KiV Rijnstreek Leidse pelgrims weer terug uit Beauraing Palace Hotel Rembrandt Hotel Modeshow Scherp Middenstandsexamens te Leiden Commissie ad hoc gaat rapport uitbrengen DUINSTREEK DONDERDAG 26 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 1 Men schrijft ons: De reis, welke zaterdagmorgen om 7 uur een aanvang nam, bracht een 50-tal pelgrims uit Leiden en omge geving per touringcar in vlot tempo in zuidelijke richting. De zeereerw. heer P. J. van Stra> len, dioc. dir. van de pauselijke missiegenootschappen, die de geeste lijke leiding op zich genomen had, begon al spoedig aan 't reisgebed en de andere gebeden. Om pl.m. 9 uur arriveerden wij in Rijsbergen, waar in de „Krabbebos- sen" de eerste koffiepauze was. Onder stralend zomerweer ('t werd zelfs zeer warm) bereikten we Wuestwezel, waar de douane ons zeer vlug lieten passeren, verder via Antwerpen, Brussel naar „Jezus-eik", 'n klein plaatsje met een grote his torie, waar de middagrust genoten werd. Onderweg zorgde steeds de tech. leider, de heer J. Th. Trossel, dat we niets aan bezienswaardig heden misten. Via Anseremme bereikten we het ons dierbaar geworden Maria-oord Beauraing. De regenbui, waarmee we daar verwelkomd werden, was ver schrikkelijk, maar gelukkig zeer kort, zodat het program toch afge werkt kon worden. Wij gingen in processie naar de tuin van de verschijningen, waar om half zeven André Degeimbre (een van de ziensters) 't avond-rozen hoedje kwam vóórbidden. Op velen maakte het een grote in druk, om op enkele meters geschei den te staan van de plaats bij de hagedoorn, waarin Maria als de moe der met 't gouden hart 33 maal ver schenen was. 's Avonds offerden hier velen hun kaarsen, welke een felle lichtgloed om 't beeld gaven. De zondag werd een drukke dag. Meer dan 1000 Hollanders arriveer den nog, waarmee gezamenlijk de plechtige Hoogmis bijgewoond werd. De esplanade achter de kapel, bij 't buitenaltaar, was overbezet. In de middag processie en lof in de tuin, waarna de ziekenzegen. Voor de vele zieken en gewonden was het een on vergetelijk moment, toen rector Van Stralen al zegenend rondging. Intus sen bad en smeekte het volk. 's Avonds kwam André Degeimbre weer het rozenhoedje voorbidden. Na de avondwake keerde iedereen hotelwaarts, want de maandag Burgerlijke Stand Geboren: Dick zn van D. van der Weijden en C. H. v. d. Broek; Petro- nella Apolonia dr van W. van der Linden en E. P. Rietkerken; Elsje dr van A. van Biemen en B. Ridderik- hoff. Hendrikus Pierre zn van H. W. Otto en J. M. Blikman; Annetje Mar- "griet dr van A. C. Berkheij en M. de Best. Andreas Leonardus zn van T. H. Steenvoorden en B. M. Vogels. Overleden: G. Verduijn man 37 jr. J. van der Meer weduwnr 88 jr. M. A. J. van Voet, dr 2 dagen. Gehuwd: A. van Belle en L. Ha- gendijk; Q. I. van der Poel en G. A. van Dorp; G. Sira en J. C. Mühl- baüer; P. A. van Brummelen en J. F. Kuijvenhoven; J. Reijken en G. E. Holswilder; C. van Musscher en A. Selier; A. van Dijk en E. van Eijgen; W. A. F. Marijt en G. van der Waals. bracht een zware dag. De H. Mis was al om zes uur en om 8 uur verliet de bus 't hotel, nagewuifd door Ma dame Bogaerts en personeel, om nog éénmaal langs 't beeld van Maria te rijden en als afscheidsgroet 't Mag nificat te zingen. Tegen de middag kwamen we in Banneux voor een bezoek en middag pauze. Velen maakten gebruik van die gelegenheid, om water uit de bron mee te nemen, waarna, weer erva ringen rijker, de reis voortgezet werd via Luik, Tongeren, Geel naar Breda, waar ons afscheidsdiner heel goed smaakte. De laatste etappe naar Leiden ging zeer vlot en om ongeveer 9 uur was dan ook deze reis weer ten einde, waarmee wij weer voldaan hadden aan Maria's verzoek „Dat men hier ter bedevaart kome". Vergeten wij nooit meer ons schietgebed „Onze Lieve Vrouw van Beauraing, bekeer de zondaars en genees de zieken". R.K. Mulo-examens te Leiden Voor het eindexamen van de stich ting „het R.K. Mulo-Examen", slaag den: P. Alkemade, Noordwijk, J. v. d. Meer, Rijpwetering, L. J. Götte, Den Haag, C. A. Peeperkorn, Noord- wijk, C. J. I. Peters, Noordwij ker- hout, Y. Giezen, Noordwijkerhout, A. Caspers, Noordwijk, J. C. Geer- lings, Noordwijkerhout, J. A. M. v. d. Ploeg, Noordwijk, J. J. P. Vink, Noordwijk, C. I. Valentin, Den Haag, A. A. van Schagen, Warmond, H. F. Soholte, Leiden, A. P. Vertegaal, Hazerswoude, J. H. Akerboom, Al kemade, A. E. Barkis, Alkemade, P. J. G. van Bers, Leiden, J. F. Alke made, Noordwijk, P. J. Baars, Den Haag, T. H. Bakker, Leiden, H. C. Bergers, Leiden, S. v. Bronckhorst, Katwijk, T. M. van Dam Lei den, J. E. M Dirkse, Leiden, G. C. van Bohemen, Noordwijk, J. W. ^an Zoest, Nieuwkoop, J. Beugels- dijk, Noordwijk, C. G. M. Moerkerk, Katwijk, N. v. d. Geer, Voorhout, P. C. F. Hendriks, Leiden, Th. W. de Jong, Leiden, J. C. Kaizer, Leiden, E. Evers, Leiderdorp, L. A. J. Grim bergen, Leiden, W. M. A. Will, Den Haag, A. C. P. M. v. d. Weijden, Noordwijkerhout, Q. M. v. Egmond, Leiden, J. M. de Groot, Leiden, H. de Greef, Warmond, A. C. Hoogervorst, Heilige priesterwijding Pater Leon. Driessen In de kathedrale kerk van Sint Catharina te Utrecht, ontving zon dag jl., de zeereerwaarde pater Leo nardus Driessen O.C.S.O., uit de Trappistenabij Sion te Diepenveen, de heilige priesterwijding uit handen van de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink. De familie van de neomist was met vrienden en kennissen naar Utrecht getrokken om getuigen te zijn van de plechtigheid, waarbij ook aanwezig was Dom. Malachias Muller, abt van de Abdij Sion. Na de plechtige wijding was er in hotel-restaurant „Cambridge" aan het Vedenburg te Utrecht een re ceptie en een koffietafel, waaronder vele van de genodigden het woord richtten tot de jonge priester. Na de receptie werd pater Leonar dus, bij wijze van uitzondering, door zijn abt toegestaan om naar Tilburg te reizen, teneinde zijn oom, die daar zwaar ziek ligt, de ziekenzegen te kunnen geven. Een tweede uitzonde ring zal worden gemaakt, wanneer op 19 augustus alle familieleden, ook de vrouwelijke, aanwezig mogen zijn in de Abdijkerk te Diepenveen, waar pater Leonardus dan zijn eerste plechtige Heilige Mis hoopt op te dra gen. Oegstgeest, M. M. J. Huisman, Lei den, C. H. M. Jansen, Leimuiden, S. W. Kemp, Oegstgeest, H. T. M. v. Bilsen, Leiden, M. F. Bovelander, Wassenaar, L. C. Dieben, Leiden, M. J. C. de Jeu, Leiden A. P. de Jong, Leiden, E. Kuiters, Z.woude, F. A. Hinfelaar, Den Haag, F. A. Hoe- boer, Den Haag, L. J. Martherns, Den Haag, R. G. M. Tillekens, Den Haag, G. M. Verhaar, Den Haag, A. de Weerd, Den Haag, T. C. L. Heymans, Leiden, P. W. P. Hoogeveen, Hoog- made, J. Nagtegaal, Leiden, A. M. Theelen, Leiden, K. F. J. J. v. d. Valk Zoeterwoude, P. J. Wesseling, Leiden, M. A. M Wesselman, Leiderdorp, J. C. Jansen, Rijpwetering, M. A. J. Knij- nenburg, Wassenaar, H. C. van Leeu wen, Warmond, M. G. J. A. Martijn, Leiden, C. F. M. van Marwijk, Lei den, E. P. M. Montanus, Leiden, C. H. Mulder, Leiden, A. T. M. Koeken bier, Leiden, P. M. T. de Koning, Roelofarendsveen, A. J. M. v. d. Krogt, Zoeterwoude, C. M. van Leeu wen, Zoeterwoude, M. M. Maas, Lei den, H. M. v. d. Meer, Leiden. Afgewezen: 9. NOORDWIJK AAN ZEE van Zomer- en Strand- japonnen - Badcostuums op zaterdag 28 juli a.s. om 15.30 uur en 21.30 uur in de Pergola en op de terrassen van het Rembrandthotel; op zondag 29 juli a.s. om 15.30 uur en 21.30 uur in de zalen en op de terrassen van het Palace-hotel. Tafelreservering gewenst. TELEFOON 2345 (K1719). (Advertentie) POTLOOD en GEEST J. Nieuwenhuizen, Sassenheim; L. v. Nieuwkoop, id.; A. v. d. Oever, Kat wijk a. Zee;.G. Olivo, Leiden; E. v. d. Oord, id.; J. Oostdam, Alphen; M. Oostdam, id.; C. Oosterom, id.; W. Oosterom, Wilnis; G. Oosthoek, Al phen; C. Oppelaar, Lisse; Q. v. Os, Noordwijk; R. v. d. Oudendaller, Lei den; J. Oudshoorn, Katwijk a. Zee; L. Oudshoorn, Rijnsburg; P. Ouds hoorn, Katwijk; A. Ouwehand, Kat wijk a. Zee; W. Paardekooper, Was senaar; Th. v. Paassen, Voorschoten; G. Paauw, Rijnsburg; G. Pardon-Dui- venvoorde, Voorschoten; R. de Pa ter, Ter Aar; O. Pauëlsen, Nieuw- veen; J. Pennings, Aarlanderveen; A. Peters, Woubrugge; E. Pieterse, Noorden; W. Pieterse, Langeraar; J. Pietersen, Noorden; A. v. d. Plas, Katwijk a. Zee; W. v. d. Plas, id.; A. Plug, id.; C. v. d. Poel, Roelof arendsveen; G. v. d. Poel, Oud-Ade; H. v. d. Poel, Rijpwetering; J. v. d. Poel, Zoeterwoude; Jos. v. d. Poel, Oegstgeest; H. v. Putten, Leiden; N. de Raadt, Leimuiden; C. Rademaker, Hazerswoude. Voor het op 25 juli gehouden mid denstandsexamen zijn geslaagd: W. Lange, Katwijk a. d. Rijn; J. de Lan ge, Alphen; A. Laros, Hazerswoude; H. de Leeuw, Alphen; C. v. Leeuwen Leiden; D. v. Leeuwen, Katwijk a. d. Rijn; J. v. Leeuwen, Nieuw Ven nep; Th. v. Leeuwen, Alphen; W. Lekx, Koudekerk; A. Lelieveld-Kou- wenhoven, Leidschendam; J. Lens, Leiden; A. Leune, id.; W. Lith, id.; A. v. Logchem, Leidschendam; B. Lubaoh, Oegstgeest; J. Lubach, id.; A. Lubberhuizen, Voorburg; P. v. d. Maat, Oegstgeest; G. v. d. Mark, Lei den; A. v. Marwijk, Leidschendam; A. v. d. Meer, Woubrugge; C. v. d. Meer, Rijnsaterwoude; Cl. v. d. Meer Roelofarendsveen; J. v. d. Meer, Leidschendam; Jh. v. d. Meer, Roe lofarendsveen; Joh. v. d. Meer, id.; J. v. d. Meer, Hazerswoude; W. v. d. Meer, Roelofarendsveen; J. C. Men- tinck, Leiden; Th. Mcstrum, Haar lemmermeer; C. v. d. Mey, Lisse; H. v. d. Mey, Katwijk a. Zee; J. v. d. Mey, Katwijk a. d. Rijn; M. v. d. Mey Noordwijk; M. J. v. d. Mey, Lisse; N. v. d. Mey, Katwijk a. Zee; N. F. v. d. Mey, Oegstgeest; S. v. d. Mey, Katwijk a. Zee; J. C. Meijer, Katwijk a. d. Rijn; J. Meyers, Leiden; D. Mey- vogel, Katwijk a. Zee; J. Mey vogel. Voorschoten; C. Montagne, Warmond M. Mooren, Hoogmade; N. Mooren, id.; G. de Mooy, Rijnsburg; H. de Mooy, id.; J. Mulder, Leiden; J. van Niekerk, Zoeterwoude; M. Niers man, Voorschoten; J. v. d. Niet, Noordwijkerhout; P. v. d. Niet, Was senaar; D. Nieuwenhuis, Leiden; No. 530. Horizontaal: 1. gave, 6. aarden- of metalen vaatwerk, 7. niet vast, 8. couranten-jongen, 9. bijb. figuur, 10. gem. in Friesland. Verticaal: 2. welgemanierdheid, 3. onheil, ramp, 4. verbindingsspijl in een wiel, 5. stad in Drente. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 528. Horizontaal: 1. Bart, 5. aver, 8. Naarden, 11. abeel, 13. dadel, 15. gom, 17. Da, 18. lip, 20. re, 21. ent, 23. gevel, 25. weide, 27. geleerd, 29. beek, 30. leer. Verticaal: 2. An, 3. raad, 4. tabel, 5 adé, 6. velg, 7. en, 9. religie, 10. adder, 12. smelt, 14. aan, 16. ore, 19. pedel, 22. twee, 24. Vere, 26. elk, 27. ge, 28. de. Gedood tijdens oorlog Vijf lichamen bij Wezep gevonden Op een militair oefenterrein bij de Prinses Margrietkazerne te We zep op de Veluwe zijn de stoffelijke overschotten van vijf mannen gevon den. Men meent te maken te hebben met slachtoffers van de in de oor log te Rotterdam gehouden grote razzia. De dóór de Duitsers in deze stad opgepakte mannen zijn toen nl. via de Prinses Margrietkazerne ai- gevoerd naar Duitsland. Men veronderstelt nu, dat deze mannen een ontsnappingspoging heb ben gewaagd, maar op de vlucht zijn doodgeschoten. De sectie op de stof felijke resten wordt vandaag ver richt. Nagegaan wordt, of er zich in deze omgeving nog meer lijken be vinden. De Bouworde, waarvan pater We- renfried van Straaten de geestelijke vader is, heeft in Herpen bij Oss het eerste project op Nederlandse bodem ter hand genomen. Dit pro ject bestaat uit een jeugdhuis. Her pen telt vele bouwvakarbeiders, die hun vacantie ten dele offeren voor dit werk. De bouwgezellen worden gevormd door studenten van de Franciscanen te Alverna en Venray, die geheel afstand deden van hun vacantie. De Herpense aannemers verlenen belangeloos hun medewer king. Inwoners van Herpen nemen de bouwgezellen in hun huizen op en verzorgen hun maaltijden. m, FEESTELIJKE HEROPENING In een geheel vernieuwd en ver groot pand, heropende de heer J. v. Zijp gistermiddag de rijwiel- en mo torhandel, die 22 jaar geleden door zijn vader werd begonnen. Door de verbouwing heeft men de beschikking gekregen over grotere winkelruimte, een modern inge richt kantoor, en. een opslagplaats, waarin '5000 verschillende onderdelen voorradig zijn. Aan een werkplaats en een service- staition werd nog de laatste hand ge legd. Bij gelegenheid van de herope ning hield de heer Van Zijp een receptie, die door vele zakenrelaties werd bezocht. R. K. Gymnastiekver. „Sportief". Wegens zaalgebrek gaan de gymnas tieklessen vrijdagavond a.s. niet door. De eerstvolgende lessen hebben plaats op vrijdag 31 augustus. Het bestuur wenst alle leden 'n prettige vakantie. Examen-uitslagen. Te Amsterdam slaagden voor het examen Boekhouden M.O. de heer R. Brouwer en voor het examen Engels M.O.-A mej. J. W. v. Rhijn; aan de Academie van Beeldende kunsten, Middelbare Technische School te Den Haag is geslaagd voor de cursus Voortgezet Bouwkunst-aniderricht (VBO) de heer G. v. Ballegooyen te Leiden. Te Haarlem slaagde voor het hoofd akte-examen, gehele akte de heer P. A. M. v. d. Berg, en voor het gedeelte B de heer J. A. Schadee, beiden te Leiden. 1 LEIDEN LICHTSTAD. De op initiatief van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer alhier door de gemeente, resp. de Stedelijke Fabrieken voor Gas en Electriciteit aangebrachte verlichting in onze al oude Sleutelstad wordt terecht door de inwoners en de toeristen alom ge prezen. Ook over de vlaggenparade op het Stationsplein mocht de V.V.V. vele, en zelfs één schriftelijke, adhe siebetuigingen ontvangen. De aangebrachte gloeilamp-ver lichting op de molen „De Valk" dwingt dermate bewondering af, dat zelfs foto's hiervan in de internatio nale pers zijn versohenen. Deze ver lichting en vlaggenparade zijn van uit de trein zichtbaar, met als gevolg, dat in de trein passerende toeristen een bezoek aan Leiden op hun pro gramma zetten. Ook de verlichting in de tuin van het Rijksmuseum voor Volkenkunde en van het Kruis vóór het Rijksmu seum van de Geschiedenis der Na tuurwetenschappen met de fontein in de Morssingel is zeer artistiek ver antwoord opgezet en alleszins be zienswaardig. Hetzelfde kan gezegd worden van de belichting der Pieterskerk, welke dit jaar voor het eerst in haar geheel wordt aangestraald. De unieke ver lichting in de kerk mag zeker ook wel vermeld worden. De aanstraling van het Gerecht aan de zijde der Papengracht is eveneens oordeelkundig uitgevoerd en bijzon der geslaagd, evenals de verlichting van het Van der Werff-park. Tot en met zondag 29 juli a.s. zal deze verlichting des avonds ontsto ken worden. Op zaterdag, 4 augustus a.s., de dag, waarop des namiddags en des avonds het feeërieke bloemencorso uit Rijnsburg door onze stad zal trek ken, zal de verlichting 's avonds op nieuw ontstoken worden tot zondag 19 augustus. Een eresaluut aan de initiatiefne mers, aan onze gemeente en vooral aan de ontwerpers en zijn medewer kers der Lichfabrieken. ALPKEN AAN DEN RIJN Inzake leverantie-kwestie Onlangs heeft het onafhankelijk katholiek raadslid, de heer L. Slootjes aan het college van B. en W. van Al phen a. d. Rijn een brief gericht, waarin hij in vragende vorm naar voren heeft gebracht, dat, volgens ge ruchten, één van de wethouders, door tussenkomst van een expediteur, aan de gemeente waarvan hij als wethou der optreedt, grond zou hebben ge leverd, van welke leveranties hij ba ten, zou hebben genoten. In de raadsvergadering van dinsdag 10 juli heeft burgemeester Ed. C. Wit- sohey dit schrijven in openbare be spreking gebracht. Hij stelde in genoemde raadsver gadering voor een commissie ad hoe te benoemen, in welke commissie elk der vertegenwoordigde partijen, GHU, A.R., K.V.P., P.v.cLA. en V.V.D. een afgevaardigde zouden benoemen. Naar wij thans vernemen is de ge meenteraad tegen donderdagavond (heden) om 8.15 uur n.m. in spoed eisende vergadering bijeengeroepen, ter behandeling van het rapport van bovenbedoelde raadscommissie ad hoe. Stationsrestaurateur naar Hazers woude. Naar wij vernemen heeft de heer J. Stigter, die gedurende ruim 17 jaar stationsrestaurateur te Alphen a. d. Rijn is geweest, aangekocht café- Lunchroom „Ruim-Zicht", gelegen aan de Hoge Rijndijk nr. 177, het ge deelte van de rijksstraatweg Leiden Utrecht, onder de gemeente Hazers woude. De heer Stigter is op zijn aanvan kelijk plan om hotel-café en restau rant „Centraal" van de heer Koppe te Bodegraven over te nemen, terug gekomen en hoopt thans op 18 augus tus „Ruimzicht" te heropenen, na in deze zaak tevoren enige noodzakelijke voorzieningen te hebben laten tref fen. De heer Stigter verlaat te Alphen a. d. Rijn een goede en ruime klan tenkring, die hij met succes in die jaren onder het per trein reizend publiek heeft opgebouwd. Hij heeft onder deze mensen een goede naam verworven; het is nu reeds merkbaar dat men hem niet gaarne zal missen. Hij wordt te Alphen a. d. Rijai op gevolgd door de stationsrestaurateur van Woerden. LEIMUIDEN INSTALLATIE BURGEMEESTER. Burgemeester Kammenga zal ge ïnstalleerd worden op zaterdag 11 augustus te 4 uur in de zaal van Sneeboer. BURGEMEESTER KWAM KENNIS MAKEN. De raad van Leimuiden kwam in vergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer C. A. W. Buijkx, wethouder loco-burgemeester. Af wezig met kennisgeving was de heer G. A. Tasseron. De voorzitter stelde na opening der vergadering voor om aan het oranje comité in de tractatie der schooljeugd een subsidie te verlenen va'n 80 cents per kind. De raad kon hiermede ak koord gaan. Vervolgens werden op voorstel van b. en w. vastgesteld een aantal besluiten tot wijziging van de gemeentebegroting 1956 en tot wij ziging van de begroting 1956 van het woningbedrijf. Een der voornaamste punten, die in deze wijzigingen voorkwamen was Pijn door welke oorzaak ook,, "AKKERTJES" it sen Uw klachten weg (Advertentie.) OEGSTGEEST Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 10—4 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, Haven-apotheek, Ha ven 18, tel. 20085, apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 27 juli 3 aug. zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Anchors aweigh", 14 jaar. Lido: „Jammer, dat ze 'n canaille is", 14 jaar. Luxor: „De lawaaischoppers", alle leeftijden. Trianon: „The Goldrush", alle leef tijden. Rex: „Zo vader zo zoon", alle leeftijden. wel het voorstel van b. en w. om de Herenweg van een oppervlaktebe handeling te voorzien. De raad kon hiermede akkoord gaan. De voorzit ter deelde ook mede dat in deze kos ten de provinciale subsidie zal wor den toegekend. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze korte vergadering. Na de vergadering maakte de nieuwe burgemeester de heer B. Kammenga van de gelegenheid ge bruik om met zijn echtgenote kennis te maken met de leden van de ge meenteraad. RIJNSATERWOUDE INSTALLATIE BURGEMEESTER. De installatie van burgemeester Kammenga zal plaats hebben op 14 augustus te 3 uur in het Nutsgebouw. KATWIJK AAN DEN RIJN BOTSING De heer Vendel, assistent Rijkstuin- bouwconsülent, wonende Molenweg alhier is onder Noordwijk in botsing gekomen met een luxe auto. De heer V. vloog door de schok over de motor kap van de auto, tegen de voorruit en kwam vervolgens in het teelland terecht. Dokter Mulider constateerde een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Badgasten-bridgedrive. De brid- gecluib „De Brug" hield in „De Ros kam" een bridgedrive voor badgasten. De hoogste punten werden behaald door: No 1. M. HermansJae. de Jong 39 m.p.; 2. A. RemimelzwaalG. Pluimgraaff, 38y« m.p.; 3. N. Reeven Wamsteker, 37y? m.p.; 4. Vermeu lenW. Agema 33 m.p.; 5. mevr. SaeyP. v. Paridon 29^ m.p.; mevr. van der ValkD. Parlevliet 28 Yi m.p.; 7. D. van der PlasH. Ja german 28 m.p.. 8. C. Parlevlietde Wit. Iedere dinsdag is er een bridge drive voor 'badgasten iin De Roskam. NOORDWIJK SCHATGRAVERS AAN DE NOORDZEE. Begunstigd door ideaal zomerweer vond gistermiddag op het strand voor de politiepost de schatgraverij plaats, georganiseerd door het be stuur van de Noordwijkse Speeltuin- vereniging. „Nog 20, nog 15, 10, 5 seconden", zo hield radioman Herman Caspers de schare van acht a negenhonderd jongens en meisjes in spanning en toen klonk het snerpende fluitje van hoofdagent Van Venetiën. Als één man lieten de deelnemers zich vallen op het met touwen en vlaggen afge bakende strandgedeelte, enthousiast woelend in het zand naar de daarin verborgen schatten. Al gauw kwamen enkele prijsjes voor de dag en toen kwam het grote moment waarop de noeste werkers de handen even lieten rusten. Wat verbouwereerd keek Henny Sistermans uit de Zeestraat naar het briefje in het door haar gevonden Maggi-busje, waarmede zij de hoofd prijs van niet minder dan honderd gulden had gevonden. Aangespoord door de heer Caspers en onder vrolijke muziek groef men ijverig verdér, want ook de andere prijzen waren waard verdiend te worden. Piet Passchier uit de Hoofd straat 11 vond ƒ25,terwijl Arie Wynands uit de Van Leeuwenstraat een reis won van de Fa. Beuk, voor twee personen naar Madurodam. De niet gevonden prijzen werden na af loop onder de deelnemers verloot. Zeer erkentelijk was het bestuur voor de geste van talrijke Noord wijkse winkeliers om voor dit doel royaal prijzen beschikbaar te stellen. Geb.: Frederik, z. v. H. Gravekaimp en P. Th. Nagtegaal; Aoina Jacoba Cornelia Maria, d. v. P. H. R. J. van der Voort en A. H. M. Bemelman. Laurentius Johannes, z. v. J. L. van der Kroft en L. v. Ees; Jolanda Wou- terina, d. v. A. A. Breebaart en J. Terpstra. Ondertr.: B. v. Uohelen, 28 jr. La ren (N.H.) en E. S. Keuls, 27 jr.; A. J. M. v. Kimmenaede, 27 jr. en A. G. Wijigers, 27 jr. Didam; A. C. Buik- stra, 26 jr., Leiden en P. C. Hooger vorst, 22 jaar. Getr.: A. Noordsij en W. J. C. Lan- ting; G. Oudshoorn en A. de Jong; G. H. Peeters en P. C. Th. Schenk; J. J. S. van der Meijden en H. C. J. Hoger vorst. RIJNSBURG Ge>b.: Gerrit Jacob, z. v. C. Ravens- bergen en C. v. Vliet. Getr. W. Th. Zweistra, 25 jr. en G. Tavenier 26 jr.; S. Glasbergen, 23 jr. en G. N. Noort, 19 jaar. Laatste Berichten DR. LOUIS RAEMAKERS OVERLEDEN. In de ouderdom van 87 jaar is te Scheveningen overleden de teke naar en schilder dr. Louis Raema- kers. Louis Raemakers heeft grote be kendheid verworven als tekenaar van politieke prenten in dagbladen. De tekeningen die hij tijdens de eer ste wereldoorlog maakte, maakten diepe indruk. In de jaren 19141918 werden ongeveer 1200 tekeningen van hem gepubliceerd. Ook door al lerlei buitenlandse bladen werden zij opgenomen en albums tekeningen van Louis Raemakers zijn in acht tien talen uitgegeven. In 1924 werd hëm door de universiteit van Glas gow het doctoraat honoris causa verleend. PORTEFEUILLE MET 12.000 GESTOLEN Tot zijn grote schrik heeft een der talrijke buitenlandse gasten, die op het ogenblik in Amsterdam vertoe ven, bemerkt, dat uit zijn kamer in een der grote hotels van Amsterdam een portefeuille, inhoudende 12.000 was gestolen. De man heeft van deze ontvreem ding aangifte gedaan bij d'e politie, die een onderzoek instelt. De buitenlander was afkomstig uit Venezuela. NOODWEER IN AFGHANISTAN. Radio-Kaboel heeft gemeld, dat Zuid-, Midden- en Noord-Afghanis- tan door hevig noodweer is geteis terd. De verbindingen z ijn door overstromingen verbroken, zodat nog geen juiste berichten over de om vang van de schade zijn ontvangen. Er zouden duizenden woningenver nield zijn, graanvoorraden door het water zijn meegesleurd en zeer ern stige schade aan de gewassen te vel de zijn toegebracht. De koninklijke paleizen van Paghman bij Kaboel en van Zahirsjahi Bagh zouden ook grote schade hebben opgelopen. Het Italiaanse ministeie voor de koopvaardij heeft de kapitein van de „Andrea Doria". die met elf leden van de bemanning aan boord was ge bleven, order gegeven het zinkende schip te verlaten. Marktberichten LEIDEN. 25 juli. Groente. Drui ven 8186, Rode bessen 2429, Zwarte bessen 173210, Andijvie 7 26, Augurken 3288, Doperwten 49 74, Peulen 7073, Snijbonen 150 1.80, Stamlbonen 130166, Tuinbonen 17—21, Kroten 12—14, Rode kool 12, Groene kool 1416, Postelein 2431, Rabarber 1018, Spinazie 1539, Stoof sla 2i239, Komkommers 1935, Tomaten A 3145, idem B 3446, idem C 20—35, idem CC 10—21, idem Bonken 20, Waspeen 23—31 per 100 kg. Meloenen 1639, Perziken 950, Pruimen 135165, BloemkoolA 47 66, idem B 30—40, idem C 26, Kom kommers A 30—40, idem B 27—35, idem C 14—23, Sla A 10—22.40, idem B 31010.10 per 100 stuks. Bospeen 2233, Kroten 216, Peterselie 23, Selderij 35, Uien 1328 per 100 bos. Gouda. 26 juli, Kaas. Aan voer 204 partijen. Ie kwal. 2.13 2.19; 2e kwal. 2.04—2.12; extra kwaliteit f 2.20—2.48. Handel traag. TER AAR, 25 juli. Groente. Snijbonen 13.9017.00; idem B. 10.20 13.00; idem stek 7.6011.00; stam- prinsessebonen 11.0018.50; stam- snijbonen 9.40; doppers 2.806.60; capdoppers 2.703.60; witte capcij- ners 5.906.10; blauwschokkers 3.90 6.30; tuinbonen 1.501.75, alles per 10 kg.; tomaten A 2656, idem B. 37—54; idem C. 30—42; idem CC 21 22; waspeen 1320; idem B. 711; postelein 29; rode kool 8—13; rabar ber 1014: nieuwe aardappelen 6 11; idem kriel 56; spitskool 21—27; uien 1224; kroten 1319; zilver uien 2657 ct. alles per kg; sla 9 19 ct. per stuk; bloemkool A. 4175; idem B. 2144; idem C. 1018; kom kommer A 2934; idem B 1922; idem C 1618; idem krom 1218; idem stek 1011 ct. alles per stuk; bospeen 18—31; bosuien 622; bos- kroten 11; selderij 23 ct. alles per bos; stoof sla 1.10 per bak; zwarte bessen 3.503.60 per slof; zwarte bessen 1.621.76; rode bessen 8098 witte bessen 70 ct. per kg. aardbeien 5560 ct. per doosje. Appelen: Yellow transparant 36 c. per kg. Bloemen: Juliaantjes 4 ct. Dahlia's 35 ct. per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2