DE BRULLENDE BERG De dochter Nederlandse kruiser te Leningrad in de bloemetjes gezet Ontsnapte mantelaap leidt de mensen om de tuin Uitbreiding van randstad Holland naar zuidwesten? Slecht rapport dreef 'n Utrechtse schooljongen de wijde wereld in PONDERDAG 19 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT i'EDE BLAD - PAGINA 1 Op vakantie uit beleefdheid Tot nu toe verloopt de reis naar Leningrad en Stockholm van het smaldeel 5, dat bestaat uit Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" en Hr. Ms. onderzeebootjagers Friesland en Zeeland voorspoedig, waarbij de bemanning voor zover deze vrij van wacht is of werkzaamheden aan dek moet verrichten kan genieten van bijzonder fraai weer. Zaterdagmiddag bü het uitvaren uit Den Helder speelde de kapel vro lijke marsen. Op de rede passeerde Hr. Ms. de Zeven Provinciën de bei de andere schepen van het smaldeel, waarbij de kapel het Wilhelmus ten gehore bracht. Een leven vol p'ezieren. Door de aanwezigheid van de Ma rinierskapel der Koninklijke Marine heeft Hr. Ms. de Zeven Provinciën de gelegenheid een gedeelte van het amusement aan boord door de kapel te laten verzorgen. Zo trok het op treden van het uit leden van de ka pel samengestelde amusementsorkest en van de „Boerenkapel"' zondag avond in de cafetaria enorme belang stelling. Het smaldeel voer maandagochtend om half tien de Sont binnen en kwam om één uur des middags AetherHanken HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.53 Wie weet hoe? 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Gram. voor de jeugd. 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijging. 10.20 Voor de kleu ters. 10.40 Sopr., fluit- en blokfluit en clavecimbel. 11.00 Gevar. muz. 11.40 Voor de jeugd. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded of gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voordracht. 14.50 Accord.muz. 15.10 „De Moeder en het varkentje", hoorsp. 15.30 Gram. (Tussen 16.00 en 17.00 Ronde v. Frankrijk). 16.00 Orgel en zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muz.caus. 17.40 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuz. 18.50 Met de deur in huis, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Gram. 19.20 Ronde v. Frankrijk. 19.30 Het Godsdienstige leven in ons ge zin, caus. 19.45 Op bezoek bij ande ren, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek- bespr. 20.15 Literaire uitz. 20.30 Be spiegelingen aan de East River, caus. 20.40 Ouder en oud worden, caus. 21.00 Amus.muz. 21.30 Ronde van Frankrijk. 21.40 Gram. 22.05 Ritm. muz. 22.25 Buitenl.weekoverz. 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Qmr.ork. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de huisvr. 9.35 Omr. ork. en solist. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Metropole ork. 13.50 Gram. 14.00 Omr.ork. 14.45 Twee violen. 15.15 Voordr. 15.35 Lichte muz. 16.00 Tuinb.praatje. 16.15 Gram. 16.30 Instr. sext. 17.00 Voordr. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van overzee. 18.15 Harmonie-ork. 18.35 Salonork. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Regerings- uitz.: Verklaring en Toelichting: Pe tra Clarijs: Onze nationale kleder drachten. 19.20 Regeringsuitz.: Emi gratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Holland Festival 1956: Residentie-ork. en sol. (±21.00 Reisbeschrijving). 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. dwars van Kopenhagen. Tegen zeven uur des avonds waren de schepen in de Oostzee, waarna koers werd gezet naar de zuidpunt van Oeland. Aan boord van Hr. Ms. de Zeven Provinciën bevinden zich o.m. 1500 anjers ter verfraaiing van kajuit en longroom bij aankomst te Leningrad. Deze bloemen zijn een geschenk van het produktschap sierteeltgewassen in Nederland. Als kind aan huis. Door middel van de scheepskrant worden de opvarenden van het smal deel dagelijks voorgelicht over de schoonheid van Leningrad en Stock holm, opdat de Nederlandse marine mannen daar niet te „vreemd" aan komen. De bemanning heeft voorts bij zondere belangstelling voor de Tour de France. Via de omroep van de schepen worden geregeld de laatste berichten daarvan verspreid. Staatsservice Boete meteen betalen De minister van Justitie heeft een voorstel ingediend, waardoor als het aangenomen wordt de burger op heel eenvoudige wijze de boete kan betalen, die hij oploopt omdat het achterlichtje niet brandt of de matjes ontijdig geklopt worden. In de toekomst zullen deze geluk kigen hun boete meteen aan de agent, die de overtreding constateert, kunnen voldoen. De minister is van mening, dat het toenemend aantal verkeersovertre dingen een overbelasting van de rechtbanken tot gevolg heeft en dat op deze wijze veel tüd en energie uitgespaard kan worden. De wijze van betaling zal niet voorgeschreven worden, hetgeen wil zeggen, dat de overtreder helemaal zelf mag beslissen hoe hij zijn boete betalen wil; voor hem staan dan drie wegen open: hij kan de boete met een aan de agent voldoen; hij kan wachten tot hij de schikking toege stuurd krijgt en hij kan tenslotte voor de rechtbank verschijnen. De minister stelt zich voor om de nieuwe regeling eerst op beperkte schaal toe te passen en naar aanlei ding van de ervaringen, dan opge daan, het systeem uitbreiden of af schaffen. Sinds enige weken heeft het Was- rechts, want de menangkabee ging senaarse Dierenpark er een nieuwe attractie bij. De bezoekers speuren de boomtoppen af, waar zich ergens in het groen een zwarte aap verbor gen houdt, een mantalmenagkabee, die uit zijn hok is ontsnapt, toen men bezig was het gaas te vernieuwen. Tot nu hebben alle pogingen om het dier weer terug te krijgen, zelfs de meest listige, gefaald. Het dier, dat tegen de dierentuin geen bezwaren schijnt te hebben, blijft dioht in de buurt van de kooien en gapt zoveel mogelijk voedsel van de dieren weg en voedt zich verder met schors en bladeren. Intelligent beest. Nu en dan wordt de aap gesigna leerd, maar hij zorgt er steeds voor, dat hij buiten bereik blijft. Het beest, dat pas drie weken geleden uit de Afrikaanse wouden naar de Wasse- naarse Diergaarde werd overgebracht, mijdt elke val waarin men het wil la ben lopen, maar hij haalt het voed sel eruit, op het ogenblik, dat er niemand in de buurt is. Men heeft getracht de aap in zijn zwakste puint aan te tasten. Men stelde een kooi op waarin zijn vrouw- De uitwerking van de list was ave- Scherpere controle op „zondagrijders" Het verschil tussen een „zondags jager"' en een „zondagsrijder" is dat de eerste niets en de tweede (soms) alles raakt en omdat dit laatste nogal vrij gevaarlijk is, heeft de justitie thans besloten strenger op te treden tegen autobestuurders, die zo weinig achter het stuur zitten, dat zij niet geacht kunnen worden rijvaardig te zijn. Wanneer blijkt, dat een autobe stuurder ook al is hij in het bezit van een rijbewijs onvoldoende rij ervaring bezit, kan hem zijn rijbe wijs ontnomen worden. Dit kan ju ridisch gezien, slechts gebeuren door het Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbesluiten, doch in de practijk zal het er wel op neer komen, dat de politie zich met deze taak belast.' Er zal na inname van het rijbewijs geëist worden, dat de betrokken automobilist een nieuw rij-examen aflegt, voordat hij zijn rijbewijs te rug ontvangt. ADDER IN 'T GRAS. Tijdens het plukken van bosbessen bij Hoenderlo is een vijftienjarige jongen door een adder gebeten. De dokter achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. De jon gen zal daar zekerheidshalve enige tijd moeten bijlven. precies de andere kant op. Het vrouwtje zelf schijnt ook niet bepaald te lijden onder zijn afwezig heid, hetgeen in de dierentuin de mending heeft doen ontstaan, dat ge zinsmoeilijkheden wel eens de oor zaak van de ontsnapping konden zijn. Het wijfje is bij andere apen onder gebracht, waar het zich best ver maakt De man-aap zal wel terug kamen, als de herfst aanbreekt en hij gebrek aan voedsel krijgt. De 3 procent in het Horecabedrijf Bondspresident der werkgevers afbreuk aan goede verstandhouding De 3 uitkering over 1955 voor de werknemers in de Horecabedrij ven heeft, zoals bekend, de afgelopen weken veel deining in deze kringen gebracht. Er werd zelfs gesproken ever mogelijke stakingen. Natuurlijk zijn er werkgevers, die onmiddellijk het advies van hun hoofdbestuur hebben opgevolgd en de door werk gevers- en werknemersorganisaties officieel gesloten overeenkomst heb ben bekrachtigd door de uitke ring aan het personeel te ver lenen, maar anderen, die het belang van hun eigen bedrijf, dat in de eer ste plaats gediend is van een goede verstandhouding met het personeel, nog niet inzien, hebben zonder me deweten van hun hoofdbestuur on derling afgesproken de overeenge komen uitkering niet te verlenen. In het orgaan van de werkgevers organisatie „Hotel Revue" heeft de ■president van deze organisatie, de heer J. G. Meyer, nu alle vóór en tégen inzake deze uitkering wat bezonken is, er op gewezen, dat zij het advies, gegeven door het hoofd bestuur op verzoek van de Federatie, toch zo maar niet terzijde kunnen leggen, hetgeen door een aantal leden is gedaan. Zelfs aldus wijst hij er op hebben afdelingsbestuurders van Horecaf tegen het advies van hun eigen voormannen in, hun leden in afdelingsverband tegengesteld ge adviseerd. „Het spreekt vanzelf, dat hiermede aan de goede verstandhouding met de werknemers-organisaties ernstig afbreuk is gedaan en een goede ver standhouding hebben wij toch in de eerste plaats nodig bij de oplossing van de vele vraagstukken, welke onze bedrijfstak nu en in de naaste toekomst zullen raken'", aldus de heer Meyer, en hij besluit met te schrijven: „Daarom hoop en vertrouw ik, dat ieder lid. wien dit aangaat, nog eens bij zichzelf overweegt, of hij in zijn bedrijf ieder het zijne heeft gegeven en zich bij die overweging uitsluitend laat leiden door de be langen van zijn bedrijf en zijn or ganisatie". In 1980 miljoen inwoners méér De adjunct-directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst in Zuid- Holland, ir. G. G. Lange, heeft tij dens een door het prov. bestuur van Zeeland in de Statenzaal te Middel burg belegde bijeenkomst een uit eenzetting gegeven naar aanleiding van het door de planologische dienst voor Zuid-Holland uitgebrachte rap port „Randstad en Delta". Door de snelle toeneming der be volking en de voortgaande industri alisatie in de randstand dreigt onbe woonbaarheid. Zuid Holland zal in 1980 een miljoen inwoners meer tel len dan op dit moment en deze ont wikkeling brengt bijzonder grote pro blemen mee. Het volbouwen der overgebleven ruimte tussen Rotter dam en Delft en tussen Delft en Den Haag biedt geen oplossing. Er zou daar een stad ontstaan, die het karak ter van steden als Londen en Parijs zou krijgen. Vandaar, dat gedacht is RIJKSBIJDRAGE VOOR BESTRIJDING VAN KINDERVERLAMMING Het rijk wil 688.500 gulden ter be schikking stellen van het nationaal fonds voor de bestrijding van de kin derverlamming. In een wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1956 van Sociale Zaken en Volksgezond heid wordt voorgesteld, dit bedrag uit te trekken. Van het bedrag is 500.000 bestemd voor de aanschaffing van het instru mentarium, 30.000 voor aanvullende opleiding van personeel, 125.000 voor het bureau van het nationale fonds voor de bestrijding van de kin derverlamming, 50.000 voor subsidie in salarissen etc. van het verplegend personeel, alsmede 96.000 voor bij dragen in de kosten van behandeling van patiënten. Hierdoor zal met de revalidatie een begin worden ge maakt. De rijkspolitie te Wierden heeft in samenwerking met de Arnhemse po litie in Wierden aangehouden de 19- jarige Jannie Doornbos uit Arnhem, die in de nacht van 20 op 21 juni j.l. bü haar ouders was weggelopen en sindsdien spoorloos. Het meisje was na moeilijkheden thuis met haar vriend, de 28-jarige Ambonees E. Oiliera uit het Ambonezenkamp te Eist, naar Wierden vertrokken en had zich daar verborgen. By haar aanhouding was de Am- bonnees nog bij haar. Deze is naar zü'n woonoord te Eist teruggekeerd. Het meisje is bü haar ouders. aan expansie naar het zuidwesten, waarop ir. Lange nader inging. In het büzonder werd stilgestaan bij de noodzaak van recreatie voor de miljoenenbevolking. Berekend is, dat in 1980 ongeveer 7500.000 mensen tegelijk met vakantie zullen gaan. De standsparken zün voor dit doel ongeschikt. Fietspaden door het pol derland zijn volkomen onvoldoende en ook met recreatiegebieden langs Brielse Maas, Oude Maas en Spui komt men er niet. De oplossing moet dus in het zuiden worden gezocht. In de Grevelingen kan door peil- verlaging een aantal schitterende zandeilanden ontstaan, die uitstekend zijn in te richten voor deze massa recreatie. Als eenmaal het Deltaplan is uitgevoerd, zün de verbindingen over de dammen naar Schouwen, Noord-Beverland en Walcheren zeer eenvoudig. Zeeland kan, aldus ir. Lange, niet slechts van groot belang worden voor de recreatie der bevolking van de randstad Holland, maar ook voor de Belgen en Duitsers (Ruhrgebied), omdat de afstanden naar de voorma lige Delta relatief zeer kort zullen zijn. Het Deltaplan belooft veiligheid, zoet water en opheffing van het isolement voor Zeeland. Moge de toe gift zün: ruimte voor Nederland aldus ir. Lange. Tüdens de discussie bleek dat men o.a. bevreesd was voor de wegzuiging van een deel der Zeeuwse koopkracht naar Rotterdam. Voorts betreurde men het, dat volgens de Zuidhol landse visie de recreatie voorrang heeft boven de landaanwinning. Wég die pijn En in 10 minuten! "AKKERTJES' flitsen Uw k tochten weg! (Advertentie. Weer drie bussen afgekeurd Een ervan in beslag genomen Gistermorgen heeft de technische dienst van de Schiedamse politie een controle gehouden op de bussen, die het personeel van Wilton-Fyenoord vervoeren. Om de diensten niet te verstoren is de controle 's morgens vroeg om 7 uur begonnen. Van de negentien bussen, afkomstig uit Schiedam en tal van plaatsen uit de omgeving, bleken er drie niet aan de eisen te voldoen. Twee werden naar de garage verwezen voor herstel van kleine defecten, terwül een bus voorlopig in beslag is genomen, daar de stuurinrichting niet in orde was en de remmen niet goed gesteld wa ren. PASTOOR VAN HONSELERSDIJK AANGEREDEN. Pastoor A. v. d. Burg van Honse- lersdük is in Delft, terwül hij op zü" bromfiets reed, aangereden. Hü heeft bü dit ongeluk een beenbreuk en een lichte hersenschudding opgelopen. Hy is naar het St. Hippolytus-zieken- huis te Delft overgebracht. Na vijf weken „wereldwijs" Het rapport, dat de 16-jarige Hans Visser uit de Utrechtse J. P. Coen- straat op 8 juni j.l. thuisbracht, was zozeer beneden de maat, dat zijn va der eerst boos werd en tenslotte zijn ontroering niet meer kon bedwingen omdat zijn zoon de hem geboden kans zo slecht benutte. Hans raakte erg van streek, omdat hij nog nooit tranen bij zijn vader gezien en de volgende dag verdween hij uit de ouderlijke woning. Wekenlang hebben zijn ouders in de grootste onrust geleefd; de politie verrichtte evergeefs nasporingen; het signalement verscheen zelfs in Franes kranten, omdat een helderziende had gezegd, dat de jongen in Frankryk zat en vader Visser maakte zelfs rei zen naar Antwerpen en Normandië om zyn zoon te vinden. Alles bleek tevergeefs, maar toen enkele dagen geleden de foto van Hans in enkele dagbladen'verscheen, wérd hij op het achterbalkon van een Haagse tram gevonden. De vijf weken, die hij van huis ge weest is, heeft Hans inmiddels niet in ledigheid doorgebracht. Met een paar dubbeltjes op zak, vertrok hij vijf weken geleden naar Den Haag, waar hij een baantje vond in een ho tel. Vijf weken lang sjouwde hij van de vroege morgen tot de late avond koffers, deed boodschappen voor tou- risten en leerde de dochter van een Amerikaanse miljonair fietsen, om dat het meisjes alleen maar autorij den kon. Thans is Hans weer gelukkig te Utrecht teruggekeerd en hij heeft zijn lesje geleerd. Hij heeft onder vonden, dat het helemaal niet zo eenvoudig is om in de wereid een plaatsje te veroveren en met de bes te voornemens bezield gaat hü in september weer naar school. VAN DE PRESIDENT door E. PHILLIPS OPPENHEIM 42) „Heel aardig", zei ze, „maar dat meent u niet. In uw hart vindt u 't niet de moeite waard, de veiligheid van het algemeen op het spel te zet ten voor één." „Toch blüft u mün landgenote", antwoordde hij. Ze keek hem onderzoekend aan. Toen zuchtte ze een weinig ongedul dig. „Het is wel. We zullen er voor het ogenblik niet meer over spreken", zei ze. „Heeft u dus toch besloten te gaan?", riep hü uit. „Vanavond in ieder geval nog niet. Ik zal afwachten wat er gebeurt, Morgen zullen wij verder zien." „U praat ondoordacht", zei hij, maar ik begrijp wat u bedoelt. U wilt morgen gaan of bij de eerste de beste gelegenheid. Luister, Sagasta ver keert daarboven in gevaar. Hij heeft slechts weinig aanhangers en zijn schuilplaats is ontdekt. Rimarez zal zeker soldaten uitzenden, om hem ge vangen te nemen. Als men u daar ook aantreft, zult u in groot gevaar verkeren. Er is dus geen sprake van." Ze haalde de schouders op. Achter hen klonken voetstappen en stem men. Het was het uur, waarop het werk was afgelopen en de arbeiders haastten zich van de velden naar huis. „U moet gaan", zei ze. „U zult nog maar juist tüd hebben voor uw maal en een korte rust, als u vanavond nog bü het exerceren wilt zün. Maar wat ik zeggen wou, wat heeft u toch een vreemde plaats uitgezocht voor uw geweren en uw ammunitie in mijn schoollokaal." „Ik hoop dat ze u niet in de weg liggen", merkte Dene op. „We wisten werkelü'k geen andere veilige plaats. Geweren zy'n hier meer waard dan goud in beschaafder streken. De school ligt in het centrum en heeft een stevig slot op de deur. Bóven- dien zijn de ramen zo hoog, dat daar door heen niet kan worden ingebro ken, of het moest zijn uit uw huis," „Er zy'n toch, hoop ik geen inbre kers onder het uitverkoren volk van Beau Desir", lachte zij. Dene schudde het hoofd. „Neen, ik maakte mij niet bezorgd over iemand in Beau Desir." HOOFDSTUK XXXII. De president en Lucia. De volgende dag scheen het wel, alsof datgene wat Dene vreesde zoii gaan gebeuren. Tegen het vallen van dc avond werd er alarm gemaakt. Hü was pas thuisgekomen na een lange dag van hard werken en zat, na een bad genomen en zich verkleed te hebben, een püp te roken in de voorgalerü, toen zijn aandacht werd getrokken door enige drukte op hét Plein. Juan stond naar de bergpas te wijzen, anderen volgden zijn aanwu- zingen met de ogen. Een geroezemoes van stemmen weerklonk, waarin dui- delü'k een zekere angst lag. Dene stond op, nam zün kyker en zocht de bergpas naar San Marino af. Bijna op hetzelfde ogenblik zag men een wit rookwolkje en hoorde men een geweerschot. De schildwacht by .de pas kondigde de komst van vreem delingen aan. Het was een compagnie soldaten, zoals Dene al dadelük ge vreesd had. De rode en gele unifor men konden maar al te duidelük on derscheiden worden. Het waren de kleuren van Rirnarez' regiment de lüfwacht van de president. Ze waren nog te ver af, om te kunnen vaststel len of Rimarez er zelf by was, maar Dene wist terstond, dat het manschap pen van zijn regiment waren. Hij leg de zijn kijker neer en liep naar het Plein. Dom Pedro liep hem tegemoet met ogen, die schitterden van strijd lust. „Een aantal van onze mannen is nog in het veld, of op weg naar huis", zei Pedro. „Zal ik de klok luiden, op- ^at ze zich haasten?" „Ja", zei Dene. „Luid dadelük de klok en geef me de sleutels van het schoollokaal. Alle mannen moeten ,bij de hand zyn." Vervolgens wendde hij zich tot Angus en sergeant Stewart. „Er mogen geen kentekenen van een vüandige ontvangst zün", zei hü snel. „Laat iedere man zich wapenen, maar dan binnenshuis gaan en zich daar gereed houden. We behoeven ze Sniet in het gelid te zetten. We weten nog niet, wat voor boodschap ons ge bracht wordt. Het is helemaal niet zeker, dat ze hier komen om te vech ten. Zorg dat de wapens verborgen worden gehouden." Hij stak het Plein over en liep naar Ternissa's deur. Ze deed terstond open en was blükbaar gereed om de vlucht te nemen. „Er is geen reden u nu reeds be zorgd te maken", zei hij snel. „Er komen wel soldaten aan, maar slechts een handvol. Misschien is het enkel een boodschap van de president." „Ze komen om my", zei ze. Als u weigert mij uit te leveren zullen ze versterking halen. Beau Desir zal ge plunderd en verwoest worden. Ik wil niet hebben, dat u tegenstand biedt. Ik had reeds eerder moeten heengaan. Ik vertrek terstond." De droefheid van haar toon deed zün woede plotseling opvlammen. „U gaat niet!", riep hü uit. „We zün sterk genoeg om te verdedi gen." Een wonderlijk vuur blonk in haar ogen en ze stak hem beide handen toe. „Nu spreekt u als een man", zei ze. „Ik vrees niet. Ik zal hier blyven en afwachten wat er gebeurt." Het geluid van haastige voetstao- pen herinnerde hem er aan, dat de crisis nu zeer nabü moest zijn. „Sluit u zelf op", zei hij. „Ik zal wel bü u komen, om u het nieuws mede te delen." De kleine groep ruiters was dicht- bü. Dene nam zijn kijker weer op. nieuwsgierig om te zien of een be paald persoon er bij was. Een ge mompel steeg op uit de menigte, die om hem heen stond. „Een vrouw! Er rijdt een vrouw in hun midden!" „Het is de schone jonge Signo- rina!" Dene, die zich geweldig opgelucht gevoelde, wierp zijn kijker neer en zv/aaide met zijn hoed. „Zeg rond, dat allen de wapens moeten neerleggen!" riep hij uit. „Laat iedereen naar buiten komen Angus, loop naar Dom Pedro en zeg dat hü ophoudt met dat vervloekte gelui. Het zün de president en zijn dochter. Er behoeft niet gevochten te worden. Het is een vriendsehappe. lyk bezoek." Hü sprong op het eerste het beste paard en galoppeerde de helling op, het naderende gezelschap tegemoet. Het waren inderdaad de president en Lucia, die op enige meters voor het troepje soldaten uitreden en het be zoek was klaarblijkelijk van vrede lievende aard. De president was niet eens in uniform. Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5