Grote prijs van Tsecho-Slowakije duur betaald V riendschappeiijke voetbalwedstrijden MAANDAG 27 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 chine vloog uit de baan, doch Brown kwam er af met een neusverwon- ding. Hij kon later starten in de 500 cc klasse. Deze drie ongelukken hiel den geen verband met elkaar, maar gebeurden wel in dezelfde area waar de baan, die nat was geworden door een lichte regenbui, aan weerszijden door bossen wordt begrensd. De races vonden ongestoord door gang en het was niet te verwonde ren dat in de race van de 500 cc klasse nog meer ongelukken ge schiedden. Eerst raakten nog vier toeschouwers gewond, toen de Rus sische renner Viktor Kulakov de rtiacht over zijn Jawa verloor en op het publiek inreed. Kulakov, die slechts licht gewond werd moest, evenals de vier andere slachtoffers naar een hospitaal worden vervoerd. Andermaal sloeg de dood toe. Eveneens in de race van de halve liters, de laatste die op deze dag ver- Na de races namen de aanwezigen twee minuten stilte in acht als eer bewijs voor de twee coureurs, die tijdens de wedstrijden om het leven gekomen waren. De winnaars van de wedstrijden waren: 350 cc klasse: 1. Frantisek Stastny (Tsjecho Slowakije) met Jawa, de 178 km (10 ronden) in 1 uur 22 min. 38.6 sec. (gem. 130 km/u). 125 cc klasse: i. Frantisek Bartos (Tsjecho Slowakije) met -CZ, de 106.8 km (6 ronden) in 56 min. 52.3 sec. (gem. 113 km/u). 250 cc klasse: 1. Horst Kassner (West Duitsland) met NSU, de 142.4 km (8 ronden) in 1 uur 12 min 34.8 sec. (gem. 134 km/u). De Duitser Hans Baltisberger ging aan de kop, toen hij in de tweede ronde voor het einde verongelukte. 500 cc klasse: 1. Gerold Klinger (Oostenrijk) met BMW, de 178 km (10 ronden) in 1 uur 20 min. 6.2 sec. Bekercompetitie De uitslagen van de resterende wedstrijden in de eerste ronde van de bekercompetitie KNVB: West I: ZandvoortmeeuwenZFC 1—4; Volendam—WB 5—1; KFC QCC 26/8; AjaxZeeburgia 61; DOGAmsterdam uitgesteld; DWS DWV 1—2. West H: CoalSohev. Holl. Sport 8/9; FeijenoordDe Mussen 93; XerxesCW 28/8. SVWDFC 1—6. Noord: LeeuwardenFVC 50; VeendamAdhilles 51; GrunoBe Quick 2)8/8. Oost: Heracles—Hengelo 30; Wa geningen—Sch. 12, gestaakt;. Zuid I: Willem 2 (rom.)—RKDVC 26/8; DESK—NAC 2—10. Zuid II: Simpelveldse BoysRapid J.C. 05; Roda SportMiranda 73. De ValkIvo' 2^—2. DE ZILVEREN BAL Zilveren Bal Toernooi: finale: CW -HW 1—2. SpartaSportclub Enschede 54; AlkmaarAmsterdam 21; Haar lem—Stormvogels 12; Go Ahead Noad 31; VolewijckersVolendam 42; RIOH't Gooi 11. Graafschap —Eindhoven 50; AGOW—Elink- wijk 31; Robur et VelocitasHBS 2—2; Be Quick—GAVA 1—3; NAC—, Beerschot (België) 11; Baronie Emma 10. Theole'Leerdam Sport 40; TOPRheden 15; Wilhelmina (Den Bosch)Zwolse Boys 15. Omdat men het met het bestuur niet eens kon worden over betaling, is gistermiddag, onder hoongelach van het publiek, het eerste elftal van de seml-profclub, van het veld ge lopen toen een erewedstrijd van het Zilveren Slottoernooi van Victoria voor de helft was gespeeld. Aan het slot van dit toernooi zou Hilversum 'n wedstrijd spelen tegen een combinatie, gevormd door spe lers van de deelnemende amateur verenigingen. Het bestuur van Hil versum achtte dit een oefenwedstrijd en laatste training voor de compe titie. Daar Hilversum ook geen baten ontving, antwoordde het bestuur op de vraag van enkele spelers negatief. Niettemin waren de spelers de wed strijd begonnen, maar toen gedraaid moest worden en enig delibereren over betaling weer zonder resultaat bleef, staakten de spelers van Hilver sum de strijd en wandelden, onder het gejoel en hoongelach van de toe schouwers, van het veld. Het bestuur van Hilversum heeft aan Victoria zijn verontschuldigin gen aangeboden. Alle spelers kregen bovendien een disciplinaire straf, in de vorm van een geldboete. Boven dien is de K.N.V.B. van het conflict op de hoogte gesteld, omdat men niet weet wat de gevolgen zullen zijn. Wellicht zal Hilversum komende zon dag te Valkenswaard tegen „De Valk" in de eerste competitiewed strijd met een geheel nieuw elftal moeten uitkomen. De te Wageningen gespeelde voet balwedstrijd voor de eerste ronde van de bekercompetitie van de K.N.V.B. tussen Wageningen en SCH (Nijmegen) is door de scheidsrechter de heer De Lugt uit Arnhem een kwartier na de rust bij de stand 21 in het voordeel van SCH ge staakt. De rechtsachter van Wageningen, Frans Beijer, was het met de recht spreker niet eens toen deze tegen hem een vrije schop uitdeelde. Beyer verkeerde zelfs in de mening, dat hij niets onbehoorlijks had gedaan. De aanvoerder van de thuisclub, Van de Weerd werd er bij gehaald en er ont stond een discussie. De Lugt, die geen genoegen nam met de gemaakte opmerkingen van Frans Beyer beval hem het veld te verlaten. Een aantal Wageningse spelers groepeerden zich daarna rondom Beyer en Van de Weerd en doordat het publiek het veld opstormde werd de situatie nog verwarder. Eén van de Wageningse supporters viel de scheidsrechter aan en diende hem en kele klappen toe. De rechtspreker verliet het veld en maakte in de kleedkamers kenbaar, dat hij er wei nig voor voelde de wedstrijd verder te leiden. Voordat dit incident plaats vond, was er geen sprake van een onspor tieve verstandhouding tussen de teams. Onder politiegeleide verliet de heer De Lugt het terrein. Puck Brouwer ontmoette hindernissen 2 DODEN, 20 GEWONDEN Tijdens de wedstrijden om de Grote Prijs van Tsjecho Slowakije, welke gisteren op een circuit nabij Brno (Brunn) verreden werden, is in de race van de kwartliters de Duitser Hans Baltisberger tegen een telegraafpaal gereden waardoor hij zware blessures opliep. Zijn machine kwam bij de botsing tussen het pu bliek terecht, met het gevolg, dat elf toeschouwers werden gewond, van wie vier ernstig. Baltisberger, die vermoedelijk een schedelbreuk had opgelopen, is tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleden. Keiharde (pech)-vogel. Hans Baltisberger, die 10 sept. 1922 te Tuebingen was geboren, is vooral in het begin van zijn carrière als coureur, door pech achtervolgd. In 1951 behaalde hij tal van succes sen, maar de Duitse kampioenstitel ontging hem in dat jaar, doordat hij bij een race op het Solitude-circuit ten val kwam. Hij probeerde zijn defecte machine door de finish te slepen maar zakte 8 meter voor de streep bewusteloos ineen. Twee jaar later, nadat hij eerst door BMW en daarna door NSU was gecontrac teerd, trof hem, wederom op het So litude-circuit, een ernstig ongeval bij de training. Met een schedelbasis- fractuur en een gebroken kaak werd hij in een ziekenhuis opgenomen, waar hij een week lang buiten ken nis bleef. Maar hij herstelde en nam in 1955 als privé-rijder met een NSU aan vele wedstrijden deel. In juli van dat jaar werd hij eerste in een race. in de 350 cc klasse en tweede in de 250 cc klasse. Deze resultaten boekte hij te Brno op dezelfde baan waar zijn beroep hem thans noodlottig is geworden. 'n Tweede ongeval. Enkele minuten na Baltisberger kwam de Australiër Eric Hinton ten val. In dezefde race, maar op een an dere plaats. Gevreesd werd, dat hij hierbij behalve enkele gebroken rib ben eveneens een schedelbreuk had opgelopen, maar doktoren verklaar den, nadat Hinton naar een zieken huis vervoerd was, dat zijn conditie goed was. Een landgenoot van Hinton, de Australiër Richard Brown, had een ongeluk in de 250 cc race. Zijn ma- ZWEMMEN Is Cockie Gastelaars wereldrecord kwijt? De tijd van de Australische zwem ster Dawn Fraser op de 110 yards (1 min. 3.3. sec.) betekent, indien aan alle reglementaire voorwaarden is voldaan, een verbetering van het wereldrecord 100 meter vrije slag dat met 1 min. 4 sec. sedert 14 april j.l. op naam van onze langenoten Cockie Gastelaars staat tenzij de FINA anders mocht beslissen. Dit laatste is niet waarschijnlijk, gezien de beslissing van de FINA in een soortgelijk geval dat zich in fe bruari j.l. heeft voorgedaan. Dawn Fraser bleef toen op de 110 yards on der het wereldrecord voor de 100 meter dat op naam van Willy den Ouden stond, en de FINA heeft en kele maanden later deze prestatie als wereldrecord voor de 100 meter erkend. Jans Koster sloeg haar slag op de 1500 meter Bij de nationale kampioenschappen 1500 meter vrije slag heeft Jans Kos ter van „Het Gooi" uit Bussum gis teren in het Utrechtse DKR-bad het Nederlandse record 800 meter met 1.9 sec. verbeterd. Dit record stond op naam van Lenie de Nijs van „de Robben" met een tijd van 10 min. 55.4 sec. Jans Koster liet 10 min. 53.5 sec. voor zich afdrukken. Jans Koster, die vorige week het wereldrecord op 1500 meter verbeterde, is tevens kam. pioene van Nederland 1500 meter vrije slag geworden. Haar tijd over deze afstand bedroeg dit maal 20 min. 43 sec. Hierbij bleef zij dus ruim 20 sec. boven haar nieuw wereldrecord van 21 augustus j.l. Zonder veel strijd finishte ze met op de tweede plaats achter haar Cor- ry Schimmel eveneens van „Het Gooi". Een halve baanlengte achter haar volgde op de derde plaats Lenie de Nijs. Van start af nam Jans Koster een voorsprong, die zij met weinig moeite wist te vergroten. Reeds na 800 meter was deze voorsprong tot ruim 10 meter gestegen en bij de laat ste baan moest Corry Schimmel eerst nog 15 meter zwemmen voor zij als tweede kon aantikken. Bij de heren behaalde Herman Wil- lemsen van „De Robben" uit Hilver sum het Nederlands kampioenschap. 15Ö0 meter vrije slag. Het vrij koude water (16 gradien) en de harde wind "maakten het onmogelijk goede tijden af te drukken. Tot 600 meter was zijn tijd gelijk aan die bij de militaire kampioenschappen (7 min. 39 sec.). Daarna zakte zijn tempo waarbij de enige concurrent Jaap de Jong geen kans zag de achterstand van dertig meter in te halen. Met een baanlengte voorsprong tikte Herman Willemsen aan. „DE ZIJL" Door het meer dan slechte weer wer den de onderlinge wedstrijden van „De Zijl" op zaterdag 18 aug. uitgesteld, maar ook zaterdag jl. werkten de weer goden niet mee maar na veel overleg konden de wedstrijden toch doorgang vinden. De uitslagen waren: 50 m. rugslag dames: 1. Agaat Menijn 42.5; 2. Joke de Fey 45.8; 3. Wüly Teyn 47.2. 50 m. rugslag heren: 1. Joop de Haas 34.6; 2. Piet Taffyn 38.8; 3. Gé Filippo 44.-. 50 m. schoolslag dames: 1. Greet Heemskerk 43.9; 2. Willy Teyn 44.8; 3. Ineke v. Oosten 48.8. 50 m. schoolslag heren: 1. T. Plezier 37.-; 2. J. v. Heek 41.1; 3. H. v. d. Moo- len 41.6; (Aad Kapaan b.m. 37.-). 50 m. vrije slag dames: 1. Adrie Me nijn 35.-; 2. Agaat Menijn 35.4; 3. Coby Teyn 35.8. 50 m. vrije slag heren: 1. Leo Stok- huyzen 29.7; 2. Aad Kapaan 30.1; 3. Wim den Hartog 30.5. 3 x 50 m. wisselslag pers. dames: 1. Agaat Menijn 2.25.3; 2. Willy Teyn 2.35.5 3. Greet Heemskerk 2.37.-. 3 x 50 m. wisselslag pers. heren: 1. Joop de Haas 2.36; 2. Aad Kapaan 2.16.1 3. Ton Plezier 2.23.5. 100 m. rugslag dames: 1. Greetje Mie- remet 1.32.2. 100 m. rugslag heren: 1. Joop de Haas 1.24.2; 2. Gé Filippo 1.34.8. 100 m. schoolslag dames: 1. Greet Heemskerk 1.38.4; 2. Corry Ruitenbeek 1.48.-. 100 m. schoolslag heren: 1. Aad Ka paan (b.m.) 1.26.8; 2. Ton Plezier 1.27,2; 3. Piet Boeklee 1.31.7; 4. Hans v. d. Moolen 1.34.9. 100 m. vrije slag dames: 1. Adrie Me nijn 1.20.-; 2. Agaat Menijn 1.20.2; 3. Willy Teyn 1.27.2. 100 m. vrije slag heren: 1. Leo Stok- huysen 1.08.2; 2. Wim Bergman 1.11.8; 3. Aad Kapaan 1.15.2 (b.m.)4. Wim den Hartog 1.16.2. HERFSTTRAINING OLYMPISCHE PLOEG GAAT DOOR Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft zich bereid ver klaard het verzoek van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. In te willigen om medewerking te verlenen, opdat de herfsttraining van de waterpoloploeg en de zwemploeg, die eventueel wordt uit gezonden naar de olympische spelen te Melbourne, in het Kolpabad te Vlaar- dingen doorgang kan vinden. GEHYPNOTISEERDE ZWEMMER VERBETERDE RECORDS De Australische zwemmer John Ford, gehypnotiseerd door Australisch meest controversiële coach, Forbes Carlile, heeft twee Australische records verbe terd en wel het juniorenrecord op de 110 yards schoolslag, dat reeds op zijn haam stond, en het senior record op dit reden zouden worden. Reeds in de tweede ronde vloog de Fransman Mouty uit de baan. Hij vloog tegen een boom en moet, volgens officials op slag dood zijn geweest. nummer. Hij noteerde 1 min. 17 sec. Carlile, die Australië vertegenwoordigde in de moderne vijfkamp tijdens de Olympische Spelen in Helsinki, is lector in de physiologie aan de universiteit te Sydney en ex-zwemmer. Het hypnotiseren Carlile noemt het „mentale conditietraining" is een van de revolutionnaire trainingsmethoden die hij gebruikt. Zijn eerste succes op dit gebied boekte hij in Februari 1955, toen Gary Winnam de Australische titel op de 1650 yards vrije slag won. Carlile hypnotiseerde Winram voor de wedstrijd door hem te zeggen dat Winram zich niet vermoeid zou voelen worden en dat, naarmate hij het einddoel naderde, snel ler zou zwemmen. Winram zegevierde in de snelste tijd die ooit voor dit nummer is afgedrukt. Onlangs werd Carlile bekritiseerd voor het gebruik van zuurstof bij de training. Carlile antwoordde op deze kri tiek nogal vinnig met de woorden dat zuurstof geen bedwelmend middel is. „Indien het gebruik van zuurstof zou worden verboden dan dient de atleten ook het gebruik van druivensuiker, dat het suikergehalte van het bloed ver hoogt, te worden ontzegd", was Carlile's commentaar. AUSTRALISCHE ZWEMSTERS IN OPKOMST Het 17-jarige Australische zwemster- tje Lorraine Crapp is er te Townsville in geslaagd het wereldrecord 400 meter vrije, slag op haar naam te brengen. Zij liet een tijd van 4 min. 50,8 sec. noteren. Het oude record stond sedert 15 sep tember 1940 met 5 min. 00,1 sec. op naam van de Deense Ragnhild Hveger. Het wereldrecord op de 440 yards vrije slag werd ook door Lorraine Crapp verbeterd. Het oude wereldrecord stond ook op haar naam. Lorraine Crapp heeft ook de wereld records op de 200 meter en de 220 yards vrije slag verbeterd. Zij liet voor deze nummers resp. de tijden van 2 min. 19,3 sec en 2 min. 20,5 sec. afdrukken. De oude wereldrecords stonden op naam van haar landgenote Dawn Fraser. Tijdens dezelfde wedstrijden heeft Dawn Fraser het wereldrecord op de 100 yards vrije slag, waarvan Jody Alderson (V.S.) met 58.1 sec. houdster was, terug gebracht tot 56.9 sec. Voor de 110 yards werd voor haar ge noteerd 1 min. 3,3 sec., de beste tijd ooit door een vrouw op deze afstand ge maakt. Hiervoor bestaat geen wereld record. CRICKET-UITSLAGEN Eerste klasse: De wedstrijd VOC—VW is geëindigd in een overwinning voor VOC met 52 runs. VOC was all out voor 132 runs, VW voor 80. ACC—HDVS is in een draw geëindigd. ACC scoorde 167 runs voor 9 en HDVS 45 voor het verlies van 7 wickets (tijd). Rood en Wit heeft met 4 wickets van HBS gewonnen. HBS scoorde 113 runs all out. Rood en Wit scoorde 114 runs voor het verlies van 6 wickets. De wedstrijd PWSparta is geëindigd in een draw. PW scoorde 188 voor 6, Sparta scoorde 56 voor 7. Haarlem heeft met 3 wickets gewon nen van Quick uit Nijmegen. Quick scoorde 59, Haarlem scoorde 60 voor 7 gesloten. De wedstrijd KampongExcelsior is gewonnen door Kampong met 5 wickets. Excelsior was all out voor 93 runs, Kampong sloot op 102 voor 5. Alphen klopte Gouda Ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan der vereniging Gouda, speelde het eerste elftal van Alphen een wedstrijd tegen het eerste elftal der roodbaadjes. Het bestuur der jubilerende vereniging nam bij deze gelegenheid tevens een nieuwe in gang met loketten in gebruik. De Alphense muziekvereniging Cresen- do verleende met het dames-tam- bourkorps ook nu weer medewerking aan dit festijn. Alphen opende direct met een serie goede aanvallen uit een waarvan Ederveen in de vijftiende minuut de score wist te openen. 1-0. De Alphena- ren behielden het beste van het spel, waardoor de Goudse achterhoede meerdere malen uit verband gespeeld werd. Fr. Mees slaagde er in nog voor de thee twee maal de i-^os te treffen Z"dat met 3-0 voor Aip.icn de rust aanbrak. In de tweede helft probeerde Gouda de ach foi stand weg te wer'cen. mcar dank zij uitstekend werk van spil Leuwenhoek bleef de stand ongewij zigd en boekte Alphen een verdien stelijke 3-0 zege op deze Goudse eer ste klasser. W. van der Louw de voorzitter van Cresendo reikte vervolgens een nieuwe bal als prijs uit aan de aan voerder van Alphen, daar Alphen in de beide ontmoetingen het beste re sultaat bereikt had. Zondag a.s. speelt Alphen voor de Rijnstreekbeker tegen Transvalia, welke wedstrijd tevens de finale is voor deze prijs. Alphia verloor van Teylingen Alphia's eerste elftal speelde gis teren in de voorronde voor het Kaas- tournooi, georganiseerd door de ver eniging V.E.P. te Woerden, tegen 't Sassemse Teijllngen. De Alphenaren kregen van de bol- lenmensen een gevoelige les, want met niet minder dan 7-2 bleef Tel lingen in de meerderheid, waardoor zij zich voor de finale's wisten te plaatsen. Aanvankelijk was Alphia gesteund door de sterke wind in de meerder heid, dat resulteerde in een doelpunt van Jac. de Bruin. Fouten in de Al phia defensie waren oorzaak, dat de Sassemmers reeds bij de rust een 3-1 voorsprong namen. In de tweede helft leek het aanvankelijk dat Alphia de achterstand in inlopen, want opnieuw wist de Bruin de Teijlingen-doelman het nakijken te £even 3-2. Toen di rect daarop opnieuw een dekkings- foüt gemaakt werd voor Kramers •doel werd het 4-2. Omzettingen mochten toen ook al niet meer ba ten, zelfs liep Teijlingen steeds meer uit met gevolg, dat bij het eindsig naal het scoreboVd een smakelijke 7-2 nederlaag voor de Rijnstreekbe- i woners aangaf. Op de Nenijto-baan ïn Rotterdam werden zondagmiddag de klubkam- pioenschappen van Nederland atle tiek gehouden. Deze foto toont de finish van de finale 100 meter dames, ALPHIA VETERANEN VEROVERDE BEKER IN UTRECHT. De veteranen van Alphia namen deel aan het tournooi georganiseerd door de vereniging Voorwaarts te Utrecht. Achtereenvolgens wisten de Oran jemensen U.V.V. te verslaan met 2-1, i vervolgens werd verloren van zwa- I luwen vooruit eveneens met 1-2 daar- I na wonnen de Alphenaren met 1-0 van Arsenal en met 3-0 van Voor- waart. Dank zij deze punten kwa men de Heulbewoners in het bezit van een fraaie beker, die door aan voerder W. Veth in bezit werd geno men. Tevens dankte Veth de organiseren de vereniging voor de voortreffelijke regeling en de ontvangst. VVSBSJC 4—4. Hoe meer de competitie nadert, hoe moeilijker het voor de trainer en de Technische com missie van VVSB wordt, een elftal samen te stellen, waarmede dit sei zoen een behoorlijke positie op de ranglijst behaald zal kunnen worden. In dit verband heeft de wedstrijd VVSB—SJC al weinig lichtpunten te zien gegeven. Een der experimenten was de middenvoorplaats te doen be zetten door C. v. d. Togt en Harm Dijkstra de kans te geven te bewij zen, dat hij een plaats in het eerste elftal wagrd is. Nu waren de weers- omstandigheren zo slecht, dat bij het beoordelen van de spelers daar wel rekening mede moet worden gehou den. Gebleken is echter wel, dat de voorhoede dóór opstelling van C. v. I d. Togt minder aan stootkracht heeft fewonnen dan de achterhoede aan efensieve sterkte achteruit is gegaan. Harm Dijkstra is de onvermoeibare halfspeler, die technisch heel wat minder in zijn mars heeft dan C. v. Lieshout maar wiens spel evenveel of zo men wil even weinig resul taten afwerpt. De linksbuiten C. Marijnen tilt er niet zo zwaar aan, maar wat er van zijn schoen komt is een beter lot waardig, dan datgene, wat de rest van de voorhoede er mede doet. De nieu we doelverdediger Bert Rooijakkers lijdt nog steeds aan de kwaal uit zijn DOCOS-jeugd, dat hij graag en ver uitloopt, maar niet altijd op de juiste tijd. Met de plaats van H. van Pari- don en J. van Duin zal de commissie wel de minste last hebben. Zij vol- 1 doen daar uitstekend. Over het verloop van de wedstrijd 1 van zaterdagavond is weinig te zeg- 1 gen. De uitslag vertoont een juist beeld van het krachtsevenwicht en j men kreeg niet de indruk, dat SJC in een lagere klasse dan VVSB speelt. die door Els Witkamp van B.A.C. werd gewonnen vóór Puck van Duijne Brouwer, S. Veth, Ria van Kuik, Diny van Dijk en A. Keff, die in deze volgorde de streep passeerden. NEDERLAND BEHAALT TENNIS- VIKTORIE OP BELGIë. De tennisontmoeting tussen de ge mengde ploegen van Nederland en België, welke te Velp is gehouden, is in een 20—13 overwinning voor onze langenoten geëindigd. De weersomstandigheden waaronder zon dag word gespeeld waren niet gunstig, want de wedstrijden moesten enkele malen worden onderbroken door de hevige regenval. Eén der dames-dub bels moest zelfs van het programma worden geschrapt. Sport in 't kort Te Santiago is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de nationale ploegen van Chili en Tsjecho Slowakije. Chili won de ontmoeting met 30 (ruststand 2—0). Bulgarije heeft de landenwedstrijd tegen Polen met 21 gewonnen, De rust stand was 00. De wedstrijd tussen de B-elftallen van be.ide landen, te Sofia gespeeld, eindigde eveneens in een Bul gaarse zege, met 1—0. De landenwedstrijd Noorwegen— Finland, gespeeld in de Noorse hoofd stad, is in een gelijk spel 11 geëindigd. In de zevende minuut van de eerste helft gaf Olli Forsgren, de Finse middenvoor, zijn land de leiding (01). Een kwartier na de hervatting maakte de Noorse aan valsleider, Willy Fossli, invaller voor de geblesseerde Knut Sandengen. gelijk (11). Ongeveer 20.000 toschouwers woonden de wedstrijd, die in het Ulle- vaal-stadion te Oslo werd gespeeld, bij. De Russische club Shakhtyor heeft zondag met 21 gewonnen van de natio nale Indonesische ploeg, die een tournee I maakt door Rusland. De Zwitser Wllly Daetwljler heeft met een Ferrari sportwagen 3000 cc de grote bergprijs van Zwitserland gewon nen. Zijn tijd voor het parkoers Ollon Villars van 8 kilometer, met een hoogte verschil van 663 meter, was 5 min. 38.7 sec., gem. snelheid 85.030 km/u. De Argentijn Ernesto CucchiaronI, middenvoor van de „Boca Juniors" heeft een contract gesloten met de Italiaanse eerste klasser Milano. Het transferbedrag 1 is vastgesteld op 1.100.000 pesos (meer dan 125.000 gulden). Cucchiaroni zal bin nenkort naar Italië vertrekken. De Italiaanse wielrenner Guiseppe Fallarini, die 7e is geworden in, de jongste Ronde van Europa, is in de' nacht van donderdag op vrijdag bij een auto-ongeluk zwaar gewond. Hij is met een hersenschudding opgenomen in het ziekenhuis te Novara en was vrijdagmid dag nog niet bij kennis gekomen. De Belgische kandidaten voor de deelneming aan de zwemwedstrijden op de olympische spelen te Melbourne: da mes: Colette Goossens (200 meter school slag) en Irene Sweyd (100 meter vrije slag). Heren: Gilbert Desmit en Louis Kozma (beiden 200 meter schoolslag) en André Laurent (100 meter vrije slag).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6