Plannen voor streek-dierenasyl Leiden en omgeving Scherp NaarHUIBERS Werknemers weigeren dienst woning te verlaten HET HELPT NIET De Leidse (eugdtour geëindigd Leids Apostolisch Instituut Raad van Leiderdorp behandelde grote agenda ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Kosten één ton Het bestuur van de Stichting „Nieuw Leids Dierenasyl" is van plan een streek-asyl voor zwervende, zieke, gewonde en aangereden dieren te stichten. Op 1 oktober a.s. zal hierover met de colleges van b. en w. uit de om streken van Leiden een bespreking worden gevoerd. De gemeenten kunnen hun dieren naar het centrale asyl brengen, dat b.v. in Leiden of elders gebouwd kan v/orden. De bouwkosten worden be groot op 90 a 100 mille. De Stichting bezit zelf circa 30 mille, zodat nog 70 mille nodig is. Besproken zal moeten worden hoe veel iedere gemeente aan de bouw zal m Het Alma Materkoor te Leiden heeft bericht van mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam ontvangen, dat hij gaarne het beschermheer schap van het koor op zich wil ne men. Bisschop van Rotterdam bezocht St. Lodewijkskerk. Belangstellend naar de restauratie van zijn oude kerk heeft mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, gisteravond een bezoek gebracht aan de werkzaamheden van de St. Lo dewijkskerk aan het Steenschuur. Geen belangstelling. Wegens gebrek aan 'belangstelling gaat de 5 Ringen-prestatietocht voor bromfietsen niet door. Uitbreiding. Gistermiddag heeft de fa. Klaren- bosch grote belangstelling ondervon den bij de openng van de uitbreiding van haar zaak aan de Haarlemmer straat 51. „De Kleine Winst" heeft er 90 vierkante meter bijgekregen. Hier door kon de beddenafdeling einde lijk voet aan de grond krijgen en konden de etalagekasten verruimd worden. Het geheel is gemoderni seerd. Microscopium. Het boek „Microscopium", geschre ven door de directrice van het rijks museum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen te Leiden, mej. dr. Maria Rooseboom, zal donderdag 13 september a.s. in -de Lakenhal te Leiden aangeboden worden aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De plechtigheid be gint om kwart voor elf. Internationale jazz-show in Stadsgehoorzaal. Zondagavond, 9 september, zal in de Stadsgehoorzaal te Leiden een jazz-show worden gepresenteerd, waaraan befaamde jazz-sterren uit die landen hun medewerking verle nen: de Amerikaanse neger-trompet tist Nelson Williams, de Engelse blues-zangeres en wasbord-bespeel- ster Beryl Bryden, de „Dutch Swing College Band" en enige andere for maties. Van de verenigingen. Aan de aspiranten van Docos wordt meegedeeld, dat het Don Bosco-tour- nooi op advies van medische instan tie morgen op het Docosterrein geen doorgang zal vinden. De lessen van Groen-Wit in de zaal aan het Pieterskerkhof kunnen deze week nög geen doorgang vinden. De lessen beginnen maandag 10 sep tember a.s. De leden van de r.k. volksdans groep „Nieuw Holland" worden er op attent gemaakt dat hedenavond de klublessen een aanvang nemen. Nu de vakanties achter de rug zijn en weer velen inspiratie hebben opge daan, zullen wij wederom opnieuw beginnen en wensen dat vele nieu welingen zich zullen aanmelden. Nu kunnen wij ook onze buitenlandse kennis en ervaring aan allen mede geven. Komt allen naar de Maresin- gelschool om half 8. Nu de vakantie geëindigd is, gaat het Sleutelkoor weer aan de slag a.s. vrijdag 7 september op de gewone tijden Jongens van 8 en 9 jaar beho rende tot de St. Petrusparochie, kun nen zich aanmelden bij de beer W. Goddijn, Witte Singel 102 of bij de directeur: H. Rijnbeek, De Sitter- laan 53. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 518. Horizontaal: 1. pinas, 5. hap, 8. aalt, 10. sr, lï. on, 13. rood, 15. Ot, 17. prima, 19. prak, 21. stom. 22. rakel, 24. os, 25. sein, 27. te, 29. un, 31. snor, 33. wal, 34. kraak. Verticaal: 1. pro, 2. na, 3. aar, 4. slop, 6. as, 7. praam, 9. tors, 12. Nora, 14. dito, 16. taks, 18. most, 19. prauw, 20. Kees, 23. link, 26. nor, 28. enk, 30. na, 32. Ra. willen bijdragen, hetzij als gift, hetzij als lening of garantie Tevens kan de vergoeding worden bepaald, die de gemeenten aan het asyl zullen ver strekken voor het onderhoud der die ren. Zodra het asyl bestaat, zal uiteraard worden getracht de geplaatste dieren zoveel mogelijk bij particulieren te plaatsen. Een plaatsingsdienst is dus urgent om het asyl zoveel mogelijk te ontlasten. Na een zekere tijd zullen de aan wezige dieren plaats dienen te ma ken voor nieuwe gegadigden. Uiter aard zullen deze overgebleven dieren dus tenslotte pijnloos gedood dienen te worden. Het ligt verder in de bedoeling in dit asyl ook plaats in te ruimen voor pension-dier en, waarvan de eigenaar op reis of met vakantie is. Het spreekt vanzelf, dat ook hier de redelijkheid betracht dient te worden, waar het asyl in de eerste plaats zwerfdieren dient te verplegen. Een asyl mag nooit ontaarden in een abattoir, maar evenmin in een hotel voor dure hon den. Dienst van de apotheken te Leiden en Oestgeest. Zaterdag 1 sept. zijn des imiddags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reijst, Steenstraat 35, ,tel. 20136; Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Zondag 2 sept, is van 's ochtends 8 •uur tot 's avonds 12 uur alleen ge opend Apotheek Reijst. De nacht dienst wordt vanaf 24 uur weer waar genomen door Apotheek HerdingH en Blanken, Apotheek Reijst en Apo theek Oegstgeest.. GEM. AANKONDIGING AFSLUITING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Diefsteeg, voorzover gelegen tussen de Breestraat en de Langebrug met ingang van heden voor de duur der aldaar plaats vindende werk zaamheden gesloten is verklaard voor bespannen wagens in beide richtin gen. (Advertentie). Haarlemmerstraat 1 23, Lelden Geboorteaankandigingen (Advertentie) Fietsrally Vandaag, 1 september 1956, van 14.00 tot 18.00 uur, organiseert het korps reserve-gemeentepolitie Leiden een fietsrally voor reserve-politie korpsen. De route van deze rally loopt door de gemeenten Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Noordwijk, Katwijk, Valkenburg en Voorschoten. Na de rally worden de deelnemers voorzien van broodjes en koffie in 't politiebureau aan de Zonneveldstraat. Te omstreeks 18.30 uur maken de deelnemers, voorafgegaan door dé drumband van de Leidse reservepoli. tie, een propagandamars door de stad langs de volgende route: Zonneveld straat, Nieuwsteeg, Doezastraat, Jan van Houtkade, Korevaarstraat, Bree straat, Vrouwensteeg, Haarlemmer straat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Watersteeg, Hogewoerd, Steenschuur, LangUbrug, Zonneveldstraat. Moeilijkheden in „woningpool,, van Leidse Industrieëlen De Leidse vereniging van indus trieëlen klaagt in het jaarverslag 1955 over de gang van zaken in de z.g. „Woningpool" die in 1952 met medewerking van de gemeente werd opgericht om aan de woningnood onder de arbeiders van de leden der vereniging tegemoet te komen. Helaas zo schrijft men, moet wor den geconstateerd, dat de gang van zaken bij deze „pool" zeer onbevre digend is. Langzamerhand heeft een aantal arbeiders, die dergelijke wo- Iof u hoofdschuddend de be richten over ongelukken leest. Ga een EHBO-cursus volgen I In de maand september organiseren 500 afdelingen van de KATH. NAT. BOND VOOR E.H.B.O. in 1000 parochies nieuwe cursussen. Kan men u plaatselijk niet inlichten? Schrijf dan naar: Postbus 601 Rotterdam of telefoneer K1800-50000. ningen toegewezen hadden gekre gen, het dienstverband met hun be treffende werkgever verbroken, zon der nochtans tegelijkertijd de ver kregen dienstwoning te verlaten, Ontruiming is slechts mogelijk via de Gemeente als verhuurster, die enerzijds contractueel daartoe jegens de industrie verplicht is, doch an derzijds als Gemeente weer gehou- len is de betrokken werknemer aan een andere woning te helpen. Het gevolg hiervan is, dat de dien aangaande bij de Gemeente onder nomen stappen, op een enkele uit zondering na, vrijwel geen resultaat hebben gehad. Hierin behoort hoog nodig op korte termijn verbetering te worden gebracht en besprekin gen daarover met de Gemeente zijn gaande. Daarnaast heeft het bestuur met medewerking van de heer B. J. Huurman plaünen ingediend om te komen tot de bouw van een aantal arbeiderswoningen, deels in de vrije sector, deels met premie, welke wo ningen, wanneer daarvoor de ver eiste goedkeuring is verkregen, ge bouwd en geëxploiteerd zullen wor den door een beleggingsmaatschap pij en vervolgens aan de industriële gegadigden, die zich daarvoor heb ben opgegeven, verhuurd ten behoe ve van hun personeel. Voor het bezorgen van de Leidse Courant in de stad Leiden, worden nette bezorgers gevraagd Hoge Mors eindige vóór Levendaal Gele Trui voor Bob Slingeland De laatste rit van de Leidse Jeugd- Tour werd gereden als een echte etappe met alle renner? gelijk van start over een afstand van 18 km. Er werd in een hoog tempo gereden en na ongeveer 4 km hadden de ster keren elkaar gevonden. De grote groep splitste zich eerst in tweeën. Voorop zaten alle kopstukken. Jam mer was dat door een valpartij v. d. Tuijn en Janmaat, die vrij goed ge klasseerd stonden, moesten uitval len. Beiden hadden nogal wat schaaf wonden opgelopen en konden niet verder rijden. De afstand tussen de eerste en tweede groep liep langzaam op. Hal verwege de strijd probeerden nog wel 4 renners weer naar de kopgroep terug te komen, maar helemaal slaagden zij niet. Die kopgroep kwam met 27 man in een lange sprint op de finish af. Hierbij pro beerde de Hoge Mors, die met 4 man in deze groep zat, om alles af te schermen. Dit lukte niet geheel, want op het laatste eind zag v. Biemen van Ons Eiland nog kans om te pas seren en als eerste te finishen vóór Kooiman. Slingeland, die ook door het gat kroop, werd derde. De daguitslag was dus: 1. v. Bie men in 29 min.; 2. Kooiman, zelfde tijd; 3. Slingeland, zelfde tijd. Ver der volgden 24 anderen als een klit op elkaar. Hierin zaten alle favorie ten. Het ploegenklassement werd ge wonnen door de Hoge Mors, die daar door het Levendaal passeerde in het algemeen ploegenklassement en zo doende voor de tweede maal winnaar werd van de wisselbeker. Het èindklassement ziet er als volgt uit: 1. Slingeland 1 uur 4 min. 5 sec.; 2. Kooiman 1.04.41; 3. v. Bie men 1.05.04; 4. Verberg 1.05.26; 5. Bakker 1.06.09; 6. Heemskerk 1.06.58; 7. Uljee 1.07.20; 8. Brouwer 1.07.23; 9. Delfos 1.07.39: 10. v. Weizen 1.07.59 11. v. Duyn 1.08.11; 12. v. Koperen 1.08.14; 13. Rietveld 1.08.21; 14. v. d. Tuyn 1.08.22; 15. Brandt 1.08.37; 16. Duivenbode 1.08.46;17/18. Arnoldus en Sloos 1.09.03; 19/20. Braggaar en Spadon 1.09.07. Het eindploegenklasement ziet er als volgt uit: 1. Hoge Mors 3 uur 21 min. 12 sec.; 2. Levendaal 3.21.34; 3. Maredijk 3.27.38; 4. Meerburg 3.27.48; 5. Leidse' Hout 3.29.15; 6. Ons Eiland 3.34.11; 7. PI Noord 3.34.20; 8. Lage Mors 3.34.32; 9. Burggr.laan 3.34.33; 10. Oranjeploeg 3.43.23; 11. Gem. ploeg 3.46.35; 12. Kooi 3.58.42. Prijsuitreiking. Om klokke 9 uur had de jury de klasementen zover klaar, dat met de prijsuitreiking kon worden begonnen. De voorzitter van de jury bedank te alle jongelui voor hun medewer king en betoonde sportiviteit. Hij noemde hier vooral met name Kees Uljee, die bij een vergissing van een tijdopnemer het meeste werd gedu peerd, maar in het geheel niet pro testeerde, dit in tegenstelling tot en kele anderen. Ook roemde hij Euke de Jong, die na vorige keren vrij goed gereden te hebben, dit jaar steeds achteraan kwam. Daar deze de rode lantaarn bleef dragen toch tot het einde toe volhield, kreeg hij van de jury een sportfietsachter licht als extra prijs. Daar Bob Slin geland, als clubrenner, niet voor de prijzen medereed, wilde hij hem toch iets geven nu hij in de gele trui ge ëindigd was. Een lauwertak als aan denken was zijn deel. Hiema nam Dees als leider van de Jeugdtour de verdere prijsuitreiking ter hand. P. Kooiman kreeg een mooie beker en de groene trui. Van Biemen koos zich een stel clips jjit de prijzen etalage. Iedere jongen kon met een kleinigheid bedacht worden. Een leuke bijzonderheid was, dat enkele ondeugden een paar asbakjes van het zaaltje tussen de prijzen had den gezet en dat één der prijswin naars, deze zo mooi vond, dat hij er een wenste mede te nemen. Door een misverstand werd de beker voor het ploegenklassement eerst aan de Le- vendaalploeg toegekend. Deze vergis sing is inmiddels hersteld. De favorieten van de Leidse jeugd tour zijn op deze foto verzameld. In het midden de trotse gele truidrager Bob Slingerland, daarachter deel nemers en supporters. Onder hen zyn ploeggenoten van het Levendaal, die tweede in het eindklassement eindigden. Het Leidse Apostolisch Instituut begint in de herfst zijn 5e cursusjaar. Het heeft zich ten doel gesteld aan jonge ontwikkelde katholieken te geven: Verdieping van eigen geloofskennis en inzicht in de denkwijze en opvattingen van onze niet-katholieke tijdgenoten. Houdt de vrijdagavonden er voor vrij. Inlichtingen in „Verbum Dei", Plantage 1*6, Leiden, telefoon 21988. In de voltallige raad van Leider dorp heeft het voorstel van B. en om aan het Humanistisch Thuisfront een subsidie toe te kennen van 50. heel wat stof tot praten opgeleverd, Dit voorstel, aanvankelijk gekoppeld aan een subsidieverlening van Pro Rege en de Centrale voor R. K. Mili taire tehuizen, is tenslotte na felle tegenstand voornamelijk door de heer Brontisman gesplitst en in drie delen in stemming gebracht. De beide eerste 100.voor Pro Rege en 50.voor R. K. Mil. Tehuizen werden met al gemene stemmen aangenomen maar bij de stemming voor toekenning aan het Humanistisch Thuisfront bleken de stemmen merkwaardig verdeeld en werd dit deel van het voorstel met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Een voorstel tot subsidieverlening voor de groepscommisise van de pad vinderij kon evenmin genade vinden bij de heer Broxterman. Het betrof een bedrag van 350. dat moest dienen om het tekort o\> 1956 te deken. De heer Broxterman vond het niet juist deze subsidie te verlenen. Immers, grote bedragen waren reeds gemoeid met het bou wen van een onderkomen van de padvinders. Dit is veel te groot op gezet. In geen enkele stad vindt men een gebouw als hier in de gemeente voor de padvinders is gebouwd. Hij heeft het gevoel dat een armlastige in de gemeente een prachtige woning laat bouwen die hij niet kan financie ren en daarna bij de gemeente aan klopt. Bovendien merkt de heer Brontisman in tweede lezing op dat dit tekort te wijten is aan de royale geldlening van de gemeente. Had het een soberder gebouw geweest dan hadden de kosten niet zo hoog ge lopen. Dit moest de voorzitter inder daad toegeven maar het is nu een maal zo gelopen en waar de Culturele Raad advies hierover had uitgebracht meende hij dat men in deze raad vertrouwen (moest stellen. Nadat ver schillende voor- en tegenstanders zich hadden laten' horen werd het voorstel aanvaard met aantekening van de heer Broxterman tegen te heb ben gestemd. Woonwagenkamp Leiden. Een ander punt dat de belangstel ling van de raad genoot wat alweer een geldaangelegenheid nl. hét stich ten en in stand houden van een regio naal woonwagenkamp te Leiden. De kosten voor de gemeente Leiderdorp zouden bij deelname bedragen 400 per jaar. De heer Snel vreesde dat het niet bij deze 400.zou blijven maar dat het „maatschappelijk- en geestelijk- werk onder de kampbewoners" zoals in de toelichting stond meer kosten met zich zou brengen. Hij voelde niets voor maatschappelijk werk. Nadat de voorzitter de raad nader ingelicht had werd ook dit voorstel aangenomen. Van de N. V. Bank voor Ned. Ge meenten in een aanbieding ontvan gen voor een vaste geldlening groot 250.000,voor de tijd van 30 jaar tegen 4M Van de Prov. Griffie werd vernomen dat deze aanbieding door Ged. Staten wordt goedgekeurd ondanks de hoge leningskosten zijnde VA ofwel 3750,Daar al dege nen die een deel van de 10.000.000 obligatie-reik en ing, uit welks op brengst de lening wordt verstrekt, krijgen eenzelfde percentage moeten betalen. In verband -met deze lening kwam punt 8 verkoping rekening courant te vervallen. Grondaankoop. Onderhandelingen over grondaan koop gelegen tussen Doeslaan, Hoofd straat en het Laantje van Bloemen- daal hebben geleid tot overname van enige percelen grond, samen groot 163,78 ha. tegen 2.per m2. Deze grond is nodig om een complex wo ningwetwoningen te bouwen. Op dit terrein, dat zo spoedig mogelijk bouwrijp zal worden gemaakt zullen 111 woningen worden gebouwd. Aan de heer Th. N. J. N. Geels, architect te Leiden is verzocht een schetsplan te maken dat reeds gereed is en waar voor B. en W. voorstellen dit plan bestekklaar te maken. Desgevraagd antwoordt de voorzitter aan de heer Snel dat er 11 woningen zullen wor den gebouwd voor gezinnen met 9 personen, een aantal 6 persoonswo ningen en de rest wordt 4 persoons woningen. Z.h.st. aangenomen. Aangenomen worden ook de voor stellen tot wijziging van de bouw verordening en wel in verband met het centraalrioleringsplan en door af kondiging van een maatregel in zake het besluit schuilplaatsen bij bouw van' woningen welke B. en W. be voegdheid geven vrijstellingen te veriepen van verschillende voor schriften. Vastgesteld werd voorts een wijzi ging van het Alg. Ambtenaren regle ment, de arbeids overeenkomsten verordening, de wachtgeld-verorde ningen, de kindertoelage-verordenin- voor het gemeente-personeel zoals deze van het centraal bureau inzake De particuliere secretaresse van II. K H. prinses Beatrix deelt mede, dat het secretariaat van de prinses ge- j ?erd. Ongetwijfeld zal deze verto gemeente-personeelsaangelegenheden was ontvangen. Tot ledèn der advie^ commisie in zake toewijzing woonruimte werden herbenoemd de heren: I. J. v. d. Stoel, H. Kuilenberg, A. Mol, E. J. Veldhuijzen en D. P. Weijers. Personeelsuitbreiding. De uitbreiding van de gemeente noopt de gemeenteadministratie tel kens opnieuw tot splitsing van de administratie. Zo is thans de beurt aan het Waterleidingbedrijf. Het is noodzakelijk dat dit als tak van dienst op eigen benen komt te staan. Op grond van advies uitgebracht door het centraal bureau voor veri ficatie en fin. adviezen stellen b. en w. voor hen te machtigen tot uitbrei ding van het personeel ter secretarie. Dit houdt in dat aanstelling van een boekhouder mogelijk is. Voor event, schade, voortvloeiende uit krachtens de woningwet geno men stedebouwkundige maatregelen, aan eigendommen van anderen is een nieuwe schadevergoedingsveror dening in het leven geroepen ten einde onbillijkheden zoveel mogelijk te vermijden en gedupeerden na ad vies van een commissie zoveel mo gelijk de schade te vergoeden. Deze nieuwe regeling geldt alleen voor nieuw te bouwen objecten. De centrale verwarming van het raadhuis in 1950 geplaatst en des tijds een geheel nieuw systeem heeft bewezen niet te voldaan. Daar er in de afgelopen jaren reeds een vrij hoog bedrag aan onkosten aan de in stallatie is besteed, oordelen b. en w. het beter een algehele voorziening te treffen door het aanschaffen van een nieuwe brander waardoor bedrijfs zekerheid wordt verkregen. De kos ten bedragen f 2000,hetgeen wordt goedgekeurd. Subsidies. Aan subsidies werd nog verstrekt: 225,voor de gymnastiekvereni- 1 ging Sparta; 1000,voor de Lei- derdorpse HarmonieJsapel; f 256, voor de Korfbalvereniging Velocitas; 1050,voor de voetbalvereniging RCL; 300,— voor de zangvereniging Excelsior. Dan was er een aanvraag van de vereniging voor christelijk onderwijs inzake medewerking tot de bouw van eén kleuterschool van 2 klassen in het Zijlkwartier. Met deze school komt het aantal kleuterscholen tot 3, zijnde 2 chr. en 1 neutraal. B. en w. stellen voor de medewerking te ver lenen en niet over te gaan tot op richting van een openbare kleuter school. Dit laatste in verband met 't besluit dat, wanneer een aanvraag wordt ingediend voor een bijzondere kleuterschool, het gemeentebestuur tevens moet besluiten over het op richten van een op.enbare school. Tot lid van de culturele raad werd benoemd de heer M. Kool. Voor de schoolgaande jeugd ten slotte willen b. en w. een stuk wei land huren groot 1300 ha. van de heer J. C. Koot voor 900,per jaar met een jaar als proef. De jeugd kan hierop naar hartelust ravotten, voetballen enz. Het is ex experiment, maar de raad hoopt dat dit expe riment, al ligt het terrein niet in het centrum, zal slagen. KOORDEN KINDJE LIEP TEGEN AUTOBUS. Vrijdagochtend liepen enkele kin deren van de fam. A. v. d. Zwet op de Simon van Capelweg ter hoogte van no. 129. Plotseling liep er een poesje dwars de weg over en het 3- jdtige Greetje er achteraan, op het zelfde moment echter kwam ook de autobus van de NAL, uit de richting Woerden en het meisje liep tegen de autobus aan. Doordat de chauffeur krachtig remde en de autobus hier door zijwaarts slipte gingen de ach terwielen niet over het kind heen. Met flinke schaafwonden aan hoofd, handen en benen haalde men het kind onder de autobus vandaan. Dr. Visser, die spoedig ter plaatse was, kon niet anders dan oppervlakkige verwondingen constateren en na ver bonden te zijn kon Greetje naar huis gebracht worden en was dit onge luk wonder boven wonder goed afge lopen. MEV^OOP Aanbesteding. Het bestuur van de H. Hartstichting heeft het uitvoe ren van de volledige elektrische in stallatie, zowel in het bestaande als in het nieuwe gedeelte van het ka tholiek Bejaardentehuis opgedragen aan de laagste inschrijver, de fa. J. G. Wetter alhier voor de som van 28.950,—. RQELOFARENÜSVEEN WAGEN VOOR 'T CORSO. Aan het jaarlijks terugkerende bloemencorso te Aalsmeer, waaraan verbonden het stadionspel te Am sterdam, zal dit jaar het Comité Roe- lofarendsveen met een zeer mooie praalwagen deelnemen. De wagen, voorstellende het schip van „Gijsbreght van Aemstel" en be mand met 23 koppen, heeft een leng te van 18 en een breedte van 3 meter. Het ligt in de bedoeling van het comité R.veen, deze mooie ,wagen met nog enige andere, ook in de ge meente Alkemade aan de ingezete nen te tonen, waartoe een klein cor- op zichzelf zal worden georgani- vestigd Haag. is Noordeinde te Den ning, evenals de voorafgaande jaren veel publiek op de been brengen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2