Door het rustige polderland van Zoeterwoude zal over twee jaar 't snelverkeer langs de wegen razen WERK VAN EEN HELE GENERATIE ZD Nieuwe verkeersader betekent 'n aderlating voor de landelijkheid Rik van Steenbergen won gisteren de Acht van Chaam DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 dal/Der GQOOTE Finish bij de Lammebrug Het gigantische werk, de rijksweg 4a, de kortste verbinding tussen Am sterdam en Rotterdam, met een lengte van 30 kilometer ligt over 'n afstand van bijna 7 km. in de gemeente Zoe terwoude. Nu er steeds meer tekening in het werk komt en de verbindingslijnen van deze weg ten opzichte van de nieuwe provinciale weg en de be staande Zoeterwoudse in voegen worden uitgelegd door het polder land stijgt de belangstelling van dag tot dag, zodat wij de plannen eens nader willen omschrijven en voor (het Dorpsgedeelte van Zoeterwoude een beschouwing wijden aan dit werk dat zo revolutionair de rus tige sfeer van het dorp aantast. Verwerkelijking duurt een generatie. Het is al 'bijna twintig jaar geleden, dat die rijkswaterstaat de eerste be sprekingen met de polderbestuur heeft gevoerd. De oorlog heeft het werk stil gelegd, maar de urgentie van dit wegenplan was zo ernstig, dat de aanvang van dit werk, de voort zetting van het vanaf Rotterdam werd reeds eerder uitgevoerd, terstond na de bevrijding in Zoeterwoude werd begonnen. Voor de rijksweg moest veel vrucht baar weiland aan de landbouw ont trokken warden. In de Oostivlieb- polder moesten de boeren 24 h.a. af staan, in de Hofpolder 9 h.a. en in de Kleine Cronesteinschen of Knotten- polder 18 h.a. alzo te samen 46 h.a. Hieronder is het laatste gedeelte voor de provinciale weg nog niet mee gerekend. Aanvankelijk was vanaf 4a nog een aftakking geprojecteerd door de Oostvliet-polder naar de Haagsche Schouw. In dit plan is nu wijziging gekomen en de reeds ge maakte ophogingen voor de brug over de Vliet zijjn weggenomen. In deze eerste plannen zou de Vrouwenweg met een lage tunnel onder de rijksweg doorgaan. Voorrecht met een nieuw offer. Bij de ontwikkeling voor de plan nen voor de provinciale weg, die de rijksweg moest doorkruisen, kreeg Zoeterwoude-Dorp 't grote voorrecht van opritten op de grote autobaan, maar hierdoor was het niet meer mo gelijk de Vrouwenweg onder de rijksweg door te leggen. De rijksweg moest op deze plaats zo laag mogelijk worden gehouden opdat het viaduct niet te hoog zou komen te liggen. De oplossing werd nu gevonden door het maken van twee toegangswegen op de provin ciale weg, n.l. één vanaf de Mie- ningweg naast het jeugdheid en één tweede naast de kruisherenkerk. Ten eeuwige dagen zal het verkeer vanaf de Miening en de Noordbuurt- se weg naar Leiden een omweg ter lengte van 300 m. moeten maken. De parochianen ten zuidien van de kerk moeten om ter kerke te gaan ook deze omweg maken (zie kaartje) d.i. ruim 3 minuten langer lopen. Bovendien is dit een zeer onbeschutte weg waarbij het viaduct met een hoogte van 4.50 m. boven N.AP. moet .genomen" worden. Provinciale weg nog niet bekend. Aanvankelijk zou de provinciale weg de Dorpsstraat en de Noortbuurt- seweg volgen en ter hoogte van de tuinderij van de heer J. Berk naar Meerburg lopen en achter het kloos ter van de Kruisheren liggen om na bij de Lammebrug weer op de Vrou wenweg te komen. Van dit plan is nu in zoverre afgezien, en de laatste metingen wijzen er op dat deze weg nu door de Gr. Westeindsche Polder zall lopen en achter de Dorpsstraat om nabij „Veldzicht" op de reeds ge legde provinciale weg zal aam sluiten. Werk van de provincie wordt door de rijkswaterstaat uitgevoerd. De kruising van de twee wegen met de opritten brengen grote wer ken mee. Het viaduct dat zich over de Meer burgewatering en de rijksweg zal uitstrekken heeft een totale lengte van 107 meter met een hoogte van 4.50 m. boven N.A.P. Op dit viaduct komen borstweringen en leuningen te staan, zodat er geen gevaar is bij stormweer in Meerburg "terecht te komen. Zowel op de weg als op het viaduct komen voetpaden. Oim in de richtingen RotterdamAmsterdam op de rijksweg te komen worden ovaal vormige ringwegen aangelegd. (Zie kaartje). In deze ringwegen is ook een brug over Meerburg gereed gekomen. Voor dit werk is Meerburg een jaar lang gestremd geweest en is gisteren de doorvaart weer mogelijk gewor den. Vrouwevaart omgelegd. Om dezelfde redenen waarom de Vrouweweg niet onder de rijksweg door kon gelegd worden, kon ook de Vrbuwevaart niet onderlangs door lopen. De weg nabij het grote viaduct moest op 0.0 N.A.P. liggen. Vanaf de Vrouwenweg gaat de weg langzaam stijgen om over de spoorlijn LeidenUtrecht, ook weer een viaduct, te gaan. Op ongeveer 150 .m. oostwaarts zijn twee bruggen gelegd. In de Knotten-polder is n.l. een paral lelweg gemaakt oan de stukken land, die aan Meerburg toegang hadden, te kunnen bereiken. Bovendien is er nabij de oude Vrou wevaart een losplaats gemaakt om Iandbouw-produkten van schuit op wagen te kunnen laden. Deze paral lelweg is 1100 m. lanig. Zo moeten dus de schippers ook hun tol betalen aan het moderne verkeer en steeds 3Ö0 m. omvaren. De oude Vrouwe- brug komt geheel te vervallen, omdat de weg van beide zijden doodloopt tegen de rijksweg. Omvangrijkheid van het werk. De rijksweg krijgt twee banen ter breedte van 7.25 m. Deze wegdek ken worden van beton gemaakt en komien gescheiden door een midden berm breed 4.50 m. met een anti- verbl i ndingsh egBovendien komen naast elke baan over de gehele lengte verharde parkeerstroken breed 2.75 m.,z odat de weg, behalve de bermen 25 m. breed wordt. De bodemgesteldheid was in deze polder zo slecht dat een cunet moest gebaggerd worden ter diepte van 6 tot 6.50 m. Deze uitkomende veen- massa in totaal 650.000 mi, gerekend vanaf de spoorweg tot aan de Weeg- sloot, d.i. 5.5 km., is opgespoten naar de Meerburgpolder achter de boer derij van de heer Van der Stoel waar reeds vroeger en ook nu weer zand gebaggerd. In dit project is totaal 1.5 miljoen m3 zand gespoten, ge komen voor een hoeveelheid van 1/ miljoen uit de Kalkpolder te Leider dorp en miljoen uit genoemde put in de Meerburgpolder. Het uitbaggeren is al enige maan den geleden gereed gekomen maar de grote perspomp in Leiderdorp, bij gestaan door drie z.g aanjagers, per sen nog steeds zand naar het verste gedeelte van de weg. De weg 4a kost 2 miljoen gulden per km. of 2.000 per meter. De rijkswaterstaat hoopt dit wegge deelte in het begin van 1958 gereed te hebben. Daar staan echter nog grote werken in het gedeelte Zoeter woudeLeiderdorp te wachten ,n.l. de grote viaducten over de spoorweg de Hoge Rijndijk en de Oude Rijn en de Valtóbouwmanweg. De finish ligt bij de Lammebrug. De provinciale plannen zijn nog niet definitief, maar het is bekend, dat naast de bestaande Lammebrug een nieuwe brug zal komen, die van- zelfspreken grotere breedte zal krij gen, maar ook 1 meter hoger zal komen te liggen, waardoor minder opgehaald zal worden. De provinciale weg komt dan meer oostwaarts, waartoe de oude tuin manswoning van „Cronestein" zal moeten verdwijnen. In de richting Leiden krijgit de provinciale weg een aansluiting op de Lammebrug waar de oplossing in de toekomst, als de blauwe tram niet meer zal rijden, ook zeer goed zal worden. Nu nog de bruggen in Zoeter woude en het Watertje. Het is te verwachten dat Zoeter woude, zo geweldig in het verkeer opgenomen^ de verkeerssituaties in het dorp zelf zal verbeteren en met name de Stenenbrug en de Schouten brug spoedig zal vernieuwen. Het plan Watertje zal ook wel gerealiseerd worden als eerst maar de hogere uit kering uit het gemeentefonds zal ver kregen zijn. LAWNTENNIS Onder vrij grote belangstelling werd het Leidsche Hout-tennistoernooi dins dag en woensdag voortgezet. Jammer was het, dat gisteravond vanwege de re gen niet gespeeld kon worden. Het toer nooi. dat tot en met zondag 5 augustus duurt, kan nu verder geen regen meer gebruiken, daar anders door het groot aantal deelnemers niet alle partijen kun nen worden gespeeld, hetgeen jammer zou zijn, gezien de grote animo waar mee gespeeld wordt. Uitslagen: Heren enkel C: WortelboerP. Veen tjes 6—3 6—2; Kok—F. van Dijk 6—4 06 46; Glastra van LoonHoekstra 64 57 63; Bloemhof—Karsten 06 79; J. VeentjesDemmink 36 61 68; De RooyDemmink 36 16. 3e ronde: F. van DijkGlastra van Loon 64 36 61; M. KarstenDem-, mink 5—7 26. Heren enkelspel B: Israël—v. Heuve- lin 64 86; RoseljeWieriks 64 36 6—4; BonteB. van Dijk 63 0" 6 64; Ten BoschJ. Nijeboer 810; 61 46; F. Lalisang—Miskotte 1—6 6—0 6—2; MolenaarDrop 64 36 64. Dames enkelspel B: Mevr. Soonius mej. Beernink 61 62; mevr. Splinter mej. Hölscher 75 62. Dames enkelspel C: mej. Colenbran dermej. W. Nijeboer 64 62; mej. v. d. Berkmej. Venetien 61 61; mevr. Zandvoortmej. v. d. Mortel 64 64. Heren dubbelspel B: Bonte-Lalisang— Gebr. v. Dijk 61 64; Gebr. v. Don genBlankaart-Leeuwenberg 61 60; v. d. Berg-HilbrandsHollebtandse- Vlasveld 63 62; Den Holder-Israël Duyfjes-Roselje 62 62. Heren dubbelspel C: Te Llntum-Nieu- wehuizenv. Ooy-Steenis 3—6 46. Dames dubbel B: mevr. Soonius-mevr. Splintermevr. v. Herwaarden-mevr. De Wolf 4—6 9—7 6—4. Dames dubbelspel C: mevr. Ubbink- mevr. Wieriksmevr. Karsten-mevr. Zandvoort 61 57 57. Gemengd dubbelspel: mej. Beernink- Ripassamevr. Karsten-Karsten 62 61; mevr. v. Herwaarden-W. Lalisang mevr. Hoekstra-Roselje 75 63. Gemengd dubbelspel C: mej. Pino- Monodmevr. v. d. Wijngaard-Verwe gen 4—6 06; mej. Kluit-Imminkmej. Colenbrander-Engelenburch 97 6—4. Zuiver Uw bloed Als die ondragelijke pijnen een ge volg zijn van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kruschen, de beproefde combinatie van zes minerale zouten, weten schappelijk samengesteld, is al jaren het reddende middel voor generaties 2an lijders aan Rheumatiek. Neem voortaan ook Kruschen. De aanspo rende werking op lever, nieren en ingewanden doet Uw bloed sneller stromen. Onzuiverheden en die veroorzaken de pijn zetten zich niet meer vast, maar worden afge voerd langs natuurlijke weg. (Advertentie) De „Acht van Chaam" is dit jaar weer bijzonder spannend geweest. Het werd ook een zeer snelle koers, waarin het moeilijk was tot een geslaagde ont vluchting te komen. De rivaliteit tussen de tour-rijders en de overige renners was daar trouwens niet vreemd aan. De Belg Rik van Steenbergen en Gerrit Schulte waren de grote heersers in de wedstrijd over 20 ronden van 8 km, die in de tweede helft bij stromende regen werd gereden. Schul te die achterstand kreeg door een lekke band, heeft zich op verbluffende wijze hersteld en daarna zijn dominerende rol hervat. Van Steenbergen toonde even eens een uitzonderlijk goede vorm. Hij won. behalve een aantal klassements premies. de eindsprint van het peloton, waarin Wout Wagtmans in de voorlaat ste ronde tevergeefs had getracht, weg te komen. Wim van Est heeft, nadat hij een lek ke band had opgelopen, geen rol van be tekenis meer gespeeld. Van de 80 ge starte renners kwamen er ruim twintig niet over de eindstreep. Jan Nolten staakte de strijd, evenals b.v. de Zwit ser Hugo Koblet, de laatste nadat hij een lekke band had gekregen. Ondanks het slechte weer omzoomden ongeveer 50.000 toeschouwers het parcours. De uitslag luidde: Beroepsrenners: 1. Rik van Steenber gen (België) 3 uur 52 min. 15 sec. over 160 km; 2. Gerrit Schulte (Den Bosch); 3. Gerrit Voorting (Roosendaal); 4. Ger main Derijcke (België); 5. Jos Hinsen (RÜckevorsel. België); 6. J. Konings (Breda)7. Peter Post (Amsterdam)8. Krijn Post (Nieuw Vennep); 9. Wim Rusman (Haarlem); 10. Michel Stolker WATERPOLO Na de training van de geselecteerde spelers in het zwembad „De Zijl" heeft de sportcommissie van de KNZB het Ne derlandse zevental samengesteld. dat zondag a.s. in dit bad zal uitkomen tegen Engeland. De ploeg zal in de volgende opstelling spelen: Doel: Van Gelder (HZ en PC, Den Haag). Achter: Bijlsma (Haarlem), Lamme (Robben. Hilversum) en Luchs (Robben, Hilversum). Voor: Smol (HZ en PC. Den Haag). Fred van Dorp (AZ en PC. Amersfoort) en Muller (Dolfijn, Amsterdam). Reserves zijn: B. Kniest (AZ en PC Amersfoort) en Mosterd (AZ en PC, Amersfoort). ROBBEN-DAMES PROLONGEREN TITEL Voor de eerste klasse dames van de zomercompetitie van de KNZB is de wedstrijd RobbenNeptunus (Amers foort) gespeeld. De Robben-dames won nen met 30 en behaalden daardoor voor de tiende maal in successie het kampioenschap van Nederland. (Zuilen); 11. Piet Maas (Pindorp); 12. Piet van de Brekel (Echt, Limburg). De Belg Brik Schotte werd zeventiende, Leo van der Pluym 18de, Wout Wagt mans 24ste. allen in dezelfde tijd als de winnaar. De wedstrijd voor amateurs gold als selectie voor de wereldkampioenschap pen in Kopenhagen. De uitslag werd: 1. J. Kersten (Siebengewald) 4 uur 08 min. 16 sec. over 168 km; 2. P. Damen (Lies hout); 3. P. van Est (Fijnaart); 4. J. v. d. Putte (Den Haag)5. P. de Bruyn (Etten); 6. J. Rol (Alkmaar), allen in dezelfde tijd. De Belgische ploegen, die zullen deel nemen aan de Ronde van Nederland, be staan uit de volgende renners: Ploeg A: Germain Derijcke, Rik van Looy, Joseph Schils, André Noyelle, Willy Schroeders, Willy Vannitsen, Ro ger Verplaetse en Henri Luyten. Ploeg B: Gentil Saelens, Roger Rosel- le, Ludo Vanderelst. Jean Devalck, Jean Derboven. Frans Gielen, Guillaume Hen- drickx en Jos Defeyter. Reserves voor beide ploegen zijn: Noel Foré, Firmin Bral en Jean Moxhet. De Belgische wielerbond heeft de vol gende renners aangewezen voor de we reldkampioenschappen te Kopenhagen die van 25 augustus tot 2 september wor den gehouden. Beroepsrenners: Wegwedstrijd: Stan Ockers, Jean Adriaenssens, Alfred de Bruyne, Germain Derijcke, Henri Luy ten, Rik van Looy, Rik van Steenbergen en André Vlayen. Reserves zijn: Marcel Janssens. Jos Schils, Willy Vannitsen en Frans Schoubben. Sprint: Emile Gosselin en Willy Van nitsen. Achtervolging: Jean Brankart en Paul Depaepe. Reserves zijn Jos Debeucke- laere en Willy Lauwers. Stayers: Adolphe Verschueren en Ray mond Impanis. Amateurs: Wegwedstrijd: Roger Bau- dechon. Frans Demulder, Alphonse Her mans, Joseph Hoevenaers, Odile Vander- linden en Norbert Verhoegstraete. Re serves zijn: Marcel Blaiver. Gabriel Bor- ra, Camille Buysse, Gustave Desmedt, Constant Verhaert, Roger Vindevoghel. Sprint: Jos Debacker, Frans Dewaege- neer en Everard Godefroid. Achtervolging: André Bar en Guillau me van Tongerloo. Reserves: Leo Proost en Charles Rabbey. HOCKEY DAMES-TEAM VERLOOR IN NIEUW-ZEELAND Het Nederlandse dames-toeringteam heeft op een van de regen doorweekt veld te Wellington met 10 verloren van de club Ashburton. Zaterdag 4 en zondag 5 augustus zal te Noordwijk een internationaal tennis toernooi voor veteranen worden gehou den ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de IC van Nederland. Het toernooi bestaat uit een vijfkamp tussen ploegen van Engeland. Frankrijk, Bel gië, Denemarken en Nederland. Het Nederlandse team is nog niet of ficieel samengesteld, maar waarschijn lijk zullen hiervoor in aanmerking ko men Van Swol. Reidt, Karsten en Tes- macher. CRICKET De tweedaagse cricketwedstrijd tussen een Nederlandse bondsploeg en een Deens selectieteam is geëindigd in een draw. Op de eerste dag werd, toen Ne derland aan bat was, de ontmoeting ge staakt in verband met de weersomstan digheden. Het NCB-team stond op dat moment op 9 voor 0. Op de tweede dag poogden de Nederlanders snel te scoren. Hun riskante spel maakte, dat er 7 wic kets neer gingen voor slechts 99 runs. Toen Wally van Weelde (VOC) en Rob- by Colthoff (HCC) het Nederlandse to taal op 213 voor 8 hadden gebracht, werd gesloten. Colthoff was met 62 not out top-scorer, Van Weelde bracht het tot 54 runs. De Denen kwamen in hun eerste in nings' tot 163 runs. Wegens tijdgebrek werd niet meer aan de tweede innings begonnen. De Villeneuve (VRA) was de succes rijkste Nederlandse bowler. Zijn cijfers waren 4 voor 49. MOTORSPORT ABSOLUTE WERELDRECORD REEDS OVERTROFFEN Ondanks een nog steeds vochtig en wat hobbelig zoutoppervlak van de spe ciale baan te Vendover (Utah), hebben de recordpogingen van de NSU-rijders in Amerika opnieuw succes opgeleverd. Met een 350 cc NSU- Delphin heeft Wil helm Herz reeds tijdens het „op tempe ratuur draaien" van de motor het offi ciële absolute snelheidsrecord, dat met 298 km/uur op naam stond van de Nieuw-Zeelander Wright, benevens het niet-officiële van de Amerikaan Allen (309.9 km/uur) verbeterd. Herz legde de kilometer met vliegende start af met een gemiddelde snelheid van 313 km/uur en bereikte op de mijl 305 km/uur. Hij le verde deze prestaites op de heenweg. Op de terugweg bij wereldrecordpogingen kan het gemiddelde van heen- en terug weg wordan gerekend geraakte de machine aan het slingeren en schampte een van de meetkasten. die bij het in strumentarium behoorde. De carrosserie van de motor werd licht beschadigd. Herz, die zijn machine uitstekend in be dwang hield en niet gewond raakte, wil de meteen opnieuw starten, doch men hield hem daarvan terug. Bij de volgende gelegenheid zal misschien voor het eerst de 500 cc-solomachine van de NSU in de strijd worden gebracht. DAMMEN J. HUISMAN f Gistermiddag vond op de begraaf plaats „Rhijnhof" te Oegstgecst de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer J. Huisman, die jarenlang een vooraanstaande plaats in Leidse damkringen heeft ingenomen en deze week op 72-jarige leeftijd overleed. Hierbij werd o.m. het woord gevoerd door de heer L. K. v. d. Vlist, voorzit ter van de Leidse Damvereniging, die eraan herinnerde dat de heer Huisman dertig jaar lid der vereniging was ge weest en als zodanig niet alleen in Lei den en Nederland, maar ook in het bui tenland bekendheid genoot. BRIDGE DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Tijdens de tiende ronde van het toer nooi om de Europese bridgetitels heeft het Nederlandse herenteam met 64—22 van Engeland verloren. Na de eerste zit ting stonden de Nederlanders met 15—14 achter. In de elfde ronde won Nederland met 5944 van IJsland. Na de eerste zitting stonden onze landgenoten met 43—11 voor. Na de 11e rpnde luidt de «tand: 1. Ita lië 20 p.; 2. Frankrijk 18 p.; 3. Oosten rijk 16 p.; 4. Engeland 15 p.; 5. België 13 p. Nederland bezet de 9e plaats met 11 punten. OM DE EUROPA-BEKER Onder leiding van de Nederlandse scheidsrechter Martens werd de wed strijd Borussia DortmundSpora Lu xemburg gespeeld, welke als voorronde gold voor het toernooi om de Europa beker. Borussia won met 43. nadat het bij de rust met 12 had achter gestaan. AUTOMOBILISME HAWTHORN MAG TOCH STARTEN De Engelse coureur Mike Hawthorn zal zondag op de Niirburgring toch kun nen uitkomen in de Grote Prijs van Duitsland. Er heeft zich namelijk een Italiaanse maatschappij bereid ver klaard, hem te verzekeren. Eerder had den Duitse maatschappijen zulks gewei gerd. POSTDUIVEN De Blauwband (Sassenheim) Wed vlucht met jonge duiven vanal Vilvoor de 138 km In concours 105 duiven, ge lost 12.30 uur, aankomst eerste 3.4.19 u., snelheid 1036 m.. p.m., laatste 3.36.36 u., snelheid 842 m. p.m. Uitslag: A. P. Eist 1-14-26: L. de Ridder 2-23; L. J. Drost 3-8-12-17; W. v. d. Zwart 4-10-11-18-20; H. van Niekerk 5-7-22; C. J. Overweel 6-16-19-25; C. Drost 9. Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux. 915 km. In concours 32 duiven gelost 12.30 uur. Uitslag: C. Drost 1-3-4-7 \r. d. Zwart 2; C. Meeuwissen 5; H. J. Krom 6. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Soignies, 186 km. In concours 89 duiven gelost 12.45 uur, aankomst eerste 2.41.39, snelheid 1595 m. p.m., laatste 2.55.50 u., snelheid 1421 m. p.m. Uitslag: L. J. Drost 1-4-14-19; H. van Niekerk 2-7-13; C. Meeuwissen 3; C. Drost 5-6-11-17: H. J. Krom 8-9-20: A. P. Eist 10-16-18-22. De Gevleugelde Vrienden (Wassenaar) Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand 500 km, deelname 63 vo gels. snelheid ong. 125 km p.u. Uitslag: Mevr. Groeneveld 1-3-4-5-13; P. G. van Leeuwen 2; W. C. van Eek 6; J. H. M. Brouwer 7-9-11-12; J. F. v. d. Lely 8-14- 15; J. M. Brederode 10-16. Vlucht met 129 jonge duiven vanaf Mons, afstand 190 km. Uitslag: J. P. Bre derode 1-3-9; mevr. Groeneveld 2-4-8-13- 16; J. M. Brederode 5-6-12; J. H. M. Brouwer 7-11-18; J. C. B. Brederode 10-22-24. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 1.000 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Rep. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Woterst. 9.40 Voor de jeugd. 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Piano a quatre mains. 11.00 Amus. muziek. 11.40 Voor de jeugd. 12.00 Volksmuziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Beurs berichten. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voordracht. 14.50 Gram. 15.05 Gevar. muziek. 16,00 Gram. 16.30 Voor do kinderen. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualitei ten 18.20 Accordeonorkest. 18.50 Vak- verenigingsnieuws. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Spaanse dansgroep. 19.30 De betekenis van het boek Job voor deze tijd, caus. 19.45 Op bezoek bij anderen. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.15 Jazzmuziek. 20.30 Bespiegelingen aan de East River. 20.40 Nederland vergroot zijn grond gebied op vreedzame wijze, caus. 21.00 Amus. muziek. 21.30 Mot de plaat op reis. 22.0-0 Lichte muz, 22.25 Buiten lands overzicht. 22.40 Vanrln-ig, caus. 22.45 Avondwiiding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-bericht. 7.10 Gewijde muziek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de huisvrouw. 9,35 OmroeD orkest. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Lichte muz. 12.00 Vocaal ensemble en orgel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Piano duo. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Inter kerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte mu ziek. 13.45 Gram. 14.10 Radio Philh. orkest en solist. 15.15 Voordracht. 15.35 Gevarieerde muziek. 16.00 Tuin bouw praatje. 16.15 Koor en solist. 17.00 Voordracht. 17.20 Negro-spiri- tuels. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van Overzee. 18.15 Gram. 18.25 Blaasensemble. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Regeringsuitzen ding: Z. Exc. W. F. M. Lampc: Het statuut in zijn werking. 19.20 Rege ringsuitzending: Het emigratiepraatje van H. A. v Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 21.25 „De roerige wereld, rep. 21.35 Holland Festival 1958: Strijkkwartet. 22.10 Kamerorkest, vocaal ensemble en so list. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 28 1524 00 Gram.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7