DUINSTREEK RIJNSTREEK 4 5 ffl Middenstandsexamens te Leiden Schooljeugd van Stompwijk vierde a.s. priesterfeest van pastoor Sistermaos WOENSDAG 25 JULI 1956 DE LEID5E COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN DIPLOMA-UITREIKING LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL. Dinsdagmiddag werden in twee samengetrokken lokalen van de Landbouwhuishoudschool „Koningin Juliana" te Alphen a. d. Rijn de di ploma's uitgereikt. Mevr. Van Wijk-Boot, presidente van de Commissie van Toezicht opende de bijeenkomst en richtte een speciaal welkomstwoord tot de ouders en verdere genodigden. Zij uitte haar spijt dat mej. Prinsen, de inspectrice van de school verhinderd was. Mej. J. B. Heesen, directrice van de school vestigde de aandacht op het belang van de behaalde diplo ma's, maar evenzeer op het nut en de noodzakelijkheid om de vervolg cursussen te volgen. Het behalen van deze diploma's is wel een eind punt, maar tegelijkertijd ook een startpunt voor verdere ontwikkeling. Nadat zij de diploma's met een persoonlijk woord tot elk der ge slaagden had uitgereikt, felici teerde mevrouw Van Wijk-Boot de meisjes, de ouders en inzonderheid ook de directrice en de leraressen en leraren voor het bereikte resultaat. Slechts 5 candidaten moesten wor den afgewezen. Geslaagd zijn: primaire-opleiding: C. L. van Duyvenbode, M. Fijn, J. M. de Jong, A. P. Koetsier, N. Kwaker- naak, M. van der Louw, T. F. Mul der, M. C. v. d. Stoel, N. Versluijs, C. M. Visser, G. A. Zwaan, allen te Alphen a. d. Ryn. Voorts E. Roest te Leiderdorp, C. A. Speelman te Bo degraven, N. de Wit te Zoeterwoude, G. Reyneveld te Koudekerk a. d. R. Het naalvakdiploma C werd be haald door mej. M. A. van der Lippe te Ter Aar. Het diploma huishoud-assistenten: A. M. Donker en N. v. Wilgen, bei den te Alphen a. d. Rijn, C. S. van Klaveren te Hazerswoude, A. C. Leenheer te Koudekerk a. d. Rijn en A. D. van Straaten te Ter Aar. Van de Vormingsklasse slaagden: F. A. de Jong en A. I. Dekker te Al phen, J. F. Boer te Boskoop, P. Op- pelaar te Hazerswoude, Cath. Jore te Aalsmeer, B. C. van Ommering, Ou de wetering, R. E. van Eijk, Reeu- wijk en A. C. Peters te Woubrugge. Met een gezellig programma, dat door de meisjes werd verzorgd, werd de feestmiddag beëindigd. Voor het ulo-diploma A en mid denstand is geslaagd Johan van Zoest te Nieuwkoop, leerling van de R.K. Ulo-school te Alphen. Aan de R.K. Mulo Don Bosco te Sassenheim slaagde voor het exa men A. Theo Hoek. Voor het Mid denstandsdiploma Ria Koppers en Wim de Haas. Voor het examen B. eveneens met Middenstandsdiploma Jeanne van Rijn. Welpen geïnstalleerd. Dinsdag avond werden in de Sint Josephzaal zes nieuwe welpen geïnstalleerd door akela R. Rozestraten. De installatie werd bijgewoond door de ouders van de nieuwe wel pen en door genodigden. Na de gebruikelijke opening met Horderoep, gebed en Hoort zegt 't voort gaven de welpen o.l.v. Akela Rozestraten, de Rikki's Huygens en Van Frankfoort en de Bagheera Van Frankfoort een aantal spelletjes, to neelstukjes, dansen en deklamaties, waarmede een beeld werd gegeven van het welp zijn. Bijzonder aardig was het stukje waarin geleerd werd wat een welp moet doen om een ster op zijn pet te krijgen. 't Jubileum van L. Verleun. Om misverstand te voorkomen delen wij nog mede, dat zaterdag a.s. het 40- jarig onderwijzersjubdleum van de heer L. Verleun alleen gevierd wordt met de schookinderen. Dit in ver band met de vacanties. Ouders en andere belangstellen den krijgen nog gelegenheid de ju- POTLOOD en GEEST 1 2 3 6 7 10 8 9 ■ju 12 13 14 HIS 16 17 22 18 1^| 20, 23 24 25 26 27 28 fa 30 No. 528. Horizontaal: 1. jongens naam, 5. nakomeling, 8. gem. in N.H., 11. witte populier, 13. vrucht, 15. kleefmiddel, 17. afkorting van dona, 18. deel van de mond, 20. muziek noot, 21. boomloot, 23. buitenmuur van een gebouw, 25. grasland, 27. kundig, 29. smalle rivier, 30. bereide dierenhuid. Verticaa: 2. meisjesnaam, 3. voor lichting, 4. lijst, 5. vaarwel, 6. bui tenrand van een wiel, 7. voegwoord, 9. geloofsleer, 10. slangetje, 15. zan- daal, een soort van spiering, 14. voor zetsel, 16. vreemde munt, 19. bode aan een universiteit, 22. telwoord, 24. gem. in Zeeland, 26. ieder, 27. voornaamwoord, 28. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 527. Horizontaal: 1. rabat, 5. iep, 7. om, 8. loot, 10. Lent, 11. R.K., 12. veeg. 13. wie. 14. peer, 15. Peet, 16. oer, 17. gort, 18. vr, 19. rook, 21. beer, 22. do, 23. Ria, 24. storm. Verticaal: 1. rok, 2. A.M., 3. Aleer, 4. tong, 5. it, 6. piket, 9. Ot, 10. leer, 11. riet, 12. veer, 13. werk, 14. pover, 15. poort, 17. Goes, 19. re, 20. dom, 21. ba, 22. Dr. bilerende onderwijzer te complimen teren op een later tijdstip. De da tum van deze receptie zal nader be kend worden gemaakt. BODEGRAVEN ZANG- EN MUZIEKCONCOURS. Het door de gemengde zangvereni ging „Zanglust" uitgeschreven mu ziek- en zangconcours, dat op volgen de week donderdag en zaterdag op het voetbalterrein in Oud-Bodegra ven zal worden gehouden, belooft iets goeds te worden. Intussen is een keu rig verzorgd programmaboekje ver schenen, waaruit blijkt dat burge meester mr. J. J. Croles het ere-voor- zitterschap voor dit concours heeft aanvaard. Het concours zal op woensdagavond 8 uur officieel worden geopend door de ere-voorzitter van „Zanglust" de heer W. Boosman, waarna een con cert zal worden gegeven door de Geref. zangver. „S.D.G." te Koude kerk a. d. Rijn, de gem. zangver. „Persévérance" te Nieuwerkerk a. d. IJssel, „Eensgezindheid" te Stolwijk en „Zanglust", alsmede het meisjes koor „Klein Zanglust". Het geheel staat onder leiding van de heer K. J. de Beun uit Gouda. Op donderdagmiddag bevat het programma o.m. het optreden van het Chr. gem. koor „De Lofstem" te Voorthuizen, gem. koor „Oefening en Stichting" te Nijbroek, kinderkoor „Zangvogeltjes" en het meisjeskoor „De Nachtegaal" te Hierden, gem. koor „Volharding" te Babiloniën- broek, gem. koor „Zanglust" te Moer dijk, „Liers kinderkoor" en „Liers Jeugdkoor" te De Lier, fanfarekorps „Concordia" te Bergschenhoek, Chr. muziekver. „Crescendo" te Ameide en Chr. gem. koor „S.D.G." te Randwijk. Zaterdagmiddag zullen uitkomen: meisjeskoor „Klein Excelsior" te Nieuwerbrug a.d. Rijn, fanfarekorps .Kunst na Arbeid" te Hierden, fan farekorps „Kahavé" te Kesteren, mondacc.ver. „Kunst en Vriend schap" te Rhenen, Chr. gem. koor .Excelsior" te Nieuwerbrug, meis jeskoor „Heidebloempje" te Putten, fanf.korps „Prins Hendrik" le Mete ren, fanf. korps „Juliana' te Uitwijk, tamboerskorps „Triomf" te Bodegra ven, mondacc.ver. „Phi [harmonica" te Lienden, gem.koor „Excelsior" te Noordeloos en gem. koor „Laus Deo" te Zevenhoven, 2. R.K. Meisjeskoren „Laetare" I en II te IJsselstein. Dit concours wordt besloten met een marswedstrijd waaraan deelne men het plaatselijk tamboerskorps „Triomf", mondacc.ver. „Kunst en Vriendschap" te Rhenen en het fan fare korns en de drumband „Concor dia" te Vinkeveen. Tot juryleden ziin benoemd de he ren H. Altink en H. Col jée te Utrecht en K. J. Beun te Gouda. HAZERSWOUDE MOTORRIJDER MAAKTE ERNSTIGE VAL. Toen de dienstplichtige soldaat, de 19-jarige W. van Velde, wonende aan de Hoogeveenscheweg naar zijn onderdeel in Ossendrecht terug keer- de, kwam hij omstreeks elf uur op de Benthuizerweg te vallen. Nadat voor- bijgangers het ongeval hadden opge merkt, waarschuwden zij dokter J. de Goeje uit Benthuizen, die spoedig terplaatse was. Met een zware her schudding moest het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden Het is een geluk geweest, dat de mo torrijder was voorzien van een helm en de motor van valbeugels. Goede afloop Naar wij verne men is de toestand van de 7-jarige Arie Jan Havenaar, die vorige week maandag in de Hoogeveen door een auto werd gegrepen en naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht thans zeer bevredigend. Mr. Drijber (V.V.D.). De vragen aan B. en W. over de bevordering van de vertceersveilig- heid door middel van wijziging der schooltijden werden gesteld door mr. J. Drijber, die in afwijking van hetgeen gisteren absusief werd ver meld lid is van de V.V.D. mandant aangewezen de wachtmees ter le kl. van Nieuwenhuizen. De Veilig Verkeers-cursus waar van de heer van Dommelen instruc teur is, zal in verband hiermede niet aanvangen op 1 september maar in het begin van October. ZOETERWOUDE UITBREIDING R. K. LAGERE SCHOOL De R. K. lagere school te Zoeter- woude-dorp (hoofd de heer Hansen) zal binnenkort worden uitgebreid met 3 lokalen. De toestemming hiervoor is door het ministerie gegeven. Geboren: Petrus Quirinus, zn van G. Th. v. Veen en W. v. d. Plaats; Elisabeth Patricia Maria, dr van M. C. Hoogenboom en C. J. G. M. van Velzen; Sylvia Henriëtta Elisabeth Maria dr van Th. J. v. d. Kooy en C. C. Groenendijk; Petronella dr van G. Fiippo en L. v. d. Dool; Cathari- na Magdalena Cornelia Maria, dr van N. Th. de Jong en M. E. Th. L. van Rijn. Ondertrouwd: Adrianus van der Star uit Alkemade en Sophia Petro- nela Groen. Getrouwd: C. A. van Haaster en M. J. M. Droogh; A. H. v. Leeuwen en C. E. Overdevest; A. P. Bakker en C. M. Slingerland; G. N. Lemmer zaal en J. W. Montfoort; L. C. J. Blom en C. J. Ammerlaan. Overleden: Hendrik G. van Leeu wen, 87 jaar. BURERLUKE STAND. Geboren: Rudolph Ferdinand Jo zef z. v. H. T. van der Zon en E. E. Boef. Germen Donald z. var. D. Smeenk en G. Brust. Pieter z. v. E. Egberts en G. Bol. Egbert Marinus z. van P. Bervoet en J. van de- Laa- ken. Irene Wilhelmina d. v T. G Scheurwater en W. Guldemoni. Ge- rardus Petrus z. v. W. van Zijp en A. Camphorst. Adrianus Willem z. v. H. J. Philippo en N. Guldemond. Me- lanie Johanna Antonia Maria d. v. C. M. Timp en M. A. J. Horsten. Dirk Henri z. v. D. Hazenoot en W. E. Beugelsdijk. Nicólaas Jacobus Marin z. van N. M. van der Salm en C. M. van Teijlingen. Mees Bob z. v. M. A. van der Horst en L. van Maasdam. Leidse Agenda WOENSDAG: Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur n.m. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembratidt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don derdagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, Haven-apotheek, Ha ven 18, tel. 20085, apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8. tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 2027 juli zijn door de Kath. Filim Centrale als volgt gekeurd: Casino Heidi en Peter", alle leef tijden. Lido: „De zoon van Caroline Cherié", volwassenen. Luxor: „Sis6i", alle leeftijden. Trianon: „Ein Herz voll Musik", alle leeftijden. Rex: „IJsco-toeristen", alle leef tijden. KATWIJK Geb.: Diewertje W., d. v. J. v. Duy- venbode en D. v. Duyn. Neeltje, d. v. I. D. Heemsbergen en A. M. Schou ten; Johanna D., d. v. C. Wassenaar en M. Brussee; Teunis, z. v. P. v. Duy- venibode en L. v. Duyn. Martina M., d. v. Vooys en L. E. Bos. Ondertr.: H. W. Vooys en P. Ver hoef; D. Haasnoot en E. Haasnoot; T. M. Mathot en M. van der Plas. Getr.: J. Spierenburg en M. van der Marei. KOUDEKERK Verkeersexamen. Voor het reeds in het voorjaar gehouden verkeers examen slaagden van de beide scho len 53 leerlingen. Nu het practische gedeelte gehouden werd meldden zich slechts 41 deelnemers. Dit iS( wel wat teleurstellend, gezien de j moeite van de opleiding. i Voor het practische deel slaagden j 37 candidaten, een resultaat, waar de j commissie zeer tevreden over was. LEIMUIDEN ZILVEREN KLOOSTERJUBILEA. De volgende maand is er in het! St. Jozefklooster reden tot vreugde en dankbaarheid. Op 16 augustus ho- j jubileum te vieren. Allereerst is het pen drie kloosterlingen hun zilveren de Overste Moeder Leonards en ver volgens zuster Crispina, die de zor gen van de keuken heeft, en zuster Leocadia, die is belast met het naai en handwerkonderwijs. Op 2 augus tus zal dit jubilea in de kloosterge meenschap worden gevierd. Ook de schooljeugd zal zich niet onbetuigd laten. Vóór de vacantie zal door haar een feestprogramma worden aange boden. Gemeenteraad. De raad komt dinsdag a.s. des namiddags te half zeven in openbare vergadering bij een. De agenda bevat als enig punt wijziging der begroting 1956. Bezoek burgemeester. De nieu we burgemeester zal dinsdagavond een bezoek aan deze gemeente bren gen om kennis te maken met de le den van de gemeenteraad. Rijkspolitie. De postcomman- dant opperwachtmeester A. van Dom melen zal gedurende de maanden augustus en september afwezig zijn. In de septembermaand is de opper wachtmeester gedetacheerd te Es sen (Duitsland). Hier zal hij de Ne derlandse Rijkspolitie vertegenwoor digen op de Internationale Politie- tentoonstelling. Gedurende zijn af wezigheid is tot tijdelijk postcom- N00RDWIJK TRAP-RACE-AUTO'S OP TELEVISIE. Voor het kinderprogramma, dat de K.R.O televisie zaterdag verzorgt, worden de camera's te Noordwijk op gesteld aan de „Flying Arrow" ren baan, waar Europese en Nederland se kampioenen de eerste trap-race- autowedstrijden om de „T. V. Cup 1956" zullen verrijden. De „Arnhem Band" van de katholieke verkenners uit Arnhem zorgen voor de muziek; de vakkundige commentaar wordt gegeven door Louis van Noordwijk. BEGIN VAN BRAND. Hedenmorgen te ongeveer 6 uur ontdekte een hollenkweker bij het ontsluiten van zijn schuur een ster ke rookontwikkeling in deze ruimte. Bij onderzoek bleek dat een stapel manden was omgevallen tegen de brandende kachel. Ook het houtwerk in de onmiddellijke nabijheid was reeds aan het smeulen. Door onmid dellijk het brandbare materiaal naar buiten te werpen en de reeds bran dende plekken te doven, kon hij een ernstige brand voorkomen. Een gro te partij leverbare tulpen welke in de schuur stonden opgeslagen, wer den door de hitte beschadigd. De schade is door verzekering ge dekt. M00RDWIJKERH0UT OP WEG NAAR DE 10.000 INWONERS. Op 1 juli 1956 telde Noordwijker- hcut 9886 inwoners. Dit betekent se dert 1 januari 1956 een vooruitgang met 71 zielen. Deze aanwinst is voornamelijk te danken aan het geboorte-overschot, dat 66 zielen is en in mindere mate aan het vestigings-overschot ten ge tale van 5 personen. Het gemiddelde geboorte-overschot van de laatste 4 jaren bedraagt 160 zielen. Het gemid delde vestigings-overschot over die zelfde tijd is een negatief getal. Op grond van deze cijfers alleen is de verwachting, dat nog dit jaar de 10.000ste inwoner zich in Noord- wijkerhout zal melden zeker niet gewettigd. Als wij aannemen, dat het geboor te-overschot over 1956 wederom 160 zal bedragen is een vestigingsover schot van 25 voldoende om de 10.000 vol te maken. Of dit getal van 25 bereikt zal worden hangt in de eer ste plaats af van de mogelijkheden, die de woningbouw nog^in dit jaar kan bieden. En dan speciaal de bouw in de vrije sector, waardoor vesti ging van elders komende personen mogelijk zal zijn. WASSENAAR Architect Kropholler morgen 75 jaar Morgen wordt architect A. J. Krop holler 75 jaar. De heer Kropholler, die een leer ling en volgeling is van Berlage is een voorvechter van het construc tief en ambachtelijk zuiver bouwen. Bij voorkeur gebruikt hij Hollandse rode baksteen met spaarzame toe passing van natuursteen. Zijn werken hebben een robuust karakter, dat soms even aan het Romaanse herin nert. Hij bouwde o.a. de raadhuizen van Leidschendam, Noordwijkerhout en Waalwijk, de St. Petruskerk te Lei den en de St. Paschalis in Den Haag en nog kerken te Vught, Beverwijk, Scheveningen, Ursum en Tilligte, de abdij van Egmond, de kerk van de H. Martelaren van Gorcum met omlig gende woonhuizen te Amsterdam, het bekende bankgebouw van de fa. Mees te Rotterdam en vele landhui zen en woningblokken. RECTOR S. ADELBERTCOLLEGE. Tot rector van het S. Adelbertcol- lege te Wassenaar is benoemd Drs J. J. P. Boezeman uit Hulst. De heer Boezeman heeft dezer dagen de voorbereidende werkzaamheden aan gevangen. Mater amabiliscursus met toneel avond beslotenIn het verenigimgs- Voor het op 24 juli gehouden mid denstandsexamen zijn geslaagd: W. v. Egmond, Oegstgeest; J. v. Emerik, Ter Aar; P. Eradus, Leiden; W. Faas, Nieuwkoop; Th. v. d. Fits, Oud-Ade; A. Foks, Leiden; C. Fran sen, Nieuw veen; L. v. d. Geer, Voor hout; J. v. d. Geest, Oud-Ade; M. v. d. Geest, Warmond; M. S. v. d. Geest, Oud-Ade; C. Genemans, Leiden; A. Mourits, Zevenhoven; F. de Goede, Leiden; J. v. Goeverden, Sassenheim; H. Goudswaard, Leiden; C. v. Griet huizen, Alphen; H. v. Griethuizen, Mijdrecht; E. Groenendijk, Leiden; G. Groenewegen, Leiden; C. de Groot, Zoetermeer; M. de Groot, Oegstgeest; D. Guyt, Katwijk aan Zee; G. v. d. Haak, Noordwijk aan Zee; H. Haas noot, Katwijk aan Zee; M. v. Haaster, Leidschendam; P. v. Haasteren, Lei den; B. v. Haasterenv. d. Voort, Oegstgeest; A. Hakkenberg, Oegst geest. D. Hanselaar, Leiden; M. v. Harskamp, Koudekerk; N. Hasenoot, Katwijk aan Zee; H. Heemskerk, Rijnsburg; J. Heemskerk, Alphen; P. Heemskerk, Lisse; W. Heemskerk, Rijnsburg; D. Hemerik, Leiden; A. den Heijer, Oegstgeest; J. v. Heynin- gen, Alphen; J. Hofman, Leiden; Th. de Hollander, Koudekerk; *H. den Hollander, Leiden; W. v. d. Holst, gebouw is het eerste cursusjaar van die Mater Amaibilisschool besloten met een samenkomst van de cursisten en hun ouders en een aantal genodigden. Zij werden verwelkomd door de voor zitter van het schoolbestuur, de heer A. P. v. Schie. De leidster van de cureus, mej. J. Drenth reikte vervol gens aan 40 meisjes het getuigschrift uit en zij zelf ontving als blijk van waardering een fraai boeket. De voor zitter dankte haar namens het bestuur en die docenten voor het vele en mooie werk, dat zij in het afgelopen jaar verricht heeft ten dienste van de vorming van de meisjes. Na het vertonen van lichtbeelden over een kort geleden met de cursis ten gemaakt uitstapje kwaan de hoofd schotel van de avond: de opvoering door de meisjes van een blijspel van Kees Spierings „Een hiuis vol list en liefde" onder regie van de heer Jos Molenkamp. De goedbezette zaal amu seerde zich kostelijk met deze verma kelijke geschiedenis, die zich afspeel de in het oude Venetië en van harte stemde ieder in met de hulde, die na afloop aan de regisseur, aan mej. Mo lenkamp en aan de uitvoerenden ge bracht werd. Aan deze slot-avond van het eerste cursus-jaar zullen allen, die erbij aanwezig waren goede herinne ringen bewaren. „Oranje Nassau" won onderlinge schietwedstrijd. Op de schietba nen van de Wassenaarse politie bij de Klip is door het Marinevliegkamp Valkenburg een schietwedstrijd op scherp geweer georganiseerd, waar aan werd deelgenomen door teams van Valkenburg zelf, van het Ma rine Opkomstcentrum te Voorsscho- ten, van de Wassenaarse en Haagse Folitie-sportverenigingen en van de Haagse schietvereniging „Oranje Nassau". De wedstrijden werden geleid door de luitenant ter zee-waarnemer 1ste klasse H. M. Juta, hoofd van de op leiding op het marinevliegkamp, en hadden een vlot en geanimeerd ver loop. Omstreeks 4 uur 's middags viel het laatste schot en kon de uitslag werden vastgesteld. De prijzen wer den uitgereikt door de commandant van het vliegkamp Valkenburg, de kapitein-luitenant ter zee-vlieger A. W. Witholt. De commandant van het MOC te Voorschoten, kapitein-lui tenant ter zee R. M. Cromnielin, com missaris J. J. Maandag van de Was senaarse politie en bestuursleden van „Oranje Nassau" gaven van hun be langstelling blijk. Kolonel Witholt sprak een woord van dank tot commissaris Maandag voor het beschikbaar stellen van de Wassenaarse schietbaan voor deze jaarlijkse wedstrijd, die voortaan de „Valkenwedstrijd" zal heten, en die in september gevolgd wordt door een wedstrijd op pistool. De beste korpsprestatie bleek gele verd te zijn door „Oranje Nassau", dat met 231 punten beslag legde op de wisselbeker. Eeste korpsschutter was de heer A. Durang van „Oranje Nassau" met 49 punten en de beste prestaties op de personele baan werden gele verd door resp. dokter Oppel (MOC Voorschoten) met 78 p., C. A. Du ring met 49 p. en A. de Vreugd (Wassenaarse politie; met 76 pnt. Leiden; J. Holvast, Leiden; L. Hon- dius, Den Haag; P. Hoogenboom, Roelof arends veen; Th. Hoogerwerf, Noorden; P. Hoogeveen, Hoogmade; J. Hoogstraten, Rijnsburg; Th. v. d. Hoorn, Nieuwveen; J. v. d. Horst, Warmond; K. v. d. Horst, Alphen; M. v. HoutenHoogkamer, Sassen heim; J. Houweling, Alphen; G. ten Hove, Hazerswoude; A. v. Huizum, Wassenaar; J. v. d. Hulst, Voorscho ten; G. Hundersmarck, Leiden; P. Janmaat, Zoeterwoude; A. Jansen, Leiden; C. Jansen, Rijpwetering; C. J. Jansen, Nieuwe Wetering; G. Janssen, Vinkeveen; A. de Jong, Wilnis; A. de Jong, Utrecht; A. B. de Jong, Alphen; J. de Jong, Roelof arendsveen; P. de Jong, Voorhout; R. de Jong, Alphen; S. Kamsteeg, Oegstgeest; B. Kasber- gen, Oegstgeest; H. Kennepohl, Ber- kel en Rodenrijs; F. Kersten, Katwijk aarf Zee; N. v. Kessel, Mijdrecht; W. van Kesteren, Leiden; H. J. Keijzer, Rijnsaterwoude; J. Kil, Katwijk dan den Rijn; J. v. d. Klauw, Haarlem mermeer; L. van Klaveren, Rijns burg; N. v. d. Klugt, Leiden; I. v. d. Knijff, Alphen; W. Koelewijn, Kat wijk a. d. Rijn; A. KompierDe Jong, Katwijk a. d. Rijn; C. de Koning, Lel den; A. Kooter, Hazerswoude; C. Koppenol, Nieuwveen; A. Koppers, Oegstgeest; J. Korendijk, Leiden; H. Kors, Hoofddorp; B. Kraan, Leimui- den; D. Kraay, Oegstgeest; H. J. Kra mers, Leiden; C. Kroft, Ter Aar; L. v. d. Kroft, Leidschendam; D. Kromhout Rijnsburg. ZOETERMEER ORANJEVERENIGING STELDE PROGRAMMA VAST. De Oranjevereniging Wilhelmina hield ditmaal haar jaarvergadering in „Ons Genoegen". Allereerst wer den de gewone punten afgehandeld. Daar was een uitvoerig jaarverslag van de secr.*;aris, waarin nauwgezet het wel en wee van de vereniging was weergegeven en dat aller lof verwierf. Vervolgens was het woord aan de penningmeester, die het suc ces van de feesten van het vorig jaar vastlegde in een schitterend ba tig saldo van maar liefst 1400. Daar was een kascommissie, die de getallenreeksen van de penningmees ter prima in orde bevond. En dan volgde de gebruikelijke bestuursver kiezing, die gezien de prima leiding van de zittende heren geen verande ring bracht in de gelederen. De he ren A. Groenheijde en Jac. Moers werden met overgrote meerderheid van stemmen herkozen. De heer J. Houtman deelde vervolgens mede, het ambt "van penningmeester niet langer te ambiëren. De voorzitter dankte voor het langdurige prima beleid en hoopte, dat de heer Hout man nog vele jaren zitting zal blij ven nemen in het bestuur. Hierna kwam het hoogtepunt van de avond: de bespreking van het feestprogramma van de komende Oranjefeesten. Deze zullen dit jaar weer, der traditie getrouw, plaats vinden op 5 en 6 september a.s. De feestelijkheden worden op 5 septem ber geopend met een etalagewed strijd. Dan trekt er een fakkelop tocht door het dorp, natuurlijk met muziek voorop. Gezamenlijk trekt men naar het feestterrein, waar een hoogdraadshow ten beste wordt ge geven. De volgende morgen zullen de traditionele kinderfeesten worden gehouden, die georganiseerd worden door het Kindercomité. Ongeveer 1100 kinderen zullen hieraan deelne men. Op het terrein zullen ballon nen worden opgelaten, waaraan een wedstrijd verbonden is. 's Middags vinden op het feestter rein volksspelen plaats. Om onge veer half zes wordt er wederom een hoogdraadshow ten beste gegeven, 's Avonds is er openluchtbioscoop en tot slot vuurwerk. Beide dagen zijn op het feestterrein diverse kermis attracties, die de feestvreugde zullen verhogen. Men ziet. een programma dat klinkt als een klok- De rondvraag vond bij velen flink aftrek. Na de tombola zonder nieten sloot de voorzitter deze belangrijke vergadering. „Welkom Herder bij Uw school jeugd, op deez' heugelijke dag", wa ren de eerste regels van het wel komstlied dat uit ruim 400 kinder keeltjes klonk toen pastoor Sister mans de zaal van het Blesse Paard betrad waar een feestprogramma werd aangeboden voor de schooljeugd bij geledenheid van het a.s. 40-jarig priesterfeest van de pastoor. En inderdaad, is het een feest ge worden voor de kinderen. Bij een feest hoort een cadeau, zei het hoofd van de R.K. Jongensschool de heer Boogmans, die de opening verrichtte. Een cadeau van jullie allen. Dit ca deau, een groot foto-album met vele foto's van de „jeugd in school", werd met een korte toespraak aangeboden door de leerlinge A. Olijhoek. Be halve dit album boden de kinderen hun dank voor alles wat de pastoor in 40-jaar priesterschap voor de jeugd had gedaan, door zang, dans en spel, ontworpen en ingestudeerd door het onderwijzend personeel van de beide parochiescholen. Tot slot sprak de pastoor de kin deren toe en dankte allen die hadden meegewerkt aan deze middag en no digde alle kinderen uit vrijdagmid dag a.s. weer in de Bles' te komen, om dan te genieten van poppenkast en goochelaar, jubileum tractatie van de pastoor. De middag werd ook bij gewoond door burgemeester H. Ban ning, mevr. Banning en de methou der van Onderwijs de heer de Ruyter. 's Avonds werd een herhaling gege ven voor een gedeelte der ouders. Vele foto's werden gemaakt om het 's middags aangeboden album te kunnen completeren. Hedenavond zullen de overige ouders van het spel der kinderen kunnen genieten terwijl er ook nog kaarten over zijn voor hen, die geen kinderen op school hebben. De feestdag werd ingezet met een H. Mis opgedragen door de a.s. jubi laris, waarbij de kinderen onder lei ding van de heer F. Cappendijk de meerstemmige mis van A. Moortgat zongen en en gezamelijk ter H. Tafel naderden. Laatste Berichten Tour de France Woensdagmorgen te 11.35 uur zijn 92 renners gestart voor de negen tiende étappe van de Ronde van Frankrijk van Grenoble naar Saint Etienne (173 km). In deze etappe komen twee berg passen van de tweede categorie voor: de Col de l'Oeillon, 1233 meter hoog, 126 km van de start en de Col du Grand Bois, 1161 meter hoog, 156 km van Grenoble gelegen. Bij de vliegende controle van Re- nage (33 km) is een groep van een tiental renners gepasseerd, bij wie Darngade, Chupin en Deledda, met 1 minuut voorsprong op het grote peloton. Bij de vliegende controle van St. Etienne de St. Geoirs (47 km) *is het voltallige peloton om 13 uur 10 ge passeerd. WANDELEN DE VIERDAAGSE TE NIJMEGEN. Het was een gezellige drukte in het plattelandsdorps je Wychen, toen de Vierdaagse-wandelaars deze voor naamste rustplaats van de tweede dag passeerden. Een vrolijk zonnetje en goede we gen zorgden voor 'n opgewekte stem ming bij de deelnemers. De minister van Oorlog en Marine ir. C. Staf en de minister van maatschappelijk werk mr. F. J. F. M. van Thiel sloe gen hier het voorbijtrekken van de duizenden gade. De burgemeester van Wychen, mr. M. I. O. G. van Thiel, een neef van de minister, bood tijdens een recep tie de heer Breunese de zilveren pla quette van de stad aan.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2