RIJNSTREEK DUINSTREEK Directeur Lakenhal Leiden ontving Rembrandtpenning Pastoor Klaverweyden DINSDAG 21 AUGUSTUS 1956 DE LEroSE COUR A EERSTE BLAD - PAGINA 3 Als gedachtenis aan de in 't Rembrandt- jaar 1956 in Neder land gehouden her denkingstentoonstel lingen werden in opdracht van de re gering, naar het ont werp van de heer V. P. S. Esser, hoogle raar aan de Rijks- akademie van Beel dende Kunsten te Amsterdam, 25 pen ningen in brons ge goten. De minister Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen heeft een exemplaar aan geboden aan H.M. de Koningin en aan Z.K.H. Prins Bern- hard, die de Rembrandt-tentoonstel- lingen in het Rijksmuseum te Amster dam en het Museum Boymans te Rot terdam hebben willen openen. Ook de gemeenten Amsterdam, Rot terdam en Leiden is een penning aan geboden. Voorts heeft namens de minister de directeur-generaal voor de kunsten en de buitenlandse culturele betrek kingen, mr. H. J. Reinink, op 15 augustus ten departemente een exem plaar uitgereikt aan de navolgende personen, uit erkentelijkheid voor het belangrijke aandeel dat zij door hun ai-beid aan het welslagen van de ten toonstelling hebben bijgedragen. Jhr. D. C. Roëll, hoofddirecteur van het Rijksmuseum te Amsterdam, Dr. A. v. Schendel, directeur van de afdeling schilderijen van het Rijks museum te Amsterdam, Prof. dr. J. Q. v. Regteren Altena, directeur van het Rijksprentenkabinet te Leiden, Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondisse ment Den Haag met als standplaats Den Haag, de heer J. J. P. Tesse- laar, voorheen kandidaat-notaris te Leiden. Notaris Tesselaar werd benoemd in de plaats van J. C. J. Waldorp, die is overleden. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Maria, dr. v. C. L. M. van der Geer en E. S. van der Zeeuw; Hendrik, zn. v. G. van Vliet en.M. H. Valk; Jacobus, zn. v. J. van der Meij en M. de Koning; Mirjam, dr. v. A. van Kruistum en C. Hooge- veen; Alexandra Yolande, dr. v. P. Bruin en J. C. Ransèlaar; Barendina Catharina, dr. v. J. Zandvliet en J. van Hecke; Jacobus Petrus Cornelis, zn. v. J. P. Ouwerkërk en T. J. Rijs- dam; Johannes Albertus, zn. v. F. A. Vincenten en A. H. G. Noordoven; Elisabeth Maria, dr. v. P. van Houten en M. G. Seriese; Johanna Carla Margaretha, dr. v. W. M. Eikelboom en N. J. Brink; Aagje, dr. v. S. Pracht en T. N. van der Hoogt; Rob, zn. v. B. Duell en M. Tichelman; Ro- naldus Petrus Chrysostomus, zn. v. J. N. Ch. van Leeuwen en T. Verhoef; Cornelis Roelof Lodewijk, zn. v. J. C. van Weizen en C. Oostveen; Abra ham Wilem, zn. v. P. J. Bakker en M. W\ van Hage. Overleden: A. C. van Ravesteijn man, 74 jr.; A. Koet wednr., 67 jr.; H. Ordelmans man, 63 jr.; J. M. van Leeuwen weduwe van: Van Niekerk, 75 jr.; J. M. L. van Leeuwen weduwe van: Briejèr, 78 jr.; G. Doornink man, 75 jr.; M. E. van Dissel, huisvr. van: Dreef, 80 jr.; H. Vink man, 76 jaar. Leidse Agenda Rozenkranskruistocht, Petruskerk, 7 uur n.m. DONDERDAG 23 AUGUSTUS. Centrale bestuursvergadering KAB Christ. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door RembrandtC t.m. 15 september). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondagen 15 uur nam. Don derdagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst der apotheken te Leiden en Oegstgeest. De dienst wordt waar genomen door: Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. K. G. Boon, wetenschappelijk amb tenaar le klas bij het Rijksmuseum 'te Amsterdam, Mej. J. C. Cleveringa, assistent A bij het Rijksmuseum te Amst^ B. Haak, assistent A bij het museum te Amsterdam, A. W. C. L. Koot; •algemeen - taris van het Rijksmuseum te Am sterdam, Mej. J. Griebling, werkzaam bij het secretariaat van het Rijksmuseum te Amsterdam, J. C. Ebbinge Wubben, directeur van het Museum Boymans te Rotter dam, Mej. A. C. A. Drost, werkzaam bij het Museum Boymans te Rotterdam, Dr. A. B. de Vries, directeur van het Mauritshuis te 's-Gravenhage, Dr. J. Hulsker, chef van de afdeling Kunsten van het Ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, N. J. v. Wessem, directeur van het Stedelijk Museum de Lakenhal te Leiden. In een inleidend woord merkte mr. Reinink op dat ook Leiden een waar-f dig aandeel in de Rembrandt-herden- king heeft gehad. BENOEMINGEN AAN UNIVERSITEIT. Bij K.B. is aan dr. J. van den Bosch, arts te Leiden, opdracht verleend om van 1 sept. 1956 tot aan nader te be palen datum in de faculteit der ge neeskunde aan de rijksuniversiteit te Leiden onderwijs te geven in de atropo-genetica. Bij beschikking van de minister van Onderwijs,Kunsten en Weten schappen is voor het tijdvak van 1 juli 1956 tot en met 30 juni 1957 be noemd tot wetenschappelijk ambte naar bij de oriëntalistiek aan de rijksuniversiteit te Leiden E. Zürcher thans hoofdassistent. PASTOOR AUXENTIUS VAN SCHALEN. De pastoor van de St. Leonardus- kerk, pastoor Auxentius van Scha len, verblijft enige weken in het St. Elisabeth-ziekenhuis ter observatie. OEGSTGEEST KAPELAAN W. B. J. WÜST NAAR DEN HAAG. Wat wij al lang vreesden is ge schiedt. Kapelaan Wüst gaat de pa rochie verlaten. Alhoewel hij geen man was, die in het openbare leven op de voorgrond trad, zullen velen hem node zien gaan, daar zijn voor naamste werkterrein in de stichtin gen Rijngeest en Endegeest was ge legen. De zusters van" het R.K. Kraamcentrum zullen hun adviseur met lede ogen zien gaan en de leden van „Probleem en Schola" missen in hem een ijverig moderator. In overleg met pastoor J. J. C. M. Looyaard zal a.s. zondag na alle H. Missen een bijdrage gevraagd wor den om de vertrekkende kapelaan die meer dan zeven jaar op Kerk- werve werkzaam was een blijvende herinnering aan te bieden. Voor degenen die persoonlijk af scheid willen nemen is de kapelaan woensdagavond, dus morgen, van acht tot negen uur thuis. HILLEG0M NAJAARSFEESTEN Het programma van de najaars feesten te Hillegom, georganiseerd door de „Harddraverij Vereniging Hillegom en Omstreken" is als volgt samengesteld: Zaterdag 15 september: 2.00 uur opening van het grote Lunapark (ge opend van 15 t.m. 18 september) op het terrein gelegen tussen Weerestein- straat en Stationsweg. Gratis toegang. 4.00 uur bijzondere attracties. Rijwiel stalling op het terrein aanwezig. 2.30 Uur hengelwedstrijd voor jongens van 8 t.m. 12 jaar in de vaart langs de Wil- helminalaan. Leiding Hengelaarsver eniging „De Vroegte Wint". 8 prijzen tot een bedrag van 30.2.30 Uur Autoped-races voor meisjes en jon gens van 7 t.m. 9 jaar op de Van den Endelaan (Oostzijde). 6 kunstvoor werpen tot een bedrag van 30.als prijzen. 2.30 Uur Voetballen voor scholieren op het Hillegom terrein (jhr. Mockkade) prijzen: Wisselbeker (thans in het bezit van de Johannes- school en voor elk deelnemend elftal een medaille). 4.00 Uur Ringsteken voor duozitters op motoren en brom fietsen op de Van den Endelaan (Oostzijde). 6 Prijzen tot een bedrag van 100.8.00 Uur Muzikale rond gang door de gemeente te verzorgen door het Hillegomse Harmoniekapel. Maandag 17 september: 7.00 uur zeepkistenraces op de feestelijk geïl lumineerde v. d. Endelaan om het kampioenschap van Hillegom. Prij zen 6 kunstvoorwerpen tot een be drag van 60 voor jongens tot en met 14 jaar. Kruiwagenrijden (bij voldoende deelneming voor paren dame en heer); 10 uur 's avonds hóógdraadacrobaten met vuurwerk boven het Lunapark. Gratis entrée. Dinsdag 18 september. De grote dag. 8 uur grote reveille. Beide Hil legomse muziekkorpsen maken een muzikale rondgang. 9.30 ringrijderij uit auto's. Bestuurder dame of heer, 18 jaar en ouder. 9 uur turfrapen voor meisjes van 10 t.m. 12 jaar. Zaklopen voor jongens vein 10 tot 12 jaar. 9.50 uur tonknuppelen voor man nen van 21 jaar en ouder. 10 uur poprijden voor meisjes van 13 t.m. 16 jaar. Hardlopen met hindernissen '..Ö^DiS^ïn^Hil^ÏÏ I Va" 13 tjm' 16 iaar' BIOSCOPEN De films in de week van 17—24 augustus zijn door de Kath. Film centrale als volgt gekeurd: Casino: „De zigeunerbaron", alle leeftijden. Lido: „De naakte oorlog", 14 jaar Luxor: „De vrolijke vagebond", al le leeftijden. Trianon: „Troubadour der liefde". 14 jaar. Rex: „De prairie verdwijnt", al le leeftijden. GOUDEN FEEST. De heer en mevrouw J. Bink en M. BinkVan Biemen, Middelstegracht 20, te Leiden, vieren op 5 september a.s. feest. Zij hopen het feit te her denken, dat zij 50 jaar geleden de trappen van het stadhuis beklommen om zich in de echt te laten verbin den. De bruidegom was werkzaam als ovenist bij de Coöp. verbrujksvereni ging kerkelijk leven heeft hij een actieve rol gespeeld. Hij was o.m. diaken van de Hervormde gemeente en regent van het Hervormd huis voor ouden van dagen. Ook mevr. Bink heeft in j het-verenigingsleven veel werk ver zet. Beide echtelieden mogen zich in een goede gezondheid verheugen. St. Eloy. Hierbij nodigt het bestuur alle le den uit om deel te nemen aan de excursie naar de hoogovens te IJmui- den op zaterdag 8 sept. Deze excur sie omvat: staalfabriek, blokwalserij, dikke platenwalserij en de blikfa- briek van „Breedband". Hierna zal men nog een bezoek brengen aan de grote sluizen te IJmuiden. Vertrek van de Beestenmarkt te 1 uur. Men kan zidh opgeven vóór 1 sept. bij het secretariaat, Temminckstraat 29. Vraaggesprek. De heer C. Hakkaart uit Leiden ".al deelnemen aan een vraaggesprek, dat onder leiding van de heer Jos Pahhuyzen op de bijeenkomst voor leden van het werkverband katho liek amateur-toneel zal worden ge houden. Deze dag vindt plaats op zondag. 16 september a.s. in Den •Haag. Avondmis in de St. Petruskerk. De Avondmis 'van woensdag, te 9.3-0 in de St. Petruskerk, gaat ook Ideze week door. Geslaagd. Voor het staatsexamen gymnasium p> is geslaagd de heer C. v. d. Ket terij uit Leiden. 40-Jarig jubileum bij Fa. P. Clos en Leembrugge. Op 21 augustus was het 40 jaar ge leden, dat mej. S. A. Bekooy in J dienst trad bij de 'N.V. Sajetfabrie- ken P. Clos en Leembrugge. De viering van 'het jubileum vond olaats op het directie-kantoor, waar de jubilaresse werd toegesproken mens de direktie, door de bedrijfs leider, de heer J. Sap. Nadat hij haar 46-jarige loopbaan had gememoreerd, overhandigde hij haar een enveloppe met inhoud. Daarna sprak nog heer J. H-artevelt sr, namens het j>ii- bileuimfomds. Tot slot dankte de jubi laresse allen, voor de hulde, die zij had ontvangen. Tobbetje steken voor mannen vrouwen van 18 jaar en ouder. 2.00 uur korte baandraverij op de v. d. Endelaan Westzijde. In totaal 1475,8.30 uur taptoe in het Hof gevolgd door een muzikale rond gang door de gemeente vex-zorgd door „Crescendo". 9 uur 's avonds hoogdraad-acrobaten met vuurwerk boven het Lunapark, gratis entrée. houden. Inpla'a-ts daarvan Dit jaar wordt geen vuurwerk ge houden. Inplaafs daarvan is hoog- draad-acrobatiek gekomen. GeDoren: z. v. N. K. Colijn en A. van Kooten; zn. v. M. J. van der Berg en J. D. Nederstigt; zn. v. P. A. Zon neveld en A. A. van de Lans. Ondertrouwd: J. A. J. Lommerse en A. Th. M. Jonkheer; M. J. Lom merse en M. J. Jonkheer. Getrouwd: C. J. van der Zwed en W. J. Kranenburg; A. A. Salier en F. J. Schniedewind. Overleden: H. Jonkman man, 89 jr. N00RDWIJX BUS IN ZACHTE BERM. Gedwongen uit te wijken voor een tegenligger, raakte de NZH-bus, die gistermorgen om half elf van Noord- wijk vertrok naar Haarlem, met de rechterwielen in de zachte berm. Toen nog een tweede tegenligger passeerde, zette de chauffeur de wa gen stop, tengevolge waarvan het acht en een halve ton wegende ge vaarte ruim twintig centimeter weg zakte. Om verdere vernieling van berm en wegdek te voorkomen, moest de bus worden opgetakeld. De busdienst ondervond enige vertra ging. RIJNSBURG Geboren: Gerrit, zn. v. S. van Eg- mond en P. Heemskerk; Helena Ca tharina, dr. v. G. den Haan èn C. Ra- vensbergen; Jan, zn. v. Li v. d. Mey en M. Zwaan; Pieter, zn. v.n D. R. de Mooy en J. Ouwehand; Lydia, dr. v. J. Noort en J. Veldman; Wilhelmi- na Aletta, dr. v. C. Vianen en Joh. Zandbergen. Getrouwd: Gerrit van Egmond en M. Tijsterman; J. van Andel en J. Glasbergen. Overleden: Simon v. d. Kwaak echt. van: Charlotte v. 't Wout, 70 jr. VOORHOUT Kapelaan J. J. de Graaff, gaat heen. Kapelaan J. J. de Graaff die sinds een jaar in onze parochie werkzaam is, gaat nu al Voorhout ven-laten. Hij heeft de eervolle opdracht ont vangen om aan de R. K. universiteit in Nijmegen zijn studie te gaan vol tooien. In de korte periode heeft hij in Voorhout alle achting gewonnen voor al onder de jeugd, om zijn eenvoud en hartelijkheid. Donderdagavond is er in het paro chiehuis gelegenheid van de kapelaan afscheid te nemen. VOORSCHOTEN Afscheid op „Nieuw Voordorp". Op 1 october zullen de heer en mevr. O. R. I. Viveen-Wetter wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid nemen als direc teur en directrice van „Nieuw Voordorp", het tehuis van de ver eniging Kinderzorg. De heer Viveen wordt op 16 september 65 jaar en is dan ruim 29 jaar in functie geweest. Het afscheid zal plaats vinden op 1 september met een receptie in de kerkzaal van Nieuw Voordorp, de ze datum is gekozen omdat de heer Viveen op die dag 40 jaar in de Kin derbescherming werkzaam is ge weest. De scheidende directeur is ir Voorschoten geen onbekende hij is in de laatste oorlogsjaren en het jaar na de oorlog waarnemend bur gemeester geweest van de gemeen te, in deze tijd heeft hij velen aan zich verplicht. De heer Viveen, die in het bezit is van de ere-penning van de gemeente Voorschoten, za' als ambtloos burger zijn intrek ne men in een flat van het nieuwe flat gebouw in aanbouw aan de Raad huislaan. - WARMOND Toneel. De r.k. Toneelvereniging Matthias" te Warmond heeft in stu die genomen „Achter de wolken schijnt de zon" van Kees Spierings en „De terugkeer van Suuske Per- daems" van Ko Keepers. WASSENAAR Pluimveever. organiseert jonge die rendag. Gisteravond heeft de Pluimveevereniging Wassenaar, ter inleiding van het nieuwe seizoen, een ledenvergadering gehouden in Het Wapen van Wassenaar. De vergade ring wérd geleid door de tweede voor zitter, de heer U. T. de Vries. Een van de agendapunten was de bespreking van de jaarlijkse wintertentoonstel- ling, die, zoals gebruikelijk, in de eerste week van januari gehouden zal worden. Er is reeds contact opgeno- men met keurmeesters en een ver- i gunning voor de te houden verloting is aangevraagd. De tentoonstelling 1 zal weer plaats vinden in de zaal van Het Wapen van Wassenaar aan het Plein. A.s. zaterdagmiddag organiseert de vereniging de jonge dierendag: de leden worden dan in de gelegenheid gesteld hun jonge konijnen en hoen ders te laten keuren door ervaren keurmeesters. De heer J. Dol uit Lisse zal de hoenders keuren, de heer J. Westhoek uit Wassenaar de konij nen. De keuring geschiedt in aanwe zigheid van de inzenders; de keur meesters zullen over elk dier een uit voerig oordeel geven, zodat de fokker er zijn voordeel mee kan doen. Ook belangstellenden zijn welkom. De keuring begint te 2 uur. Z0ETERMEER Puzzel-rit. De puzzleritten van automobiel- en motorclub Zoe- termeer en Omstreken hebben een goede naam in de sportwereld van automobilisten, motorrijders en bromfietsers. Niettegenstaande de weersomstandigheden de deelname aan een dergelijke rit niet ui'tlokte, vooral voor de motorrijders en de bromfietsers, verschenen er 44 deel nemers aan de start, te weten 11 auto's, 22 motoren en 11 bromfiet sen. Met enthousiasme werd het par cours met de venijnige kneepjes ge reden en door allen met mper of minder succes tot een goed einde gebracht. De afstand voor de auto mobielen en motoren bedroeg plm. 60 km, voor de bromfietsen plm. 30 km. gemiddelde snelheid respectie velijk 36 en 18 km per u. De voorlopige uitslag was als volgt; klasse automobielen: le pr.: G. Diep hout, Benthuizen; 2e pr.: A. Heems kerk, Zoetermeer; 3e pr.: Hempel, 's-Gravenhage. Klasse duo-motoren: le prijs: A. Deurloo, Zoetermeer; 2e pr.: G. Hofwegen, Waddinxveen. Klasse solo-motoren: le prijs: A. Verduijn, Capelle a. d, IJssel; 2e pr.: N. v. d. Drift, Gouda. Bij de defini tieve vaststelling worden de prijs winnaars in de bromfietsen-klasse bekend gemaakt. De heer A- Verduijn, Capelle a. d. IJssel, kwam in het bezit van de Nutricia-beker. ALPHEN AAN DEN RIJN KAPELAAN BIEMANS NAAR DEN HAAG. Kapelaan L. M. G. Biemans is na een verblijf van ongeveer vijf jaren in de Sint Bonifaciusparochie te Al phen a. d. Rijn, door de Bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, benoemd tot kapelaan in de H. Wil- librordus-parochie te 's-Gravenhage, aan de Assendelftstraat. Donderdagavond wordt na het Lof in de Sint Josephzaal gelegenheid geboden om van kapelaan Biemans afscheid te nemen. Kapelaan Biemans had te Alphen a. d. Rijn een veelzijdige taak. Hij was o.m. godsdienstleraar aan de Mulo-school en van de cursus gods dienstonderwijs buiten schoolver band voor 18-jarigen. Voorts heeft kapelaan Biemans zeer velen opge leid voor het godsdienstdiploma A. en B. Nederlandse Kerkprovincie. Verder was hij aalmoezenier van de jeugdverenigingen, o.a. van de K. A.J., de V.K.A.J., de L.T.J. en de L. T.M., alsmede van de K.J.M.V. en de V.K.J.M., van welke jeugdorga nisaties hij tevens in districtsverband zorgen droeg. Van de R.K. Voetbalvereniging „Alphense Boys" en de R.K.S.V, „Wilskracht" was hij geestelijk ad viseur. De Verkenners en de wel pen hadden in hem een goede aal moezenier. Kapelaan Biemans was voorts be last met de redactie van het deke naal parochieblad „Sursum Corda". Hij wordt te Alphen a. d. Rijn op gevolgd door de neomyst C. J. Heij- nen uit Voorburg. Kapelaan Biemans gaat naar een van de oudste parochies van 's-Gra venhage. DE MEIJE Been gebroken. Het 6-jarig zoon tje van de heer Spruijt alhier maakte vorige week een ritje over de Hol landse Kade, gezeten bij zijn vader achter op de bromfiets. Plotseling maakte het knaapje zich bang voor een hond en kwam met zijn been tus sen de Spaken, waarvan er enkele werden uitgerukt. Aanvankelijk liet het zich niet ernstig aanzien maar eerst thans blijkt dat het kind hierbij een been gebroken heeft, waarmee het nu reeds enkele dagen rondgelo pen heeft. KOUDEKERK Viswedstrijd. De hengelsport vereniging Koudekerk-Hazerswoude hield in de Rijn, met 26 deelnemers een wedstrijd, waarbij de beker op het spel stond. Het weer beïnvloedde de vangst in zeer ongunstige zin. De heer B. v. Vegten, die ook het vorige jaar de beleer toegewezen kreeg werd nu. weer winnaar en daarmede eige naar van de beker. Hij ving 185 gram. De overige winnaars waren: H. Hoog straten 175 gr.; M. v. Harskamp sr. 131 gr.; Th. Wansinck 125 gr.; P. Kruit 125 gr.; C. de Wit 95 gr.; M. Bervoets 92 gr.; S. v. d. Haas 80 gr.; M. v. Harskamp jr. 52 gr.; B. v. d. Born 40 gr ROELOFARENDSVEEN Jaarlijkse speldjesdag „Vox Laeta" Zondag is weer met succes de jaarlijkse speldjesdag van de ge mengde zangvereniging „Vox Laeta" gehouden. Een tegenover de milde gevers dankbaar bestuur kon na tel ling als resultaat een opbrengst van ruim f 125,— vaststellen. Z0ETERW0UDE De gezondheidstoestand van de zeereerwaarde heer G. J. Klaver weiden, oud-pastoor van de parochie H. Kruisverheffing is dermate ver minderd dat, uit voorzorg, de laatste H. Sacramenten zijn toegediend en opname in het St. Elisabeth-zieken huis te Leiden noodzakelijk is ge worden. Morgenochtend woensdag zal tot intentie van de zieke te zeven uur een H. Mis worden opgedragen; do parochianen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen. Degenen, die 's morgens verhin derd zijn worden verzocht 's avonds kwart over zeven in de kerk te ko men om tot Maria Heil der Zieken het rozenhoedje te bidden. ERNSTIGE AANRIJDING. Maandagmiddag omstreeks 12.45 is nabij de Schoolbrug kruising Meer cr. Geerweg een ernstig ongeluk ge beurd. De 73-jarige G. O., thans wo nende te Warmond, vroeger in Zoe- terwoude, die met de bromfiets de weg wilde oversteken, kwam in aan raking met een passerende veiling auto en werd tegen de grond ge smakt. Hij bleef met een hevig bloe dende hoofdwond liggen. Dokter Kortmann constateerde tevens een gebroken arm. Na verbonden te zijn werd hij naar het Sint Elisabeth- ziekenhuis vervoerd, waar opname noodzakelijk bleek. De bewoners van de Meer en Geerweg hopen dat er nu eens eindelijk veiligheidsmaatre gelen worden getroffen op deze ge vaarlijke viersprong. Z0ETERW0UDE- LEIDERDORP Afscheid kapelaan N. Grijpink. Donderdagavond om acht uur zal in de gymnastiekzaal bij het parochie huis aan de Hoge Rijndijk afscheid genomen worden van kapelaan N. Grypink. Marktberichten LEIDEN, 20 aug. Groente. Ap pelen 1434; andijvie 1625; augur ken 86121; pronkbonen 6676; snijbonen 88113; spekbonen 79; stambonen 68103; stokbonen 73 116; kroten 1922; rode kool 1923; groene kool 2629; spitskool 29; pos telein 2758; prei 2439; rabarber 58; spinazie 3747; stoof sla 3233; komkommers 826; tomaten A 36 50; idem B 4053; idem C 2836; idem CC 20; idem bonken 2223; waspeen 3243 zilveruien 1032; per 100 kg.; meloenen 22147; per ziken 646; bloemkool A 3968; idem B 2449; idem C 1316; kom kommers A 1225; idem B 920; idem C 1412; sla A 1018; idem B 713 per 100 stuks; bospeen 28—52; kroten 816; peterselie 525; radijs 57; uien 1519 per 100 bos. ROTTERDAM, 21 aug. Vee. To taal aanvoer: 2961 stuks; weektotaal 4117; vette koeien 420; gebruiksvee 1068; vette kalveren 110; graskalve ren 400; nuchtere kalveren 288; paar den 114; veulens 114; schapen of lammeren 610; bokken of geiten 37. Prijzen: vette koeien le kw. 310 330; 2e kw. 280—300; 3e kw. 310— 2.80; vette kalveren le kw. 275290, 2e kw. 260—270; 3e kw. 230—250; graskalveren le kw. 480, 2e kw. 400, 3e kw. 300; nuchtere kalveren le kw. 85. 2e kw. 70. 3e kw. 58; slachtpaar- den le kw. 250, 2e kw. 230, 3e kw. 210 veulens le kw. 550, 2e kw. 425, 3e kw. 300; schapen le kw. 130, 2e kw. 110, 3e kw. 100; lammeren le kw. 105, 2e kw. 100, 3e kw. 90; kalf- en melk koeien le kw. 1175, 2e kw. 950, 3e kw. 750; varekoeien le kw. 825, 2e kw. 725. 3e kw. 600; vaarzen le w. 850, 2e kw. 750, 3e kw. 600; pinken le kw. 625, 2e kw. 500, 3e kw. 400. Overzicht: vette koeien aanvoer als vórige week, handel flauw, prij zen vooral niet hoger dan gisteren, enkele prima's boven notering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel redelijk, iets lagere prijzen; graskalveren aanvoer tamelijk, han del kalm, iets mindere prijzen; nuch tere kalveren aanvoer iets kleiner, handel redelijk, niet geheel priishou- dend; slachtpaarden aanvoer als vo rige week. handel tamelijk, prijshou dend; veulens aanvoer ruim. handel willig, doch niet hoger in prijs; scha pen aanvoer even korter, handel kalm, onveranderde prijzen; lamme ren aanvoer even korter, handel kalm. onveranderde prijzen; kalf- koeien aanvoer matig, handel stil, niet geheel prijshoudend; melkkoeien aanvoer mati", handel stil, niet ge heel prijshoudend: varekoeien aan voer gewoon, handel stroef, iets min dere priizen: vaarzen aanvoer flink, handel lui, met iets teruglopende prijzen; pinken aanvoer flink, han del lui. met iets teruglopende prij zen. BODEGRAVEN* 21 aug Kaas. Aanvoer 145 partijen. Notering: le soort 2.25—2.30; 2e soort 2.18 2.24; extra 2.45. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN. 20 aug. Bloemen. Gladiolen 1031; Leeu wenbekken 1115; asters 1126; Or- nithagalum 7090 per bos; Chrysan then: Silvia Railly 2123; Delight Full 1517; Millersdale 1415; Mi- goli 1618 per stuk; Am. Anjers 7 12 per stuk. Groente. Snijbonen 46.0069.00; idem stek 25.0031.00; kassnijbonen 105.00109.00stamprincessebonen 57.00-83.00; stokprincessebonen 81.00 —88.00; witte pronkbonen 41.00 53.00; kropsla 6.00—14.00; bloemkool 15.00—63.00; tomaten 41.00—62.00; breekpeen 18.00—23.00; augurken A 174.00; idem B 129.00; idem C 141.00; idem DA 105.00; idem D 100.00; idem E 65 00; idem AB 141.00; idem CD 105.00 per 100 kg. RIJNSBURG, 21 aug Bloemen. Dalhia's: Gerrie Hoek 520610; Kochelsee 250—340; Purrity 460—520 Glorie van Heemstede 500600; Pas separtout 300380; Gladiolen. Mem Day 280—400; Dr. Fleming 260—340; Strauss 300460; Nieuw Europa 710 900; Rose van Lima 200280; Paul Rubens 260380; H. van Meegeren 240310; Gemengde 300420; Gold Dust 240350; Sneeuwprinses 180 330; Leeuwenhorst 300480; Scabio- sa 250360; Zinnia klein 200260; Pel Godetia 500—630; Convilli: Alba 280—340; The Bride 260—380; Asters: Rose aster 200—230; enkele asters 200290; Bouwmeester rose 180 270; wit 160—240 alles per 100; Am. Anjers 712 per stuk; Lelie Aura- thum 24—32 per kelk; Dwergasters 48—52; Statice 20—38; Gele Griet 30 —45; Bonte 30—48; Stroobloemen 18 29; Flox 2036 per bos. N TER AAR, 20 aug. Groente. Snij bonen 0.55—0.93; idem B 0.29—0.53; idem stek 0.25—0.30; stokprinsesse- bonen 0.790.89; stamprincessebonen 0.57—0.73; idem B 0.42—0.53; idem stek 0.390.40; witte pronkers 0.42 0.51; idem B 0.240.28; tomaten A 0.45—0.56; idem B 0.36—0.58; idem C 0.25—0.46; idem CC 0.21—0.23; idem bonken 0.28; waspeen 0.20 0.34; idem B 0.05-0.18; rode kool 0.10- 0.16; postelein 0.15—0.31; andijvie 0.22—0.30; kroten 0.11—0.16; zilver uien 0.460.47; aardappelen 0.08 0.09; Uien 0.150.25; rabarber 0.05 0.14; groene kool 0.30 alles per kg.; sla 0.070.13; bloemkool A 0.59 0.80; idem B 0.390.45; idem C 0.10 0.26; komkommers A 0.20; idem B 0.16—0.18; idem C 0.08—0.12 alles per stuk; bospeen 0.190.26 per bos; pe ren: kruideniersperen 0.27; suiker peren 0.180.20; appels: Yellow transparant 0.44; perzikrode zomer- appel 0.44 alles per kg.; bloemen: an jers 0.19 per .bos; augurken: fijn 1.70; fijnbasterd 1.30; basterd 1.17; grof A 1.02; grof I 0.96; CD 1.00; idem afw. 0.68; idem II 0.34; E 0.59; augurken onges. 0.27 alles per kg. VINKEVEEN, 20 aug. Groente. Andijvie 1826; groene kool 29; rode kool 13; postelein 4045; pronkbo nen 5965; kassnijbonen 98; snij bonen 4080; stambonen 6190; stokprinsen 6393; stoofsla 1720; tomaten 3250; uien 1521 cent per kg.; bleekselderij 2236; bloemkool 30—70; komkommers 817; sla A 14 17; idem B 311 per stuk; bospeen 3740; peterselie 46; selderij 3n{3 cent per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3