LWULGAT tiéjLwam DE LEIDSE BIOSCOPEN? Scherp HUIBERS Leidse arbeider bij ruzie zeer ernstig gewond OMGEVING ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Döirf f\ef" PRIESTERFEEST OUD-PASTOOR van justitie beslissen wat B. in de TH. M. BEUKERS. rest van zÜn verloftijd mag doen. Morgen wordt in de St. Petrus- kerk het 55-jarig priesterfeest van oud-pastoor Th. M. Beukers gevierd. Pastoor Beukers zal om 9 uur het plechtig Misoffer opdragen, de re ceptie is van 24 uur nam. in de pastorie en om 5 uur volgt het dank en avondgebed met kort lof en Te Deum. Poging tot diefstal. De achttienjarige J-. B., een metse laar en oude bekende van de politie, werd gisteren aangehoudeh op ver denking van diefstal. De jongen, die een proefverlof ge noot van een van de Rijksopvoe dingsgestichten, maakte zijn tijd pro- duktief met het ophalen van oud- papier. Tijdens deze bezigheden heeft hij kans gezien bij een van zijn cliënten een antieke vijzel en een tinnen kan te ontvreemden. Hij werd door de politie aangehouden en opge sloten. Dinsdag a.s. zal de Officier Leidse Agenda ZATERDAG 18 AUGUSTUS. ZONDAG 19 AUGUSTUS. 55-Jarig priesterfeest oud-pastoor Th. M. Beukers, 9 uur v.m. plechtige Hoogmis, St. Petruskerk; receptie aan de pastorie van 24 uur. Plechtig sluitingslof St. Lodewijks- kerk. Gecelebreerd door mgr. M. A. Jansen. 6.30 uur nam. Grand Cirque International. Tent Schuttersveld. Voorstellingen: 3 en 8 uur nam. Afscheid pater Hogenelst. 121 u. nam. in pastorie Hartebrug. Grand Cirque International, Schut tersveld 15.00 en 20.00 uur nam. DONDERDAG 23 AUGUSTUS. Centrale bestuursvergadering KAB Christ. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN, i* Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt( t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 10-4 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester» Tot 1 september. Dagelijks 105 uur derdagavond 7.308.30 uur nam. nam. Zondagen 15 uur nam. Don- Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. zondag 19 augustus zal de dienst worden waargenomen door dr.: De Jager, Hartman, Stof fels, Schaefer en 'Jeeuwen. Doktersdienst Oegstgeest: dr. H. Varekamp. Dienst der apotheken te Leiden en Oegstgeest. Zaterdag 18 aug. zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel.: 26274. Zondag 19 augustus is van 's och tends 8 uur tot 's avonds 12 uur al leen geopend Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur weer waargenomen door Apotheek Kok, Apotheek Tot Hulp der Menschheid en Apotheek Oegstgeest. Scholieren te Almelo gaan woningen bouwen Lofwaardig initiatief B. en W. van Almelo hebben in overleg met het bestuur van de am bachtsschool besloten om de leerlin gen in de bouwvakken als oefen- en examenstof woningen te laten bouwen De directeur van de ambachtsschool meent, dat het mogelijk is de leer lingen werkzaamheden te laten ver richten, waarvan de gemeenschap profijt zal hebben. Uiteraard duurt de bouw van zo'n woning langer dan normaal, maar het voordeel is, dat de bouwkosten laag zijn en dat er huizen kunnen worden gebouwd zonder dat hiervoor de nog steeds schaarse bouwvakarbeidersmarkt be hoeft te worden aangesproken. POTLOOD en GEEST Oplossing 508. Horizontaal: 1. Pa dua, 5. lak, 6. ink, 8. gij, 9. set, 11. A.P., 13. eng, 15. dra, 16. animo, 17. uil, 19. kei. 21. al, 22. bar, 24. e.a., 25. mee, 27. Ulm, 29. Adige. Verticaal: 1. pa, 2. aks, 3. uit, 4. An, 5. lijn, 7. kar, 8. Genua, 10. erica, 12. Pavia, 14. gal, 15. dok, 18. Ilm, 20. Eem, 22. bed, 23. rug, 26. e.a., 28. Ie. Deelnemers uitzending Radio Luxemburg. Onder de uitverkoren muziekgezel schappen, die als gevolg van de gun stige beoordeling bij de te Leiden ge houden auditie door Radio Luxem burg medewerking mogen verlenen aan een uitzending door dit zend station (208 en 49 meter) op zondag 19 augustus, bevinden zich de Leidse Mondaccordeonvereniging „Crescen do" en „The Metal Music Players", een gezelschap dat bestaat uit perso neel van de Kon. Ned. Grofsmederij. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Eeboorteaankondigingen Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus Hendricus Jo hannes, zn. v. J. H. P. Rozenbroek en W. A. M. Bader; Anita Karim, dr. v. P. B. Groenveld en J. H. Zandvoort; Suzanna Maria, dr. v. G. A. Roosen en S. van Roode; Geertje, dr. v. J. van der Kraan en M. van der Vecht; Jacobus Gustave Carolus Marie, zn. v. J. C. H. M. Wijffels en C. G. M. van den Assum; Hilda Jorina Petro- nella, dr. v. C. Arnoldussen en J. P. Hoogenboom; Freddy Wilhelmus Cornelis, zn. v. F. Lardee en J. Sjar- dijn; Hendrika Petronella Jeroena, dr. v. C. J. Evers en W. Koelewijn; Sophia, dr. v. H. Boot en J. C. Eradus Teunis, zn. v. J. den Haan en P. H. van der Kraan. Ondertrouwd: H Stikkelorum en C. M. de Vries; J. C. B. van Hattum en C. Schmidt; G. J. M. Groenendaal en F. Boekkooi; H. G. R. Klinkhamer en J. C. van Oosten; P. P. van dei- Blom en H. van Houten; F. Homborg en M. Tuinhof de Moed; J. Krol en M. B. Gras; A. Pijnakker en C. Boom C. Arend en Y. Y. Brockholz; S. T. Liem en T. I. Tan; E. M. Oosterhout en C. Boeff; H. W. Rensink en G. Meurs; A. Westerhoud en E. M. Ouwerkerk; A .Janse en J. van Rijn; J. A. van der Niet en C. Zandvliet; A. C. Koreman en A. A. Teeuwen; W. C. Wulffers en C. Hoppenbrouwer J. Hilarius en J. E. den Hoed; A. C. van Westbroek en M. van der Waals; C. A. de Veer en J. Hoogstad; C. Broekhof en A. Blansjaar. Overleden: A. W. M. Ammerlaan huisvr. van: A. Glasbergen, 22 jaar. Afscheid van pater Hogenelst Augustus vacantiemaand we zien de treinen en het strand en het racen langs de wegen, de grauwe wolkenlucht en de vertwijfelde blik op het weerglas Augustus kan on weersbuien brengen, ook al is de hitte ver te zoeken. Op de 10e van deze vreemde maand is op de Har tebrug de bliksem ingeslagen en heeft bar en boos een slachtoffer op geëist. Pater Hogenelst gaat Leiden ver laten. Na een kapelaanschap van precies negen jaar aan de Hartebrug heeft hij de opdracht gekregen in Wenen 'n parochie over te nemen. Ja zeker, in Wenen! We hebben er allemaal wel eens van gehoord en enkele uitverkorenen zijn er zelfs geweest, maar het is niet naast de deur; het ligt maar even 'n slordige 1200 km. van Leiden af. Nu zal een van de onmiddellijke gevolgen van deze eervolle benoeming wel zijn, dat het toerisme vanuit Leiden naar Oostenrijk aanmerkelijk zal toene men, Dat kan haast niet anders, want weinigen zullen het weerspreken Pater Hogenelst heeft zijn werk hier zó gedaan, dat hij zich in en buiten de parochie zeer veel vrien den heeft gemaakt en zodoende veel dankbare harten achterlaat. Het kan best goed zijn dat het eens rustig op papier wordt gezet protesteren kan het slachtoffer toch niet! hij heeft zijn veel en zwaar zielzorgers- werk uitstekend gedaan, op huisbe zoek en in biechtstoel, in jeugdbe weging en congregatie en in de vele andere taken, die hem werden opge legd. Hij heeft het zó goed gedaan, dat hij werd uitgekozen om in We nen een parochie van 13.000 men sen volgens de uitdrukkelijke wens van de Oostenrijkse aartsbis schop -op nederlandse wijze te be- zielzorgen. Eervol inderdaad, maar pijnlijk ook, vooral voor de Harte brug, die hem moet loslaten. „Wien bleibt Wien" en dat is voor Wenen erg prettig, maar de Hartebrug zit met de gebakken peren en 'n we nend hart. omdat het 'n beste kape laan moet zien vertrekken. Overi gens is het te hopen, dat Wenen ook door toedoen van Pater Hogenelst en zijn nederlandse medewerkers niet altijd helemaal hetzelfde blijft, want geestelijk ziet het er niet te best uit: volgens de laatste statistieken prak tiseert slecht 10 van de bijna ge heel katholieke bevolking. Twee verloren wereldoorlogen en de el lende van het nazisme hebben deze grote en mooie stad geestelijk onge veer doen doodbloeden. Waarmee ik maar zeggen wil, dat de zielzorg in zulk milieu nu juist geen vacantie- trip is! Daarom durf ik van alle pa rochianen voor uw Leids-Oosten- rijkse Pfarrer, die negen jaar lang al zijn krachten voor u heeft gegeven, uw gebedshulp vragen voor zijn ko mend parochiewerk in het moeilijke Wenen. A.s. zondag 19 augustus kunt u op de pastorie tussen 12 en 1 uur af scheid van hem nemen. PASTOOR LOHUIS O.F.M. 4 '/t% LENING GEMEENTE LEIDEN Volgens mededeling van emitten- ten is de 4 VK procent lening Leiden ruim overtekend. Op de inschrijvin gen zal een belangrijke reductie moe ten worden toegepast. WAT BRENGEN Casino. In het Wenen van hon derd jaar geleden, waar, gekoesterd door het kaarslicht aan ontelbare kronen, honderden schone vrouwen aan honderden stoere ridders een welgevuldie levenstaaik gaven door met hen talloze walsen te dansen, die het befaamde geslaoht Straus on vermoeid componeerde, werd door Johann Strauss in 1885 de operette „Der Zigeunerbaron" tot leven ge bracht en door het verwende Wenen stormachtig begroet. De awaair-romantische Hongaarse geschiedenis van de jonge landeige naar en het betoverende zigeuner meisje, dat een Turks prinses blijkt te zijn, heeeft door haar meeslepende minziek een uitwerking als een Hon gaarse Tokayer-wijm; zij stijgt naar het hoofd en veroorzaakt een lichte, aangename roes, die de nuchtere wer kelijkheid doet vervangen. De operette is wederom verfilmd en zoals de verfilming van ieder „to- neel"-werk, heeft dit haar voor- en nadelen. De mogelijkheden zijn veel groter geworden op het witte doek, maar de actie dreigt de muziek te overstemmen. Toch kunnen we bij deze verfilming niet van een ern stige verminking spreken en de „ver dwaalde romanticus" gelukkig sluipen er nog steeds vele rond kan deze week in Casino zijn „Ver drukt hart" enkele uren de vrije teugels laten, zoals dat 100 jaar "ge leden zo willen wij althans graag geloven in Wenen de plicht was van iedereen, die wilde genieten van dat als champagne bruisende leven. Toegang voor alle leeftijden. Luxor. heeft de „Vrolijke vage bond' nog eeru week op z'n reper toire gehouden. Een vrolijke en kleurrijke film voor alle leeftijden. Trianon: De „Troubadour der liefde" is de zanger Georges Guétary, die zijn liedjes zingt in een restau rant te Athene. In Athene speelt zich de geschie denis af tegen de achtergrond van de imposante ruïnes der Helleense oud heid en van de blauwe wateren van de Golf van Agina. In deze histo rische omgeving wordt de liefde van een jong meisje hevig op de proef gesteld, doordat haar verloofde zich noodgedwongen meer met zijn labo ratoriumproeven dan met haar kan bezighouden. En dan is de zuigkracht van de zingende troubadour zo sterk, dat het haast mis zou zijn gelopen, als het meisje niet te rechter tijd de onbetrouwbaarheid van alle sprookjesdromen had ingezien. Het is een Duitse film in fraaie kleuren, die de achtergrond van het Griekse landschap vanzelfsprekend ter dege heeft uitgebreid en ook Georges Gué tary alle gelegenheid heeft gegeven om zijn fenomenaal stemgeluid te laten horen. „Liefde is niet. meer dan een sprookje" luidt de oorspronke lijke titel van de film, maar aan het einde van het verhaal zijn er toch maar twee gelukkige paren, die er wel iets meer in zier. Toegankelijk boven 14 jaar. Lido: „De Naakte Oorlog" Wanneer we op school een opstel gemaakt hadden, dat niet aan de door de meester opgegeven titel voldeed, dan kregen we een nul. Wanneer we de inhoud van het relaas door een Engelse en een Amerikaanse marine officier, vergelijken met de titel (en met de naakte waarheid), dan is voor ons deze film geen punt méér waard. De film, die heet te bestaan uit een overigens hinderlijke opeen volging van documentaire filmstrips, behandelt de oorlog van september 1939 tot de val van de A-bom; be handelt hem op alle fronten. En daar de oorlog op alle fronten hetzelfde, is, vervalt de film dikwijls in her halingen. De geallieerden zijn nog dapperder dan in de echte oorlog. Er wordt meer overdreven dan in een echte oorlog en er wordt méér geboden, dan in de „naakte" oorlog bij el kaar gevloekt. Maar dat is natuurlijk om ons te laten zien dat de tweede wereldoorlog een Heilige Oorlog was, die, zoals alle moderne oorlogen tussen beschaafde mogendheden slechts uit idealisme gestreden werd. Hoe goed is het dan, om ook de mens in zijn andere uiterste te kun nen aanschouwen: de jonge man, zó van het front, swingend met een Hula-girl. Zou dat nu het ideaal zyn waarvoor hy zijn leven wilde ge ven? Toegang boven 14 jaar. Rex. Walt Disney heef zich niet alleen op de vervaardiging van kleu rige tekenfilms toegelegd, maar zich ook en met groot succes gewor pen op de verfilming van het werke lijke dierenleven. In de film „De prai rie verdwijnt" voert hij ons mee naar de wildernis, waar wij het leven der dieren in verrassende bij zonderheden kunnen observeren. Het is buitenge woon knap foto-werk en jong en oud kan er zich mee amuseren. Dader gearresteerd „Hier geen zand storten!" riep gis termorgen om kwart over tien de 46- jarige arbeider C. G. uit Leiden tot de 36-jarige chauffeur P. G. uit Kat wijk aan Zee. Men was bezig op het terrein ir> de polder achter de Willem de Zwij gerlaan, dat in verband met de wo ningbouw wordt opgehoogd. Het is een uitroep geworden, die hem duur te staan kwam, want er volgde een felle ruzie, die snel tot een- eind werd gebracht door de chauffeur, die de arbeider met een panschop een klap op het hoofd gaf. Het slachtoffer kreeg een ernstige hoofdwonde en viel bewusteloos van een helling met het hoofd in een sloot. Door de verwarring werd de ongelukkige niet dadelijk uit het water gehaald met het gevolg dat hij door de E.H.D. in zeer ernstige toestand hoofdzakelijk door ver stikking aar het Acad. Zieken huis moest worden overgebracht. Er v/as levensgevaar. Hedenmorgen bleek de toestand van de grondwer ker echter aanzienlijk verbeterd. De dader is door de politie gear resteerd en opgesloten. VERPLAATST NAAR LEIDEN. De heer J. L. de Visser, commies- titulair van 's rijks belastingen te Alphen aan den Rijn, is met ingang van 1 oktober a.s. verplaatst naar de inspectie der belastingen te Leiden, le afdeling. De heer De Visser is reeds ter inspectie Leiden gedeta cheerd; daarvóór is hij geruime tijd werkzaam geweest op het kantoor van de ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Alphen aan den Rijn. Gew. Arbeidsbureau Algemeen. Over de periode van 6 t.m. 11 aug. steeg het aanbod (arbeidsreserve) mannen van 120 tot 135 als geheel werkloos ingeschrevenen, tengevolge van de inschrijving van ex-scholie ren. Een analyse van de arbeidsreserve naar vorm van werkloosheid, levert het volgende beeld op: wrijvings werkloosheid 60, seizoenwerkloosheid nihil, structuurwerkloosheid nihil en minder-geschikten 75, w.o. 40 min der validen (lichamelijk of geestelijk gehandicapten). De vraag bleef vrijwel gelijk en be liep 440 geregistreerde aanvragen, waarvan er ruim 195 betrekking had den op jeugdigen, 15 t.m. 18 jaar. De werkelijke behoefte aan arbeids krachten is echter beduidend hoger. Jeugdbemiddeling. Het aanbod nam iets toe als gevolg van de inschrijving van ex-scholie- ren, aangezien echter in principe reeds voor nagenoeg alle ingeschre venen arbeidsplaats is gevonden, be tekend het groter aantal ingeschre venen geen reële verruiming van de arbeidsreserve van jeugdigen. De vraag handhaafde zich dan ook op gelijk niveau (195). Het nazongwerk vindt voortgang, terwijl de Contactavonden ruime be langstelling blij'ven ondervinden. Vrouwenbemiddeling. Het geregistreerde aanbod steeg we derom n.l. van 60 tot 9-5 eveneens door de inschrijving van ex-scholie ren. De vraag beliep ruim 400. Van dit aantal had 50% betrekking op jeug digen 15 t.tm. 18 jaar. Vooral in de kledingindustrie, de textielindustrie, de handel, de huis houding en de administratieve sec tor bestaat grote behoefte aan vrou welijk personeel. KATWIJK AAN DEN RIJN Med. Dienst. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hueting en E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de zon dagse dienst voor Katwijk-Valken burg en Rijnsburg waargenomen door dokter E. E van der Laan, Ra penburg 1, Tel. 2810. LISSE HET VERENIGINGSGEBOUW IN „DE ENGEL" Enige tijd geleden werd opgericht de stichting verenigingsgebouw „De Engel". Het huidige verenigingsgebouw verkeerde tot voor kort in een derge lijke toestand, dat het niet meer vol deed aan de eisen, welke redelijker wijze dienen te worden gesteld. Een en ander heeft het bestuur tot de overtuiging gebracht, dat wilde het gebouw in de bestaande behoefte weer gaan voorzien een ingrijpen de restauratie noodzakelijk was. De kosten, welke met deze restau ratie gemoeid waren, kunnen o.m. als volgt worden gespecificeerd: Zaal: vloer opnemen, nieuwe vloer leggen, schilderwerk, wijziging elek trische installatie, 5.616,50; Toneel: brandvrije bekleding wanden, wijzi ging elektrische installatie, aanschaf gordijnen, 1.083,25; Achterbouw: sloopwerk, scheidingswand aanbren gen, wijziging keuken en toiletten, tegelwerk, inrichting bibliotheek, schilderwerk, wijziging elektrische in stallatie en waterleiding 2.050, Nieuw meubilair, 750,Arbeids loon, ƒ1.222,65. De totale kosten be dragen 11.242,65. Zowel van rijkswege als vanwege de provincie stond men zeer sympa thiek tegenover dit werk en dank zij de bemoeiingen van de burgemeester is van die kanten een bijdrage in de kosten toegezegd van resp. 25 en 15 mits ook van gemeentewege een bij drage van 25 zou worden verleend. De exploitatie van het gebouw leverde tot dusver geen grote moei lijkheden op (over 1954 was er een batig saldo van 136,22 en over 1955 een tekort van 167,50), maar het spreekt wel vanzelf, dat, als een groot bedrag voor verbeteringen moet wor den geïnvesteerd, de resultaten veel ongunstiger zullen worden en daarom is hulp in de vorm van het verlenen van een bijdrage k fonds perdu alles zins nodig en wenselijk. De stichting heeft wel een dona teurs- en begunstigersstelsel, waar door jaarlijks een groot gedeelte van het exploitatie-tekort wordt opgevan gen, maar het ligt voor de hand, dat het onder de nieuwe omstandigheden nog vrij veel moeite zal kosten om tot een sluitende exploitatie te ge raken, daar 35 van het kosten- bedrag in elk geval voor eigen reke ning blijft en dus de rente- en af schrijvingskosten, ondanks de kapi taalsbijdragen van overheidswege aanmerkelijk zullen stijgen. B. en W. hopen en verwachten, dat de raad met ons van mening zal zijn, dat een goed verenigingsgebouw in „De Engel" uit maatschappelijk oog punt bezien, van groot belang is en daarom niet alleen het genomen initiatief tot restauratie toegejuicht moet worden, maar ook dat er alles zins aanleiding is het werk finan cieel te steunen door het verlenen van de in uitzicht gestelde eenmalige bijdrage ad 25 in de verbeterings- kosten, belopende een bedrag van plm. 2.800, UITBREIDINGSPLAN „MEER EN DUIN" EN 3e POELLAAN. Van het Instituut voor Stad en Landschap, te Rotterdam, ontvin gen wij oniangs: a. het z.g. partieel uitbreidings plan Meer en Duin (omvattende het gebied begrensd dor de Oranjelaan (gedeeltelijk)-Kanaalstraat en Ring vaart en b. een partieel uitbreidingsplan voor de omgeving van de 3e Poel laan, aansluitend op het uitbreidings plan der gemeente Sassenheim. Bij de voorbereiding van het uit breidingsplan zijn helaas meer moei lijkheden ontmoet, dan vooraf was te voorzien. De hoofdoorzaak hiervan moet wel worden gezocht in het feit, dat er bij het wegenstructuurplan aanrakingspunten zijn met het alge mene wegenvraagstuk, hetwelk bui tengewoon ingewikkeld is en waar van de algehele oplossing stellig nog niet op zeer korte termijn in het verschiet ligt. Vandaar deze partiële uitbreidings plannen. B. en W. tekenen hierbij aan, dat in het gebied „Meer en Duin" naar schatting 500 a 600 woningen zullen kunnen verrijzen, zodat bij realisatie van het plan gedurende enkele ja ren in de behoefte aan volks- of wo ningwetwoningen zal kunnen worden voorzien. Wat het partieel uitbreidingsplan voor de omgeving van de 3e Poellaan betreft, schrijven B. en W.: De ge meente Sassenheim heeft zich vrij sterk in noordelijke richting uitge breid en blijkens mededeling van Stad en Landschap is te verwachten, dat binnen afzienbare tijd de bebou wing daar ter plaatse de gemeente grens zal naderen. Daarom wordt het zowel van de kant van het gemeentebestuur van Sassenheim als van de zijde van Stad en Landschap gewenst geacht, dat, mede ter afronding van de bebou wing in de betreffende omgeving, voor hdt gebied van de 3e Poellaan, ook wat het grondgebied dezer ge meente betreft, de wijze van bebou wing wordt geregeld. Aanschaffing gereedschappen voor auto-monteur. Nu enige tijd gele den met instemming van de raad is overgegaan tot indienstneming van een auto-monteur is het noodzakelijk aan deze ook materialen ter beschik king te stellen voor de uitoefening van zijn werkzaamheden. In overleg nu met deze monteur is door de directeur van Openbare Werken een staat van benodigde ma terialen met kostprijsbegroting opge steld. De totale raming voor aanschaf fing van gereedsschappen e.d. be draagt ƒ2.500. N00RDWIJK TWEE PREEKSTOELEN IN DE KERK. In de parochiekerk van de H. Je roen houden maandag 3 sept. a.s .des avonds te 8 uur de twee paters Fran ciscanen, pater Randulf Renirie en pater Albertus Krouwels uit 't kloos ter te Woerden, een twee-preekstoe len-gesprek. Voor dit doel wordt er aan de epistelzijde een tweede preek stoel opgericht. Op vijf achtereenvol gende maandagen zullen de navol gende onderwerpen worden behan deld: 3 sept.: Gods liefde en mense lijk lijden; 10 sept.: Is de kerk een moeder of een bemoeial; 17 sept. Moderne huwelijksproblemen: 24 sept.: Isolement of doorbraak (man dement); 1 okt.: Christen of huma nist, telkens 's avonds te 8uur. De toegang is gratis. Ieder boven de 17 jaar is welkom. Ook niet katho lieken zijn welkom. Gevonden voorwerpen op het strand Rood-wit lederen ceintuur, scha kelarmband, plastic portemon. met inhoud; rode blouse, zwarte porte mon. met inhoud, groen étui met fo to's, zonnebril met licht montuur, bruin lederen poederdoos met rits sluiting, strandemmertje, duikbril, witte blous, 1 paar sandalen, 1 paar kiderschoenen, 1 paar bl. gr. schoe nen, oranje blouse, kunstgebit met 5 kiezen, polshorloge, leesbril, porte mon. met inhoud; kinderportemon., zwarte zwembroek, gele dames wind jack, groen gevoerd capucon, zakmes, bruin kinder sandaaltje, bankbiljet, leesbril, beugel voor gebit, metalen steunzool. Inlichting dagelijks bij af gang naar het strand bij het Palace- hotel. Jongetje aangereden. Gistermid dag werd het 5-jarige zoontje van de fam. Ouwehand achtervolgd door een hond, waardoor het ventje zo over stuur raakte, dat hij pardoes de weg overstak en tegen een juist aanko mende vrachtwagen opliep. De be stuurder, die de manoeuvres van het knaapje had gevolgd, kon zijn auto bijtijds tot stilstand brengen, zodat het knaapje slechts enkele ontvellin gen opliep. De eerste hulp werd ver leend door dr. J. van Nes. Zwemfeest uitgesteld. Door de slechte weersomstandigheden is gis teren besloten het zwemfeest in het Golfbad uit te stellen tot zaterdag 25 augustus a.s. NQORBWIJKIRH0UT Geslaagd. Voor het examen van de Rijkskweekschool te Haarlem is geslaagd voor de akte de heer C. A. Warmerdam uit Noordwijkerhout. SASSENHEIM Geboren: Maria Gerarda dr van P. J. Kleefman en A. J. C. Matla. Yvonne Clazina Maria dr van R. L. van Dam en M. J. H. Hoogervorst. Agatha Alida Maria dr van J. H. de Groot en Th. E. Kniest. Ondertrouwd: W. van Dijk 25 jr te Leiderdorp en T. Bisschop 24 jr. G. J. Duijndam 36 jr te Noordwijker hout en A. J. van Gerven 37 jr. A. J. van der Linden 25 jr te Noordwijk en G. J. Waasdorp 24 jr. W. T. A. A. Bergers 27 jr te Leiden en W. P. Verbij 26 jr. J. van der Voet 30 jr en E. Verhoef 25 jr. Getrouwd: G. J. Romijn 29 jr te Lisse en M. C. E. van der Voort 23 jr. A. T. F. Lijten 26 jr te Lisse H. G. Kortekaas 26 jr. J. de Joode 26 jr te 's Gravenhage en A. Dekker 31 jr. R. Wielinga 22 jr te Warmond en M. Kroes 22 jr. H. S. L. Brüggemann 24 jr te Heemstede en I. M. E. Tijssen 23 jr. A. J. A. Remmerswaal 30 jr en P. A. J. M. van der Horst 27 jr. P. A. A. Horree 32 jr en W. J. Molenaar 24 jr. Doktersdienst. Op zondag 19 aug. wordt de doktersdienst waar genomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond, telefoon K 1711220. Dr. J. van Nes, Sassenheim, tele foon 7119. leend, officieel afscheid hoopte te ne- VOORHOUT Doktersdienst. Op zondag 19 aug. wordt de doktersdienst waar genomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond, telefoon K 1711220. Dr. J. van Nes, Sassenheim, tele foon 7119. Marktberichten LEIDEN, 17 aug. Groente. An dijvie 1725; doperwten 5054; pronkbonen 69; snijbonen 111135; stambonen 85130; stokbonen 135; kroten 15—23; rode kool 10—21; pos telein 41—45; rabarber 12—13; spina zie 29—49; stoofsla 14—30; tomaten A 60; tomaten B 61; tomaten C 40; to maten CC 20; zilveruien 36, alles per 100 kg. Meloenen 22—109: perziken 1117; bloemkool A 31—74; bloem kool B 3646; bloemkool C 30; kom kommers A 8—28; komkommers B 1820; komkommers C 11; sla A 12 15; sla B 6—11, alles per 100 stuks. Bospeen 35—44; kroten 7; peterselie 45; selderij 6—13. KATWIJK a. d. RIJN, 17 aug. Groente. Bloemkool 1 5082. bloemkool II 2757, bloemkool III 1334; bospeen 3645; waspeen A 2846; waspeen B 2029; komkom mer 917; tomaten A 6367; toma ten B 6667; tomaten C 4358; uien 1718; groene kool 2223; sel derie 8—9.10; sla 5—14; peterselie 7 7.10; krulpeterselie 4.70—7.10; ker vel 9.409.50; kroten A 3.203.40; kroten B 1.001.20; andijvie 2024; rabarber 1617; tuinbonen 1011; princessebonen 88109; stoksnijbo- nen 103146; stamsnijbonen 68—73; pronkbonen 8081; aardappelen groten 1013; aardappelen bonen 11 12; idem drielingen 48. TER AAE, 17 augustus. Groente. Snijbonen 0.651.05; idem B. 0.33 0.53idem stek 0.250.32; kassnij- bonen 1.181.25; stamprinsessebonen 0.620.97. idem B. 0.46—0.63; stok- prinsessebonen 0.810.95; spekbonen 0.64; witte pronkers 0.520.67; idem B. 0. 270.42, alles per kg. Tuinbo nen stek 0.25 per de kg; tomaten A. 0.53—0.63; Idem B. 0.47—0.64; idem C. 0. 31—0.41; Idem CC. 0.22—0.23; idem bonken 0.28—0.29. waspeen 0.200.30'; idem B. 0.090.17; aard appelen 0.060.10; rode kool 0.08 0.15; andijvie 0.170.28; postelein 0.200.33; uien 0.1'60.2.1; kroten 0.14, alles per kg; sla 0.060.13. bloemkool A. 0.470.80; idem B. 0.230.57; idem C. 0.120.26; kom kommers A. 0.200.27; idem B. 0.13 0.19; idem C. 0.080.11, alles per stuk; bospeen 0.190.23. selderij 0.08, per bos; stoofsla 0.40—0.50, per kist; zwarte 'bessen 1.54 per kg; bloemen: 0.15. anjers 0.30 per 'bos; augurken: fijn 1.72; fijnbasterd 1.16. basterd 0.98; grof A. 0.90; grof 1. 0.84; C.D. 0.88; idem afw. 0.31; E. 0.54; idem geel 0.20. alles per kg. VINKEVEEN, 17 aug. Groente. Andijvie 1423 et; groene kool 28 c., rode kool 16 c., kroten 21 ct., pronk bonen 6276 c., snijbonen 63—107 c., stambonen 64—88 c., stokprinsen 88 —<107 c., tomaten 2852 c., uien 18 20 c., waspeen A II 2122 c. per kg.; bleekselderij 2534 c., bloem kool 3069 c., komkommers 815 c., sla 317 c. per stuk; bospeen 3339 c., peterselie 510 c., selderij 812 c. per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2