EEN MEISJE DE BRULLENDE BERG Poissant bleef eerste, Markus werd vierde Alphen bood gisteren goede tegenstand tegen ADO Swiftrenner v. Houwelingen vertrok naar Kopenhagen - TWildWest E Vs DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Europees kampioenschap Finnjollen Wisselvallige winden Ook woensdag is het de Fransman "Poissant gelukt, de leiding in het totaal klassement te behouden. De Oostduitser Vogler en de Rus Shavrin hebben zich eveneens op de resp. tweede en derde plaats gehandhaafd, terwijl onze verte genwoordiger Markus erin slaagde, zich van de vijfde naar de vierde plaats op te werken. In de eerste race, die met een voor- de-windse start werd ingezet, zagen we nu eens wat nieuwe gezichten in de kop groep: de Ier Somers Payne, die tot nu toe steeds in het middenveld huisde, be reikte als eerste de boei bij de drie sprong, gevolgd door Vogler, Markus en de Spanjaard Alonso Alende, voor wie het een ongekende sensatie was, nu eens tegenstanders achter zich te zien. In het kruisrak kon hij het echter niet bol werken en zakte hij evenals de Ier steeds verder af. Magnifiek In tegenstelling met deze twee won nen Poissant en Shavrin. die aanvanke lijk de achtste en tiende plaats bezetten, op magnifieke wijze steeds meer terrein en gingen er tenslotte vlak achter Vog ler en Markus het ruime rak in. De wind was zeer wisselvallig, en zo kon het dan ook gebeuren dat Shavrin zich op het ene moment door een gun stige slag op de tweede plaats terug vond en even later, toen hij plotsklaps geheel van de wind verstoken bleef, weer terugviel naar de vijfde. Markus, die al heel snel de Fransman achter zich had gelaten, liep sterk op Vogler in en het scheelde dan ook slechts enkele me ters, of hij had deze overwinning nog afhandig kunen maken. Poissant en So mers Payne kwamen resp. als derde en vierde binnen. Middagrace. De middagrace verliep heel wat min der gunstig voor Volger en Markus. Laatstgenoemde lag aanvankelijk nog wel even in de kopgroep, maar toen de wind afflauwde en hij bovendien nog door de rest van het veld geheel werd DE SNEEKWEEK Ondanks het wisselvallige weer des morgens was het windstil, daarna re gende het en in de middaguren werd het ideaal zeilweer hebben een groot aan tal belangstellenden van uitstekend zei len kunnen genieten. Eén protest werd genoteerd C. Kist uit Den Haag, die met ..Toreador" in een teamwedstrijd tegen Friesland voor Holland uitkwam, liet zich naar de start slepen. Friesland nam hiermede geen genoegen en diende een protest in, dat werd toegewezen. In de 12 Voetsjollen-klasse werd H. M. Ryers uit Sassenheim met Kaagbaby" tweede en in de Pampusklasse (zonder bijzeilen) veroverde de heer G. Biesot uit Oegstgeest de derde plaats met ..Wervelwind". De vierde race van de wedstrijden het wereldkampioenschap in de Flying Dutchmannklasse, welke op het Starn- bergmeer worden gehouden, is gewon nen door de Duitser Hirt met „Frech- dachs". Op de tweede en derde plaats eindigden zijn landgenoten Steinker en Mulka. De Nederlanders bezetten de volgende plaatsen: 16. H. C. Blok met „Brave Hendrik"; 20. J. D. Schooneveldt met „Duysz ter Ghast"; 24. J. Stenhuis met „Sneeuwwitje"; 27. S. G. Rodenhuis met „Barbary Ape". H. J. Schipper met „Mooi maar link" en F. Laagwater met „Waterwiek" staakten de strijd. De race begon een uur te laat door een toespraak van de voorzitter van de International Flying Dutchmann Class Association, de heer W. L. Dawes 1 geland), waarin hij de zeilers op het hart drukte niet alleen de wedstrijdre glementen na te leven, doch bovendien ook de kameraadschap in de sport hoog te houden. Hij vestigde hier speciaal de aandacht op naar aanleiding van de vele protesten, die de vorige dagen waren ingediend. Alle protesten zijn inmiddels behandeld. Het algemeen klassement luidt daardoor na vier races: 1. Mulka (Did) 4921 p.; 2. Kühlinger (Did) 3381 p.; 3. Kohlmeyer (Did) 3298 p. Om haar beste prestaties op sportge bied te kunnen tonen! heeft de Neder landse olympische ploeg naast geldelijke, ook een grote morele steun nodig Het NOC heeft daartoe speciale groetkaarten in omloop gebracht. Deze kaarten, die tijdens de spelen aan de deelnemers in Melbourne worden gezonden als bewijs dat men in Nederland met hen meeleeft, kunnen bij het NOC worden besteld te gen de prijs van een kwartje. De kaar ten zijn dan voorzien van de speciale olympische postzegel. afgedekt, verhuisde hij naar de achter hoede. Poissant ging met een flinke voor sprong onbedreigd de laatste boei om, r de Zweed was Nelis bedenkelijk dicht genaderd en in het hoog-aan-de- windse rak naar de finish zag hij zelfs kans over Nelis heen te lopen. Deze was niet de enige die juist op het laatst nog zijn plaats kwijtraakte. want ook de Noor zag zich gepasseerd door de Rus, terwijl Bob Markus. die zich in het kruisrak weer enigermate had hersteld, zijn zesde plaats zag ingenomen door Somers Payne. Totaalstand na zes wedstrijden: 1. Frankrijk met Poissant. 5430 p.; 2. Oost- Duitsland met Vogler. 4800 p.; 3. Rus land met Shavrin, 4354 p.; 4. Nederland met Bob Markus, 3886 p. Het komende weekeinde zullen een dertig atleten van de KTV „Bonn" uit de Westduitse hoofdstad een tegenbe zoek brengen aan Leiden. Van vrijdag avond tot maandagmorgen zullen zij de gasten zijn van de atletiek vriendenkring „Holland", die in mei van dit jaar in het Bonner Stadion een kleine neder laag leed. De Duitse ploeg komt met haar beste atleten en daar we mogen verwachten dat de Leidse oranjebroeken op een re vanche belust zullen zijn. staat ons za terdagmiddag a.s. op de Sintelbaan Leid se Hout een spannende wedstrijd te wachten, waaraan ook zal worden deel genomen door de atleten van de overige Leidse clubs. De wedstrijden zullen om 3 uur aanvangen. Voor de junioren van de AV „Hol land" betekenen deze wedstrijden tevens een laatste selectie voor de strijd om de Wouter Groenesteynbeker, waaraan het clubkampioenschap van Nederland is verbonden. BOKSEN In de vergadering van de National Boxing Association te Havana is be paald dat de winnaar van de wedstrijd op 26 september a.s. tussen Bob Baker en „Hurricane" Jackson, tegen Floyd Patterson moet uitkomen teneinde uit te maken wie tegen Archie Moore mag boksen om de vacante titel in het zwaar gewicht. Mocht de handblessure een gebroken middenhandsbeentje van Patterson niet binnen afzienbare ,tijd genezen zijn, dan zal de winnaar van de parten BakerJackson tegenover Moore worden geplaatst in een titelwedstrijd. Overigens is het de vraag of de New Yorkse bokscommissie en de wereld- commissie voor de beroepsbokssport de besluiten van de National Boxing Asso ciation zulen erkennen Het eerste elftal van Alphen heeft 17—0 voor de Residentiebewoners het voor een 8000 man publiek in het Zui dersportpark tegen het volledig eerste elftal van ADO voor de eerste ronde voor de KNVB bekercompetitie goed partij gegeven. Vooral het eerste half uur, zag het er stellig niet naar uit, dat de Hagenaars, die kennelijk tegen de derde klassprs geen enkel risico wilden nemen toch nog tot een 70 zege zouden komen Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, hoewel begrijpelijk het spel van de semi- profs veel gaver was, dan dat van Al phen. Het plaatsen en vrijlopen van de thuisclub kon in deze eerste minuten dan ook slechts gebroken worden door een bijzonder hoog tempo van de Rijn streekbewoners die toch in de 18e mi nuut moesten toestaan, dat Rijnvis na een vlotte combinatie doelman Britsem mer voor de eerste maal wist te passe ren (10). Vijf minuten later rolde Cla- van de Alphense achterhoede op en lag nummer twee in de touwen. K. Jansen wist deze eerste helft af te sluiten met een derde doelpunt, zodat de rust inging met een 30 stand voor ADO. Na de pauze heeft Alphen zich voor namelijk tot verdedigen moeten bepalen teneinde de steeds dreigender nederlaag zo klein mogelijk te houden. Wel werden door Alphen enkele lofwaardige pogin gen gedaan het spel te verplaatsen, maar het. verschil in klasse toonde zich maar al te duidelijk, welk verschil ten slotte ook nog in vier doelpunten kon worden uitgedrukt, gemaakt door Tim mermans en Clavan, die er beide nog twee aan het totaal toevoegden zodat met Jaarvergadering U.V.S. Leiden De Leidse voetbal- en atletiekvereni ging UVS hield gisteravond in Oud- Hortuszicht een algemene jaarvergade ring." Nadat de voorzitter allen welkom had geheten, herdacht hij de heer C. Metsch, die in het afgelopen jaar is overleden. De vergadering nam hierbij enkele ogenblikken stilte in acht. De voorzitter gaf hierna een uitvoe rig overzicht van het afgelopen seizoen, waarbij hij de moeilijkheden die het be taald voetbal met zich meebracht be lichtte.' Ook de moeilijkheden met de andere Leidse verenigingen werden door hem besproken. In beide gevallen ont wikkelt zich alles gelukkig in gunstige zin. Na het openingswoord van de voorzit ter werden de diverse punten vlot af gehandeld, waarbij dient opgemerkt, dat uit het verslag van de penningmeester bleek, dat gezien de prestaties die er hei afgelopen seizoen zijn geleverd de fi nanciën er voor UVS zeer gunstig voor staan. De bestuursleden de heren J. P. Ouwer- kerk (le penn.), W. van Weizen (2e voorz.) en H. Kramp (comm.) werden bij acclamatie herbenoemd. De TC werd aangevuld met de heer A. Maaskant. Na een geanimeerde rondvraag volgde om 20.50 uur de sluiting. einde kwam en Alphen zijn bekerdood stierf, na de vier voorronden te zijn door gekomen De Bruin, Leeuwenhoek en v. Geen waren dit keer bij Alphen de uit blinkers. Een combinatie van Zeist. HVC, Het Gooi en Hilversum heeft in het Utrecht se Stadion een lichtwedstrijd gespeeld tegen een elftal bestaande uit DOS er Elinkwijkspelers. De wedstrijd eindigde in een 55 ge lijkspel. Met rust was de stand 33. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede aan het jeugdvoetbal van de af deling Utrecht van de KNVB. De centrale training uitgesteld In verband met het feit, dat verschei dene spelers wegens ziekte, blessures of bekerwedstrijden verhinderd waren, is de centrale training voor B-spelers gis teravond te Boxtel niet door gegaan. De eerste training van deze groep zal nu plaatsvinden op woensdag 29 augustus. Werken trainen dieet Kies de gemakkelijkste manier om lekkere soep te maken Neem direct... Gistermiddag, vertrok de in Sassen heim wonende amateur wielrenner Arie Houwelingen naar Kopenhagen om deel te nemen aan de wereldkampioen schappen achtervolging. Arie, die nu 24 jaar is, begon een jaar of zes geleden met het wielrennen op een oude fiets van z'n vader waar hij een racestuur op had gezet. Na drie jaar zelftraining schafte hij zich een echte racefiets aan en werd lid van de Leidse Ren- en Toervereniging „Swift". De meeste wielrenners beginnen als adspirant, worden nieuwelingen en later amateur. Arie die in de rennerswereld een goede indruk maakte werd direct amateur. Spoedig boekte hij z'n eerste successen. Hij reed diverse ronden en courses mee en kwam met lauweren thuis uit België en Duitsland. Vorig jaar nam hij ook reeds deel aan de wereld kampioenschappen te Milaan. Trainen en dieet houden maakt hem sterk. Sterke drank en roken zijn z'n vijanden. Arie houdt er een zeer apart dieet op na. Altijd rauwe groenten. Paardensla met bloem-en-al is een diner Als drank zeewater! Och, men raakt met ren nen veel zout-lichaams-vocht kwijt en zeewater vult dit weer snel aan. Ook spek en eidooiers ontbreken nooit aan het menu. Als hij niet traiot. werkt hij als out- hakker, bomenrooier of helpt mede aan de woningbouw als opperman. "Zwaar werk houdt je spieren in prima con ditie. Hij denkt erover om het volgend 35 ct per zakje voor 4 borden lAOverifntic). Wilt U iets weten? Vraag: Is er 'n sluis in het Suez- kanaal? Antwoord: Het Suez-kanaal heeft geen sluizen. Vraag: J. v. V. Is men verplicht zelf een closet bij vernieuwing te be talen? Antwoord: In de regel wel, als de schade door huurders is toegebracht, zoals meestentijds met de pot het ge val is. Een geval van ouderdom komt voor rekening van de huiseigenaar Een en ander hangt echter af van wat er in het contract staat, voor zo ver u dat tenminste heeft. U andere vraag volgt nog. Vraag J. v. d. H. te Z. inzake door- Letaling van loon bij vakantieslui ting van het bedrijf. Antwoord: Bij sluiting van het be drijf wegens vakantie is de patroon verplicht het loon door te betalen. U weet toch zeker, dat het hier niet gaat om „vakantie-geld", maar om het normale weekloon? Vraag: Mej. L. de B. Hoe kan' ik een geel geworden gummi-boord weer helder wit krijgen? Antwoord: Witte gummi-boorden moet u behandelen met een borsteltje, water en goede huishoudzeep. Op de duur worden ze echter geel en daar is dan niets meer aan te doen. Vraag: S. de B. Sinds ik een hond heb, zingt mijn kanarie niet meer. Wat kan de daarvan de oorzaak zijn? Antwoord: Waarschijnlijk is uw ka narie van de hond geschrokken. Het zal even een kwestie van wennen zijn en dan zingt hij wel weer. jaar over te gaan naar de onafhankelij- ken en daarna wordt hij misschièn wel prof. A.s. maandagmiddag om 2 uur begin nen de voorritten in Kopenhagen en om 8 uur de vier kwartfinales. We hopen dat Van Houwelingen woensdagavond om 7 uur ook zal deelnemen aan de finale die door de radio en televisie zal worden uitgezonden WATERPOLO ZOMERCOMPETITIE KNZB Voor de zomercompetitie van dt KNZB is de waterpolowedstrijd Neptu- nus (Arnhem)ZIAN (Den Haag) oir de promotie naar de hoofdklasse heren gespeeld. ZIAN won de ontmoeting met 2—1. Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VA RA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. voor de jeugd. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 11.20 Gitaarduo. 11.40 Voor de jeugd. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voordr. 14.50 Gram. 15.20 Gram. 15.20 Gevar. muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Muz. caus., 17.40 Hammondor gel. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 Vakverenigingsnieuws. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Man nenkoor. VPRO: 19.30 Aktuele ge schriften over onze huidige samen leving, caus. 19.45 Op bezoek bij an deren, caus. 20.00 Nws. 20.05 Boe ken. 20.10 Zomermuz. 20.30 Bespie gelingen aan de East River. 20.40 Nederland vergroot zijn grondgebied op vreedzame wijze, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.40 De vijf verbonden ringen, klankbeeld. 22.00 Lichte mu ziek. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Toespraak. 22.50 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Gram. 10.45 Franse chansons. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 -Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Wij vrouwen van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Metropo- le-ork. en solist. 14.30 Gram. 15.00 Idem. 15.30 Franse muz. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de kinderen. 17.45 Kinderkoor. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Pianovoordr. 18.05 Lichte muz. 18.30 En nu mijn geval. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Regerings- uitz.: De gerepatrieerden en de Ne derlandse samenleving, door Drs. G. Tonkens, hoofd v. h. Bureau Voor lichting v. h. Ministerie van Maat schappelijk Werk. Rubriek: Verkla ring en Toelichting. 19.20 Regerings uitzending: Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Verz. progr. v. d. mili tairen. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 le acte Der Bettelstu- dent, operette. 21.20 Gram. 21.55 Dansmuz. Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Ze reden verder. Tussen heuvels door, die begroeid waren met bomen en struikgewas, terwijl de hoge top pen der Hidalgo bergen nu bijna boven hun hoofd hingen. „We zijn er nu bijna", zei Court. „Van de top van de volgende heuvel af zult u het aardigste vergezicht in dit gedeelte van het land hebben. De oude „haciënda" van het Cortez-land- goed. Maar ik wil u er wel dadelijk bij zeggen, dat de mensen die de ge bouwen gezet hebben zich in hun keus werkelijk niet door de schoonheid van het landschap lieten beïnvloeden. De Amerikaanse pioniers letten bij het zoeken naar een geschikte plaats voor hun woningen hoofdzakelijk op twee dingen. De aanwezigheid van brandstof en water, en de mogelijk heid hun bezit gemakkelijk te kunnen verdedigen. Schoonheid kwam er niet op aan; slechts een enkele maal speelde de schoonheid van het land schap ongewild een rol. Zoals dat bij door HOFFMANN BIRNEY de Rancho Piedras Pesadas het geval was. De eerste Cortez vond de bouw stenen zo te zeggen voor het grijpen in het beneden gedeelte van de Sche del Canyon, waar overal verweerde brokken zandsteen lagen. Zijn afstam melingen, die de gebouwen van de oorspronkelijke hacienda uitbreidde en vergrootte, hebben hetzelfde bouwmateriaal gebruikt, maar hadden bovendien kleilagen ontdekt. Deze klei kon, vermengd met kiezelhou dend zand, prachtig tot tegels gebak ken worden". Nora Jane Moran keek naar haar bezitting en hield een ogenblik haar adem in. „Het is prachtig", fluisterde zij. „Ik zou hier mijn hele leven willen wo nen". „Andere mensen hebben hetzelfde gedachtmeer dan driehonderd jaar lang", zei Court. „Bijna alle leden van de familie Cortez. Maar ik zou toch niet al te vlug een beslissing nemen. U zult zien, lady Jane, dat er in meer dan één opzicht een grote schoonmaak nodig zal zijn Ik geloof, dat mijn adelaarsblik een paar van de mensen van uw hofhouding ont dekt. Laten we er heen rijden met wapperende vlaggen om te zien, of Lafe Young de nieuwe bezitster met al de eer en ceremonie, die haar toe komen, ontvangen zal". Een half dozijn mannen zaten met hun rug tegen de muur van een lang gebouw. Ze keken vol aandacht naar wat een man, die een paar meter van hen afstond, deed, toen de auto de helling afreed, draaide de man zich bliksemsnel om. Nora Jane en haar metgezel konden in zijn rechterhand het flikkeren van een wapen zien. Op hetzelfde ogenblik weerklonk het knallen van revolverschoten en bol derde een leegbenzineblik over de grond, getroffen door de projectielen. „Lafe Young laat de jongens zien, hoe hij het hem lapte, zei Court zachtjes. „Hij bewijst, dat de hand vlugger is dan het oog. Er bestaan echter langzamer en gevaarlijker schoten in dit land". De aankomst van de wagen maakte een einde aan de vertoning. Young stak zijn rokende Colt in de holster en liep de bezoekers tegemoet. Geen der anderen bewoog zich. Nora Jane zag zes gezichten, onbewegelijk al5 maskers, en twaalf ogen, die onder de brede randen der hóeden haar strak aankeken. Ze vond het moeilijk, Young's hand met haar blikken los te laten. Onwillekeurig had ze naar bloedvlekken gezocht „Ik veronderstel, dat u miss Moran bent. (Hij sprak een sterk, gerekt cowboy-Engels.) Ik hoorde van mr. Carver, dat u in de stad bent, maar ik had u niet zo spoedig verwacht. Ik ben Lafe Young.opzichter". „Goeden middag. Dit is mr. Court". Beleefdheid viel haar moeilijk, vriendelijkheid was haar onmogelijk. „Ik heb hem vroeger al eens ont moet. (Beide mannen bevestigden de kennismaking door evenkort met het hoofd te knikken). Wilt u niet een beetje rusten, juffrouw? De spleetoog zal wel spoedig met wat voer voor de dag komen. Daar (zijn blikken vlo gen even naar de rij zwijgende cow boys) daar wachten de jongens net op". Ze zaten gezamenlijk aan de lange tafel in het slaaphuis. Het stevige eten werd met een ongelooflijk zwarte koffie naar binnen gespoeld. Een Chinees, gekleed in helderwitte broek en jasje, liep tusen de tafel en de keuken heen en weer. Gedurende de maaltijd bombar deerde Nora Jane de opzichter met vragen, waarvan sommige handig- zakelijk, andere echter zo'n enorme onbekendheid met het westen verra dend dat de cowboys het hoofd dieper over hun bord bogen en Lafe Young met moeite zijn glimlachjes terug hield Ze vernam, dat de ranch acht cowboys, de opzichter en een kok in dienst had. Zes van de cowboys zaten hier aan tafel, twee andere, Tom King en Jerry Evans, waren aan de gren zen van de bezitting aan het weTk. Buitendien woonden er twee Mexi caanse families op het landgoed. De mannen uit deze families zorgden voor het koren en alfalfagras, hiel den de waterhouders gevuld, repa reerden de hekken en haalden hout uit de bergen, dat dan door een me chanische zaag in stukken gezaagd werd om als brandstof te dienen. „Het komt me voor, dat het perso neel erg groot is, vond de nieuwe be zitster. „Wat is uw mening, mr. Court?" De jongeman, die nu voor het eerst iets gevraagd werd, maakte een ge baar van wanhoop. „Drommels, lajuffrouw Moran, verwacht u van mij in vredesnaam niet, dat ik zo'n vraag beantwoord! Ik ben scheikundige, geen boer. Deze ranch beslaat in ieder geval een dek sels grote oppervlakte. In de ogen van de opzichter vonkte het even. Nora Jane kon niet uitma ken of het een vonk van toestem ming, humor of geheime verstand houding met Court was. „Hij heeft gelijk, juffrouw. Het is bijna dertig mijleen hele dag rijden te paard in zulk een bergachtig land.van het ene uiteinde van het landgoed naar het andere". „Juist, ik begrijp het". Miss Moran begreep niets, maar ze maakte een paar aantekeningen in stenografie in haar notitieboekje, dat ze naast zich had liggen. Toen liet ze een volgende vraag op Young los. „Mijn oom zal zeker wel boeken bijgehouden heben. Waar zijn ze?" „Hoogstwaarschijnlijk in het grote huis". „Zodra we hier klaar zijn. zullen we daar heen gaan en zien, wat er te vinden is". „Dat zal wel in orde ztfnomdat u het bent. Mr. Carver was erg secuur De dag nadat de chef gedood was, kwam hij zelf hierheen, sloot het huis en verzegelde de deuren. Toen gaf hij mij de sleutel en zei, dat het huis voor niemand geopend mocht wor den, die geen machtiging had". (wordt vervolgd),

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7