DE LEIDSE BIOSCOPEN? Circus Knikkebeen brengt een nieuw programma HUIBERS Club de Limetz voor de 4e maal naar Frankrijk Scherp Betrapt en ontsnapt Rijnsburgse corso door Leiden ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Hebt U al geknikkebeend? of beengeknikt of knikge- beendhet doet er niet toe, onze vraag is: hebt U het kindercircus „Knikkebeen" al gezien? Vijftien honderd kleinen en groten bezochten de zes voorstellingen, die deze week werden gegeven. Behoort U niet tot de 1500, die van de ene verbazing in de andere vielen, die eensgezind herhaaldelijk daverende lachsalvo's verwekten, grijp dan de volgende week Uw kans. Een geheel nieuw progTamma is uitgedokterd en ingestudeerd. „Knik kebeen" bedacht nieuwe grollen, de ruitertroep van freule Sixma van Hemstra brengt behalve het circus- paard „Karaat" ook een gedresseerde hond mee, de Elastic-sisters kwa men door gestadige training tol nieuwe nog huiveringwekkender toe ren, olifant en giraf rekken slurf en hals ?an ongeduld, terwijl de mens aap of de aapmens, 't is maar hoe je het bekijkt zijn baas, Knik kebeen, tot wanhoop zal brengen Ook de muzikale clownerie van de heer Onderwater brengt nieuws in de piste De jongleur toont zijn vaar digheid met degens, terwijl een rol schaats enact niet op het programma ontbreekt. Een nieuwe dans, een Pas de deux, zal voorafgaan aan het slot nummer, de artisteniparade. Het zou te ver voeren al deze num mers te beschrijven, wat ook over bodig is als men zich onder de 2000 toeschouwers mengt, waarop het R. K. Comité voor Vakantie-bezigheden dat dit vakantie-evenement organi seert, rekent. Van maandag tot en met vrijdag is er iedere middag om drie uur een voorstelling, terwijl op maandag, woensdag en vrijdag ook 's morgens te 10 uur wordt gespeeld. Op ver zoek worden op disdag- en donder dagavond om 8 uur ook avondvoor stellingen gegeven. Er is dus in de komende week volop gelegenheid om te „Knikke benen". U weet het toch: de tent staat aan de Du Rieustraat, nabij de Rooden- burgerstraat. AANVULLING OP DE RAADS- AGENDA. In de vergadering van de ge meenteraad van Leiden van dinsdag 7 augustus a.s. zullen alsnog worden behandeld een voorstel tot het aan gaan van een geldlening ad 500.000 en een voorstel tot het voeren van verweer tegen een door de N.V. de Nederlandsche Lloyd Ongevallen in gestelde rechtsvordering tegen de gemeente. RECHTSVORDERING TEGEN DE GEMEENTE. B. en W. schrijven aan de Raad: In de nacht van 3 op 4 oktober van het vorig jaar heeft een verkeerson geval plaats gevonden op de 5 Mei laan, waarbij de auto van de heer P. Th. Verbeek, wonende te Honselers- dijk, beschadigd is. De N.V. De Nederlandse Lloyd On gevallen, bij wie de heer Verbeek ver zekerd is, is van mening, dat dit on geval is veroorzaakt door nalatigheid van de gemeente, en heeft de ge meente gedagvaard tot betaling van een schadevergoeding van f 1.547.67. De Bataafsche Verzekering Maat schappij N.V., bij wie de gemeente verzekerd is tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid, wenst, dat verweer wordt gevoerd, en zal ingevolge de verzekeringsvoorwaar- den de koeten uit het thans aanhan gige proces voor haar rekening ne men. Met de rechtsgeleerde raadsman van de gemeente zijn B. en W. van oordeel, dat de gemeente tegen deze rechtsvordering verweer dient te voeren. Naar wij vernemen, zou de be weerde nalatigheid van de gemeente bestaan hebben in een onvoldoende straatverlichting in de 5 Mei-laan. Naar Geboorteaankondigingen OEM. AANK0NDIGINC Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de bureaus van de Dienst van Gemeentewerken op maandag 6 aug. a.s. van 10.30 tot 12.30 uur voor het publiek gesloten zullen zijn in ver band met het afscheid van de Direc teur van genoemde Dienst. (Advertentie) Met ingang van 1 oktober a.s. in benoemd tot distriktsarts/direkteur van het Consultatiebureau van Zuid-Hollandse Vereniging tot be strijding der Tuberculose, te Leiden, de heer dr. D. Ruiter, longarts. Het consultatiebureau zal van 6 tot 27 augustus a.s. wegens vakantie ge sloten zijn. De Dordtse distriktsarts, de heer D. P. van Kammen, longarts, blijft tot de indiensttreding van dokter de Rui ter met de leiding van het bureau be last. DE LIMETZ Het gaat de Club de Limetz naar den vleze. Het blijkt, dat deze vorm van jongerenbeweging de moderne jeugd iets zegt. Niet alléén doordat elk jaar de reis naar Limetz wordt ondernomen met alle attracties daaraan verbonden maar óók durende de tijd die „gewoon" in Lei den wordt doorgebracht. De Club de Limetz stimuleert de actieve vrije tijdsbesteding en alle culturele uitingen zijn bij deze groep kind aan huis; muziek, volksdans, zang, toneelspel, poppenspel, kunst nijverheid, folklore, etc., worden in geleid en besproken door deskundi gen en beoefend door de leden. Deze geestelijke instelling houdt overigens niet in, dat de club alleen openstaat voor diegenen, die zich voor derge lyke onderwerpen interesseren, inte gendeel iedereen is welkom en wie eenmaal met de sfeer vertrouwd is geraakt, krijgt belangstelling hier voor en verrijkt zich voor zijn gehele leven. De Club van Limetz is allerminst een standsorganisatie, maar veeleer een „standen-organisatie", want on der de leden treft men aan arbeiders en middenstandsjongeren, onderwij zers, studepten, artsen, verpleegsters en technici éri al deze mensen hebben elkaar gevonden in een geestelijke sfeer, die niets met standenverschil van doen heeft. Deze mensen weten ook wat fees ten is. Geen „tararaboemdiejee", of „we gane met z'n allen naar de Zaan", maar spontane, niettemin ge organiseerde feesten, zoals een folk loristisch „Driekoningen" of „Vasten avondfeest" met een Driekoningen brood en een een ordentelijk draai orgel. De Club de Limetz beseft, dat er een wezenlijk verschil bestaat tussen vreugde en lol en zij heeft de vreug de gekozen. Maandag 6 augustus vertrekken acht en dertig enthousiastelingen naar Limetz, vrijdag voegen zich nog vijf zangers van de Oegstgeester Schola daarbij om in Limetz voor de vierde maal te tonen, dat de Club de Limetz het pittoresque dorpje en zijn inwoners niet vergeten is, maar dat C. P. Brouwer. zij zich verbonden voelen met de vriendelijke burgemeester en de in woners, waarmee zijn onverbrekelijke vriendschapsbanden hebben aange knoopt. Elke week heeft de omroe per-gendarme-facteur brieven uit Leiden te bezorgen bij de „echte" Li- metznezen. Voor de vierde maal wordt de tocht ondernomen. Ook deze keer zal het een „feest" worden, waar de Leide- naars met heimwee aan zullen terug denken. In deze courant zult U regel matig hun avonturen kunnen meebe leven. JOOP KOEVOETS Chef d'équipe Burgerlijke Stand Geboren: Krista Mirjam dr. v. W. Dijkerman en S. A. Grauwmans. Hans Arthur z. van J. J. Barkman en H. M. van der Weel. Johanna Cornelia d, van J. van der Leek en J. C. S. Vijlbrief. Albertus Wilhelmus Maria z. van A. A. M. Berbee en A. W. Hop. Lisabeth d. v. M. J. de Wit en M. van der Neut. Maria Ge- rarda Johanna d. van G. J. van Bie zen en M. Sinteur. Marinus z. v. G. van Tol en H. van der Gaag. Minoek d. v. A. A. Verdenius en J. W. S. v. Dijck. Dick z. van D. Uithol en A. Kop. Hendrik Petrus Johannes z. v. H. J. J. Vilier en J. F. Stouten. Jo hannes Willem z. van W. Peet en G. van Weeren. Overledep: C. J. van der Plas doch ter 4 maanden. Ondertrouwd: J. Wiedemeijer en J. W. van Weperen. I. L. Tan en J. Kooreman. *1. Onderwater en J. J. Neuteboom. E. W. Klink en M. T. v. Teijlingen. W. P. Mizee en E. Meijers. G. M. V. van Aardenne en M. H. Eer- ligh. W. van Leeuwen en E. van den Berg. A. M. Cornelissens en J. G. M. Goddijn. N W. van Tol en J. W. Vijlibrief. C. Hannaart en E. M. van Went. W. van Ast en J. M. Cranen- donk. J. M. W. Doove en M. T. Devi- lee. A. J. Olijerhoek' en K. Dürr. P. Mieloo en R. H. Riethoven. J. Sdhijff en L. van Polanen. A. G. J. Oskam en H. C. Smit. J. F. S. Brussee en Pater Maarschalkerweerd naar CANADA Pater R. Maarschalkerweerd O.F.M. kapelaan van de St. Leonardusparo- chie aan de Haagweg, is hedenmid dag te 4 uur met de Zuiderkruis naar Canada vertrokken als emigranten aalmoezenier. Pater Maarschalker weerd hoopt 12 oktober weer in Lei den terug te keren. WAT BRENGEN Casino. „De Purperen vlakte' rakelt weer eens een oorlogsgeschie denis op. Een militair vliegtuig ver ongelukt in de woestijn van Birma en een wanhopige tocht zonder voed sel en met heel weinig water brengt een gedeelte van de bemanning weer op hun basis terug. Een liefdesge schiedenis vormt de traditionele ach tergrond, waardoor aan het meest barre oorlogsavontuur een waas van romantiek gegeven wordt. En juist dit laatste blijft het gevaarlijke punt bij oorlogsfilms; de romantiek, die in werkelijkheid in geen velden of we gen te bekennen is, maakt op het witte doek de oorlog tot een hard maar niettemin „dankbaar" bedrijf. Overigens valt er over de film slechts goed, te vertellen; de opnamen zijn suggestief en de geschiedenis boeiend. Toegang 14 jaar. Lido. „Ontsnapt uit Chiku Shan" is de titel van een sensationele ge schiedenis van 'n heel dorpje ergens in Ohina, dat met een oude veerpont de wijk neemt naar Hong Kong. John Wayne speelt hier de bevrijdersrol in de persoon van Wilder, een moedige en avontuurlijke Kaptein ter Koop vaardij, die door de leiders van het dorpje. Chiku Shan wordt uitgeko zen om de bewoners door de Straat der Verschrikking de Straat For mosa" te leiden. Een opgave, die allerminst gemakkelijk is. maar waaraan Wilder zioh geheel geeft, daarin bijgestaan door de Chinezen POTLOOD en GEEST Oplossing no. 537. Horizontaal: 1. Loenen, 5. die, 6. Beerta, 8. pa, 9. ork, liO. ski, 13. E.K., 14. snavel, 17. den, 18. kanton. Verticaal: 2. Ede, 3. nier, 4. eer, 6. baron, 7. takel, 8. Po, 11. ik, 1-2. oven, 15. Ada, 18. ent zelf, die het geduld blijken te bezit ten om ergens op zee een doortocht geheel met stenen te blokkeren om een Japanse patrouilleboot te doen vastlopen. Kapitein Wilder heeft trouwens moeilijkheden genoeg voordat hij komt waar hij wezen wil, niet in het minst door de aanwezig heid van Cathy Grainger (Lauren Bacall) dochter van een Amerikaanse medicus in het door de Japanners be. zette China, verleidelijk in haar hard. heid en terughoudendheid, omdat Wilder in alles „baas" wil zijn. Hij ondervindt moeilijkheden met een groep meegenomen „Agitators" hij krijgt last met de Japanse vloot, wordt overvallen door een storm, maar niets is in staat 'hem te weer houden in zijn pogingen, om het ove rigens wrakke schip behouden door alle moeilijkheden heen te voeren. Filmisch natuurlijk wel mogelijk, doch in werkelijkheid zou een derge lijk schip ten onder zijn gegaan. Maar het is daarom temeer een bijzonder spannende en technisch' uitstekend verzorgde film, die reeds in de eerste voorstelling gistermid dag een massa bezoekers trok. De K.F.C. keerde de film voor 14 jaar. Luxor: ,Het meisje van Place Picalle" is een enigszins verwarde film, die een kruising genoemd zou kunen worden tussen detective en show. Met Franse mysterie-zin neemt de geschiedenis een aanvang, maar al spoedig verliest zij zich in show, af gewisseld met enkele vechtpartijen en bijeengehouden door een liefdes geschiedenis. Sommige originele mo menten doen terecht een beroep op de lachspieren en dit geheel vormt een dragelijk product voor een regen achtige vacantiedag. Toegang 14 jaar. Trianon. „Het Congres danst", een succesfilm van voor de oorlog, is thans opnieuw verschenen op het wit te doek in een nieuw gewaad, aange past aan alle moderne ei$en, maar met behoud van de charmante in houd. Het verhaal is een idylle van een Weens handschoenverkoopstertje met tsaar Alexander van Rusland. Deze laatste was in Wenen in ver band met het bekende Wener Con gres, dat gehouden werd in de dagen dat Napeleon op Elba gevangen zat. Graaf Metternich was op dat Con gres de sluwe leider, die erin slaagde om de deelnemers aan het Congres meer aan dansen te laten denken dan aan vergaderen en zodoende wist hij bij de verdeling van Europa grote winst voor Oostenrijk te behalen. De tsaar aller Russen had echter voor een dubbelganger gezorgd en terwijl deze de feesten bijwoonde, had de echte tsaar gelegenheid om zich met andere zaken te bemoeien. En onder deze „andere zaken" was ook een charmante en argeloze idylle. Het is alles uitgewerkt in de be kende zwierige stijl van de Weense operette, vol kleur en klank van hart verkwikkende Weense liedjes tegen een achtergrond van landschapschoon en weelderige paleizen uit de keizer tijd van het oude Oostenrijk. Deze charmante film is toegankelijk voor elke leeftijd. Rex. „Operatie Kajak". Het pu bliek, dat doorgaans bij zalen-vol door een oorlogsfilm wordt aange trokken bestaat voor een groot deel uit jongelingen, die de zaal binnen komen -met van strijdlust glimmende ogen, popelend om de vijand, onder veel bloedvergieten te zien afslach ten. De (Engelse) filmfabrikanten we ten dat en ze maken er gretig ge bruik van om hun interpretatie te geven van de „frische, fröhliche Krieg". In „Operatie Kajak" (Cock leshell Heroes) vertellen ze van een episode uit de laatste wereldoorlog, december 1942, waarin de Engelse oorlogvoering er niet zo rooskleurig voor stond. Vanuit Bordeaux wisten de Duitsers de Engelse barricade te breken en met grote convooien hun bezettingstroepen te bevoorraden. De manier waarop het Engelse korps mariniers de zaak weet te „fiksen", een staaltje, dat nog steeds in alle militaire opleidingen als voorbeeld wordt aangehaald, wordt op een nogal gezellige manier op het doek gebracht, zonder liefdes-scènes, deze keer, maar met een échte, psycholo gische mislukkeling waarin later een held blijkt te steken. Toegang 14 jaar. Tewaterlating bij „de Hoop". Op woensdag 8 augustus a.s., des middags om 4 uur zal van de helling van de n.v. Scheepsbouw en repara- tiewerf „de Hoop", voorheen Gebrs. Boot, een nieuwe motor trawllogger te water worden gelaten. Het schip, de Maria Theresia-KW werd in opdracht van de n.v. v/h fa. N. Haasnoot te Katwijk gebouwd en is een zusterschip van de onlangs van deze werf te water gelaten traw ler Dirk Maria, KW 80 dié onder an dere rederijvlag vaart. Geslaagd. Te Amersfoort is geslaagd voor het Staatsexamen Gymnasium-B, de heer T. Epskamp te Leiden. R.K. Vakantiebezigheden. Kinderen, die in Leiden logeren en die Circus Knikkebeen willen zien, kunnen gerust met hun familieleden aan de tent komen. Ook kunnen zij zich aansluiten bij de kinderen die samenkomen op het punt van vertrek in de parochies. Ook kinderen uit Leiden kunnen zich daar aansluiten, na zich te heb ben opgegeven bij de hoofdleider of -leidster. De kinderen, die zich opgeven in de parochie van de Herensingel (Alexanderstraat) moeten een half uur voor de vertrektijd aanwezig zijn. Die voor de Hartebrugkerk (Ro- manuszaal) en voor de Leonardus- parochie (Potgieterlaan) eveneens een halfuur voor vertrektijd en die voor de parochies van Lodewijk en Petrus (kerkplein) een kwartier voor het begin van de voorstelling. Voor het aanvangsuur: zie Leidse GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU De heer M. v. d. Keur verliet de Lichtfabrieken. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer M. v. d. Keur, die als voorman- monteur werkzaam was bij de Ste delijke Lichtfabrieken gisteren na een diensttijd van bijna veertig jaar, afscheid van directie, chefs en colle ga's genomen. Wegens verhindering van de directeur sprak ir. F. J. J. Meuwese de heer v. d. Keur in waar derende bewoordingen toe. Hij prees hem voor de accurate vervulling van zijn taak, die, waar deze het contact met het publiek betrof, met tact uit gevoerd werd. De heer v. d. Keur stond steeds oo elk gewenst ogenblik gereed om de hem opgedragen werk zaamheden uit te voeren. Daarbij sloten zich de directe chef en andere woordvoerders, ook die van de Per soneelsvereniging, aan. De laatsten boden hem een geschenk aan. In de intieme kring van zijn dienst werd daarna nog menig hartelijk woordde gesproken, vergezeld gaande van aardige attenties. VOORZITSTER ONDERWIJS COMMISSIE. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen is in de subcommissie tot bestu dering van goede onderwijsmethoden bij de opleiding tot assisente in de huishouding en de daarop aansluiten de beroepsopleiding per 1 juli 1956 benoemd tot voorzitster mejuffrouw E. C. C. Oppenoorth, te Leiden. Algemeen. De stand van het aanbod (arbeids reserve) onderging vrijwel geen wij ziging en bedroeg op 28 juli j.l. 120 als geheel werkloos ingeschreven mannen. Een vergelijking met de stand op het overeenkomstige tijdstip in 1953, 1954 en 1955 toont aian ,dat de voor delige verschillen ten opzichte van 1953 en 1954 vrij beduidend zijn, n.l. resp. 850 en 450 terwijl het verschil 1955>1956 langzamerhand geringer wordt, te weten 90 tegen begin '56 200. Een analyse van de arbeidsreserve, een' zeer interessant gegeven, levert het volgende beeld op: wrijvings werkloosheid 60, seizoenswerkloosheid nihil, structuurwerkloosheid nihil, minder gesohikten 60, waarvan 40 minder validen (geestelijk of licha melijk gestoorden). De vraag. De vraag bewooig zich wèderom in stijgende lijn en fewaip van 425 op 450. Bijna 50% van deze aanvragen had betrekking, op jeugdigen, leeftijd 15 tot en met 18 jaar. In de bouwnijverheid, de metaal industrie, de landbouw, de textielin dustrie en de handel doet zich een tekort aan personeel gevoelen, dat hier en daar de produktie remmend beïnvloedt. Jeugdbemiddeling. Het aanbod is ten aanzien van de vraag zeer miniem. Intensief wordt thans onder de ex-schoieren gewerkt, teneinde verantwoorde plaatsingen tot stand te brengen. Vooral wordt de aandacht gevestigd op de leerovereen komsten, welke een goede basis voor de toekomst vormen. Vrouwen. Het geregistreerde aanbod daalde vrij sterk namelijk van 70 tot 45. Een aantal plaatsingen kon tot stand wor den gebracht, terwijl ook de scholen actie reeds resultaten begon af te werpen. De vraag daalde iets en be liep 450 geregistreerde aanvragen. Van dit aantal hadden 215 aanvragen betrekking op jeugdigen (16 tot en met 18 jaar). In de confectie, de textiel, de han delssector en de wasserijbedrijven en de huishouding komt men nog steeds handen tekort. Getracht wordt de jeugdigen die sedert kort de school verlaten hebben Op de juiste plaats te -brengen. De Kabinetsformatie In politieke kringen in Den Haag neemt men aan, dat de aanwijzing van een nieuwe formateur door H.M. de Koningin op zich laat wachten, omdat de door haar beoogde kandi daat in het buitenland vertoeft. Het is de vraag of in verband hiermee de aanwijzing nog vandaag zal plaats vinden, omdat de kandidaat-forma teur niet op tijd in Nederland terug gekeerd zou kunnen zijn. In dit verband wórden de namen genoemd van de president van de Hoge Raad, mr. Donner e prof. De Gaay Fortman, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Mr. Donner maakt een vakantiereis door Scandinavië en prof. De Gaay Fort man vertoeft in Zwitserland. Wordt filmheld! Rijkdom en roem wacht Na dinsdag a.s. zal niemand in Lei den en Omgeving meer vol verlangen en afgunst naar een spannende film uit de Far West behoeven te kijken, met de gedachte, dat zoiets voor hem niet weggelegd is, want a.s. dinsdag zal men niet alleen in de gelegenheid zijn om gedurende enkele uren naar de meest aantrekkelijke schatten te graven, die in het Noordwijkse strand verborgen zijn, maar tevens zal men met één slag filmheld kunnen worden, want televisiecamera's zul len het grote schatgraversfeest op de gevoelige plaats vastleggen en enkele dagen later zal iedereen in de gele genheid zijn om zichzelf als filmheld op het televisiescherm te bewonderen. Niet zoals in Kortenhoef, waar de gebroeders Spaan thans bedroefd zuchten over het vergeelde document uit} de familiebijbel, dat niet zo be trouwbaar bleek als het scheen; niet zoals de leden van de Renate Leo- nardt, die vandaag een kwitantie i.p v. goud thuiskregen, zal men zonder ze kerheid 'behoeven te graven: De leden van de St. Vincentiusvereniging ge ven de sehatplaats nauwkeurig aan en zij garanderen, dat de grote zee- roverskist met f 100.plus premie, en de honderd andere kostbare prijzen werkelijk in het zand aanwezig zijn. De televisiecamera's zullen dinsdag - middag te half drie op het Noord wijkse strand aanwezig zijn om het resultaat van deze stellige belofte op de gevoelige band vast te leggen. Een nachtwaker in Amsterdam noord heeft in de nacht van donder dag op vrijdag een benauwd moment beleefd, toen hij een inbreker op he terdaad betrapte. „Blijf achter de deur, anders schiet ik jullie kapot", riep de dader de nachtwaker en een werkman van een belendende fabriek toe, terwijl hij de mannen met een pistool of althans iets wat daar op leek bedreigde. Daarna sloeg hij op de vlucht en verdween spoorloos. De nachtwaker trof omstreeks kwart over één die buitendeur van een steenhandel aan de Spijkerkade open aan. Hij ging naar binnen en zag, dat een ruit van een blijkbaar af gesloten loketdeur verbijzeïd was. Terstond liep hij naar een fabriek, die naast de steenhandel staat en waarschuwde daar telefonisch de re cherche van het bureau Mosplein. Daarna keerde hij terug, terwijl een werkman van de fabriek hem bege leidde. Nauwelijks het voorportaal binnen, werd de werkman onverwacht op zijn nek gesprongen door de onbekende dader, dié bemerkt had, dat hij ont dekt was. Geschrokken sprongen de beide mannen achteruit, waarop de inbreker zijn bedreiging uitte. De korte tijd later aangekomen re chercheurs vonden in de kantoorloka len een ijzeren adiministratiekast opengebroken en zagen tevens, dat de inbreker laden van een schrijf bureau had opengetrokken en door zocht. Zonder succes overigens, want er was weinig of niets van bijzondere waarde in het kantoor aanwezig en er wordt dan ook niets vermist. In de afgelopen nacht is in het St. Elisabethgasthuis te Haarlem over leden de 74-jarige heer C. Godijn uit Halfweg, die zondagmiddag tijdens de storm oP Ce Grote Markt te Haar lem een tak van een boom op zijn hoofd kreeg en met een schedelbasis- fractuur naar dat ziekenhuis was overgebracht. VERGEEFS GEZOCHT. Sinds woensdag hebben de gebroe- <iers Spaan niet meer gegraven naar de schat die zich volgens een' oud doou/ment, dat zij in een oude staten bijbel uit 1637 zouden hebben gevon den in Kortenhoef in een weiland zou bevinden. Uit een document, dat zich in het archief van de r.k. kerk be vindt, is nu echter gebleken, dat de kerk, die in het oude geschrift zou zijn genoemd, pas in1868 werd gebouwd en in 1880 weer werd af gebroken. 1'n Paartje, dat er vroeg bij is, maar daar is 't dan ook een ééndaags paartje voor!

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2