Imam Evert Casteiein onderscheiden met „Pro Ecclesia" Moeilijkheden op .Voordorp' Storing van televisiezender Scheep Amateurs in toonden go dubbele zin ede taktiek OMGEVING WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Mevr. Kaufman-Lutz overleden Maandagavond is in Borne (Over- ijsel) na een langdurige ziekte over leden mevr. M. A. KaufmanLutz. Leiden kent mevr. Kaufman beter onder haar meisjesnaam mej. Lutz en in haar vroegere kwaliteit van di rectrice aan de r.k. Vakschool voor meLsjes aan het Galgewater. Zij werd op 1 april 1936 tot direc trice benoemd als opvolgster van mevr. M. C. v. OerleNipper, de eerste directrice van de R.K. Vak school. Geboren te Alkmaar op 12 decem ber 1905 ving zij haar loopbaan bij het huishoudonderwijs aan als lera res met akte N XVIII aan de R.K. Huishoud- en Industrieschool „Ma- riënlburg" te 's Hertogenbosch, waar na zij verhuisde naar de Nijmeegse Huishoudschool. Wegens het voorge nomen afscheid van mevr. v. Oerle- Nippen werd mej. Lutz op 1 septem ber 1935 benoemd tot adjudant-direc trice en lerares aan de R.K. Vak school voor meisjes te Leiden, ten einde zich in te werken in de sfeer van deze school, waarover zij direc trice zou worden. Het gelukte mej. Lutz voortreffe lijk om de traditie van de school voort te zetten, hetgeen bewezen werd door de toestroming van het aantal leer lingen; in 193*8 werd het getal van 900 leerlingen overschreden en in 1939 ging het boven de 1000. Gedurende de oorlogsjaren heeft de Vakschool geen gemakkelijke ja ren doorgemaakt en in de dagen der ballingschap toen de school in allerlei noodgebouwen onderdak moest zoeken was het vooral de directrice, op wier schouders de zwaarste taak gelegd werd. Materi- aalschaarste en kolennood maakte het lesgeven tot een kwelling en er was heel wat beleid en doorzettingskracht nodig om de goede geest onder leer lingen en leerkrachten te handhaven. Dank zij haar karaktereigenschappen is mej. Lutz in deze zware taak voor treffelijk geslaagd en toen in oktober 1945 het uitgeleefde en gehavende schoolgebouw weer vrij werd gege ven, bleek het schoolverband gaaf uit de crisis te zijn gekomen. Node liet het schoolbestuur haar dan ook gaan, toen zij met ingang van 1 juli 1946 ontslag nam om in het hu welijk te treden met de heer H. B. A. Kaufman, thans burgemeester vatn Borne in Overijsel. Als burgemees tersvrouw heeft deze -uitzonderlijk begaafde vrouw haar capaciteiten in dienst gesteld van de gemeentewaren en van haar gezin, zij laat een doch tertje van amt jaar achter. Degenen, die mevr. KaufmanLutz gekend hebben en dat zijn er zeer velen zullen haar ongetwijfeld in hun gebed gedenken. Bij 25-jarig jubileum De heer Evert Casteiein, directeur van de gelijknamige dansschool te Leiden, is vanmorgen tijdens de fees telijkheden naar aanleiding van het 25-jarig jubileum onderscheiden met de Pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice". De deken van Lelden, deken W. P. M. Haring, over handlgde hem vanmorgen tijdens het feestelijk ontbijt, waaraan vele aan zaten, dit eerbewijs. Om tien uur werd in de dekenale kerk tijdelijk aan het Rapenbux-g een plechtige H. Mis uit dankbaar, 'heid gelezen, die werd gecelebreerd door de deken van Leiden met assis tentie van pater J. Adriaanse, mode rator van de „San Philippo Neri", het katholiek cultureel verbond van dans- leraren en rector Mathijssen, dis- tricts-aalmoezenier van de LTJ. Drie tafels stonden in Het Gulden Vlies vanmorgen gereed toen de gas ten, omspeeld door een gezellig mu ziekje van de heer Gé Hofenk tegen elf uur hun plaatsen innamen. Onder hen waren vele geestelijken uit Leiden en omgeving: deken W. P. M. Haring uit Leiden later voeg de deken Juffermans uit Zoeter- woude zich bij het gezelschap pas toor F. A. M. Bernefeld, kapelaans uit plaatsen in de omgeving, waar de heer Casteiein danslessen geeft, dt paters Ndeuwenhuysen o.f.m. en Keu- laerds o.f.m., namens de derde orde van St. Franciscus van welke orde de heer Casteiein jarenlang federatie voorzitter voor Leiden en omgeving is geweest, pater Moons, namens het S.F.L., pater Kokx, namens het Leidse Instuif, pater W. Adriaanse, modera tor van „San Philippo Neri", wethou der S. Menken, loco-burgemeester, die het gemeentebestuur vertegen woordigde, de heer S. W. Hagendoorn, commandant van de brandweer, de heer F. de Hosson, diocesaan voorzit ter van de N.R.K.M., de heer J. C. Lambermont, namens de N.R.K.M. te Leiden, de heer A. van Dijk, namens de r.k. bond van het gezin, waar van de heer Casteiein lid is, de heer K. F. de Bree, namens de K.A.B., de heer Van Leeuwten, namens de L.T.B., de heer Overdijk, namens de K.A.J., de heer Jacdbs, namens de L.T.J., collega's van de heer Casteiein en familieleden. Verdienste. De 'heer Martien Visser heette aan het begin van de maaltijd allen wel- Personeel biedt ontslag aan Tussen de diaconie van de Neder lands Hervormde gemeente te Leiden kom, waarna hij het woord gaf aan enerzijds en de directrice en het per deken W. P. M. Haring. De deken soneei van het kinderhuis Voordorp schetste m een kort woord de ver-te Leiderdorp anderzijds, is sinds diensten van de heer Casteiein, om- enjge tijd. een verschil van inzicht dat deze de kans heeft aangegrepen geT%zen dat thans zijn hoogtepunt !o wprkpn vnnr dn knthnlinkn 7aalc P Gisterenavond geen uitzending Door een ernstige storing in de te levisiezender te Lopik is gisteravond het televisieprogramma, dat de N.C. R.V. zou uitzenden, niet uitgezon den. De storing was een der ernstig ste die de Nederlandse televisie tot dusverre heeft ondervonden. Na het inschakelen van de zender om half acht bleek al spoedig, dat er ergens iets niet in de haak was, want er verscheen geen beeld op de ontvan gers. Toen de fout opgespoord was, werd meteen duidelijk dat er van een uitzending geen sprake kon zijn, en werd besloten het aangekondigde progi-amma in zijn geheel op woens dagavond half negen uit te zenden. POTLOOD en GEEST No. 516. Horizontaal: 1. aarden of metalen vaatwerk,3 rechthoekig, 8. slede, 9. grootste woestijn der aarde, 10. bijrivier van de Wolga, 12. water stand (afk.), 13. bekend dier, 14. deel van de mast, 15. akelig, 17. overzet- vaartuig, 19. Rom. munt, 20. kleef- middel, 21. oude lengtemaat, 22. hech tenis van personen, 24. scherpzinnig heid, 28. lidwoord (Fr.), 27. stengel, 28. danspartij. Verticaal: 1. feest van de verrijze nis des Heren, 2. bid (Lat.), 3. mu ziekinstrument, 4. uitroep, 5. water in N. Brab., 6. tap met een sleutel, 7. le vensvocht in organische lichamen, 9. zijtak Moezel, 11. rivier in Nederland, 14. stad in Italië, 16. dorp in N. Brab., bij Eindhoven, 17. wijnsoort, 18. naam van een boek, 20. kuur, 21. bastaard- uitgang, 22. vlaktemaat, 23. groente, 25. per expres (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 515. Horizontaal: 1. huifkar, 6. vak, 7. Ria, 9. er, 10. met, 12. nu, 13. sater, 15. iets, 16. kano, 17. Essen, 19. eb, 21. aan, 22. Ru, 23. Lea, 25. tas. 26. autoped. Verticaal: 1. har, 2. uk, 3. fret, 4. ar, 5. rin, 6. vehikel, 8. autobus, 10. massa, 11. teken, 13. sté, 14. Ran, 18. sago, 20. Bea, 22. rad, 24. Au, 25. te., Aangezien'bij moderne televisie-ont vangers alleen geluid doorkomt als ook het beeld wordt ontvangen, kon men de wachtende kijkers niet me dedelen dat er een storing was. Gevolg daarvan was weer, dat de telefooncentrale van de Nederland se televisiestichting overbelast ge raakte, zodat de informerende tele visiekijkers ook daar niets wijzer werden. De storing betreft vermoedelijk het doorbranden van een koppelfil ter tussen de eindtrap van de zender en de antenne. ARBEIDER VERONGELUKT. Vanmorgen is in de ijzergieterij van de Nederlandse Kabelfabriek te Alblasserdam tengevolge van een bedrijfsongeval de kokillenman J. Koenheim, oud 26 jaar, wonende te Tiel, om het leven gekomen. Hij was bezig grote ijzeren blikken (kokillen) op te stapelen. Door een tot nu toe onverklaarbare oorzaak gingen en kele blokken schuiven. Hierdoor raakte hij zodanig bekneld, dat zijn borstkas werd ingedrukt tengevolge waarvan hij vrijwel onmiddellijk overleed. In een hedenmorgen te Utrecht ge- I houden bestuursvergadering van het I bedrijfsschap voor pluimvee en eie ren is medegedeeld, dat j.l. zaterdag binnengekomen is de ministeriële bekrachtiging van de verordening, die een einde maakt aan het verplich te stempelen van eieren. Deze stem peling zal thans facultatief zijn. Gunstig gezicht Op sterretje Lacertae De Utrechtse sterrewacht is tevre den over de eerste waarnemingen die de afgelopen nacht zijn verricht tij dens de „operatie Hagedis". Zeventien sterrewachten over ge heel de wereld verspreid, registreren met hun meetapparaten gedurende 15 dagen het sterretje 12 Lacertae, waar van men graag meer wil weten, dan tot nu toe bekend is. Dr. C. de Jager van de Uti-echtse sterrewacht, die het initiatief tot dit internationaal onderzoek nam, ver klaarde vanmorgen, dat, wanneer de weersomstandigheden in de komende dagen zo gunstig zijn als vannacht het geval was, de waarnemingen, al thans voor Nederland, voor 160 pro cent zullen slagen. Om zes minuten over negen is men gisteravond op de Utrechtse sterre wacht begonnen. Vanmoi-gen tegen half vijf sloot men de koepels omdat opkomende bewolking het observeren van de ster onmogelijk maakte. De waarnemingen van vannacht zijn in middels op registratiestroken be werkt. te werken voor de katholieke zaak. Gelukkige oudei's en gelukkige jonge gezinnen zijn de levende getuigen van het goede werk van de heer Casteiein, en de geestelkheid is dankbaar voor de steun, die zij ondervindt in de zorg voor de jeugd. Hij dankte ook mevr. Casteiein, die haar echtgenoot 22 jaar lang terzijde heeft Uw verdiensten hebben langs de hiërachische weg ook de aandacht in Rome getrokken, aldus de deken, daarom ben ik blij u namens Z. H. de Paus de onderscheiding Pro Eccle sia et Pontifice te mogen overhandi gen. Mevr. Casteiein spelde haar echt genoot de onderscheiding op en zij ontving uit handen van de deken de bijbehorende oorkonde. Bisdommelijk dansleraar. Geanimeerd verliep vervolgens het ontbijt, waarna de heer S. Menken loco-burgemeester het woord ver kreeg. De heer Menken aarzelde uit te spreken in welke kwaliteit hij de heer Casteiein zou toespreken. Het werk van de jubilaris ligt immers op het terrein van sociale zaken (mid denstand) én van onderwijs. Daar naast zou hij het oud- St. Joseph- gezellen-lid Evert Casteiein als oud senior kunnen toespreken. Hij haal de herinneringen uit deze tijd op. „Het is al een gelukwens waard hoe de oud-gezel in de plaatselijke gemeen schap een belangrijke plaats heeft weten te veroveren aldus de wet houder, gezien uw activiteiten kan men zelfs over een „bisdommelijk" dansleraar spreken". Hij wenste de heer Casteiein en echtgenote jaren toe, waarin het werk op dezelfde wijze zou worden voortgezet De heer J. C. J. Lambermont compli menteerde de jubilerende dansleraar en tevens de jubilerende dansschool. Als voorzitter van de N.R.K.M. ver heugde het hem vast te kunnen stel len, dat de heer Casteiein het devies „De klant is koning" heeft hoogge houden. Na hem spraken nog de heren De Bree, Van Leeuwen, Van Dijk, Over dijk en pater Adriaanse, namens de organisaties en verenigingen, die zij vertegenwoordigden. De heer Casteiein dankte geroerd voor de vele bewijzen van medeleven waaronder ook een schriftelijke ge lukwens van de bisschop van Rot terdam, m<gr. M. A. Jansen. RECEPTIE 's Middags werd in het Gulden Vlies van half twee tot half drie een zeer druk bezochte receptie gehou* den, waarbij honderden hun felici taties kwamen aanbieden. Ondef hen waren geestelijken uit Leiden en om streken en vertegenwoordigers van verenigingen zoals de r.-k. bond van politiepersoneel „St. Michaël" (de heer J. Linderhof), de r.-k. Invalidenbond, de bond van Chr. Politie-personeel, le L.G.B., én de volksdansgroep Nieuw Holland", „De Bataven", „Dccos", etc. Schriftelijke felicitaties werden vooits onder meer ontvangen van de Vicaris-Generaal in het bisdom Rot terdam, mgr. A. C. Schaaper, de secretarissen van de bisschop van Rotterdam dr. M. J. de Jong, en E. Guljé, gelukwensen uit Engeland, van de heer H. Th. Rooswinkel, refe rendaris bij O.K. en W. en de hoer Th. Van Steen, directeur van de Volks-hogeschool en het Boerencen- trum „Ons Erf". heeft gevonden in de aanbieding hun ontslag door directrice en perso neel van genoemde inrichting. „Het ontslag is na rijp beraad aan geboden, niettegenstaande onze grote gehechtheid aan de kinderen en ons gehele werk", aldus delen zij mede in een circulaire, die aan vrienden en kennissen is verzonden. Verschil lende kerkelijke instanties en instel lingen op het gebied van de kinder bescherming zijn eveneens ingelicht. Om de moeilijkheden van de periode, waarin er geen nieuwe leiding is, te kunnen opvangen, zijn er van de zijde van de diaconie reeds maat regelen .genomen, waaruit valt af te leiden, dat het ontslag van het per soneel door haar is aanvaard. Vijf Ringen Tochten voor bromfietsers De deelname aan de Vijf-Ringen- Tochten voor de bromfietsers is nog niet zo heel groot. Er zijn wel veel aanvragen om inlichtingen, maar tot nog toe is de definitieve aanmelding niet best. Misschien vindt men-'t ge vraagde inleggeld erg hoog. Daarom heeft het organisatie-comité beslo ten, dat alle aanmeldingen, die voor vrijdag a.s. binnenkomen, geiheel gra tis mogen meedoen. De organisatoren hopen, dat een flink aantal bromfietsers uit Leiden en omgeving er aan mede zullen werken om deze tochten tot een zo danig succes te maken, dat het vol gende jaren weer mogelijk is. De start vindt plaats maandag- kunnen zich aanmelden aan 't adres: avond van 6.30 tot 8 uur. Deelnemers Prinsenstraat 20, Leiden, vóór zes uur of van 9 tot 10 uur 's avonds. Crisis L risis L/eidse vJemeenteraad Formatie TE SMALLE BASIS IN EEN MAANDENLANGE training hebben de Leidse journalisten zich afgetobt hun jaarlijkse eer op het groene veld te verdedigen tegen de Leidse gemeenteraad en hedenavond zou de jaarlijkse strijd gestreden worden in de Leidse Hout. Omdat het echter zo stil bleef aan de zijde van de gemeenteraad en de gehele sfeer verbluffend deed denken aan een besloten zitting, hebben wij vanonoi'gen voorzichtig gepolst, hoe het mo reel van het Raadselftal was en met welke verwachtingen de ma gistraten dit #jaar achter het bruine monster zouden aantre den. Zoals de uitslagen van vori ge jai-en steeds aangeven, waren op de groenen mat de verwachtin gen nog altijd het beste deel van de gemeenteraad. Een simpel telefoontje bracht ons echter achter een complete gemeenteraadscrisis, die veel ver wantschap vertoont met de hui dige kabinetsscrisis: Men kan er ook niet meer uitkomen. mislukt Toen de PLANNEN enkele maanden geleden vaste vor men aannamen, heeft de Leidse sportcommissie voorzichtig de fractievoorzitters gepolst, zoals dit in het politieke leven te doen gebruikelijk is. Alleen de P. v. d. A. bleek be reid met 3Vt. man een beperkte medewerking aan de vorcning van een elftal te verlenen, al duidde de kwalificatie van de heer Goslings „met pijn" niet op een overdreven enthousiasme. De V.V.D. besloot een tussen positie in te nemen en zorgde er voor met de vitale heer Portheine in ieder geval een plaats in het elftal te bezetten. De heer Van Dijk (K.V.P.) maak te knie-bezwaren en C.P.N. en Prot.. Christ. konden geen atleten afvaardigen, die men represen tatief zou kunnen noemen. Op deze smalle basis achtten de vroede vaderen het onverant woord de eer van de gemeente raad op het spel te zetten. Daar om zal de Leidse Hout heden avond verlaten blijven. 20.000ste VOOR „REMBRANDT" In het stedelijk museum „De La kenhal" wordt een dezer dagen de 20.600e bezoeker verwacht voor de tentoonstelling „Rembrandt als leer meester". U nadert een opgebroken weg De Leidse Jeugdtour Men schrijft ons: Als eerste étappe, na de verregende maandag, was er een ploegen-tijdrit uitgeschreven over 3 ronden van het Hofdijk-parcours. Deze tijdrit telde mede voor het ploegenklassement, maar niet voor het persoonlijke klas sement. De tijd van de laatste man van iedere ploeg was beslissend. Er werd met twee ploegen gelijk gestart om de spanning te verhogen. Deze opgave bleek voor de meeste ploegen nogal zwaar, daar zij niet begrepen, dat zij een achtergebleven man moesten ophalen. De „Leven- daal-tploeg" verstond dit werk het beste. Bij hen viel het op, dat juist hun beste rijder, na eerst de andere getrokken te hebben, in de laatste ronde achterop ging rijden. Dit bleek de juiste taktiek te zijin. Zij wonnen dan ook deze tijdrit in 3 min. 10 sec. „De Hoge-Moi-s", die erg hard be gonnen was, had het ongeluk, dat een van zijn renners uit de bocht vloog. Dit kosttte veel tijd, maar door taai doorzetten kwamen zij met hun te genstander, „de Leidse Hout" nog ge lijk aan in 3 min. 15 sec. Dit was de tweede plaats. Hierna werd in 4 manches van 15 renners, die 5 ronden moesten rijden, de eerste persoonlijke rit betwist. In de eerste manches, waar Kees' Uljee van de Levendaalploeg heer en meester bleek, werd de fout gemaakt om te langzaam te beginnen. Daar het slechts een korte rit was, kon de op gelopen achterstand door de volgende ronden niet meer goedgemaakt wor den. In de tweede manches trok men er harder aan. Deze werd in 'n sprint gewonnen door Calzijn van de „Hoge Mors" in de tijd van 5 min. 15 sec. De derde manche ging nog sneller en hieruit kwamen tenslotte de win naars van deze étappe. Kooyman van „de Hoge Mors" won in.de sprint van v. Diemen van „Ons Eiland". De vierde manche, die door Arnoldus van de „Kooiploeg" ge wonnen werd, bracht de gele trui voor Kooyman niet meer in gevaar. Uitslagen na deze twee ritten: per soonlijk klasement: 1. en gele trui: Jan Kooyman, „Hoge Mors" 5 min. 10 sec.:; 2. en groene trui, v. Diemen „Ons Eiland" 5 min. 10 sec.. 3. Slin gerland 5 min. 14 sec.; 4/5. Calzijn en Brand 5.16; 6. Heemskerk 5.17; 7/9. v. Ko-peren, Driessen en Brouwer 5.20; 10/11. Goozen en Spadonk 5.22; 12/16. Arnoldus, Sinteui-, De Wit, Zaalberg 5.27. Ploegenklassement, waarin beide ritten verwerkt zijn: 1. Hoge Mors 18 min. 25 sec.; 2. Ons Eiland 19.18; 3. Levendaal 19.30. 4/5. Maredijk, Leidse Hout 19.34; 6. Plan Noord 19.43; 7. Gem. Ploeg 19.46; 8. Kooiploeg 20.04; 9. Meerburg 20.06; 10. Oranjeploeg 20.15; 11. Burggra- venlaan 20.40. 12. Lage Mors 21.21. WAAG GERESTAUREERD. In de tweede helft van september zal 't eindelijk zover zijn dat 't Waag gebouw, na een reparatie, die jaren in beslag genomen heeft, officieel kan worden heropend. Tijdens de werk zaamheden bleek, dat er nog uitge breider voorzieningen te treffen wa ren, dan men zich oorspronkelijk had voorgesteld. Zodoende heeft de res tauratie niet alleen langer geduurd, maar is ze tevens veel kostbaarder gebleken, dat men aanvankelijk had gedacht. De juiste datum van de heropening staat nog niet vast maar er mag toch voor zeker woi-den aangenomen, dat de uitreiking van haring en witte brood, komende 3 oktober, weer in 'n heel wat passender omgeving plaats zal vinden dan de laatste jaren het geval was, toen de Waag vrijwel on herkenbaar was door planken, bal ken. kalkbakken en steengruis, de onvermijdelijke gevolgen van een grondige restauratie. Pols gebroken. In een woning aan de Lage Rijndijk in de 17-jarige automonteur J. V. van de trap gevallen. Hij brak een pols. Gestruikeld. De 36-jarige Leidse kantoorbedien de, mej. A. M. B. brak gistermorgen op het kantoor van de iirma Coster aan de Oude Rijn haar arm op twee, plaatsen toen zij tijdens het koffie zetten over een mat struikelde. Openbare praktijk. Twee artsen, een uit Leiden en een uit Oegstgeest zijn gisteravond om streeks negen uur op de hoek van Korevaarstraat en GeregraCht te Lei den in hun auto's met elkaar in botsing gekomen. Eén van de inzit tenden liep 'een gekneusde rib op. De E.H.D. kwam er niet aan te pas. Amerikaanse dochteronderneming aan Trekvlietweg. Dinsdag 4 september a.s. zal aan de Trekvlietweg te Leiden de eerste steen worden gelegd voor een doch ter-onderneming van de Amerikaanse „Avery Adhesive Label Corp" te Monrovia, California. Deze „Avery Nederland" zal naast Dekker's carros serie een fabriekspand betrekken met de afmetingen 50 x 70 meter. De fa briek, die ongeveer 25 man fabrieks- personeel en 16 a 20 kantooremployé's zal omvatten, wordt begin volgend jaar in gebruik genomen. Het produkt van de fabriek zal zijn; zelfklevende papieren. Bij Koninklijk besluit benoemd. Bij Koninklijk besluit is toegevoegd aau het hoofd van de inspectie der belastingen te Leiden, eerste afde ling, mr. J. D. Kramer, te 's Gra- venhage. Leidse Agenda VRIJDAG K.x\' V.B -Leiden; Afscheidsreceptie de heei lTogervurht Gulden Vlies, 8 uur 9.30 nam. ZONDAG: Cees de Lange en Tobi Rix in „Laat je niet in de boot nemen". Stadsge hoorzaal -8 uur nam. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest: apotheek Boekwijd Breestraat 74, tel. 30552: Haven-Apo. theek, Haver 18, tel. 20085; apotheek Oegstgeest, Wilhelminamark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt( t.m. 15 september). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 10—5 uur nam. Zondagen 15 uur nam. Don derdagavond 7.30—8.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). BIOSCOPEN. De films in de week van 2431 aug. zijn door de Kath. Filim-Centi*ale als volgt gekeurd: Casino: „Geef 'm de ruimte", alle leeftijden. (Donderdag; „Jeugd in ge vaar", 18 jaar). Lido: „De naakte oorlog', 14 jaar. Luxor: „You're never too young", alle leeftijden. Trianon: „Rock around the clock". 14 jaar. Rex: „Stad in boeien", 14 jaar HILIEGOE0 DE DAHLIATENTOONSTELLING GAAT NIET DOOR. De Nederlandse Dahliavereniging, die haar grote jaarlijkse tentoonstel ling en keuring op 7, 8 en 9 septem ber in Treslong te Hillegom zou hou den, heeft besloten deze niet door te laten gaan. De laatste weken zijn de weersomstandigheden van dien aard geweest, dat de bloemen zich zeer slecht hebben ontwikkeld en het houden van een tentoonstelling cul tuur en handel slechts zou benade len. RIJNSBURG Bezoek commissaris. De Com missaris van de Koningin, mr. Klaasesz, zal a.s. maandag een werk bezoek brengen aan deze gemeente. Na kennismaking met b. en w. zal een bezoek gebracht worden aan de „Flo- ra"-veiling, conservenfabriek Van dei- Vijver en het Spinozahuisje. Daarna heeft een bespreking plaats met b. en w., de Raad en tenslotte met de notabelen. STGMPWIJK Parochiefeestavond. Na de zo uitstekend geslaagde kerkelijke vie ring van het 40-jarig priesterfeest van pastoor Sistermans hebben de parochianen hun herder een feest avond aangeboden in het Blesse Paard. De leiding van deze avond was in handen van M. v. Haaster, geassisteerd door J. v. Rijn. Onder deze bekwame leiding werden ver schillende schetsjes, declamaties en zangstukjes gebracht, alsmede enkele liedjes, waarin hulde betuigd werd aan pastoor en priestercomité. De verschillende nummers werden af gewisseld door de Gibato's. In het slotwoord werd dank gebracht aan de heren v. Haaster en v. Rijn, die in zeer korte tijd het progi-amma van deze avond hadden samenge steld, en voor een groot deel ook ac tief deelnamen aan de verschPlenr'e nummers. 0EGST6EEST JUBILEUM WETH. DR. K. SIMON THOMAS. Op 1 sept. zal het 25 jaar geleden zijn, dat weth. dr. K. Simon Thomas zijn intrede deed in de gemeenteraad, aanvankelijk als afgevaardigde van de vereniging „Gemeentebelang" en na de oorlog als V.V.D.-afgevaar digde. Na in 1952 enige maanden tijdelijk wethouder te zijn geweest, werd hij bij het optreden van de nieuwe raad in 1953 tot wethouder gekozen. Hem viel daarbij de portefeuille van finan ciën en onderwijs ten deel. In het gehele openbare leven neemt de heer Simon Thomas een voorname plaats in. Alles wat Oegst geest betreft heeft zijn belangstelling. De veren. „Gemeentebelang" en „Veilig Verkeer" hebben in hem een actieve voorzitter. Zaterdag houdt de jubilaris van 4 5 uur receptie te zijnen huize. In de raadsvergadering van hedenavond zal het jubileum worden herdacht. Marktberichten WOERDEN, 29 aug. Kaas. Aan voer 263 partijen, le kwal. 2.28— 2.33; 2e kwal. 2.222.27; extra kwal. tot 2.46. Handel goed. TER AAR, 23 aug. Groente. CD 1.29; idem afw. 1.17; idem II 0.35; Augurken: fijn 2.15; fijnbasterd 1.63; basterd 1.62; grof A 1.65; grof I 1.02. E 0.77; ongesortecx-d 0.42 alles per kg. LEIDSCHENDAM, 28 aug. Groente. Komkommers A 32—40; idem B 20 —29; idam C 1032. idem krom 25 34 per kg.; tomaten A 690740; idem B 580—040; idem C 680—730; sla 8 14; stoofsla 12—20; andijvie 22—41: postelein 32—40. bloemkool A 56—62; idem B 3947; snijbonen 81126; princessebonen 64—8Spronkbenen 6486; selderij 570740; peterselie '2 -1"; perziken 935; meloenen 56 10 i, aardappelen 890 1110.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2