DUINSTREEK Rector L. van Vugt, Leiden, pastoor te Bergschenhoek Van 500 musici nog 10 over Hartebrugsparochie nam afscheid van pater Gentianus Hogenelst Kampen en kinderverlamming te Leiden MAANDAG 20 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Rector G. Beek in zijn plaats benoemd Rector L. van Vugt, rector van het St. Cuneragesticht te Leiden, is be noemd tot pastoor van de H. Willi- brordusparochie te Bergschenhoek. De gemeente Bergschenhoek ligt ten noorden van Rotterdam, telt 4000 in woners en 1000 katholieken. De pa rochie valt onder het dekenaat Delft. Rector L. van Vugt werd in 1907 te Oude Tonge geboren. Nadat hij in 1932 tot priester was gewijd, was hij achtereenvolgens kapelaan te Leid- schendam, aan de St. Josephgezellen te Amsterdam, aan de St. Gerardus- In de parochie van O. L. Vr. He melvaart en St. Joseph (Herensin gel) te Leiden is benoemd kapelaan H. J. G. de Jong, die kapelaan was aan de bijkerk van de H. Lambertus te Hoek van Holland. Kapelaan De Jong is in 1926 geboren en in 1954 tot priester gewijd. In hetzelfde jaar werd hij tot kapelaan te Hoek van Holland benoemd. Tevens is in de Herensingelparo chie benoemd kapelaan G. W. Lem mers tot nu toe kapelaan in de pa rochie van de H. Joseph te Noord wij kerhout. Kapelaan Lemmers is geboren in 1908, in 1938 tot priester gewijd en in 1953 benoemd te Noord wij kerhout. Beide kapelaans zijn benoemd in de plaats van kapelaan Watervis en rector Beek. Hongaars-Amerikaan doceert te Leiden Bij koninklijk besluit van 8 aug. 1956 is tot buitengewoon hoogleraar benoemd prof. dr. E. P. Wigner, hoogleraar aan de universiteit van Princeton, New Yersey, USA. De nieuw benoemde hoogleraar zal de zogenaamde „Lorentz-leerstoel" bezetten om onderwijs te geven in de theoretische natuurkunde. Zoals bekend, is het de bedoeling dat dit buitengewoon hoogleraar schap jaarlijks door een ander voor aanstaand buitenlands fysicus wordt bekleed. Prof. Wigner werd op 17 november 1902 te Budapest (Hongarije) gebo ren. Hij promoveerde in 1925 en is corresponderend lid van de Akade- mie der Wissenschaften te Göttingen, president van de American Physical Society en lid van de National Aca demy of Science (USA). LEIDEN voor radio Luxemburg Uit de ongeveer 500 gegadigden, die zich ongeveer vijf weken gele den, bij de auditie in de Stadsge hoorzaal op de planken waagden, werden na een eerste, zware selectie 22 amateurmusici geschikt bevonden om voor de microfoon op te treden. Gistermiddag tussen een uur en half twee, traden op de band de tien „nummers" op, die een twee de keuze hadden overleefd. We hoor den de 14-jarige guitarist Adri Klein met zijn /Davie Crocket" en de Metal Music Players, het gezelschap van de Koninklijke Grofsmederij, dat in Lei den bekend is om zijn herhaald op treden voor liefdadige doelen. Voorts speelden het Leids Amusementsor kest „Sylvia", onder leiding van de heer iMeerpoel, en de „Blue Moon Combo". Volgende week zondag, 26 augus tus, zal op "dezelfde tijd en op de zelfde golflengte 208 meter de uitslag bekend worden gemaakt van de eindstrijd tussen deze tien candi dates Leidse Agenda DONDERDAG 23 AUGUSTUS. Centrale bestuursvergadering KAB Christ. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt( t.m. 15 september). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondagen 15 uur nam. Don derdagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst der apotheken te Leiden en Oegstgeest. De dienst wordt waar genomen door: Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 1724 augustus zijn door de Kath. Film centrale als volgt gekeurd: Casino: „De zigeunertoaron", alle leeftijden. Lido: „De naakte oorlog", 14 jaar Luxor: „De vrolijke vagebond", al le leeftijden. Trianon: „Troubadour der liefde". 14 jaar. Rex: „De prairie verdwijnt", al le leeftijden. parochie te Amsterdam, te Aerden- hout, aan de Herensingelparochie te Leiden en rector aan het St. Cunera gesticht te Leiden. Rector Van Vugt was godsdienstleraar aan de r.k. Vakschool voor meisjes te Leiden. In de plaats van pastoor Van Vugt is tot rector van het St. Cunerage sticht benoemd, rector G. Beek, die tot heden inwonend was in dè pasto rie aan de Herensingel en moderator van de r.k. technische school Don Bosco, welke functie rector Beek bliift behouden. Rector Beek is in 1912 geboren, in 1936 priester gewijd en in 1953 te Leiden benoemd. Mgr Jansen ook vanmorgen nog in Leiden Mgr. Jansen heeft de nacht in Lei den in het St. Liduinagesticht door gebracht. Vanmorgen heeft hij de nieuwbouw en de restauratie van de St. Lodewijkskerk bezocht en zijn goedkeuring uitgesproken over de goede gang van zaken en de uitste kende afwerking van de restauratie. Het uitzicht van het binnenplein op de nieuwbouw noemde hij indruk wekkend. Ook heeft de bisschop de noodkerk aan het Rapenburg bezocht. Om 11 uur heeft mgr. Jansen Lei den verlaten uitgeleide gedaan tot aan Rotterdam door zijn oud-kerk meesters. Receptie duurde een uur langer Nadat hij negen jaar als kapelaan aan de Harte'orugparochie verbon den was, rekende Pater J. W. Hoge nelst er al op, dat hij elke dag het bericht van zijn overplaatsing zou kunnen ontvangen. Pater Hogenelst vatte het dan ook niet als iets bijzonders op, toen pa ter provinicaal, die twee maanden geleden op visitatiebezoek kwam aan de Hartebrug, een toespeling maakte op zo'n overplaatsing en hem liet merken, dat hij candidaat stond voor het pastoorschap in een Weense parochie. Toen hij echter in de afgelopen week zijn nieuwe be noeming vernam, trof deze hem toch nog onverwacht. Er waren toch nog andere candidaten voor deze benoe ming geweest, die hij de wens die de vader wis van zijn gedachten? meer kansen had toegedacht. Met gemengde gevoelens heeft pater Hogenelst gisteren afscheid genomen van de parochianen. Ge voelens van weemoed bij het verla ten van de vertrouwde parochie en gevoelens van verlangen naar het onbekende, nieuwe leven, waarvan hij en dat is vrijwel het enige, dat hem over zijn nieuwe werkkring bekend is, overtuigd is, dat het geen gemakkelijk leven zal zijn. VISSEN IN DE ZIJL. S. en G. hield zijn 2e viswedstrijd in de Zijl in bootjes. Het weer was slecht en de vangst nog slechter. Er werd 920 gram aan de schaal ge bracht. De uitslag was: 1. W. J. Hol- verda 585 gram; 2. N. v. d. Wijn gaard 98 gram; 3. A. Slingerland 35 gr.; 4. W. Wiessenberg 62 gr.; 5. J. Braxhoven 45 gr.; 6. A. Polanen 45 gr.; 7. N. Hols wilder; 8. N. N.; 9. H. Mieloo; 10. J. Koppe. Ongelukkig. Zaterdagmorgen brak de 46-jarige bruggewachter van de Wilhelmina- brug P. J. R. zijn rechter-bovenarm. Oorzaak was een houten schot, dat op een vrachtauto, die passeerde, was gelegen. De wind wierp 't schot opzij met het gevolg, dat de brugge wachter aan de arm werd geraakt. KAB-leden opgelet. Ook vanavond houdt het rechts kundig adviesbureau van de KAB wegens vacantie geen zitting. De eerstvolgende zitting vindt plaats op maandag 3 september van 18.45 tot 19.45 uur in het gebouw Pieterskerk- koorsteeg 3. Leidse missionaris op vacantie. Na negen jaar missie-arbeid in Kidodi, Tanganyika, Oost-Afrika is gistermiddag om 6 uur te Leiden ge arriveerd broeder Delphinus Gol- denberg. Het is de tweede maal, dat deze Leidenaar voor vacantie terugkeert. Hij zal zijn vacantie bij familie doorbrengen. Collecte. De straatcollecte voor de Algeme- me Ned. Invalidenbond, afdeling Leiden, van zaterdag heeft ondanks het slechte weer en de slechte op komst van collectanten opgebracht 976,03. Afscheid. A.s. vrijdagmiddag neemt W. Brugmans, trasseur afscheid van de H.C.W. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Wil lem Brugmans is 37 jaar in dienst geweest van de H.C.W. Eerst als aanbouwer, later als monteur en de laatste 10 jaren als trasseur. Hij is een zeer goed vakman en heeft ja ren deel uitgemaakt van de kern en het werkliedenfonds. Een grote rol speelde hij voorts in het D.S.B.-to neelgezelschap. Ondanks zijn 66-ja- rige leeftijd heeft hij nog kort gele den een hoofdrol gespeeld in het stuk „Op Hoop van Zegen". Jaarlijkse uitgaansdag. Zaterdagmiddag om half 2 ver trekken met liefst 32 bussen vanaf de Doezastraat alle D.S.B.-leden met hun dames om een mooie' tocht te maken en om 's avonds na de tocht in Amsterdam de revue in Carré bij te wonen van Snip en Snap. En dat al wie Pater Hogenelst in deze' negen jaren heeft leren kennen zijn gevoelens van weemoed deelt, werd gisteren duidelijk, tijdens de receptie, die van twaalf tot een uur gehouden zou worden, doch die ruim twee uren in beslag genomen heeft. We zagen het voltallige kerkbe stuur, bestuur, leidsters en dames van de katholieke gezinszorg en van „Verbum Dei", het bestuur van de r.k. meubelmakersvereniging „St. Reinoldus", afvaardigingen van con gregaties, en jeugdwerk. Ook waren er talloze vrienden, kennissen en oud-parochianen. Tijdens de receptie, die een strikt persoonlijk karakter droeg, beant woordde de pater de goede wensen van elk van de bezoekers met een bemoediging of een laatste raadge ving. De verkenners, die de pater een warm hart toedroeg, hadden vrijdag al apart afscheid genomen op hun eigen manier evenals de gidsen, leid sters en kabouters, die daartoe woensdag in de gelegenheid waren. Geslaagde wandeltocht bloedtransfusiedienst Ondanks het slechte weer was de belangstelling voor de beide tochten ten bate van de Bloedtransfusie dienst, Leiden, in het afgelopen weekend zeer goed te noemen en zaterdagmiddag werden de 408 deel nemers door de drumband van d( Gemeente Reserve Politie, die voor het eerst in het openbaar optrad feestelijk ingehaald. Zondag startten 189 wandelaars en in de avonduren maakte de organisa tie de prijswinnaars bekend. Burgergroepen senioren; Z.U.T., Leidschendam (Beker B. W., Lei den); Wandelver. Oude Wetering (zuiltje W. en O.-ver. R.K.K.); B.B W., Den Haag (Legpenning Leids Dagblad). Burgergroepen junioren: Amicitia III, Katwijk (beker afdelingsbe stuur); Amicitia IV, Katwijk (zuil tje K. en O.-ver. R.K.K.); Amicitia I, Katwijk (legpenning Leids Stu dentencorps); Vrij en Blij, Den Haag (Medaille Leidse Courant). Semi-militair: V.N.L., afd. Leiden (beker Cuprolux); Rode Kruiscorps, Den Haag (medaille hoofdbestuur Rode Kruis). De beste leidster, mevr. Van Lien en de beste leider, de heer Wein- bergen ontvingen resp. twee boe- kenwerken, beschikbaar gesteld door Het Vrije Volk en een taart, beschik baar gesteld door de Ver. Vrouwe lijke Studenten, Leiden. ZOMERTENTOONSTELLING LPKV Zaterdagmiddag vond in de tuin van Oud-Hortuszicht de keuring plaats van de jaarlijkse zomertentoonstelling geor ganiseerd door de Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging LPKV. Inge zonden waren ±150 konijnen, verdeeld rassen en kleurslagen. Keurmees ter waren de heren Wermer (Delft) en Rodenburg (Overschie). Een grote rol speeldende Vlaamse Reuzen. Franse langoren en Weners, zoals uit het volgende verslag zal blij ken. In de rammenklasse, geboren in jan., febr.. maart, werd E. de Beer met Fr. hangoor eerste, gevolgd door A. van Leeuwen met Wener wit als tweede. De voedsterklasse (dezelfde maanden) wijd en in Nieuwveen benoemd, werd de uitslag: 1. E. de Beer, 2. B. Rut gers met klein Chinchilla. De rammenklasse. geboren in april, mei. juni bracht als uitslag; 1. P. Borst, met Vlaamse Reus, IJzergraad; 2. T. van Amsterdam; 3. W. de Vries (Fr. hang oor). In de voedsterklasse over dezelfde maanden was het Lardee die de eerste plaats veroverde met Vlaamse Reus wit. Ondergetekende heeft aan de vooravond van het begin der zomer kampen het besluit genomen de kampen van de welpen en verken ners geen doorgang te doen vinden. Dat dit een schok heeft gegeven, zo wel bij de jongens als bij vele ouders, laat zich begrijpen. Van sommige ouders kregen wij bijval, doch an deren vonden deze maatregel over dreven. De jongens waren in het al gemeen het met de maatregel niet eens, en zagen een heerlijke vacan- tieweek in het water vallen. Doordat sommige andere groeperingen wel gingen kamperen en van één de zer kampen in de Leidse Courant zelfs een groot verslag kwam te staan is bij meerderen twijfel ge rezen over de juistheid van onze maatregel, en komt het ons goed voor hier een kleine verantwoording van te geven. Wij ontvingen de dag vóór ons eer ste kamp een circulaire van het Na tionaal Hoofdkwartier, waarin meer dere kampen werden ontraden. Daar Leiden in deze circulaire niet werd genoemd, vonden wij het beter ons Hoofdkwartier op te bellen om na dere inlichtingen. Ons werd toen ver teld, dat de hoofdinspectie voor de volksgezondheid ook de omgeving van Leiden als besmet gebied be schouwde en men raadde ons aan om bij de plaatselijke G.G.D. nadere in lichtingen te vragen. Bij de plaatse lijke G.G.D. kregen wij de boodschap, dat het houden van elk kamp moest worden ontraden, en men wees ons niet alleen op het gevaar voor de jon gens, maar ook op een groot gevaar voor de ouderen (leiding, fourageurs enz.). Met al deze gegevens in handen leek het ons onverantwoord om een kamp doorgang te doen vinden, en na men wij het besluit tot het niet-door. gaan der kampen. Voor de verkenners hadden wij nog een kans op het einde van deze maand. Wij stelden ons daartoe op nieuw in verbinding met de G.G.D., die ons mededeelde, dat de toestand geheel ongewijzigd is, en dat zij op dit moment ook elk kamp moest ont raden. Vandaar dat wij met pijn in het hart opnieuw het besluit genomen hebben onze laatste kans voor een kamp dit jaar te laten ver lopen. Dat ons besluit juist is geweest te kent het volgende geval: één van de ouderen, die het kamp zou hebben meegemaakt, heeft de ziekte gekregen (gelukkig zonder de schadelijke ge volgen van verlamming )juist in de tijd dat gekampeerd zou worden. Was dit nu tijdens het kamp gebeurd, dan zouden de gevolgen voor de lei ding niet te overzien zijn geweest, en Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Margaretha, dr. v. J. G. van Steijn en J. J. W. van Kempen; Hendrik Johannes, zn. v. J. Noest en W. J. Langezaal; Adrianus, j zn. v. A. van Elleswijk en N. Alphe- naar; Willem, zn. v. W. de Vries en G. H. van Dijk; Johannes Maria Adrianus Gerardus, zn. v. W. G. van der Steeg en W. Hoppenbrouwer; Franciscus, zn. v. P. Straathof en M. T. van den IJssel; Christina Maria Johanna, dr. v. W. J. Boon en J. G. Borsboom; Jacobus Johannes, zn. v. B. J. de Klerk en J. J. Sleijser; Dirk, zn. v. J. Nieuwenburg en C. M. van den Burgh; Antonius Wilhelmus Jo hanna, zn. v. J. W. Schoo en P. M. van den Broek; Carla, dr. v. P. A. Zwanenburg en M. C. Thiel. Getrouwd: H. M. Tromp en A. Tromp. LEISERDORP Kapelaansbenoeming. Tot kape laan te Leiderdorp (O.L.Vr. Onb. Ontvangen) is benoemd, kapelaan F. A. M. Keesen, voorheen kapelaan aan de parochie van de H. Nicolaas 1 te Nieuwveen. j Kapelaan Keesen is in 1929 gebo- ren en werd in 1954 tot priester ge- LANGERAAR Pastoorsbenoeming Tot pastoor van de parochie van de Hadrianus te Langeraar is be- gevolgd door B. Schroef eveneens met noemd de zeereerw. heer A. G. M. Vlaamse Reus. Derde werd W. de Vries met Franse hangoor. Konijngrijs. De eerste prijs in de klasse nesten was voor C. v. d. Aar met Alaska, tweede werd L. Zirkzee met Rex-konijn. De fokrammenklasse bracht E. Mekel aan de top met Vlaamse Reus IJzer- grauw E. Quist werd tweede met Hollan der Zwart. Met het predicaat z.z.g., welke de meeste dieren behaalden, werden nog bekroond: Wener blauw, voedster jong L. Boonstra en de fokrammen: Vlaamse I Reus Wit van F. Lardee; Wener Wit en Groot Chinchilla van T. van Amsterdam. Een nagekomen prijsje voor het beste dier van de damesleden werden gewon nen door mevr. Couzijn met Tan; 2. mevr. Zwanenburg met Groot Chinchilla 3. mevr. Smit met Zilvervos. In tegenstelling tot andere keuringen, aar geen inzenders worden toegelaten, dit voor de zomertentoonstelling wel toegestaan, zodat hiervan een ruim ge bruik werd gemaakt. Voor de konijnenfokkers een prettige en leerzame middag. Z0ETERW0UDE (H. R.) Kleuterschool. De ouders die hun kinderen nog voor de kleuter school op moeten geven, worden verzocht dit vóór vrijdag a.s. te doen mej. G. Pieterse, Hoge Rijndijk 88. Dit in verband met het aantal kin deren wat op school toegelatèn kan worden en met de verdeling in ver schillende klassen. Antonius Gerardus Maria van der Hoeven werd geboren te Den Haag 23 mei 1904. Na zijn priesterwijding op 25 mei 1929 was hij achtereenvolgens kape laan te IJmuiden, Haarlem en Rot terdam. Op 7 juli 1952 volgde zijn benoe ming tot pastoor te Bergschenhoek. ZOETERWQUDE (H. R.) BRAND IN ASFALTFABRIEK. Enorme rookontwikkeling. Bij de N.V. Latexfalt aan de Hoge Rijndijk is hedenmiddag brand ont staan, toen een arbeider bezig was een emmer met teer te behandelen, een emmer sloeg over naar 3 pijpen, welke op het fabrieksterrein zijn ge plaatst ter uitbreiding van het be drijf. Deze pijpen 1.26 meter in mid dellijn en 6 a 7 meter hoog, waren van binnen aangezet met een koek van hars. Op deze hars-koek sloeg de vlam, overgebracht van pijp naar pijp. Er ontstond een enonme rook ontwikkeling. De Leidse brandweer was met twee spuiten en een ladder wagen aanwezig en heeft inmiddels de bramd geblust zou ieder gezegd hebben, dat het hou. den van een kamp onverantwoorde lijk was!!! A. C. J. DUINDAM, afd. leider K.J.B. parochie H. Petrus en H. Lodewijk. DE KINDERVERLAMMING. De Staatscourant van vandaag be vat de opgave van het aantal aan gegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 5 tot en met 11 augustus. Daaruit blijkt o.m. dat toen zijn aangegeven honderd dertig gevallen van kinderverlam ming met verlammingsverschijnse len en acht en twintig zonder. Van de honderddertig gevallen van kinderverlamming met verlamming zijn aangegeven in de provincie Zuidholland; twee en veertig in to taal nl. zeven in 's-Gravenhage; tel kens vijf in Dieft en Katwijk; tel kens drie in Leidschendam, Naald wijk, Rotterdam en Voorburg; tel kens twee in 's-Gravenzande, Pij- nacker en Rijswijk; telkens een in Berkel en Rodenrijs, Hellevoetsluis, Hillegom, Leiden, Noordwijk, Sas- senheim en Wateringen. De Kabinetscrisis De informateur stelt er prijs op de achtergrond te verduidelijken waar tegen de jongste ontwikkeling van de kabinetsinformatie zich afspeelt. De onmogelijkheid om de fracties van d« PvdA en KVP voldoende tot over eenstemming te brengen was niet d« enige omstandigheid die in de weg bleek te staan aan de totstandkoming van een kabinet, dat geacht kon wor den het vertrouwen van het parle ment te bezitten. Het resultaat van de eerste fase van het onderzoek door de informateur ingesteld wijst uit dat een zodanig kabinet niet an ders dan op een versmalde basis zou zijn op te bouwen, dat wil zeggen met de steun van slechts een der bei de grote fracties. De opdrachten aan de heren Drees cn Romme lieten ruimte om ook deze richting in te slaan. Zij hebben dat echter niet ge daan. Het is de informateur gebleken dat andere fracties het niet in de eerste plaats op hun weg achten te liggen, de verantwoordelijkheid voor de tot standbrenging van een dergelijk ka binet (op versmalde basis) op zich te nemen. Tenslotte bleek het de in formateur dat bij enkele fracties de sympathie voor een poging in deze richting tengevolge van het tijdsver loop en de daarmede samenhangende factoren ernstig was getaand. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeenge roepen op vrijdag 24 augustus as. 's avonds om 20.00 uur. In behandeling zullen komen de navolgende agenda punten. Wijziging van rechtspositie regelingen voor het gemeenteperso- neel. Een verzoek van B. en W. aan de minister van Binnenlandse Zaken om verhoging van het basisbedrag van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Aanbieding van de begrotingen van de gemeentebedrij ven en van de algemene dienst voor het dienstjaar 1957. Een voorstel van B. en W. inzake de wegaansluiting van de Wijngaardenlaan op de School straat en de Koningin Julianalaan. Bebouwing langs de Papelaan ter hoogte van de Hyacinthstraat. Benoe ming van leden en plaatsvervangende leden van onderscheidene raadscom- missiën. Voorstel om de straten in het niéuwe complex Vlietwijk namen te geven. Geen begraafplaats voor 1 januari 1957. Van de Provinciale Planolo gische Dienst is nog geen bericht ont vangen omtrent het standpunt van deze instantie met betrekking tot de algemene begraafplaats, die door de stedebouwkundige van de gemeente geprojecteerd was in meer zuidelijke richting langs de spoorbaan richting Leidschendam. Dientengevolge zal deze begraafplaats niet voor 1 januari 1957 klaar zijn. In verband hiermede zullen B. en W. zich tot H. M. de Koningin moeten wenden om onthef fing van de verplichting tot het heb ben van een algemene begraafplaats. GEMEENTE-ONTVANGER OP PENSIOEN Mejuffrouw M. S. J. v. Geest be reikt op 4 september a.s. de pensioen gerechtigde leeftijd. Zij heeft zich schriftelijk tot de raad gewend om haar met ingang van een door de raad te bepalen datum ontslag te ver lenen. Krachtens het ambtenaren reglement wordt eervol ontslag ver leend op de eerste dag van de maand volgende op die, waarin de pensioen gerechtigde leeftijd is bereikt (1 ok tober 1956). In bijzondere gevallen kan hiervan worden afgeweken. Het is voor een goede afdoening van za ken gewenst, dat mejuffrouw M. S. J. van Geest met ingang van 1 januari 1957 de dienst zal verlaten. Inmiddels zijn sollicitanten opgeroepen voor de betrekking ontvanger/kassier der be drijven. Mejuffrouw van Geest heeft tevens verzocht haar ontslag te ver lenen als ambtenaar van de burgelijke stand. B. en W. stellen dan ook voor haar met ingang van 1 januari 1957 eervol ontslag te verlenen uit beide functies. Verhoogde uitkering uit het ge meentefonds. De begroting van de algemene dienst der gemeente voor het jaar 1957 is sluitend gemaakt door beschikking over een bedrag van 135.238,16 uit de saldireserve. Voor onvoorzien is slechts een bedrag van 18.150.1.50 per inwoner) uit getrokken, wat met de te verwachten investeringen voor 1957 onvoldoende is te noemen. B. en W. hebben een berekening gemaakt van de lasten van noodzakelijke nog niet in de begro ting verwerkte investeringen en van verdere nog niet geraamde noodzake lijke uitgaven. Het daaruit ontstane gebrek aan middelen is niet op te van gen door verhoging van het tarief der plaatselijke belastingen. Deze zijn reeds tot de algemeen aanvaardbare maxima opgevoerd. Verhoging van de bedrijfstarieven is ook niet mogelijk. De enige weg die openstaat is het aanvragen van een verhoging van het basisbedrag per inwoner van de uit kering uit het gemeentefonds. B. en W. stellen dan ook voor een met be rekeningen gefundeerd verzoek tot de minister van Binnenlandse Zaken te richten teneinde de basisuitkering verhoogd te krijgen. Feest op de Donklaan. Zaterdag middag was het op de Donklaan feest. De buurtvereniging „Recht door Recht", die dit jaar haar 10-jarig be staan viert, kwam dit keer eens extra uit de bus. De buurtvereniging, die thans 122 leden telt kreeg in haar buurt 185 kinderen te verzorgen. Er werd heel wat voor de kinderen ge daan. Elk kind kreeg een zevental tractaties en verder werden de kin deren bezig gehouden met allerlei leuke spelletjes. Aan de ingang van de Donklaan was een grote erepoort opgesteld met de getallen 46 en 56 en het woord kinderfeest. Verder was de Donklaani versierd met een groot aantal vlaggen en wimpels. Het feest werd 's middags geopend met een optocht. De deelneming was gro ter dan ooit. Eerst kreeg de jury de versieringen te keuren. De uitslag was als volgt. Afdeling Vakwerk: 1. Hoek; 2. Oorschot; 3. Verhoork. Af deling Amateurs: 1. de Hollander; 2. v. d. Vlekkert; 3. v. d. Wal; 4. van Delft; 5. de Ruijter; 6. Oskam; 7. v. d. Vlekkert; 8. v. d. Vlekkert; 9. Gerrits; 10. Overdevest. Afdeling kleding: 1. Kurz; 2. Gerrits; 3 Pont; 4. van Delft; 5. v. d. Poel cn Verhagen; 6. Kurz. In de optocht gingen verder mee de versieringen, voorafgegaan door de eigen band „The Foreseaters", de wandelclub van de Donklaan de kaartclub „Klaveren aas", de Toneel club „De Vriendenkring", de reis- club „De Donk" cn de voetbalclub D.V.S. Na de optocht sprak de voor zitter van de buurtvereniging de heer M. de Ruijter een korte feestrede af. Hij herinnerde aan het 10-jarig be staan en wat er al zo tot stand ge komen was. Verder wenste hij de kin deren en ook de groteren een genoe- gelijke en gezellige dag. Direct daar na werd met de kinderspelen begon nen. De uitslagen zijn als volgt. Ke gelen Jongens 4-5 jaar. 1. Gerard Rijnsburger: 2. Sjoerd Adema; 3. Jan tje Wijmans; 4. Ar ie Dupre. Kegelen meisjes 4-5 jaar: 1. Ria Adema; 2. Marijke Hagens; 3. Wilma Zoetemelk 4. Marinka ten Bokkel. Ringwerpen jongens 6-7 jaar: 1. Peter de Ruyter; 2. Henk Rijsdijk; 3. Frans Oorschot. Ringwerpen meisjes 6-7 jaar: 1. Yvorsne Rijnsburger; 2. Laura Oskam; 3. Kootje v. d. Poel; 4. Ria ten Bokkel. Doelschieten jongens 8-9 jaar: 1. Wied Kneijber; 2, Herman van Kla veren; 3. Ennie de Ruyter; 4. Bertus v. d. Poel; 5. Theo Verhoork. Doel schieten jongens 10-11 jaar: 1. Nico Oskam; 2. Koos Wester beek; 3. Nico Wijmans; 4. Hans Meier; 5. Corrie de Ruyter; 6. Dick Knevber. Korfballen meisjes 8-9 jaar: 1. Nel v. d. Hulst; 2. Els Kneijber; 3. Nel Adema. Step- penrace meisjes 10-11 jaar: 1. Jettie Verboom; 2. Corry Verhoork. Ring- rijden per fiets jongens 12-15 jaar: 1. Manfred Kurz; 2. Wil Kneijber; 3. Daan van Deursen. Ringrijdcn per fiets meisjes 12-15 jaar: 1. Gerda v. d. Vlekkert; 2. Sjaan v. d. Hulst; 3. Corry Meier. 's Avonds was er ook nog iets voor de groten. Hier waren ook enige volksspelen georganiseerd. Ringrijden per fiets. Uitslag als volgt: 1. Jenny v. d. Vlekkert; 2. Wanders; 3. H. v. d. Vlekkert; 4. C. Overdevest; 5. W. Ver- hagen. Burry met ballen dragen: 1. De heer en mevr. v. d. Voort; 2. De heer en mevr. Wester beek; 3. De heer en mevr. H. v. d. Vlekkert. Na de volksspelen was het nog een gezellig samenzijn in de opgerichte tent. Met een dansje toe werd het feest beslo ten. Het blijkt wel dat er levens kracht in de buurtvereniging zit. Het 10-jarig bestaan werd herdacht en met enthousiasme zijn de verschil lende voorbereidingen voor dit feest getrokken. Het getuigt zeker van burgerzin en gemeenschapszin, dat deze buurtvereniging zulke feesten weet te organiseren. OEGSTGEEST Kapelaansbenoeir.ing. Kape laan N. M. Grijpink, voorheen kape laan te Zoeterwoude-Leiderdorp (O. L.Vr. Onb. Ontvamgen) is tot kape laan te Oegstgeest benoemd, in plaats van kapelaan W. B. J. Wüst. Kapelaan Grijpink is in 1927 ge boren, in 1954 tot priester gewijd en in hetzelfde jaar benoemd tot kapelaan te Leiderdorp. Marktberichten ROTTERDAM, 20 aug. Vee. Aanvoer 1156 stuks vette koeien. Prijzen le kwal. 3.10—3.30; 2e kw. 2.80—3.00; 3e kwal. 1 2.60—2.70; aan voer groter, handel zeer kalm, prij zen, met vooral bij afloop lagere prij zen, enkele prima's boven notering.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3