„Knikkebeen TUSSEN BALIE Scheep De Ronde van Nederland Met 70 man slapen in een toneelzaal van een hotel Wolkbreuk mondde uit in de piste het troetelkind van de weergoden PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN DINSDAG 7 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 WEGPIRAAT. Een bloemist uit Amsterdam had op 10 mei met zijn auto op het linker wegdeel van de Rijksweg no. 4 te Oegstgeest met 140 km. snelheid ge reden, een auto, die met 100 km. snelheid voor hem reed, ingehaald en zonder vermindering van snelheid met een scherpe draai naar links ge sneden. Daar hij slingerend met 140 km. snelheid links over de weg reed, dachten getuigen eerst, dat hij de macht over zijn stuur had verloren, wat echter niet het geval was. Ver dachte verklaarde doof een tegenlig ger in moeilijkheden te zijn geraakt. Het O.M. zei, dat geen der getuigen een tegenligger hadden gezien en eiste voor dit roekeloos rijden 100 boete of 1 maand hechtenis. De raadsman hield de mogelijkheid van een tegenligger open en de pl.v. kan tonrechter veroordeelde verdachte tot 75,boete of 25 d. KINDERWERK! Een koopman uit Leiden had op 17 juni zijn 12-jarig zoontje met zijn motorcarrier in Leiden laten rijden. Het O.M. kon maar niet begrijpen, dat hij als vader de jongen met zijn motorcarrier had laten rijden, waar door hij het leven van andere weg gebruikers en ook van zijn kind in gevaar had gebracht, en eiste 35, boete of 10 d., met intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. De pl.v. kanton rechter veroordeelde verdachte tot 30,boete of 10 d., met intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. LOPEND GEVAAR. Een veekoopman uit Hazerswoude had op 4 mei runderen lijdende aan runderhorzel, naar de Leidse veer markt gevoerd. Het O.M. die het een ernstige overtreding vond en een groot gevaar voor de veestapel eiste 35,boete of 10 d. De pl.v. kanton rechter veroordeelde verdachte tot 20,boete of 8 d. FAROEKS juwelen onder de hamer De Egyptische minister van finan ciën heeft besloten, dat volgend jaar februari of maart juwelen van de vroegere Egyptische koninklijke fa milie verkocht zullen worden. Dit zal dan de derde openbare ver koping van deze aard zijn. De juwelen omvatten diademen van Egyptische koninginnen en prin sessen. Een van de mooiste stukken van de verzameling is de diadeem van prinses Sjivekkiar, waarop rondom een briljant van 16 karaat, 3.000 bril- jantjes zijn aangebracht. De verkoping wordt gehouden in het paleis van de vroegere kroonprins Mohamed Ali Tewfik te Magical El, een wijk in het zuiden van Cairo. In 1954 zijn reeds juwelen uit het bezit van ex-koning Favoek verkocht. OVERSTROMINGEN IN PAKISTAN Volgens berichten, die dinsdag Karatsji bereikten, is de door zware regenval gezwollen rivier de Indus buiten haar oevers getreden. Zij jaagt met groot geweld door West- Pakistan en laat een groot aantal vernielde huizen en overstroomde velden achter. Iri het Noorden van dit gebied is de noodtoestand afge kondigd. 30.000 mensen die in de voormalige provincie Sind wonen, zouden dakloos zijn. In het district Quetta (Baloetsji- stan) zou dit aantal 20.000 bedragen. In Karatsji vertoeven reeds 500.000 vluchtelingen, die door de zware re gens overvallen zijn. POTLOOD en GEEST No: 539. Horizontaal: 1. bundel, 3. vod, 5. kookvat, 7. vlaktemaat, 9. on derstel van een zuil, 11. atmosfeer (afk.), 12. boom, 13. stad in Zwitser land, 16. eer, 17. zijtad Saaie, 19. zij den stof, 20. jong, dun takje. Verticaal: 1. speelgoed voor meis jes, 2. bootje, 3. opgegeven werk, 4. ten dele, 6. bloem, 8. wezenlijk, 10. rund, 11. vertegenwoordiger, 14. fa milielid, 15. telwoord, 18. bedekt- bloeiende plant. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 538. Horizontaal: 1. adres, 5. gaar, 6. enig, 8. alk, 10. eer, 13. ree, 15. plantsoen, 16. pit, 17. end, 18. arm, 20. Lena, 22. akal, 24. slang. Verticaal: 1. Aa, 2. dra, 3. eek, 4. Sn,. 5. greppel, 7. grendel, 9. liter, 11. Eli, 12. rat, 13. roe, 14. een, 18. aal, 21. N.S., 23. kg. DURE ACHTERUITGANG. Een chauffeur uit Den Haag was op 8 mei, met zijn vrachtauto op de Leidse Herensingel plotseling in volle' vaart achteruitgereden, waar door hij een dame uit Leiden, die net op haar fiets wilde stappen had over reden; deze werd zo ernstig gewond, dat zij in het ziekenhuis moest wor den opgenomen, daar 8 weken werd verpleegd, niet kon werken en hier door ƒ260,— schade had gekregen. Het O.M. eiste 50,boete of 10 d. Daar verdachte ook de schade moet vergoeden, werd de uitspraak 25, boete of 10 d. „KINDERHANDEL" Een opkoper uit Leiden, stond te recht, omdat hij op 29 maart van kinderen te Katwijk lood had ge kocht. Het O.M. vond dit een ernstig feit, om van kinderen goederen te kopen en eiste 35,boete of 10 d. Uitspraak ƒ20,boete of 10 d. HARDLEERS. Een chauffeur uit Leiden, die zon der rijbewijs pleegt te rijden en hier voor al eerder veroordeeld is, bleef rustig met zijn auto rijden en stond weer terecht wegens het rijden zon der rijbewijs. He'; O.M, vond dat de veroordeling weinig indruk op ver dachte gemaakt heeft en eiste 50, boete of 10 d., met teruggave van de inbesLag genomen auto, met de waar schuwing, dat bij de eerstvolgende veroordeling de inbeslag genomen auto niet meer teruggeven wordt, pl.v. kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 40,boete of 20 d., met een gelijkluidende waarschuwing. Sportiviteit in vrijheid Een vooraanstaande figuur uit de Russische sportwereld heeft de Deen se politie om politiek asiel gevraagd. Het is de 34-jarige Hain Natchtitz, commercieel leider van een organi satie van Moskouse sportverenigin gen. De Rus nam deel aan een reis van 19 Russische toeristen, die onder auspiciën van „Intoerist" een bezoek brengen aan Denemarken. Zaterdag avond verliet hij heimelijk zijn ho tel in Aarhuus en meldde zich bij de politie. Hij vertelde, dat hij al enige tijd naar het westen had willen vluch ten en thans zijn kans had gegrepen door aan de vakantiereis deel te ne men. Tsjech was minder fortuimlijk. Uit Wenen wordt gemeld, dat een Tsjech gisteren een dramatisch ge vecht om de vrijheid heeft verloren. Hij sprong van een excursieschip af in de Donau in een wanhopige po ging om zwemmend de Oostenrijkse oever te bereiken. Tientallen Oostenrijkers zagen ang stig toe, hoe communistische functio narissen een sloep streken van het excursieschip en de achtervolging in zetten. Toen de vluchteling nog en kele tientallen meters van de vrijheid verwijderd was, achterhaalde zij hem en trokken hem in de sloep. Maar de Tsjech verzette zich en sprong opnieuw in het water. Zijn achtervolgers kregen hem weldra weer te pakken, sloegen hem bewus teloos met hun roeiriemen en trok ken hem weer in de sloep, waarna zij naar het schip terugroeiden. OLIE-PIJPLEIDING DOOR ISRAëL Volgens gezaghebbende Israëlische bron zijn er besprekingen gaande tussen Israël, de Ver Staten en Groot- Brittannië over een plan tot aanleg van een pijpleiding dwars door Israël. Dom* deze leiding zou 4 miljoen ton olie per jaar kunnen stromen. Zij zou in een jaar gebouwd kunnen worden. De kosten bedragen 30 miljoen dol lar. NOG GEEN BERICHT UIT DJAKARTA Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken deelt mede „De Nederlandse regering heeft nog geen officiële mededeling ont vangen van de Indonesische regering omtrent de op 4 augustus in de pers verschenen berichten inzake de niet- erkenning van schulden aan Neder land. De Nederlandse tijdelijke zaakge lastigde te Djakarta heeft daarom heden 7 augustus bij de Indonesische regering om opheldering omtrent deze persberichten gevraagd". De herbouw van de toren van de Grote of Eusebiuskerk te Arnhem, zal waarschijnlijk volgend jaar wor den begonnen. Met de bekroning, een adelaar, zoals die in het stadswapen voorkomt» krijgt het bouwwerk een hoogte van 96 meter. De kosten van het werk dat een paar jaar zal duren, worden geraamd op ongeveer twee miljoen gulden. De bouw wordt uit gevoerd naar een ontwerp van ar chitect Th. Verlaan te Zwollerkerstel, die een maquette van de toren aan de gemeente .heeft aangeboden. Het grote standbeeld van Stalin, dat op het Karl Marxplein in Leipzig stond, is verwijderd. Westelijke cor respondenten, die op doorreis in Leipzig zijn geweest, hebben dit ge constateerd. -r- Ongeveer tien km. ten westen van Algiers woedt een hevige bos brand in het Bainem-woud. Van Franse zijde is officieel mee gedeeld, dat de brand door Algerijnse opstandelingen is gesticht. Brandweerlieden en militairen hoopten het vuur in de loop van dins dag meester te worden. Burgerlijke Stand Geboren: Maria dr v. J. Bekooij en J. Matters; Ineke Philippine Cathari- na Maria dr v. J. H. Ruitenbeek en H. A. P. van der Geest; Gerrigje dr v, G. Bleijenberg en R. de Roode; Cornelis Tj ailing zn v. T. Mantel en W. Benning; Gerardus Hermanns Oscar zn v. G. H. Kuiper en J. de Jong; Johanna dr v. I. van der Tuyn J van der Proeg; Jansje dr. v. A. Duk en J. van den Bogaard; Cornelia Wilhelmina Maria dr v. P. A. Lelie veld en M. T. M. van Rossum; Ronald Volkert zn v. V. L. Nieboer en M. Klap; Gerardus Johannes Maria zn v. C. W. Driessen en M. J. A. Helver- steijn; Johanna Gezina dr v. A. van der Meij en N. M. Wallenburg; Hen- drica Adriana Ida dr v. F. L. Oosten dorp en W. M. Boom; Petronella dr v. J. P. Vos en G. A. van der Vlies; Eleonora Dorothea Maria dr. v. L. Smits en T. M. van Gennip; Robert Willem zn v. C. van der Kraan en J. Houwaart; Cornelis Gijsbertus zn v. C. van der Kraan en J. Houwaart; Izaac Johannes zn v. J. Azier en S. van den Bos; Johani Teunis Jan zn v. P. J. van Èwijk en G. E. G. Molhoek; Maria dr v. J. Kerkhof en M. Fran- derhijn; Gijsbert zn v. G. Biesbroek en H. W. M. Stikkelorum. Overleden: C. J. Boere, vrouw, 79 jaar; E. Knijff huisvr. v. F. Pison, 62 jaar; J. Leemans, wed. v. A. van der Zeeuw, 89 jaar. Gehuwd: P. B. Visser en S. Sloot weg; C. Ravensteijn en J. C. Willé- brand, De organisatie heeft op z'n zachtst ge zegd vele renners na de eerste etap pe een grote teleursteflling bezorgd. In Meppel waren zes ploegen in één hotel ondergebracht en bij aan komst bleek dat de ploegen Voor- ting en Van Est, de beide Belgische ploegen en de Duitse ploeg moesten slapen in de toneelzaal, waar in al lerijl een 70-tal bedden was gezet, tot op het toneel toe. Nu begrijpen de renners wel, dat er in deze vakan tietij d met de ruimte gewoekerd moet worden, maar met 70 man, ver zorgers en helpers inbegrepen, in een slecht geventileerde zaal, dat was te veel. Toen bovendien bekend werd, dat de renners, die van de dagvergoe ding van 20 gulden rond moeten zien te komen, voor deze weinig comfor tabele slaapplaats met ontbijt moes ten betalen, liep de maat over. Wim van Est riep zijn ploeg bij elkaar en zocht elders onderdak. Gerrit Voor ting nam de zaak kal mer op. Hij legde zich bij deze onge wenste toestand neer, maar schroom de niet de nodige critiek te uiten. „Waarom hebben ze niet el'ke ploeg afzonderlijk ondergebracht? Dat is niet zo erg als dat we zoals nu met Men behoefde geen weerprofeet te zijn om te voorspellen, dat het hele maal niet tot de onmogelijkheid zou behoren, dat de voorstelling van maandagmiddag met een waterballet zou eindigen. Donkere wolken dreig den al vóór de fanfares van het openingsnummer klonken. Gelukkig bleef de bui nog hangen en met een snelle aansluiting van de nummers en het laten vervallen van de artis- tenparade aan het slot was het einde daar, voor het menens werd. Natuurlijk liepen alle jeugdige toe schouwers, het waren er die mid dag 300 een nat pak op en menig kind kwam ver over tijd thuis. In tussen plensde de bui cup het linnen dak van de veelbeproefde circustent, die ook nu weer waterdicht bleek. Maar terwijl de bliksemschichten grillig door het halfdonker van de arena spookten, gulpte, kabbelde, stroomde het grondwater van het hoger gelegen terrein naar binnen. Stalknechten deden hun plichtsta- tige getresde jassen uit, strookten de mouwen op en groeven geulen om het water uit de piste te houden en probeerden door het opwerpen van dammen de vloed te keren. „Luctor et emergo", riep „Knikke been", die nog geschminkt op water laarzen door de tent rondwaarde. Hij hield de moed er in en tussen het gerommel van de donder klonk tel kens de luide lach van balletdanse ressen,. die over 'n waterballet dach ten, van olifantenhelften en stalmees ters op blote voeten. Leidse Agenda DINSDAG Vereniging Oud Leiden. Excursie naar Synagoge. Onged. Levendaal. Aanvang 8 uur nam. Circus Knikkebeen, Tent Du Rieu- straat; aanvang 3 uur n.m. en 8 uur nam. WOENSDAG Circus Knikkebeen, Tent Du Rieu- straat; aanvang 10 uur v.m. en 3 uur nam. DONDERDAG Circus Knikkebeen, Tent Du Rieu- straat; aanvang 3 uur n.m. en 8 uur ham. VRIJDAG Circus Knikkebeen, Tent Du Rieu- straat; aanvang 10 uur v.m. en 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m, 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.30-^-8.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volxenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober), DE APOTHEKEN TE LEIDEN EN OEGSTGEEST. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 3—10 augustus zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: „De purperen vlakte", 14 j. „Ontsnapt uit Ohiku Shan" ,14 jaar. „Brigitte, het meisje van Place Pigalle", 14 jaar. Trianon: „Het Congres danst", alle leeftijden. Rex: „Operatie Kajak", 14 jaar. Casino: Lido: Luxor: vier ploegen en de nodige verzor gers in één zaal moeten slapen. Met de eigen ploeg kun je op een zeker ogenblik wel stilte verkrijgen, maar nu had er telkens weer een ander wat!" Met enige ironie in zijn stem vertelde hij ons, dat de Italianen in hetzelfde hotel op kamers hadden geslapen. „Die durven de organisato ren niet op een slaapzaal onder te brengen, omdat ze dan de volgende dag in de trein naar huis zitten. Voorting is ervan overtuigd, dat er in de komende dagen, zoals dat in het wieier jagen heet, „gevlamd" zal worden. „Er zijn heel wat renners uitgereden en die waren blij, dat ze de eerste dag tussen de wielen konden blijven": Over het feit, dat de Nederlanders in de eerste weinig op windende etappe pas laat tot de te genaanval overgingen, die trouwens was ingezet door het Belgische eska dron, zei Voorting: „Ze schijnen bang voor me te zijn, want ik kreeg geen kans om er tussenuit te gaan. De Nederlanders houden elkaar te veel in het oog. Maar vandaag of morgen gebeurt er wat. DE TWEEDE DAG Na een hevig onweer, gepaard gaande met hagelbuien in de nacht en de vroege ochtend koesterde Meppel zich hedenmorgen in een heerlijk zonnetje, dat ideale weers. omstandigheden beloofde voor d( tweede etappe naar Leeuwarden over 207 kilometer. Maar het mocht niet zo zijn. Twintig minuten voor de start ontlastte zich plotseling een zware regenbui boven Meppel, die in geen tijd officials, renners en toe- sch9 H's naar droge schuilplaatsen deed vluchten. Toen kort na 1 uur aan de 64 renners het startsein werd gegeven doorkliefden bliksemstralen het zwerk. In deze etappe zijn slechts drie militaire sprints, zodat het uitgeslo ten moet worden geacht, dat Baroni de militaire trui op deze dag kwijt zal raken. Hij wordt in dit klasse ment alleen bedreigd door zijn land genoten Piazza en de Zwitser Graf, de twee renners met wie hij in de eerste etappe zijn geslaagde vlucht volbracht en die ook in het algemeen klassement het dichtst bij hem staan. Er zijn moeilijkheden in de Italiaan se ploeg gerezen. Kopman M; heeft gisteravond Baroni verweten, waarom hij, die alle militaire sprints heeft gewonnen, ook de etappe voor zijn rekening heeft genomen. Magni was van mening, dat hij aan Piazza de overwinning had moeten laten. Bij de zaterdag gehouden feest- Na een hartige uiteenzetting beloof- msarkt, waaraan een wedstrijd ver- de Baroni voor de tweede etappe „Knikkebeen", troetelkind van de weergoden: de storm sloeg de tent neer, noodweer bij de avondvoorstel ling, wolkbreuk als slotnummer van de middagvoorstelling! Is dit de laatste poets, die de natuur dit circus bakt? Wie het weet, mag het zeggen! Hoe het zij, „Knikke been" beent door. Heden (dinsdag) avond 8 uur heeft weer een voorstelling plaats. Zal het mooie weer het „hooggeëerd publiek" naar de tent lokken? Wij wensen het „Knikebeen" toe. Nog eenmaal is er deze week een voorstelling in de avonduren: don derdag 9 augustus. Verder iedere middag 3 uur en woensdag en vrijdag 's morgens om 9 uur. Hou je fit, „Knikkebeen"! Uitslagen wedstrijd feestmarkt-kraampjes bonden was voor de kooplieden, wie de gezelligste stand had ingericht, werden door de jury de volgende prijzen uitgereikt: Fruithandelaar Vinkensteyn, Lei den (1ste prijs); Vishandelaar A, Swaneniburg, Leiden (2de prijs), bloe- niienhandelaar F. Heemskerk, Rijns- bung (3de prijs); sohoenlhandelaar B. Zonderop, Leiden (4de prijs); textiel handelaar J. v. d. Pol (5de prijs); kaas handelaar W. Verwey, Woerden (6de prijs) en poelier L. de Mooy, Leiden (eervolle vermelding). beterschap. De strijd ontbrand. Nauwelijks was de (karavaan in be weging gekomen of er waren lief- hebbers om -een vinnig partijtje te vechten. Demarrage na demarrage volgde waardoor het tempo dicht bij de 50 kilometer lag. Toen de eerste 'kruitdampen optrokken, bleek dat een groepje van vijf man een voorsprong van 300 meter had geno men: De Nederlanders Adri Voor- Gevestigde personen van 26 juli tot en met 1 augustus H. van Eek en fam., Leemanstr. 12. A. C. K. Hoppers' van 't Hout en fam., Raamsteeg 11. P. Lindhout en fam., radiotelegrafist, Lorentzkade 75. I. Robbers en fam., rekenaar Ster renwacht, Hugo de Grootstr. 24. G. van Eek, opperman, Leemansstr. 12. J. G. de Ruiter, Oranjestr. 19. H. E. T. E. M^thon, Stille Rijn 11. E. A. G. E.'van der Pool, militair, Marnixstr. 93. D. Whiddett, Burggravenln 11. J. Mark. matroos, Os en Paardenlaan 28. J. C. W. van der Nat linnenmeisje, Pioenstr. 4. E. Freeke, te lefoniste, Coornhertstr. 9. H. M. J. van Schendel, huishoudster, Rijnsb.singel 8. E. van der Hilst—Hoek, Oranjestr. 29. H. de Jong, militair; Kastanjekade 2. B. J. Houwer, vertegenwoordiger, Staalwijk- straat 36. E. M. Hoytema van Konijnen burgDuijff, Moddermanstr. 9. R. Y. SchütteKunst, arbeidstherapeute, Ka- pelstr. 1. J. A. van Hooven, varensgezel, Magd. Moonstr. 1. J. G. Petit, G. Doustr. 95. W. RamakBootsma, Plantsoen 49. J. M. Sassen, Maredijk 45. C. Dee, secre taresse, Herengracht 51. J. van Royen, Papengracht 22. M. FolkersmaRaap horst. Akkerhof 47. L. C. M. Scheltens, dokters-assistente, Morssingel 2. A. Kas- telijn, verpleegster, Lijsterstr. 18. Vertrokken personen van 26 juli tot en met 1 augustus. C. P. Doeve en fam., Spaarnestr. 11, Gr. Brittannië. D. de Geus en fam., de Goejestr. 9, Ver. Staten. F. Remmelts ett fam., Franchimontln 18. Ned. Antillen- J. C, M. G. Rivière en fam H. de Vriesstr. 78, Frans Afrika. S. Ouds hoorn en fam., Leliestr. 27a, Canada. H. Berger en fam., Bilderdijkstr. 4, Ver. Staten. L. P. van Ginkel en fam., Bos- huizerkade 67, Ver. Staten. M. Uiterlin- den—Van Zijp en fam., L. Morsweg 71, Zuid Afrika. A. J. Gijzenij en fam., Bos- huizerkade 53, Canada. K. P. Smit en fam., Rijnsb.weg 187, Liberia. W. Oude mans en fam., Rijnsb.weg 75a, Bolivia. R. L. Newman en fam., Rijnsb.weg 159, Canada. L. J. M. Gussenhoven en fam., Haarlemmerstr. 42b, Australië. L. F. Philippo en fam., Sumatrastr. 50, Zuid Afrika. H. Meyer en fam., Langestr. 37, Zuid Afrika. J. F, W. Beerenfenger en fam., Oosterstr. 13a, Canada. Jonkheer E. D. van Nispen en fam., Burggravenln 23, Canada. L. Spaanderman en fam., 5e Binnenvestgrt 16, Veere, Markt A 3. J. Vrijman en fam., Zoeterw, Singel 86, A'dam, Slotermeerln 65. J. S. van der Heide en fam., Valdezstr. 4, Leidschen- dam, Pr. Bernhardln 91. J. StolkDrop en fam.. Kanaalweg 82, Geldrop, Bene den Beekloop 70. P. C. RijsbergenWou ters en fam., Sehutterstr. 24, A'dam, Blankenstr. 141II. J. Sijtsema en fam., Da Costastr. 68. Den Haag, Joh. Bilders- str. 52. A. Koppier en fam., Burggraven- laan 137, Vlaardigen, v. Hogendorpln 110a. J. J. van Mil en fam., aan boord, Leidschendam, Pr. Bernhardln 95. M. A. Zijlstra. W. Singel 37, Ned. Antillen. M. A. M. Yousef, Steenschuur 2, Egypte. J. IJ. Groeneveld, Rapenburg 12, Ver. Sta ten. B. N. Reijdon, Rapenburg 110, Ver. Staten. Raden Witoelar Karaadipoetra, Plantsoen 29, Indonesië. G. J. van Alphen Meerburgerstr. 7, Fr. Afrika. M. Bertsch- mann, H. Rijndijk 134, Zwitserland. K. H. Wendt, H. Rijndijk 42, Duitsland. A. M. Kaptijn, Wasstr. 31, Indonesië. P. L. N. TheLiem, Kam. Onnesln 32, Indo nesië. M. Twerda, De Sitterln 47, Groot Brittannië. A. v Leeuwen, Melch. Treub- laan 21, Canada. C. W. F. Onvlee, Pr. Wilhelminastr. 18, Canada. E. A. van ViersenLewis, Groenhovenstr. 20, Ver. Staten. R. T. Pehrson. Nic. Beetsstr. 22, Denemarken. C. M. Baars, Brederostr. 42, Canada. J. H. Knol, Calandstr. 44, Ca nada. C. van der Heyde, Rijnsb.weg Afrika. Raden Moedarso, Rijnsb.weg 140, Indonesië. J. S. Wojcik, Boerhaaveln 42, Ver. Staten. F. E. F. M. Derom, Boer haaveln 15, België. M. A. Sutaarga, Boer haaveln 17, Indoensië. A. G. ten Cate, Joh. de Wittstr. 40, Canada. B. G. W. M. Schaap, Terweepark 2, Ver. Staten. J. F. Roh, Roodborststr. 36, Ver. Staten. A. A. ter Laag. Oude Singel 50, Argentinië. L. Rogier, Oude Vest 33d, Zwitserland. J. J. Jansen. Langestr. 30, Australië. W. M. Lagerberg, Sophiastr. 43, Zuid Afrika. C. P. M. Meerpoel, Hooigracht 48, Zwitser land. T. Mulder, Herensteeg 21a, Woer den, Ged. Binnengrt 26. B. J. A. Bren- ninkmeijer, Noordeinde 50, Lichten voorde, Raadhuisstr. 10. H. L. C. var RijnVogelenzang, Noordeinde 32, Den Haag. v. Merlenstr. 94. A. M. C. Simonis, Zoeterw. Singel 106, naar Stadionkade 135. A. M. Weydung, Zqeterw. Singel Den Haag, v. Aerssenstr. 30. W. F. van Campen, Meloenstr. 11, Vogelwaarde, Rapenburg 114. L. H. van Capelle, W. Singel 40, Den Haag, H. Boomstr. 12. A. Grijpma, Morsweg 108a, Arnhem, Steen straat 18. F. G. van Hoogstraten, Rapen burg 12, Den Haag, v. Hogenhouckln 86. I. Beurze, Nic. Beetsstr. 22, Denemarken. E. J. Moolenaar, Rijnbs.weg 10, Heem stede, Irisln 5. J. G. Versteeg, Rijnsb. weg 10, Den Haag. Moerweg 418. Baro nes van der Feltz, J. C., Oude Vest 33c, De Bilt, Bildzigt 24. A. Blaas. Maresin- gel 63, Den Haag, Kaapstr. 246. L. H- de Jong, de Goejestr. 37, Zeist, Prof. Lo- rentzln 76. J. Wort. Morsweg 66, Alk maar, Nassauplein 24. C. H. van Bode- gom, Kagerstr. 24, R'dam, W. de With- straat 41. C. het Jonk, Rijnsb.weg 10, R'dam, Groeneveld 15. M. N. Wolter- beek, Oude Singel 146, Den Haag, Tromp straat 236. Soemitro, Haagweg 164, Duits land. ting, Gijs Pauw en Rinus van Grins- ven en de Italianen Baffi en Zam- pini, die door Magni meegestuurd waren. Serieus werd deze poging niet op genomen, want Gerrit Voorting aar zelde niet om Toon van Oers, Wies van Dongen en Arend van 't Hof ach ter te laten blijven toen Harry Schoenmakers in het rustieke land schap van Giethoorn met een lekke band aan de kant van de weg bleef staan. En slimme Gerrit had het goed gezien. Vooral de Zwitsers werkten hard in het peloton om de vluchters te achterhalen, en dit liet niet lang op zich wachten. De Italianen nestelden zich nu aan de kop om bij elke vlucht een lepel in de pap te hebben en speciaal Baroni was steeds pa raat als er plannen werden gemaakt om hem het oranje te ontnemen. In Vledder, na 34 kilometer bijvoor beeld, demarreerde Hugo Koblet met Adri Voorting aan zijn wiel en met een was Baroni er 'bij. De smalle, hobbelige weggetjes in de streek tus sen Vledder en Appelscha lagen als het ware op de loer om slachtoffers door lekke banden te maken, en de opgezette val klapte keer na keer dicht. ALPHEN AAN DEN RIJN Regen veroorzaakte zware schade Het zwaar en langdurig onweer dat zich maandagavond gepaard gaan de met zware regenval, boven Alphen a. d. Rijn heeft ontlast, heeft voor vele inwoners veel ongerief en schade veroorzaakt. Het duurde niet lang of verschil lende straten stonden blank. Vooral ■de laagst gelegen delen van de ge meente, zoals de Oranjestraat, de To renstraat, de Bloemhofstraat en de Willemstraat moesten het ontgelden. In deze straten stroomde het water toe van de omliggende straten terwijl het regenwater, dat zich aanvankelijk uit de hoger gelegen gebieden door de riolering een weg had gebaand, hier weer via de straatputten. naar de op pervlakte 'stroomde. Die toestand was het ergste in de Oranjestraat waar bijna alle bewo ners van die noordelijke zijde zware waterschade in huis kregen. Het re genwater stroomde snel deze wonin gen binnen en voor de bewoners zich realiseerden, wat er gebeurde, stond het water centimeters hoog in gang, kamer en keuken. Tot des avonds elf uiur had de brandweer handen vol werk om het regenwater uit die straat te pompen en af te voe ren in de sloot langs de spoorlijn, om vervolgens het overtollige water uit de huizen en onder de vloeren weg te doen auagien. Daarna hadden de be woners zelf nog uren lang werk om hun huizen enigszins 'bewoonbaar te maken. Ook de woningen in de Torenstraat kregen waterschade. De hulp van de brandweer werd ook ingeroepen om de ondergelopen tuin van de kweke rij Lemkes in de Van Boetselaerstraat watervrij te maken, terwijl de toe stand in de Bloemhofstraat al niet veel gunstiger was, alhoewel men daar het water grotendeels buiten de woningen heeft kunnen houden. De kelders van het raadhuis, de gangen van het sousierrain en de daaraan grenzende vertrekken hebben het evenmin droog kunnen houden. Voor de jeugd was het „waterfront" weldra een toneel van vermaak, Intussen vragen de gedupeerden zich af, of het wel helemaal goed zit met de riolering in deze straten, of de afvoer capaciteit niet te gering is en of de rioolwaterzuiveringsinstalla tie wel voldoende functionneert. KATWIJK Oud Katwijk. De belangstelling voor de tentoonstelling „Oud Kat wijk", die gehouden wordt in het ge bouw „Irene" is groot vooral van de zijde der badgasten. Einde vorige week was reeds de duizendste beta lende bezoeker ingeschreven. Geslaagd voor het staatsexamen gymnasium A de heer R. Th. M. Lohman. VOORSCHOTEN R.K. Vakantie-vreugd. De twee de uittrekdag van de deelnemertjes aan Vakantievreugd is helaas in het water gevallen. Zodoende kon er van de vastgestelde spelletjesdag op het SVLV-terrein niets komen en werden de ongeveer 400 kinderen onderge bracht in de fimzaal van het Marine Opkomst Centrum waar zij des mor- en ook de gehele middag wer- en bezig gehouden met verschillend0 vermakelijke filmpjes. Het comité is de commandant van het M.O.C. zeer erkentelijk voor diens toestemming om bij regenachtig weer van de prachtige filmzaal van het M.O.C. gebruik te mogen maken. De derde uittrekdag is vastgesteld op a.s. woensdag. Om kwart over negen vertrekken de kinderen vanaf het SVLV-terrein met 6 bussen van de NZH naar het Zuiderpark in Den Haag. Bezichtiging van de kinder boerderij, de karpervijvers en het Rozenpark, waarna om half drie in het openluchtheater een speciale kindervoorstelling van Chis Hoflands Jeugdtoneel gezelschap zal worden bijgewoond. Het is te hopen dat het weer geen spelbreker zal worden. De terugreis vangt aan om onge veer half zeven, zodat de kinderen om ongeveer 7 uur bij het gezondheids centrum kunnen worden verwacht. LEIDERDORP Geslaagd voor het staatsexamen gymnasium A de heer A. Evers. Z0ETERW0UDE Geslaagd voor het staatsexamen gymnasium B de heer M. G. J. M- Kortmann.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2