Schadeloosstelling aan voormalige slavenarbeiders De onlusten in Bulgarije Ontevredenheid op Borneo In een flinke tempo werd de lijvige agenda afgewerkt Scherp Bredere weg langs de Leidsevaart, betere verbinding met Voorhout ZATERDAG 28 JULI 1956 DE LEIDSE COURAST EERSTE BLAD PAGINA 2 I. G. Farben keert f 5000 per man uit Het voormalige Duitse chemische concern I.G. Farben, dat nu in liqui datie is, zal voor begin september een speciale aandeelhoudersvergade ring uitschrijven om goedkeuring te vragen voor zijn aanbod om dertig miljoen mark (ongeveer 25 miljoen gulden) uit te keren als schadeloos stelling aan nog in leven zijnde voor malige „slavenarbeiders" uit het con centratiekamp „Auschwitz, die inder tijd voor het concern hebben moe ten werken. Dit bedrag zóu neerkomen op om streeks 6.000 mark (5.000 gulden) voor ieder van de vierduizend men sen, die, naar men verwacht, het concern zullen aanspreken. Tot dus ver hebben 2.400 mensen dit al ge daan. De voormalige slavenarbeiders, die Staking in Amerikaanse staalindustrie voorbij De voorzitter van de verenigde staalarbeiders van Amerika, David McDonald, heeft vrijdag bekend ge maakt, dat met de leider van de on derhandelaars der werkgevers over eenstemming in het thans 27 dagen oude arbeidsconflict is bereikt. Het zal echter verscheidene dagen duren, alvorens de nieuwe arbeids contracten met de elf betrokken staalmaatschappiien zullen zijn vol tooid en getekend en naar McDonald mededeelde, zal de hervatting van het werk door de 650.000 .stakende arbeiders hierop moeten wachten. Men is het eens geworden over een arbeidscontract voor de duur van drie jaar, dat voorziet in een totale verhoging van de lonen en voorzie ningen met 45,6 dollarcents per uur in deze periode. In het eerste jaar zullen de verhogingen gemiddeld 20,3 cents bedragen, in het tweede jaar 12,2 cents en in het derde jaar 13,1 cent per uur. Volgens berichten, uit Kastena, een plaats aan de Grieks-Bulgaarse grens, zouden in Bulgarije bij onlus ten in de afgelopen dagen 200 per sonen zijn gedood en 700 gearres teerd. Een bevestiging van deze be richten kon niet worden gekregen. Er zou muitery zijn geweest in de garnizoenen van Philippopel, Dimi- tr of gr ad en Varna naar aanleiding van het ontslag van generaal Panof en verscheidene honderden andere militairen. Deze mannen zouden van „chauvinisme" verdacht worden, d.w.z. zij zouden gekant zijn tegen de verzoening met Zuid-Slavië en aan de zijde van Tsjerwenkof staan, die weliswaar de leiding over de commu nistische partij heeft moeten af staan maar toch nog over grote in vloed zou beschikken. Kerk-rokken te leen De uit Brussel afkomstige pastoor van St. Paul de Vence uit de Rivièra heeft aldus meldt de „Volks krant" een oorspronkelijk initia tief genomen om te voorkomen, dat de godsdienstoefeningen in zijn kerk worden bijgewoond door dames, die niet precies onderscheid weten te maken tussen het Middellandse Zee strand en een bedehuis en die daar door de Mis komen horen in een te nue, dat aan zee verklaarbaar maar in de kerk misplaatst genoemd moet worden. Abbé Van der Zwaan, die pastoor is van St. Paul de Vence heeft in ver band hiermee in Nice een aantal vrolijk gekleurde en gebloemde rok ken doen vervaardigen in verschil lende maten, die hij in het kerkpor taal beschikbaar stelt voor de kerk- bezoeksters, aan wie verzocht wordt bij het betreden van de kerk zo'n rok aan te trekken. Bij het verlaten van de kerk kunnen zij het kleding stuk weer in het kerkportaal achter lagen. Het nieuwe initiatief van deze uit Brussel afkomstige pastoor is een groot succes. Zijn kerk heeft nog nooit zoveel bezoek getrokken als thans. Veel kerkbezoeksters vinden de gratis tot haar beschikking ge stelde rokken zo mooi, dat zij ze wil len kopen. Maar daar komt niets van in. Zeventig personen hebben het leven verloren by de overstromin gen, die kortelings verscheidene stre ken van de Indische staten Bihar, Oettar Prodesj, West-Bengalen, de Pendsjaab en Saurasjira hebben ge teisterd. Deze mededeling heeft vrij dag de Indische minister van plan ning en bevloeiïng in de Indische Tweede Kamer gedaan. Hij voegde er aan toe, dat de schade veroorzaakt aan de oogst meer dan 90 miljoen roepia's bedraagt. het verblijf in Auschwitz hebben overleefd, zijn voor de overgrote meerderheid Joden. De organisatie die hun belangen behartigt, is met het aanbod van I.G. Farben akkoord gegaan. Het aantal slavenarbeiders uit Auschwitz, dat in Silezië in de nabij gelegen fabrieken van het concern heeft gewerkt, wordt op 30.000 tot 40.000 geschat. Het merendeel van hen heeft de oorlog niet overleefd. Van de overlevenden wonen de meeste in de V. S. of Israel, terwijl er ook enkele wonen in andere lan den, zoals Nederland en Frankrijk. Kroestsjefs dochter ook op reis Onder de honderden Russische toeristen, die de vorige week per m.s. „Jebeda" naar Italië kwamen, om Rome en Napels te bezichtigen, bevonden zich, volkomen incognito, de dochter van partijsecretaris Kroestsjef en de schoondochter van de Russische premier Boelganin. De twee vrouwen onderscheidden zich slechts in zoverre van het ove rige gezelschap, dat zij opvallend eenvoudig gekleed waren en zich veel rustiger gedroegen. Een com munistisch getint Italiaans avondblad ontdekte haar identiteit. De commandant van de „Pebeda" heeft 24 uur in vrees geleefd, dat kikvorsmannen in de haven van Na pels sabotage hadden gepleegd aan zijn schip. Maandag hoorde men n.l. onder het schip een verdacht geluid. Twee opvarenden trokken daarom hun duikerpak aan en inspecteerden onder water meter voor meter de scheepsromp. Zelfs werden er foto's gemaakt met onderwatercamera's. Er werd echter geen enkele ongerech tigheid gevonden. Later vernam men, dat er een vis ser in de buurt was geweest die ver gunning had jacht te maken op.de schelpdieren die zich onder water aan scheepsrompen plegen vast te hech ten. Een woordvoerder van het Indone sische leger heeft gisteren verklaard, dat zich in Zuidoost-Borneo in een jaar tijd 1250 terroristen hebben overgegeven. Vorige maand werden in dit gebied bij zuiveringsoperaties tweehonderd rebellen gedood. Op een ander deel van Borneo be staat intussen grote ontevredenheid, omdat de buren over de grens i^ Brits Borneo het zoveel beter heb ben. De meer dan 18.000 inwoners van het dorp Kajoe Ajan hebben de Indonesische regering nu laten weten dat zij met alle beschikbare vaar tuigjes naar Brits-Borneo zullen ver huizen als hun levensstandaard niet spoedig beter wordt. VIJFTIEN MILITAIREN IN ATJEH GESNEUVELD. In Djakarta is vandaag bekend gemaakt, dat in een hevig gevecht met opstandelingen jin Atjeh vijftien militairen zijn gesneuveld. Een leger- convooi liep bij de plaats Sare in een hinderlaag, waarna het uit verschil lende richtingen werd aangevallen. De opstandelingen trokken zich te rug, toen versterkingen ter plaatse aankwamen. KORTE golf De Franse priester Glory, die zich al jaren in Dordogne wijdt aan de studie van prehistorische tekenin gen, heeft in een grot in het depar tement in leem uitgevoerde tekenin gen ontdekt, die in het verloop van duizenden jaren versteend zijn. Vol gens hem zijn deze tekeningen onge veer 40.000 jaar geleden gemaakt. Een Amerikaanse straalibommen- werper is vrijdagmiddag op het vliegveld Lakenheath in het Engel se graafschap Suffolk neergestort en in brand gevlogen. De yier inzitten den vonden de dood. Stakend hotelpersoneel te Dja karta heeft in een resolutie, die is oyerhanigd aan de tweede vice-voor- zitter van het Indonesische parle ment, Arudjo Kartawinata, de natio nalisatie geëist van Hotel des Indes, het bekendste hotel in Indonesië. Ongeveer 500 stakers trokken in optocht naar het parlemensgebouw om de resolutie te overhandigen. Een straalvliegtuig van de Ame rikaanse luchtmacht is woensdag te gen een flatgebouw in Newcastle (Pennsylvania) gevlogen, nadat de twee piloten zich per parachute had den gered. Het gebouw brandde uit en twaalf bewoners werden gewond. Egyptische infiltranten hebben vrijdagmorgen de Israëlische Kiboetz Sjelach aangevallen. Twee, Israëli sche wachtposten werden licht ge wond. Sjelach ligt ten oosten van de gedemilitariseerde zone van. El Audja. ji NOORDWIJK Bblgische jongen verdronken B.e£ stoffelijk overschot van de 16- jarigè, Belgische jongen José André Tejad'a uit Werbomont, die donder dagavond bij Noordwijk aan Zee was gaan zwemmen, is vrijdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf ten zui den van het dorp aangespoeld. Het is het eerste verdrinkingsgeval van dit seizoen in Noordwijk. Sedert veertien dagen logeerde de jongen, die alleen op vakantie is, in een kamphuis aan de Duinweg. Don derdagavond ging hij na het eten on gemerkt alleen naar het strand, waar zijn kleding later werd gevonden. Zijn verdwijning werd eerst vrijdag gemerkt, omdat juist donderdagavond niet, zoals elke avond anders wel ge beurt, gecontroleerd was of alle jeugdige gasten binnen waren. MGR. JANSEN NAAR ST. JEROEN-HERDENKING. Op zondag 19 augustus zal mgr. Jansen in Noordwijk een pontificale H. Mis opdragen i. v. m. het feit, dat St. Jeroen 1100 jaar geleden de mar teldood stierf. ZOMEREVENEMENTEN V.V.V. De evenementen van V.V.V. voor het eerste gedeelte van augustus zijn als volgt samengesteld: 3 aug. concert Melodie op de Kon. Wilhelmina Boulevard te 8 uur. Or gelconcert door Feike Asma in de Ger. kerk Hoofdstraat, 8 uur. 4 aug. auto wedstrijden op de auto rijbaan Flying Arrow te 5 uur om de TV-cup. 4 en 5 aug. internationale tennis wedstrijden op de Casinobanen. 7 aug. schatgraverij op het strand uitgeschreven door de H. Vincentius- vereniging; des avonds optreden van de Duinkneuters. 8 aug. standwerkers-concours in de Hoofdstraat. Aan de r.k. Vakschool Bronck- horststraat alhier zijn geslaagd, voor coupeuse: C. Hoogeveen, W. Luyckx, C. Vogelaar, G. Wijnands en J. v. d. Zalm. Voor costumière: J. Groen, R. v. Halm, R. Jansen, N. v. Schie, R. Wij nands en M. C. Zandwijk. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Goudriaan. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 4—5 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. De apotheek te Zee is geopend van 11.30—18 uur. KATWIJK Oranjefeest. Voor het te houden Oranjefeest is reeds volop medewer king toegezegd. Voor de Braderie b.v. hebben zich reeds ruim 20 deel nemers opgegeven. Ook voor de an dere nummers is zeer veel animo zo dat het succes al vrijwel verzekerd is. De zondagdienst wordt voor wat betreft de patiënten van de doktoren H. M. Hueting, E. E. van der Laan te Rijnsburg en J. Bergman waargeno men door dokter E. E. van der Laan te Rijnsburg, Rapenburg 1, telefoon 2810. Dit voor Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg. LISSE BIJEENKOMST CONTACT COMMISSIE BLOEMBOLLEN- HANDEL. Vrijdagavond kwam de contact commissie Bloembollenhandel van de afdelingen Hillegom, Lisse en Sas- senheim van de H.K.W. in „De Witte Zwaan" bijeen. Voor een aandachtig gehoor sprak de heer Th. G. Stein- metz, districtsbestuurder, over het „Bloembollenbedrijfspensioenfonds". Óver deze zaak, aldus spr., is al zeer veel geschreven en gesproken. In verschillende vorm zijn enquêtes ge houden om tot een juiste zienswijze te komen. Men is nu zo ver dat er statuten en een huishoudelijk regle ment op tafel zijn. De heer Stein- metz gaf een korte uiteenzetting in technische zin. Door de werkgevers uit de Bond van Bloembollenhande laren wordt medewerking verleend, doch daarnaast moet er een organi satie van werknemers zijn, die van deze zijde de belangen behartigt. Het is een vereiste, dat een redelijk per centage werknemers mee zal wer ken, om het fonds levensvatbaarheid te verschaffen en het is dan mis schien mogelijk om in de toekomst de deelname verplicht te stellen. Het bestuur zal minstens uit de helft werknemers en de helft werkgevers moeten bestaan. Nu is er reeds een organisatie van werknemers werk zaam, n.l. de R.I.V.I.B., die zich ook met deze zaak bezig houdt, doch het is te betwijfelen of deze vereniging als erkende vakorganisatie zal kun nen optreden en lid kunnen worden van het Bedrijfspensioenfonds. Spr. was van mening dat het probleem van het pensioenfonds niet op het terrein van de R.I.V.I.B. ligt. Deze vereniging heeft een eigen terrein en hiertoe behoort geenszins het pen sioenfonds. Deze kwestie hoort bij de vakorganisatie thuis. Men zal er geen genoegen mee kunnen nemen, dat een niet erkende vakorganisatie als de R.I.V.I.B. een bestuurszetel zou Gemeenteraad Voorhout Voltallig kwam de gemeenteraad van Voorhout in openbare vergade ring bijeen ter afwerking van een lange agenda. Verkoop van een stuk grond aan de heer B. P. Schulte werd door G. niet goedgekeurd, wat de heer Weve de vraag deed stellen „waarom niet?" Omdat, gezien de gemaakte kosten, de prijs te laag was, aldus de voorzitter. Hierna had een uitvoerige beant woording plaats van in de vórige vergadering gestelde vragen. Dit was iets nieuws en vorderde veel tijd, alvorens met de agenda werd begonnen. Het ondervond echter al gemene waardering. Een vraag van de heer Warmen- hoven, hoe het nu staat met de woon ruimtekwestie van de heer C. N. de Graaff, vond de voorzitter een punt voor de geheime vergadering. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 531. Horizontaal: 1. bijl, 3. ham, 5. Eva, 7 km, 9. si, 10. uniek, 11. ed, 12. ik, 14. aga, 16. fel, 17. suf. Verticaal: 1. bok, 2. Ie, 3. ha, 4. mei, 6. vlieg, 8. mud, 9. ski, 11. elf, 13. kaf, 14 al, 15. as. HET REGENDE ROET. Gisteren zijn ongeveer 60 buspas-. sagiers, die bij bushalten op de markt in Almelo stonden, overvallen door eenroetbui. Zij werden bedekt met een dunne laag roet, afkomstig uit een schoorsteen van een spinnerij. In een nabijgelegen viskraam wer den haringen en rolmopsen bedor ven en in een kraam daarnaast wer den sinaasappelen met roet overdekt. De spinnerij zal waarschijnlijk de geleden schade vergoeden, maar in elk geval zullen er tal van overhem den en boordjes naar de wasserij moeten. LOKETBEAMBTE BETAALDE 1000,— TEVEEL TERUG. Bij de politie te Nijverdal deed de 19-jarige J. Z., loketbeambte bij de P-T.T., gisteren aangifte dat hij op 18 juli j.L aan een man 2000, i.p.v. 1000,heeft teruggegeven. Als het geld niet terugkomt, zal de jongeman, die sinds 1 juli werkzaam is bij de posterijen te Hengelo, het tekort zelf moeten aanzuiveren. Hij verdient 100,per maand. De onfortuinlijke beambte kan nog een vrij nauwkeurig signalement ge ven van de man en hij herinnert zich ook de coupures, waarin hij de uit betaling deed. IN ZEE VERDRONKEN. Gisteren is ter hoogte van de Sa- vornin Lohmanlaan te Scheveningen de 10-jarige Rita V. uit Wateringen verdronken. Het meisje was met een vriendinnetje in zee gegaan. Toen Rita op een ogenblik te ver in zee ging, keerde het vriendinnetje terug om de beide dames, die de meisjes vergezelden, te waarschuwen. Deze zagen echter niets en vermoedden, dat Rita al weer op het strand terug zou zijn, hetgeen echter niet het ge val was. Zij waarschuwden daarop de politie. Vanmorgen is het lijkje door een strandwandelaar gevonden. Prettige mededelingen. Hierna deed de voorzitter de be langrijke mededeling, dat het plan tot de bouw van 17 woningen nu de ambtelijke molen heeft verlaten en dat volgende week bericht verwacht wordt, dat begin augustus met de bouw kan worden begonnen. Het worden dan niet 17 doch 19 wonin gen. Ook de mededeling dat de Leidse Vaart weer voor het verkeer is open gesteld vanaf Postbrug tot Nagel- brug werd door allen zeer gewaar deerd. De afwerking der agenda had hierna een vlot verloop. De meeste punten waren hamerstukken. De Dinsdagse Wetering zal uitge baggerd worden, wat een uitgave vordert van 6.575,Aan J. C. A, Peeters uit Oegstgeest zal een per ceel bouwgrond aan de Burg. Bui tenlaan worden verkocht. Geen bezwaar was er om aan de Stichting Rembrandt-herdenking '56 een bijdrage te verstrekken van y2 cent per inwoner. Tot lid en plaatsvervangend lid in de Commissie van Advies voor de vleeskeuringsdienst werden benoemd resp. burgemeester P. M. F. Smol ders en wethouder W. Borst. Van de heer C. Oostdam zal een perceel grond worden aangekocht. Hier komen dan 2 huizen op te staan. Inconsequent. Doordat G. S. een raadsbesluit be treffende het verlenen van een hy pothecaire geldlening aan de P. L. Standaert niet goedkeurden, werd dit raadsbesluit ingetrokken. Mr. Weve maakte de opmerking, dat de motivering van G. S. een grote inconsequentie inhield, wat door wethouder drs. Derksen werd onderstreept. Diverse pensioengrondslagen wer den vastgesteld. Een voorstel tot aankoop van per ceel Kievitspark 33 van de heer B. C. G. Stomps, ondervond nogal wat moeilijkheden. De heer v. d. Lans vond de prijs van 21.000,— wel wat hoog, te meer, daar toch nog al wat critiek op de bouw van deze huizen werd gehoord. De voorz. vond het welis waar ook niet goedkoop, maar het is een dwangpositie, omdat het huis bestemd is voor het hoofd van open bare werken, die slechts tot 1 aug. onderdak heeft. Een ander plan werd nog geop perd, dit alles was reden om in ge heime zitting te gaan. Na heropening een uur later werd het voorstel z. h. st. aangeno men. Men was het dus toch eens gewor den. Barak voor Jeugtfraad. Een voorstel om aan de r.k. Jeugd raad te Voorhout een renteloos voor schot te verlenen voor de aankoop van een houten barak, werd terug genomen tot een vulgende vergade ring, omdat de heer v. d. Lans gaar ne gezien had, dat het Kerkbestuur hierin was gekend. De voorzitter zeide, dat de Jeugd raad een onafhankelijke instantie is, en los staat van bet Kerkbestuur. Ook mr. Weve vond het niet nodig het Kerkbestuur hierin te kennen, maar om de goede verstandhouding kon hij er zich best mee verenigen dat het voorstel werd teruggenomen, om met het Kerkbestuur alsnog van gedachten te wisselen. Rondvraag. Bij1 de rondvraag bracht de heer v. d. Ploeg de onhoudbare toestand in de Boerhaavestraat ter sprake, waar steeds 3 grote vrachtwagens staan geparkeerd, wat dikwijls een stagna tie geeft. De voorz. zal dit door de politie laten onderzoeken en eventueel een één kant parkeergelegenheid vast stellen. Mr. Weve zag nu wel gaarne af werking van de paden op de sport velden. Hierover komt spoedig een rap port van het H. v. O. W. aldus de voorzitter. Zo het in het bestek staat, vindt deze het niet aanbevelenswaardig. Ook de kwestie ophalen huisvuil, een doorn in het oog van de heer Los, en van alle andere leden, zal nu spoedig een punt van behande ling worden. Het is wel vanzelfsprekend, dat de heer Warmenhoven als natuur liefhebber, langs de zo juist geopen de nieuwe verkeersweg langs de Leidse Vaart een boombeplanting wenste, die het landelijk karakter weer verhoogt. De voorzitter was hier ook een voorstander van en deelde mede, dat hierover advies zal worden gevraagd aan het Staatsbosbeheer. Gistermiddag om drie uur is met een toepasselijk woord door burge meester P. M. F. Smolders het ge deelte van de Leidsevaartweg van af Nagelbrug Voorhout) naar de Rijksstraatweg, officieel voor alle verkeer opengesteld. Hiermede is een eind gekomen aan de beangstigende rijtoeren op de voorheen veel smalle weg voor autoverkeer, langs de bredere vaart. Bij deze belangrijke gebeurtenis waren aanwezig burgemeester en gemeente-secretaris J. W. v. d. Aard weg, wethouder W. Borst; de heren Rietveld en Brouwer van de Pro vinciale Waterstaat van Z.H.; de aannemer, de heer Versluijs van Bo degraven met zijn hoofduitvoerder en compagnon, de heer Marseling, benevens de uitvoerder de heer J. Zwier van Leimuiden. Ook waren velen van Voorhout getuige van de opening van deze weg waar naar verlangend is uitgezien. Reeds stond een groot aantal auto's gereed om van het mooie wegdek te genieten, toen burgemeester Smolders het woord nam en memo reerde, dat een belangrijk werkob- ject in het belang van de gemeen schap steeds met een officieel ge baar of woord in gébruik wordt ge nomen. Het gehele wérk is nog wel niet gereed, maar het was van zo'n groot belang dat dit weggedeelte Na- gelibrug-Rij ksstraatweg gereed kwam dat dit gedeelte, waarmede de ge meente Voorhout reeds uit haar iso lement wordt verlost, ook nu reeds geopend wordt. Spreker bracht dank aan de aannemer, de heer Versluijs, en al zijn personeel voor de spoed, welke is betracht om dit gedeelte nog. precies voor de vacantie gereed te krijgen. Ook de heren Rietveld en Brou- wer^yan de Prov. Waterstaat, bene- veiiiS de gemeente-opzichter en de heer B. v. d. Ploeg als werkopzich- der gemeente ontvingen een woord van dank voor hun bemoeie nissen en spr. verzocht laatgenoemde de obstakelen (de verkeersb. verboden in te rijden) weg te nemen, waar mede spr. dit gedeelte voor geopend verklaarde. De grote file auto's, wel ke blijkbaar op dit moment gewacht had, nam direct de weg in gebruik. Was de weg voorheen 4.50 m. en het fietspad 2 m. breed, thans is hier resp. 1.60 m. en 1 m. bijgekomen. Alvorens tót deze verbreding te ko men zijn enkele jaren lang bespre kingen gevoerd en plannen gemaakt door het gemeentebestuur en Ged. Staten van Z.H. Zag het er in 1955 naar uit, dat al deze voorbereidingen zouden stranden in verband met de te maken hoge kosten 400.000, nog onder het beleid van waarn. bur gemeester Kolfschoten zyn opnieuw besprekingen geopend, met het resul taat, dat nu een weg is gereed geko men, welke er zijn mag. Het is thans nog een B-weg, maar hier zal wel spoedig verandering in komen. Nachtelijk brandalarm. Een zeer grote rietschelf van de fa. C. J. Speelman en zonen te Sassenheim is vannacht afgebrand. De Voorhout- se brandweer was reeds met twee slangen aan het blussen geslagen, hoewel geen gevaar bestond voor aantasting van belendende percelen. De schelf was reeds ten ondergang gedoemd en het was voor de vele kijkers uit Sassenheim, Noordwij- kerhout, Lisse en Voorhout spoedig gezien. Zondag 29 juli a.s. wordt de doktersdienst waargenomen dóór: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253; dr. A. W. Boss, tel 7393. SASSENHEIM Zondag 29 juli a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253; dr. A. W. Boss, tel 7393. WARMOND Zondag 29 juli a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253; dr. A. W. Boss, tel 7393. bezitten in het Bedrijfspensioen fonds. Wat de pensioenregeling zelf betreft merkte spr. op, dat men bij een diensttijd van 40 jaren een pen sioen kan krijgen van 70 van het laatst genoten salaris. RIJNSBURG Gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt dinsdag 31 juli a.s. des avonds 8 uur in vergadering bij een in het gemeentehuis. Punten van behandeling zijn o.a. benoeming onderwijzeres O.L.-school voordracht 1: mej. A. M. Smit, Lei den; 2. mej. G. van Manen, 's Heer Arandskerke (inmiddels elders be noemd); 3: mej. G. W. v. d. Kuylen, Aalsmeer; subsidie Johanna Stich ting Arnhem; crediet voor aanschaf fing motorgrasmaaimachine;; rond vraag en sluiting. VOORSCHOTEN Braderie geopend Gisteravond om 7 uur vond in de hal van het gemeentehuis te Voor schoten de opening plaats van de Bra derie. Met opzet was de hal gekozen, omdat de opening dit keer maar kort zou zijn en het publiek buiten niet zo lang behoefde te wachten. De heer C. Bins, voorzitter van de Braderie-comm., sprak 'n woord van welkom tot de aanwezigen en dankte de burgemeester, die bereid ge vonden was deze 4e Braderie in suc cessie te openen. De commissie had enige angst getoond ten opzichte van deze Braderie, die nu op zaterdag, een uiterst moeilijke dag voor de middenstanders gehouden moest wor den. Deze Braderie dient gehouden te worden op 28 juli, de historische dag van de paardenmarkt. Burgemeester C. J. van de Hoeven had hiertoe wel de grote stimulans gegeven. Daarna sprak burgemeester v. d. Hoeven een kort openingswoord. Het verheugde hem, dat de commissie ook dit jaar weer tot de Braderie was overgegaan Hij sprak de wens uit, dat ook deze 4e Braderie volkomen zou slagen en dat een volgend jaar een jubileum jaar zou zijn. Het verheugde spr., dat er ook dit jaar weer vele standhou ders waren. Dit jaar 28. Namens het Braderie-comité bood de heer Bins hierna de burgemeester en zijn echtgenote een klein pre sentje aan. Na dit korte openings woord stapte het gemeentebestuur, de leden van de raad en het Braderie comité in Het Glippertje om zich naar de Voo:rstraat te begeven. Het mu ziekgezelschap St. Laurentius ver leende muzikale medewerking en ging voorop. Na een rit door het dorp belandde men op de Voorstraat, waar de tocht eindigde in Het Wapen van Voorschoten. St. Laurentius betrad de muziektent en speelde enige pit tige marsen. De winkeliers toonden hun waren en de spullebazen pro beerden de mensen in de draaimolen te krijgen of te laten genieten van de andere attracties. Voorschoten was 'weer druk in de weer. PLOTSELING STERFGEVAL OP BRUILOFT. Donderdag vierde het echtpaar Th. d.Krogt van de Papelaan 78 zijn 40-jarig huwelijksfeest. Het feest was 's morgens eerst kerkelijk gevierd en het verdere feest werd gevierd in Het Wapen van Voorschoten. Er was een vrolijk stukje muziek en een conferencier zorgde voor de goede stemming. Om even elf uur zette hij de polonaise in. De bruiloftsgasten zongen uit volle borst, toen een van de dames kwam te vallen. Men meende dat zij gestruikeld was, maar al spoe dig kwam men tot de ontdekking, dat het erger was. De dame, jongste zus ter van de bruid, mejuffr. v. d. Eist uit Sassenheim bleek plotseling te zijn overleden. Geestelijke hulp werd ingeroepen. Dokter en politie ge waarschuwd. De dokter kon slechts de dood constateren. R.K. JONGENSSCHOOL LEVERDE LEERLINGEN AF. De R.K. Jongensschool heeft giste ren de deuren gesloten voor de grote vacantie en tevens weer een flink aantal leerlingen afgeleverd. De „af gestudeerde" jongens gaan het in de volgende richtingen zoeken: R.K. Ly ceum St. Bonaventura te Leiden: Geertjan van Geloven, Wim Lelie veld, Joost Rover, Otto Sanders, Paul Stikvoort, Rob. Toninó, Dick v. d. Valk en G. v. d. Weide. Naar de R.K. U.L.O. te Leiden: John v. Deur- sen, Loek den Elzen, Jac. v. Galen, Jac. Spiegeler en Theo Stienens. Naar de R.K. Technische school „Don Bos- co" te Leiden: Peter v. d. Voort, Joh. Duynisveld, Jac. Duynsteeg, Rud v. d. Geest, Reg George, Joh. de Jong, Jac. Koek, Henk Sloos, Henny Meyer en Billy Nathalia. Naar de landbouw school: Nic. v. d. Hulst, Piet v. d. Voort en Cor Westgeest. Naar de Tuinbouwschool: Ant. Luynenburg en Piet v. Paridon. Van een viertal leer lingen staat de bestemming nog niet vast. Het komende leerjaar zal het ge bouw van de jongensschool te klein zijn geworden, een klas zal dan wor den ondergebracht in de oude O.L.S. in de Schoolstraat. In dit gebouw heeft het afgelopen jaar de gemeen telijke U.L.Ö. onderdak gevonden, het gebouw is vorig jaar geheel opge knapt. De medische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscentrum, Wijngaar denlaan 1, tel. 2177. Geboren; Maria Johanna Marti na d. van B. J. Lamboo en M. E. van Meijgaarden; Rudolf Eduard z. van C. J. A. Wildenboer en C. C. Kney- ber. Ondertrouwd: Popke Dillema, te Rotterdam, en Jannetje Schipaan- boord; Nicolaas de Water en Neeltje Sollie.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2