Suez-besprekingen te Londen zonder sensatie geëindigd HAARDEN-KACHELS-HAARDKACHELS LANGEZAAL VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 DE KWAKEL Geboren: dr. v. J. M. Pouw en F. Heus; zn. v. G. A. Hoogen'boom en A. C. Klijn. dr. v. C. M. G. de Boer en A. H. v. d. Laan; dr. v. R. C. A. v. d Voorst en G G v. a. Pijl; zn. v. J. G. Prins en J. M. Wunder; dr. v. J. G. Prins en J. M. Wunder; dr. v. W. A Rensen en G. van Laar; zn. v. A. Schuurman en A. Veldhuisen; dr. v. J. de Kruijf en N. de Rijk. Getrouwd: T. Meijer en P. C. M. van Veen; J. Schockman en J. J. Valentijn. Overleden: A. van Soest. P. B. Plasmeijer echtgenoot van: A. A. M. Plekker. DE ZELK AFSCHEID VAN KAPELAAN J. DE KONING. Op intieme wijze hebben de paro chianen van De Zilk gisteravond af scheid genomen van kapelaan J. M. de Koning, die wegens zijn benoe ming naar Schiedam na een bijna tienjarig verblijf hier ter plaatse, de parochie gaat verlaten. De toneelzaal van het parochiehuis bevatte een flink aantal belangstel lenden, toen kapelaan De Koning, vergezeld van pastoor J. Groen en de heren van het kerkbestuur, binnen kwam. Pastoor Groen sprak als eerste de scheidende kapelaan toe. Op dikwijls zeer geestige wijze schetste de pas toor de verhouding met de kapelaan die meer dan 9 jaar in de parochie werkzaam is geweest, waarvan 2]/2 jaar onder zijn pastoraat. Spr. dankte hem voor al het vele, dat de kape laan in het belang van de parochie heeft verricht. Bij een afscheid als dit, aldus pas toor Groen, denk ik alleen maar aan de priester en begrijpen we hoe lan ger hoe meer de ontzettende waardig heid van het priesterschap, een waar digheid die we niet waard zijn en waarvan de H. Pastoor van Ars eens heeft gezegd dat ze zelfs voor enge lenschouders te zwaar is. Negen jaar bent U als priester hier werkzaam geweest en wij als katholieke Zilkers hebben dat te waarderen. Pastoor Groen releveerde voorna melijk het werk voor de zieken en stervenden. Je gaat nu, zo vervolgde de pastoor, vanuit deze plattelands parochie naar een grote stad, Schie dam, de stad van de H. Liduina. Dat zal een prachtige voorbereiding voor je zijn om praktijk op te doen voor een komend pastoraat. Pastoor eindigde met nogmaals zijn hartelijke dank uit te spreken niet alleen als voorzitter van het kerk bestuur, maar ook als huisvriend en overhandigde kapelaan De Koning daarbij een bedrag onder couvert, door de parochianen als blijk van dank en waardering bijeengebracht. Voor de verenigingen en corpora ties, waarvan kapelaan De Koning geestelijk adviseur was, sprak alleen de heer J. de Winter als voorzitter van de R.K. toneelvereniging „Ami- citia". Spr. schetste de kapelaan niet alleen als geestelijk adviseur doch ook als technisch adviseur. Hij dankte voor de vele waardevolle adviezen bij de keuze van stukken, maar ook voor het vele letterlijk technische werk (een bijzonder hobby van de kapelaan) zonder welke een toneel uitvoering nu eenmaal niet denkbaar is. Als blijk van waardering bood de heer De Winter een boekenbon aan voor lectuur naar keuze. Het dankwoord van kapelaan De Koning bevatte naast veel woorden van dank enkele laatste vermaningen. Hij had, zo zei hij, in de parochie veel stichtends gevonden maar hij waar schuwde daarbij tevens voor het feit, dat het geloofsleven in een platte landsparochie, wellicht meer dan el ders, zo spoedig gewoonte en sleur gaat worden. Als echte Noord-Hol lander heeft hij wellicht wel een dingen gezegd die pijnlijk aandeden, maar die hij als priester niet over zijn kant mocht laten gaan. Doch daarmee had hij getracht de mensen hier steeds het goede voor te houden. Kapelaan de Koning dankte de pas toor voor de prettige samenwerking, het kerkbestuur voor de zo spontaan geboden hulp in de tijd dat hij, na het overlijden van pastoor Hansen, waarnemend pastoor was en tenslotte de hele parochie voor alles wat hij hier heeft mogen ondervinden en doen. Daarna maakten alle aanwezigen van de gelegenheid gebruik van de scheidende kapelaan persoonlijk af scheid te nemen. Programma volksfeesten Het feestcomité heeft voor de jaarlijkse feestdagen, die gehouden zullen wor den op dinsdag 4 en woensdag 5 september, het programma samenge steld. De eerste dag is, zoals gebrui kelijk, voor de jeugd bestemd die in klasseverband verschillende behen digheidsspelen zullen beoefenen zoals vlagsteken, hardlopen, spijkersslaan, zakklappen, enz. Aantrekkelijke prij zen zijn daarvoor beschikbaar gesteld terwijl vanzelfsprekend de tractaties niet zullen ontbreken. De woensdag is bestemd voor de ouderen en het programma daarvoor luidt als volgt: 9 uur: worsttrekken voor jongen van 1417 jaar; 9.30 uur ballenwerpen voor meisjes van 14 17 jaar: tonknuppelen voor jongens en mannen vanaf 17 jaar: keuring van de versierde fietsen; 10 uur ring steken per fiets voor dames en heren vanaf 17'jaar: 14 uur ringsteken per bromfiets; 14.30 uur keuring van versierde auto's: 15 uur ringsteken per auto: 16 uur tobbesteken voor dames en heren van 17 jaar. Na afloop van het laatste nummer zullen de prijzen worden uitgereikt door burgemeester M. P. van der Weyden van Noordwijkerhout. Des avonds zal de R.K. muziekver eniging „St. Jeanne d'Arc" uit Noord wijkerhout een taptoe houden met muzikale wandeling naar het feest terrein. De officiële feestelijkheden zullen worden besloten met een groot vuurwerk, dat woensdagavond om 22.30 uur op het feestterrein zal worden ontstoken. Voor meer gede tailleerde bijzonderheden wordt voorts verwezen naar het officiële feestprogramma dat in de loop van de volgende week huis aan huis zal worden verspreid. LISSE AFSCHEID KAPELAAN C. VAN WEL. Dat kapelaan C. v. Wel in de St. Agathaparochie een graag geziene priester was bleek wel uit de sponta neïteit, die hij bij zijn afscheid ont ving. Ondanks de seizoendrukte in de Bollenstreek waren velen naar het patronaatsgebouw gekomen om per soonlijk afscheid van hem te nemen. Kapelaan A. de Korte, die de avond opende, zei dat zowel kape laan Van Wel als hijzelf steeds ver langd hadden om een afscheidsavond te mogen leiden omdat dit beter is dan als „slachtoffer" aanwezig te zijn. Als eerste in een lange rij van ver tegenwoordigers van parochiële ver enigingen kreeg mevrouw Hoogen- doorn het woord. Namens het be stuur en de leden van de „H. Fami- dankte zij de scheidende kape laan voor het vele werk, dat hij voor deze vereniging gedaan heeft. De heer H. Kampman dankte na mens de r.k. invalidenbond St. Li duina. Een „pottenkijker" zoals bui-( tenstaanders een geestelijk adviseur! dikwijls betitelen en bezien is kap. Van Wel volstrekt niet geweest. Hij heeft zeer veel voor de invaliden in de Bollenstreek bereikt. Namens de r.k. gemengde zang vereniging St. Gregorius sprak de heer F. Beysens. Hij wenste de ver trekkende g. a. veel succes in zijn nieuwe parochie. De heer J. P. de Koning, die zo-j wel de K.A.B. als de ouders van de J B.L.O.-scholieren vertegenwoordig- de, had in de eerste plaats grote] waardering voor het werk dat kap. Van Wel in de K.A.J. verrichtte. Hier in Lisse loopt men niet gauw warm om iemand te huldigen ook niet als die persoon groots werk ver richt heeft. Vanavond zijn we met dank vervuld. U geeft de jeugd in K.A.J.-verband een juiste levenshou ding. Omdat de K.A.J. een voorpor taal van de K.A.B. is, dank ik u na mens de K.A.B. Goede Kajotters zullen in de toekomst de steunpila ren van de K.A.B. worden. Namens ouders van de BLO-scholieren dankte hij voor het godsdienstonder richt dat hij daar gaf. In vier jaar tijd heeft de kapelaan een eigen sys teem opgebouwd waarvan de resul taten niet te onderschatten zijn. De heer N. van Rooyen dankte na mens de r.k. Bond voor het gezin. De heer C. H. v. d. Eist, die zo als hij het uitdrukte eigenlijk nie mand vertegenwoordigde, dankte kap. Van Wel voor het feit dat hij zijn hobby dienstbaar voor de ge meenschap maakte, 's Avonds trok kap. Van Wel er nl. met een projec- tie-apparaat op uit om te proberen de parochianen dichter tot de H. Mis te brengen. De heer L. Ruigrok, die namens de 1 K.A.J. sprak, bood dé oud-geestelijk adviseur mede namens de andere jeugdverenigingen, een schitterend rijwiel aan, compleet met trommel- rem en versnelling. Em.-pastoor G. P. A. van Zuylen dankte in een zeer geestige speech voor de grote steun die hij vooral tijdens zijn ziekte mocht ontvangen. Hij wenste de kapelaan veel succes in ijn nieuwe parochie. Als laatste spreker nam pastoor G. J. Schneiders afscheid van kap. Van Wel. De scheidende kapelaan dank te allen hartelijk voor het vertrou wen dat hij ondervonden heeft. Zo als het elke priester moeilijk valt zou het hem ook niet gemakkelijk vallen de Bollenstad Lisse te ruilen voor de zeep-, olie- en haringstad Vlaardingen. De nieuwe parochie van kap Van Wel heeft zoals hij zei iets weg van een missiestatie. Door bouwvallig heid van de parochiekerk wordt er nu gebruik gemaakt van een klein kapelletje, waar 's zondags in een ijltempo zes missen opgedragen wor den. Op '1 sept. a.s. zal de r.k. H.B.S. te Lisse beginnen. Althans voorlopig in de r.k. jongensschool, waar men drie lokalen ter beschikking krijgt. Het houten noodgebouw, dat men aan de Eerste Poellaan optrekt, hoopt men dit jaar gereed te krijgen. Tot nog toe hebben er zich 28 leerlingen aangemeld. En wel 17 uit Hillegom 6 uit Lisse, 1 uit Sassenheim, 2 uit Noordwijkerhout en 2 uit Nieuw Vennep. Als directeur der H.B.S. is benoemd drs J. W. A. Terwijn uit Kerkrade, die zich met ingang van het nieuwe leerjaar in Lisse zal ves tigen. Een woning aan de de Von Bönninghausenlaan is hem ter be schikking gesteld. HARDDRAVERIJ 27 SEPTEMBER. Ook dit jaar organiseert het be stuur van de harddraverij vereniging „Lisse en Omstreken" weer een kor te baandraverij met de daaraan ver bonden kermis. De kermis, die reeds op dinsdag 25 september, 's avonds om 7 uur ge opend wordt zal veel attracties bie den. De draverij, die altijd op de laatste donderdag in september ge organiseerd wordt, heeft nu een be langrijk bedrag aan prijzen 2250, Verwacht wordt dat de beste dra vers aan de start zullen komen. Bij voldoende animo zal eveneens de traditionele ringrijderij doorgang vinden. Geslaagd. De heer J. van Steyn slaagde te 'sGravenhage onder rijks- toezicht voor gediplomeerd schoen hersteller. De heer Jan Rijerkerk slaagde te Amsterdam voor het vak diploma gemotoriseerd rijwiel. Medische dienst. Dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6 tel. 3134 neemt dit week-end praktijk waar. Geboren: Jacobus Petrus Ma ria, zn van E. J. van Ruiten en M. A. C. van Stein; Otto Pancratius Hyacinthus, zn van S. H. Vink en H. A. Oostdam; Josephina Maria, dr v. Th. L. Groenewegen en J. van der Linden; Margaretha Jacoba Antoi nette, dr van W. J. Schrama en H. M. Sloothaak; Hendricus Maria, zn van F. G. Baars en C. M. Mesman. Ondertrouwd: H. van der Linden en A. J. van der Linden; J. G. Brus- sen en M. E. de Groot. Gehuwd: W. J. Kaak en M. van Waveren. Overleden: Marcelis van der Vlugt echtgen. van J. Straathof 76 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: damesportemonnaie m. inhoud; hoofddoek; vulpen; paraplu; inhoud; hoeddoek; vulpenn; paraplu; kindervestje; blouse; portemonnaie zonder inh.; een kip; bruin hondje. Verloren: Portemonnaie met inh.; fietspompje; autostep; bankbiljet van 10.in enveloppe; portemonnaie met inhoud; loonzakje met inhoud; een herenpolshorloge; armbandje kinderschoudertasje; sleuteltjes aan een kurk; ziekenfondskaart; premie boekje; ceintuur van regenjas (bl.) Frans leesboek; frame-beschermer; rode autoped; kindercape met capu chon; handpompje; ziekenfondskaart portemonnaie met inhoud; enige manden met bloembollen; damesjas je (beige); dop van benzinetank van bromfiets. SASSENHEIM Gisteravond hebben de parochia nen van Sassenheim afscheid geno men van kapelaan W. de Klerk. Het vertrek kwam geheel onver wacht. Niemand had gedacht, dat na een 3-jarige werkzaamheid in onze parochie kap. De Klerk reeds verplaatst zou worden. Nadat het jongenskoor onder lei- dng van de heer M. Post enige liede ren ten gehore had gebracht, nam de voorzitter van het priestercomité, de heer Frijters het woord. In de 3 jaren heeft kap. De Klerk zeer veel activiteit aan de dag gelegd, aldus spr., vooral op het gebied van het verenigingsleven. We denken aan de Instuif en het Marialegioen. De kapelaan schroomde nooit om werk te verzetten, zelfs niet in de eerste tijd, toen hem meer rust was voorgeschreven. Vanzelfsprekend hoort bij een af scheid een stoffelijk blijk van waar dering. De heer Frijters bood namens de parochianen een geschenk onder couvert aan, welk bedrag kap. De Klerk naar believen kan besteden. Namens de leden van het Mariale gioen sprak de heer H. Otto een af scheidswoord. Hij memoreerde de bezielende leiding van de directeur, waardoor veel steun werd ondervon den bij het apostolaatswerk. Als af scheidsgeschenk bood de heer Otto een aantal opname-banden voor een bandrecorder aan. De welpen brachten enige stukjes ten beste, waarna zy hun aalmoeze nier een zeer mooie aansteker aan boden. De heer Heuer sprak namens de Instuif een woord van afscheid. Kap. de Klerk heeft deze vereniging altijd een warm hart toegedragen. Door zijn hulp is de instuif gegroeid tot wat zij nu is. Men staat bijna boven aan. Het is alleen jammer, dat de vruchten van het vele werk niet ge plukt kunnen worden. Namens de voetbalvereniging Tey- lingen en namens de K.A.B. spraken resp. de heren v. d. Nouland en Kor- tekaas, die hun beste wensen verge zeld lieten gaan van grote dozen si garen. Pastoor Braak nam afscheid op z'n eigen bekende wijze. Tenslotte sprak kapelaan De Klerk een woord van dank. Hij gaat met een gerust hart weg, omdat hij weet dat het werk wat gedaan moet worden ook door de leken wordt gedragen, Spr. is van mening, dat er meer ge daan moet worden door leken. Hier door zal het parochieleven Atasó&c kiif-yt natuien auexfïandigd De conferentie in Londen over het Suez-kanaal is gisteren geëindigd. Er zijn twee besluiten genomen; het eerste, dat met algemene stemmen werd genomen, is een verzoek aan de Britse voorzitter, Selwyn Lloyd, om de volledige notulen (150.000 woorden) zonder commentaar te doen toekomen aan president Nasser van Egypte. Achttien van de vertegenwoordigde landen hebben echter tevens be sloten vijf afgezanten naar Cairo te zenden met het Amerikaanse plan voor een internationaal beheer van het kanaal. Voor deze opdracht zijn vertegen woordigers van Australië, de Ver. Staten, Zweden, Perzië en Ethiopië aan gewezen. De delegatie zal onder leiding staan van de Australische premier Menzies. Vier landen: Rusland, India, Indonesië en Ceylon houden zich afzijdig van deze missie, die dan ook niet namens de hele conferentie zal optreden. Deze vier landen steunen het plan van India, dat het beheer van het kanaal aan Egypte wil laten en alleen een louter adviserend internationaal orgaan wenst in te stellen. Aan Nasser zal geen ultimatum worden gesteld, daar de hele Londense conferentie reeds bij het begin er over eens werd dat zij geen bindende besluiten kon nemen. Vijf afgezanten reizen naar Egypte's hoofdstad NASSER ZEGT IN ELK GEVAL „NEEN". Gezaghebbende kringen in Cairo verklaarden gistermiddag dat presi dent Nasser bereid is een delegatie te ontvangen, welke dit ook zijn zou, die hem de Londense voorstellen zou overbrengen, maar dat zijn antwoord in elk geval „neen" zou luiden op deze voorstellen. Egypte zal onvoorwaardelijk wei geren het plan van de 18 landen te bespreken en zal volgens dezelfde kringen eveneens elk ander plan, dat het kanaal onder internationaal be heer wil stelen, afwijzen. President Nasser heeft gisteravond geconfereerd met zyn Minister van Oorlog die tevens opperbevelhebber worden. Spreker dankte al degenen, die hem in deze drie jaren met raad en daad hadden bijgestaan. Het jongenskoor zong tot afscheid een afscheidslied en het „Ave Maria" waarna velen gebruik maakten van dc gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van kapelaan De Klerk. Raadsvergadering. Hoewel de drukte in de streek het nauwelijks toelaat wordt er donderdagavond toch een raadsvergadering gehouden en wel om 9 uur. De agenda bevat de volgende pun ten: Verhuur kantoorruimte belas tingdienst. Medewerking ingevolge art. 50 kleuteronderwijswet; voorlo pige vaststelling vergoedingen bij zondere scholen over 1955 ingevolge art. 101 L.O. wet 1920; voorlopige vaststelling werkelijke kosten van openbaar lager onderwijs over 1955; aankoop leermiddelen en meubelen ten behoeve van de openbare school; medewerking ex art. 72 L.O. wet 1920; herziening uitbreidingsplan in onderdelen; comptabiliteitsbesluiten. WASSENAAR AFSCHEID VAN KAPELAAN VAN VLIET. Gisteravond hebben zeer velen ge bruik gemaakt van de gelegenheid, om in de foyer van het Verenigings gebouw afscheid te nemen van ka pelaan J. van Vliet van de St. Willi- brord-parochie, die door de bisschop van Rotterdam benoemd is tot kape laan in deze stad. Een lange rij van sprekers namens verenigingen en in stellingen, waarvan de scheidende kapelaan geestelijk adviseur was, ge tuigde van de waardering, die voor het werk en de persoon van de ka pelaan in allerlei kringen bestaat. Pastoor J. P. Buys sprak als eerste een woord ten afscheid. Hij dankte de kapelaan voor zijn werk in de afge lopen A>/2 jaar, in het bijzonder voor het werk als geestelijk adviseur van de standsorganisaties. Burgemeester dr S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen was een van de volgende sprekers. De heren G. A. van Leijenhorst, J. M. Lausberg en P. Th. Westgeest spraken namens de drie grote standsorganisaties: K.A.B., R.K. Middenstandsbond en R.K. Land- en Tuinbouwbond. Bestuursle den van onderafdelingen van deze bonden, van het Genootschap voor Stille Omgang, van de R.K. Bond van Bejaarden en van de Raad van Overleg volgden in een lange rij. Van het merendeel van al deze verenigin gen ontving de kapelaan als stoffe lijk van waardering een geschenk onder couvert. Nadat kapelaan Van Vliet een dankwoord gesproken had, was er gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK* IN OPRICHTING. Naar wij vernemen heeft de Bis schop van Rotterdam in principe zijn goedkeuring gehecht aan de reeds jaren lang bestaande plannen, om een R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek-vereniging op te richten, die tezamen met de reeds bestaan d Christelijke en Algemene O.L.B verenigingen deel zal gaan uitmaken van de stichting Wassenaarse Open bare Leeszaal en Bibliotheek-federa tie. Medische dienst Gedurende het a.s. weekend kan men zich voor me dische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen R. S. ten Cate, Hugo de Grootstraat 1, tel. 3027 en dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apothekers dienst Van zaterdag avond tot de volgende week zater- ryker 1i dagmorgen heeft apotheek O. A. Sin- gelenberg, Rijksstraatweg 729, tel. 9142, avond- nacht- en zondagsdienst adhtige Fransen aangeraden het land zo spoedig mogelijk te verlaten. DE LOODSENKWESTIE. Een directielid van de nieuwe Egyptische Suez-kanaalmaatschappij heeft verklaard, dat in geen geval Britse en Franse schepen zullen wor den aohtergesteld, wanneer er gebrek aan loodsen komt te bestaan door dat de Britse en Franse loodsen in groten getale ontslag nemen. Het aantal loodsen dat niet van verlof is teruggekeerd, zo wordt van niet-officiële zijde vernomen, is 26, namelijk IS Fransen, 8 Engelsen, 2 Noren en een Nederlander. Duitse loodsen, die hun dienst uit oefenen in 't Kielerkanaal, dat Slees- wijkHolstein doorsnijdt, zouden in het diepste geheim door vertegen woordigers van de Egyptische rege ring zijn benaderd. Men zou hun een aanstelling in het Suezkanaal hebben aangeboden, zo heeft men donderdag te Kiel vernamen. De Egyptenaren zouden goede referenties verlangen en een ervaring als loods van tien jaar. Het salaris zou 8000 per maand bedragen. van de strijdkrachten is, en met de bevelhebber van het pas opgerichte nationale bevrijdingsleger. Tevoren had Nasser een gesprek van twee uur met de R/ussische ambassadeur in Cairo, Kissilew. Radio-Caïro heeft namens het hoofdkwartier van het Egyptische nationale bevrijdingsleger alle reser ve-officieren opgeroepen zich zater dagmorgen op het hoofdkwartier te melden. MILITAIRE MAATREGELEN GAAN DOOR. Generaal André Gauffre, één van de Franse officieren, die op 10 aug. naar Londen vlogen voor het beraad inzake de Suez-kanaalcrisis, is van zijn huidige commando in Algerië ont heven en ter beschikking gesteld van het ministerie van landsverdediging. Het Franse blad „Le Figaro" schreef donderdag uit Algiers, dat generaal Bauffre's nieuw hoofdkwartier kwa- sie-openbaar is en dat iedereen de werkelijke bedoeling ervan kan ra den. Het blad „Francc-Soir" bericht te, dat grote contingenten parachu tisten met bewapening en al in Al gerië zijin samengetrokken, terwijl delen van de luchtmacht in Frank rijk gereorganiseerd zijn en in alarmtoestand verkeren. De Franse consuls in Egypte heb ben opnieuw de in Egypte woon- Diensttijd verlengd. De Britse admiraliteit heeft be kend gemaakt, dat het personeel by de marine en het korps mariniers be neden de rang van officier, dat na vervulling van een contract van ze ven jaar op 1 september of later zou afzwaaien, met het oog op de crisis 'betreffende het Suezkanaal in dienst zal worden gehouden. Naar schatting zullen elke maand ongeveer 500 mannen door deze maat regel worden getroffen. Een woordvoerder van de admira liteit verklaarde met nadruk, dat de maatregel niet een mobilisatie of een oproepen van reservisten inhoudt. Hammarsjkoeld blijft liever thuis. Dag Hammarskjoeld, de secretaris generaal van de V.N. heeft donder dag medegedeeld, voorlopige plan nen voor een bezoek aan Latijne- Amerika opgegeven te hebben met het oog op de situatie in het Mid den-Oosten, de Suezcrisis en andere sessebonen 0.56; waspeen 0.13; idem internationale vraagstukken. B 0.07 alles per kg. Marktberichten LEIDEN, 24 aug. Vee. Op de veemarkt te Leiden waren heden aangevoerd 20 stieren, 50 melkkoeien, 300 vette koeien, 80 vare e.a. koeien, 8 graskalveren, 49 vette kalveren, 52 nuchtere kalvererj, 22 geiten, 300 vette schapen, 1162 weideschapen, 550 vette lammeren en 12 veulens. Totaal 2605. Notering: stieren, slacht 2,553,15, melkkoeien 780—1100, vette koeien 2,603,25, vare koeien 625815, vaarzen 600860, pinken 390550, graskalveren 300460, vette kalve ren levend 2,00—2,60, nuchtere kal veren slacht 5570, levend 1,50— 1,60, vette schapen 100120, weide- schapen 110—145, vette lammeren 115140 zuiglammeren 85—120, weidelammeren 1085, veulens 300 485, geiten 1045. Overzicht: rundvee kalm, graskal veren en vette kalveren flauw, scha pen, lammeren, veulens en geiten matig, grote aanvoer wolvee. Kaas. Op de kaasmarkt te Lei den waren heden aangevoerd 50 par tijen Goudse en 4 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra tot 2,51, Goudse le soort 2,27—2,32, Goudse 2c soort 2,20—2,26, Leidse le soort tot 2,36. LEID SC HE ND AM, 23 aug. Groente. Komkommers A 2837; idem B 21—30; idem C 1621; idem krom 1723 per kg., tomaten A 380450; idem B 390-^470; idem C 350—450; andijvie 1619; sla 713; stoofela 10 30; spinazie 2445; postelein 32 38; snijbonen 8189; princessebonen 37>68. pronkbonen 4446; bospeen 1827; bloemkool A 4661; idem B 2938; perziken 1132; aardappelen 880ll'OO; rode kool 1314; meloe nen 46107. Eieren. Aangevoerd 69400 kip eieren. Genoteerd werd voor: 4800 eieren no. 0 19.86—20.30 6300 eieren no. 1 18.3618.55; 10700 eieren no. 2 17.10—17.85. 17800 eieren no. 3 16.15—16.70: 12900 eieren no. 4 13.1513.85; 10300 eieren no. 5 10.80—11 00; 6000 eieren no. 6 9.00 9.80; 600 eieren no. 7 f 7.30—7,45. Tevens werden verkocht 40 kip pen 2.004.25; 10 duiven 0.50 0.75; 10 hanen 1.45—1.75. TER AAR, 23 aug. Groente. Snijbonen 0.500.82; idem B 0.27 0.48; idem stek 0.250.27; stokprin- voor KOLEN- en OLIESTOOKVERWARMING o.a. Jaarsma - Etna - Beckers - Becht en Dijse rinck - Inventa enz., dit alles en nog veel meer vindt u in een ongekende sortering in Leidens oudste kacheladres sinds 1844 STILLE RUN 3—4 - LEIDEN TELEF. 26545. Op verzoek zenden wy u gaarne uitgebreide folders of reizigersbezoek. Vakkundige plaatsing en gratis thuis bezorging ook buiten Leiden. 1e en een 2e verkoopster Voor de Directie: een assistent(e) Tevens vragen wij een pompier (thuiswerker) welke op vast werk kan rekenen. Brieven onder no. 2429 aan het bureau van dit blad. 3T Bureaux, stoelen, lin nenkasten enz.. Dressoirs, ijskast, clubfauteuils, bad- geisers, boekenkasten, an tieke kist, gashaarden, kloostertafels. kolenfor- nuizen, haarden, compleet slaapkamerameubl.. mod. nachtkastjes, tafels, haard- fauteuils. enz. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht, tel. 22150. Grote partij bloempot ten aangekomen. Prachtig glazuur in diverse fraaie kleuren vanaf 29 ct. Aar dewerk kop en schotels 29 ct. Porseleinen theepotten grote maten 1,98, enz., enz. I.V.A., Haarlemmer straat 48: Nova. Noord einde 43. Leiden. 3T Tekenportefeuilles, te kenpapier. tekendozen, te kenpennen, tekenpunaises, tekenwieken. tekenpotlo den, tekeninkten, teken cahiers, schetsboeken, aquarelblocs, carbonpa pier, houtskool, houders, kleurpastels. kleurpotlo den, verfdozen, verfbakjes, penselen, doezelaars, enz. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn elf. enkele jongens-, meis jes-, dames- en herenrii- wielen, reeds vanaf 35. Jaar garantie. Uw rijwiel gemoffeld 22,50 en keu rig afgebiest. Reparatie- inrichting H. Geenjaar. Hogewoerd 71. Wij vragen voor onze STOFFENAFDELING Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling personeelszaken Vroom Dreesmann Leiden N V. 3T Zoekt u iets op huis houdelijk gebied, zoals karpetten en biipassende kleedjes, ook voor tafels, dressoirs enz.? Komt dan even kyken bij P. J. Hooy- mans, Barnhoornweg 30. Noordwijk a. Z.. tel. 2012. 2T Gevraagd voor enkele halve dagen per week een net meisje voor lichte win- kelbezigheden. - Bernard Schulte, Heerenstraat 124. Voorhout. GP Koffie-, thee- en sui kerbussen, 3 stuks, compl. ƒ1,49. Kleur crème met lichtgroene of rode deksels en opschrift koffie, thee. suiker. Alleen met adver tentie. Geldig tot 1 sept. I.V.A., Haarlemmerstr. 48: Nova. Noordeinde 43. Lei den. Stalen en houten lade- kastjes, zwaar mahonie cylinderbureau. fraaie eiken Mechelse en gewone tafels, Meehels mooi eiken dressoir. 6 beuken kop- stoelen, piano. W. F. Koo reman, Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D.. let op tel. 23261. Op alle artikelen uit voorraad leverbaar geven wij bij contante betaling 10% korting. Uitgezonderd merkartikelen. - Bernard Schulte, Voorhout. „Het Vreewijkhuis". Reclame, deze week wol len wevenit damesvesten in vier kleuren 19,95. Pullovers in vier kleuren 14,75. Mooie collectie Ita liaanse importvesten. Zie etalage. J. D. v. Egmond. Boisotkade 1. Een bepaalde plaats voor advertenties kan niet worden gegarandeerd. Aan VERZOEKEN wordt gaarne alle aandacht geschonken.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3