Imam &>y.MmTAD Bestelwagen op de Rijn- en Schiekade te water geraakt Winkelweek en zevende lustrum van de Warmondse Fanfare Lisse ontvangt twee neomysten Pater Pannebakker (Boskoop) in 't zilver VRIJDAG 13 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 1 V A V&l/ tb JEUGD EN REMBRANDT. Mevr. E. M. OverduinBril, Oude Singel 88 te Leiden kwam woensdag middag j.l. met haar negenjarige dochter met vriendinnetje de ten toonstelling Jeugd en Rembrandt be kijken. Ze werd verrast met een grote repordutcie van één van Rem brandt's etsen, want mevr. Over duin was de 3000ste belangstellende die de expositie bezocht. Tot en met zaterdagavond 14 juli a.s. blijft de tentoonstelling voor het publiek geopend. Voor reeds aange vraagd scholenbezoek zijn daarna nog 3 ochtenden en 2 middagen ge reserveerd, zodat men hopelijk ook nog een 4000ste in de Boerhaaveza- len zal mogen begroeten. Vlagt u mee? Zondag a.s. gaan de vlaggen uit, omdat het 350 jaar geleden is dat Rembrandt in de Weddesteeg te Lei den geborer} werd. De burgers van Leiden kunnen op deze wijze laten zien, dat zij er op gesteld zijn, dat de grote Rembrandt binnen de wal len van Leiden werd geboren, juist Burgerlijke Stand Geboren: Helena d. van C. van Duijn en J. van Duijvenbode. Peter Robert z. van P. Hoogeveen en M. F. Stuivinga. Antje d. van J. Parlevliet en A. Mos. Johannes Jacobus z. van J. J. Botenmans en H. C. Lens. Joke d. van G. Brugman en M. Ramp. Cor nells Josephus z. van C. J. Spendel en J. E. Osendarp. Johanna Maria Adria- na d. v. W. A. Verhoogt en H. A. van Noort. Mattheus Jacobus z. van J. A* Ruijter en M. Rovers. Sieds Folkert z. v. F. Bakker en H. A. J. Rijkaart. Nanning Klaas Anne z. van N. Feij- mant en H. A. de Jong. Joyce Helen d. van F. van Caubergh en A. A. del Prado. Maria Johanna Martina d. v. B. J. Lamboo en M. E. van Meijgaar den. Adovna Maria d. v. J. Hrouda en C. M. van Nispen. Ondertrouwd: W. C. A. van der Kallen en S. de Lange. T. B. Hannik en C. W. Volbeda. G. Sira en J.' C. ï^ühlbauer. W. A. F. Marijt en G. van der Waals. N. L. Dodde en J. B. van Heusden. P. A. van Brummelen en J. F. Kuij venhoven. J. Reijken en G. E. Holswilder. A. van Belle en L. Hagendijk. H. M. van den Heuvel en A. J. van Weerlee. A. de la Rie en A. Hartevelt. F. Blom en J. C. Vonk. Overleden: J. Mulder man 24 j. J. Karsten huisvr. v.: Kret 75 j. In de bergen gevallen De 48-jarige heer P. Piart is Woensdag bij Virgen in Oost Tirol op een steile bergwand uitgegleden en dertig meter gevallen. Met een zware hersenschudding en kneuzingen in de borstkas is hij in een ziekenhuis te Linz opgenomen. De heer Piart maakte deel uit van een groep van twaalf Nederlandse toeristen. No. 518. Horizontaal: 1. verstote ling, 5. scheepsvloer, 8. verdikking der opperhuid, 10. bijwoord, 11. voor zetsel, 13. op die tijd, 15. rijksplant soen (afk.), 17. overtreffende trap van veel, 19. teken, 21. rekening, 22. kleine glazen steekhevel, 24. voor zetsel, 25. rijstbrandewijn, 27. fami lielid, 29. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 31 boerderij (Eng.). 33. heks, 34. houten bergplaats. Verticaal: 1. voor, 2. muzieknoot, 3. bastaarduitgang, 4. overal, 6. wa ter in Friesland, 7. het grootste eiland van Griekenland, 9.-twijg, 12. soort groente, 14. edelgas, gebruikt voor reclame, 16. Surinaamse pad, 18. pas, 19. verbindingsspijl in een wiel, 20. zichtbare ader van een blad, 23. wat gesproken wordt, 26. radio omroep vereniging, afk.), 28. meis jesnaam, 30. muzieknoot, 32. soort onderwijs (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 517. Horizontaal: 1. karn, 4. wel, 6. are, 7. wan, 9. L.K., 10. Gijs, 11. mi, 12. bis, 13. pop, 14 noot, 16. pees, 17. dos, 18. hals 19. E.K., 20. vasl, 22. raam, 23. te, 24. lens, 25. los. Verticaal: 1. kalender, 2. ark, 3. re, 4. was, 5. en, 7. wijs, 8. gips, 10. git, 11. moes, 12. bos. 13. pels, 15. ook, 16. palm, 18. haas, 20. van, 21. hes, 22. re, 23. To. ru er onbewust pogingen zijn ondernomen om Rembrandt het Leids burgerschap te ontnemen. Vlagt u mee? Muziekkorps Nieuwe Tonge naar Leiden. Het muziekkorps van Nieuwe Tonge, welke gemeente enkele ja ren geleden in het kader van de adoptiehulp van Leiden een muziek tent kreeg aangeboden, komt morgen naar de Sleutelstad. Na een ont vangst in het Stadhuis (om 4.30 uur) maakt het gezelschap om circa half zeven een mars door de stad. Om acht uur volgt dan een concert in het Van der Werffpark. Geslaagd. Voor het doctoraal examen tand heelkunde is te Utrecht geslaagd de heer K. J. Westra uit Leiden. Mej. E. L. de Jager, uit Leiden werd aan de stichting kliniek hoger onderwijs te Rotterdam bevorderd tot arts. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.-ex. Ned. Recht mej. W. F. Zijl te Den Haag, mej. M. Koderitsch te Den Haag en de heren J. de Bruyn te Den Haag, F. N. J. Hollman te Den Haag, P. P. van de Vijver te A'dam, J. de Goe deren te Linschoten, K. J. J. Meer- tens te Schiedam, A. F. van Goch te Scheveningen, G. Blauw te Den Haag, A. A. G. Peters te Den Haag, W. L. van Leeuwen te Delft, D. C. Smit te Haarlem, A. G. Escher te Bentveld, A. E. Kellerman te Den Haag en K. v. d. Steenstraten te Den Haag. Leidse Agenda VRIJDAG. Toneelspel „Rembrandt" van Ge rard van Veen. Door leden van „Lit- teris Sacrum", Leids Studentento neel, e.a. Grote Pers Lakenhal. 8 uur nam. Kamer van Koophandel. Vergade ring. Stationsweg 43. 10 uur v.m. Vacantie-lnlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. Apotheken. De avond- en nacht dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, telefoon 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, telefoon 20523; apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, telefoon 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don derdagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volxenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). BIOSCOPEN. De films in de week van 1320 juli zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Achter de schermen van Scotland Yard", 14 jaar. Lido: „Helden zonder moed", 14 jaar. Luxor: „Sissi", alle leeftijden. Trianon: „Verboden vrouwen", vol wassenen. Rex:„Het bataljon der gedoem- den". 18 jaar. Hedenmiddag op ongeveer half twee is een bestelwagen van Meeuws' levensmiddelenzaak in de Breestraat, aan de Rijn- en Schiekade te water geraakt. De bestuurder wist bijtijds uit de wagen te komen en kwam met de schrik vrij. Het ongeluk geschiedde op het mo ment, dat de bestelwagen een tegen ligger zou passeren. Of de wagen te veel vaart had valt moeilijk te zeggen. Bij het remmen begon hij echter te slippen en het gevolg daarvan was, een duik in het vrij diepe water. Het' auto'tje verdween onder het water oppervlak, maar de chauffeur had zich inmiddels al bevrijd. Pe brandweer, die spoedig met de takelwagen aanwezig was, had er geen gemakkelijke karwei aan: Een van de takels begaf het, waarbij de nodige stukken metaal in het rond vlogen, gelukkig zonder iemand te raken. Na een uurtje stond de wa gen weer op de kant, maar de delica tessen, die vervoerd werden, waren toen reeds veranderd in de tegenpool van de heerlijkheden dezer wereld. Om half tien vanmorgen vond op de hoek van de Kanaalweg en de Lo- rentzkade een ernstig verkeersonge luk plaats. Een 19-jarige motorrijder uit Waddingxveen kwam met zijn motor in botsing met een personen auto, die werd bestuurd door een automobiliste uit Leiden. De politie onderzoekt de schuldvraag. De motorrijder werd met ernstige verwondingen, waaronder een sche- derbasisbreuk, naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Twee feestelijkheden vielen van daag samen namelijk de opening van de winkelweek 1956 en de herden king van het 35-jarig bestaan van dt Warmondse Fanfare. Het is erg jam mer, dat vele neringdoenden nog steeds niet inzien, dat een winkel week met hieraan annex een aan trekkelijke etalagewedstrijd een mooie en doeltreffende reclame is voor hun zaken. Zij die hun medewerking aan deze winkelweek hebben verleend, komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij hun étalages hebben ver zorgd en wij twijfelen er niet aan, dat voor hen het gezegde bewaarheid zal worden dat de kost de baat voor uit gaat. Met de opening van deze winkelweek viel samen de herden king van het 35-jarig bestaan van de Warmondse Fanfare. Het bestuur van deze vereniging had gemeend aan dit feest speciale aandacht te moeten schenken. Door de voorzit ter van de vereniging, vergezeld van zijn echtgenote, werden de directeur en de instructeur van de tamboers, met hun respectievelijke echtgenoten afgehaald uit Leiden. Bij hun aan komst in Warmond werd te hunner eer door het muziekkorps „Crescen do" uit Sassenheim de Manoeuvre mars uitgevoerd, wat ten zeerste werd geapprecieerd. Nadat door deze vereniging op de gemeentelijke mu ziektent enige nummers ten gehore waren gebracht, die zeer de aandacht trokken, nam de heer J. Ouwehand, voorzitter der vereniging het woord om in het kort het wel en wee van de afgelopen 35 jaar te memoreren. Hij bracht dank aan de zusterver eniging „Crescendo", die geheel be langloos deze herdenking wilde op- Jonggezel-zetters en -drukkers kregen diploma In de typografie raakt men nooit uitgestudeerd Door de Districts Opleidingscom missie in het Boek- rjRasterdiep drukkersbedrijf afd. Leiden en om streken werd gisteravond in „Het Gulden Vlies" het diploma uitgereikt aan een tiental jonggezelzetters en -drukkers, die na vier jaar studie met goed gevolg het examen hadden afge legd. Voorzitter P. Merkelijn heette in zijn openingswoord de leerlingen en hun familieleden, de leermeesters en speciaal de vertegenwoordigers van de verschillende organisaties van harte welkom. Het is, zei hij, zidh tot de geslaag den richtend, een verheugende ge dachte het doel, dat je als jongen van veertien, vijftien jaar al voor ogen stond, thans bereikt te hebben. Maar het zou tooh jammer zijn als het daarbij bleef. Natuurlijk kan je trots zijn, leerling-af te zijn, doch nu be gint het werkelijke leven pas. Wat nu bereikt is, is slechts een begin. In vier jaar opleiding kan je alleen maar de meest elementaire dingen van je vak beheersen. Het moeilijke is, dat de stimulans, welke er voor nodig is meer van je vak te weten te komen, geheel van jezelf moet uit gaan. Hier zal zeker geen geringe hoe veelheid energie voor nodig zijn. Tot de ouders zei de heer Merkelijn, dat hun blijvende belangstelling in de prestaties van hun kinderen voor deze zeker een aansporing zal zijn zich te blijven bekwamen. De voor zitter memoreerde vervolgens de gro te steun, die de commissie van de leermeesters heeft gehad. Ook de con troleur van het leerlingenwezen voor dit district, de heer Sommeling, •bracht hij dank voor de wijze waar op deze zijn taak volbrengt. Ook de vakorganisaties dankt spr. voor de prettige wijze van samenwerking. Tot slot wenste de heer Merkelijn de geslaagden geluk met het behaalde succes. Wees trots, zo besloot hij(< op je diploma, wees trots een grafisch werker te zijn geworden. Laat het een stimulans voor je zijn tot een excel sior! Vervolgens reikte de secretaris, de heer J. J. Sjardin, de diploma's uit. Het j onggezellendiploma-zetter kre- Morgen, zaterdag 14 juli» verwel komt Lisse twee neomysten. De parochianen van de H.H. En gelbewaarders verwelkomen father J. v. d. Klugt. Om 6.15 zal de neo- myst voorafgegaan door de muziek vereniging van Voorhout „St. Ceci lia", de parochiële jeugdverenigingen en de ruiterij vereniging St. Hubertus, vanaf 't Nesje, gemeente Voorhout, naar de parochiekerk geleid worden, waar hij een plechtig lof zal cele breren met eerste priesterzegen. Zondag om half negen draagt fa ther v. d. Klugt zijn eerste plechtige H. Mis op. De neomyst recipieert zondag van 3 uur tot 4.30 uur. In de St. Agatha-parochie betreft liet de studiegenoot van fater v. d. Klugt, de eerw. father J. Zonneveld. Deze neomyst wordt om 6.15 uur aan de grens van de parochie op de Sta tionsweg begroet. Canite Tuba zal het gezelschap naar de parochiekerk begeleiden, waar father Zonneveld na de ontvangst een plechtig lof doet met eerste priesterzegen. De eerste plechtige H. Mis, op zondag morgen is gesteld op 10 uur. Father Lefeber, heeroom van de neomyst zal de feestpredikatie houden. Des middags van 2.304 uur is er aan de pastorie gelegenheid om de neo myst en zijn familie geluk te wen sen. De beide neomysten ontvingen hun opleiding aan de missiehuizen van Mill Hill. Ze studeerden achtereen volgens in Hoorn, Helen, R:osendaal en Mill Hill. Zondag 8 juli zijn ze bij ontstentenis van Kardinaal Griffin, gen de heren A. C. Boer, A. Hensen, H. S. Klein, P. Kooreman en P. H. Stuifzand, allen te Leiden, P. Imt- •horn te Katwijk en C. G. van Rooyen te Lisse. Het jonggezellendiploma- drukker ontvingen de heren A. Beek man en C. Choufour te Leiden en J. A. de Groot te Lisse. Een woord van gelukwens werd hierna gesproken door de heer Som meling als afgevaardigde van de Centrale Opleidingscommissie te Am sterdam. Zorg er voor, zei hij, dat titel en vakbekwaamheid elkaar steeds dekken. Korte toespraken volgden toen nog van een vertegenwoordiger van dt Federatie van Werkgevers en van af gevaardigden van de Alg. Ned. Gra fische Bond, de Katholieke en de Christelijke Grafische Bond. Na de pauze bleef men nog een uurtje gezellig bijeen. Accordeonmu- ziek en declamatie zorgden voor de nodige afwisseling. door de hulpbisschop van Westmin ster, Londen, mgr. Craven, tot pries ter gewijd. Zowel father Zonneveld als father v. d. Klugt hopen in het najaar naar band van Theo Wisse. Aanvang 8.15 de missie te vertrekken. uur. LEIDERDORP RCLMeerburg. Ter gelegen heid van de sportmiddag, georgani seerd door de gymnastiekver. „Spar ta", zal een voetbalwedstrijd plaats vinden tussen RCL en Meerburg. Me> dewerking verleent eveneens 't tam boer- en pijperkorps „Kunst en Ge noegen" uit Leiden, dat ook een rondgang maakt door het dorp. LEIMUIDEM ?De heer G. van Heijningen Gz. slaagde te Amsterdam voor het diplo ma vliegtuig bankwerker BiMT aan de dagschool ATS. HAZERSW0UDE (Gr.) Aan de „Goedhartstichting' 'te De Steeg slaagde L. de Jong CWzn. voor het examen directeur landbouw coöperatie. LEIDSSHENDAM Kinderverlamming. Bij een de leerlingen van een der kleuter scholen heeft zich een geval van kin derverlamming voorgedaan. Zolang deze ziekte zich niet uitbreidt ziullen van gemeentewege geen voorzorgs maatregelen genomen worden. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP R.K. Instuif Jong Meerburg. Op zaterdag 14 juli houdt Jong Meer burg, als sluiting van het seizoen, een dansavond. Medewerking verleent de Donderdag 19 juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat Adrianus Pan nebakker uit handen van Mgr. Diepen te Heer bij Nijmegen, de H. Priester wijding ontving. De jubilaris werd geboren op 15 juli 1905 te Boskoop, waar hij enkele jaren de lagere school bezocht, want tot tweemaal toe werd deze studie onderbroken door de op name in het sanatorium Dekkerswald te Groesbeek. Na het laatste jaar nog de lagere school te hebben bezocht ging hij als priesterstudent naar het Kruisherencollege te Uden (N.B.). De hogere studie werd gevolgd in het St. Agatha college te Cuijk aan de Maas en in het klooster te Zoeter - woude. Op 26 juli 1931 droeg de ju bilaris zijn eerste Plechtige H. Mis op in de parochiekerk te Boskoop en in januari 1932 volgde zijn benoe ming tot leraar aan het college te Uden, welke functie nog steeds wordt waargenomen. In verband met de oorlogsomstan digheden werd het 12^-jarig pries terfeest niet te Uden maar in Erp ge vierd, doch nu zal het zilveren feest wel in Uden plaats hebben en wel op zondag 15 juli a.s. In Boskoop zal deze plechtigheid plaats hebben op zondag 29 juli, waar dan om 9 uur een plechtige H. Mis uit dankbaar heid zal worden opgedragen. Dege nen die pater Pannebakker met zijn jubileum willen feliciteren hebben daartoe gelegenheid van 11.45 uur tot 1 uur 's middags in het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Rozenlaan. Voor het eind-examen aan de Middelbare Handelsavondschool te Boskoop slaagden: W. Sterkenburg, C. Stolwijk, L. Kramer en B. v. Ful pen allen te Boskoop en W. Zintel te Hazerswoude. Geboren: Albertus zn van D. W. Esveldt en M. J. Priem. Ondertrouwd: A. L. Brand 32 jr en M. J. A. Raateland 25 jr. Getrouwd: A. P. van der Meer 25 jr en A. J. Mathot 29 jr. - GEVONDEN VOORWERPEN. Kinderduimwant; dasspeld; porte- monnaie met inhoud; vulpen; kinder truitje; damesarmbandhorloge; duo kussen; hangslot; rijwielsleuteltje; bos sleutels. Inlichtingen bij de Rijks politie. luisteren. Dank bracht hij aan het gemeentebestuur voor de steeds on dervonden medewerking en aan de firma Krantz, die de vereniging steeds in de gelegenheid heeft ge steld op een ideale plaats te kunnen repeteren. Niet vergeten wilde hij het bestuur en de leden van het in strumenten-comité die er zeer \reel toe hebben bijgedragen, dat het in strumentarium der vereniging op een behoorlijk peil kon worden gehou den. Aan de heren J. Roest, H. Roest, J. v. Bladel, W. van Bladel en A. van Bladel bood hij namens de ver eniging een keurig uitgevoerde as bak met een toepasselijke inscriptie aan op grond van het feit, dat zij vanaf de oprichting der vereniging tot heden actief lid zijn geweest. Het woord werd hierna gevoerd door de beschermheer, mr. E. E. Menten, die met een paar toepasse lijke woorden de vereniging een nieuw instrument aanbood, terwijl hij tevens mededeelde dat door de firma Krantz te Leiden gratis stof beschikbaar was gesteld voor het ver. vaardigen van uniformen voor de le den der vereniging. Ook de burge meester complimenteerde de ver eniging met dit jubileum, waarbij hij er op wees, dat de Warmondse Fanfare een bijzondere plaats in neemt in 't culturele leven van War mond, daarbij de hoop uitsprekende, dat de vereniging steeds in groei en bloei zou mogen toenemen. De har monievereniging „St. Matthias" deel de mede in de feestvreugde van haar zustervereniging en bracht de jubi lerende vereniging een serenade, waarbij de voorzitter hartelijke woorden van felicitatie sprak. Een muzikale rondgang door het dorp en een taptoe vormden een waardig slot van deze succesvolle dag. PROGRAMMA-WIJZIGING. Het winkelweekcomité maakt de volgende wijzigingen in het pro gramma bekend. Het concert door de r.k. Harmonie „St. Matthias" dat aanvankelijk op dinsdagavond was gesteld, wordt nu gegeven op zater dagavond 14 juli a.s. van 7.3'0 tot 9.00 uur. Hierna is er een demonstratie van volksdansen op het plein achter het gymnastieklokaal en na afloop hier van daar ter plaatse gelegenheid tot dansen tot 10.30 uur. De heer J. Wassenaar slaagde voor het examen middelbare dag-han delsschool. Aan de r.k. modevakschool slaagden voor costumière de daimes: A. Sikking, M. van Winsen en Q. Beu- gelsdijk. VOORSCHOTEN VERBETERINGEN IN PARK SCHOOL EN HET le GYMNASTIEK LOKAAL. In de Parkschool dienen enige voor zieningen te worden getroffen zoals verruiming van de toegang tot de spreekkamer, een fietsenbergplaats voor het onderwijzend personeel, een glazen wand in de hall om tocht en geroezemoes tegen te gaan en een aardig zitje in de hall. Daarenboven is de accoustiek in de le gymnastiek zaal slecht. De leraar kan zich moei-» lijk verstaanbaar maken en het lawaai straa,t gpg hij met Laatste Berichten De Kabinetsformatie Nadat de kabinetsformateur, dr. Drees, en de heren Burger (p.v.d.a.), Romme (k.v.p.), Zijlstra (a.r.), Oud (v.v.d.) en Tilanus (c.h.u.) vanmid dag om kwart over één hun bespre king beëindigden, heeft de woord voerder van de formateur medege deeld, dat „de behandeling van de punten van het regeringsprogram is afgedaan." In totaal hebben de formateur en de vijf fractieleirers in drie vergaderin gen tien uur aan het overleg over het regeringsbeleid gewijd. „Er zijn wel meningsverschillen geweest", aldus deelde de woordvoerder voorts mede, „n ar de fomateur is niet op onover komelijke moeilijkheden gestuit". De yijf fractievoorzitters zullen het resultaat van het overleg waar schijnlijk reeds vanmiddag in al gemene lijnen met hun fracties be spreken. Maandagochtend om half tien zal in het ministerie van alge mene zaken een nieuwe bijeenkomst met dr. Drees worden gehouden, waarop de fractieleiders de forma teur het antwoord van de fracties zullen mededelen. Nader vernemen wij nog dat de kwestie van de defensie-uitgaven niet is begrepen onder de afhandeling van de programmapunteh „in eerste ter mijn". Het is nog niet bekend, wan neer dr. Drees het aangekondigde afsluitende gesprek zal hebben met ir. Staf over dit vraagstuk. Het is echter mogelijk, dat dit gesprek nog vandaag of morgen zal worden ge houden. Woensdag is bekend gewor den, dat er goede hoop bestaat voor een oplossing van het verschil van mening tussen de formateur en mi nister Staf over het niveau van de defensie-uitgaven. Overigens wordt niet verwacht indien het antwoord van de fracties positief zal zyn dat maandag de formatie reeds in het tweede stadium van departementale indeling en bezetting zal komen. Een straaljager van de luchtmacht, die vanmorgen van het vliegveld Soesterberg is opgestegen, is waar schijnlijk neergestort in het LJssel- meer. Er is tenminste na 11.30, toen het toestel boven het IJsselmeer vloog en meldde geen brandstof meer te hebben, niets meer van vernomen. Een marinevliegboot van de marine- luchtvaartdienst is een tientalminu ten na het laatste contact opgestegen om te zoeken. De politie te Kampen is bezig te zoeken naar het wrak van de machine en naar de piloot, die het toestel wel licht met een parachute heeft ver letten. Zowel te water alste land wordt gespeurd, tot nu toe echter zonder resultaat. DRONKEN JUDO-KAMPIOEN. Een zeventienjarige Haagse scholier heeft in de afgelopen nacht, toen hij dronken was, enige opschudding ge bracht op de hoek van de Gouden regenstraat en de Laan van Meerder- voort. Hij was uit een cafetaria gezet, waar hij de gasten lastig viel. Op l mes zwaaien. Toen hij een tramconducteur met het mes dreigde, werd de politie erbij ge haald. Twee hoof diagen ten, die per jeep kwamen, konden de jongeman echter niet de baas worden. Deze beoefende namelijk de judosport. De ene agent werd gevloerd en de andere kreeg een flinke schop. Vijf agenten hebben tenslotte de jongeling overmeesterd. Hij is in een cel opgesloten om te ontnuchteren. van de kinderen is vaak hinderlijk. Voorgesteld wordt de zoldering en de wanden van de zaal geluidsaborbe- rend te maken. De hierboven genoem de voorzieningen vergen een bedrag van in totaal 5.400. B. en w. stellen de raad voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Afscheidsavond Parkschool. In „Allemansgeest" hebben de leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere Parkschool afscheid genomen van de lagere school. Daartoe had de oudercommissie een feestavond geor ganiseerd, die door de leerlingen zelf gevuld werd. Zij beeldden spreek woorden uit en lieten hun ouders, die praktisch aUemaal aanwezig wa ren, raden welke het waren, terwijl zij na de pauze een gemeenteraads vergadering verzorgden, die besloten werd met een rondvraag, waarbij zij hun leerkrachten met hun vragen da nig in verlegenheid trachtten te bren- Dit amusante en bijzonder geslaag- ^eu9ddag De Katholieke Jeugd- de deel van de avond, werd vooraf 1 bewegmg en Sportverenigingen zul- gegaan door een openingswoord van! ~,an zo, ag ®-s een jeugddag houden, de voorzitter van de oudercommissie, ?ie z. Plaats vinden op het DWO- de heer A. de Groot, die memoreerde, I '""in aan de Vlamingstraat. Het be- dat een groep van de nu vertrekkende .•'aar. bijzonder attractief inwoners parkeren thans noodge dwongen hun auto op de rijksweg. De fa. Assie en de Water, de bouwers van de 6 middenstandswoningen heb ben aangeboden een dubbele garage te bouwen voor de prijs van 4.907. De huur van de garage's wordt gesteld op 15.— per maand. Z0ETERMEER leerlingen reeds bij elkaar waren komen in de neutrale kleuterschool, het eerste jaar, dat deze school begon. Daarom was hun vroegere kleuter- te worden daar de gymnastiekvereni ging voor het eerst een demonstra tie zal géven. Het grote jeugdfeest begint reeds zaterdagavond met een leidster, mevr. FrederiksMulder op j gr?*® mars van alle deelnemende ver- deze avond uitgenodigd. Zij kreeg f°,or 5 0I?- Na bloemen van baar oud-leerlingen. Ook I wor(" gedefileerd voor de geestelijke huldigde «ie voorzitter een der leer-.we.reldAllJke1 autoriteiten voor de krachten van de school, die 45 jaar 1 Pas>rie- Aansluitend wordt een kort bij het onderwijs was, n.l. de heer H. J. M. Kuyper. Aan het eind van de avond namen de leerlingen officieel afscheid. Gemeente gaat lenen. De ge meente heeft nog wel een kapitaals behoefte van roi)d 1.60.000. De ge meente is erin geslaagd een geldle ning aan te gaan van 560.00. De looptijd bedraagt 40 jaren; rente 4*^ pet. per jaar. Aflossing in gelijke delen. De eerste 10 jaren geen ver vroegde aflossing toegestaan. Legesvorordening wordt vernieuwd. De thans geldende legesverorde- ning in de gemeente Voorschoten da teert nog van december 1946 en is sedertdien enkele malen gewijzigd. In verband met het inwerkingtreden van de nieuwe jachtwet zal de leges verordening wederom gewijzigd moe ten worden. Ter bevordering van de overzichtelijkheid en de hanteerbaar heid is thans een geheel nieuwe leges verordening ontworpen. B. en w. stel len dan ook de raad voor de nieuwe legesverordening te aanvaarden en vast te stellen. 2 Garage's. Bij de te bouwen 6 middenstandswoningen zullen ook 2 garages worden gebouwd. De Pr. Iie- nelaan is betrekkelijx smal en vele Lof gecelebreerd in de parochiekerk. De zondag zelf staat geheel in het teken van de jeugd. Onder de H. Mis sen zal de aalmoezenier spreken over de grote waarde van een eigen ka tholieke jeugdbeweging. Om 9 uur zal een Plechtige Hoogmis plaats vin den, waaronder Algemene H. Com munie van alle leden van de ver schillende jeugdverenigingen. Vanaf twee uur zullen de verschil lende wedstrijden en demonstraties plaats vinden op het DWO-terrein. Na de vlaggenparade beginnen de atletiekwedstrijden. Het eerste elftal van DWO speelt een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Westlandia. In de pauze van de wedstrijd en ook na afloop hiervan zullen de verschillen de afdelingen van de gymnastiekver eniging demonstraties geven. Om half zés volgt het hoogtepunt van deze jaarlijkse gloriedag: een plechtig Lof op het feestterrein. Het Comité sportdag hoopt terecht, dat de publieke belangstelling voor dit jeugdfestijn zeer groot zal zijn. De verkenners en welpen, gidsen en kabouters zullen een tentenkamp op zetten en staaltjes van pionierswerk ten beste geven, zodat op alle gebied iets te genieten valt, dat een wande ling naar het DWO-terrein volkomen rechtvaardigt.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2