Fraaie overwinning van ie Nederlandse Drie Ned* records sneuvelden Bouw van Wijk klopte |ac. Kraan tweemaal in de Sharpieklasse Ned. herenploeg staat tegen IJsland thans 10 punten voor JlütiöeA Jjcene aaet de fundemio MAANDAG 23 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Na afloop van de atletiek wedstrij den te Vlaardingen keken de officials van de K.N.A.U. elkaar vergenoegd aan. Geen wonder, want de Oranje meisjes hadden een verdiende en goe de overwinning behaald op de Franse damesploeg, terwijl de Oranje-heren na de eerste helft van de landen- v/edstrijd tegen de IJslanders, welke op dezelfde baan werd gehouden eveneens een behoorlijke punten- voorsprong hadden vergaard. Boven dien waren de officials van de K.N.A.U. driemaal opgeroepen om te controleren of er inderdaad records waren verbeterd, wel een bewijs, dat het peil van de Nederlandse atletiek stijgende is. De Nederlandse meisjes namen met een overwinning van 61 tegen 44 punten revanche op de nederlaag, 't vorig jaar te Longwy tegen Frank rijk geleden. Op 5 van de 9 nummers boekten onze landgenoten dubbele overwinningen (200 meter, discus werpen, kogelstoten, hoogspringen en verspringen), terwijl het tiende nummer, de 4 x 100 meter estafette eveneens een Nederlandse zege op leverde en nog wel in een record tijd. Want met 46,8 sec. bleef de Ne derlandse nationale ploeg voor de eerste maal beneden de 47 minuten. Het oude record bedroeg 47,1 sec. en werd op 27 juli 1952 te Helsinki ge maakt. Van deze oude ploeg was alleen Puck van Duyne-Brouwer nog over, die als laatste loopster in deze estafette de Franse favoriete mej. Capdevielle, met ruim verschil ver sloeg. Maar ook de jongere leden van de estafetteploeg, Hannie Bloemhof, Hilde Veth en Ria de Kuyk hadden een belangrijk aandeel in deze re cordverbetering. Door de felle tegen stand van de Franse meisjes, waren onze landgenoten verplicht zich tot het uiterste in te spannen. De eerste twee wissels werden gelijk uitge voerd, maar bij de derde wissel kreeg Puck van Duyne het stokje iets eer der in handen, dan mej. Capdevielle In razendsnel tempo schoot Puck, die haar diskwalificatie op de 100 meter wegens foutief starten goed te ma ken had, naar de finish, onbereikbaar voor de Franse sprintster, die wan hopige pogingen deed de achterstand in te lopen. De vooruitgang van de atletiek in Nederland bewezen ook Corrie van den Bosch en Dini Hobers, die bei den bij het kogelslingeren het Ne derlandse record van 12.37M meter, dat sedert 1941 op naam staat van Jo van Schouwen-Cramer overtrof. Cor rie van den Bosch kwam bij haar tweede beurt al tot 12,62 meter, ter wijl Dini Hobers bij de tweede beurt met 12,56 meter eveneens boven het nationale record kwam. De strijd ging verder tussen de twee Neder landse vertegenwoordigsters, want de Franse meisjes bleven beneden de 12 meter. In de finale kwanm Dini Hobers nog verder. Met 12,615. bleef zij slechts een halve centimeter ach ter bij de winnares en nieuwe re cordhoudster Corrie van Den Bosch. Een prachtige prestatie voor Dini, die even tevoren jubelend over het veld had gelopen omdat zij het hoog springen had gewonnen met 1,62 m. 1 centimeter meer dan zij tot nu toe ooit had gesprongen. Puck van Duyne gediskwalificeerd. Van de strijd tussen mej. Capde vielle en Puck van Duyne-Brouwer op de 100 meter, die gezien de pres taties van beide sprinsters bijzonder interessant beloofde te worden is niets terecht gekomen. Driemaal wer den de deelneemsters terugggeroe- pen voor foutief starten. Tweemaal was het duidelijk Puck van Duyne- Brouwer die, op haar zo vertrouwde baan, waar zij het gehele jaar reeds driemaal per week traint, te vlug wegging en eenmaal waren het meer dere deelneemsters, onder wie zich eveneens Puck bevond. Onze favorie te moest de baan verlaten, waardoor de Franse recordhoudster een zekere overwinning in het vooruitzicht had. Maar zo dacht Hannie Bloemhof er niet over. Zij heeft de Frangaise niet serieus kunnen bedreigen, maar door haar vechtlust dwong zij mej. Capde vielle tot een snelle sprint in 11,8 sec. terwijl zij zelf met 12 sec, een uit stekende tweede plaats innam. Niet minder dan 0,4 sec. had dit meisje daarmede van haar persoonlijk re cord afgehaald. Dat Puck van Duyne zioh bij de 4 x 100 meter estavette revancheerde hebben wij reeds geschreven, maar ook op de 200 meter was zij weer de oude en behaalde zij een gemakke lijke overwinning in 24,6 sec. Tenslotte verdient Stien Scharleman nog vermeld te worden, die in de kor te tijd dat zij op de 800 meter uit komt steeds weer voor verrassingen zorgde. In de strijd tegen Frankrijk echter moest zij door haar gebrek aan ervaring pas 4 x heeft zij of ficieel de 800 m. gelopen met de tweede plaats genoegen nemen. De beide Franse meisjes volgden de tac tiek dat een de kop nam en de twee de zich daar achter nestelde met de duidelijke bedoeling het tempo te drukken. De opzet slaagde in zoverre, dat Stien Scharleman het spel te laat door had en toen zij tenslotte haar sterke eindsprint inzette was het on mogelijk om mej. Laurent nog in te halen. Toch verbeterde Stien met 2 min. 17,7 sec. haar persoonlijk record, en kwam zij dicht in de buurt vani het nationale record, dat met 2 min. I 17,2 sec. op naam staat van Gré del Jong. j Driedaags zeilersfeest van „Het Witte Huis" uitstekend begonnen Op deze foto ziet men een vijftal schepen van de Pampusklasse om de boei varen. V.l.n.r. de schepen „Woel water" (No. 89) met aan het stuur M. Bloa; „Stijfkop" (No. 216); „Hin de" (No. 9) met aan het stuur J. B. Reeder; „Taling" (No. 57) met aan het stuur A. Sprenger en „Stormvo* gel" (No. 21) met C. Saur aan het stuur. Goede prestaties zonder records In de tweedaagse landenwedstrijd tegen IJsland te Vlaardingen hebben de Nederlandse athleten op de eer ste dag een puntenvoorsprong ver overd van 53 tegen 43, voldoende om een Nederlandse overwinning na de laatste wedstrijden, welke morgen avond te Rotterdam worden gehou den, te mogen verwachten. Het vo rig jaar immers hebben de Neder landers te Reyjavik eveneens een ze ge behaald en sedertdien zijn onze athleten nog vooruit gegaan. Boven dien behoort IJsland evenmin als Nederland tot de sterke Europese atletieklanden. Onze landgenoten slaagden erin op 3 nummers het hoogste aantal pun ten te behalen door de eerste en tweede plaats te bezetten. Op de 110 meer horden waren dit Eef Ka merbeek en Jan Parlevliet, van wie de Eindhovenaar de winnaar werd in 15 sec. Op de 5000 meter legden Fekkes en Künen beslag op de ere plaatsen, terwijl bij het hoogsprin gen Nummerdor en van Kleeff de beste resultaten boekten. Voor deze overwinning waren echter geen bij zondere prestaties nodig, want de IJslanders bleven ver achter. De 5000 meter werd een duel tussen Fekkes en Künen, die door Fekkes werd gewonnen in 14 min. 53 sec. Zoals gewoonlijk had Fekkes gedu rende het grootste deel van de race de kop genomen. In de voorlaatste ronde nam Künen even de leiding over, maar daarna ging Fekkes on weerstaanbaar vooruit, haalde de onze Nederlandse recordhouder op de 10 km in en ging 3,8 sec. eerder over de eindstreep. De IJslander Gudnasson lag toen ruim een halve baan achter, terwijl Arnasson nog door Fekkes werd gelapt. De beste prestatie aan Nederland se zijde werd geleverd door Kees Koch, de Rotterdammer die de vo rige week te Praag het Nederlandse record discuswerpen op 50.07 meter had gebracht. Even zag het ernaar uit of ihij dit record nogmaals zou verbeteren, maar met 48,97 meter kwam hij juist 10 cm te kort. Toch was hij daarmede wederom boven het officiële Nederlandse record, dat nog steeds met 48,575 meter op naam van de Bruyn staat, gekomen. Ook Flip Koudijs liet zich van een goede zijde zien, toen hij op de 80C meter in een felle eindsprint de LTs-1 lander Throsteinsson voorbijschoot1 en beslag legde op de eerste plaats, j Bart Verwey, die Haus verving, moest met de 4e en laatste plaats ge noegen nemen. Het zwakke punt was ook nu weer het plosstokhoogspringen, waarbij de IJslanders een dubbele overwin ning boekten, met 3.40 m. van van Praagh en 3,60 meter van Hofmees- er werden onze landgenoen al vlug uitgeschakeld. Georgsson kwam tot 3,80 meter en Thoralksson tot 4 me ter. Deze laatste voelde zich zo goed springen, dat hij nog een poging deed het IJslandse record van 4,35 meter te verbeteren, hetgeen hem echter niet gelukte. Bij wedstrijden te Kiev heeft de Rus sische atlete Maria Itkina de 220 yards gelopen in 23,6 sec., eeii nieuw wereld record en Europees record voor dames. Het officiële wereldrecord stond met 24 sec. op naam van de Australische Marjorie NelsonJackson (5 aug. 1954) De Oostduitse Christa Stubnick had 30 mei 1955 te Erfurt 23,8 sec. genoteerd, maar deze prestatie was nog niet offcieel erkend als wereldrecord. Ook de tussentijd van Maria Itkina op de 200 meter werd opgenomen: 23,5 sec. Dit is een nieuw Europees record voor deze afstand. Het oude record stond met 23,6 sec. op naam van de Poolse Stella Walasiewics (15 aug. 1935) en van Chris ta Stubnick (7 aug. 1954), het wereld record voor de 200 meter wordt gehou den door Marjorie NelsonJackson met 23,4 set:. (25 juli 1952). CRICKET AJAX (L.)—BMHC De wedstrijd Ajax (L.)BMHC, voor de tweede klasse E van de com petitie van de NOB is gewonnen door BMHC met 14 runs en 3 wickets. Ajax (L.) scoorde 71 (all out), BMHC 85 voor 7 (gestopt). HCC 4LCC Century van Kantebeen. De wedstrijd HOC 4LCC, voor de tweede klasse C van de competitie van de NOB is geëindigd' in een draw. LCC scoorde 192 runs voor 7 wickets (gesiloten), waarvan Kantebeen er 107 voor zijn rekening nam. HCC kwam tot 111 voor 9 (tijd). Te Enschede is het internationaal concours hippique voortgezet. De beide internationale springnummers leverden een Duitse overwinning op. In het springconcours om de prijs van de stad Enschede, klasseerden zich negen combinaties voor het barrage parcours. Drie ruiters namen de bar rage hindernissen (maximum hoogte 1,50 meter) wederom zonder fouten, zodat de tijd de doorslag gaf. Win naar werd H. Lankohr met „Titan", die de snelste tijd noteerde, nl. 39 sec. De Fransman Lt. Aubin had 42,6 nodig en moest tevreden zijn met de tweede plaats. Onze landgenoot J. L. van Wingerden legde met „Radja" beslag op de derde plaats. In het springconcours a l'mericaine voor equipes was het de Duitse ploeg, die zegevierde. Het team nam 29 van de 30 hindernissen. Als tweede eindigde een gemengde Frans-Duitse equipe. Zij sprongen in totaal 28 hindernis sen. Op de derde plaats eindigde een Nederlands trio bestaande uit T. Im mer met „Jan van Schaffelaar", S. M. Pruikemaker met „Bing" en C Englebert met „Lady Jane". Onze landgenoten sprongen in totaal 23 hindernissen. Prinses Irene, die uitkwam in het selectie springconcours voor junioren om de prijs van Jong Nederland, ein digde met „Rocket" op de zevende plaats. Zij had wederom pech, door in de tweede manche te vallen. Op de laatste dag gaf prins Bern- hard weer blijk van zijn belangstel ling. Ruim 10.000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. De landenwedstrijd, een spring concours voor equipes bestaande uit drie ruiters, welke in twee manches moest worden gereden waarbij de resultaten van de drie beste presta ties uit die manches golden, werd ge wonnen door de Duitse equipe vóór Nederland en België. Individueel le verde de Belgische amazone mej F. Verhaegen de beste prestatie door met Ecusson de eerste manche met drie fouten en de tweede manche zon der fouten te beëindigen. Onze landgenoot W. G. Hendrickx Won ,yaLn de 26 deelnemers met ..Byou het jaohtsprinconcours om de prijs van de stad Almelo vóór de Fransman luit. Aubin met „Corsaire" en de Duitser Lanckohr met „Titan". Ter gelegenheid van het internatio naal concours hippique te Enschede werd een selectie springconcours voor junioren gehouden, waaraan ook H. K. H. prinses Irene heeft deelgeno men. Op de foto ziet men H. K. H. de prinses, die op de Ierse halfbloed vosruin „Rocket" een hindernis neemt. Het zeilersfeest, dat de Water sportvereniging „Het Witte Hijis" te Nieuw Loosdrecht nu reeds voor de 15e maal georganiseert, is 'n. eldorado voor de kleine wedstrijdtypen. Door dat de Loosdrechtse Plassen geen grote wedstrijdschepen kunnen ber gen wegens te ondiep water, kunnen de eigenaars van de kleine scheep jes zich ten volle uitleven. Daarom mogen we gerust zeggen, dat de wedstrijden van „Het Witte Huis" onmisbaar zijn. Het driedaags zeilerstournooi is trouwens tot heden opperbest ge slaagd te noemen. Het is de beide eerste dagen ideaal zomerweer ge weest, zaterdagmiddag begonnen met een prachtige wind, die alles van de stuurmanskunst in deze klei ne scheepjes eiste, jazelfs van de gro tere in deze serie. Dat ondervond o.a. Sleeswijk in de Internationale Finnjöllenklasse, die zelfs de mast van zijn boot verspeelde, hetgeen overduidelijk bewijst, dat het er op de openingsmiddag hard aan toe ging. Zondag was de wind lang niet zo krachtig, omstreeks het midden van de dag zelfs flauw, maar toen na een bedekte lucht de zon doorbrak en weer volop wind bracht, moesten de stuurlieden zich weer geheel geven en al hun kunde aanwenden om de scheepjes veilig over de lijn van aankomst te brengen. Er was mede daardoor volop 6trijd in bijna alle klassen. Bij de Valken had U. de Vries zaterdagmiddag voor de eerste overwinning gezorgd door zijn Zilvermeeuw als eerste te jdoen eindigen voor de sterke Jonge- neel en B. Staartjes en zondagmor gen herhaalde hij deze prestatie door nu weer vóór Jongeneel als tweede en Bakker als derde een goede gooi te doen naar de dagprijs van zondag, doch in de middag was Bakker on weerstaanbaar door met een straat lengte voorsprong als eerste te fi nishen. Weer was dr Jongeneel tweede, Scherpel derde, v. d. Jagt vierde en Blom vijfde. Op welke plaats de Vries in deze laatste wedstrijd ein digde, in ons in de wirwar van bin nenkomende scheepjes ontgaan, doch in ieder geval was dr Jongeneel hem in zoverre de baas in het eindklasse ment, dat de dagprijs voor de Bosko per was. De Vries bezette daarin de tweede plaats, 3. C. J. v. d. Jagt, 4. C. Scherpel jr., 5. J. M. Snijders. In de Flying Dutchmanklasse be gon Hijko Blok weer uitstekend door vóór H. S. de Vries en G. Lauten- schutz als eerste te eindigen. In de wedstrijden van zondag moest hij zich evenwel tweemaal met de der de plaats tevreden stellen, waarbij Jan Stenhuis en B. Boeschoten resp. PAARDENSPORT „RIBOT" WON OPNIEUW Het Italiaanse wonderpaard ..Ribot" heeft zijn ongeslagen record (13 rennen) gehandhaafd, door in Ascot Heath (En geland) de meest begiftigde race van Engeland, de koning George VI en ko ningin Elizabeth Stakes te winnen „Ri bot", de 4-jarige hengst, die 5/2 geno teerd stond, gereden werd door Enrico Camici en toebehoort aan de Italiaanse graaf Delia Rochetta en de weduwe Ly- di3 Tesio bracht door zijn overwinning bijha 240.000 gulden in het laadje van genoemde graaf en mevrouw Tesio. „Ri bot" eindigde met 5 lengten voorsprong op nummer twee, „High Veldt" het paard van koningin Elizabeth, dat voor zijn tweede plaats een prijs van ruim 28.000 gulden won. Het paard stond 100-7 genoteerd en werd gereden door Harry Carr. De race ging over \\4, mijl. RENNEN TE DUINDIGT De uitslagen van de gehouden rennen te Duindigt luiden: Phikita-prijs: 1. Harold (J. C. Pex) 1.51.6; 2. Grande Lolotte; 3. Roddelaar. Toto w: 15.60; pl: 2.60, 3.50, 1.70; gek: 30.20: cov: 14.70. Korthals van Schooten memoriaal: 1. Troubadour (E. van Dijk) 1.59.6; 2. Bel- tima; 3. Le Chevreuil. Toto w: 2.50; pl: 1.20, 1.30; gek: 2.70; cov: 3.10. Kamilaprijs: 1. Comet (A. W. v. Dijk) 1.18.3; 2. Col d'Or; 3. Monpti. Toto w: 2.10; pl: 1.20. 1.30; gek: 1.50; cov: 2.40. Bergen-prijs: 1. Sagita (H. Pije); 2. Sans Valeur; 3. Kenitra. Toto w: 3.70; gek: 5.60; cov: 3.30. Melisse-prijs: 1. Grand Cliff (F. Van deuren) 2.12; 2. Remus; 3. Heraut. Toto 1.50; gek: 3.40; cov: 2.—. Windora-prijs: 1. Dream Star (J. G. Nicolaas) 2.13.4; 2. Silver Slipper; 3. Douce France. Toto w: 4.60; pl: 1.70, 1.50; gek: 10.cov: 3.40. Totale omzet 26.052.50. de eerste en J. Schipper met H. S. de Vries de tweede plaatsen bezetten. Hoewel we weten, dat ook in de zeilerij alles mogeijk is en dat een wedstrijd niet gewonnen is alvorens de finishlijn is gepasseerd, waren de verwachtingen voor de 12 M2 Shar pieklasse weer geheel op de verrich tingen van Jac. Kraan gericht, te meer wijl hij zaterdagmiddag de ningswedstrijd alweer in zijn voor deel eindigde met B. Kraan jr en B. Verhagen resp. op de tweede en der de plaats, maar in de wedstrijden van zondag bleek Bouw van Wijk opnieuw in uitstekende vorm, zo- zelfs, dat hij beide wedstrijden in zijn voordeel besliste. Jac. Kraan werd tweemaal tweede, de derde plaatsen waren voor B. Kraan jr. en G. Visser, de vierde voor Hoekstra en N. Oerlemans, zodat de dagprijs van zondag aan Bouw van Wijk kon worden uitgereikt, Jac. Kraan was tweede, B. Kraan jr derde, G. Visser vierde en N. Oerlemans vijfde in het eindklassement. De strijd in de Finnjöllenklasse was zeer gevarieerd: zaterdagmiddag won J. J. Woortman, in de wedstrij den van zondag waren het Meye- rink en Sleeswijk, zodat hier volop spanning bestond. O. van Wijck, die zaterdag tweede was geworden, deed het aanvankelijk in de tweede zon dagrace heel goed, maar zakte daar na af en gaf tenslotte zelfs op. C. de Haas jr. zegevierde zaterdag in de Vrijheidsklassc, maar de wed strijden van zondag eindigden beide in het voordeel van P. Freeh, -die daarmede zijn reputatie weer ver stevigde. P. Mellema van de Zaan- landse deed het gisteren ook weer niet slecht, want met twee tweede plaatsen bezette hij ook de tweede plaats achter Freeh in het dagklasse ment. In de olympiajollenklasse won W. H. Stellingwerf zaterdag de eerste wedstrijd, maar D. de Kat en H. Wil- lems werden zondag winnaars, ter wijl de laatste zondagmorgen de tweede plaats bezette. De Amserdam- mer J. J. Huurman jr. werd twee maal derde en eenmaal vierde, het geen evenmin een slechte prestatie kon worden genoemd. De Aalsmeerder J. Bol zegevierde zondagmorgen in de 16 M2 Streep- klasse en werd in de middagwed strijd tweede, hetgeen hem de beste plaats van het dagklassement ople verde. J. J. Dwarshuis volgde hem op de tweede plaats met een eerste en een vierde plaats, terwijl hij bo vendien in de eerste wedstrijd als tweede eindigde. In de 12 Voetsjollenklasse zege vierde W. H. Holtrop driemaal, het geen een prestatie op zich genoemd mag worden in een veld van vijftien scheepjes en Ruud Rijks, die zich ook al tijdens de Kaagweek onder scheidde wist tweemaal als eerste te eindigen, terwijl in de zondagmor genwedstrijd de tweede plaats voor hem was achter B. Saur, die zater dag tweede was geworden. Er bestond begrijpelijkerwijs op deze mooie zomerdagen veel belang stelling voor de wedstrijden en aan gezien de ruimte op en rond het startterrein maar heel gering is, stonden er langs de weg hele files van auto's, waarmde zeilers en be langstellenden naar de Loosdrechtse Plassen waren gekomen. Vandaag worden de laatste wedstrijden gehou den. SCHERMEN ERNSTIG ONGEVAL BIJ INT. DEGENWEDSTRIJD Tijdens een internationaal degen- toernooi te Luxemburg is de Belg Rolbert Kelin ernstig geblesseerd dioordat het wapen van zijn tegen stand/er bij een aanval dioor het mas ker drong en hem onder het linker oog verwondde. Dóór het grote bloed verlies moest Klein onmiddellijk naar een ziekenhuis worden gebracht waar bloedtransfusie werd toegepast. Zijn landgenoot Maquet trad als donor op. De doktoren constateerden, dat er geen edtele organen waren geraakt. WIELRENNEN Steenvoorden won Ronde van Brabant Steenvoorden uit Heemstede, in een groepje van zeven renners in de sprint de snelste, heeft de eerste etappe van Noord-Brabant voor amateurs en onafhankelijken gewon nen. Hij legde de 211 km van Etten naar Vlijmen af in 5 uur 24 minuten 9 seconden. Ondanks het minder goede weer regen en hagel maakten het de renners erg moeilijk sloegen dui zenden het voorbijtrekken van het peloton gade. De uitslag luidde: 1. Steenvoorden (Heemstede) 5.29.09; 2. Lute (Nieuw 's-Gravenland) z.t.; 3. van der Horst (Standaard buiten) z.t.; 4. Heer en (Roosendaal) z.t.; 5. P. van Est (Fijn aart) z.t.; 6. Geldermans (Beverwijk) z.t.; 7. Niesten (Beverwijk) z.t.; 8. de Haan (Klaaswaal) op 23 sec.; 9. Sijthoff (IJsselmonde) z.t.; 10. Kee pers (St. Willebrord) z.t. Van Wetten (Noordwijkerhout) en Rol (Utrecht) behoorden tot degenen die de strijd staakten. De ronde van Brabant is gewonnen door Steenvoorden uit Heemstede. Hij eindigde met 10 uur 39 min. 26 sec. op de eerste plaats van het eind klassement. De renners, die gisteren voor de tweede etappe van Vlijmen naar Et- ten over 216 kim. zijn gestart, reden onder betere omstandigheden dan *rdag. Winnaar van de etappe was de Haan uit Klaaswaal. Hij legde de afstand af in 5 uur 15 in. 32 sec. de uitslag luidde: 1. de Haan (Klaaswaal) 5.15.32; 2. Steenvoorden (Heemstede) 5.15.47; 3. Heeren (Roosendaal) 5.16.02. 4. Van Wijchen (Goes) z.t. 5. Van Houwe- linigen (Sassenheim) 5.16.12; 6. Hof- mams (Etten) 5416.26; 7. Van dien Brand (Sohiijndel) z.t.; 8. de Bruyn (Schijndel) z.t.; 9. Niesten (Bever wijk) z.t.; 10. Marchand (Tilburg) wijk) z.t.; 10. Marchand (Tilburg) z.t. Eindklassement: 1. Steenvoorden 10.39.26 2. De Haan 10.40.04. 3. Hee ren 10.40.11; 4. Lute 10.40.24 5. Nies ten 10.40.35; 6. Geldermans z.t.; 7. Van Wijchen 10.40.41; 8. Van den Brand 10.40.58; 9. Hofmans 10.41.05. 10. De Bruyn z.t. PETRY KAMPIOEN VAN DUITSLAND OP DE WEG. Valentin Petry heeft zondag het kampioenschap van Duitsland op de weg voor profs gewonnen. Hij reed de 254,2 kilometer van het parcours „rondom Keulen" in 6 uur 32 min. 15 sec. en klopte in de eindsprint Horst Backat, die op 10 lengten ein digde. Derde op 2 min. 45 sec. werd Heinz Müller, vierde Reinecke en vijfde Schwarzenberg. VIER DUITSE RENNERS KREGEN ERNSTIG ONGELUK. De kopman van de Duitse ploeg voor de Ronde van Nederland, Hans Preiskeit en Heinz Zoll, Herbert Weinrch en Neumann, die op weg waren naar de wedstrijden om het Duitse kampioenschap op de weg voor profs, welke te Keulen werd gehouden, hebben op de autobaan tussen Frankfort en Keulen een ern stig ongeluk gehad. De vier renners werden hierbij zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde in een ge vaarlijke bocht van de autobaan, waar de Mercedes van de renners in de flank gegrepen werd door een uit de tegenovergestelde richting komen de Porsche, die met grote vaart reed en na een andere wagen te hebben ingehaald, op de natte weg aan het slingeren raakte. De bestuurder van de Porsche werd eveneens zwaar ge wond. De botsing was zo hevig, dat de op het dak van de Mercedes gemonteer de racefietsen vijftig meter door de lucht vlogen. De vijf gewonden wer den in ziekenhuizen te Idstein, Hof- heim en Wiesbaden opgenomen. Naar nader wordt gemeld, verkeert Norbert Neumann in levensgevaar. Hij heeft zware verwondingen aan het hoofd opgelopen en is nog steeds bui ten bewustzijn. In de toestand van Preiskeit trad een lichte verbetering in, maar er wordt gevreesd, dat de 34-jarige renner zijn wielerloopbaan zal moeten beëindigen. Hij was in de oorlog aan het hoofd gewond, wat een tijdelijke verlamming veroor zaakte, en heeft bij het ongeluk zware hoofdiblessures opgelopen. De verwondingen van Zoll en van Weinrich zijn van minder ernstige aard.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6