DX WAÏÏ ÏÏA Super-krantenjongens op SUPER-REIS ROOF UIT KOFFER IN HOTELKAMER In een half jaar 7300 ton sla doorgedraaid Landdag van Land- en Tuinbouwjongeren De bij Wezep gevonden ging' Premiereductie ziekenfondsen Opvallend en zelfbewust Foto-Ciné JAN WOLFSLAG Jonge uitbreker wilde inbreken Oranjevereniging zorgde voor gezellige dag in Zoeterwoude VRIJDAG 27 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 Maar de export was bevredigend Dr. ir. H. J. Mathot, voorziter van het produktschap voor groenten en fruit, heeft tijdens de openbare be stuursvergadering medegedeeld, dat in het eerste half jaar van 1956 26.3 mlllioen kroppen sla zijn doorge draaid en 1815 ton stoofsla, dat is in totaal 7300 ton sla. Ondanks de zeer grote doordraai (niet alleen van sla, maar ook van koolsoorten) waren in het eerste half jaar van 1956 de prijzen in het alge meen redelijk tot goed te noemen. De uitvoer ia vrij aanzienlijk toe genomen. De uitvoer van uien nam met 20.00 ton af, maar de groenten- export is met 20.000 ton toegenomen, in het eerste halfjaar van 1956 tot 167.000 ton. De voornaamste produkten bij de uitvoer waren kool. peen, komkom mers, sla, stijging 2.000 ton), toma ten (3.500 ton hoger). Fruit. De uitvoer van fruit werd belang rijk lager in verband met de slechte Op 29 juli a.s. wordt de Landdag géhouden van de Land- en Tuin bouw Jongeren op het terrein van het seminarie Hageveld te Heem stede. Deze dag begint met een plechtig Oogstdankoffer, tijdens hetwelk de oogstdankgaven uit de diverse dis tricten zullen worden aangeboden. Na het officiële welkom volgt de rede v. Kanunnik C. Claes, nationaal proost van de B.J.B. in België over „Hoe bouwen de jongeren aan een Christelijk Europa". 's Middags zullen de deelneem sters en deelnemers elkander be kampen in verschillende wedstrij den. Na de prijsuitreiking vindt een korte Sacramentsprocessie plaats, waarna de .relikwieën van St. Isido- rus en de H. Maria Toribia, welke uit Spanje naar Nederland zijn overge bracht aan L.T.J, en L.T.M. worden overgedragen. De nieuwe L.T.M.vlag, welke de afbeelding van de H. Maria Toribia draagt, vervaardigd door de kunst- schilder-naaldwerker W. Martinali te Deurne, wordt gewijd en aan de L.T. M. overgedragen. Hierna sluit de voorzitster van rr L.T.M. de dag met: „Wat heeft deze landdag ons willen brengen?" Aetherklanken ZATERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. EURO VISIEPR OGR16.00—17.00 Ronde van Frankrijk. NCRV: 17.00—17.30 Voor de kin deren. NTS: 20.00 Journ. en weerber. KRO: 20.15 Moord onder spoor brug, film. 20.45 Cabaret. EUROVISIE: 22.15—22.30 Ronde v. Frankrijk. HILVERSUM I. 402. M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waters! 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Strijkkwart. 12.00 Graim. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.38 Nieuwe Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Promenade ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Lichte muz. 14.30 Licht progr. 15.05 Nieuwe gram. 15.35 Van de wieg tot het graf, caus. Gram. Inter mezzo: Rep. v. d. Ronde v.- Frankrijk 16.00 Koorzang. 16.35 Gram. 17.00 Act. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Rep. v. d. Ronde van Frankrijk; 18.30 Gram. 18.45 Rege- ringeuitz.: Atlantisch allerlei: Een en ander over de 15 landen, aange sloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 De Bijbel in het kerkelijk jaar, caus. 19.55 De ze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.0 Lichte muz. 21.05 Nabeschou wing Ronde van Frankrijk. 21.15 Voordr. 21.35 Soc. comm. 21.50 Lich te muz. en interviews. 22.20 Roe meens ork. 22.39 Schimmenspel op zee, hoorspel. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Graim. 12.00 Angelus-12.03 Gram (12.30—12.33 Land- en tuinb. mede deling). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.40 Jongedameskoor. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.40 Gram. 16.00 De schoonheid v. h. Gregoriaans 16.30 Musette ork. en soliste. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Gram. 18.00 Ritm.muz. 18.15 Journalistiek week- overz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Ballroomork. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Muzikaal prog. 21.30 Gram 22.00 Vraaggesprek. 22.10 Gram. 22.35" Wij luiden de Zondag in! Aan sluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.25—24.00 Gram. oogst van 1955. De uitvoer was niet minder dan de helft kleiner dan :n de overeenkomende periode 1954 1955. De gunstige uitvoercijfers staan mede in verband met de zeer zware vorstsohade die ln Europa geleden is in het voorjaar van dit jaar. Boven dien constateerde ir. Mathot, dat er over het algemeen iets minder nei ging is tot het protectionistische standpunt. Van varmoorde Nederlanders De vijf geraamten, die op het mi litaire schietterrein bij Wezep zyn gevonden, zijn van slachtoffers van de Duitse razzia's op Nederlandse mannen, die naar Duitsland zouden worden gevoerd. De vijf mannen heb ben hun 'poging te ontsnappen met de dood door de kogel moeten beta len- - Het bericht in ons blad van gis teren, waarin melding werd gemaakt van het vinden van de vijf geraam ten en waarin het vermoeden werd uitgesproken, dat het resten waren van slachtoffers van de Duitse be zetting, heeft bij de heer H. A. de Gier te Rotterdam de herinnering opgeroepen aan die novemberdag in 1944, toen hij voor een raam van een barak in het kamp te Wezep getuige was van het neerschieten van de mannen, die evenals hij, in Rotter dam uit hun huizen waren gehaald. De vijf mannen hadden gepoogd uit het kamp te ontvluchten. De Duitse bewakers dwongen de bewoners van de barak, waarin de vijf ontvluchten hadden gebivak keerd, om getuigen te zijn van de executie. Zij werden naar de execu tieplaats gebracht en ten aanschou wen van de hele groep neergeknald. (Alg. Dagbl.) De vertegenwoordigers van de Tex- tielkwerkgevers-Federatie en van de Textielarbeidersbonden „St. Larnber- tus", „De Eendracht" en „Unitas" hebben in principe overeenstem ming bereikt over de loonsverho- De vertegenwoordigers der werk gevers zullen in hun kring verdedi gen, dat vanaf de eerste volle loon- week in september tot aan het einde van dit jaar een loonsverhoging zal worden gegeven in de vorm van een vaste toeslag van 3.75 gulden per v/eek voor mannen van 24 jaar en ouder, die in dagdienst werken, en een van 4.25 gulden voor ploegen- werkers. De toeslag voor vrouwen van 23 jaar en ouder, die in dag dienst werken, zal 2.50 gulden be dragen en voor ploegenwerksters 2.85 per week. Deze tijdelijke regeling werd ont worpen in verband met de eind de cember te verwachten invoering van de werkclassificatie. Zij zal dan wor den vervangen door een definitieve regeling. Aan de jeugdigen zal een weektoeslag worden gegeven, die overeenkomt met bovenstaande re geling, Partijen hopen deze loons- voorstellen binnenkort aan het Colle ge van Rijkdbemiddelaars voor te leggen. BLOEDIGE VONDST De Dordtse recherche onderzoekt thans de achtergrond van de bijzon dere vondst die een paar landarbei ders dezer dagen achter een boom op de Haaswij k weg hebben gedaan: een groenwollen herenvest, dat een met bloed besmeurde snede van on geveer 15 cm lengte vertoonde en een paar oude klompschoenen die ook met bloed bedekt waren. Aanvankelijk dacht de politie aan een wat lugubere grap. Totdat men in een laboratorium uitmaakte, dat het bloed op vest en schoenen men senbloed was. De recherche houdt het voor mogelijk, dat kleding en schoenen afkomstig zijn van een schipper, die bij een vechtpartij ge wond is geraakt en daarover liever geen contact met een dokter of po litie opnam. In Dordrecht en omge ving wordt niemand vermist. „Tel." De premiereductie, welke bepaalde categorieën verplicht- en vrijwillig verzekerden genieten en die voor het lopende verzekeringsjaar aan vankelijk gesteld was op 65 cent p. week, is met terugwerkende kracht tot 1 januari j.l. verhoogd tot 70 ct. Teneinde de administratieve werk zaamheden voor de ziekenfondsen, die aan restitutie met terugwerken de'kracht verbonden zijn, tot het mi nimum te beperken, is besloten, op 75 cent per week te stellen. De genen, die voor premiereductie in aanmerking zijn gekomen, hebben dus recht op een verhoging van 5 cent gedurende het gehele jaar 1956. In de plaats daarvan wordt thans een verhoging van 10 cent gedurende het laatste half jaar toegepast. Motor in volle vaart tegen auto Dinsdagavond is op de rijksweg UtrechtDen Haag even voor Gouda een motorrijder met duopassagiere, komende uit de richting Utrecht, in volle vaart in botsing gekomen met een grote wagen met aanhanger van Van Gend en Loos. De bestuurder van de motor, de heer N. W. de G. uit Waddinxveen, en zijn passagiere, mej. A. van P. uit Boskoop, zijn zwaar gewond naar een ziekenhuis in Gouda overgebracht. Een personenauto, die achter de niotor reed, moest zo krachtig rem men, dat hij slipte, van de- weg af vloog en onder aan de berm terecht kwam. De arts, die zich in deze wa gen bevond, bleef ongedeerd. Hij ver leende aan de gewonden eerste hulp. KIND VERDRONKEN. Gistermiddag is te Grootebroek het anderhalf jarig zoontje van de familie Boon te water geraakt en verdron ken. Sinds 's middags half vijf werd het knaapje vermist. Na twee uur zoeken werd het door de ouders zelf gevonden. CHOCOLADf vanouds beroemd vanouds bemind De vijftig Amerikaanse kranten jongens tussen twaalf en achttien jaar oud, winnaars van een kran- tenverkoopwedstrijd, die zich over de gehele Verenigde Staten uitstrekte, zijn gisteren op doorreis naar Stock holm enkele uren op Schiphol ge weest, waar ^ij bij hun aankomst al len met bossen anjers door de Haagse bloemenkonlngin Ar man da en haar twee bloemenprinsessen werden be groet. De vlotte Amerikaanse jongens, onder wie echte beroeps ver kopers, maar ook scholieren, die in hun va- kantietijd door het verkopen van kranten wat extra zakgeld verdie nen, verbaasden Schiphol met hun kleding De Amerikaanse overhem den mogen dan al minder conserva tief en opvallend zijn, de kledij, waarin de meesten van deze jongens hun schitterende vakantiereis naar Europa maken, sloeg alles. De prijswinnaars, de beste verko pers uit een legar van niet minder dan 300.000 krantenjongens, liepen op Schiphol nogal zelfverzekerd en met een opvallend grote dosis zelfver trouwen. rond. Zij mochten dan der tien, vijftien of zeventien jaar zijn, zij wekten de indruk van kleine vol wassen diplomaten. Niet te onderschatten. Deze super-reis voor vijftig kran- iiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiniiiiimiiii lllllltlllllllllllllllllllllllllllllll, VERHOOG UW VAKANTIEVREUGDE! tS^^^',VTZ=:.Z AGFA-ISOLA, nieuwste 8x6 oamera <56.— TnilL plI GLORIETTE kleinbeeldcamera met 2,8 lens f69, T aivaiiuciuiu IIlctlYC'Ii VOIGTLANDER Vito B met color-scopar 3,5 f 159.— breestraat 123 t.o. Stadhuis leiden telefoon 21851 Haarlemmerstraat 102 naast Bata - leiden telef. 32778 IIIIIHIIIIIlIHlIllllllllfWUHIIHlIHHHIIIIl iiiniiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiiiiiii (Advertentie) DE TAS VAN MOH. JAHERUDDIN. Uverig wordt nog gespeurd naar de tas, op 21 juni te Delft verloren door de Pakistaanse leraar Moham med Jaheruddin die aan de Techni sche Hogeschool te Delft een promo tie voorbereidde, welke thans door het verlies van de tas met notities waarschijnlijk niet zal kunnen ge schieden. Na de recente publikaties over het verlies van de tas zijn er bij de Delftse politie verschillende aanwijzingen binnengekomen, van welke er slechts een waardevol is. De politie heeft n.l. bericht gekre gen, dat op de dag, waarop de tas werd verloren, een vrouw van om streeks vijftig jaar, gekleed in een drie-kwart grijze mantel, op de hoek van de Jacob Gerritstraat en de Burgwal te Delft, een tas op straat opraapte. Zij deelde aan een voorbij ganger me'e, dat zij de tas bij de po litie zou brengen, doch daar is zij nimmer als gevonden aangegeven. De politie heeft nu een oproep ge daan aan de onbekende vrouw en aan getuigen om zich bij haar te ver voegen voor het geven van inlichtin gen. Door magere agent gepakt De ouders van de negenjarige Ed dy, die op dt derde étage woont van een flat aan de Meppelweg te Den Haag, gingen woensdagavond even weg. Ze zeiden hem wel te rusten, deden de balkondeur op slot en vroe gen de buren, of die af en toe eens naar de jongen wilden kijken. Toen de buren de eerste maal kwamen kijken, sliep Eddy, maar toen ze voor de tweede maal hun be lofte nakwamen, zagen ze hem, tot hun schrik, in zijn pyama over de balkonrand lopen. Door het kleine bovenlichtje was hij naar buiten geklauterd en nu pro beerde 'hij langs de balkonrand weer binnen te komen. z Mensen, die van de straat af de waaghals aan het werk zagen, bel den de politie op. Goede raad was duur, want de sleutel van de bal kondeur was nergens te vinden. Een magere agent van het Haagse politiekorps heeft toen het leven van de jongen gered, door met 'n ladder tje ook bij het bovenraam te klim men, zich er half door te werken en de knaap bij zijn pyaama-jasje naar binnen te hijsen. Op de Borneokade nabij loods Q te Amsterdam is gistermiddag de 10- jarige C. P. Bogers tijdens jiet vis sen te water geraakt. Twee voorbij gangers wisten het kind na vijf mi nuten op het droge te brengen. Ge ruime tijd heeft men getracht de le vensgeesten op te wekken, doch de pogingen bleven zonder resultaat. Postzegelalbum voor diet' van „geen waarde" Wederom is in Amsterdam een in braak van formaat gepleegd, die op vrijwel geruisloze wijze in haar werk is gegaan. Niet minder dan 12.000 aan vreemde valuta is geroofd uit een koffer, welke door een gast was neergezet in een kamer van een ho tel aan de Doelenstraat. De dief, die uitstekend van de omstandigheden op de hoogte moet zijn geweest moet gebruik hebben gemaakt van een passe-partoutsleutel: de deur van de afgesloten hotelkamer was niet ge forceerd. Het slachtoffer van deze brutale diefstal, de heer M., oud-directeur van de Curagaose Handelmaatschap pij, had woensdagavond zijn koffers in zijn hotelkamer neergezet en was de stad ingegaan. Kort na zijn terugkomst opende hij op volkomen norfnale wijze, met de terugontvangen sleutel zijn hotel kamer. Niets wees op een inbraak, Bende van „zware jongens" opgerold De Rotterdamse recherche heeft de laatste hand gelegd aan een lijvig proces-verbaal tegen een aantal zwa re jongens, leden van twee benden, die maandenlang met auto's er op uit trokken om in te breken. Enkelen van hen plachten in het bezit te zijn van vuurwapens en er zonodig van gebruik te maken ook. Eén van de hoofdfiguren van de bende was de 54-jarige A. J. H. uit Oss, de beruchte Toon de Soep, die samen met een bekende figuur uit de Utrechtse onderwereld tal van in braken had opgeknapt. Het gestolen goed werd voor hen vervoerd door de 34-jarige Riddehkerkse kapper Th.. G. van H. Deze wist te ontsnap pen ,toen hij voor onderzoek naar Noord-Brabant werd gebracht, om dat vermoed werd dat de gestolen goederen daar in een woonwagen kamp waren geruild tegen vuurwa pens. Van H. dook onder bij familie, maar liep enkele weken later in de val, toen hij in Rotterdam met een auto, zwaar beladen met in Nijmegen gestolen bussen verf, door een stop sein van de politie reed. Bij de ach tervolging werd hij klem gereden. Hij was in gezelschap van een neef van de beruchte H. uit Oss, Toon de Soep jr. Beiden waren in het bezit van söhietklare revolvers. Huiszoe king leverde grote 'hoeveelheden ge stolen autogereedschappen en textiel op. Bovendien kwamen bij deze ar restatie aanwijzingen .aan het licht, die leiden tot de aanhouding van an dere leden van de benden. todat hij zijn koffer ontdekte, waar van het slot op simpele wijze was ge forceerd. In de koffer bevonden zich een aantal in vakjes gestoken portefeuil les van hetzelfde model; juist de portefeuille, waarin zich het geld be vond, is door de dief meegenomen. De overige inhoud, waaronder reis- kredietbrieven en een postzegelalbum met kostbare zegels (waarde ƒ9000) heeft hij niet aangeraakt. Onder de gestolen vreemde valuta bevinden zich Amerikaanse en Ca nadese dollars, marken, lires, drach men en een bedrag aan peseta's, dat de heer M. onlangs heeft gewonnen in een Spaanse loterij. Volgens deskundigen kan de deur van de hotelkamer uitsluitend zijn geopend met een passepartout. Het is ook daarom, dat de recherche hut hotelpersoneel aan een uitvoerig ver hoor heeft onderworpen. Tot nu toe echter heeft het onderzoek geen re sultaat opgeleverd. KINDERVERLAMMING IN WOERDEN. In Woerden zijn thans waarschijn lijk ook twee lichte gevallen van kin derverlamming geconstateerd bij twee zeer jonge kinderen. Deze zijn ter observatie in een ziekenhuis te Utrecht opgenomen. Volgens de me dici ter plaatse bestaat er geen re den tot ongerustheid, al zijn uiter aard de nodige maatregelen aangevo- len. BEJAARDE BROMFIETSER VERONGELUKT. Gistermiddag is de 66-jarige bouw kundig opzichter E. C. Servaas uit IJmuiden, onder de achterwielen van een autobus terecht gekomen. De man was op slag dood. De heer S. reed per bromfiets over de Wijkerstraatweg in Velsen-noord in de richting van de Velser pont. Tijdens het passeren van twee wiel rijders, die zelf werden ingehaald door een autobus, raakte hij de zij kant van de bus, waardoor hij tussen de voor- en achterwielen viel. De Oranjevereniging te Zoeter woude organiseerde een feest, waar aan het traditionele nationale karak ter, door een wijziging van het pro gramma, dit jaar ontbrak. Op me disch advies moest afgezien worden van de kinderoptocht en de gebrui kelijke Oranjehulde voor het Raad huis, omdat dit te grote lichamelijke inspanning van de kinderen zou ver gen. Ook enkele vermoeiende wed strijden moesten vervallen. De kinderen kwamen om negen uur op het feestterrein bijeen voor de kinderspelen en de tractatie. Zo moest ook op de vooravond van het feest de Schenkelloop vervallen en bepaalde de feestviering die avond zich tot een muzikale rondgang van de Sint Jansfanfare en een kermis- viering op het feestterrein aan de Noordbuurtseweg. Begunstigd door prachtig zomer weer was het weer een fleurig ge zicht zoveel kinderen met oranje ge sierd bijeen te zien. De belangstel ling was, mede voor de hindernis- race, te paard, georganiseerd door de rijvereniging „Jeanna d'Arc". in de voormiddag zeer groot. De uitslagen van de wedstrijden voor kinderen was: Meisjes le klas: 1. Ria van der Krogt, 2. Truusje Olsthoorn, 3. Mar- go Berg. 2e klas: 1. Greetje Berg, 2. Elly Verhogen, 3. Nel Slingerland. 3e klas: 1. Leni van Leeuwen, 2. Ria Turk, 3. Toosje Vlasveld. 4e en 5e klas: 1. Nel Borst, 2. Co- by Lelieveld, 3. Mieke v. d. Krogt. 6e kits: 1. Jopie van Leeuwen, 2. Rini von der Lubbe, 3. Nel Wolvers. 7e en 8e klas: 1. Francien Oostdam 2. Sjaan van Leeuwen, 3. Quirina Kleyweg. Jongens, le klas: 1. Kees Dolle, 2. Gerard Olsthoorn, 3. Gerard van Steyn. 2e klas: 1. Nic. Schrader, 2. Leo van Velzen, 3. Jan Janmaat. 3e klas: 1. Cok Opdam, 2. Nico Overdevest, 3. Theo van Klink. 4e klas: 1. Frans Veenswijk, 2. Piet de Jong, 3. Jac- Straathof. 5e klas: 1. Jan van der Ploeg, 2. Wim Borst, 3. Mart. v. d. Geest. 6e klas: 1. Peter v. d. Krogt, 2. Klaas v. Leeuwen, 3. Wim Heems kerk, ten jongens wordt gemaakt in een Super-Constellation van de K.L.M die medewerking verleent aan de 27 kranten van het Amerikaanse Hearst- concern en het Amerikaanse week blad „The American Weekly", de or ganisatoren van de wedstrijd voor krantenjongens. Men dient deze, reis niet te onder schatten. Zelden of nooit is er in Amerika zoveel aandacht in de grote bladen aan de K.L.M., aan Neder land en aan Zweden besteed als dit maal. De krantenjongens zijn in Ame rika niet alleen populair, maar zelfs een begrip. Over hun reis zijn in alle bladen grote artikelen verschenen. „Onze reis zal twee weken duren", vertelde de joixgens op Schiphol. Ze gaan eerst naar Zweden, maar wor den in Nederland op 7 augustus a.s. terugverwacht, dan volgt pas de gro te ontvangst in ons land. Er is een uitgebreid programma voor hen op gesteld. Merkwaardige mentaliteit. De Nederlandse verslaggevers op Schiphol maakten nog kennis met een merkwaardig aspect van de men taliteit dezer Amerikaanse jeugd. De jongens vroegen bijv. hoe het in Holland stond met de moordenaars. „Hebt u hier individuele moorde naars of gangsterbenden, die moor den? Waarom worden hier moorden .gepleegd? Voor geld of uit jalouzie? Hoe worden de moorden bestreden? Zij schenen het algemeen antwoord, dat in Nederland het moorden geen alledaagse bezigheid is, maar nauwe lijks te willen geloven. KIND VERDRONKEN IN ZWEMBAD. Dinsdagmiddag is in het onlangs gestichte zwembad van de gemeente 'eventer, gelegen onder de gemeen te Diepenveen, het Rielerbad, het 13- jarig zoontje van de familie Groot Koerkainp uit Diepenveen in het on diepe badgedeelte op de bodem uit gegleden en verdronken. Het kind werd daar niet tijdig opgemerkt. vrouw Berg-van Velzen, 3. Nel On derwater. Om half zeven verzamelde zich een grote massa ménsen om het circuit SchenkelwegZwetkade, waarop de Zoeterwoude jeugd elkaar het wie lerkampioenschap zou bekampen. De spanning tijdens de race over acht ronden werd nog verhoogd door de strijd om de uitgeloofde premie's. In dé eerste zes ronden ging de strijd hoofdzakelijk tussen J. van der Geest en J. Balering maar favoriet van der Geest „maakte een val" waarmede alle illuisies verdwenen waren. In de laatste ronde wist Bellering zijn lei derspositie niet te behouden tegen de fel-spurtendc W- Janmaat, die hiermede kampioen van Zoeterwou de werd (wandtableau), tweede J. Ballering (lauwertak), derde D. Maat (medaille) en 4e Frans Krogt. Swift aan de start. De locale grootheden ontruimden de weg om de routiné's gelegenheid te geven hiun wiel er-prestaties te demon streren. Zeven amateurs van Swift reden twaalf ronden. Al gauw splitste zich die groep: W. Vreeswijk en A. v. Houwelingen namen 00 meter en wisten hun voorsprong nog te ver gieten en wat A. v. Wetten c.s. ook deden, het verloren terrein werd niet meer teruggewonnen. Met een lange sprint won W. Vreeswijk met één lengte op A. v. Houwehngen; 3e R. Walet; 4e C. Plasmeijer; 5e A. v. Wet ten. Wil Vreeswijk legde de 12 ron den af in 13 min. 3 sec. Bij de nieuwelingen was de uitslag: 1. P. Hoba; 2. P. Turk Zoeterwoude 3. J. v. Wetten: 4. G. Kuhn. De nieuwelingen hadden 7 seconden meer nodgi dan de amateurs om de afstand af te leggen. De C-klassers reden 8 ronden. De uitslag was hier: 1. H. van der Laan; 2. Cor de Bruin. 3. Bra ma; 4. J. Hereur. Tot slot van het interessante pro gramma reden ook de junioren nog 8 rondjes: 1. A. Bruzee; 2. B. Slinger land; 3. N. Kooien; 4. Th. Boom. Reeds jarenlang is de jongensschool asm de Schenkelweg veel te klein; de in 1923 afgekeurde oude school is van- af de bevrijding weer in gebruik ge- 7e en 8e klas: 1, Bert^Turk, 2. Wil nomen. Hoewel het gemeentebestuur .1 o medewerking reeds tijdig had toe gezegd. kwam de goedkeuring tot de vergroting niet af. Eindelijk na jaren wachten kwam de ministeriële goedkeuring woens dagmorgen binnen. Het hoofd der school, de heer D. A. Mausers liet aan 'd<e gevel de vlag uilsteken om uiting te geven aan de vreugde van het schoolbestuur nu eindelijk de uitbreiding tot stand zal komen. De aanbesteding zal nu binnen enige weken onder de architect C. L. F. van der Lubbe worden gehouden. Sterrlt. De meerdere later uit geloofde prijzen en de berinmerings- medailles kannen zaterdagavond na acht uur bij Jac. v. d. Geest, Watertje 19 worden afgehaald. Aan buiten de gemeente woon achtige deelnemers zullen de prijzen en medailles worden toegezonden. Schuur, 3. Gerard Zandbergen. Het tobbetje steken had met het vooruitzicht van een verfrissende douche bij het warme weer een zeer grote deelname. Wel 42 personen de den aan dit oude volksspel mee- Eerste prijs Joop van der Geest; 2e pr. Jac. van Bemmélen; 3e prijs Ria van Cassel. De hindernis-race te paard werd gewonnen als eerste door Piet van der Poel; 2e pr. Otto Onderwater, 3e pr. P. van Bemmelen.' Middagprogramma. Het middagprogramma bepaald zich tot de kruiwagenrace en een hindernis-race voor dames en heren. De kruiwagen-race voor paren had tot uitslag: le pr. Piet van der Geest en Nel van der Geest; 2e pr. Cas van Benten en Riet Pieterse; 3e pr. Kees Onderwater en Leni van der Poel. De hinderrace werd gewonnen als eerste door Corry Brugman, 2e me

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5