„mam &>ymL$TAD N.V. „NEMAHO" GESMAN ZOETEMEIJER In de St. Petruskerk droeg pater Van Hoorn Iste plechtige Mis op Aanbevelingen in verband met KINDERVERLAMMING PONSIOEN ZOON - Alphen a.d. Rijn ".EVESTIGDF, EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 23 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA f/t V O **1 Diamanten bruiloft in Brouckhovenhof In het Brouckhovenhof je aan dë Pöpehgracht zijn vandaag de bruids dagen ingegaan van het diamanten echtpaar J. J. Geenjaarde Beunje, dat op 5 augustus a.s. zijn bruiloft hoopt te hefdehken. De heer Geenjaar, die op 22 juni 1871 in Leiden geboren werd, ging reads op 11-jarige leeftijd wérken in hét metaalbedrijf. Hij werd srtild, bank wei-kei- ert was rijwielconsttüc- teur bij de firma Langëzaal, toen ge vestigd aan de Uböigrücht. In 1910 kwam hij bij de tram, Waar hij me- dehielp aan de elektrificërihg, die in 1911 voltooid werd. Nadat hij 25 jaar bij de tram had gewerkt, werd hij gepensioneerd. Ook mevrouw M. A. Geenjaar de Beuhje werd te Leiden geboren. Voor haar huwelijk was ze enige tijd dienstbode, en ook vandaag ziet ze er nog niet tegenop om de huiselijke werkzaamheden zelf te verrichten. Van de 8 kinderen, die in het gezin geboren Wefdeh, zijn er thans nog vijf in leven. Er zijn négen kleinkin deren. Zowel dé héér als mevrouw Geen jaar zijn beiden nog zeer vitaal eh hebben hét zeer naar hun zin in de Brouckhovenhof, waar ze nu al elf jaar wonen. Geslaagd voor de Associatie examens. Vooh het Assbciatie-examen Engel se Handelscorrespondentie slaagden mej. E. Fennerria en de heer D. Smit. Voor het Associatië-examen Engel. D., die aan de Boommarkt gepar- keei'd stond in beweging. De wagen, waarvan naar alle waarschijnlijkheid de handrem defect was, raakte te water, én werd met enige moeite door een takelwagen op hét dirogë gezet. Te Utrecht is geslaagd vöór hét Si' ploma M.O. Lichamelijke opvöeding, dë héét T. Plëy te Leiden. Mannenkoor „Ktihst ria Ai-beid*' behaalde eerste prijs. lil het Kurhaus te SchèVënihgêri Werd dööb het rrianhehkoor KUnst na Arbeid", dirigent L. V. Wijngaarden, deelgenomen aan eeh zangconcours. Het behaalde in de afd. Uitmun tendheid een eerste prijs met 328 püiiteh. 40-Jarig kioosierfeest zuster Maria Philippa. Zoals wij enkele dagën geleden be richtten, hoopt de eerwaarde zuster Maria Philippa (in de wereld Ca- tharina van Hoorn) in het klooster der „Voorzienigheid" aah do Hoge- woerd te Leiden, a.s. zondag haar 40-jarig kloosterfeest te vieren. Naar wij vernemen, zal op die dag van 2 tot 3 uur iii dé „Voorzienigheid" een receptie gehouden worden. VERBREDING VAN DE WARMONDERWEG. Op de vragen van de heer mr J. Drijher, inzake verbreding van de Warmonderweg tussen de Van Slin- felandtlaan en de Laan van Oud oelgeest: le. Zijn burgemeester en wethou ders met ondergetekende van oor deel, dat de verbreding van de War monderweg tussen de Van Slinge- landtlaan en de Laan van Oud Poel geest noodzakelijk is? 2e. Aan welke oorzaken is het te Wijten, dat met deze werkzaamhe den nog niet is begonnen? 3e.Wanneer zal met de verbreding ter plaatse een aanvang worden ge maakt? Hébben burgemeëster en wethou ders het volgende geantwoord: 1. Deze vraag beantwoorden wij bevestigend. 2. Aan de omstandigheid, dat het overleg met de gemeente Oegstgeest dienaangaande nog niet is geëindigd. 3. Dit is een aangelegenheid, wel ke ligt op het terrein van de gemeen te Oegstgeest. De onder 2 bedoelde onderhandelingen verkeren in een vergevorderd stadium. Daarbij is mede betrokken de aanleg van een weg door de Kikkerpolder. Nadat principiële overeenstemming ter za ke was bereikt, is thans een onlangs door de gemeente Oegstgeest voor gestelde wijziging van het wegen plan in behandeling. Naar wij ver wachten zullen wij de gemeente raad binnen niet te lange tijd voor stellen kunnen doen, welke o.m. met de verbreding van de Warmonder weg in verband staan. Met een gevoelvol gezongen „Exsul- tate Deo, adjutori nostro" van H. Strategier, besloot het mannen- en jongenskoor van St. Petrusparochie gistermorgen de eerste plechtige H. Mis, dié de pasgewijde pater K. van Hoorn (congregatie Priesters van het H. Hart In zijn parochiekerk opgedra gen had. Tijdens de preek had pater H. Omens gewezen op de plaats, die de priester in de wereld moet innemen. Christus heeft de mensen altijd de weg gewezen door tekens; in 't Oude en Nieuwe Testament blijkt telkens weer, dat God een teken geeft aan de mensen om daardoor diegenen te beschermen, die in dit teken willen geloven. De priester moét voor de gelovigen eeh soortgelijk teken zijn, opdat zij, dóór in hem te geloven, behouden Zoals uit artikelen in de diverse Handelscorrespondentie^ slaagden de bladen blijkt, treden ook elders nog geregeld nieuwe gevallen van kin derverlamming op. Toen de eerste heer W. Pot, allen te Leiden. Bestelauto te water. Hedenmorgen omstreèks liegen Uür raakte door onbekendé oorzaak eén Peugedt-bestelwagén van V. Burgerlijke Stand Geb. Wesley Yoshihori 'z. v. P. Suzuki en G. N Tan; Cornelia Johan na d. v. J. Boom en E. Van Niehoff; Jannétje d. v. A. Lens en T. van Weeren; Herman z. v. P. van der Kooij en J. M. Alèmahi; Pietéirtjé Lijdia d. v. W. HbgëWÖhing en N. van der Plas; Pieter Hendrik z. v. H. J. Walter en A. J. van Béden; Marina Elisabeth d. v. N. J. de Groot en P. H. Linthout; Patricina Maria Thérèse Elisabeth Hiacintha d. v. A. J. C. Öii. derwater eh T. M\ E. J. Dévilêë. Getr.: T. H. J. Vléghert en H. H. Kole. gevallen in Leiden bekend waren, is hiervan mededeling gedaan en zijn een aantal aanbevelingen gegeven om besmetting zoveel mogelijk tegen te gddn. - De belangrijkste waren: 1. Nauwgezette persoonlijke hygië- nè d.W.z. handen wassen vóór iedere inaaltijd en na iéder toilëtbezoek. 2. Vobrkomen van inspartnirig, Want döor vermoeidheid neemt de vatbaarheid (óp de ziekte toe. Als gevolg daarvan zijn de school reisjes afgelasti Dit laatste is voor de kinderen een teleurstelling geweest en er wérd ge hoopt dat aan het begin van de zo mervakantie deze maatregel niet méér noodzakelijk zou zijn. Daar er in verschillende plaatsen zich nog steeds nieuwe ziektégèval- leh voordien is voor de zomervakan tie op advies van de Geneeskundige Hoofdinspectie aanbevolen om kam- peertochten, kamperen, trektochten enz. voor kinderen en pubers niet te laten doorgaan. Aan jeugdleiders is geadviseerd lhet de aan huh zórgen toevertrouw de kindei-en in de stad te blijven. Hierover is met speeltuinverenigingen overleg gepleegd. Met bovenge noemde advièzen wordt gehoopt de infectiekansen te verminderen en verdere uitbreiding van de ziekte te vóórkomen. Het aantdl stadgenoten dat aan de ziekte lijdt is ihomenteei 23; het ver loop is rustig; er zijh geen gevallen waarbij levensgevaar aanwezig is. Vanzelfsprekend zal, wanneer de toestand reden geeft tot verruiming van de gegeven richtlijnen, hierover zo spoedig mogelijk weer medede ling Wördén gedaan. ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuw bedrijf van Kamsteeg geopend Zaterdagmiddag is de Rijnstteëk opnieuw in het bezit gestéld van een mödern service bedrijf öp aUtomo- bielgebied. Deze keer was het het nieuwe bedrijf van de fitma Kam steeg uit Oegstgeest, die aan de Prins Hendrikstraat te Alphen aan den Rijn, het oude bestaande garagebe drijf van de heren Gebrs. Van Nie- len heeft doen ombouwen. Naar schatting werd dit gèbeuren meegemaakt door een kleine ander half duizend belangstellenden, me rendeels Uit de Uitgebreide klanten kring van de voikswagenvertegen- woordlgér Kamsteeg. Onder hen waren dë burgemeester, de directeur van de gemeentewer ken, de wethouder van onderwijs en de kantonrechter van Alphen aan den Rijn, respectievelijk de herên Ed. C. Witschey, J. L. v. d. Vliet, A. J. Dekker, mr. H. H. Kirchheiner.. De heren J. A. J. Kortèkaas, commerci- DE KOMPLETE KAPCONSTRUCTIE van Garage KAMSTEEG te Alphen a. d. Rijn werd verzorgd door: Houtconstructiebedrijf - Doetinchem KAMSTEEG'S AUTOMOBIELBEDRIJF ALPHEN AAN DEN RIJN DE INSTALLATIES VOOR: CENTRALE VERWARMING LICHT- en KRACHT WATERLEIDING en SANITAIR alsmede DAKBEDEKKINGEN WERDEN VERZORGD DOOR: TECHNISCH INSTALLATIE BUREAU eel directeur, G. van Dam, technisch. directeur en J. Kamsteeg, algemeen directeur namen als gezamenlijke eigenaren van Kamsteeg's automo bielbedrijven de vele gelukwensen in ontvangst. Een zoon van elk der directeuren deed Voorts zijn intrede in het be drijf n.l. Frans van Dam, André Kamsteeg, Tonie Kortèkaas, terwijl binnenkort als vierde zal volgen Tonie Kamsteeg. Een prettig vooruitzicht voor de directie is, dat zij het volgend jaar het vierde bedrijf kan gaan stichten in Lisse, waar juist dezer dagen de aankoop der gronden zijn beslag heeft gekregen. Het bedrijf te Alphen, dat door het bezit van bouwgrond onmiddellijk achtér het reeds gereedgekomen deel, eeh mogelijkheid tot belangrijke uit breiding in houdt, is hypermodern Van opzet. in het bedrijf bevindt zich een ruime showroom, een fUithe, uitste kénd verlichte wasplaats, modern smeerstation, onderdelen-magazij nen, Vitrines voor uitstalling van ac- cessoii-es, toiletruimte voor cliënten en personeel* benzinestation (dag en nacht geopend), afzonderlijke ruim ten voor verkoopkantoor, een hyper modern ingerichte ruimte Voor mo- torenrevisié. Op Verdere uitvoering Wacht nog een personeelskantine (voor plm. 25 man), een rijwielberg plaats, een kantoor voor de boekhou ding en een magazijn voor de grotere onderdelen. Een en ander is gebouwd onder architectuur van de heren Prinsen en den Ouden te Oegstgeest door de firma Gesman en Zoetemeijer te Al phen aan den Rijn. Tot chef van de werkplaats is aan gesteld de heer P. v. d. Stoel te Alphen aan den Rijn, die tevoren een aantal weken speciale opleiding heeft genoten bij de importeur van de volkswagens, de firma Pon te Amers foort. AANNEMERS - ALPHEN AAN DEN RIJN blijven; op de priester rust dan de taak om een waarachtig Gode teken te zijn. Aan het altaar werd de jortge pries ter geassisteerd door kap. Thomas, presbyter-assistents en de paters H. Duindam en P. Razenberg (diaken en subdiaken), die evenals de predikant, behoren tot de congregatie van de priesters van het H. Hart; In het priesterkoor woonde o.m. pastoor Th. M. Beukers de H. Mis bij. Tijdens de H. Mis zong het mannen- en jongenskoor o.l.v. de heer H. Rijn beek de Missa „Regina Martyrum" van Refice, aan het orgel begeleid door de heer G. Bots. In de middag uren vond ten huize van de neomyst in de Hoefstraat een drukbezochte receptie plaats en om half vijf werd het stemmige feest besloten met een plechtig Lof, met dezelfde assistentie als tijdens de H. Mis. MULO-EXAMENS Voor het Mulo-examen (A) zijn ge. slaagd: M. Dietz, L. B. van der Laan te Leiderdorp. N. Verbeek, H. C. F. Verhoog, J. v. d. Wal te Leiden; J. C. Vi d. Maas te Benthuizen; J Bekker te Bodegraven en A. Elter broek te Oegstgeest. Tevens behaalden 't middenstands diploma: F. Taal en H. N. van Ha- sendonk te Voorschoten; M. K. Veld hoven, W. Visser, G. Simonse, L. v d. Berg, J. G. Weyermans, M. G. Heu velman, J. M. C. van Tol, M. H. Paauw, E. Provily en R. W. Jahseh te Leiden. Afgewezen viet kandi daten. „REMBRANDT ALS LEERMEES TER LANGER GEOPEND. In verband met de grote en steeds toenemende belangstelling voor de tentoonstelling „Rembrandt als leer meester" in het Stedelijk Museum „de Lakenhal" te Leiden, heeft de directeur besloten, dat tot 1 septem ber deze tentoonstelling behalve op donderdagavonden ook op dinsdag avonden van 7.309.30 voor het pu bliek geopend zal zijn. Leidse Agenda DInsDAg. Stedelijk museum „De Lakenhal" Tentoonstelling „Rembrandt als leer meester" geopend van 7.309.30. DE TENTOONSTELLING WOENSDAG: RozenkranskruistocHt. St. Petrus- kerk. 7 uur n.m. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. i8 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volxenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Boekwijt, Breestréat 74, tel. 20552, Haven-apotheek, Ha ven 18, tel. 20085, apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 2027 juli zijn door de Kath. FiLm Centrale als volgt gekeurd: Casino „Heidi en Peter", alle leef tijden. Lido: „De zoon van Caroline Cherié", volwassenen. Luxor: „Sissi", alle leeftijden. Trianon: ,,Ein Herz voll Musik", alle leeftijden. Rex: „IJsco-toeristen", alle leèf- tljfl'erl. Gevestigde personen van 1G lol en mei 21 juli. J. Bakker, journalist, Oude Singel 94a. M. A. van VeenVan den Berg, Aal-straat 15. L. P. Dekker, ass. huishouding, Witte Singel 27. B. J. Drost, rector, Hooigracht 29. C. H. Epker, boek handelaar, Pieterskerkkoorsteeg 12. C. J. Faas en fam., werktuigkundige, Zoeterw. Singel 39. W. Frijling en fam., tandarts, Joh. dë Wittstr. 48. B. W. Grutterink, téchh. ambt.. De Sitterlaan 18. A. Harms, hofmeester KM III, Noordeintie 2a. P. Heering, Langebrug 19. H. P. M. He- ruer, Brederostr. 8. K. Hoen. Weidehof 24. P. C. M. SpeulmanHoffmann, Rijnsb.weg 140. B. Honsbeek, straatma ker, Leemansstr. 12. J. Ibelings, Groen- hovenstr. 18. J. J. Keizers, schrijver II KM. Noordeinde 2a. W. Kersbergen, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. B. Lange- rak, Hooigracht 11-29. L. van der Leeuw, agent van politie. Reitzstr. 5. J. Mantel, agent van politie, Zoeterwoudseweg 124. E. R. Martheze, Hugo de Vriesstr. 69. J. M. Martheze, Hugo de Vriesstr. 69. L. C. C. HeemskerkVan der Meer en fam., Hyacinthenstr. 16a. J. H. Mensink, korp. vltg-maker MB KM. Marnixstr. 149. A. C. van der Meulen e.v. Frese, Zoeterw. Singel 87. J. W. M. Moorman, verpleeg ster, Hooigracht 11-29. F. A. Nolle en fam.. predikant-arts. Witte Singel 25. A. H. van Noort, Doezastr. 2. A. Schuilema- kerOtt. Boerhaavéln 25. H. M. Otto, verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. Ouds- hoorn, kwartiermeester KM. Kanaalstr. 11. J. H. EngelPenning. Witte Rozcnstr. 57. H. J. Pot, optisch-slijper, Tulpenstr. 2. Th. Roëll. advocate, Doezastr. 34. E. J. DrionVan Rooijen, van Slingëlandlln 4. J. Schwartz en fam., Rijnsb.weg 187. D. M. Simons, hulp i.d. huish., Van der Tasstr. 4. S. Star, lasser, 3 Octoberstr. 49a. A. M. Th. Van Thlel, fröbelonderwij zeres, Hoge Rijndijk 165. L. Van Tol, Wefkster. Haagweg 22. J. KulkVëllë- koop, huishoudster, Hoogl. Kerkgrt 46. H. R. Verleur. Witte Rozenstr. 24. C. A. HollemanVersloot. Tasmanstr. 72. M. J. Voorn en fam., chemicus, Mariënpoel- straat la. J. L. van der Voorn, bloembol- lenat-beider, Görtestr. 92. M. de Vries, v. d. Sande Bakhuyzenln 21, W. de Vi'les, ageht van politie, ZoeterWoUdfieweg 124. J. J. van det Werff ten Bosch eh fam., arts, Gerecht 8. M. Wermihk, agent vah politie, Heemskerkstr. 92. F. H. Wester kamp en fam., arts, Dr Lelyln 21. E. M. van der Zwaan, Burgsteeg 14. L. van der Zwan, dienstbode. Breestr. 173a. H. Cö- bet, korp. kdhst KM, Noordeinde 2a. H. P. van Dam, statiohsambt. NS., Hugo de Vriesstr. 73. Vertrokken personen van 16 tol en met 21 juli. H. M. Bakker, Rijnsb.weg 101, Oegstgeest. Terweeweg 1. W. van den Berg en fam.. Grevenstr. 21a, Leiderdorp M. P. Splinterln 39. C. A. M. Betrem, Rapenburg 131, Deventer. A. J. D. v. Twiststr. 2. K. E. Blankenstein. Jac. Catslaan 89, Sassenheim, Molenstr. 20. Q. A. Brouwer. Haven 26b, 's Graven- hage. aan boord. H. Brouwers, Witte Singel 19. Tietjerksteradeel, Lageweg 54, M. CutZien en fam., Zoeterw. weg 132, Zandvoort, Bentveldsweg 16. H. van Drie Rapenburg 59, Vinkeveen en Waverveen. Ringdijk 4. S. G. Duurvoort, Mezenstr. 2, Den Haag, Delistr. 35. J. T. Faber. Mors- weg 102a. Bussum. Brediusweg 20. N. v. d. Vlist—Filippo, Buitenruststr. 11, Lei derdorp, v. d. V. Boumanweg 38. W. Fol- kersma en fam., Akkerhof 47. Gronin gen, Korreweg 92a. F. E. Frenkel. Oüde Singel 12. Groningen, Kraneweg 65a. R. B. Glauboch en fam.. Nieuwe Rijn Den Haag, Burnierstr. 21. F. van Halse- ma. Korte Mare 22, Groningen, Zwanestr. 21a. J. S. VlothuizenVan der Ham. Roodenb.str. 48, Den Helder. J. Verfail- leweg 176. J. Harteveld, Steenstr. 10a, A'dam, Overtoom 165hs. E. W. A. Har- togs en fam.. Vrouwenkerkhof 12a, Voorschoten, Leidseweg 89. M. L. J. Henssen. de L. de Kanterstr. 32. Schaes- berg, Kakertsweg 4. M. W. Laatste Berichten Tour de France Maandagmorgen 9 uur 50 zijn 94 renners Uit Gap vertrokken voor de 17e étappe van de Ronde van Frank rijk GapTurijn, een afstand van 23*^ kilorheter. Te Savines (29 km.) waren alle renners nog bijeen. Tien kilometer verder, bij de vliegende controle van Embrun, had Robinson een halve minuut voorsprong op een tiental renners, bij wie Close, Dotto en Mi- rando. De hoofdgroep volgde 45 sec. na Robinson. Een klëih groepje renners is ohder aanvoering van Close eh Dotto Gliil- lestre (60 km.) gepasseerd, met - mi nuut voorsprong op Geminiani; het grote peloton volgde twee minuten ha de leiders. Bij de bevoori'adingspost van Brian- con (li3 km.) was de positie als volgt: Op 2 minuten: Ockers, Gaul, Wagt- mans, Impanis, Mallejac, Privat ert Robinson. Op 4 én o minutetl twee gróte groepen rènners. De Fransman Valentin Huot van de ZW-ploeg is als eerste het hoogsté punt van de pas van de Izodrd gepas seerd (2360 m. hoog, 91 km van Gap). Hij had een voorsprong van iets min der dan 2 minuten op Bahamontes, Ockers en Walkowiak Op 2 minuten volgde Gaul, daarna Adriaenssens, Lorono en L_ Guilly, en op meer dan 3 minuten Van der Pluym, Dotto, Close, Defilippis en Nencini. Wagtmans had meer dan vier mi nuten achterstand. Op het hoogste punt van dé Col du Mont Genèvre (1854 m., tweede categorie), 125 kilometer van Gap, had Huot ]/2 minuut voorsprong op Le Guille en Gaul. Nog 1 minuut later passeerde een twaalftal ren ners, aangevoerd door Bahamoniesj Ockers en Beauvin. De voorsprong van Huot op 'net roüteschema bedroeg hier een half uur. GEVALLEN VAN KINDER VERLAMMING. Het aantal gevallen van kinderver lamming in Delft is gedurende het afgelopen weekeinde weer met drie gestegen. Er zijn nu in totaal 26 po lio-gevallen aangegeven. Oude Vest 33C, Alkemade, Julianaln 60C. E. A. P. M, Hoogeweegen, Rapen burg 12, Maarn. Maarnse grintweg 5. M. de Jong. Hoflaan 74. Canada M. H. de Jong en fam., aan boor, A'dam, Stra- ckéstraat 211. T. M. M. C. Jonkergouw, Noordeinde 50, Helmond, Kr. Steenweg 19. H. M. Kan, Breestr. 177, A'dam, B. Bantamrherstr. 71. Z. A. D. M. Kdch, Roodenb.str. 11, Hulst, Absdaalseweg 20. A. Koet. Schagenstg 18, Arnhem, Rembrandtlh 31. E. Kramer, Meloenstr. 31. Canada. L, M. van der Laan, Rijnsb. weg 10, Den Haag, Hanenburgln 130. M. I. Lim, Groenh.str. 1, Den Haag. Ln van Poot 486. C. P. Louwerse. Hoge Mors- weg 30, Den Helder, Buitenhaven 5. E. Luijendijk, Paviljoenshof 30, Abben- broek. Oudelandsedijk 31. H. J. Maas, Tib. Siegenbeekstr. 25. R'dam, Schleweg 165d. J. C. van der Meulen, Nieuwsteeg 31, Haarlem, Buitenrustin 2. C. J. A. Meijer, Cobetstr. 9, Bloemendaal, Bloe- mendaalseweg 323. F. S. Meijer, Zoeterw. eg 132, Zandvoort, Bentveldseweg 16. S. Meijer en fam., H, de Vtiesstr. 54, Ver. Staten van Amerika. C. A. J. M. Omtzigt, R. en Schiekade 34, Velsen, Litsln 9. J. J. Oudshoorn, P. de la Court- straat 35. Haarlemmermeer, Venneper- weg 6. W. Pet en fam., Zoeterw. Singel 101. Ver. Staten van Noord Amerika. A. G. Pieneman. Drie Octoberstr. 24a, Haar lem. Hazepatersln 24. M. Quint, Rapen burg 65, Heemstede, Jos IstaëlSplein 6. H. C. Siravan der Reljden, Sieboldstr. 59, Nijmegen. Pijlstaarthof 6. V. Rosier en fam., Hooigrt lila, Hillegom, Burg. Wentholtstr. 7. C. KranendohkVah de Rijt, Boerhaaveln 2a, Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendriksir. 5. I. van Setten, Groenh. straat 1. Woudenberg, Holevoetplein 22. A. M. F. J. H. HeiwigSormani, Rapen burg 16. R'dam, J. Fransslr. 235. L. Spij- Ta- conis, Hoge Rijndijk 21, Den Haag, Roe- lofsstt. 128. J. C. van Veen en fam,, J. Lieveri&str. 31, HaZerswoude, Westeinde 14a. E. M. GeelVerhaVe, J. de Wittstr. 23, A'dam, Marnixstr. 297 II. H. J. M. Versteeg, de M. vah Streefk.stt". 45, Höh- gëlo O, Deldenersti-, 92. L. de Vries, Rijnsb.weg 10, Hengelo O, BoerhaaVeln 63. S. Wierda. Rijhsb.weg 10, Leeuwar den, Hiepehbrockstr. 43. KATWIJK AAN DEN RIJN GEVAARLIJK SPELLETJE. Enkele knapen, die schijnbaar niet hun lege tijd in de avonduren geen raad weten, begingen de gevaarlijke en schandelijke daad bij de garega- houder L. een benzinekraan open te draaien en daarna te verdwijnen, het gevaarlijke van hun daad niet in ziende. Omwonenden bemerkten al spoedig een benzinelucht doch aan gezien de garagehouder niet thuis was, werd de politie opgebeld die spoedig verscheen, de heer L. ver wittigde en voorlopig de wacht hield om groter gevaar te voorkomen. Aan vankelijk had geen der omwonenden de moed om ter ruste te gaan. Toen de heer L. arriveerde bleek ruim 40 liter benzine te zijn weggespoeld. Het was voor vélen ih de naaste omge ving een onrustige nacht. Charitas. De gecombineerde col lecte voor de verenigingen ter be strijding der tuberculose „Herwon nen Levenskracht" en „SANTOS", gehouden in het tijdvak van 9 tot 14 juli heeft in totaal opgebracht de van Hof, som van 736,50. H00RDWIJKERH0UT TWEEDE GEVAL VAN KINDER VERLAMMING. In de omgeving van Noordwijker- hout is een tweede geval van kinder verlamming geconstateerd. Het 4M- jarig dochtertje van een Amsterdam se familie, dat in de omgevihg van Noordwijkerhout logeerde, is naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overgebracht. De heer A. van Elzékker, on derwijzer aan de r.k. jongensschool „St. Jozef" heeft met ingang van september a.s. een benoeming aan vaard aan de r.k. U.L.O.-school *,Don Bosco" te Sassenheim. NOORITWIJR Gezellig programma voor de badgasten Onder auspiciën van de Evenemen ten-commissie van de Stichting VVV is zaterdagmiddag een prachtpro gramma afgewerkt, waarvan niet al leen velé badgasten doch ook de in gezetenen van Noordwijk volop heb ben kunnen genieten. Twee punten van het programma trokken vooral de aandacht en wel het uitvaren van de „Kurt Carisen" en het zwemfeest in het Golfbad. Te drie uur werd onder leiding van kapitein C. v. d. Berg op vlotte wijze de reddingsboot van de Noord- Zuidhollandse Reddingsmaatschappij te Water gelaten voor een demonstra. tie. Het is altijd een machtig gezicht om deze reddingsboot te zien uitva ren en de goed geleide manoeuvres te zien uitvoeren. Als bijzondere at tractie was hierbij nog ingelast het redden van een drenkeling door een helicopter van Aero Ypenburg, dat op keurige wijze tot stand werd ge bracht en veel bijval oogstte. In de avond had in het prachtig ge legen Golfbad eeh zwemfestijn plaals dat eveneens een groot succes is ge worden. Als inzet hiervan werd een waterpolo-wedstrijd gehouden tussen LZC uit Leiden en Zwemclub Haar lem. In een spannende en soms hu moristische strijd werd deze kamp gewonnen door Haarlem met 21. Hierop volgde een demonstratie door de leden van Haarlem. Cobie Hulske mocht voor haar bijzondere prestaties een bloemenhulde in ont vangst nemen. De clou van de avond was liet wa terballet van de dames van „Haar lem", onder leiding van mevr. Hulske VOORHOUT Voor het practijk-dioloma kan- toorstenemrafe in de Nederlandse taal slaagden de dames; Willv Hoek. Co v. d. Klaauw, Corrie v. Kampen en voor machineschrijven Nelly Hoek. Marktberichten ROTTERDAM 23 juli. Vee. Aan voer 1742. Vette koeien 914, varkens 828, vette koeien 324—348 280—314 260—260, varkens 192 190 188, vette koeien aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen iets stijver., enkele prima's boven notering, varkens aan- even korter, handel stVoef. prijzen lager, zware varkens 172.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3