Solex LWaGAT D&öf U* LWa$TAD Gebr. Huisman Scherp Raad nam rapport commissie ad hoe voor kennisgeving aan Huiselijke ROMME trekt scherpe richlijnen Middenstandsexamens te Leiden De route van „Rijnsburgs Bloemencorso" Examens Huishoud-en Industrieschool te Leiden VRIJDAG 27 JULI 1956 EERSTE BLAD PAGINA 2 -itofl (L Het afscheid van ir. D. Boogerd. Bij gelegenheid van het heengaan, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, van de direkteur van Gemeentewerken te Leiden, ir. D. Boogaard, zal op maandag, 6 aug. a.s., om half 11 in de foyer van de Stadsgehoorzaal een receptie worden gegeven voor het personeel, genodig den en belangstellenden. R.K. Vakantiebezigheden. De kinderen, die in een andere parochie wonen, dan waarin ze naar school gaan, en die toch in hun- eigen parochie willen meedoen aan de Va kantiebezigheden, kunnen dat op geven bij hun par. hoofdleider of -leidster. Ze moeten dan hun legitimatie bewijs (plankje) meebrengen, waar voor dan een nieuw wordt verstrekt. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, Haven-apotheek, Ha ven 18, tel. 20085, apotheek Oegst geest, Wilheiminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 27 juli 3 aug. zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Anchors aweigh", 14 jaar. Lido: „Jammer, dat ze 'n canaille is", 14 jaar. Luxor: „De lawaaischoppers", alle leeftijden. Trianon: „The Goldrush", alle leef tijden. Rex; „Zo vader zo zoon", alle leeftijden. DEALERS Hoqewoerd 66-68 - tel. 31292 (Advertentie). POTLOOD en GEEST 1 2 3 4 7 8 5 6 9 10 11 12 13 I 14 15 16 17 F Deelnemers/sters, die de onkosten ineens willen vergoeden, kunnen deze storten op gironummer 619360, t.n.v. mej. G. Snelderwaard, Haar lemmerstraat 305. Men kan de vergoeding ook afdra gen bij de parochiële hoofdleider of -leidster, waarvan de adressen be kend zijn. Metaalarbeidersbond „St. Eloy". Het bestuur van de Katholieke Metaalarbeidersbond „St. Eloy", afd. Leiden, verzoekt ons aan de leden mede te delen, dat op zondag, 29 juli a.s., ijl de Sint Jozefkerk om zeven uur een H. Mis zal worden opgedra gen tot intentie van het overleden lid van de bond, de heer C. van Vel- zen. Het bestuur doet een beroep op alle leden, daarbij aanwezig te zijn. D. A. LANCEL 25 JAAR AAN UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer D. A. Lancel, thans beambte in het uitleenbureau, zijn taak als jeugdig bediende bij de universiteits bibliotheek alhier aanvaardde. In de intieme krirug van het personeel der Universiteitsbibliotheek en van de medewerkers aan het Woordenboek der Nederlandse Taal, waaraan de staf in de Universiteitsbibliotheek huisvesting geniet, werd dit feit om 9 uur 's morgens herdacht. De direc teur der bibliotheek, dr. A. Kessen. sprak die jubilaris toe, waarbij hij diens ijver en plichtsbetrachting roemde en zijn waardering uitsprak voor de wijze, waarop de heer Lancel steeds zijn best d'eed de bezoekers der bibliotheek zoveel mogelijk ter wille te zijn. Dr. Kessen deed zijn woorden vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, aangeboden door directie personeel en medewerkers aan het Woordenboek, terwijl hij tevens de gratificatie van Overheidswege, welke bij een dergelijk jubileum wordt toe gekend, overhandigde. Vervolgens sprak het hoofd van het Uitleen bureau, de heer B. A. Harteveld. die in hartelijke woorden de samenwer king met de heer Lancel, alsmede diens toewijding bij de vervulling van zijn taak, roemde. Hierna voerde de heer H. Verwer als collega in het Uit leenbureau zelf reeds meer dan 25 jaren werkzaam is in de bibliotheek, het woord, mede namens de Bond van Hoger Onderwijs Personeel. De heer Lancel dlankte hierop allen, die bij eengekomen waren om vam hun be langstelling blijk te geven, waarbij hij onder het motto „gedenken is terugzien" de afgelopen 25 jaren in vogelvlucht deed voorbijtrekken. EEN „GESLAAGD" BEGIN. In het afgelopen leerjaar is voor het eerst in onze stad een oplei dingscursus voor de akte van bs~ kwaamheid tot het geven van han denarbeid georganiseerd, onder aus piciën van „De R.K. Vereniging van Handenarbeid" Dat deze cursus wel degelijk is opgezet blijkt wel uit het prachtige resultaat. Alle acht cursis ten hebben zich voor het examen opgegeven en zijn geslaagd. Het Leidse Katholieke Onderwijs ziet in deze cursus een mooie aan winst en de R.K. Vereniging zet vol genoegen dezen op leiding voort. Het breidt zelfs haar lessen uit met. een nieuwe cursus en wel voor het di ploma „Creatieve Handvaardigheid". Aan deze laatste cursus kunnen ook dames en heren deelnemen, die geen onderwijsbevoegdheid hebben voor het lager onderwijs, zoals kleurteron- derwijzeressen, sociale werksters, verpleegsters, jeugdleiders (sters), welfare-werkster, etc. Burgerlijke Stand Geboren: Truusje, dr van M. Toet en P. S- Paape; Adrie, dr v. A. Dool en G. J. Seriier; Gijsbertine Franci- na, dr van L. J. Huner en C. Ouds hoorn; Anna Margaretha, dr van N. Carlie en S. van Daalen; Henri Jean Corneille, zn van H. J. C. van Scher- penberg en M. F. Böckling; Er win zn van S. P. Dekker en M- H. H. Te- rol; Hendrika Maria, dr van W. van Looij en A. M. Tulen; Rudolf Willem Frederik, zn van R. H. M. Becking en A. M. J. v. Nouhuys. Gehuwd: T. B. Hannik en C. W. Volbeda; W. C. A. van der Kallen en S. de Lange. Overleden: C. Hoek, dr tien uur; P. Heijstek, zn 9 jaar. Ondertrouwd: C. J. M. W. Hooij- kaas en M. H. Singeling; P. Koppe- schaar en S. S. van Tongeren; T. Schuitman en H. van Es; S. R. Pot- tasch en A. M. de Groot; G- L. Smit en A. N. van der^Eijk; C. Teske en H. C. Stouten; P. G. van der Horst en A. A. Meurs; K. van den Berg en W. van der Sleet; C. W. Janssen en G. Korswagen; A. J. Bierman en A. C. P. Groenewegen; J. Huls en M. E. Verver; G. A. Janssen en C. Vermeer T. S. Oen en S. L. A. Oei; W. A. van Heel en J. M. A. van Doeveren; H. Slagman en A. Derogee; P. R. Lo cher en J. Steinz; J. Hillebrand en M. Tervooren; W- den Hengst en B. W. Beij. HQ0RDWIJKERH0UT Gedurende het komende week einde wordt de zondagsdienst waar genomen door dokter K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 385. Te Haarlem slaagden voor het diploma typen Jeane Kuipers en Nery de Groot en te Leiden slaag de voor hetzelfde diploma Maarten van der Ploeg. Voor het diploma stenografie slaagde Joke Duiven voorden. Alle geslaagden werden op geleid door de Kath. Handelsavond school te Noordwijkerhout. Voor het eindexamen van de Stichting „Het R.K. Mulo-examen" slaagden onze plaatsgenoten C. J. I. Peeters, Y. Giezen, J. G. Ceerlings en A. C. P. M. van der Weijden. Alphen kan gerust zijn No. 53L Horizontaal: 1. hakwerk- tuig, 3. bout van een varken, 5. eerste vrouw, 7. lengtemaat (afk.), 9. mu zieknoot, 10. merkwaardig, 11. be kende afkorting, 12. pers. voornaam woord, 14. turks bevelhebber, 16. hevig, sterk, 17. dromerig. Verticaal: 1. hijswerktuig, 2. lid woord (Fr,). 3. uitroep, 4. maand van het jaar, 6. insect, 8. inhoudsmaat, 9. sneeuwschaats, 11. telwoord, 13. afval van stro, 14. telwoord, 15. spil van een wiel. Oplosing morgenavond. Oplossing No. 530. Horizontaal 1. offer, 6. pot, 7. los, 8. ako, 9. Noë, 10. Sneek. Verticaal: 2. fatsoen, 3. ellende, 4. spaak, 5. Assen. Een raadscommissie ad hoe heeft onder voorzitterschap van de heer A. F. Ruyssenaars, fractievoorzitter van de K.V.P. een onderzoek ingesteld naar de gedragingen van wethouder C. M. Deerenberg (KVP), die, vol gens een tweetal vragen van het on afhankelijke katholieke raadslid L. C. Slootjes, als firmant van het aan nemersbedrijf Deerenberg en Gebrs. Van Wijk, deelgenomen zou hebben aan grondleveranties aan de ge meente. De commissie is gebleken, dat de heer Verkerk, nadat hij eerst tevo ren door de technisch hoofdambtenaar van de dienst van gemeentewerken, de heer W. F. Büthker, was gepolst of hij nog grond te koop had, con tact heeft opgenomen met deze dienst en grond heeft verkocht voor de vulling van het terrein, onmiddellijk gelegen vóór de nieuwste étage wo ningen aan de Prins Bernhardlaan, in aanbouw door de firma J. van Wieringen. Voor de grond was een prijs bedongen van f 4,per m3. De heer Verkerk, wetende dat de firma Deerenberg en van Wijk grond afgroef aan de Steekterweg bij de landbouwer J. van der Snoek, heeft toen met de heer Van Wijk een overeenkomst aangegaan voor de le vering van grond aan hem (de heer Verkerk). Op grond van concurren- tie-overwegingen vertelde de heer Verkerk niet aan wie de grond moes.t worden doorgeleverd. i Volgens de raadscommissie ad hoe is ook komen vast te staan, dat de heer Deerenberg van deze leverantie niet eerder op de hoogte was, dan op zaterdag 23 juni, twee dagen voor dat de levering werd beëindigd, toen de aannemer A. L. Oudenes hem ver telde, dat de grond bestemd was voor de gemeente. Kennelijk heeft de heer Deeren berg de grondleveringen vanuit de afgraving aan de Steekterweg aan zijn firmant overgelaten. Pas toen de leveringen aan de gang waren, heeft de heer Van Wijk vernomen, dat de grond naar het werk aan de Prins Bernhardlaan ging. De heer Van Wijk meende, dat de grond voor de firma Van Wieringen, de aannemer van de bouw van de étagewoningen, was. Hij heeft er blijkbaar niet bij stilgestaan, dat deze firma de aanne mer van gemeentelijk werk was daar. Er is de commissie niets gebleken, waaruit zou mogen worden afgeleid, dat de heer Deerenberg vóór 23 juni redelijkerwijs met de bestemming van de grond bekend had kunnen zijn. Op dezelfde gronden moet wor den geconcludeerd, dat hij op geen enkele wijze de levering heeft kun nen beïnvloeden. Uit de getuigenverklaringen if voorts gebleken, dat het initiatief tot de transacties is uitgegaan van de heer Verkerk, nadat de dienst van gemeentewerken hem al eens eerder om grond gevraagd had. De betalingen hebben plaats ge had door en aan de heer Verkerk, zodat in dit geval duidelijk ook geen sprake is van een stroman. De commissie acht het in het kader van de beoordeling van deze affaire ten opzichte van art. 26 van de ge meentewet, van groot belang, dat de firma Deerenberg en Van Wijk niet de grond bij de heer Verkerk heeft aangeboden, doch, integendeel, heer Verkerk aan de heer Van Wijk heeft gevraagd te mogen kopen. Bij de beoordeling van de finan ciële consequenties van genoemde leveranties komt de commissie do conclusie, dat bedoelde firma haar firmant-wethouder geen bijzon dere voordelen hebben genoten. De raad toonde in zijn vergadering van gistgren waardering voor 't werk van de commissie. Het rapport werd voor kennisgeving aangenomen en de raad achtte het niet nodig sancties te treffen. KATWIJK NIEUWE ZOMERTENTOONSTELLING IN KATWIJK Evenals het vorige jaar zal ook dit maal in Katwijk aan Zee van 1 t.m. 25 augustus in de voormalige zaal „Irene" een tentoonstelling worden gehouden, georganiseerd door de com missie voor de oudheidskamer met 't doel de herinnering aan Oud-Katwijk te bewaren en te verlevendigen. De nadruk zal hierbij vallen op een mo del (op ware grote) van een vissers woning, die zo natuurgetrouw moge lijk een beeld zal trachten te geven van een huisje, zoals er in het vis sersdorp vóór 1943 nog talrijke be stonden, doch die bij de afbraak in de bezettingstijd vrijwel totaal zijn verdwenen. De woning zal op de oudtijds gebruikelijke sobere wijze worden ingericht, met schouw, bed stede, kanonkachel, kinderstoel („kas- stoel"), enz., voornamelijk uit het eigen bezit van de oudheidkamer. De expositie zal voorts een beeld van „Catwijck op See" in vroeger tij den geven, door middel van schilde rijen, aquarellen, gravures en teke ningen. daartoe afgestaan door het Leidse Oud-archief, de Bibliotheek en het Prentenkabinet der Rijksuni versiteit te Leiden, ae gemeente Kat wijk en diverse particulieren. Verschillende dezer werken zijn van een unieke waarde en nog nim mer tentoongesteld, zodat Katwijk hiermede gelegenheid krijgt kennis te nemen van enkele kunstuitingen, tot welke de plaats ook reeds in de 17e en 18e eeuw heeft geïnspireerd. Daarnaast geven schilderijen en oude foto's een beeld van het vissersdorp rond de jongste eeuwwisseling, dat talloze kunstenaais heeft aangetrok ken, zoals vorig jaar gehouden expo sitie reeds duidelijk liet zien. Ter verdere opluistering zal thans door de plaatselijke aquariumvereni ging „De Discus" een zee-aquarium worden ingericht, dat een indruk zal geven van datgene, wat er voor de Katwijkse kust leefde en nog leeft, ook al is het dorp totaal veranderd. De commissie voor de oudheidka mer hoopt hiermede de plaatselijke bevolking te activeren voor de strijd tot behoud der historische en folklo ristische waarden en ook bij de tal rijke gasten, die Katwijk thans her bergt, belangstelling te wekken, in het kader van het programma dat in vakantiemaanden ten gerieve van de badgasten wordt ontvouwd. Wij vermelden nog, dat de ten toonstelling op woensdag 1 augustus, des namiddags 3 uur, door de heer H. Duiker, burgemeester van Kat wijk, officiëel zal worden geopend op welk feit wij nog nader zullen te rugkomen. WASSENAAR BOLGASHOUDER NU COMPLEET. Gistermiddag is op het terrein van de gemeentewerf aan de Haven het laatste van 'de 24 segmenten, waaruit de nieuwe bolgashouder wordt opge bouwd, op zijn plaats gebracht. Om half twee werd de laatste gebogen plaat van bijna 6000 kg omhoog ge hesen. De directeur van de gemeen tebedrijven, ir. F. Bleichrodt, die met zijn echtgenote en enkele functiona rissen van de bedrijven aanwezig was, bediende zelf de elektrische lier, waarmee de plaat met behulp van de 43 meter hoge kraan omhoo; getakeld werd. De plaat was voor deze gelegenheid versierd met een boompje, aan de takken waarvan vrolijk wapperend gekleurde linten waren bevestigd en de Nederlandse driekleur. Zodra het laatste ontbre kende deel van de reuze-voetbal op zijn plaats was gebracht, begonnen de lassers hun werk. Even later verzamelde het Duitse mooi egaal bruin sneller dan ooit l Met één simpele druk op de knop van de bus Panama ionfilter, «puit U een uiterst fijne nevel op Uw huid, die deze beschermt tegen schadelijke verbrandende zonnestralen. xuinig geen vette handen Koop vandaag nog een bus Panama zonfilter bij Uw apotheker of drogist I U herkent het busje direct aan het ZWARTE etiket werk uitvoert, zich in het kantoortje van de magazijnmeester, waar direc teur Bleichrodt Dichtmeister Gregoiré en zijn mannen dankte voor het vlot te en goede werk. Er werd bier en rokerij gepresenteerd. Nu de bol vrijwel gereed is, wat het uiterlijk betreft althans, zal bin nenkort -begonnen worden met het aanbrengen van een platform en van ijzeren ladder. Het röntgenon derzoek van de lasnaden door de Röntgen Technische Dienst gaat in tussen regelmatig voort. Ongeveer de helft van de lasnaden is nu on derzocht; er zijn 300 filmopnamen gemaakt en slechts een ervan heeft een stuk lasnaad aan het licht ge bracht, dat moest worden afgekeurd. Het aanbrengen van het laatste ge deelte van de gasbol is gistermiddag gefilmd door de heer J. J. M. Wieg man, die, zoals bekend, in overleg met het gemeentebestuur een kleu renfilm maakt over Wassenaar. AANBIEDING REDDINGSBOOT De loco-burgemeester, mr. dr. J. Havenberg, zal morgenmiddag in café „Bet wapen van Leid'en" een motor- reddingsboot aanbieden aan de Was- senaarse reddingsbrigade. Dit is een geschenk van de Wassenaarse burgerij ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de brigade. Laatste Berichten Tour de France Vrijdagmorgen zijn 89 renners ge start voor de 21e étappe van de Ronde van Frankrijk, van Lyon naar Montlucon, een a&tand van 237 km. De Spanjaard De Chacon, die last heeft van furonkels, is niet gestart. De Fransman Do to van de Z. O. ploeg is als eerste de pashoogte van de Luere gepasseerd, een col van de derde categorie, 700 meter hoog en 13 kilometer van de start gelegen. Het peloton was hier lang uiteenge- rekt. In het parcours voor dieze étappe is nog een andere col opgenomen, die van de Beaulouis (840 meter), even eens vain de derde categorie, ongeveer 114 kilometer van Lyon. Bij de vliegende controle van Les Halles (39 km.) is het voltallige pelo ton gepasseerd onder aanvoering van Hassenf order, Barbosa en Close. Bij de bevoorrad'ingspost van St, Germain Laval (77 km.) had Hassen- forder twee minuten voorsprong op de hoofdgroep die aangevoerd werd door Walkowiak. Kabinetsformatie binetsformatie anders is dan die van dr- Drees", aldus de heer H. W. Ti- lanus tijdens een conferentie van de C.H.U. op Woutschoten. „De Katholieke fractievoorzitter spreekt op huiselijke manier met de ministers; hij zal b.v. aan v. d. Kieft vragen: hoe staat het nu eigenlijk met de schatkist? Hij is bezig lang geleidelijke weg inlichtingen in te winnen en, volgens zijn aard, heel scherp zijn richtlijnen te trekken." „Zal hij slagen? Hiervan is niets te voorspellen, maar ik hoop in het belang van het Nederlandse volk, dat zal hij" zoals reeds" gekneld eveneensprestigekwesties bij de samenstelling De formateur heeft gistermiddag in de reeks van oriënterende gesprek ken nog een onderhoud gehad met mr. J. M. A. H. Luns, minister zon der portefeuille in het demissionaire kabinet. Hedenmorgen heeft de formateur het onderhoud met prof. dr J. Zijl stra, minister van economische zaken in het demissionaire kabinet voort gezet. Dit onderhoud moest gister morgen om des tyds wille worden afgebroken. Gisteravond heeft de formateur verder gewerkt aan de op stelling van zijn program. Vandaag mr J. A. Jonkman, voorzitter van de van een nieuwe regering geen be- Eerste Kamer der Staten-generaal, voor een onderhoud ontvangen. Huiselijke manier. „Het is nu al te zien, dat de werk- personeel van de fa. N'éuman, die het I methode van prof. Romme bij de ka- Voor de op donderdag, 26 juli ge- nau, Leiden; A. v. Scheppingen, Rijp' houden middenstandsexamens zijn geslaagd: A. Ramb, Leiden; M. Ramb, Leiden; C. Ravensbergen, Rijnsburg; J Ravensbergen, Rijnsburg; L. Ra vensbergen, Oegstgeest; C. Remmel- zwaal, Katwijk aan Zee; W. Remmel- zwaal, Sassenheim; J. Rietbroek, Roelof arendsveen; A. Rietkerk, Lei derdorp; C. Rodenburg, Leiderdorp; E. Rodenburg, Leiden; J. Rodenburg, Aarlanderveen; N. Rodenburg, N.- wijkerhout; P. Rodenburg, Ter Aar; W. Rodenburg, Aarlanderveen; J. Roest, Voorschoten; J. Roodakkers, Voorschoten; H. Roof, Nieuwveen; S. Roosen, Oegstgeest; Th. Rooyakkers, Lisse; H. Roozen, Voorhout; C. v. Ruiten, Roelofarendsveen; S. v. Rui ten, Roelofarendsveen; H. v. Rij, Oegstgeest; J. v. Rijn, Sassenheim; Jos v. Rijn, Zevenhoven; M. v. Rijn, Katwijk aan Zee; W. v. Rijn, Oegst geest; K. Rijnsburger, Leiderdorp; Cor v. d. Salm, Zoeterwoude; S. v. Santen, Stomp wijk; F. Saton, Rijns burg; J. Schaap, Katwijk aan Zee; B. v. Schagen, V. armond; E. v. Schaick, Leiden; B. v. Ingen Sche- De route, die het „Rijnsburg's Bloem encorso" op zaterdag 4 augustus a.s. op haar rondgang zal nemen, is als volgt: Start van „Flora" om 1.45 uur n.m. Rondrit door Rijnsburg: Oegstgeesterweg, Brouwerstraat, Burg. Mey- boomstraat, Kanaalstraat, Katwijkerweg, Dubbelebuurt, Vliet N.Z., Oegst geesterweg. Van Rijnsburg naar Oegstgeest via Rijnsburgerweg en Rijnzichtweg. Oegstgeest 3 uur n.m.: Leidsebuurt, Geversstraat, Leidsestraatweg en via de Rijnsburgerweg naar Leiden. Leiden 3.30 uur n.m.: Stationsplein, Stationsweg, Rijnsburgersingel, Maresingel, Herensingel, Zijlsingel, Utrechtseveer, Plantageplein, Leven daal, Korevaarstraat, Breestraat (ongeveer 4.15 a 4.30 uur), Noordeinde, Witte Singel, via Koepoortsbrug naar de Jan van Houtkade. Ronde van het verlichte avondcorso: Start om 9 uur van de Jan van Hout kade, Jan van Houtbrug, Zoeterwoudsesingel, Utrechtsebrug, Levendaal, Korevaarstraat, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Steenstraat, Stationsweg. Het comité „Rijnsburg's Bloemencorso* verzoekt ons, het publiek er op te willen wijzen, dat het zich het beste op de singels kan opstellen, daar men dan meer zekerheid heeft, dat men het corso ongestoord kan zien voorbijtrekken. wetering; N. v. Schie, Warmond; Th. v. d. Schilden, Leiden; H. Schipaan- boord, Leiden; G. Schipperden Hoed, Leiden; E. Scholte, Hillegom; W. Schone veld, Rijnsburg; J. Schou ten, Ter Aar; Joh. Schouten, War mond; C. Schrader, Stomp wijk; F. Schrama, Lisse; Th. Selier, Leiden; W. Serlie, Leiden; A. Sieders, Oegst- gest; W. v. d. Sleet, Rijnsburg; M. Smittenaar, Leiden; H. SpleetRen- tinck, Nieuwveen; J. Spruyt, Wasse naar; A. Starkenburg, Rijnsburg; J. v. Staveren, Alphen; J. v. d. Steen, Leiden; N. v. d. Steen, Leiden; P. A. Stockman, Roelof arends veen; P. J. Stockman, Roelof arendsveen; J. Straathof, Alphen; G. Stuut, Leiden; C. Tebbers, Nieuw Vennep; P. Tee- kens, Leiden; M. TermeulenStraat hof, Oude Wetering; J. W. Timmers, Leiden; M. Toor, Alphen; P. Touw, Nieuw Vennep; N. v. Treuren, Lei den; J. Tros, Leiden; J. Uitvlucht, Alphen; J. Veeren, Leiden; P. v. d. Veld, Oude Wetering; A. v. d. Vel den, Alphen, R.K. Mulo-examens te Leiden Voor de gisteren gehouden exa mens van de Stichting het R.K. Mu lo-examen zijn geslaagd: J. J. C. C. Le Grand, Alphen a. d. Rijn; T. J. Kerklaan, Wateringen; J. P. M. Krook, Naaldwijk; J. B- C. Stig, Pij- nacker; G. L. M. Riem Vis, Noord- wijk; J. L. Rozijn, N'hout; F. C. T. M. v. d. Staak, Noordwijk; H. W. G. v. Wieringen, Roelof arends veen; H. C. J. Bourgonje, Leiden; A. G. J. El frink, Katwijk; M. C. v. d. Kamp, Oegstgeest; A. J. Janssen, id.; T. C. M. Omtzigt, Zoeterwoude; A. J. Pleij, Leiden; M. G. van Rossenburg, id.; H. H. W- van Rijn, Warmond; A. W. M. Suurenbroek, Utrecht; P. J. Maas, id.; J. F. M. Koekenbier, Leiden; A. J. v. d. Krogt, Zoeterwoude; J. H. v. d. Plas, Wassenaar; P. H. J. de Roos, id-; M. J. Westgeest, id.; S. A. Zomer, id. Afgewezen: 3. lemmerende rol zullen spelen." Uit de raadplegingen blijkt, dat prof. Romme, zoals te verwachten was, een kabinet op brede basis be oogd. Onjuist. De formateur vindt het onjuist de budgetten van volgende jaren in een voorafgaand begrotingsjaar uit te ge ven. Heeft men dit geld nodig, dan ziet hij liever dat het rechtstreeks op de begroting van de voorafgaande jaren bijv. 1956 en 1957 wordt ge bracht. De demisionaire minister van Oorlog en Marine verklaarde zich hiermede gistermiddag akkoord. HET PARTIJBESTUUR DER K.V.P. EN DE POLITIEKE SITUATIE Het partijbestuur van de K.V.P. heeft in zijn vergadering van don derdag 26 juli de huidige politieke situatie besproken. Uit de discussies is gebleken, dat het partijbestuur met instemming heeft kennis genomen van het beleid van de katholieke Tweede Kamer-fractie tijdens de for- matiepoging-Drees. Aan de Huishoud- en Industrie school van de vereniging Vakschool voor Meisjes Leiden en Omstreken zijn geslaagd voor het praktijkdiplo ma machineschrijven de navolgende leerlingen: S. Barendse, G. v. Bar- lingen, Boskoop, S. A. Bloembergen, Noordwijk, H. v. d. Bos, Noordwijk, A. Burgemeester, Voorschoten, L. Feyen, R. van Gessel, A. Guyt, Kat wijk, C. Hollebrands, Katwijk, C. Holswilder, D. Kraayestein, A. v. d. Lee, (met lof) Voorschoten, R. Leu- gering, A. Munting, Oegstgeest, M. Muylwijk, A. Niemeyer, (met lof) Noordwijk, A. Pattikawa, A. Segaar, L. v. Tilburg, Noordwijk, B. Verhoef, A. v. Vollenhoven, I. Voss, Noord wijk, G. Vrij, J. Vrijenhoek, L. Vrijenhoek (met lof), T. de Wolf. En voor de akte nuttige handwer ken de dames: L. Cadée, Alphen a. d. Rijn, Y. van Dijk, G. Groeneveld, M. Hofland, G. v. Klaveren, Noord wijk, M. H. Koch, A. P. Meertens, C. de Mol, Katwijk aan Zee, B. Osinga, Wassenaar, L. Par'evliet, T'->twijl<\ J. F. Schram, S ^'m, M. J. Smit Wassenaar, A. v. d. Toorn.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2