verdachte pertinent bleef ontkennen de juwelendiefstal te hebben gepleegd, riep men de hulp in van de opperwachtmeester der rijkspolitie H. de Groot te Sant poort, een expert met politiehonden. De hond werd lucht gegeven van de op het dak gevonden wollen hand schoen. Tevoren had men sleutel bossen van een tiental personen op de grond gelegd. „Daaronder was een sleutelbos van verdachte", vertelde de baas van „Arno" de speurhond. „Nadat de hond lucht gekregen heeft, sorteert hij dan de sleutelbos, die dezelfde lucht heeft. Dat is hem geleerd. Ik heb driemaal proeven genomen met verschillende sleutelbossen en alle driemaal pikte hij die van verdachte uit het rijtje weg. Ik ben er dus van overtuigd, dat de verdachte deze handschoen moet hebben gedragen of althans in zijn bezit moet hebben gehad". Verdachte: „Neen, ik heb die ÉÉN VROUW was Hen schepen te erg Een vrouw is tien schepen te erg geweest in Nes op Ameland. Een vissersvrouw aan boord van de Harlingen 2*6 werd zenuwach tig van het gebonk van de dei nende schepen tegen de zijwand van haar schip. Zaj lag in het kleine haventje van Nes, waar maar één aanlegsteiger is. Toen dinsdagmiddag 10 schepen bin nenvielen hadden deze geen an dere keus dan langszij de Harlin gen 26 te meren. Tijdens de af wezigheid van de schippers heeft de vrouw de touwen van de schepen losgegooid met het ge volg dat die op drift raakten. De meesten bleven drijven voor een dukdalf in de havenmond, enkele geraakten echter op de Waddenzee. Gelukkig waren de schippers uit het dorp tijdig ge noeg terug om de schepen met roeiboten te achterhalen. De dukdalf werd door de aan varing vernield. De zenuwachtige dame zal dus ook nog met de politie te doen krijgen. VAN TWEEDE ETAGE GEVALLEN EN GEDOOD. De 68-jarige O. H. Wicht uit Rot terdam is gistermiddag van de twee de etage van zijn huis aan de Van Dieststraat in de 8 meter lager gele gen tuin gevallen. Hij was op slag dood. Men neemt aan dat hij zijn evenwicht verloren heeft, toen hij de veranda aan het schilderen was, en daarbij over de balustrade leun de. „JOH. van OLDENBARNEVELDT" OOK VIA DE KAAP? Naar wij van de directie van dé stoomvaart mij Nederland vernemen moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat het m.s. „Johan van Oldenbarneveldt", dat onderweg is van Djakarta naar Aden, deze thuisvaart via de Kaap de Goede Hoop zal maken. Het schip, dat de 14e in Aden wordt verwacht, heeft repatriërende Nederlanders aan boord. De Alkmaarse rechtbank heeft de 24-jarige kwekersknecht J. van D. uit Gouda veroordeeld tot zeven maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf met aftrek en vijf maan den voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Van D. had zich in verschillende plaatsen aan oplich ting schuldig gemaakt. Na bij zijn werkgever te Gouda 180 te hebben ontvreemd, waarmee hij in Den Haag goede sier maakte, had hij in de re sidentie een dominee en in Amster dam een boekhandelaar opgelicht. In Groningen wist hij een kapitein van het leger des heils het reisgeld voor een enkele reis naar Gouda af handig te maken. (10) Och.notuurlöh.iidonioUkzoleeKM even doorzetten, mhtmxr ettm U&MvzopvemouGTEW Hmovocmioe Kimman. n X x. - -• handschoen nóóit gezien én nóóit ge dragen". Getuige op toerbeurt. Diverse kellners en kamermeisjes van Pays Bas werden ter zitting on dervraagd. Aangezien zij niet alle tegelijk uit het hotel gemist konden worden, was deze getuigen permissie gegeven elkaar af te lossen. Telkens als er één gehoord was, mocht deze terugkeren naar het hotel en een col lega naar het paleis van justitie stu ren. Intussen werden dan andere, wel aanwezige getuigen gehoord. Uit hun verklaringen bleek, dat de ver dachte minstens tweemaal gedurende circa een kwartier uit .de eetzaal weg Was geweest, eenmaal om in opdracht van de oberkellner een plateau met thee naar de eerste etage te brengen. Hij gaf nog toe, dat hij ook op de vierde etage in het kellnerkamertje was geweest. „Ik had daar mijn potlood laten liggen en ben dat even vlug gaan halen", verklaarde hij. In het voor onderzoek had hij hierover echter nooit gerept. „Al zijn er dan sterke aanwijzingen en al ben ik dan ook overtuigd, dat deze verdachte de dader is", aldus de officier van justitie, „ik mag mijn overtuiging bij mijn eis niet mee la ten tellen, aangezien ik van mening ben, dat de schakel voor het wettig bewijs toch ontbreekt". Voor verduistering van glazen en viscouverts eiste hij 6 maanden met aftrek tegen de verdachte, terwijl hij de rechtbank vroeg verdachte vrij te spreken ten aanzien van de juwelendiefstal. De rechtbank zal op 25 september a.s. uitspraak doen. Aetherklar.ken Televisieprogramma's;. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.1'5 Operatie „Eigen Huis" documentair programma. 21.10 Cop- pélia-ballet. Hierna: Epiloog. NTS: 22.1'522.45 Reaht door zee, filmdo- ouimentaire. DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VFRO. 8.00-—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuiws 7.10 Gym. 7.20 Gram. VP1RJO: 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.16 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huis vrouw. 11.15 Lichte muz. 11.46 Log boek 193H. 12.00 Pianoduo. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tu inbouw- meded. 12.33 Uit het bedrijfsleven, caus. 12.45 iRep. dijkdichting. 13.15 Niéuws. 13.30 Meded, of gram. 13.35 Gram. 13.56 Beursber. 14.00 Sopraan en piano. 14,30 Voordracht. 14.45 Ca baret. 15.30 Rep. dijkdiohting. 16.30 Gram. 1>6.45 Voor de jeugd. 17.30 Lich te muz. 17.46 Regeringsuitzending: Nederland en de wereld: mr. R. M. H. Koesoemo Joedo: De Nederlandse bij drage in de .vluchtelingenorganisatie van de Ver. Naties. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Tiroolse muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Lichte muz. 19.46 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.06 Reünie van oud- politieke gevangenen. 20.10 Kameror kest en solist. 20.56 Compagnons!, hoorspel. 21.15 Disco-caus. 2*1.55 Aan de zelfkant van het koninkrijk, caus. 22.05 Dansmuz. 22.40 Act. 22.50 Sport, act. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. van New York en act. of gram. 23.25 24.00 Lichte muz. HILVERSUM II, 208 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.09 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 An gelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Wij van het land. T2.40 Gram. 12.05 Rep. dichting ringdijk rond oostelijk Flevoland. 13.15 Nieuws en kath. nieuws. 13.35 Pianoduo. N'ÖRV: 14.00 Gram. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Bijbeloverden- king. 15.30 Rep. dijkdichting. 16,30 Pianorecital. 17.06 Voor de jeugd. 17.35 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Promenade-orkest en koor. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerber, 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Raddokrant. 20.20 Salonorkest. 20.50 Met de Cefa verder, omdat het moet caus. 21.05 Kon. Mil. Ka pel. 21.35 Bariton en piano. 21.55 Iets over het kerkelijk leven in Honga- rijë, caus. 22.10 Orgelconr" t. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverden' 2(3.00 Nieuws. 23.1^ -

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6