TALEN DUINSTREEK „In den Vergulden Turk" ONZE BAR Oranjefeesten in Noordwijk De eigenmachtige ttnaasting44 te Makassar Scherp Oud-SS-ers in 't Duitse leger Uitreiking prijzen van het Rijnsburgse bloemencorso VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 LISSE KEURING VAN HUISDIEREN. De afdeling Lisse van de Ned. Ver eniging tot Bescherming van Dieren is van plan in november een dag te organiseren, waarop de Lissese jeugd de dieren kan laten keuren. Men zal dan uitmaken wie het huisdier het beste verzorgd heeft. De beoordeling berust bij twee dierenartsen. Alle huisdieren, zoals honden, katten, ko nijnen, duiven, kippen, vogels etc. kunnen hiervoor ingezonden worden. Diverse prijzen en diploma's zijn be schikbaar gesteld. De jongens en meisjes die van plan zijn hun huisdieren in te zenden worden verzocht dit zo spoedig mo gelijk op te geven by de secretaresse van de afd., mevrouw W. C. Grimme Beumer, Heereweg 133, zodat men een inzicht krijgt over de grootte van de keuring. De inschrijving sluit 1 oktober. DIPLOMA-ZWEMMEN. De jaarlijkse zwem-examens, uit gaande van de Koninklijke Neder landse Zwembond, zijn weer in het gemeentelijk zwembad te Sassen- heim gehouden. Onder de bekwame leiding van de heren J. H. de Winter, gedelegeerde KNZB, A. Brugman en W. F. van Zelm, instructeurs namen de volgende jongens en meisjes aan deze zwem-examens deel: Meisjes: Zwemproef: Elly Barn- hoorn, Adrie Barnhoorn, Willie Lan daard, Gerda Barendrecht, Toos Hoo- ger vorst, Guus je van Hest, Toos Kor- tekaas, Truus Dofferhof, Ria van Maldegem, Trees van der Burg, Rina van der Meer, Wil Hoogervorst, Mie- ke Weijzer, Nelly Tukker, Laura Jan sen, Nelly Jansen, Gatske de Boer en Roosje Bakker. Geoefend zwemster: Wil Hooger vorst, Iet je v. Leeuwen, Anki Post- ma, Corrie Benschop, Ida Waasdorp, Annie van Ruiten, Gonnie van Dul- lemen, Henny Berbee, Gerda Jonker, Bek Hogevorst, Hunemieke de Vroo- men, Ivonne van der Lans, Willy Blom, Willy Schalk en Joke Lange- veld. Jongens zwemproef: Wim van Bie zen, Jan Doornbosch, Pieter Jan van Hest, Hans van der Hoorn, Piet Meeuwissen, Piet Passchier, Sjaal-z Pit, Aart Verdegaal en Kees Verde- gaal. Geoefend zwemmer: Gerrit Buur man, Wim van Biezen, Jan Doorn bosch, Hans van der Hoorn, Ebi Kwint, Jan Laikerveld en Theo van Riin. Café-Restaurant LEIDEN. Vanaf zaterdag a.s. is wederom iedere dag behalve 's zondags geopend tot 2 uur. (Advertentie.) Het bestuur van de Oranje Vereni ging Noordwijk-Binnen kan met trots terugzien op een bijzonder geslaagd Oranjefeest, d'ank zij het vrij goede weer en de grote medewerking van de commisieleden. Waren de twee voorgaande avon den reeds in een prettige sfeer ver lopen, de dag van gisteren waarop met een overladen program de ge hele dag feest werd gevierd was de kroon op het werk. De feestelijkheden werden reeds zeer vroeg ingezet, want te 5.30 uur waren de sportvissers reeds present om in de Leidse Vaart een viswed strijd te houden. De traditionele ringrijderij met paard en wagen werd dank zij het ijveren van de heer J. Landman een groot suoces. Een geweldige belang- steling was er voor de 6e ronde van Noordwijk op tourfietsen welke op zeer sportieve wijze werd gehouden. Doch niet minder belangstelling be stond er voor de krachtprestatie Touwtrekken" voor ploegen van 4 personen, terwijl het besluit, de stoe lendans voor iedereen een uitbundig succes was. De uitslagen van de volksspelen zijn als volgt: To'Wbetje steken: 1. G. v. d. Berg; 2. Jan Beugelsdijk; 3. Giel Wijnands; 4. Wim Wassenaar; 5. W. de Haas. 6. Mej. C. v. d. Zalm; 7. Gerard Voge laar. Ringrijden motor en bromfiets: 1. A. Meijer; 2. R. Bierman. 3. J. Witte- man; 4. F. Westerop; 5. P. de Groot; 6 Mevr. Droog; 7. v. d. Ploeg. Een klap in wiens gezicht? Het comité, dat maandag eigen machtig de „Ddrukkerij Makassar" in Makassar, welke Nederlands eigen dom is, heeft genationaliseerd, vol gens zijn verklaring „in overeenstem ming met de geest van de eenzijdige opheffing, door Indonesië van de R. T.C.-overeenkomsten met Nederland' heeft een verklaring uitgegeven, waarin het de weigering van de In donesische regering om deze daad goed te keuren, „een klap in het ge zicht van de regering zelf" noemt. De commissie zegt. dat zij de plaat selijke autoriteiten van haar actie op de hoogte had gesteld en dat zij in haar houding zal volharden. Vijf organisaties in Makassar, waar. bij ook de voormalige verenigingen van guerillastrijders. hebben inmid dels verklaard, dat zij de „nationali satie" steunen en de gevolgen hier van samen met het comité zullen dragen. Het onafhankelijke te Djakarta verschijnende blad „Indonesia Raya" fechrijft in een hoofdartikel, dat deze „nationalisatie" de reputatie van In donesië in het buitenland te gronde richt en dat het tevens een „slag voor POTLOOD en GEEST No. 525. Horizontaal: 1. groot pa pierformaat, 8. bedektbloeiende plant, 9. voor, 10. oude inhoudsmaat (afk.), 11. gezwind, 13. soort onder wijs (afk.), 14. plaats in Frankrijk aan de Maas, die herinnert aan Na poleon IH, 16. kleur, 17. toonbank (Vlaams), 18. krijgsmacht, 20. trus tee (afk.), 22. zot, 23. afkorting van dona, 24. uitroep, 26. vogel, 27. iemand die over de bebouwing van akkers schrijft. Verticaal: 1. heerser, 2. insectje, 3. naschrift (afk. Lat.), 4. voorlichting, 5. waterstand (afk.), 6. lichaamsdeel, 7. in de grond gegraven gang, om de belegerde yesting er door te nade ren, 11. oorzaak, 12. geestelijke, 14. muzieknoot, 15. gevangenis, 19. deel van een huis, 21. hond, 23. spoedig, 25. titel (afk.), 26. water in N. Brab. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 522. Horizontaal: 1. rog. 4. eng, 6. opaal, 7. at, 9. Sn, 10. balsemine, 15. ree, 16. adé, 17. arons- kerk. 20. ra, 21. Ta, 22. grond, 24. sla, 25. ook. Verticaal: 1. Raab, 2. go, 3. made, 4. el, 5. gene, 8. tarra, 9. snelt, 11. Leo, 12. sen, 13. mak, 14. Ide, 17. arts, 18. stop, 19. kalk, 22. ga. 23. do. de regering" is. Het is duidelijk, dat het aanzien van de regering in ver val raakt. Ook het regerings steunende natio, nalistische blad „Merkeda" veroor deelt de „nationalisatie" en doet een beroep op de regering om strenge maatregelen te nemen. Voormalige officieren van de Waf- fen-SS tot en met een rang, die overeenkomt met die van luitenant kolonel, kunnen thans toetreden tot het nieuwe Westduitse leger, aldus een besluit van de commissie in Bonn, die de keuze van hoge officieren voor het Westduitse leger controleert. Zij mogen echter geen misdaden of vergrijpen tegen de menselijkheid hebben begaan. Tot heden konden voormalige le den van de Wassen-SS slechts als soldaat dienst nemen in het nieuwe Westduitse leger. Volgens dit besluit zullen oud-ko lonels en generaals van de Waf fen- SS niet in het Westduitse leger op genomen kunnen worden. Nenni en Saragat De twee rivalerende Italiaanse so cialistische partijen hebben besloten „in de toekomst over elke aangele genheid van gemeenschappelijk be lang met elkaar overleg te plegen". Dit is een eerste stap naar een mo gelijke hereniging, die een grondige wijziging zou kunnen brengen in de Italiaanse politiek. Het akkoord werd bereikt, nadat de leider van de Franse socialisten, Pierre Commin, op zijn hotelkamer 35 minuten lang had geconfereerd xnet Pietro Nenni, de secretaris van de socialistische partij, en Matteo Matteotti, de secretaris van de so ciaal-democratische partij. Pierre Comimin, die de onderhandelingen tussen de Nenni-socialisten en de Sa- ragat-socialisten op last van de socia listische internationale leidt, zei vóór zijn vertrek uit Rome: „Ik ben wer kelijk optimistisch wat de kansen op hereniging betreft. Het zal echter een procedure worden van jaren". Gevaarlijke krant Het Londense fotobureau van United Press heeft een tot booby trap gemaakte Griekse krant ontvan gen, waarvan de ontsteking echter niet goed functioneerde, zodat bij het openslaan van het blad geen schade werd aangericht. De krant droeg een Atheens post stempel van 31 augustus. Tussen de pagina's zat een geïmproviseerd ap paraatje, dat een chemische stof in het gezicht van de persoon had moe ten slingeren, die de krant opende. Tussen de krant zat een briefje. „Ik zal aan u denkenDighenis". Dighenis is de leider van EOKA op Cyprus. Vier mensen zijn levend ver brand, toen de auto waarin zij zaten in botsing kwam met een andere wa gen. Het ongeluk gebeurde donderdag op de weg van Brussel naar Luik. "Ringrijden met paard en wagen: 1. L. Hoogeveen; 2. Henk Zandbergen; 3. C. J. Keijzer; 4. Henk v. Leeuwen. 5. A. W. v. d. Holst; 6. Jac. Hooge veen. Versierde rijtuigen: 1. Th. Hooge veen; 2. J. Landman; 3. A. W. v. d. Holst; 4. Henk Zandbergen; 5. Hmib Heemskerk; 6. Alb. Steen voorden. Schietwedstrijd: 1. P. de Groot Jacjzn. (beker) 99 pnt.; 2. D. v. d. Hoonaard 98 p.. 3. Nic. Caspers, 98 p.; 4. J. P. Goudriaan, 98 p.; 5. F. v. Oos ten, 93 p.; 6. J. Vink, 97 p.; 7. A. v. Egmond, 97 p.; 8. N. Caspers N-zn. 96 p.; 9. L. Wassing, 96 p.; 10. J. Zuid. hoek, 96 p.; 11. J. v. Egmond, 95 p. 12. Fr. Vink, 95 p. Ronde van Noordwijk imet 35 ron den afstand 43 km., welke verreden werd in 1 uur 12 min. 57,3 sec. De winnaars werden als volgt: 1. Paul Christiaanse (fiets); 2. E. Groene- woud; 3. H. Zuidbroek; 4. A. v. d. Hulst; 5. A. v. Oosten; 6. A. v. d. Wiel. De premies kwamen aan P. Christi aanse 4 stuks, E. Groenewoud 16, A. v. d. Hulst 3, A. v. Oosten 2, Ton Alkemade 8, N. Steenvoorden 3, W. Wijnands 3, R. Caspers 1, C. Smit 1, H. Zuidbroek 2, J. Alkemade 1, L. Smeltink 1. Kruiwagen-race: 1. SnatersTini v. Rooyen; 2. F. KretGre Wijnands; 3. Gré v. d. ZalmRiet Steenvoor- den; 4. P. HermansNelly de Haas; 5. Br. v. DijkGré v. Rhijn; 6. S. SteenvoordenAdr. Mourits; 7. Ab. SteenvoordenBep v. Riuiten; 8. Giel Wijnands—Bjaan v. d. Zalm. Touwtrekken: Ploeg A. v. d. Berg 1; de Vries 2; Th. Steenvoorde 3; Waas dorp 4; Wim de Ridd'er 5; Zonneveld A. Bierman 7; -Vrijgezellen 8. Stoelendans: 1. Annie Steenvoorde; Jaap v. Doorn; 3. A. Bierman; 4. Miss Haanmer; 5. Truus v. d. Poel; 6. A. v. d. Ploeg 40-jarig dienst jubileum. Op 11 september a.s. zal de heer Br. v. Oos ten het feit herdenken, dat hy 40 jaar in dienst is bij het gemeentelijk gas bedrijf. Wij twyfelen er niet aan, dat het de heer v. Oosten, die bij de ge hele Noordwijkse bevolking een grote bekendheid heeft verkregen in de loop jaren, door zijn voortkomend- heid en grote bereidwilligheid ten op zichte van degenen welke zijn hulp inriepen, op dien dag niet van be langstelling zal ontbreken. - De heer A. v. Schie W.zn. is be noemd met ingang van 1 oktober a.s., als adspirant-agent van politie te rATWIJK AAN DEN RIJN BELANGSTELLING VOOR EEN BEJAARDENCENTRUM. Onder voorzitterschap van de wet houder van sociale zaken, de heer D. C. van Leeuwen, kwamen giste ren in het raadhuis een vijftigtal personen bijeen, vertegenwoordigers van alle plaatselijke kerken en ker kelijke instellingen om te spreken over het ook in Katwijk grote pro bleem van de bejaardenzorg. Door het gemeentebestuur was het stich ten van een centrum voor bejaarden reeds enige tijd een punt van be spreking. Weth. van Leeuwen, die de bijeenkomst met een woord van welkom opende begon met op te merken dat de verhouding oud en bejaard in de tegenwoordige tyd an ders ligt dan vroeger jaren. Voor heen maakte men zich veelal er van af met alleen maar te zorgen, dat be jaarden niet behoefden te gaan be- Gisteravond vond de prijsuitrei king plaats van het Bloemencorso Rijnsburg. De heer G. Hogewoning, voorzitter van het comité, opende deze avond. In zijn openingswoord heette hij allereerst alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder b. en w. van Rijnsburg en de heer Oubaan van het productschap siergewassen. Dat weth. v .d. Kwaak, voorz. van N00RDWIJKERH0UT R.K. INVALIDEN HIELDEN BEZINNINGSDAG. Woensdag jl. hield de r.k. Inva- lidenbond „St. Liduina" een bezin ningsdag in het retraitehuis te Noordwijkerhout. Ruim vijftig leden waren aanwezig en genoten van de gastvrijheid, die de directeur, pater de Graaf, de invaliden zo gul had aangeboden. De oud-geestelijk advi seur, kapelaan van Wel, was over gekomen uit Vlaardingen. De dag werd begonnen met het bijwonen van een H. Mis tijdens welke de zus ters van het retraitehuis de gezan gen verzorgden. Na de H. Mis was er een gezamen lijk ontbijt, dat de aanwezigen zich goed- lieten smaken. Daarna was er een conferentie over het rozenkrans gebed. Na een recreatie werd het geestelijk gedeelte van deze bezin ningsdag besloten met een plechtig Lof. Van 2 tot 5 uur was er weder om recreatie en mej. Rie Appelman zorgde voor de muzikale omlijsting. De heer Fr. Out vertoonde verschil lende films w.o. de film van de In validen-bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo en een firn van het Bloemencorso van het vorig jaar in de Bollenstreek. Tijdens de lunch, waarmede deze dag werd besloten werd dank ge bracht aan de directeur van het St. Clemenshuis, aan de heer C. Bak ker uit Noordwijkerhout voor de al gemene leiding op deze dag, en al len die tot het welslagen van deze dag hadden bijgedragen. DE ZILK DE VOLKSFEESTEN. De kinder- en volksfeesten, die dinsdag en woensdag in de Zilk zijn gehouden, hebben zich, evenals vo rig jaar, gekenmerkt door een grote mate van slecht weer, zodat de Zil- ker kermis natte kermis wel haast een traditie gaat worden. Niet tegenstaande dat heeft men er van gemaakt wat er redelijk van ge maakt kon worden, mede door de medewerking van de standhouder Smit, die zijn grote consumptietent voor diverse spelen en wedstrijden ter beschikking stelde, zodat deze althans niet in de regen behoefden plaats te hebben. De uitslagen daarvan waren als volgt: Jongens, vlagsteken: 1. Mart. de Groot, 2. H. Rotteveel, 3. W. Pompe, 4. Adr. v. d. Vossen. Aardappelrapen: 1. W. Rotteveel, 2. Sj. v. Steijn. 3. Aad Romijn, 4. J. Kaptein, 5. Th. Zuiderduin. Zaklopen: 1. G. Lengers, 2. K. Warmerdam, 3. T. Meskers. Gemaskerd zaklopen: 1. W. Ruig- rok, 2. A. v. d. Linden, 3. H. Keyzers. Hardlopen met hindernissen: 1. W. Warmenhoven, 2. B. Rotteveel, 3. K. v. d. Ploeg, 4. J. v. d. Drift. Sluit de fles af: 1. P. de Boer, 2. J. Duiven voorden, 3. J. Weyers, 4. J. Meskers. Tqrx.lopen m. spijkerslaan: 1. Joc. v. Bteijn, 2. Jac. Meiland. Meisjes: Blokjes rapen: 1. Ria v. d. Linden, 2. Th. Smit, 3. N. v. Kam pen, 4. G. Keyzers, 5. H. Weyers. Vlagsteken: 1. L. v. d. Drift, 2. A. Koomen, 3. C. Ruigrok, 4. Th. v. Steijn. Achteruit blokjes rapen: B. Witteman, 2. I. Ruigrok, 3. R. de Groot, 4. M. v. d. Ploeg. Hardlopen met stuiters in de fles: 1. A. War merdam, 2. C. Smit, 3. E. Kleverlaan, 4. F. v. Kampen. Zaklopen: 1. A. v. Kampen, 2. T. v. Haaster, 3. Th. Rot teveel 4. T. Ruigrok. Gemaskerd delen. Nadien werden oude mannen-j balletjes dragen: l. N. Ruigrok 2. R. 3. M. v. Tol. Zakklappen: 1. i. Ploeg, 2. B. Lengers. Op de verhoudingen geheel anders. j hem eigen wijze^ heeft pastoor J. en vrouwenhuizen gesticht als toe vluchtsoord voor deze bejaarden. Die tijd is voorbij en thans liggen de is het de pry De tweede dag was nog natter dan de eerste en het zag er in het begin naar uit dat de regen niet alleen let terlijk doch ook figuurlijk spelbreker zou worden. Toch heeft alles nog door kunnen gaan, te meer omdat het ring steken op de Beukenlaan werd geor ganiseerd om het kletsnatte terrein een beetje te sparen. Hier waren de uitslagen: Worsttrekken voor jongens: 1. Th. V.V.V. te Leiden wegens vacantie niet aanwezig kon zijn, vond spreker jammer. Hij wees er op, dat de heer v. d. Kwaak zeer veel heeft bijgedra gen om het corso te doen slagen. Door de kwekersgroepen, veteranen en buurtverenigingen, aldus spr., wordt het corso gedragen. Hij noem de het corso van landelijke beteke nis en een propagandistisch evene ment. Spreker dankte de heer en mevrouw Kiersch voor hetgeen zij gedaan hadden om niet alleen het corso te doen slagen, maar voor het geen zij in de Burgerzaal tot stand hadden gebracht, wat volgens spre ker nog nooit in ons land was ver toond. Verder bracht spreker dank aan het gemeentebestuur van Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, veiling Flora en de vele andere schenkers van prij zen. Ook de politie bracht hij dank voor de uitnemende wijze, waarop zij het verkeer heeft geregeld, waardoor het corso tot op de minuut was ge regeld. Ook de muziekverenigingen kregen een bedankje. Hierna sprak de heer T. Kralt, voorz. van de veiling Flora, nog en kele woorden voordat hij overging tot het uitreiken van de prijzen. Spr. wees er op, dat het 't bestuur van Flora wel wat pijnlijk aandeed, dat het corso dit jaar naar Leiden ging, hoewel zij er echter geen bezwaar te gen had in plaats van de badplaatsen. Hij had nog nooit een stad medege maakt, v/aar men zo rustig en kalm kon rijden en waar men zoveel men sen kon bergen als in Leiden. Ner gens heeft spreker een stad gezien, waar de medewerking van gemeente bestuur, V.V.V. en politie 25 is ge weest. Tot slot bracht hij zijn warme dank aan het corso-comité. Vervolgens ging hij over tot het uitreiken van de prijzen. Verder werd nog het woord ge voerd door burgemeester P. N. Hö- weler, de heer Kiersch en de heer StiWkelorum. Tevens werd nog een film vertoond van eigen opnamen door de heer Bol van Oegstgeest. Aan het einde van-deze avond sprak de heer Hogewoning nog een kort slui tingswoord. OEGSTGEEST Geb.: Riudolf Cornelis Wilhelmus Maria, z. v. W. L. Witteman en J. A. M. Lubbe. Ondertr.: J. Pijl, 26 jr. en J. A. Breukink, 27 jr.; J. W. Kandou, 26 jr. en J. A. L. Warouw, 28 jr. te Leiden. Getr.: J. J. v. Went en G J. Brome- low; J. M. A. Hasselman en E. L. A. M. H. Regout; E. R. Nickel en A. M. P. de Vos; L. A. J. Vreeburg en A. M. J. Zandvliet. Overl.: M. S. v. Zomeren-de Reij, 89 jr.; L. P. Doesiberg, 33 jr.; K. Kooijmain, 87 jr.; M. H. Beekman- Verhoogt, 51 jaar. CORRESP. CONVERS. (Nederl., Frans, Duits, Engels, Spaans) - Opl. Assoc. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 anders. De bejaarden willen veelal nog gaarne een rol spelen in het le ven en ook hun zelfstandigheid be houden en daarom vooral gaan de gedachten de laatste jaren uit naar een z.g. bejaardencentrum. Vrijwel alle aanwezigen bleken van het nut van deze instelling overtuigd te zijn. en alle vertegenwoordigde instel lingen waren in principe bereid hun volle medewerking te gaan aan een oplossing, die voor alle groepen vanl de bevolking, kerkelijk aangesloten of niet, aanvaardbaar is. Er bestaat voor dit doel reeds een „kleine com missie" uitgaande van de Ned. Herv. gemeente te Katwijk aan. Zee. Beslo ten werd deze commissie aan te vul len met personen afkomstig uit alle andero bevolkingsgroepen in de ge meente. Met dank voor de belang stelling sloot wethouder van Leeu wen deze belangrijke bijeenkomst. Bridgen. De Bridgeclub „De Brug" hield in De Roskam een bridgedrive. De hoogste punten wer den behaald door: 1. P. Parlevliet D. van der Plas m.p., 2. D. Parlevliet H. Booy 27 m.p., 3. Jac. de Jong M. Hermans 25 m.p., 4. W. Agema D. Vermeulen 24 m.p., 5. S. Visser O. Saey 23 m.p., 6—7 Zijlstra—Cou- prie 20 m.p., 67 Dames Saey—van der Valk 20 m.p. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Wij zullen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Debbe, 2. T. v. Heester, 3. G. Ruig rok. Ballenwerpen door meisjes: 1. R. v. Berkel, 2. R. v. d. Berg, 3. J. Kleverlaan. Tonknuppelen door man nen: 1. L. v. Haaster, 2. K. v. Haas ter, 3. Jac. v .d. Berg, 4. C. Meiland. Ringsteken op de fiets door dames: 1. mevr. A. v. HaasterRuigrok, 2. mej. C. de Groot, 3. mej. C. v. Steijn, 4. mej. E. v. Haaster, idem v.. man nen: 1. C. v. Haaster, 2. C. Ruigrok, 3. H. Warmerdam, 4. A. v. d. Berg. Ringsteken op de bromfiets: 1. C. Ruigrok, 2. J. Vreeburg, 3. E. Pompe. Idem per auto: A. v. Haaster, 2. echt paar C. Akerboom, 3. J. en C. v. Steijn. Tobbesteken: 1. mej. R. Mei land, 3. A. v. d. Berg, 3. mej. N. N. v. d. Ploeg, 4. mej. R. Warmerdam, troostprijs mej. S. Houdijk. Voor de versiering van de fietsen werden de prijzen toegekend aan de dames J. Houdyk, S. Houdijk en B. v. d. Meei\ voor die van de auto aan de heer L. v. Hensbergen. Burgemeester M. P. v. d. Weyden uit Noordwijkerhout reikte met een geestig speechje de prijzen uit. Des avonds was er een muzikale wandeling van de r.k. muziekver eniging „St. Jeanne d'Arc" uit Noord wijkerhout besloten met een taptoe op het feestterrein. Het geheel werd besloten met .een groot vuurwerk. ALPHEN AAN DEN RIJN VOLKSWAGEN REED OP TRACTOR. Een tractor met aanhangwagen met de heer H. P. B. v. d. T. uit Alphen aan het stuur verliet omstreeks 6 uur donderdagavond het erf van de heer J. P. Kortmann aan de Kortsteekter- weg. Dit gebeurde i.v.m. de vrij smalle weg en de lengte van de voer tuigen in een brede bocht. In de richting Zwammerdam reed op dat moment een volkswagen, bestuurd door de heer T. B. M. uit Reeuwijk, die precies de booht om kwam en wat links aanhield, terwijl hem het uitzicht door een heg enigermate werd belemmerd. De beide voertui gen botsten toen op elkaar, met het gevolg, dat van de volkswagen wei nig goeds overbleef. Gelukkig kwam de bestuurder er zonder noemens waardig letsel van af. De tractor is licht beschadigd. Ook de bestuurder van dit voertuig bracht hét er per soonlijk nogal goed af. LEIDERDORP GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Kinderportemonnaie, bus olie, parapluhoes, capuchon en ceintuur, kinder jasje, ketting met medailon, gummiejas, kanopeddel, actetas, grijze sok, portemonnaie, ax-m. band, voetbalkous, zilveren ketting, postduif, portemonnaie, zonnebril, he renpantalon, sleutel, rode portemon naie, alpinopet, portemonnaie, sleu telring. Verloren: gouden armband, dames - portemonnaie, kinderjasje, rode por temonnaie, werkschoen, zilveren broche, grill van auto, regenjas, por temonnaie, kinderstep. rijwiel zadel dek, gouden broche, portefeuille, ac tetas, zilveren armband, gouden scha kelarmband, actetas. Weggelopen: middelgrote hond, zwart met wit, luistert naar de naam Lexi. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie. Geb.: Janna, d. v. A. v Winkel en M van den Boogaard; Ellen Valeska, d. v. H. J. v. Schravendijk en F. F. Krabbenbos; Mirjam, d. v. J. M. Neervoort en M. H. B. Schermer Voest. Ondertr.: A. Jansen, 26 jr. en A. Borreman, 23 jr.. H. J. Boelee, 25 jr. te Leiden en A. v. Leeuwen, 24 jaar. KATTENGEJAMMER (II). Abonnee Van H. stelt voor, dat de meneer-met-de-dertien-katten een huisbaas opzoekt, die lid is van de Mau-Mau. Groen-Wit. Vanaf a.s. maandag vangen de les sen van Groen-Wit weer aan. Voor de -meisjes en dames zijn de lessen tot october als volgt: Meisjes 1214 jaar 5.30—6.30 uur Gymnasium Fruinlaan; meisjes 1417 jaar 6.307.30 uur Gymnasium Fruinlaan; dames 17 jaar en ouder 7.45*—8.45 uur H.B.S. Burggravenlaan; dames keurploeg 8.459.45 H.B.S. Burggravenlaan. Na 1 october worden alle lessen een half uur later. Gidsen en Kabouters van de „Hartebrug". De gidsen en kabouters van de Hartebrug worden door hun leidsters verzocht te denken aan de gidsen- mis, die bij het begin van het nieuwe gidsenjaar op zaterdag 8 september a.s. des morgens om 7 uur in de kerk aan de Hartebrug zal worden opge dragen. Diploma architect V.B.O. De heren J. Splinter en R. R. J. van Straten uit Leiden zijn aan de academie voor bouwkunst te Am sterdam geslaagd voor het diploma architect V.B.O. Diploma's Eerste Leidse EHBO-brigade Een dezer dagen had in het café restaurant „Het Gulden Vlies" de diploma-uitreiking plaats van de Eerste Leidse E.H.B.O.-brigade. De voorzitter opende de avond met een woord van welkom tot alle aan wezigen. Het verheugde spr. dat aan een zeer groot aantal cursisten het E.H.B.O.-diploma kon worden uitge reikt. Vervolgens feliciteerde dr. H. J. M. Koxtmann de aanwezige cursisten met het behaalde succes en sprak de wens uit dat dit succes zal blijven voortbestaan door steeds de vervolg cursussen te volgen, blijft een volle dige paraatheid aanwezig. Omdat deze avond ook een feeste lijk karakter had, vertoonde dr. Kortmann een aantrekkelijke film over Frankrijk, waarbij hij een uit eenzetting gaf over het leven van de bevolking en de bouwstijlen uit de 15e eeuw. Na de pauze overhandigde de voorzitter de diploma's aan de ge slaagden, t.w.: de dames A. van Al phen, L. v. d. Bos, A. van Brake, C. Goudsmit, J. Hoeken, v. Oosterrijk Dreef, J. Otten, L. v. d. Reyden, J. van Schravendijk, C. Schneiders, S. Vlaarlingerbroek, mevr. v. d. Rey den (Oegstgeest). Voorts de heren: L. de Bolster, L. v. d. Berg, Ch. Bosch, H. v. d. Broek, A. Bergers, J. Gou- wentak, D. Houten, P. de Jager, E. Kwaak, E. v. d. Kraan, H. Klom, M. Kriek, J. Labruyère, N. v. Leeuwen, B. Mark, G. Meuldijk, N. Otto, H. Polanen, G. Plomp, K. de Regt, I. Rijnsburger, J. v. d. Reyden, L. v. d. Voet, M. Verlind, v. d. Heyden, A. van Winkel, L. de Wit, H. Zitman, P. Hiep, J. Rigter en J. Rietkerken. Leidse Agenda ZATERDAG. St. Eloy. Excursie Hoogovens Vel- sen. Vertrek Beestenmarkt 1 uur nam. Instuif R.K. Jong Nederland. Sei zoen-opening. Leonardushuis Haag- weg. Aanvang 8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: apotheek Herdingh en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502; apo theek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 714 sep tember zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Ik verdedig mijn kind", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Gas-oil", volwassenen. Trianon: „Charlie's tante", volwas senen. Rex: „Jungle Jim en de zwarte duivels", 14 jaar. Burgerlijke Stand Geboren: Elisalbeth Johanna dr van J. J. Hamaker en S. v. d. Plas; Fre- derika Eke dr van F. Meinema en A- Hiemstra; Hendrika Johanna Maria dr van J. J. A. Lek en M. J. van Eg mond; Marinus Francinus Johannes zn van H. Backer en H. M. Cool; Lamberdina Jantje dr van H. van Leeuwen en L. J. Geertman; Jacoba Petronella dr van N. v. Duyvenbo- den en A. Groenendijk. Gehuwd: W. J. van Rooyen en C. Wetselaai'. Overleden: G. H. A. M. Langezaal zoon 11 mnd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2