LWiLGAT zéymmTAD DUINSTREEK Blijf meester Kaagweek bracht weinig drukte in 't dorp ie Boer' DONDERDAG 19 JULI 19S6 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 m ECHTPAAR OUWERKERK-DE RÜO 55 JAAR GETROUWD. Dé man', die 32 jaar lang voorman- instnltcteur is geweest bij de Eerste Leidse Rijiwielschool van de firma Straatbung, en wie zal zeggen hoeveel stadgenoten de rijwielkunst heeft (geleerd, die heer J. P. Ouwer- kér, hoopt met zijn echtgenote op 15 augustus a.s. zijn bruidsdagen in té gaan. Het echtpaar OuwerkerkDe Roo woont in de Genestetstraat 61. Bruid eh bruidegom, die resp. 79 en 78 jaar zijn, hebben trouwens hun gehele leven in Leiden gewoond. Beiden be schikken over èen goede gezondheid, zijn levenslustig en nog niet ■grijs. HUn gróte dag is 2'8 aug. a.S. Geslaagd. Te Utrecht is geslaagd voor het examen akte M.O. lichamelijke op voeding mej. H. J. Kukler uit Leiden. Uitslag loterij r.k. damesgymnas- tiekver. „Victorie". De trekking van de door de gyrm nastiekver. „Victorie' georganiseerde loterij is vorige week gehouden. De hiobMiprij'zen zijn gevallen op dè num mers 4672, 30318, 589 en 4262. Voor de verdere uitslag en bijzonderheden zie mén de heden geplaatste advertentie. Adressen vakantiebezigheden. Niu het sparen op de scholen Voor de kath. vakantiebezigh eden voorbij is, kiunnen dé deelneanerskoSten alléén nog afgedragen worden bij dé vol gende adressen: mevr. Colla, Mare 51; mevr. v. Ham, Irenestraat 14; mevr. v. d. Staak, Rijn en Schiekadè 96a; P. Grin nam afscheid van Ambachtsschool De heer. P. Grin, leraar timmêren aan de Ambachtsschool, Haagweg, stond gisteren in het middelpunt van de belangstelling. Ter gelegenheid van zijn afscheid werd gistermiddag in dé school één bijeenkomst géhóuden, waarin vele sprekers hun waardering voor de persoon en het werk van de heer Grin hebben uitgesproken. De heer Grin gaat thans met pensioen. De voorzitter van de Vereniging „De Ambachtsschool", ir. J. J. G. v. Hoek, die als eérste spreker het woord voerde, gaf een overzicht van de succesvolle loopbaan van de heer Grin. De directeur, de heer C. Brilman, weidde eveneens uit over de capaci teiten van de heer Grin, die hij als een prima leerkracht had leren ken nen en* waarderen. Nadat de heer G. Kuijntjës namens hét bèstuür van de Vola woorden van waardering en afscheid had ge sproken, deed dit de heer De Vries naméns de afdeling Leiden van de Ned. Bond van leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs. MULO-EXAMENS TE LEIDEN. Vgor het Mulo-examen (A) zijn ge slaagd: J. E. C. v. d. Burgh, J. H. M. Oik, A. J. W. Domburg, Bodegraven, P. v. d. Velden, C. G. N. Kat, E. van Klaveren, Katwijk, I. J. J. v. d. Loo, Noordwijk, D. C. Miehon, Oégstgeést. Behalve dit diploma verwierven ook nog het middenstandsdiploma: H. Speijer, Oegstgeest, B. A. Kralt, Rijnsburg, E. J. van Tol, Leiderdorp, E. M. C. Vreeken, T. A. Vreeken, Oude Wetering, L. Sonneka, W. van Staveren, J. E. B. Sirach, W. H. J. J. Kramer, Oegstgeest, J. L. dé Mooy, Rijnsburg. Acht kandidaten werden afgewezen. Waar geen plaatsnaam is vermeld is djt Lèiden. Leidse Agenda DONDERDAG. A.K.W.V. Werkbezoek aan Voór- hout. 3 uur rondgang bisschoppelij ke Nijverheidsschool. Ambachtsschool Haagweg. Diplo ma-uitreiking. 3 uur nam. Holland Festival te Leiden. Pre mière van „De Machinist". Lido. 8 uur nam. VRIJDAG. Rembrandtspel. Lakenhal. 8 en 9.15 uur nam. ZATERDAG. Technische school Don Bosco. Di ploma-uitreiking. Schoolgebouw 14.30 uur nam. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kloksteeg 25). Tekeningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Ars Aemula Naturae. Tentoonstel ling van leraren en leerlingen t/m 18 augustus. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst der apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807; Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, telefoon 21080, Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, telefoon 26274. mevr. Peéters, De Laat de Kanter straat 53 en de heren J. C. vain Ha meren stedelijke hoofdleider, v. d. Duynstraat 28; Nieker, Hoogewoerd 70. Opgave dient te geschieden van: naam, klas én adres. Belangstelling voor spel „Rem- bramdt". Het spél „Rémlbrandt" dat ter her denking van de 350ste geboortedag Van de schilder In Leiden wórdt op gevoerd, heeft tot nu toe goede be langstelling ondervonden. De opvoeringen in „Oosterkwartier" waren twéé maal göêd bezet, dê op voering in de aula van het gymnasium Pruinlaan was dé eérste maal uitver kocht en de tweede maai goed bezet (de dames ontvingen na de opvoering bloemen) én in „Westéfkwaïtier" waren de voorstellingen om acht en negen uur vijftien geheel bezet. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Centrale Volksbank te Leiden Mén Schrijft ons: De Centrale Volksbankagentschap Leiden, verzoekt aan alle spaarders de spaarboekjes uiterlijk a.s. zater dagavond Jussen 78 uur in te leve ren op de zitting Pieterskerkhof hoek Diefsteeg, daar de spaarboek jes opgezonden moeten worden naar hét hoofdkantoor te Utrecht, voor cöntrolé en rentebijschrijving. Mén kan ook de spaarboekjes i:_ léverên bij de adressen: Anna Pau- lownustraat 26 en Maresingel 48 Lei den. De Volksbank is nog steeds in stij gende lijn. Hét aantal aanvragen om spaarboekjes is weer met enige hon derdtallen vermeerderd, de inleggel- den met duizenden guldens. Spaargelden kunnen ook wekelijks aan huis worden afgehaald. Inlichtingen hierover Worden ver strekt aan bovenstaande adressen. Mócht u het nog niet weten: de Centrale Volksbank is een instelling van do K.A.B. en óp één na de groot ste spOarbank van Nederland. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Jacóba dr van J. A. Koot en M. J. Elijzen; Christina Johanna Josina dr van A. H. M. Ros bergen en H. M. M. Bokern; Willie dr van W. Mark en Z. van der Reij den; David Cornelis Paulus zn van J. R. Klink en J. M. Bakker; Homme Dirk zn van C. van Vélzert en J. Lont Alexander Johannes zn van C. J. van Wêeren en G. L. Engels; Dave André zn van W. van der Ley en A. E. Re- meeus. Janny Emma dr van J. var. Egmond en E. M. van der Meij. Hans Theódorus zn van J. J. Wansink en W. J. Teunissen. Alida dr van A. Rijn en J. Dulfer; Rudolf Marinus zn van M. H. van Sonsbeêk en W. de Koek. Overleden: E. E. F. Folkard von Scherling, man 49 .jr. W. F. Meijers weduwnr 79 jr.; G. Kok, man 62 jr. Gehuwd: Q. A. Brouwer en G. Zwart. J. C. Van der Drift en A. G. M. te Boekhorst. A. A. Kok en A. J. Vil ders. F. van Ulden en A. M. M. Brin- kers. F. Burgerjon en S. K. G. Huis man. B. C. L. Starmans en A. van Hagen. J. van Duivenboden en H. B. Weber. H. H. Vlasveld en E. Struik. C. N. Bey en A. van den Hoed. L. van der Lubbe en J. Boom. C. Robijn en C. de Graaf. H. van As en C. A. Vaes sen. F. J. Mentzij en E. van der Steen A. J. Leuering en G. Stijlaart. C. Pad- ding en G. P. Bogaards. H. Gottmer en C. J. Meijers. P. C. van der Sleet en P. J. M. Flaman. J. Helversteijn en C. J. Lagerberg. WAT LEIDEN VERLOOR In hej; tijdvak van 1 tot en met 15 juli werd te Leiden gevonden: deur knop (ijzeren), windjack, kinderbril in groen etui, damesparaplu, overall, tas, inhoud brood en pantoffels, cein tuur van dames japon, hoofddoek, paar vetlederen herenschoenen, kin derjasje, paar motorwanten, broche, vulpen, schroevendraaier, kinderbad pak, badmuts en badhanddoek, ball pointpen, bril, pakje, inhoud bor duurlap jes, kindertüigje, 3 sport- medailles, damestas, inhoud spie geltje, sleutels, badpak en badhand doek, hoes van paraplu, kinderpetje, armband, bankbiljet, portefeuille, in houd autobuskaarten, dameshoed, muntbiljet, zilveren oorbel, sjaal, chronometer, portemonoaie met inh., kinderschoentje (wit), handschoenen, actetas met inhoud, damespolshor loge, doosje, inhoud Rotar tabletten, zonnebril, plunjezak, inhoud kleding (vermoedelijk van zeeman), rijwiel tas, padvindersriem, autostep, motor- want, injectiespuit in lederen etui, regenbroek, dóos, inhoud paar werk schoenen, regenjas, kinderhandtasje. Inlichtingen worden verstrekt aan het hoofdbureau van politie, Zonne veldstraat 10 op woensdag- en zater dagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur, Telefonische inlichtingen kunnen niet worden gegeven. GEM. AANKONDIGING VERKEER HAARLEMMERSTRAAT Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat de Haarlemmerstraat, met uit zondering van de gedeelten op de kruispunten met de Pelikaanstraat, met de Lange Mare en de Stille Mare eh met de Vrouwenkerkkoorsteeg en de Vrouwensteég, met ingang van 1 augustus 1956 is gesloten verklaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen op zaterdagen van 14 tot 18 uur. Een afschrift van het te dezer zake door de Raad genomen besluit is ver zonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigin gen, behartiging van verkeersbelan- gen ten doel hebbende, en aan Gede puteerde Staten van Zuid-Holland. (Advertentie) 'Hedenmiddag omstreeks half twee vond op die RijnsbuTig.erweg een aanrijding plaats tussen twee luxe auto's en een traim. Een Opel-kapitan 'behorende aan de zuiivelhandelaar P. van E te Zoetermeer wilde, ko mende uit de richting van de stad, linksaf de oprijlaan van de villa v&h Ir. Bosman inrijden. Bij deze manou- vre .heeft hij de Volkswagen, bestuurd door dr. P. H. H. niet gezien, daar hij zijn aandacht gevestigd had op de liit tegengestelde richting naderende Ham. Dr. H. moest uitwijken naar het linker weggedeelte waarbij hij op de tramrails geraakte. De wagen werd door de tram gegrepen en te gen de Opel gedrukt. De Volkswa gen werd zwaar beschadigd. In de auto van de zuivelhandelaar sneuvelde een kist eieren, terwijl de schade aan het voertuig beperkt bleef tot enige deuken. Persoonlijke ongevallen doden zich niet voor. OPENLUCHTCONCERT K. en G. Hedenavond in het Van der Werfpark Het Ohr. Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen" geeft heden avond een openluchtconcert in het Van der Werfpark. Het programma van dit concert luidt als volgt: In rij en gelid (mars) gehele korps; De student gaat voorbij, pijperkorps (met solisten: F. Arnoldus, A. Hen- zên, A. de Jong); Treinmars, tam boers èn hoornblazers; Harmonie (mars), pijpers; Cucelino, pijpers; Franse marsen 1 t.m. 4, tamboers „Jong K. en G."; Albion-mars, tam boers en hoornblazers; Imperial Echoes, pijpers; Patriotten-mars, ge hele korps; Taptoe, bestaande uit: Roffel en taptoe, tamboers; Taptoe Bereden Wapens, hoornblazers; Ge- lückig Vaderland, pijpers; Kamptap toe I, tamboers en tamboers „Jong K. en G."; Marinata, tamboers en hoornblazers; Amerikaan, gehele korps; Saint-Triphon hoornblazers en tamboers (sen. en jun.); Fred. Hendrik (mars), gehele korps, en het Wilhelmus pijpers. KATWIJK AAN DEN RIJN Da's een prestatie! Eén gewoon kippenei weegt van 60 tot 80 gram, maar een kip van de heer J. Pool, Wassenaarseweg 37 leverde dé pres tatie om haar baas te vergasten op een exemplaar van 113 gram. Verlichting. De gemeenteraad besloot indertijd tot het aanbrengen van een bijzondere verlichting tijdens het badseizoen. Een en ander is nu ongeveer klaar en reeds de moeite waard het te gaan zién. B. v. bij de Annastraat, het St. Andreashóf, de Oude Kérk, het plantsoen bij het raadhuis enz. LISSE (ENGEL) Fancy-fair. Zaterdagavond en zondag zal het verenigingsgebouw in De Engel weer bevolkt, en bij goed weer de speelplaats achter de meisjesschool weer overbevolkt zijn. Men organiseert daar namelijk weer de jaarlijkse en steeds beken der wordende fancy-fair. Gisteravond was het er een drukte van jewelste. De heren W. v. d. Zon en P. Meeu- wissen, die reeds vier maanden lang aan de voorbereidende werkzaam heden bêzig zijn, bouwden met assis tentie van broeder Claudius en enige schooljongens de stands, waarin men in 't aanstaande weekeind vele en grote prijzen in de wacht kan slepen. Wat denkt u van een Selecta-was- machine, autoped, reistas, electrisch scheerapparaat, keukenuitzet, cas sette, fototoestel. Deze en nog veel meer prijzen kan men veroveren in de schiet-, touwtje-trek-, ballen- of ringenwêrptent. Voor de kerk zal een meer dan levensgroot paard óp- gesteld worden, dat de voorbijgan gers oa deze fancy-fair attendeert. Voor de jongelui is er zoals verleden jaar weer gelegenheid om een dansje te maken op-de speelplaats achter de meisjesschool. De „gay-players" zor gen voor de muziek. De baten van deze fancy-fair zullen aan de jeugd verenigingen ten góéde komen. NÖ0RSFWIJK le LUSTRUM VIERING MSV De katholieke sportvereniging MSV maakt zich op voor de viering van haar le lustrum. In de afgelopen 5 jaren heeft MSV, in eerste instantie bedoeld als meisjes handbal organi satie, zich ontwikkeld tot de grootste sportvereniging in Noordwijk. Thans zijn hierbij ondergebracht afd. van Handbal, Volleybal, Gymnastiek en Atletiek voor dames en heren. Zondag zal deze lustrumviering worden ingezet met een H. Mis voor alle MSV leden vanaf 7 jaar, opge dragen door de geest. adv. kap. Ver- eecken in de aula van de R.K. ULO school aan de v. Panhuysstraat te 8.30 uur. s' Middags te 1.15 uur zul len alle leden in clubcostuum zich verzamelen bij het Juvenaat, voor de Optocht door het dorp naar het sport, park aan de v. Panhuysstraat. Te 2 uur beginnen dan de grote demon straties op het gebied van gymna stiek, atletiek, handbal en volleybal. Te 8 uur zal een clubavond plaats vinden in café Flora voor de leden vanaf 16 jaar. De jongere leden tot 15 jaar krijgen nog een speciale mid dag, welke nader zal worden aange kondigd. BRAND DOOR ONTSNAPT GAS. De bewoners van een pand aan de Emfliaweg hadden bij thuiskomst de geijser vast opengezet, doch waren vergeten 't dagvlammetje aan te ste ken. Na enige tijd merkte men dit op en bij 't aansteken vatten de ont snapte gassen vlam. Het vuur vond een uitweg in de schoorsteen. In een ommezien stond de schoorsteen in brand. De brandweer moest er aan te pas komen. Achteraf bleek dat de brandschade gering doch de blus- schade des te grote was. Dinsdagmiddag bevond de 71-jarige heer V. zich in de werkplaats vdn de aannemer R., waar enkele ma chines in werking warep. Door tot nog toe niet opgehelderde wijze is de heer V. met zijn hand in aanra king gekomen met een vlakmachine met gevolg dat drie vingers werden afgesneden. Na verbonden te zijn is de heer V. naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. VOORSCHOTEN Concert. Vrijdagavond 21 juli a.s. blédt dé Harmonieverenigin'g „Sint Laurentius" de Voorschotenaren een concert aan. Dit concert zal gegeven worden in de Burgémeseter Berkhout park 's avonds om 8 uur. LEIDSCHENDAM Hersenschudding. Het 7-jarig zoontje van de heer De R. is gisteren van zijn step gevallen en kwam zo ongelukkig terecht, dat hij met een hersenschudding werd opgenomen, OEGSTGEEST Afscheid hoofd kleuterschool. Zaterdag a.s. hoopt mevr. Monteba Van Loef afscheid te nemen als hoofd van de kleuterschool aan de Hoge Morsiweg, welke functie zij nu 33 jaar heeft bekleed, Van half vier tot vijf uur is er receptie in het gebouw voor Chr. Belangen aan de Hoge Morsweg. Geboren: Jan Gerrit, zn. v. P. van der Sdhrier en L. Ravensbergen; Fre derick Maria, zn. v. A. Wessendorp en R. W. G. Steenman; Johanna Chris tina, dr. v. J. W. Jansen en A. W. J. Goedbloed. Ondertrouwd: A. P. Zuur, 28 jr. en L. A. Geer lings, 26 jr.; J. C. Koppier, 22 ji\ en I. J. van Galen, 20 jr. Lei- dien; H. J. Miulder, 2'8 jr. en L. F. A, Granberg, 28 jr.. H. van den Bosch, 26 j-r. en E. Verhaar, 21 jr. WARMOND Nu de Kaagweek weer voorbij is, hebben wij moeten constateren, dat dit bij uitstek Hollands watersport- feest in het dorp zelf weinig vertier heeft gebracht. De betreffende in stanties stellen alles in het werk, om ook het dorp in dit waterfestijn te betrekken,'doch zij zijn tot op he den hierin nog steeds niet geslaagd. Al kon van de zijde van de mid denstand terecht meer medewerking worden verlangd, toch is dit niet een van de hoofdoorzaken, dat Warmond als dorp praktisch buiten dit jaarlijks gebeuren staat. Ieder jaar wordt de deelname aan de Kaagweek groter en in de afgelopen dagen leek „de Leedie" op de Kalverstraat in de spits uren. Wil het dorp niet geheel voor de watersport verloren gaan dan zal ernstig moeten worden uitgezien naar nieuwe wegen, die hierin een radicale verandering brengen. Een van de hoofdfactoren, dat Warmond haast niet door het watersport minnend publiek wordt bezocht is wel gele gen in het feit, dat Warmond als plaats aan de watersportbeoefenaars niets te bieden heeft. Behoudens aan de jachthavens be staat er zo goed als geen gelegenheid om de boten te meren, zonder hier door in directe kosten te vervallen, De voorzitter van VW heeft in de laatst gehouden vergadering van deze vereniging reeds gewezen op deze, voor de ontwikkeling van Warmond als watersportcentrum, ernstige leem ten en hij zag de toekomstige ont wikkeling van Warmond zeer somber in. In dit verband willen wij toch even wijzen op de Sneekweek, een waterfestijn, waarbij ook de gehele plaats Sneek betrokken is en waar tijdens die week een grote en gezel lige drukte heerst. Wij zouden willen zeggen „Warmond let op Uw saek" dommel niet'in en ziet niet lijdelijk toe, dat de watereport met de daar mede samenhangende economische belangen, zioh verplaatst naar andere waterspor tpl aiatsen De winkelweek kan als gesla worden beschouwd^ hoewel de deel name minimaal was. De attracties aan deze winkelweek verbonden wa ren wel wat pover, doch dit ligt zeker niet aan. het comité, want dit moet steeds optornen tegen de gemak zucht en het onbegrepen eigen-be lang. De dansgelegenheden in de openlucht, de muzikale rondgangen door het dorp en de tot sluiting van de winkelweek gehouden taptoe, wa ren even zoveel aanwijzigingen dat er iets bijzonders te doen was,maaf aan de viering van een zelfs ver buiten de grenzen bekende en ver maarde Kaagweek Worden andere eisen gesteld. Laten wij hopen dat VVV wegen zal weten te vinden, om dit feest, voor wat betreft het dorp, in andere banen te leiden, wellicht in overleg met het bestuur van de Kon. Zeil- Roei- en Motorvereni ging „De Kaag" want de Kagerplas- sen zijn toch een onderdeel van de gemeente Warmond. Tour de France In de vlakke étappe die vandaag verreden wordt, pogen de Nederlan ders weer een hoofdrol te spelen. 31 km na de start was het verschil tussen Daan de Groot en het peleton, waar hij juist uit was ontsnapt, nog gering. Vier Zwitsers Waren toen 3 minuten op de grote groep achter geraakt. Bij Labruguiere (70 km) was er een kopgroep van 13, man over, bij wien Wagtmans, Van der Pluym, en De Groot, op 1 minuut gevolgd door 5 renners Hassenforder, Janssens, Vi- tetta, Schellenberg en Coletto. Het peleton had 2 min. en 30 sec, achterstand. Met een voorsprong van 35 min, op het tijdschema heeft een ploeg bestaande uit 12 man onder leiding van onze landgenoot Wagtmans de vliegende controle te Saint Pons (116 km.) gepasseerd. Het grote peloton lag toen op 10 min. Te Dedarrieux (1'50 km.) lag een groep bestaande uit Hassenforder. Schellenberg, S'lcerl, Elena, Vitetta, Forestier, Wagtmans, Coletto, Jans sens, Robinson,, Close, Dotto, Fantini, Bahamontes, Le Ber, Marigil op kop met een voorsprong van 45 min. op het tijdschema. Het peloton waarin onze landgenoot Nolten reed had een achterstand Van ruim 14 minuten. Uitslag 14e étappe De veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk van Toulouse naar Montpellier over 231 km is gewonnen door Hassenforder van de West-ploeg De uitslag luidt: 1. Hassenforder (W) 5 uur 26 min. 5 sec.; 2. DE GROOT z.t.; 3. WAGTMANS z.t.; 4. Bahamon tes (Sp.) z.t.; 5. Le Ber (W.) z.t.; 6. Beuffeuil (ZW) 5.26.46; 7. Fantini (It.) 5.27.20; 8. Schellenberg (Zwits.) 9. Monti (It.), 10. Marigil (Sp) z.t.; 11. Janssens (B.), 12. ex aequo: Close (B.), Coletto (It.), Vitetta (ZO), VAN DER PLUYM, Dotto (ZO), allen in dezelfde tijd als Fantini. De Belg Adrlaenssens behoud, de gele trui. Marktberichten LEIDEN, 18 juli. Groente. Rode ibessen 5580; zwarte bessen 105- 140; andijvie 914; doperwten 31 5i8. peulen 3536; snijbonen 10Ö130; stambonen 97123; tuinbonen 11 19; kroten 10-15; rode kool 1017; spitskool 20—32; postelein 1122; ra barber 10124; spinazie 1619. kom kommers 11157; tomaten A 3663; idem B 4366; idem C 2840; idem OC 1628; idem bonken 3740; was' peen 1620: zilveruien 2229 per 100 kg., meloenen 2-8—88; perziken 239; puuimien 86160; bloemkool A 2653; idem B 2629; komkommers A 28—46; idem B 22—38; idem C 12 —24; sla A 2.10—10.30; idem B 6—7 per 100 stuks; bospeen 2234; kroten 210; peterselie 210; selderij 57 uien 2'23 per 100 bos. GOUDA, 19 juli. Kaas. Aanvoer 225 partijen. Notering: :eerste kwali teit met rijksmerk 2.152.20, twee de kwaliteit met rijksmerk f 2.07 2.14, extra kwaliteit 2.212.45. Handel stug. DEN BOSCH, 18 juli. Vee. Op de markt van heden werden 'aange voerd: 5.214 stuks vee, zijnde 1.758 runderen, 508 vette kalveren, 248 nuchtere kalveren, 114 fokzeugen, 443 slachtvarkens, 71 lopers, 1.72S biggen, 77 schapen, 257 lammeren, 13 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien 775—1230, g uiste koeien 675895, zware soorten bo ven notering; kalfvaarzen f 700 1075, klamvaarzen 600700, guiste vaarzen 680800, pinken 500 6.15, graskalveren f 285420, nuch tere fokkalveren 135190, nuchtere slachtkalveren 6580, zware soorten 85110, lopers f 8595, biggen 4565, drachtige zeugen 280 375, weischapen f 80105, weilam meren 80—95, zuiglammeren 90 110, alles per stuk. Aanvoer slachtvee 705 stuks. Prij zen extra kwaliteiten vaarzen 3.50 —3.60, le kw. f 3.30—3.40. 2e kw. 3.05—3.15, 3e kw. 2.85—3.00; vette stieren 2.903.20, worstkoeien 2.802.90, alles per kg geslacht ge wicht. Vette kalveren prima soorten 2.75 3.10, vette kalveren middenklasse 2.452.65, vette kalveren lichte soor ten 2.152.35, nuchtere slachtkal veren 1.651.85, zware soorten 1,952.15, slachtzeugen f 1.52 1.62, jonge slachtvarkens 1.661.72 alles per leg levend gewicht. Tamelijk ruim aanbod van rund vee. Melk- en kalfkoeien handel re delijk met hoge prijzen. Guiste koeien handel willig en even vaster in prijs. Korte aanvoer van jongvee, vlotte handel met hogere prijzen. Normale aanvoer van vette kalveren, vlugge handel met hogere prijzen. Groter aanvoer vai fokzeugen, matige han del en niet geheel prijshoudend. Rui me aanvoer van lopers en biggen, slepende handel, prijzen bleven nau welijks te handhaven. De handel in schapen, wei- en zuiglammeren kalm, doch de kwaliteiten werden prijs houdend verkocht. Groter aanbod van slachtvee, de handel verliep over het geheel slepend duur eveneens voor de worstkoeien en vette stieren. Ruim aanbod van slachtzeugen, de handel zette vlot in, afloop trager, prijzen over het geheel lager. LEIDSCHENDAM 18 juli. Groente. Komkommers A 3140, idem B 26—35, idem C 23—28, idem krom 30—36, tomaten A 7.10—7.40, idem B 7.10—7.30, idem C 6.70—6.90, andij vie 1017, sla A 810, sla B 3.50 5.80, postelein 14—20, spinazie 8— 22, snijbonen 1.20—1.24, princesse- bonen 1.301.34, tuinbonen 1315, bospeen 1825. Eieïen. 3700 eieren no. 0 16.25—16.90, 5800 eieren no. 1 15.85—15.80, 9200 eieren no. 2 14.05—14.75, 12800 eieren no. 3 13.15—13.85, 8200 eieren no. 4 10.75—11.40, 12700 eieren no. 5 9.10—9.50, 9200 eieren no. 6 8.00_ 8.30, 900 eieren no. 7 7.00—7.30. Tevens werden verkocht: 20 kippen 2.50—3.30, 15 duiven f 0.50—1.00, 50 konijnen 0.855.50. "AAÜBIEWflGEf Oa&WE T/SCHt ^PRUZEM UAARLEMMEPSTPAAT 164-166 DADELS, 500 gram OH. VLOKKEN, 200 gram Vnichten- Amandelgrlcs, 250 gram LEVERPASTEI, blik 200 gram Narcissen-Toilet zeep, 2 stukjes SI AM RIJST, de boste, 500 gram PUDDING met stukjes ananas etc. 2 pak NU RUNDVET, 500 gram Voor warme dagen LEM. GAZBUSE, liter bougclfles LIM. GAZEUSE, 3 fles OUD-BRUIN, 2 grote pullen Limonadesiroop, 6 smaken, fles PILfl-BIER, 2 grote pullen ROZIJNEN o. s., grote pot Frisse H.H. JAM, 2 potten OHOC. PASTA, grootste pot ANANAS, extra groot blik V RUOHTENWIJN Sherry-Br. Schillen bekende literfles 61 en 59 79 79 79 89 119 GEHAKT EXTRA PRIJS LUNOHWORST, 150 gram SNIJWORST, 150 gram ONTBIJTSPEK, 150 gram SOHOUDERHAM, 150 gram ROOKVLEES, 150 gram SMEERKAAS v.v., 2 pakken Jonge Goudse v.v. KAAS, 500 gram Vette Goodse KAAS, 500 gram BOERENKAAS, gratis keuren, 500 gram 39 59 59 69 74 53 129 139 159 GOUDSE-MOPPEN 250 gram a EXTRA PRIJS Oef BR. KERMIS, 250 gram SPRITSSTUKKEN pak 10 stukken Weener-Koeken, zak 6 stuks WAAIER-SPRITS, 250 gram DE BIESJES, 250 gram VRUCHTENOARAMELS van do Heer. Proef er één 160 gram V ruchtenkoek jes, 150 gram Zoute PINDA'S, 200 gram KATTETONGEN, puur, 100 gram Zachte Caramels, 200 gram Ananas-Puntjes, 150 gram LIMONADE-SIROOP 109

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3