Televisie - Radio - Gramoïoons Toplin Nieuws! Zwembad aan de Noord-Aa zal rond f 45.000 kosten CalSfornië 1 Pelten burg Oude Couranten VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gemeenteraad Zoeterwoude De gemeenteraad van Zoeterwou de heeft gisteravond, zonder discus sies, vele belangrijke besluiten ge nomen en vele belangrijke medede lingen te horen gekregen. Mevr. Neuwahl-Sanders was afwezig we gens verblijf in het buitenland. Bij de ingekomen stukken was de belangrijkste de goedkeuring van Ged. Staten van de aankoop van 11 h.a. land van de Erven E. Gosschalk. De eerste voorstellen waren op onderwijsgebied. Voor de St. Aloy- siusschool aanschaffing van leer middelen en voor de St. Bernardus- school aankoop van schoolmeubelen in de houten school ten bedrage van 4000.—. Finse school in de Zuidbuurt. De R.K. Meisjesschool heeft reeds enkele jaren te kampen met gebrek aan leslokaalruimte. Tot en met het afgelopen schooljaar is het school bestuur er in geslaagd enkele klas sen onder te brengen in gehuurde lokaliteiten en per 1 sept. moet het bestuur voor de onderbrenging van leerlingen nog over een lokaal be schikken. Hiervoor was ruimte ge vonden in het café van de heer Schuur, doch de huur kon geen door gang vinden, omdat er moeilijkhe den ontstonden over de volledige vergunning ingevolge de Drankwet. Bij benadering is niet vast te stel len, wanneer tot de bouw van een geheel nieuwe school kan worden overgegaan, zodat het bestuur zijn toevlucht heeft genomen tot de bouw van een Finse school van drie loka len. De gehuurde ruimte in het klooster kan dan komen te verval len. Voorts wordt medewerking ge vraagd voor de aanschaffing van zes naaimachines voor de V.G.L.O.- school. De heer Onderwater tevens lid van het schoolbestuur deelt me de, dat de levertijd van deze houten lokalen minstens een half jaar is. De voorzitter zegt, dat deze zaak, als ae medewerking voor het voor stel door de raad is verleend, een zorg is voor b. en w. en het school bestuur; er zal inmiddels uitgezien moeten worden naar een voorlopig lokaal. Hiertoe wordt als uitweg ge noemd een ongebruikt lokaal van de openbare school. De daar gevestigde R.K. Bibliotheek zal dan plaats moe ten maken. De voorstellen worden zonder verdere discussie, aangeno men. Voor het te stichten monument bij de Rembrandtherdenking wordt een subsidie van 1/2 ct. per inwoner d.i. 30.verleend. Als bijdrage voor het onderhoud van de wegen in de Drooggemaakte Geer- en Kleine Blankaartpolder wordt een subsidie van 250.toe gestaan. De jeugdcommissie van de Ned. Herv. gemeente krijgt na overleg ging van een begroting met een te kort van 1123.een subsidie van 600— en aan de r.k. E.H.B.O. LEIDERDORP Raadsagenda. Hedenavond om 8 uur vergadert de raad ter behan deling van o.a. de volgende punten: Wijziging der bouwverordening in verband met de aanleg van een cen trale riolering. Subsidiëring van mi litaire tehuizen. Het aangaan van een gemeenschappelijke regeling voor het stichten en instandhouden van een regionaal woonwagenkamp te Leiden. Onderhandse aanbesteding van de doortrekking van de M. P. Splinterlaan. Voorstel inzake het bouwen, van een complex woning wetwoningen. Instelling van een wa terleidingbedrijf en reorganisatie van de administratieve organisatie bij ge meentewerken. WIJZIGING BOUWVERORDENING IN VERBAND AANLEG CENTRALE RIOLERING. Volgens het architectenbureau ir. J. P. v. Bruggen c.s., belast met het bestek maken van een rioolzuive ringsinstallatie met centraal riole ringsstelsel, is voor het goed func tioneren van een afvalwater-zuive ringsinstallatie nodig, dat het afval water in zo min mogelijke staat van gisting wordt gezuiverd. Dit kan worden bevorderd door een zo snel mogelijke aanvoer van het afvalwa ter. De afvoerleidingen naar de openbare riolen moeten daarom een zo kort mogelijk verloop hebben en niet worden onderbroken door put sten, tanks e.d. Tot het wijzigen van de rioleringen op particuliere terrei nen zullen dan ook regelingen moe ten worden getroffen. In verband hiermede is het noodzakelijk over de nodige machtsmiddelen t.o.v. onwil lige eigenaars, huurders of gebrui kers te beschikken. Het is de bedoe ling dat de aansluitingen op het nieuwe rioleringsnet van gemeente wege zullen worden aangebracht. Hiervoor is een aanvulling van de bouwverordening noodzakelijk. In deze aanvulling wordt niet uitge maakt voor wiens rekening de kos ten van aansluiting komen. Het ligt evenwel in de bedoeling dat deze ten laste van de gemeente komen. Ook voor nieuw te bouwen woningen zal een dergelijke bepaling in de bouw verordening opgenomen worden. In het belang van de volksgezondheid wordt het wenselijk geacht om niet meer gebruikte afvoerleidingen, put ten, tanks enz. te laten opruimen, waartoe eveneens een artikel aan de verordening zal worden toegevoegd. DOORTREKKING SPLINTERLAAN Voor het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratingswerken voor de doortrekking van de M. P. Splin terlaan naar de Van der Valk Bou- manweg, is door B: en W. prijsopgave gevraagd aan de heer W. Hennipman te Leiderdorp die inschreef voor 65.123,—. Daar de begroting van de gemeente-architect f 64.321,55 be droeg vinden b. en w. de inschrijf- som acceptabel daar deze slechts ruim 1 boven de begroting ligt. Zij stellen daarom voor dit werk onder hands aan te besteden aan de heer Hennipman. Door de gemeente wordt voor een bedrag van 23,512 aan materiaal geleverd zodat b. en w. hiervoor een krediet vragen van rond 89.000, Geboren: Ernest Martin z. van A. H. Lugteniburg en C. Kl. Werner. Ondertrouwd: J. F. Block 27 j., te Brunssum, en V. Wedding 21 j. Overleden; M. M. van Schagen 61 j., echtg. van H. van Dam. (Dorp) wordt een subsidie van 250 gegeven. MEDEDELINGEN. De voorzitter deelt mede dat de aanvragen om subsidie voor 1957 naar de daartoe benoemde commis sie zijn gezonden. De aanvragen tot aankoop van bouwgrond zijn doorgegeven naar de commissie voor openbare werken. De verzakking van de Weipoo t- seweg zal, na overleg met de Prov. Waterstaat in verband met het ter- tiarire wegenplan, hersteld worden door de aannemer J. J. Rodewijk. In afwachting van het vastellen van het uitbreidingsplan Hoge Rijndijk is nu reeds de suggestie ontvangen voor de aanleg van een groenstrook die dit plan ten zuiden zal afsluiten. Omtrent het grote structuurplan kan worden medegedeeld dat dit ob ject in handen is gekomen van de agrarische commissie en de commis sie voor de wegen. De 38 woningen tussen Schenkel- weg en Korte Miening zijn nog niet gegund omdat de Prov. Directie niet bereid is voor grote woningen een grotere curve-prijs toe te staan. Na de vele conferenties hierover ge voerd zal na 5 sept. weder een be spreking worden gevoerd. De pro vincie is niet bereid gevonden ver der grond af te staan voor dit ob ject, zodat ook na inkrimping van de bouwblokken het aantal daar te bouwen huizen iets kleiner zal moe ten worden. Er is nu ook weer een plan voor 29 woningen ingediend, die na de vertraging van genoemde bouw eerst voor het le kwartaal 1957 in aanmerking zullen komen. Het zwembad aan de Noord-Aa. In de vergadering van 26 April j.l. werd besloten aan de Stichting voor geordend zwemmen voorlopig voor één jaar een subsidie te verlenen ge lijk aan het exploitatie-tekort tot een maximum van 3725.onder voorwaarde dat het subsidie op de eerste plaats zal worden aangewend tot betaling van rente en aflossing. Verder werd besloten gedurende 25 jaar de rente en aflossingen te waar borgen van de lening groot 38.000. Nader is gebleken, dat in de door de Stichting -overgelegde exploitatie- opzet een telfout was gemaakt waar door het geraamde tekort tot 4720 is gestegen. Bovendien heeft het Hoogheemraadschap Rijnland zoda nige eisen gesteld dat de kosten van aanleg nu 45.000.zijn begroot. Het jaarlijks tekort is nu 4922.50. B. en w. stellen nu voor het sub sidie en de garantie voor rente en aflossing te verhogen en de garantie voor rente en aflossing uit te strek ken tot 45.000.Zonder discussie en stemming wordt dit voorstel aan vaard. Bij de vaststelling van de veror dening op het beheer van het grond bedrijf deelt de voorzitter mede dat nu alle aankopen van grond en kos- worden geboekt op dit bedrijf tot het vaststellen van de kostprijs van de bouwgrond. De leden van de waterleiding com missie de heren J. van Vliet, C. J. van Leeuwen en mevr. A. E. M. Neu wahl-Sanders worden met algeme ne stemmen herbenoemd, alsook de leden van advies-commissie Woon- ruimtewet de heren P. Koning, H. J. v. Mil, J. H. v. d. Ploeg, A. M. Schin kel en H. J. M. Sieverding. Na de benoeming van de laatstge noemde commissie spreekt de voor zitter de hoop uit dat deze heren hunne herbenoeming weer zullen aanvaarden. Aan de heer Th. C. Berg gemeen te-bode en ambtenaar van de plaat selijke belastingen wordt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op de meest eervolle wijze per 12 oktober a.s. ontslag verleend. Als voorloper van een lening die aanvankelijk op 860.000.was be paald doch nu wel tot een miljoen zal lopen wordt besloten een kas geldlening aan te gaan bij de Boe renleenbank alhier voor het tijdvak 10 sept. t/m 31 dec. 1956 tegen een rente van 3 7/8 De begroting voor 1956 niet goedgekeurd. Ged. Staten hebben de begroting voor 1956 teruggezonden met de be merking dat de ongunstige ontwik keling van de gemeentebegroting noopt tot beperking van uitgaven en het verkrijgen van meerdere inkom sten. Tegen de grote inkrimping van de saldi-reserve wordt vooral be zwaar gemaakt. Tegen de aangege ven invoering van reinigingsrechten maken b. en w. groot bezwaar omdat in deze landelijke gemeente voor het huisvuil een andere uitweg zal gezocht worden. De kosten van in voering van vuilnisemmers en een gesloten vuilnisauto met de admini stratiekosten zullen tegen de inkom sten niet opwegen. De raad gaat met het bezwaar accoord en verklaart zicht tegen de invoering. Er worden nu een aantal bezuini gingen gevonden en overschrijvingen van uitgaven op verschillende be drijven waardoor de beschikking over de reserve ad 91.000. nu met 16.000.wordt verminderd. Het wachtverbod op de Miening. B. en w. ontvingen verschillende malen klachten over op de Miening geparkeerde auto's, die daar gedu rende lange tijd en vaak aan beide zijde van de weg worden neergezet, waardoor het verkeer ernstig wordt belemmerd en gevaarlijke situaties ontstaan. Het college meent dat aan deze toestand een einde moet ge maakt worden en stelt voor aan Ged. Staten te verzoeken voor het gedeel te van de Miening dat buiten de kom is gelegen een wachtverbod in te stellen voor langer dan een kwar tier. De heer van der Ploeg geeft te kennen dat de kath. fractie met het voorstel niet kan fneegaan omdat het nuttig effect van een wachtver bod zal missen. Het daar gevestigde intensief be drijf beschik niet over voldoende grond en de situaties zullen niet voorkomen worden. Dit bedrijf mag deze moeilijkheid niet opgelegd wor den, zodat spr. voorstelt door over leg de moeilijkheden tot een mini mum te beperken en door steun van de gemeente morele steun b.v. te zorgen voor een parkeerterrein. De voorzitter erkent volkomen dat het bedrijf met een wachtverbod ernstig gedupeerd wordt en merkt op dat de eigenaar het bedrijf heeft laten groeien op die plek en naar geen andere plaats heeft uitgezien met het gevolg dat parkeermoeilijk- heden ontstaan. Het algemeen be lang moet prevaleren boven het par ticuliere en het ligt niet op de weg van de gemeente voor een bedrijf een parkeerruimte te geven. De heer van der Ploeg repliceert dat de eigenaar herhaalde malen te vergeefs heeft getracht een oplossing te vinden. Wij moeten zuinig zijn op de ruimte; het kan daar niet anders gaan. De voorzitter verwacht als de op ritten naar de Prov. weg gereed ko men nog meer verkeer. Eerst als de ze weg doorgetrokken is op^ de Dr. Kortmannstraat zal het geva'ar ver minderen. Reeds lang zijn wij de eigenaar ter wille geweest o.a. door het toestaan van het schoonmaken van de veeauto's op een plaats waar dit ten opzichte van het verkeer niet zo bezwaarlijk is. Wethouder Kraan zou van de kath. fractie willen vernemen of zij de toe stand geen onhoudbare vindt en het instellen van 'n wachtverbod geen stimulans zou zijn tot het ernstig zoeken waarbij dan medewerking kan worden gegeven. De heer Wesselingh verklaart te weten dat de betrokkene naar een andere oplossing heeft gezocht doch niet kon vinden. De voorzitter acht de toestand niet verantwoord en vraagt of door over leg iets bereikt zal kunnen wordep. Tenslotte wordt deze zaak aange houden tot een volgende vergade ring. Bij de rondvraag vestigt de heer Tijssen de aandacht op een vervui ling achter een terrein van de heer Siere en vraagt de heer van der Geest „demping" van de stoepen op het Watertje. De heer Wesselingh in formeert naar de totstandkoming van de nieuwe aanvoerbuis van de waterleiding. De openbare vergadering wordt hierna gesloten waarna de raad in geheime zitting gaat tot het verne men van mededelingen waarover geen besluiten zullen worden geno men. LISSE ER MET DE AUTO VANDOOR, De autoverhuurinrichting C. W. verhuurde een dezer dagen een auto aan iemand, die beweerde in het be zit te zijn van een rijbewijs, doch dit jammerlijk vergeten had. Ómdat hij echter een zieke naar R'dam moest brengen, zo vertelde hij, wilde hij een wagen meenemen. De zoon van dhr W. gaf in goed vertrouwen een auto mee, nadat de huurder de ver zekering gegeven had hem 's avonds voor zeven uur terug te brengen. Dit gebeurde echter niet. Wel kreeg men van een garagehouder uit Gro ningen een rekening aangeboden van een gekochte accu. Een heer met een wagen had daar een accu in la ten zetten en was toen spoorslags vertrokken. Men had het nummer echter genoteerd en zodoende kwam men er achter dat de wagen uit Lisse kwam. De politie heeft de zaak in handen. 0EGSTGEEST JAARVERGADERING UDO. De r.k.v.v. UDO hield haar jaarlijkse ledenvergadering in het parochiehuis. De voorzitter was niet ontevreden over het afgelopen jaar, want hoe wel er geen kampioenschappen uit de bus gekomen zijn, waren de eind standen toch bevredigend. In het komende seizoen zal de ver eniging de beschikking krijgen over een gemeentelijk sportterrein, dat binnenkort gereed zal komen. De jaarverslagen van penningm. en secr. werden goedgekeurd. In de nieuwe kascontrole-commis sie zullen het komende jaar zitting nemen de heren F. v. Dijk, C. A. de Jong en P. d. Hollander. Na de pauze werd 'het voorstel van het bestuur om het bestaande bestuur uit te breiden tot 7 leden, met algemene stemmen aangenomen. Bij de bestuursverkiezing waren de heren J. J. v. d. Geest en J. Kemp af tredend, laatste genoemde was niet herkiesbaar, zodat er 3 vacatures ble. ken te ontstaan. Door het bestuur wa ren als kandidaat gesteld de 'heren J, F. v. d. Berge J. de Vos en C. van Rijn. Aangezien geen tegenkandidaten waren ingediend werden bovenge noemde heren zonder stemming ge kozen. De heer J. J. v. d. Geest werd herkozen als voorzitter. De elftalcom missie werd aangevuld met de heef J. F. v. d. Berg in de plaats van de heer J. Kemp, die i.v.m. werkzaam heden moest bedanken. De geestelijk adviseur sprak tenslotte over team geest en sportiviteit. VOORSCHOTEN Schaakclub „Voorschoten". Aan de vooraVond van het nieuwe seizoen hield de schaakclub „Voorschoten" haar jaarlijkse ledenvergadering. De heer G. P. Sluiter opende de bijeen komst met een woord van welkom tot de leden en de nieuwe leden en memoreerde in het kort de resultaten van het afgelopen seizoen. Een trouw lid, de heer A. Oudshoorn, was de vereniging ontvallen. Dr. Vermet had in het afgelopen seizoen op overtui gende wijze de wisselbeker in handen gekregen. Het le tiental had in de Leidse schaakbond een vierde plaats weten te bemachtigen en het 2e tien tal een eervolle tweede plaats. De competitie indeling werd ook deze avond weer besproken. Met twee tientallen zal aan de competitie wor den deelgenomen. De heer B. Groe- nenberg, secretaris gaf een jaarver slag en de penningmeester gaf reke ning en verantwoording van het kas geld. De financiën van de schaakclub waren goed. De vereniging beschikt thans over een batig saldo van 234.17 en daarom was besloten enige nieuwe 'klokken aan te schaffen. De heer W. H. v. d. Nat had aan de club enige schaakboekjes beschikbaar gesteld, die door het bestuur in dank werden aanvaard. Het aantal clubleden is thans stijgende. Toch werd ieder ver- zoc' t zoveel mogelijk propaganda te maken in eigen kring, want onder onze dorpsgenoten bevinden zich nog talloze schaakliefhebbers, die de weg naar de vereniging nog niet hebben gevonden. Het bestuur zal nog enige pogingen aanwenden om door middel van een competitie voor alle ingezete nen de belangstelling voor de schaak sport te vergroten. Na de jaarverga dering werd nog een snelschaaktoer- nopi gehouden, dat geanimeerd ver liep. Marktberichten LEIDSCHENDAM, 31 aug. Groente Komkommers A 3543, idem B 2332, idem C 1519, idem krom 3139 ct per kg; tomaten A 900 970, idem B 810850, idem C 880 960, idem CC 540—670; sla 8—14, stOofsla 1020, andijvie 2836, spi nazie 2049, postelein 2739, snij bonen 116138, princessebonen 83 131, pronkbonen 7896, selderij 600740, kroten. 1617, rode kool 2324, peterselie 600740, perziken 1228, meloenen 48-*-97, aardappe len 814—910. LEIDEN, 31 aug. Vee. Aange voerd: 20 stieren, 50 melkkoeien, 400 vette koeien, 27 varekoeien, 6 gras- kalveren, 58 vette kalveren, 44 nuch tere kalveren, 400 vette schapen, 917 weideschapen, 800 vette lammeren, 48 varkens, 363 schrammen, 1043 biggen, 10 veulens, 21 geiten. Totaal 4213 stuks. Notering: slachtstieren 2,50 3.10, per kg schoon gew.; melkkoeien 750—1080; vette koeien 2.603.15 per kg sdhoon gew.; varekoeien 600 —800; vette kalveren 2.00—2.60, nuchtere kalveren 1.4Ó1.70, per kg lev. gew.; vette schapen 100 130; weideschapen 110150, zuig- lammeren 90—120; schrammen 80—130; biggen 40—65. Handel: schapen stug; rundvee slepend; zeugen, schrammen en big gen matig; over de gehele linie gro ter aanvoer. Kaas. Aanvoer 53 partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas. Goudse extra kwaliteit 2.48; idem le kwal. 2.302.35; idem 2e kwal. 2.2/—2.29; Leidse le kwal. 2.28— 2.40 per kg. Voor Goudse en Leidse kaas was de handel traag. is een dorado voor woning- H zoekenden. Er staan zóveel fl huizen leeg, dat de eigenaars gratis televisie en een was- W machine in gebruik geven, als u hun huis wilt huren! 9 En dan nog wel in het land met de heerlijkste vruchten en zomerklimaat. Is 't niet om er van te watertanden! In Holland is het precies andersom. Men geeft'n.l. een televisie of het geld cadeau, om een huis te krijgen. Jammer, wat zouden wij een heleboel jonge mensen gelukkig kunnen maken, als we evenveel huizen hadden als: 't Is een hele uitgavericht daarom uw schreden naar een oer-soliede zaak, met een enorme keus in le kl. merken en in alle prijzen en modellen. We hebben 4 service (dienst)posten: tel. 20802. Na 6 uur 32910 w.o.a. 30355-23878. Een Dorado VAN 1793 voor muziek PLATEN minnaars KOPERS en Honderden van onze cliënten zijn enthousiast over het veel besproken „Nooit Strijken' Overhemd Het doet ons genoegen U te kunnen mededelen, dat de TOPLIN- overhemden thans in Nederland in licentie vervaardigd worden en wel door de EL-MIOR-fabrieken in onze eigen Sleutelstad, waardoor de prijs, door het vervallen van de hoge invoerrechten, gesteld is op slechts f 09,75 Behoorden wij tot de eerste zaken, die het TOPLIN-overhemd in Nederland introduceerden, nu brengen wij U weer het EL- MIOR TOPLIN in alle maten en de kleuren wit, grijs en beige. Strijken? Hoeft niet meer! Wat een gemak! U wast het overhemd losjes met lauw water en Sunhil, U hangt het op een kleerhanger boven het bad, in de dcuichecel of buiten en kijk! het water zakt van boord en schou ders af door het overhemd naar beneden en neemt daarbij alle kreukels weg. Als U het overhemd 's avonds wast en ophangt, hebt U het meestal 's morgens al droog en glad alsof het ge streken is. Gaarne verwachten wij U een dezer dagen om U deze TOPLIN-overhemden te tonen. Mogen wij U verwachten? HERENMODE Leiden, Breestraat 152-154 Katwijk, Voorstraat 4 S Hallo! LEUNE heef! nog RESTANTEN tegen fantastisch lage prijzen KOSTUUMS 17.50 I COLBERTS 13.00 PANTALONS 8.75 REGENJASSEN 15.75 JOPPERS 9.75 JACKS 7.50 ANORAKS DAMESPANTALONS, SPIJKERBROEKEN - RUITHEMDEN - OVER HEMDEN - SOKKEN - DASSEN voor SPOTPRIJZEN Haast U LP II U F JANVOSSENSTEEG 67 C V IN C TEL. 22415 32256 2 Gevr. r.k. dagmeisje. P. Verberg, Haarlemmer straat 180. 2 Te koop: 2-pers. eiken ledikant met onderlagen 17,50; eiken dienstbode kastje 12,50; 2 fauteuils en 4 stoèlen 95,kook kachel 17,50; 4 stoelen en 2 armstoelen 15.2 sa lontafeltjes 7,50 p. stuk. Janvossensteeg 51. 2 Groot drumstel aange boden, geheel compl. z.g. a.n. Lage Rijndijk 81a, Leiden. 2* Te koop: waskast met spiegel 22,50; 2-p. pracht verenbed met hoofdpeluw en kussens 27,50; houten 6-lamps kroon 17,50; 4 goede huiskamerstoelen 20,theekastje f 5. strijkplank 4,zieken stoel 8.50. Janvossen steeg 51. 2* R.K. boerenzoon, 14 j., biedt zich aan als boeren knecht, op gemengd be drijf, kan melken, intern. Br. onder no. 2162 bureau van dit blad. *2 Net r.k. meisje gevr. voor de morgenuren, of voor enkele morgens, van half 9 tot half een. Thor- beckestraat 41. 2 Door vertrek: Philips radio van 1952 125.—; electr. gram. met pick-up 17,50; damesfiets in pr. Srima st. met lamp 40, ioogl. Kerkgracht-42. 2 Aangeb. prima heren fiets 85,B.S.A. sport- rijwiel, handremmen, iets moois 125,sportfiets. als nieuw 115.nieuwe kinderfietsen 69. nieuwe sportr ij wielen 135,Alles met vol jaar garantie. - Rijwielhandel Sjouke, Hogewoerd 9. blijven passent \i 2 Mevr. Boersma, Bree straat 78. vraagt een hulp in de huishouding voor dag en nacht. Tel. 31747 (Peek en Cloppenburg). in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIDEN 2 Aardige flinke hulp in de huishouding gevraagd voor de dag. Meerdere hulp aanwezig. Mevrouw Heeringa, v. Slingelandt- laan 10, Leiden, tel. 22450. 2 Aangeb. electr. Singer ringspoel naaimachine, pr. werkend, compleet m. kap en apparaten. Verkoop m. garantie. Haagweg 172a. Leiden, tel. 25510. Voor 3lauutd*u(iuie'i(i ROUWCIRCULAIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS- KAARTEN BIDPRENTJES FOTO-BIDPRENTJES N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 LEIDEN Abonneert U op het Parochieblad tP.uAi.um QoJidci -| per jaar ƒ4,50 per kwartaal f 1,20 per maand 0.40 Bureau: Papengracht 3? leider1 Telefoon 201)35

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3