weeckelykse cRonycke Voor de inrichting van verenigingsgebouw 47000 Hillegom begroette nieuwe herder Burgemeester gelukgewenst met 10-jarige ambtsvervulling ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Gemeenteraad van Voorschoten Gisteravond kwam de raad van Voorschoten in openbare vergade ring bijeen voor de afwerking van een betrekkelijk korte, maar niet on- belangrijke agenda. Maar liefst vijf raadsleden o.a. wethouder de Graaff, de heren For- tanier, Pels, Dekker en v. d. Werf waren afwezig wegens vakantie. Het grootste gedeelte van de voor stellen bfetrof echter onderwijszaken en dit waren meest hamerpunten. De medewerking werd gevraagd voor credieten betreffende de aan schaffing van leermiddelen ten be hoeve van het verkeersonderwijs en een daglicht-projectiescherm. De Hervormde school vroeg nog credie ten voor de inrichting van de hoof- denkamer en de r.k. school leerboe ken wegens toeneming van het aan tal leerlingen. Het schoolzwemmen werd in ver band met ongunstige financiële "posi tie van de gemeente voorlopig uit gesteld, daar dit slechts voor leer lingen van de 5e klas van de lagere school voor gedurende 1 jaar 25, tot 30,per leerling zou gaan kos ten. De heer de Groot en de heer Mol betreurden dit wel, daar zij over tuigd waren van het grote nut van zwemonderricht. Zij zien dit punt dan ook graag weer aan de orde wanneer de basisuitkering uit het Gemeentefonds zal zyn verhoogd. Het uitbreidingsplan in onderdelen zal enigszins worden gewijzigd wat betreft het plan van de Papelaan, dit in verband met de aanvraag van de n.v. Gebrs. Eggink en de aanvraag van de heer G. de Regt uit Rotter dam die plannen koesterde om hier 10 woningen te zetten met acht ga rages. Dit laatste heeft nog niet zijn beslag gekregen m de raad van gis teravond. Wel zal het voorbereidende werk, de wijziging van de bestem ming van het uitbreidingsplan door gaan. Met de beide candidaten is overleg gepleegd inzake de aanleg van een trottoir en het aanbrengen van een groenstrook langs de Papelaan, waar. door bereikt wordt, dat straks de Papelaan aan beide zijden een trot toir zal hebben. Tot leden van de Rekeningscom missie werden benoemd de heren B. C. Bolle, N. C. Lamboo, G. Mol en A. de Groot. De leden waren aanwe zig, en namen hun benoeming aan. De inrichting van het Verenigings gebouw, dat zijn voltooiing begint te naderen, zal doorgang vinden. B. en w. hebben getracht met dit crediet de totale inrichting te financieren. De praktijk zal echter uit moeten wijzen of naderhand nog meer voor zieningen getroffen zullen moeten worden, wat echter niet de bedoe ling is. Meubels uit Duitsland. De heer Van Eist betreurde het, dat de Nederlandse industrie moge lijk te laat is verzocht om de meube- len te leveren. Hij kon echter niet anders doen dan het voordelige aan bod van een Duitse industrie aan vaarden. De raad wilde echter zekerheid hebben, of er nog geen bijkomende kosten achteraf zouden komen en adviseerde het college de veilige weg te bewandelen bij de invoer. De heer Van Eist betreurde het verder, dat er geen vaste coulissen geplaatst zullen worden. De plaatse lijke toneelverenigingen zijn hierdoor wel het meest gedupeerd. De zin snede, dat te gelegener tijd, als mocht blijken dat hier behoefte aan zou bestaan, alsnog in deze leemte kan worden voorzien, vond de heer Van Eist maar matig. De verpachting van het buffet aan derdqp werd wense lijk geacht. De heer Eysink Smeets vond dat OEGSTGEEST Gelboren: Maria Reinardina, dr. v. A. C. Broeshart en S. Meulenbroek. Rinza, zn. v. J. Zijlstra en N. S. E. van der MeijWillilbrordus Simon Pe trus, zn. v. Th. J. Witteman en P. M. van der Lans; Albertus Gerardus, zn. v. A. G. Hoogdfuin en M. C. van Ees. Ondertrouwd: A. J. M. van Kim- menaed'e, 27 jr. en A. G. Wijgers, 27 jr. te Dida/m; A. C. Buikstra 27 jr. te Leiden en P. C. Hoogervorst, 22 jr.; Th. W. H. Turnhout, 25 jr. en C. A. van Steijn, 23 jr.; N. H. A. Greve, 29 jr. te Wageningen en W. van Dunné, 27 jr.; J. Blankert, 28 jr. te Katwijk en A. A. Blansjaiair, 26 jr. Getrouwd: J. C. Koppier en I. J. van Galen; H. E. Schütte en R. I. Kiunst; A. P. Zuur en L. A. Geer- lings. J. van der Tang en J. ten Have; H. van den Bosch en E. Verhaar. Overleden: M. P. Brittijn, 84 jr.; J. M. de Leeuw, 69 jr. VOORHOUT R.K. E.H.B.O. Bij het examen voor het behalen van het E.H.B.O.- diploma, welke werd afgenomen door dr. Zijerveld uit Leiden slaagden de volgende cursisten: de dames M. Roo- zen, M. Boon, J. v. Velsen, M. Kors, C. Zwetsloot en de heren A. v. Loon en M. Warmenhoven. Medegedeeld wordt dat de eerste hulp-verban4post bij Jac. Damen, 's-Gravendamseweg 59 is vervallen en nu geplaatst is bij mej. R. v. d. Holst, 's-Gravend.weg 31. De andere posten zijn bij: P. Lan- geveld, Teylingerlaan 6, P. v. Werk hoven, Mgr. Broerestraat 27, Café De Jac. v. B.weg 36, mevr. Warmen hoven, Mgr. Broerstraat 27, Café De Bonte Koe, Herenstr. 3, P. v. d. Berg, Berg-Amolaan 19. Doktersdienst. Op zondag 5 aug. wordt de doktersdienst waargeno men door dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253, dr. H. Walenkamp, War mond, tel. K 1711—220. er geen 2 bazen in het gebouw rond moesten lopen, daar hij anders moei lijkheden zag. Het is de bedoeling van het college, dat het buffet niet voor 1 januari 1958 zal worden ver pacht. De gemeente wil op dit punt eerst enige ervaring opdoen en dan zal bekeken worden, wat de juiste weg is. Het voorstel werd daarop in stem ming gebracht en kreeg aller in stemming. De Papelaan. Bij de rondvraag stelde de heer Van Eist voor toch in ieder geval iets te doen aan de Papelaan. De ruiling van de twee,wegen PapelaanWijn gaardenlaan kan nog wel lang op zich laten wachten en zo komt er niets tot stand. Voorzitter zeide, dat de overdracht nu wel snel tot stand zal komen en dat het in de bedoeling ligt nog dit jaar een begin te maken met de aanleg van de nieUwe ver bindingsweg Kon. JulianalaanPa pelaan. Bij de spoorwegovergang zul. len nog wel enige moeilijkheden schuilen. De heer Eysink Smeets sneed het probleem van de kleedgelegenheden nog even aan. Wethouder Schrama antwoordde, dat dit toch wel zeer binnenkort aan de orde gesteld zal worden. 1 De heer Mol toonde zich een voor stander van opheffing van de paar denmarkt, maar hier stuitte hij op tegenstand van de burgemeester, die deze paardenmarkt ziet als een stuk historie van Voorschoten. Postduivennieuws. De postdui venvereniging De Zwaluw hield het afgelopen weekeinde een wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons af stand 190 km. In concours waren 156 duiven, die om 7 uur met zuidwesten wind ge lost werden. Aankomst eerste duif 9-12-58; snel. heid 1421,30 meter per minuut. Aan komst laatste duif 10-30-48, snelheid 897,64 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: K. I. Waas. dorp 1; P. N. van Wissen 2-9-10-19- 23-29-31; P. van Klaveren 3-4-30; P. d'Haens 5-8-11-12-15; Fr. Hendriks 7-13-17-21; H. Schoo 14-16-20-22-25; G. Schrijvers 18; C. Zwaan 24; F. C. van Heusden 28. Tevens werd een wedvlucht met oude duiven gehouden vanaf Orleans; afstand 504 km. Aankomst eerste duif 10-22-12; snelheid 1918,80 meter per minuut. Aankomst laatste duif 11.04.31; snelheid 1380,86 meter per minuut. De duiven waren om 6 uur gelost met zuidwesten wind. De prij zen werden als volgt behaald: A. de Graaf l-£l; C. Zwaan 2; F. C. van Heusden 3; P. d'Haens 4-5-7; M. Wol- leswinkel 6-8-10; P. N. van Wissen 9. Als eerste kampioen 2e keur haal de de heer A. de Graaf 445,9 punten; als tweede kampioen de heer P. J. d'Haens 400,07 punten; als derde kam pioen de heer C. Zwaan 383,6 punten. Zondagdienst. De medische dienst wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356; voor wijkverpleegster Ge zondheidscentrum, tel 2177. LISSE Dodelijk ongeval Gisteravond om plm. 18.45 uur heeft op de Heereweg (praktisch voor de ouderlijke woning) ter hoogte van de Boerenleenbank, een aanrijding plaats gehad, dat aan de 12-jarige jongen H. P. van Gerven, wonende Heere weg 159a, het leven kostte. Een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door A. A. B. uit Rijswijk, reed in de richting Haarlem en pas seerde de jongen, die op de fiets reed met zijn broertje achterop. Vermoede lijk is het kind geschrokken van de lengte van de aanhangwagen, waar door het begon te slingeren. Het kind viel met de schouder tegen de aan hangwagen aan en is door het rechter achterwiel overreden en onmiddellijk overleden. De heer en mevrouw Van Gerven, die op vakantie zijn, hadden kort vóór het ongeluk nog opgebeld. Gezien de vele ongelukken, die op de Heereweg voorkomen, is het mis schien wel een dringende noodzaak geworden, dat de omleidingsweg, de z.g. randiweg, voor verkeer vanuit Leiden verplicht gesteld wordt. We zijn ervan overtuigd, dat hieraan vam gemeentewege al het mogelijk wordt gedaan en men hoopt nu op een gun stige beslissing van rijkswege op korte termijn. R.K. HUISHOUDSCHOOL „ST. ELISABETH". Geslaagden voor de primaire op leiding: H. Beelen; M. v. d. Berk; C. v. Gerven; F. de Jeu; C. v. Kesteren; J. Kops; A. Verdijk; M. de Vos; I. van Beek; C. de Bruin; A. Bijker; N. Grimbergen; B. Grimbergen; W. de Haas; J. van Haaster; I. v. Kesteren; P. Maarsohalk; A. v. Rooyen; R. Ver- mey; S. Zwetsloot; F. van Dongen; C. v. Fulpen; G. Keiler, allen te Lis sen. C. v. Es; T. Glas; E. v. Hal; A. v. d. Ham; N. Meulblok; M. Vrijburg; R. Tulen, uit Haarlemmermeer. C. v. Duyn; W. Reyen; M. Elfering; M. Funcke; G. Knetseh; M. Oudshoorn, uit Sassenheim. A. de Kooker; H. Pijnaker; H. Ger ritsen, uit Hillegom. P. Pennings uit Warmond. C. Romijn uit Noordwij- kerhout. T. Been uit Nieuw Vennep. Afgewezen 4 leerlingen. Het getuigschrift huisnaaister werd uitgereikt aan T. v. Gerven; A. On derwater; T. v. d. Zwet; A. Kaptein; A. Langeveld uit Hillegom. L. Romijn uit Noordwij kerhont. 1 leerlinge ein digde de opleiding kostuum naaister. Het was C. Meeumise uit Lisse. ZWEMDIPLOMA'S Diploma geoefend zwemmen. Meisjes: Rita Postma; Joke IJssel- muiden; Netty Faase; Ria van Rijn; Hetty Meiman; Elly Uphoff; Corrie Bensdorp; Tineke Ockerse; Annie Meygaarde; Jannie Kriek. Jongens: Leo Clemens; Peter van Velzen; Hans Verhaar; Jan Boon; Albert Clemens; Willy v. Velzen; Willem van Diest; A. Caspers; Alfons de Gijsel; Jan Kroon; Henk Holtman; Harro Ruijsenaars; Jan van Nobelen en Ben Lindaard. Zwemvaardigheid diploma I. Jon- gens, Job de Bel. Voor het hoofdakte-examen ge deelte B is te Haarlem geslaagd de heer J. P. M. Rietkerk. Medische dienst. Dr. F. L. J. M. Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685. KATWIJK De zondagsdienst te Katwijk aan Zee wordt waargenomen door dokter J. Cleveriniga, Zeeweg 11. KATWIJK AAN DEN RIJN SCHADE AAN DE TUINBOUW. Het wel zeer slechte weer van deze week heeft de tuinders veel schade berokkend, en wel voornamelijk aan de bonengewassen die van de storm en de regenvlagen heel erg hebben géleden. En de storm van begin dezer week bracht ook vanwege het ver schrikkelijke stuiven aan de jonge, soms kort geleden gezaaide napeen enorm veel schade toe. Vele percelen zullen zelfs moeten worden overge- zaaid omdat het zeer jonge gewas of pas ontloken zaad bijna geheel is weggewaaid. Maar ook de pas of kort geleden geplante kool, voornamelijk de bloemkool, heeft een zware proef moeten doorstaan en de gevolgen zullen spoedig blijken. Omdat ter plaatse overal goede afwatering, is, zullen de gevolgen van de storm er ger zijn dan van de regen. R.K. school. De bouw van de r.k. school vordert goed. Men is thans zo ver dat de dakbedekking bijna ge reed is. Met man en macht wordt er aan gewerkt om gedaan te krijgen dat de school na de kerstvacantie in gebruik zal kunnen worden genp- men. Med. dienst. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg wordt de zon dagse dienst voor Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg waargenomen door dr. J. Bergman, Valkenb. weg 1 b, tel. 2921. SASSENHEIM Voor het hoofdakte-examen, ge deelte A is te Haiarlem geslaagd de heer Th. P. Elstgeest. Geb.: Nicolaas Jan Gerrit, z. v. F. Kaptein en S. M. de Tombe; Bonifa- cius Henriéus Karei, z. v. H. J. F. Meijer en J. J. Heemskerk; Jan Wil lem, z. v. J. Verhoog en C. H. G. van Andel. Ondertr.: D Verzaal, 34 jr. te Wou- brugge en C. Sluijmer, 31 jr.; P. A. A. Horree, 32 jr. en W. J. Molenaar, 24 jr. Getr.: G. J. J. Bergman, 25 jr. en P. Mac Carthy, 22 jr.; C. B. Zandbergen, 25 jr. en H. J. Homan, 24 jr. Overl.: Johanna Koelewijn, wed. van v. Bohemen, 74 jaar. 't p*n is niet veel dat deese daegen een plaets in de cronyck komt vraegen. De kranten staen wel vol met veelderhande saecken dogh dat syn dinghen al die niet het leeven raecken van Leyden. Moet ick myn daegen slyten met op myn vedersteel te byten sitten om wat genaemd wordt „inspiracie" voor 't weeckelykse vaers? Eilacie, 't En wil niet komen en het rymen wil niet luck en; wat uyt de veder vloeyt dat lyckt een vaers op krucken. Al dencken, swoeghen, schryven helpt gheen sier, sleghts creupelrymen komen op 't pampier. Geluckig isser feest in Roeloff Aerentsz Veen. Daer vloden honderd jaer parOchieleeven heen. Een eeuw bestond de kerck van Petrus' Banden, de vieringh van dit feyt is dus op handen. De mensen in de Veen, wat synse vast verbonden, in Sinte Pieters Banden heeft men die band gevonden. Ten feest wast oock in Wassenaer, daer gingh een aep op stap, het beest vond sulx een goed geslaeghde grap. De mensen konden 't eghter minder goed waerdeeren en wilden daer die aep wel spoedigh mores leeren. Het dier was slim en liet de mensen gaepen, het was dus wat men noemt, een aep onder de aepen. /"\ock onder mensen synder 'aepen soms aenweesigh. So in ons Alphen (aen de Rhyn), daer was een daeme beesigh een, meester van de schole af te drooghen wyïder, soals sy tot de Schout betooghen gingh (toen sy opt matjen van die Schout verdaegde) die meester met syn plack haer croost belaegde. Sy gaf daer om die meester een opstopper met 't waepen dat sy had, een taaye mattenclopper. De Schout vond het maer nix en sprack naer waerheid reght, want met de mattenclopper en dient gheen twist gesleght. J"\e paerden waeren trouf in Stompwyck, want daer quamen U veel rossen in de ringh en in de haemen. Er was Concours Hippique en oock een draevery met consten van de paerden nogh daerby. Ick vond die print in onze krant een daelder waerd; wat sat pastoor van Dinther daer togh so hoogh te paerd? Wat is een braederie? Ick en heb noyt geweeten dat met een braederie een marekte wordt geheeten. Ick denck by braederie aen haenen en capoenen gebraeden op het vier. Conynen en calcoenen die aen het spit of in de pot gedaen de tonghe streelen als eghte braederie. Welaen het sy dan so, dogh ick wil daermee hoopen dat men geen catte in de sack in Stompwyck sal vercoopen. WILLEM VAN HORSTENDAELE. Het was vrijdagavond een hele drukte in en rond de kerk van St. Martinus, toen om kwart over zeven de nieuwe pastoor, de z.eerw. heer H. v. Houten, als opvolger van 'pas toor Koster op plechtige wijze door zijn nieuwe parochianen werd ont vangen en ingehaald. Het begon reeds aan de zuidgrens van de parochie, het kruispunt v. d. EndelaanMolenstraat, waar de drumband van de R. K. Harmonie „Crescendo" met de majorettes, allen gestoken in groot gala, stonden op gesteld en de officiële deputatie van de burgerlijke gemeente de nieuwe geestelijke leider van eert groot deel der burgers opwachtte. Behalve wet houder v. Dam, de locoburgemeester, waren aanwezig wethouder P. v. d. Boer, secretaris Punt en het kerk- en armbestuur. Vele belangstellenden waren voorts op dit punt samenge stroomd toen een stoet auto's met pastoor v. Houten, familieleden en vrienden arriveerde. Gemeenteraad van Leiderdorp Gisteravond vergaderde de raad van Leiderdorp onder leiding van burgemeester v. Diepeningen. In vlot tempo werden de punten behandeld en het was eigenlijk al leen by de aanvang en aan het slot dat er gesproken werd. Bij de aanvang was het de heer Schoppen die als oudste raadslid, na dat burgemeester v. Diepeningen de vergadering had geopend, het woord tot de voorzitter richtte in verband met het feit dat deze op 1 augustus de dag herdacht, dat hij vóór tien jaar tot burgemeester van Leiderdorp werd benoemd. „Een burgemeester viert in het al gemeen niet zoveel jubilea", aldus de heer Schoppen en daarom was dfeze gelegenheid aangegrepen om uiting te geven aan hun waardering voor hetgeen de burgemeester voor het belang van Leiderdorp in de afgelo pen tien jaren had verricht. Toen u hier kwam, aldus zei de heer Schop pen, hébt u o.a. gezegd dat u met in zet van de gehele persoon de belan gen van Leiderdorp zou dienen. Dat was een belofte en ik moet nu al zeggen, dat deze beloftq nu reeds is nagekomen. Als we alles nagaan wat reeds is tot stand gekomen, is er re den tot grote vreugde. Er was samen werking met alle instanties en deze samenwerking kwam tot stand dank zij uwe werkzaamheid en inzicht. Hij hoopte dat de burgemeester nog vele jaren aan het hoofd van de ge meente mocht werkzaa.m zijn en bood als blijk van erkentelijkheid namens de raadsleden een fraaie bloemenmand aan. De voorz. dankte de raadsleden hartelijk voor deze hulde en ook voor de samenwerking. Hij hoopt dat deze altijd zo moge blijven wat zeer in het belang is van de gemeente. Bij monde van de heer v. Winkel werden de voorz. de gelukwensen en groeten van wethouder Snel, die nog steeds wegens ziekte afwezig was, overgebracht. Mede afwezig waren wegens ziékte de heren Los, Moraal en Nievaart. Hierna volgden de mededelingen en ingekomen stukken, waarvan het belangrijkste was het verzoek van het R.K. Schoolbestuur om medewer king voor het bouwen van de R.K. school. Daartoe was een begrotings wijziging ingediend houdende het be sluit om 164.500 uit te trekken voor de botAv van de school. Zoals in de vorige raadsvergade ring naar voren is gebracht bestaat er grote kans, dat binnen afzienbare tijd tot de bouw van een nieuw raadhuis zal moeten worden overge gaan. Daarom stellen B. en W. voor maatregelen te nemen om te komen tot een verantwoorde plaatsbepaling voor het eventueel te bouwen raad huis. Zij willen daartoe aan de heer C. Elffers, architect te Rotterdam, opdracht geven contact op te nemen met het architectenbureau Kuiper, Gouwetor, De Ranitz en Bleeker te Rotterdam, die van de gemeente óp- dracht hebben het ontwerpen van een uitbreiidngspan van de gronden gelegen ten noorden van de provin ciale weg die nog niet in het uit breidingsplan waren opgenomen. De rekening van het Bureau Socia le Zorg werd goedgekeurd iri ont vangsten en uitgaven op 14.205,35. De subsidie van de gemeente bedroeg 11.997.80. Het laatste punt van de agenda be helsde het voorstel tot verhoging van het crediet in rekening-courant bij de Bank voor Ned. Gemeenten. In hun prae-advies delen b. en w. mede, dat het zeer moeilijk is om aan kas geld te komen. In verschillende rich tingen is dit geprobeerd maar men is daarin niet geslaagd. In verband met de te verwachten uitgaven is het evenwel noodzakelijk in de naaste toekomst over geldmiddelen te kun nen beschikken. Van de Van Slaven burg Bank in Den Haag was een aan bieding voor een lening groot 200.000 tegen 3 3/4 pet. voor de tijd van drie maanden met als voorwaar de ook in de toekomst een rekening bij genoemde bank te openen. Van de Bank van Nod. Gemeenten was bericht ontvangen dat het crediet wel kon worden verhoogd maar dat er meer rente moest worden gehe ven. Ondanks deze rente-verhoging besloot de raad omdat de samenwer king met de gemeente en de Bank v. Ned. Gemeenten steeds zeer prettig is geweest een crediet-verhoging aan te vragen bij deze Bank voor de maand au'gustus met de mogelijkheid van verlenging over september. De verhoging van het crediet zou gaan tot ƒ450.000. Bij de rondvraag bepleit de heer De Graaf een meer intensieve opha ling van huisvuil in verband met de gevreesde kinderlamming. Hij vroeg, of de gemeente de inwoners niet kan verplichten tot het gebruik van vuil nisemmers met deksel. De voorz. antwoordt, dat hij zal in formeren of de vuilophaling aanlei ding of meerdere aanleiding kan ge ven tot het optreden van kinderver lamming. Op de eerste plaats echter komt het individu, dan de overheid. Dé inwoners moeten zelf zorgen voor een goede vuilnisemmer. De heer Kuilenberg dankt het College van B. en W. en de raadsleden voor de belangstelling ondervonden bij zijn 40-jarig huwelijksfeest. De heer Schoppen informeert of er nog niets is vernomen van Ged. Staten in verband met de nieuwe Rijnbrug. De voorzitter zegt dat dit een zeer moeilijke kwestie is en dat Ged. Staten zich in verbinding heb ben gesteld met het departement van Waterstaat. Geb.: Reinoud Hendrik Jan, z. v. M. Kuipers en L. M. A. Verdüin; Hendri- kus Cornelis, z. v. J. Groeneveld en P. de Graaf; Rosalina Anna, d. v. J. Th. v. Bemmelen en M. W. v. Schie. Vraag: Betreft detaillis teur-oplei- GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: Portemonnaie, hand pompje, bril, jongensjasje, zaag, ta bakspijp, windjack, lint, fluw. shawl, seintuur, vulpen, capuchon, jongens trui, kinderschoen, bril, bal, sleutel bos, twee zakdoeken, hoofddoek. Verloren: Ceintuur, portemonnaie, handschoen, Zeeuws broche, jack, 2 leerboeken, portefeuille, wollen jon- gensvest, huissleutel, vulpenset, por temonnaie, bankbiljet, damesvulpen, fotomap, damesvulpen, actetas, doos raamgreepjes, sierkam, portefeuille, weggevlogen: geèl-oranje kanarie. Inlichtingen by het groepsbureau der rijkspolitie. Toen pastoor was uitgestapt trad wethouder v. Dam, getooid met de burgemeesterlijke ambtsketen, naar voren voor een eerste begroeting en hield vervolgens een korte toespraak waarin hij pastoor v. Houten namens het gemeentebestuur welkom heette in Hillegom en in zijn parochie. Spr. sprak daarbij de wens uit dat zijn arbeid tot heil moge strekken van hen die aan zijn geestelijke zorgen zijn toevertrouwd en daarmede ook tot heil van de Hillegomse gemeen schap. Na dit korte intermezzo namen de officiële personen plaats in de wach tende auto's en stelden de tamboers en majorettes van „Crescendo" zich in „slag" orde. Begeleid door dreu nende roffels en staf-zwaaiende meiskes ging de stoet langzaam langs de v. d. Endelaan naar de kerk. Het casco van de nieuwe pastorie en het gedeeltelijk gesloopte hek om het plein voor de kerk vormden wel geen feestelijke entourage, maar dat vermocht niets af te doen aan de hartelijkheid, waarmee de pastoor „op de drempel" van zijn kerk werd verwelkomd. Een stoet misdienaars en in het wit geklede bruidjes met een bloemruiker in de handjes, wachtten de nieuwe herder bij het kerkhek op terwijl leden van de verschillende jeugdorganisaties, veel al gekleed in uniform, een erehaag vormden. Dr. Ie Cocq d'Armandville sprak als voorzitter van het comité van ont vangst, kerk- en armbestuur de pas toor toe en verwelkomde hem namens alle parochianen. Wij weten niet, aldus dr. Ie Cocq, hoe de Martinus- parochie in het bisdom staat aange schreven, maar het moet gezegd, dat hier hard wordt gewerkt, Weliswaar is ook hier de dans om het gouden kalf, doch daarnaast staat een grote offerbereidheid. Ernstige geloofsaf val als in de grote steden zult U hier niet aantreffen doch dat wil niet zeg. gen dat er geen problemen zijn. Spr. roemde het beleid van pastoor Kos ters, die kans heeft gezien ernstige financiële moeilijkheden te overwin nen en te saneren. U ziet hier een mooi kerkgebouw, aldus vervolgde dr. Ie Cocq, maar wij hebben ons jaren moeten schamen voor de lelijke pastorie. Binnenkort staat naast de mooie kerk ook een mooie pastorie. Ontvangst In de kerk. Toen pastoor v. Houten zijn kerk betrad zong het parochiaal zangkoor onder leiding van de heer Pielage het Veni Creator Spiritus. Na de aan bidding van het Allerheiligste, cele breerde de pastoor met assistentie van de kapelaans een plechtig Lof. Tijdens dit Lof hield kapelaan P. J. Truyens een korte welkomstpreek waarvoor hij als tekst had gekozen het woord van St. Paulus: „Jezus Christus blijft gisteren, heden en in de toekomst altijd dezelfde". De ka pelaan trok daarbij een paralel met het herdersambt dat steeds het^rtfde blijft ook al wisselen de bedienaren Spr. beschouwde het afscheid van pastoor v. Houten van zijn oude pa rochie, die hij 14 jaren heeft geleid, en de intrede in de parochie van St. Martinus („21 jaar is het geleden dat een pastoor hier werd inge haald".) ook van de menselijke zijde, want oude vriendschapsban den moesten worden verbroken ter- wille van het werk hier. Hierna werd het Lof voortgezet en gaf een nieuwe herder aan zijn nieuwe parochianen voor de eerste maal de zegen met het Allerheiligste. De installatie van pastoor v. Hou ten door de deken van Noordwijk zal plaats hebben zondag a.s. onder de Hoogmis van 10 uur. HAARLEMMERMEER Ondertrouwd: P. J. Stolk 24 jr en E. Verbaas 22 jr. J. Stigter 36 jr en W. A. van der Sloot 21 jr. G. van Beem 29 jr en E. den Ouden 25 jr. Getrouwd: H. Voorneveld en M. J. A.-Hubert. W. Maarse en M. Ackers. J. Moolhuijsen en N. Boer. H. M. Smit en W. Moleman. W. J. C. Bakker en J. V. van Rooijen. D. de Ruiter en E. van 't Hof. J. Haboldt en J. H. Zijde mans. Overleden: C. van Leeuwen, wednr van A. Hensbergen 87 jr. WASSENAAR WANDELPADEN IN DE HARTENKAMP Gisteren is namens b. en w. in het openbaar aanbesteed het maken van ongeveer 1100 meter wandelpaden en het bouwen van twee voetbrug gen in het gedeelte van het door de gemeente aangekochte landgoed „De Hartenkamp" dat aan de Backersha genlaan grenst. De bedoeling is, dat dit gedeelte van het buiten binnen afzienbare tijd Zal worden openge steld als openbaar wandelpark. Bo vendien zal het door de leerlingen van het Rijnlands Lyceum gebruikt kunnen worden in de pauzes tussen de lessen. Tot nu toe maakten de jongens en meisjes van het lyceum hun pauzewandelingetjes op de Backershagenlaan en dit gaf aanlei ding tot vele klachten, omdat op de Backershagenlaan geen trottoir aan wezig is, en de honderden jongelui dus hun toevlucht moesten zoeken op de rijweg. Er kwamen voor het werk op De Hartenkamp 6 inschrijvingen binnen. De laagste was afkomstig van de fa. F. K. Orsel uit Leiden, die het werk wil uitvoeren voor 11.990.De hoogste inschrijving was van aanne mersbedrijf van Nordheim uit Soes- terberg, met een bedrag van 19.600. De gunning werd aangehouden Tijdelijke huisvuilstortplaats. Binnenkort zal begonnen worden met de bouw van een brug over het Havenkanaal in het verlengde van de Johan de Wittstraat en met het aan sluiten-van de nieuwe riolering aan de overkant van het water op het hoofdriool in de Stadhoudersweg. Deze werkzaamheden brengen met zich mede, dat het Havenkanaal voor enige maanden afgesloten zal moeten worden. En omdat via dit kanaal het huisvuil van Wassenaar met schuiten Wordt afgevoerd, moet tijdelijk een andere stortplaats in gebruik worden genomen. Het gemeenbestuur heeft besloten deze tijdelijke stortplaats in te rich ten langs de trambaan over de Prin- senweg, ongeveer op de plaats waar de Zanderijvaart uitmondt in de Zijl- watering. Er zal daar een steigertje worden aangebracht en de bedoeling is dat van dit steigertje af het huis vuil uit de vuilnisauto's drect in de schuiten gestort wordt. De schuiten zullen worden afgedekt met zeilen en er zullen ook andere maatregelen worden genomen om verontreiniging van de omgeving door wegwaaiend papier e.d. en andere hinder voor de omwonende te voorkomen. Geen huisvestingsspreekuur. Op maandag 6 augustus zal wethouder Th. J. M. Rees van den Ende zijn we kelijkse spreekuur over huisvestings aangelegenheden niet houden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8